Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16451) Gave válasza The DJ (#16442) üzenetére


Gave
addikt

Láttam, pár oldalon, hogy ez a Cookiebot kb 100-200px scrollozás után beállítja a consent sütit alapértékekkel (mintha OK-ra kattintanánk).

Ez elfogadott / legális így? Nekem egy scrollozás nem tűnik explicit beleegyezésnek :D

(#16452) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Webes frontend tervezéshez szeretnék egy tanácsot kérni. A képernyő munkaterülete a fő problémám.

Amire szükségem lenne, az legalább egy 1000 x 600-as munkaterület a normális megjelenítéshez. Azon gondolkodom, hogy egyszerűbb lenne az életem, ha nem kellene külön mobilra optimalizált oldalt is fejleszteni, hanem az asztali környezethez szánt weboldallal elboldogulnának a mobilos böngészők is.

A mai átlagos androidokon mekkora képernyő területre számíthatok, amit a webes böngészők munkaterületként fel tudnak kínálni?

A tippeket előre is köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#16453) Gave válasza coco2 (#16452) üzenetére


Gave
addikt

Hát a rossz hír az, hogy ennél egyszerűbb már csak akkor lesz az életed ha másik szakmát választasz. A jó, hogy rengeteg anyag van weben, hogy megtanuld a responsive layoutok, úgy is ismert régebbről mint "fluid layouts" alapjait.

A mai átlagos androidokon mekkora képernyő területre számíthatok, amit a webes böngészők munkaterületként fel tudnak kínálni?

Nem az operációs rendszerre írod a layoutot, hanem TVre, tabletre, mobilra, meg lassan kenyérpirítóra és hűtőgépre is :). Ezért fontos, hogy jól adaptálható, és rugalmas legyen a design, ha csak nem írsz mindre külön külön egy fixet, de ennek megvan a komoly felára.

[ Szerkesztve ]

(#16454) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Üdv Urak!
Arról szeretnék információt kapni, hogy kb. mennyiért csináltathatok magamnak egy viszonylag egyszerű honlapot?
Nem kéne rá semmi csicsa, egy statikus felület a főbb információkkal, ami plusz, hogy (google) űrlapot lehessen rajta kitölteni.
Ha szeretném, hogy a holnap címe sima .hu- ra végződjön, az mennyi költséget jelentene havonta?
Ha ez érzékeny információ, privát üzenetet is megköszönök.

[ Szerkesztve ]

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#16456) coco2 válasza lumpy92 (#16454) üzenetére


coco2
őstag

Nem érzékeny információ. Kb 50 rugóból egész ízléses személyi landing page-eket lehet vásárolni. A domaint külön regisztrálod. Domain regisztráció 3 rugó / év és persze csak olyan cím lehet ami még nem foglalt. Cheers,

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#16457) coco2 válasza Gave (#16453) üzenetére


coco2
őstag

A karórát kihagytad :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#16458) DS39


DS39
nagyúr

sziasztok!

nem találtam jobb topicot a kérdésemnek, de remélem tudtok segíteni.

egy weboldalt karbantartás idejére szeretnék átirányítani (minden aloldalával együtt), egy karbantartási üzenetet tartalmazó oldalra.

az IIS-ben találtam erre beállítást, de nem úgy működik ahogy szeretném.

A képen látható részre felülre beírom, hogy http://www.valami.hu/karbantartas.html, mentés után átírányít de ilyen végtelen ciklus szerűen http://www.valami.hu/karbantartas.html/karbantartas.html/karbantartas.html/karbantartas.html/karbantartas.html... lesz az eredmény.

ha az alsó rész első opcióját is bepipálom, akkor a böngésző url jó, de a böngészőben kiírja, hogy érvénytelen átirányítási művelet és nem tölt be semmit.

Hogyan lehet megoldani ezt rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#16459) martonx válasza DS39 (#16458) üzenetére


martonx
veterán

Iisnel eleg csinalnod egy offline.Html-t és bedobnod az app
gyokerebe. Voila :)

https://docs.microsoft.com/en-us/iis/publish/deploying-application-packages/taking-an-application-offline-before-publishing

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#16460) DS39 válasza martonx (#16459) üzenetére


DS39
nagyúr

Köszi.

(#16461) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Valahogy ki lehet deríteni egy oldalon, hogy egy adott része az oldalnak milyen web service-t hív meg.(pl ha egy gombra kattintok)

köszönöm :R :R :R

(#16462) Jim-Y válasza smallmer (#16461) üzenetére


Jim-Y
veterán

Chrome -> devTools (alt+cmd/ctrl+I) -> network ful

(#16463) moleculez válasza coco2 (#16452) üzenetére


moleculez
veterán

Itt elmagyarázva mélységeiben a probléma, itt pedig néhány példa.

Hobby front endes vagyok én is. A lényeg, hogy n+1 kijelzőfelbontás van, arra nem optimalzalunk, ellenben formátumot hatorzunk meg (mobil, tablet,- ezeknek a fektetett módja is, desktop/laptop, én még nagyon nagy megjelenítőre is szoktam írni , hogy ne nézzen ki bénán mondjuk egy 32" monitoron, valamint mai szemmel nézve pici <5 inch kijelzőre) De ez csak egy szelete az egésznek, a responsive web design alapjaiban kell elmélyülnöd. Sokszor gyökeresen más UI-t követel meg pl a mobil, meg a desktop nézet, ugyanazzal a funkcinalitással.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#16464) smallmer


smallmer
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#16465) Boryszka


Boryszka
tag

Üdv! Meg tudná valaki mondani, hogy lehet opencart-ban a főoldal tartalmát megváltoztatni? Konkrétan a currency pénzváltót szeretném kitörölni. Köszi!

BL

(#16466) Orionk


Orionk
senior tag

Hello!
Talán kicsit kapcsolódók a weblap fejlesztéshez:

Egyszerűen nem tudom megoldani ezt a lenti problémát, ami a képen van.
A Limundo.com oldal még megnyílik, de amikor az oldal jobb felében levő ULAZ gombra, azaz BELÉPÉS gombra kattintok és a beléptető oldalon beírom a felhasználónevem és jelszavam, akkor utána a Belépés gombra jön ki ez a lentebbi üzenet, ami a képen van.

Már egyszerűen minden megoldást megpróbáltam, amit a weben találtam. Például böngészési történet, Cookies törlése, stb...
Minden egyes oldalnál működik mindig minden, mármint ez a lenti hibaüzenet nekem soha az életben nem jött még elő másik oldalnál ugyanezzel az oprendszerrel és böngészővel.

köszönöm.

(#16467) DNReNTi válasza Orionk (#16466) üzenetére


DNReNTi
őstag

Hibas az oldal, bejelentkezes utan (vagy kozben) atiranyitasi korbe lep.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16468) Orionk válasza DNReNTi (#16467) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia,
Köszi. Én is ilyesmi problémát sejtettem.
Más ismerőseimnél, jellemzően, aki Szerbiában nyitja meg, mert ez egy szerbiai internet oldal, nekik jó.

Mi lehetne a megoldás erre szerintetek?

köszönöm.

(#16469) martonx válasza Orionk (#16468) üzenetére


martonx
veterán

Szerbiából kell használni :)

Én kérek elnézést!

(#16470) Fecogame


Fecogame
veterán

Ugyan másik topik (domain kérdés), de ebben tud valaki segíteni?

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#16471) Krogoth válasza Fecogame (#16470) üzenetére


Krogoth
senior tag

Írj a regisztrátornak, hogy miért nem került még át.

(#16472) DS39


DS39
nagyúr

regisztráltam egy weboldalra (ismert cég honlapja) és a személyes adatok részen a szokásos infók mellett megjelenítik az aktuálisan érvényben lévő jelszót is. :Y
(ugyanebben a mezőben lehet megváltoztatni, mely esetén semmi validáció nincs, simán egy *-ra is módosíthatom, kipróbáltam :DDD)

ezt milyen módon oldhatják meg?
- plain textben tárolják az adatbázisban (übergáz lenne) ***
- titkosítva tárolják, de visszafejthető módon
- egyirányú, nem visszafejthető módon tárolják, de a belépéskor / jelszó megváltoztatásakor session változóban tárolják, és azt jelenítik meg a profil oldalon

van még más opció?

*** az oldal html forráskódját elnézve tartok tőle, hogy ez az opció él....

[ Szerkesztve ]

(#16473) Gave válasza DS39 (#16472) üzenetére


Gave
addikt

Ezt simán tudom yberelni. Pár hónapja felmentem egy könyvesbolt oldalára ahol csak email címet kértek a beléptetéshez.

..kis hatás szünet...

Átmentem a kapcsolat oldalra, hogy megnézzem a tulajdonos címét, poénból beírtam, hogy belép e.

Full priv. adatlap szerkesztés, rendelés history, rendelhetek a nevében.

Nem éltem vissza a lehetőséggel, de azért megjegyeztem elrettentő példának, ha valaki esetleg hasonlót innoválna. :)

(#16474) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Van bárkinek tapasztalata a dotroll-nál a nodejs webhosting-al? Leginkább az érdekel, hogy kapok e egy külön docker container-t, vagy milyen úton módon biztosítják, hogy ne tudjuk egymást szivatni, pl portok foglalásával, ilyesmikkel?

Buliban hasznos! =]

(#16475) Edorn


Edorn
aktív tag

Tudtok esetleg ajánlani olyan fizetős vagy ingyenes slider-t, ami rombusz területen jeleníti meg a képeket?

Egymás mellett a mondjuk a 200x100-as képek, melyek slider szerűen jobbra balra pörgethetőek/lapozhatóak/csúsztathatóak. De maguk a képek nem téglalapban, hanem jobbra döntött rombuszban jelennek meg (a képek persze nem torzulnak).

Legnépszerűbb termékek megjelenítéséhez kellene a főoldalra.

(divi-s wordpressbe kellene)

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#16476) #15490560


#15490560
törölt tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy mennyibe kerül egy vállalkozás számára egy információs jellegű honlap? Nem lesz webshop vagy ilyesmi, csak elérhetőség, szolgáltatások listája, de mindez 2019-es megvalósítással kellene. Ami érdekelne még, hogy mi a legmodernebb technológia egy ilyen honlapra? Mert kaptam ajánlatot flash hátterűre (tiszta 90-es évek vége volt a minta) meg olyanra is aminél olyan jó Netscape érzésem támadt vagy IE6, már csak a kattogás hang hiányzott róla ;]

[ Szerkesztve ]

(#16477) inf3rno válasza #15490560 (#16476) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Responsive web design meg ilyesmik, ami most a menő.

Buliban hasznos! =]

(#16478) martonx válasza #15490560 (#16476) üzenetére


martonx
veterán

Ez a kivitelezéstől, anyagok mennyiségétől függ. Meg persze olyan apróságoktól, hogy teljesen statikus lesz-e vagy teljesen dinamikus, ti akartok képeket, blog posztokat, ki tudja mi mindent napi szinten adminisztrálni rajta.
Érzésre 100-200 ezer lehet.

Én kérek elnézést!

(#16479) #15490560 válasza inf3rno (#16477) üzenetére


#15490560
törölt tag

Köszi!

martonx: köszi! Teljesen statikus oldalt szeretnénk, ne mozogjon semmi. Nem kell blog, nem akarunk feltölteni semmit. Csak be akarjuk mutatni a cégünket, szolgáltatásainkat, referenciákat feltenni, elérhetőséget.

(#16480) martonx válasza #15490560 (#16479) üzenetére


martonx
veterán

Ez esetben egy ügyesebb frontendes szerintem 100K körül ki kellene, hogy tudja hozni, ha tudtok konkrét dizájn elképzelést mutatni neki. No persze minden relatív, önmagában csak a dizájnra is akár milliókat el lehet locsolni. Azt javaslom, hogy a dizájnt, vagy legalábbis az ötleteket "lopjátok" le innen-onnan, vannak web téma áruház oldalak, azok is jó ötleteket tudnak adni.

Én kérek elnézést!

(#16481) Gave válasza #15490560 (#16479) üzenetére


Gave
addikt

martonx jó árakat írt szerintem is

Ennyi kevéske infó alapján kb 100 egy szép, igényesen kialakított statikus oldal, itt a statikus azt jelenti, hogy nem kell hozzá admin felület ami kigenerálja a végső kódot, `nyers` adat+sablon alapján.

Ennél lehet sokkal fapadosabbra is menni, de szerintem inkább egyszer érdemes megvenni egy olyat amiből talán 10 év távlatban is érdemes használni valamit, mint egy olyat aminél 2-3 év múlva másoknak hasonló benyomása támad mint most neked a flash-től :p

Ha előre meg tudod mondani pontosan a tartalom mennyiséget, és kb "webre-készen" adod le az anyagot, akkor mindig jobb árat lehet kapni. Az árak körül a vergődés mindig a pontosítás előtt a legnagyobb, mert weblap és weblap között kozmikus különbségek lehetnek.

(#16482) biker válasza #15490560 (#16476) üzenetére


biker
nagyúr

100-120k+áfa így van.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16483) #15490560


#15490560
törölt tag

Gave, Biker: kösz srácok!

(#16484) tomazin


tomazin
veterán

Van esetleg valakinek ötlete, hogy mivel lehet a gond, ha van ez a weboldal és itt nem működik egyik böngészőm (opera, ff, chrome, ie) alatt sem a Show search form gomb, vagy ha rákattolok a whisperre, akkor sem másolja ki vágólapra a cuccot.
Hogy még érdekesebb legyen, 25. frissítésre 1-2 kattintásig megy. Nem az oldallal van baj, mert másik gépről megy ugyanabban a pillanatban. Mivel lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#16485) tomazin válasza tomazin (#16484) üzenetére


tomazin
veterán

újraindítottam a gépet, nem ment. kilőttem a tűzfalat és megy. elindítottam megint, még mindig megy. nem értem.

(#16486) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello

Hogyan, mivel tudom a legkönnyebben újra készíteni a weboldalam?
Weboldal: - kis képek/logók/ melyek linkek. Pl facebook logo facebook ra dob, gmail logo gmail-re dob...stb
Amivel készítettem eddig: - KompoZer
Amiért szeretem: - egy darab egyszerű html file-t kézít, plusz a képeket kell mellé másolnom
- nagyon egyszerű kezelni
Ami nem tetszik: - különböző felbontáson szétcsúszik az oldal /pl mobilon/
- nincs középen /balra zárt az oldal/
- karakter szerű, azaz, ha a sorból törlök egy képet állítgatni kell
LINK

Nem akarok sok időt bele ölni

(#16487) Finwe


Finwe
őstag

Sziasztok!

Belefutottam egy olyan helyzetbe, hogy láthatóvá kell tennem egy weblapot: http://thetacsillagforras.hu

Jelenleg a szolgáltatón fönt van az adott weblap régi változata és a új is /theta mappa alatt. Közvetlen linkre kattintva az új lap jön be, de ha google-el keresek rá akkor csak a régi index.html, illetve a hozzá tartozó aloldalak. Az index.html egyébként át van irányítva az új kezdőlapra de nem mindig sikeres az átirányítás.

Arra gondoltam, hogy miután lementettem a régi weblapot, törlöm a tartalmat és mindent ami az új weblap /theta almappában van azt egyszerűen feljebb másolom a szolgáltató mapparendszerében. Az átirányított oldalak linkjeit pedig frissítem.

Ez mennyire járható út? Az lenne a cél, hogy a google és mindenki csak az új oldalt lássa.

Köszönöm a segítséget!

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#16488) inf3rno válasza Finwe (#16487) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért elég súlyos szerintem, hogy "nem mindig sikerül" az átirányítás. Vagy a htaccess totál szar, vagy a google-nek idő kell, amíg bejárja az új oldalt. Elméletileg valami google devs oldalon lehet kérni, hogy frissítsék azonnal és dobják el a régit.

Buliban hasznos! =]

(#16489) martonx válasza inf3rno (#16488) üzenetére


martonx
veterán

"lehet kérni, hogy frissítsék azonnal és dobják el a régit" - google search console-ra gondolsz, ahol valóban lehet kérni, hogy frissítsék az oldalt, de ez csak annyit tesz, hogy az oldalad rangjától függően pár nap / pár héten belül be fog futni egy google bot (kb. nem sokkal hamarabb, mint egyébként is tenné :D ).
Automatikusan pedig pláne nem dobnak el semmit, ezt külön kell beállítgatnod, hogy mit akarsz kizárni az indexelésből. Ez elsőre csak egy 90 napos ideiglenes kizárást jelent, utána ha a legközelebbi próbánál sem sikerül indexelniük, akkor válik véglegessé a kizárás.

Én kérek elnézést!

(#16490) inf3rno válasza martonx (#16489) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, arra gondoltam, de most nem nagyon találom ezt a feature-t. Lehet már ki is vették és csak a régi verzióban volt benne. Akkor ezek szerint ki kell várni.

Buliban hasznos! =]

(#16491) lanszelot


lanszelot
addikt

Weboldalamon szeretnék egy gombot, ha megnyomják felajánlja hogy beállitja kezdooldalnak.
Hogyan kell ezt megcsinálni?

(#16492) SunyaMacs válasza lanszelot (#16491) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Max. ezer éves böngészőkben lehet megcsinálni, a mostani normális böngészőkben alapból le van tiltva ez a funkció (teljesen érthető biztonsági okokből).

(#16493) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

A Google Search Console 1 db lefedettségi figyelmeztetést küldött ismerősöm weboldalára. Ez a következő: "Indexelt, azonban a robots.txt letiltotta"

Ezt mit jelent? Hogy lehet elhárítani? :R

(#16494) martonx válasza I02S3F (#16493) üzenetére


martonx
veterán

A hiba alapján meglepő módon létezik egy robots.txt file, aminek javitanitok kell a tartalmát.

Én kérek elnézést!

(#16495) I02S3F válasza martonx (#16494) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszönöm szépen!

:R

(#16496) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Mostanában milyen programmal csinálják a weboldalt a profik? Gondolom nem simán notepad++-ban. Anno jól bevált a Dreamweaver, plusz css-t notepadban, de már annyi minden változott azóta, mióta foglalkoztam ezzel komolyabban...
Az ok hogy html+css-sel még képben vagyok nagyjából, meg újra tanulom a frissítéseket. Jó sok mindent meg lehet oldani már képszerkesztés, js, flash nélkül is, gondolok itt az animációkra, árnyékolásra, designra stb... Ezt anno mind külön kellett. Na mondjuk ahogy elnézem az állás hirdetéseket, már mindenre külön ember van.
Ez a mostani minden responsive, meg bootstrap... Én például utálom, ha mobilon másképp néz ki egy oldal, még szerencse, hogy van asztali nézet.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#16497) Csepe válasza Victoryus (#16496) üzenetére


Csepe
aktív tag

A fejlesztők az idő nagyrészében IDE kódszerkesztőket használnak, amiben bármilyen fájlformátumot szerkeszteni lehet. Pl. VS Code, PhpStorm, Atom. Ezekhez jönnek még különböző grafikus és egyéb eszközök, amik megkönnyitik a munkát.

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#16498) HoldChore


HoldChore
tag

Weboldalam rendbehozására keresek valakit. Egyszerű blogoldal, napi egy két poszt egymás alatt, illetve a adsenset kell integrálni bele. Wordpress lenne célszerű, most is az, vagy más is lehet de a Facebookra posztoljon automatán. Priviben veszem észre.

"Ha valamit ésszerűsíteni akarsz bízd lusta emberre!" https://www.facebook.com/gaming/LongJohnHolmesStream/

(#16499) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok,

Abban kérnék szépen segítséget, hogy REST API kapcsolatokat / hívásokat / csatlakozásokat hogyan kell és lehet jól Debuggolni?

köszönöm

(#16500) Joci93 válasza HoldChore (#16498) üzenetére


Joci93
senior tag

Valaki nem tud olyan nyilvános magyar rest api-t, ami kérdéseket és a hozzá tartozó jó és rossz válaszokat tárolja? Angolt találtam, a magyar jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.