Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Wayteq xTAB-S7

Hozzászólások

(#101) kayman válasza twine (#97) üzenetére


kayman
senior tag

Mit mondtak a boltban, van már infó?

Azon nem lehetne esetleg egy AnTuTu tesztet lefuttatni? Kíváncsi lennék...

[ Szerkesztve ]

HyperTransport az úr!

(#102) kayman válasza selenademi22 (#100) üzenetére


kayman
senior tag

Végre még egy tulaj ;)

HyperTransport az úr!

(#103) kelzsoca válasza selenademi22 (#100) üzenetére


kelzsoca
félisten

Jogos az észrevétel, feltöltöttem a hiányzó dolgokat is, most már mennie kell.

(#101) kayman

Mit szeretnél az antutu eredménnyel? ez egy belépőszintű/áru kis tablet, nem fog rekordokat döntögetni, ez mellett az antutu mint szintetikus tesztnek nem sok értelme van, mert a valós felhasználás során semmire sem mész a kapott pontszámmal. :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#104) kayman válasza kelzsoca (#103) üzenetére


kayman
senior tag

Processzor és memóriakezelés eredmények sok mindent sejtetnek azért ebből is.
Ha mondjuk egy azonos hardver (predator 7) 3-4X pontszámot ér el számolásban, az azért elgondolkodtató.
20-30% is elgondolkodtató lenne, de itt túl nagy a különbség. Ha nem érezném lassúnak az enyémet, akkor nem is érdekelne ez. Tudom hogy csak szoftveres a baj, rootolás után pl szívesen letesztelném.

Esetleg van valakinek root utáni tesztb eredménye?

HyperTransport az úr!

(#105) kelzsoca válasza kayman (#104) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem tudom megnyugtat -e, de most futtattam egy 79qci-n antutu-t, és a sokkal erősebb SoC hozott 19.300 pontot. :)

ui: a root=rendszergazdai jogok, semmi köze nincs a tesztprogramokhoz, ettől nem lesz több, vagy jobb egy készülék szintetikus tesztek alatt.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#106) kayman válasza kelzsoca (#105) üzenetére


kayman
senior tag

Akkor itt Wayteq szinten lehet valami, mivel egy 4x1.2Ghz gép ezt tolja :

Érdemes összehasonlítani az enyémmel, elgondolkodtató :

HyperTransport az úr!

(#107) kayman válasza kayman (#106) üzenetére


kayman
senior tag

Multitask-ban 120%-al jobb, alap működésbeli hibáimat ebben keresném pl. (sebesség)

CPU : 300-400% különbség... (ez a nem mindegy)

Ram operation : 400% újra.

Most akkor ezen a rendszert direkt AnTuTura optimalizálták?
Ez nem is érdekelne, de felhasználókkal beszélve ők nem panaszkodnak alap sebességbeli problémákra.

Ha a root nem hat ki a tempóra, akkor milyen környezetben hasznos élni vele?

[ Szerkesztve ]

HyperTransport az úr!

(#108) kelzsoca válasza kayman (#106) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nincs értelme másik SoC-al szerelt készülékek pontszámaival hasonlítani, rengeteg minden miatt lehetnek eltérések (már csak a SoC miatt is) és nem ritka a manipulált antutu eredmény sem.

Az S7-ben lévő 4 magos SoC belépőszíntű történet, a fent említett Allwinner A31 és Rockchip 3188-as SoC bőven más kategóriában versenyeznek.

Ami a lényeg, majd megnézzük mit lehet a kis S7-ből kihozni, a root pedig akkor jön jól, ha rendszerszinten szeretnél módosítani, vagy éppen xy alkalmazás rendszergazdai jogokat kér stb..

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#109) kayman válasza kelzsoca (#108) üzenetére


kayman
senior tag

Pláne nem értem, hiszen a piacon van köztük max 5000 HUF eltérés és a drágább még IPS kijelzős is.
Ebben az esetben vagy az olcsó, vagy ez van túlárazva :B

HyperTransport az úr!

(#110) Redlight2 válasza kayman (#106) üzenetére


Redlight2
tag

héé, ez nem az enyém? :D

(#111) kayman válasza Redlight2 (#110) üzenetére


kayman
senior tag

:)

HyperTransport az úr!

(#112) twine válasza kayman (#101) üzenetére


twine
addikt

Egyelőre semmit nem tudok,,,
háttérstory:
Oktatási intézményben dolgozom hang, és videotechnikusként,,,és pár tanár ismer, hogy hobbyzom pc-vel, meg telefonokkal,,,ezért szoktak hozzám fordulni néha, apró-cseprő privát hülyeségeikkel...
Így került az asztalmora ez a TAB is...
Hogy mikor tudom meg mi lett a gép sorsa,,,azt csak a jó isten tudja...

Antutut szerintem én azon már nem tudok neked csinálni:(
(de ha mégis lesz rá lehetőségem,ígérem megteszem ;) ),,,
Viszont kelzsoca-val tökéletesen egyetértek...már ami ezeket a pontszámokat illeti...
Valamikor az "ősidőkben" futtattam utoljára ilyet gépen... :U

[ Szerkesztve ]

(#113) kayman válasza twine (#112) üzenetére


kayman
senior tag

Közben kiveséztük, hogy az enyém kb hardverben celeron és a másik kb pentium.

A teszt még ha nem is tökéletes, mégis erőben iránymutató. Kis pontszám és lassú, a másik nagy pont és gyors. A lényeg az érzet és ezt a teszt is tükrözi :B

HyperTransport az úr!

(#114) kayman válasza kayman (#91) üzenetére


kayman
senior tag

Lassan két hétnél tartunk, kezdem unni. Vicces hogy február 14 óta nem tudom használni... :O

[ Szerkesztve ]

HyperTransport az úr!

(#115) kayman


kayman
senior tag

Edigital megint jól szerepelt, ma bementem és két napja visszakapták a terméket. SMS megint nem jött róla.

Hangszóró megjavítva, a sebességre pedig kibújós válasz érkezett.
Edigital jóváírta, így levásárolom másra.

Minőségi kis masina lenne ez, de kell neki egy javított rendszer még.

HyperTransport az úr!

(#116) kayman


kayman
senior tag

Nem akarok ünneprontó lenni, de mégis...

Az új gép teszi a dolgát, lassulást sosem észleltem.
Bármilyen felhasználásnál gyorsan reagál.

Az ips kijelző és az ajándék tok meg külön jó, de már a sebesség növekedés megérte ezt a pénzt :B

HyperTransport az úr!

(#117) Whire


Whire
újonc

Sziasztok!

Van egy Wayteq xtab s7 készülékem. Történt vele egy kis baleset. Egyik este kikapcsoltam töltőn hagytam, majd másnap meló után próbálom bekapcsolni ami sikerült feljött a wayteq logo majd villant egyet és újra indult és a recovery menüben találtam magam. Kikapcsoltam majd újra be és az előzőekben leírt jelenség mutatkozott. Végig zongoráztam mind a 6 menüpontot de nem javult meg. Szervízbe elég macerás eljuttatnom de ha nincs rá mód hogy házilag megbütyköljem az lesz. Esetleg valakinek valami ötlet és javaslat hogyan is tudnám itthon megcsinálni?

(#118) EnergyCoke


EnergyCoke
tag

Nevetségesen gagyi ez a gép... előtte egy dps dual7-em volt 1000x jobban megérte a pénzét de sajnos a kijelzőjét benyomtam.

Mediamarktban vettem az első gép amit küldtek annak mozgott a hangszorója (zörgött) miközben forgattam a gépet.A gép alján 1cm-es sávban nem volt jó az összeillesztés amit küldtek helyette az sincs normálisan összeillesztve most egy porszem van a kielző közepén ennek köszönhetően, Ezt már nem küldöm sehova veszek egy komolyabbat ez jó lesz tartaléknak.

Xbox One,Huawei P9 lite 2017

(#119) rolley272


rolley272
csendes tag

Sziasztok!
Egy ideje nem érkezett hozzászólás a témával kapcsolatban.
Akiknél előjött a "nemkapcsolbe" hiba minden esetben csak szerviz tudott segíteni?
Sehol nem találok hozzá való szoftvert és vagy frissítést. Van itt esetleg olyan felhasználó akinek ezek megvannak?

(#120) infectedmann válasza Whire (#117) üzenetére


infectedmann
őstag

Ugyan ez a volt a hibája az enyémnek, gariztatni kellett.

(#121) lajxko


lajxko
tag

Érdeklődnék hogy van-e olyan megoldás, amivel a két logikailag külön vett belső memóriát össze lehet vonni

(#122) Sittes86


Sittes86
csendes tag

Sziasztok...
Egy Wayteq xTAB s7-es készülék folyamatosan csak a recovery menübe lép be, a rendszer nem indul...
Reset sem oldja meg...
Gyártói támogatás természetesen nincs hozzá...
Nagy nehezen megszereztem a gyári szoftvert, de a hozzá ajánlott programmal (PAD Product Tool) nem működik, nem aktív a folyamat elindításához szükséges gomb, pedig a driverek fent vannak.
A gyári szoftver tartalma: misc.img, ok.fw, rec.img, system.img, vendor_apk.img.
Ezt kéne valahogy a készülékre varázsolnom.
Adb sideload-dal vagy valamivel meglehet ezt oldani?
Köszönöm a segítséget.

http://eznemflotta.hu

(#123) Jovanny2 válasza Sittes86 (#122) üzenetére


Jovanny2
őstag

Same shit itt is. Töltés után recovery menü. SD upgrad-del szerintem simán jó lenne, csak nem találok hozzá update.zip file-t. :(

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#124) sorost válasza Jovanny2 (#123) üzenetére


sorost
csendes tag

Most sikerült egy ilyent megoldanom, ha érdekel privátban keress meg.

(#125) n1nja


n1nja
tag

Sziasztok!

Flash után nem kapcsol be, töltésre nem reagál, gépre rádugva Windows eszközkezelő nem látja.
Mi lehet a gond? Mit lehet még megpróbálni szervíz előtt?

Köszi!

Üdv. G

(#126) n0k0m_


n0k0m_
tag

Egy Wayteq xTAB s7-es készülék folyamatosan csak a recovery menübe lép be, a rendszer nem indul...

MEGOLDÁS, EMBERI NYELVEN LEÍRVA: (8 óra szopás, 13 vírus, néhány ezer géprestart után) :W

1. Töltsétek le innen ezeket a fájlokat (ezt nem ártana újracsomagolni a leírásom szerint, ha valaki megteszi, akkor kiteszem a linket, az én drive-om tele van)
https://drive.google.com/file/d/0B46uQYxSkyBOMDc2R1ZVUkZVaDA/view?usp=sharing

2. Windows 7/8/újabb alatt ki kell kapcsolni, hogy ne kelljen digitális aláírás driverek telepítéséhez (AdfuWinUsb.inf driver telepítéséhez kell):
https://www.doit.hu/rendszergazda/index.php/hogyan-kell/69-alairatlan-illesztoprogram-telepitese-windows-8-rendszerben

3. Telepítsétek az alábbi programot: Pad Product Tool 1.09
http://www.slatedroid.com/topic/94521-actions-tablet-tools/

4. Dugjátok a táblagépet a PC-re, majd egyszerre hosszan nyomva a bekapcsolás és a felfele hangerő gombot fekete képernyővel indul a táblagép (adfu mód), a PC-n az eszköz csatlakoztatva hang megszólal. (Recovery mód-ba lépve nem fog működni!)

5. Vezérlőpult/eszközkezelőben keressétek ki. Ha nem ismerte fel a táblagépet és tette be a usb eszközök közé (ADB valami), akkor az ismeretlen eszközre az illesztőprogram frissítésénél tallózzátok ki neki: xTAB s7\xTAB s7\20131225\Pad Product Tool_V1.02\Driver (AdfuWinUsb.inf)-t

6. xTAB s7\20131225\Firmware_Saved_20131225001\Firmware_Saved_20131225001.7z -t csomagoljátok ki.

7. Indítsátok el a korábban telepített Pad Product Tool programot.

8. Válasszátok ki a ok.fw -t a xTAB s7\20131225\Firmware_Saved_20131225001\ mappából

9. Ha minden jól ment a program címsorában a USB device detected (0 UDISK, 1 ADFU, 0 MPT) kell írnia. Ekkor a nagy zöld down gombnak világítania kell és mehet a frissítés.

10. Ha lefutott kikapcsol a táblagép és újra lehet indítani. MindigTV mentes, magyar nyelvű, normális android rendszerrel indul is.

(#127) kotovics válasza n0k0m_ (#126) üzenetére


kotovics
tag

Nagyon köszönöm a leírást! Sikerült megcsinálni.

(#128) péjé válasza n0k0m_ (#126) üzenetére


péjé
őstag

szia,
nekem is ez a bajom h a recoverybe lép be...
win10-em van, a leírás szerint kikapcsoltam az aláíráskérést de problémázik ezen...
az 5.-ös pont alapján betallóztam és frissítettem a driverét az ismeretlen eszköznek de nem akarja felismerni, nem is indul el a Pad tool...
esetleg vmi ötlet? köszi

(#129) péjé válasza péjé (#128) üzenetére


péjé
őstag

vmi beugrott, elindult...köszi szép, komoly segítség volt...

(#130) rin33


rin33
senior tag

Valaki le tudná menteni nekem a boo.img-t? Flashify vagy Rash appal, root kell hozzá.

(#131) rin33 válasza rin33 (#130) üzenetére


rin33
senior tag

*boot.img

(#132) Sittes86


Sittes86
csendes tag

Régen jártam már itt, látom kaptam segítséget.
Közben nekem is sikerült megoldanom, hasonlóan a fent leírtak alapján.
Megjegyzem, azóta mégegyszer előfordult, ill. látom nem egyedi sajnos a hiba. Olcsó húsnak... :/
Azért köszönöm a segítségetek. :)
Boldog Karácsonyt és Boldog Új Évet mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

http://eznemflotta.hu

(#133) istvann válasza n0k0m_ (#126) üzenetére


istvann
újonc

Szia n0k0m_!

A 4. lépésnél nem jutok tovább. Hiába nyomom a hangerőt és a bekapcsoló gombot, csak a recovery indul el.
Meg tudnád mondani, mi lehet a hiba?
Vagy tudnál adni update.zip-et, amit SD kártyárol fel lehet rakni?

Köszi, István

(#134) Zino.Davidof


Zino.Davidof
csendes tag

Sziasztok. Valakinek meglenne esetleg a ROM valahol ehhez a típushoz?
:R

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Wayteq xTAB-S7
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.