Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Warhammer 40.000

Hozzászólások

(#1451) Djuree


Djuree
félisten

van valami martyr klan ahova be tudok lepni?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1452) girion


girion
csendes tag

Beszélgetések Rick Priestly-vel a Warhammer és Warhammer 40k egyik legfontosabb alkotójával.

[link]
[link]

Mond pár érdekes dolgot, Cifut biztos érdekli.

(#1453) Cifu válasza girion (#1452) üzenetére


Cifu
nagyúr

Sajnos még csak átfutni volt időm.

De az tuti, hogy továbbra is nagy rajongója vagyok, és a maga szabadszájúsága miatt imádnivaló fazon.

Érdekes, hogy belement egy ilyenbe (oké, egy éve volt...), mert amúgy bármennyire is szereti a WhF és Wh40K IP-t, nem örül annak, hogy folyton a GW-nél eltöltött idejét ismerik a munkásságának. Jó pár éve volt egy Kickstarter kampánya (The Gates of Antares), egyszer elgurult már a gyógyszere és ki is fakadt emiatt...

Az átérződik, hogy nem mindennel értett egyet a GW üzletpolitikája kapcsán, hogy finoman fogalmazzunk...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1454) reelc válasza Djuree (#1451) üzenetére


reelc
veterán

Lehet a topikjában is érdemes rákérdezned, és nevezd meg a platformod is.
Amúgy a klánnak kb. annyi szerepe van, hogy vannak heti gyűjtögetős feladatok, és ha mondjuk 3 ember játszik is a héten a klánból, és figyelmet fordítanak erre, teljesíthetőek is. A jutalom miatt amúgy nem éri meg.
Ha Platinázni stb. kell a coop, az más tészta.

Sajnos elég gyenge az endgame tartalom, a sztori jó nagyon, azt meg úgyis egyedül érdemes tolni.

[ Szerkesztve ]

(#1457) Peace


Peace
nagyúr

Ettől a "Járványháború"-tól nem dobtam hátast. Olvastátok? Mi a vélemény? Annyira kiszámítható volt az egész. Nagyon érződik, hogy csak a piacra dobott seregek köré íródott körítés. Vagy csak én érzem így?

(#1458) Peace válasza Peace (#1457) üzenetére


Peace
nagyúr

Senki? :Y

(#1459) Matej válasza Peace (#1458) üzenetére


Matej
tag

Egyelőre az Anarch van terítéken, utána jön a Járványháború.

MaTeJ

(#1460) girion válasza Peace (#1458) üzenetére


girion
csendes tag

A Dark Imperium-ot olvastam, ez már nem tudta annyira felkelteni az érdeklődésem, pedig beleolvastam. Túl hosszú a lista, nem fér be.

(#1461) Peace válasza girion (#1460) üzenetére


Peace
nagyúr

Ha van valami jó ajánlás, azt szívesen veszem. Belisarius Cawl: The Great Work-ért nagyon hálás vagyok, az baromira tetszett!!!!! [link] Ez a következő kiszemeltem most. Nagyon csípem a GK-okat és csak a Ben Counter-es Omnibus-t olvastam eddig róluk.

(#1462) Düsseldorf válasza Peace (#1457) üzenetére


Düsseldorf
tag

Nem tetszett nekem sem. Több mindenben sem, ami a legjobban zavart, hogy ahhoz képest hogy elvileg a sötét impérium szerves folytatása, főleg Guilliman, de Matthieau is nem egy kérdésben elég ellentétesen gondolkodik/viselkedik az előző részhez képest. Guilliman meg összességében elég fafejűnek lett ábrázolva, az előző részhez képest főleg. Bizonyos szempontból olyan dogmatikus hitvezérelt hülye lett, mintha ennek a kornak lenne a szülötte. Még jó hogy a kötet végén Lorgar könyvének elővételével ezt tompították.

A Great Work viszont remek lett, bár annyit ugrált a cselekmény meg az időszál, hogy alig bírtam követni épp most mely korban vagyunk, és vajon ez épp vízió vagy a realitás-e.

Cawl a primarisoknál is egy fejjel magasabb testőrénél csak szójáték vagy egy utalás hogy Alpha Primus? a bőrszín is gyanús :)

(#1463) Peace válasza Düsseldorf (#1462) üzenetére


Peace
nagyúr

Nekem nagyon ködös Alpharius története, most utánaolvasgattam kicsit. Dorn elvileg megölte Alpharius-t és Omegon átvette a nevét és a helyét. De utána válik ködössé. Számtalan helyen felbukkant, sokszor vitték neki is a halálhírét. Vindicare Assassin-ok végeztek egy tucat magát Alpharius-nak nevező légióssal. Szóval érdekes és misztikus, hogy végül Omegon túlélhette-e és lehet-e szójáték az Alpha Primus. ;)

(#1464) Düsseldorf válasza Peace (#1463) üzenetére


Düsseldorf
tag

én nem arra gondoltam, ez vajon Omegon-e, hanem hogy vajon egy nem tökéletesre sikerült primarcha klón-e Alpha Primus.
Végül is az kiderült hogy nem tökéletes, de az is, hogy teljesen egyedi, ő a legelső primaris, aki végül valami miatt nem került sorozatgyártásra. Holott annyival felettük áll, hogy az majdnem primarcha szint, ráadásul igen erős pszi. Ez mondjuk már nem Alphariusra jellemző, de lehet hogy ez a manipuláció volt sikertelen, ami miatt váltott az egyszerű primarisokra.

(#1465) Peace válasza Düsseldorf (#1464) üzenetére


Peace
nagyúr

Ahhhh.....igen, jogos gondolat. És Cawl-ból ki is nézem, hogy simán pofátlanul kísérletezett ilyesmivel.

(#1466) Giovan! válasza Düsseldorf (#1464) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem az van, hogy a primarchák klónozásához "Káosz-infúzióra" is szükség van? Fabiusnál ugy ez nem volt probléma, de Belisarius mégicsak az Adeptus Mechanicus tagja, náluk gondolom ez már tiltott dolognak számít.

De nem olvastam a róla szóló könyveket, lehet ő máshogy áll az ilyen korlátokhoz :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1467) Peace válasza Giovan! (#1466) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem nagyon érdeklik a korlátok. :DDD

(#1468) girion válasza Peace (#1461) üzenetére


girion
csendes tag

Az Emperors Gift tényleg nagyon jó, teljes mellszélességgel tudom ajánlani. Mellette még amit ajánlani tudok régebbiek közül, Peter Fehervari mellett, az mondjuk:
Guy Haley: Baneblade/Shadowsword
Steve Parker: Deathwatch/Shadowbreaker
ADB: Night Lords trilógia
esetleg a Priests of Mars (szigorúan az első kötet, utána zuhan a színvonal)

Újabbak közül...
ADB: Spears of Emperor (jó kis utalások arra hogy az Imperium Nihilus és az Imperium Sanctus hogyan látja egymást, illetve emlékeztető hogy ne baszakodj az Inkvizícióval, soha, soha-de-soha)
Josh Reynolds: Apocalypse (remek Word Bearers karakterek és egy meglepetés az erőd mélyén)
esetleg Devastation of Baal (Blood Angels és utódrendházai vs a tyranidák)
vagy a Rites of Passage (navigátor házak közti belháború)

Alpha Primusról nem árulja el a regény hogy afféle gén-kiméra (több géncsíra vonal keveréke)?

(#1469) Peace válasza girion (#1468) üzenetére


Peace
nagyúr

Na ez jó kis lista, köszi!!!

Nem tudunk meg róla sajnos semmi árulkodót.

(#1470) Düsseldorf válasza girion (#1468) üzenetére


Düsseldorf
tag

"Alpha Primusról nem árulja el a regény hogy afféle gén-kiméra (több géncsíra vonal keveréke)?"

Nem derül ki, csak az, hogy nem primarcha, ezt Guilliman is kijelentette (valaki hallotta tőle ezt a kijelentést), de ez szvsz. csak annyit jelent, nem egy konkrét primarcha (de ezek szerint a kérdés felmerült másokban is akik látták, mert egy, a normál SM-eknél kb. egy fejjel magasabb primarisoknál egy újabb fejjel magasabb Alpha Primus már valahová a primarcha-méret nagyságrendjébe esik (a legkisebb Alpharius/Omegon ekkorák lehetettek). A néven túl a vöröses/rezes szín gyanús még, Alpharius tuti ilyen volt, és mintha Magnus is hasonló szinű lett volna..
szóval kiméra lehet nyugodtan, mondjuk Alpharius + egy kevés aMgnusból (ugyebár igen erős pszi).

(#1471) Düsseldorf válasza Giovan! (#1466) üzenetére


Düsseldorf
tag

Lehet épp hogy nem is klón, mert Cawl hozzáfért mindenhez, ami még megmaradt alapanyag és felszerelés volt a Császár genetikai laborjában, és bónuszként a Császár utolsó életben lévő, vele több emberöltőig együtt dolgozó kivételes tudású genetikus kutatótársának összes tudása és titka komplett az övé lett. Szóval ahogy a tudásának a hátterét felépítették, az alapján akár új primarchaszerűséget is létrehozhatott, vagy, épp azért nem sikerült teljes értékűt létrehozni, mert hiányzott hozzá a Császár pszi-képessége, vagy akár a szükséges Káosz/warp felhasználás (ez nem derül ki). Annyit mondott még (de ki tudja ez igaz-e? :) ), hogy Alpha Primus egyedi és az is marad, nem lesznek társai.

A Mechanicus korlátozásai abszolút nem érdeklik, ő igazából csak formailag a tagja, mert anélkül nem működhetne, ő némi túlzással egy mai értelemben vett tudós.szemléletet tekintve legalábbis :)

(#1472) reelc


reelc
veterán

Ha már méretek... tegnap ezt találtam, igaz nagyon régi :Comic-Con, Here We Come! Make a Life-Size Warhammer Space Marine Suit
Rossz helyre tévedt.
Vicces összehasonlítás egy Star Warsos Stormtrooperrel. :)

(#1476) Giovan! válasza reelc (#1472) üzenetére


Giovan!
addikt

Ráadásul a stormtrooperrel ellentétben a space marine több mint alkalmas a kézitusára, amiről meg mindannyian tudjuk, hogy a xenok írtásához a leghatékonyabb és legszórakoztatóbb harcmód :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1477) girion válasza #42962688 (#1475) üzenetére


girion
csendes tag

Most nem tudom hogy le maradtam-e valami belső poénról. Egyébként meg éljen Nurgle. Csak azok nem tocsognak saját piszkukban akik még mindig a normalitás és a remény béklyóiban szenvednek.

(#1478) Cifu válasza Giovan! (#1476) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez a különbség amikor az egyiket pofozógép elé homokzsáknak találják ki, a másikat pedig főhősnek... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1480) reelc válasza Cifu (#1478) üzenetére


reelc
veterán

+ valószínűleg nehezebb lenne ellopni a páncéljukat mondjuk egy vidéki farmer gyereknek, és egy csempésznek. ;]

(#1483) reelc válasza reelc (#1449) üzenetére


reelc
veterán

Warhammer 40 000 Global conversion a Grim Dawn játékhoz.
Elkészült az első verzió, letölthető!
Tudom ez nem nagyon érint itt senkit (Peacet maximum :) ) de az első hsz-ben van egy videó.
Tervezi a 2.0-át az alkotója, sokmindent tervez bele (a linken az első hsz-ben vannak infók), de gyakorlatilag egyedül csinálja, ahogy az első verziót.

[ Szerkesztve ]

(#1484) Matej válasza reelc (#1483) üzenetére


Matej
tag

Jónak néz ki, tolod?

MaTeJ

(#1485) reelc válasza Matej (#1484) üzenetére


reelc
veterán

Még nem, de biztosan kifogom próbálni. Friss a dolog.
Ma publikálta, ezelőtt nem volt a MODnak letölthető változata.

(#1486) Cifu válasza reelc (#1483) üzenetére


Cifu
nagyúr

Egész korrektül néz ki. A 2.0 tervei is nagyon szépen hangzanak... :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1487) Peace válasza reelc (#1483) üzenetére


Peace
nagyúr

Királyság!!!!!

(#1488) reelc


reelc
veterán

Véletlenül akadtam bele, igaz nem 40k, hanem fantasy:
Warhammer: Chaos And Conquest
(Nem próbálom ki, nem az én műfajom, de hátha érdekel valakit.

(#1489) Peace válasza reelc (#1488) üzenetére


Peace
nagyúr

"Literally a city building mobile game on PC with all the trash timers and heavy microtransactions to bypass them. A shame on Warhammer franchise....."

Határozottan biztató!!! :DDD

(#1490) Cifu válasza Peace (#1489) üzenetére


Cifu
nagyúr

A többi értékelés is hasonlóan mókás. :U

Az egyikben megemlítették, hogy ott van a Total War: Warhammer 1+2(+3, ha kijön), messze kimagasló színvonal.

Szóval igen, tény, hogy elvétve akadnak jó Wh és Wh40k játékok, de nagyjából tucatnyi gagyi jut mindegyikre...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1491) Peace válasza Cifu (#1490) üzenetére


Peace
nagyúr

Én kitartóan reménykedem és várom a következő ütős WH40K játékot!!! A Mechanicus nekem nagy szerelmem lett, azt piszkosul élveztem! <3

(#1492) Cifu válasza Peace (#1491) üzenetére


Cifu
nagyúr

Aláírom, hogy a Mechanicus nagyon korrekt kis játék. Csak mellette kijött tucatnyi gagyi. Talán a Battlefleet Gothic 2 megüti a középszintet, de ott is voltak bajok bőven. Sajnálom, hogy ez a helyzet, mert az IP-ben akkora potenciál van, hogy ledobná a Halo-t a Tajgetoszról, de hiába, ha játékfronton ez a helyzet... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1493) Peace válasza Cifu (#1492) üzenetére


Peace
nagyúr

Space Marine 2 a Gears 5 engine-jével!!!! Vagy Chaos Gate 2 XCOM 2 engine-el!!!!! :Y :Y :Y Hatalmas lehetne ez az univerzum PC-n és konzolon is!!!!! :((( :((( :(((

(#1494) reelc válasza Peace (#1489) üzenetére


reelc
veterán

Ha látok ilyeneket, be se linkelem, nem néztem. :)

(#1497) Giovan! válasza #42962688 (#1496) üzenetére


Giovan!
addikt

Mi a baj a csőjátékokkal? A gears 5 mondjuk nekem sem a világom, ahogyan az ilyen ostoba és sértő kinyilatkoztatások sem :)

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1498) Peace válasza #42962688 (#1496) üzenetére


Peace
nagyúr

"Gears 5 engine-jével..."

A játék motorja és grafikája a lényeg. Nem azt mondtam, hogy a játékmenetet és a pályadizájnt vegyük át. ;)


Más:

Megérkezett a díszdobozos 3 képregényem és az elsőt el is olvastam tegnap. Iszonyatosan állat!!!!!! Baromira komolyak a rajzok és a történet is adta! Kell még ilyeneket szereznem!!! ;)

(#1499) bandiras2


bandiras2
senior tag

Mérsékelten off, de idevág. Nurgle kultisták nyitottak központot Új-Zélandon.
[link] :W :W :W :W :W
Lord inkvizítor, térj meg közénk, szükség van a szolgálataidra.

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#1500) Peace


Peace
nagyúr

[link] A nem kisgyerekes sorozatokat várom nagyon!!!! ;)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Warhammer 40.000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.