Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Warhammer 40.000

Hozzászólások

(#401) Hintalow válasza Cifu (#400) üzenetére


Hintalow
senior tag

Amúgy az eldákat mi gátolja meg, hogy új világokat kezdjenek benépesíteni? Bőőven találhatnának olyan bolygókat, ahol nagyon kicsi az esélye, hogy rájuk találnak, a webway-ben kb bárhová eljuthatnak.
Ha jól tudom, a szaporodási rátájuk nem éppen gyors, de simán kezdhettek volna új birodalmat.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#402) Cifu válasza Hintalow (#401) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nos leginkább csak tippelek, mert nincs feketén-fehéren leírva sehol.

Első sorban a lassú szaporulat az oka, nem csak az élettartamuk, de az újszülöttek kihordási ideje is igen hosszú. De kb. ennyit tudunk az elda szaporodásról, szóval ez édeskevés.

Mivel nem nő, hanem csökken a létszámuk, így nincs értelme terjeszkedni sem, hiszen bőven elvannak a meglévő Craftworld-ökön.

Ha új bolygót akarnának meghódítani, akkor valamelyik Craftworld létszámából elvéve azt működne, így pedig effektíve gyengíted a Craftworld-öt. Igen, valahol marha nem logikus, hogy miért a Craftworld-ökön hajóznak a semmi közepén, ahelyett, hogy egy új bolygóra telepednének le, de hát a fluff az fluff...

A másik fő problémájuk a Craftworld-ök közötti nézetkülönbségek. Az eltérő Craftworld-ök eltérő megoldásokat látnak a probléma, és mivel nincs egy erős kezű vezető, akit minden Eldar elfogadna, így nincs közös vízió sem, a nélkül pedig jövő se.

A Biel-Tan Craftworld például igyekezne újjáépíteni a régi Elda birodalmat katonai erővel és hódításokkal, ám ez jobbára kimerül a fluff szerint abban, hogy a szűz világokra belépő idegeneket (legyen az ember, ork vagy káosz) megtámadja.
Ulthwé hozzájuk képest inkább a Káosz elleni harcra koncentrál, és a többi Craftworld számára nehezen elfogadhatóan engedékeny, sőt, együttműködő az újabb fajokkal, ha az a Káosz elleni harcot előremozdítja...

Szóval ilyen háttérrel a fluff szerint az Eldaroknak nincs jövőjük. Csakmertazért... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#403) Tertius válasza Cifu (#400) üzenetére


Tertius
tag

Köszi, így már világos!

Látom, nagyon otthon vagy a témában. A Lexandros első regényen (ahol összekovácsolódik pár csapattárssal) kívül eddig mást nem olvastam, csak kivonatokat, de mozgatja a fantáziám ez a téma, csak valahogy sosem bírtam rávenni magam, hogy folytassam . . . pedig legalább a Watsonos regényeket el kellene olvasni.

Amit érdekesnek találok még, hogy a Császárnak ez a trónja, amin ül, kvázi egy gép, ami életben tartja (sztáziskapszula jelleggel), ez vajon milyen csoda folytán jött létre úgy, hogy korábban fontos szerepe volt a Császár terveiben, amikor valami ugrókapus csillagugrós, pillanatok alatt bárhonnan bárhová eljutó eszköznek a része volt, amely tényleg összekapcsolta volna az egész emberiséget. . . Aztán amikor megtörtént a Hórusz-incidens, hirtelen kicserélt pár csavart, és az ugrókapus akármiből stáziskapszulává változott? Gondolom, ennek inkább plot-device jellege van.

Számítógépes játékok terén mivel érdemes próbálkozni? Régebben a Dawn of War-t próbáltam, de valahogy gyengének tűnt, a sztoritól sem estem hasra (bár csak próba volt, nem tudom, mi volt a vége). Ennek van 2 része is . . . van, amire érdemes beruházni? Space Hulk Deathwing, Space Marine, meg - ami leginkább izgatja a fantáziám - a Gothic Armada . . . bár youtube videók alapján utóbbi sztorija sem tűnik erősnek, cserébe a hajós rész meg eléggé túlkomplikáltnak látszik.

[ Szerkesztve ]

(#404) Cifu válasza Tertius (#403) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Lexandros első regényen (ahol összekovácsolódik pár csapattárssal) kívül eddig mást nem olvastam, csak kivonatokat, de mozgatja a fantáziám ez a téma, csak valahogy sosem bírtam rávenni magam, hogy folytassam . . . pedig legalább a Watsonos regényeket el kellene olvasni.

Az az Űrgárdista, szvsz a Watson regények közül az sikerült a legjobbra. A másik kettő sem rossz persze. :)

ez vajon milyen csoda folytán jött létre úgy, hogy korábban fontos szerepe volt a Császár terveiben, amikor valami ugrókapus csillagugrós, pillanatok alatt bárhonnan bárhová eljutó eszköznek a része volt, amely tényleg összekapcsolta volna az egész emberiséget. . .

A webway (hogy magyarítjuk ezt vajon?) nem kifejezetten csillagkapus megoldás, a kapu stimmel, de azon keresztül egyfajta alagúthálózatba jutsz, amelyen keresztül más kapukhoz érhetsz el. Maga a Webway félig-meddig a mélyűrben van, amit a Birodalmi űrhajók is használnak a csillagközi utazásokhoz, és ahol a démonok laknak - de a Webway falai olyan anyagból vannak, amelyek a démonokat kívül tartják. A Webway-t egy ősi faj, az Old Ones (az Ősök) építették hajdan, és az Eldák sem tudják bővíteni, csak használni. (Itt van egy kis konfliktus, eredetileg arról volt szó, hogy a Császár egy új webway-t épít, nem a meglévőt használja, mostanában viszont csak egy Webway-ről van szó.)

Az Arany Trónus alapját a mai Ázsia területén ásták elő, valamikor a 30. évezred folyamán, és eredetileg azt a célt szolgálta, hogy a rajta ülő egyén pszi képességeit felerősítse. A Császár arra használta, hogy a Webway-t kibővítse egy Földi bejárattal, és hogy később a többi Birodalmi bolygóra is kijáratot nyisson vele.

Ez zajlott, mikor megjött Magnus a Vörös pszi-üzenete, amely tudtán kívül tönkretette a Webway építéséhez használt védőmechanizmusokat, és így a démonok és a káosz mocska bejutott a Webway-re azon keresztül pedig a Földet akarták meghódítani. A Császár követői elég időt biztosítottak, hogy végül a Császár egy pszi-pecséttel lezárja a Földi kijáratot, de ezt a helyén tartani csak a Trónus és egy erős Pszi együttes erejével lehet.

Ekkor jött Hórusz támadása, és a Császárnak el kellett hagynia a Trónust. Első embere, Malcador vette át a helyét, a Császár megküzdött Hórusszal, és legyőzte, de súlyosan megsérült (egy Káosz által elátkozott penge által), testét visszavitték a Trónushoz, ahol Malcador éppen kilehelte a lelkét, mire a Császárt a helyére helyezték - és eközben a Marsi Tech-papok a Trónushoz építettek egy stázis és létfenntartó rendszert, amely a Császár maradványait (elvben) a végtelenségig megőrzi az adott állapotban.

A Császári Palota effektíve a Trónus köré épült, de eredendően nem arra volt szánva, hogy a Császár végső nyughelye legyen.

Space Hulk Deathwing, Space Marine, meg - ami leginkább izgatja a fantáziám - a Gothic Armada . . . bár youtube videók alapján utóbbi sztorija sem tűnik erősnek, cserébe a hajós rész meg eléggé túlkomplikáltnak látszik.

A Deathwing sajnos csalódás, nagyon repetitív és iszonyú béna az AI, szóval kínszenvedés volt nekem, a 2. epizód után én nem tudtam folytatni. Kár, mert a Grafikája amúgy rendben lenne.
A Gothic: Armada hangulat terén rendben van, az átvezetők jól eltaláltak, a történet sem olyan rossz, de a játékmenet pont, hogy nem komplikált, hanem egyszerű - túl egyszerű. Egy próbát megér, de pénzt nem biztos, hogy adnék érte.
Ha a körrendszerű játékokat csíped, akkor ajánlom a Final Liberation: Warhammer Epic 40,000 c. játékot (régi, de nem rossz - az átvezetőket érdemes megnézni akkor is, ha nem játszol vele, Youtube-on fent van), illetve a Chaos Gate c. játékot.
A Space Marine többé-kevésbé a legjobb akciójáték az univerzumban, azt érdemes megnézni, de azért túl magasra ne rakd a lécet...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#405) Tertius válasza Cifu (#404) üzenetére


Tertius
tag

Aha, így már értem. Kevertem a szezont a fazonnal, vagyis inkább az ok-okozati dolgokat. Ergo a trón maga egy pszi-erősítő, amely jelenleg is üzemel, benne a császárral, extraként az életfenntartó / stasis cuccal. Így már teljesen logikus.

A Gothic Armada meg a Space Marine felkerül a listára, köszi a tippet :R Az előbbi fajta űrhajós csatát már az Empire at Warban (Star Wars játék) is imádtam, igaz, ott eléggé faék a dolog, bár azt a két frakciót (empire / rebellion) szépen kihegyezték egymás ellen.

Tegnap megnéztem egy jó 20 percnyi játékot a Death Wingről, és bár olvastam a kritikákat, elég hangulatosnak tűnik. A space hulkok témája, az ősi hajó a space hulkban, stb. stb. De tényleg unalmas, ez még 20 perc alatt is levágható, viszont a vége felé kicsit émelyegni kezdtem, ilyet már nagyon régen nem tapasztaltam. Hogy most a videó alatt, vagy a játékban van valami zavaró, vagy nem tudom.

(#406) Cifu


Cifu
nagyúr

Méretarányok:

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#407) Matej válasza Cifu (#404) üzenetére


Matej
tag

- A Chaos Gate nagyon eltalált játék volt.
- Space hulk Deathwing. igazatok van, de én annyira mániákus vagyok, hogy még így is végigtolom, coop-ban a haverokkal pedig még szórakoztató is némileg. :) Látok benne potenciált, ha nem hagyják megdögleni, hanem fejlesztenek hozzá.

- Szubjektív listám: Inkvizítor - Űrgárdista - Harlekin - Káoszgyermek.

MaTeJ

(#408) Phobion


Phobion
őstag

Hopp, Magnus "mellé" ki tért vissza! :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y

[LINK]

Imádom ezt az "új" GW-t!

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#409) Cifu válasza Phobion (#408) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hmm... Miért érzem úgy, hogy az Ultramarine-ok megint agyon lesznek tápolva? :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#410) Rexdemon


Rexdemon
aktív tag

Az új WH40k játékor készítő NeoCore Games munkatársat keres, hátha vki magára ismer:

Irodavezető, Vezetői Asszisztens
Feladatok:
• Üzleti levelek, cikkek, hivatalos dokumentumok fordítása magyarról angolra, angolról magyarra
• Az iroda mindennapi életéhez szükséges eszközök beszerzése
• A cég postai levelezésének lebonyolítása, csomagok feladása
• Rendezvényekkel (gameshow-kkal) kapcsolatos ügyintézés, asszisztencia
• Repülőjegyek, szállodai foglalások intézése
• Online vásárlások, utalások, számlák kezelése
Amit kínálunk:
• Változatos munkavégzés, ami sokoldalú tapasztalatot ad
• Fiatal, kreatív csapat, családias hangulat
• Kellemes munkakörnyezet egy impozáns irodaházban a város szívében
• Céges telefon és laptop
Akit keresünk:
• Rendelkezik legalább egy év irodavezetői, asszisztensi tapasztalattal
• Precíz, rendszerető, alapos
• A feladatokat lelkiismeretesen és az utasításoknak megfelelően hajtja végre
• Képes kezelni több feladatot párhuzamosan
• Lojális, a bizalmas információkat diszkréten kezeli
• Kiválóan kommunikál írásban és szóban angolul és magyarul
• Képes önállóan és csapatban is dolgozni
• Alapvető számítógépes szoftverek rutinos felhasználója
Ami előnyt jelent:
• Tolmács, fordítói tapasztalat
• Ismeri a videojátékokat és az iparággal kapcsolatos kifejezéseket
• Utazás- és rendezvényszervezésben jártas
• Referencia, ajánlólevél előző munkáltatótól
Munkavégzés helye: Budapest, V. kerület, Vörösmarty tér
Munkaidő: Hétköznaponként napi 8 óra, de mivel projekt alapú a tevékenységünk, vannak időszakok, amikor ettől eltérünk.
A jelentkezéseket fényképes önéletrajzzal és motivációs levéllel a jobs@neocoregames.com email címre várjuk.

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#411) Phobion


Phobion
őstag

Guilliman - érthető módon - nem örül! :DDD

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#412) Cifu válasza Phobion (#411) üzenetére


Cifu
nagyúr

Dunno, ha fogadni kellett volna, melyik Primarch tér vissza, toronymagasan ő vezetett volna tippre. Eléggé tuningolták a kék törpöket az utóbbi években, nem meglepő tehát.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#413) Rexdemon válasza Cifu (#412) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Lehet, hogy szép sorban visszahozzák az eltűnt Primarch-okat? Jópáran vannak, akik MIA státuszban vannak, szóval választék van bőven...

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#414) Cifu válasza Rexdemon (#413) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pont ez az. Ott van Lion, de a Death Angels-el alig-alig foglalkoztak az elmúlt 10 évben. Ott van Leman Russ, de a Horus Heresy novellákban annyira lezüllesztették, hogy alig valamivel jobb, mint egy Renegát primarch. ott van Khan, akivel úgy anblokk alig foglalkoztak egyáltalán. Corax? A Raven Guard legalább annyira el van hanyagolva, mint a White Scars, noha Corax-nak legalább egy normális háttértörténete van, sok szenvedéssel. Vulkan egy titkos favorit lett volna, én őt hoztam volna vissza.

Én csodálkoznék azonban, ha őket is visszahoznák.

A legnagyobb kérdés, hogy mi a tervük az Ultramarine Primarch-al. A Primarch-ok sose töltöttek be politikai státuszt, csak katonait. Persze sokan azt vizionálják, hogy most majd Roboute fog a császári trónra ülni, ami elég nagy vargabetű lenne. Dunno. Én inkább attól félek, hogy jön a Wh40k end of times, és Roboute lesz itt Sigmar...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#415) Rexdemon válasza Cifu (#414) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Egyetértek. Én azt hittem, h Vulkant lesz a visszatérő, ráadásul a fluff alapján esélyesebb lett volna; ő "csak" eltűnt, sőt még meg is mondta,h bizonyos feltételekkel vissza fog térni. Jelzem nekem semmi bajom az UMekkel, a WH40K "sigmarizálása" sokkal jobban zavarna ^^

Személyes adalék: majd 4 év Deathwatch mesélés után egyik játékosom elvállalta, hogy mesél, így annyi év után most végre JÁTSZHATOK űrgárdistával ;) Persze nekem nem volt elég a temérdek chapter, csináltam sajátot; a Harlequin-ben pár mondtattal említett Terror Tigers rendházat alkottam meg. Pendarric csatatestvér, tyranid war veteran tactical marine bevetésre kész!
HEAR FROM US, FEAR FROM US! :)

[ Szerkesztve ]

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#416) Cifu válasza Rexdemon (#415) üzenetére


Cifu
nagyúr

Melyik Chapter successorja?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#417) Rexdemon válasza Cifu (#416) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Ultramarine, nem megerősített :) Kellett a commandra rámenni és UMeknek nagyon klassz squad és solo módjaik vannak.Asszem a Rites of Battle kiegben van a saját chapter alkotás metódusa. (+ Honour the chapter kieg)

[ Szerkesztve ]

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#418) Cifu válasza Rexdemon (#417) üzenetére


Cifu
nagyúr

Megjegyzés / érdekesség: Miután ugyebár csak az első 20 légiónak volt Primarch-ja, itt a helyes az alapító (Founder) információ szerintem, például a Black Templar-ok alapítója Sigismund volt. ;)

Egyébként nem rossz. :D

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#419) Rexdemon válasza Cifu (#418) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Kérdés merült fel, ha vki eléggé járatos a fluff-ban, hátha tudja a választ: a Dark Angels chapternek mi a "hivatalos" verziója a Hórusz Eretnekség végén történtekről? Mit tud a történtekről a többi chapter/inkvizíció/Terra nagyurai? Itt ugye a Luther-féle malőrre gondolok aminek a végkifejlete az lett, ami.
Ugye mi Deathwatch RPG-t játszunk, ott a bukkant fel,h ha van a Kill-Teamben egy Dark Angels SM és mondjuk egy Black Templar, akkor pl a Black Templar-ok mit tudnak a DA-ről?

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#420) Matej válasza Rexdemon (#419) üzenetére


Matej
tag

Szia!

Én annyit tudok, hogy a fallen.ek megléte, tetteik féltve őrzött titkuk.
Egy-egy felbukkanásánál képesek a biztonság kedvéért komoly tisztogatásokat végrehajtani, nehogy kitudódjon a dolog.

Még a chapteren belül is csak a Deathwing tagjai és a tisztek ismerik a titkot.

MaTeJ

(#421) jsk válasza Rexdemon (#419) üzenetére


jsk
senior tag

Elvileg senki nem tud semmiről. Még a rendházon belül sem sokan ismerik az igazságot:
Ezt hallgasd meg: [link]

[ Szerkesztve ]

(#422) Cifu válasza Rexdemon (#419) üzenetére


Cifu
nagyúr

A hivatalos fluff szerint a Dark Angels-ek minden létező nyomát eltüntették az árulásuknak, eleve a saját tagjaik közül is csak a beavatott kevesek (pl. Deathwing tagok illetve a Kiválasztottak) tudnak róla. Kifelé annyi a történet, hogy a káosz egy Warp-átjárót nyitott a bolygó (Caliban) felett, és ennek (is) a következményeként a bolygó felrobbant. A történetet kutatókat elteszik láb alól a beavatottak, vagy legalábbis félrevezetik őket.

A kérdésed tehát korántsem olyan egyszerű.

A Black Templar-ok alapvetően csak annyit tudnak a Dark Angels-ekről, hogy lojális, roppant hatékony, de titkolódzó, maguknak való rend, akik még a közös hadműveleteknél is minimalizálják a kapcsolatot a többi résztvevő erővel. Ezt úgy kell érteni, hogy még a logisztikát is maguk oldják meg, nem közösködnek senkivel.

A kérdés onnan is feltehető, hogy vajon az adott Dark Angels űrgárdista tud-e egyáltalán az árulásról és Luther-ről, illetve a The Fallen-ről? Mert ha nem valami kitüntetett veterán, illetve Deathwing-előélettel rendelkező (dettó veterán) űrgárdista, akkor esélyesen Ő sem tud sem Luther-ről, sem a The Fallen-ről, sem az árulásról.

Innen kezdve a mesélőn és az adott játékoson múlik, hogy mit hoznak ki a helyzetből. Ha a játékos és a mesélő úgy ítéli meg, hogy az adott karakter semmit sem tudhat a sötét múltról, akkor a történet rövidre zárható alapvetően. Ezzel együtt a DA játékos alapvetően távolságtartó lenne, elvben. Persze ez még nem jelenti azt, hogy az adott játékos-karakter esetleg nem a hétköznapi DA-k közé tartozik, és barátkozósabb, társaságkeresőbb adott esetben.

De ha komoly és mély szerepjátékot játszotok, akkor ebből durva dolgokat ki lehet hozni.

Először is ha a DA játékos tud a The Fallen-ről, és a BT társa nekiáll szimatolni valami miatt a DA-k, illetve a tágabb értelembe vett 'The Unforgiven' (DA plusz utód űrgárdista rendek) múltjáról, akkor mindent meg kell(ene) tennie, hogy félrevezesse, szükség esetén leállítsa, akár meg is ölje a kutakodót. A 'The Unforgiven' számára nem csak az létfontosságú, hogy a 'The Fallen' minden tagja le legyen vadászva, de az is, hogy a titkuk ne derüljön ki.

Egy másik lehetőség, hogy a DA eredetileg nem volt beavatott, de a BT kérdései, kutakodását jelenti a DA vezetőknek. Függően a helyzettől, akár beavatott is lehet ezáltal, és azt a feladatot kaphatja, hogy elnémítsa a kényes kérdéseket feszegető BT gárdistát.

Megint egy másik lehetőség, hogy a DA beavatott lesz valamiért, és a BT karaktere számára mennyire lesz feltűnő, hogy társa magába fordulóbb, elvonulóbb lesz például ez után.

Ez sokban függ a játékosok és a mesélő stílusától, hogy a játékosok közötti konfliktust mennyire szeretnék erőltetni.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#423) Frod


Frod
addikt

Üdv!
Talán páratokat talán érdekelhet a Humble Bundle legújabb e-könyv csomagja mely szemtelenül jó áron adja akár az első 15 Horus Heresy regényt és mellé még további apróságokat. Amelyik tier-t fizeti az ember addig bezárólag megkap mindent. (Bár olvastam az első hsz-t, hogy annyira nincsenek dicsérve a könyvek)

De ha már könyv... Ti miket javasoltok a regényfolyamokból, amik mindenképpen ajánlott művek? Nem kell feltétlen a hazai kiadásra támaszkodni csak, azok többsége megvan (Watson-művei, és az Abnett regénye)
A nemrég indul 'The Beast Arises' ciklusról pl mit lehet tudni? Esetleg mi az amit Ti szívesen látnátok magyarul?

Do you see the white shadow?

(#424) jsk válasza Frod (#423) üzenetére


jsk
senior tag

Az összes magyar nyelven megjelent regényt olvastam. Amelyek szerintem a legjobbak:
Titanicus
Eisenhorn trilógia
Ravenor 2. része

A Horus Heresy regények is jók, de ott már nagy a szórás. Pl. az Angyalok eljövetele gyenge volt, de a Légió és a Harc a mélységért szerintem nagyon jók.

A The Beast Arises igazából Warhammer 31000. Eléggé beleköpött a kánonba az első résszel. Most jön a második része. Kíváncsi vagyok. Az első rész igazi mészárszék volt.

Az angolul olvashatóakról nem tudok véleményt mondani, mert egyelőre short story-kat és novellákat olvasok (van vagy 2-300). Ott aztán van mindenféle.

(#425) Rexdemon válasza Frod (#423) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Angolul megjelentek közül amiket olvastam és tetszettek:

Ciaphas Cain könyvsorozat nagyon bejött, WH40K és a humor összeegyeztethetetlennek tűnik, ám nem azok, kimondottan jól sikerültek. Egy különleges Imperial Guard komisszár rendhagyó kalandjai ;)

Másik a Ultramarines sorozat, szintén a jobbak közül való, ahol Uriel Ventris sorsát követhetjük. (tudom, tudom, de nekem az UM-ek akkor is nagyon bejönnek)

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#426) jsk válasza Rexdemon (#425) üzenetére


jsk
senior tag

A Cain sorozatot a nyár végén magyarul is elkezdi kiadni a Tuan.

(#427) Frod válasza jsk (#426) üzenetére


Frod
addikt

Na, pont ilyen hírekre vágytam - az egyikőtök ajánl egy jót, a másik pedig már mondja is a megjelenési infót :R Köszi srácok.
Amúgy korábban már belefutottam abba a szériába, és láttam, hogy komisszáros, de nem gondoltam volna, hogy ilyen bizarr koktél. :)

Do you see the white shadow?

(#428) jsk válasza Frod (#427) üzenetére


jsk
senior tag

Sok konkrétum még nincs az idei magyar megjelenésekről (kivéve amelyek már megjelentek :) ):

Áprilisban
The Beast Arises 2. Ragadozó és préda
Horus Heresy 9. Mechanicum (lehet május lesz belőle)

Nyár vége - ősz eleje
Ciaphas Cain 1. For the Emperor

Ezeken kívül még jöhet 2-3 Beast Arises és Horus Heresy regény, de könnyen lehet más megjelenés is, amit még nem kommunikáltak. A Black Library erősen beleszól, hogy lehetőleg mi jelenjen meg magyarul. Remélem üzletileg is megéri nekik, hogy a lehető legtöbb regény lásson napvilágot. A nagykerünkben nem sokat adnak el a kollégáim a boltosoknak, de végül is akkor keresnek a legtöbbet, ha ők maguk adják el.

Ha érdekel a Warhammer Fantasy, akkor jön júniusig a Csontok útja (Felix és Gotrek) illetve egy még nem bejelentett regény is. Többről jelenleg nem tudni.

[ Szerkesztve ]

(#429) Rexdemon válasza jsk (#426) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Nem rossz, nem rossz ;) Bár hozzáteszem,h a Ravenor első részét vettem csak meg magyarul, mert a gyalázatosan borzalmas fordítási minősége miatt gyak. kifordult a kezemből. Nem csak enyhén kellemetlen, hanem kutyakegyetlen okádék... Remélem,h a később kiadottakban nagyon meredeken emelkedett a színvonal, de engem teljesen eltántorított,h megvásároljam a Tuanos könyeket. (pedig szoktam, hogy ha majd kisfiam/lányom megfelelő korba ér, akkor beleadjam a kezébe, tőlük még sem várhatom el,h angol könyveken keresztül szeresség meg az "apakönyveket")
Jó pár eredeti nyelvűt olvastam, de hozzá kell tennem, hogy sokkal több a hulladék, mint a jó. Van sok hulladék/olvashatatlan szemét/nyilvánvaló pénzhajhász bériromány, van pár ami jó/nem rossz alapötletből indul, de simán rossz és van pár, ami jó, sőt remek.

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#430) Frod válasza Rexdemon (#429) üzenetére


Frod
addikt

Ha mondanál példákat, megköszönném.
A Ravenor is itt a polcon, de mi a gond vele mert sajnos még nem sikerült addig eljutni, hogy olvassam is.
(Ami nekem rémlik hasonló aminél felszisszent az ember, amikor valamelyik WH Fantasy regényben elkezdték a skaven stormvermint viharpatkánynak fordítani, de biztos voltak még hasonló húzások)

Do you see the white shadow?

(#431) jsk válasza Rexdemon (#429) üzenetére


jsk
senior tag

A Ravenor első része a fordítás miatt borzalmas volt (ketten fordították, nem volt egységes). Maga a történet is gyenge. A fordítással kapcsolatban sok visszajelzést kapott a Tuan. A második rész felnőtt a feladathoz. Illetve az első rész történetének folytatása is már sokkal érdekesebb lett. Az azóta megjelent könyvekkel sem volt probléma. Persze én könnyen beszélek, mert az ország egyik legnagyobb könyvtárával (egy könyv-nagyker) rendelkezem, így nem áll benne pénzem.

Sajnos a Black Library-nál a mennyiség a döntő nem a minőség. Te is megerősítetted azt, amit sokan mások. A minőség nagyon hullámzó. Amikor megszűnt a magyar kiadás, akkor nekiálltam az Angyalok eljövetelét elolvasni angolul. A sorozat szerintem egyik leggyengébb tagjával sikerült megismerkednem angol nyelven :)

(#432) Rexdemon válasza Frod (#430) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Csak amik így beugranak hirtelen:

- A forgótáras fegyvert lefordították "forgózsámolyosnak", ami világosan jelzi,h a. fordítónak halvány fogalma sem volt arról,h mit jelent amit fordít (mivel ilyen fegyver nem létezik) b. nem nézett utána, akár egy nyomorult gugli segítségével
- A carrion emperor csak per Dög-császár, ami nyelvileg lehet helyes, csak jelzi,h a fordító a. egyetlen eddig magyarul megjelent könyvben sem ez volt a neve b. tán' Ganxsta Döglégy Zoli rajongó ;)
- A Valkyre gép az csak valkűr gép, pedig ugye a Tigris tank sem tigris tank
- Az eredetiben amikor Ravenor telepatikusan beszél a staffjával azt mindig + jelek közé teszik, pl

+Találkozunk a leszállóhelyen+ - Vettem! - felelte az egykori bérgyilkos

ehhez képest ennek a felét elhagyták, mert,h "olyan mint a gondolatjel".

+Találkozunk a leszállóhelyen - Vettem! - felelte az egykori bérgyilkos

Röhejesnek tűnik, de hosszú távon zavaró,h most mégis ki a fene beszél és meddig és hol a francban van akkor a mondat végi írásjel.

- De a lehető legdurvábbak viszont az angol kifejezések amiket benne hagytak, pl "a Mechanicus Guild részt vesz benne" vagy "az űr Lucky Space része veszélyes" ezektől sugárba hányok. (sztem ez még annak is csípi a szemét, aki nem olvasta az eredetit)

Ennél még több is van, de most csak ezek jutottak eszembe.

jsk: az a könyv pl az olvashatatlan szemét kategória, tele önellentmondással, ráadásul hótt' szarul is megírva, esküdni mernék,h az író gépelés közben fél szemmel a karakterszámlálót nézte,h "nabasszamegmégezerkaraktermiaf*sztírjak" és amúgy is rühelli a Space Marine-okat. ;)

[ Szerkesztve ]

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#433) BoB válasza jsk (#431) üzenetére


BoB
veterán

"a mennyiség a döntő nem a minőség"

Ez sajnos a PC játékokra is igaz.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#434) Frod


Frod
addikt

@jsk (#431)
Úgy látom az azt jegyző Mitchel Scanlon nem is írt többet a sorozatba egyáltalán, ez mondjuk jó hír a fentiek fényében :D

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#435) Rexdemon válasza Frod (#434) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

2015-ben ezt írtam, most is tartom:

"Hatalmas pozitív meglepetés: a Garro audio drama sorozat egyszerűen remek! Eddig az Oath of Moment, a Sword of Truth és a Legion of One műveket volt szerencsém meghallgatni, nagyon hangulatosak. (bevallom vezetés közben egy túlfűtött pillanatban együtt ordítottam Garroval,h "DESTROY THIS ABOMINATIONS") :)

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#436) Cifu


Cifu
nagyúr

Új Warhammer 40k kiadás közeleg, GW beharangozó videó.

Kapcsolódó, megújult Wh40k aloldal a GW oldalán.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#437) Rexdemon


Rexdemon
aktív tag

Warhammer 40,000: New Heroes for a Dark Imperium

Hogy ebből mi lesz? ;)

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#438) Cifu válasza Rexdemon (#437) üzenetére


Cifu
nagyúr

Gondolom a mariskákat buffolják egy picit, létszámügyileg...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#439) Matej válasza Cifu (#438) üzenetére


Matej
tag

Rájuk is fér, alig vannak annyian, ahány bolygóból áll a birodalom. :)
Más. DOW 3-at tolja valaki? Mennyire jön át a 40K hangulat?

MaTeJ

(#440) Cifu válasza Matej (#439) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem voltam hajlandó előre fizetni rá, pedig a DoW és a DoW II. is megvan, ráadásul a második rész nekem kifejezetten tetszett (az első inkább csak idegesített a Lore-t folyamatosan megerőszakoló dolgai miatt).

Olvasgatom a Steam-es véleményeket, hátha érdemes kiadni rá pénzt, de...
Hát ugyan a főoldalon "vegyes" a játék megítélése (56%), de ahogy nézem, inkább hajlik negatívba.

Sokan fájlalják, hogy az egyjátékos módban váltogatva irányítják mindhárom frakciót. Mókás, hogy aki ezt szóvá teszi, rögtön hozzáteszi, hogy ő csak és kizárólag mariskákkal játszik, és pont.
Nagyon sok negatívumot olvasni a fejlődési rendszerről, 20 skull per játék max, és 200 skull egy elit nyitása, ha stimmel a dolog, így pedig nagyon sok grind kell.
Sokan panaszkodnak arra, hogy a fedezék rendszer nevetségesen működik (egy bokorban elbújik egy Eldar Wraith... :DD ), továbbá a mikromenedzsment túl van tolva.
Szinte mindenki egyetért, hogy az egyjátékos kampány unalmas és lapos, kevés fordulattal és lassú játékmenettel.

A grafikáról általában inkább pozitívumokat írnak, kivéve, hogy a sok por és füst effekt elfedné az egységeket - ha az egységek körvonalai ne lennének kirajzolva - így viszont olyan, mintha a körvonalemberkék harcolnának egymással.

A szinkronszínészek terén is vannak gondok, kifogásolták többen is, hogy cseppet sem jön át a hangokon, hogy itt egy hegy nagyságú gyilkológép beszélne, ahogy az Eldar-ok hangjai sem igazán tükröznek semmit.

Összegezve a DoWIII a jelek szerint sem a rajongókat, sem a fanatikusokat nem tudja kielégíteni...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#441) Matej válasza Cifu (#440) üzenetére


Matej
tag

Köszönöm a választ.

Hasonló a helyzet nálam is, habűr nekem pont az első rész jött be jobban. Nem tehetek róla, inkább rts, mint akciójáték fan vagyok. (Ok, a sztoriban sok volt az ejnye-bejnye, ezt elismerem).

A 3. bétájával toltam, de nem fogott meg. Sajnos, teszem hozzá, mert megszállott
40K rajongó vagyok.

MaTeJ

(#442) Rexdemon válasza Matej (#441) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Betat próbáltam, nem tetszett; nagyon furcsa (konkrétan sz*r) az egységek mozgása, olyan, mintha vmi MOBA arena-t néznél (ha látta vki a LOL-t netán játszott vele) a hangok nem az igaziak, minden egység rohan, fut, ugrik, mint a p*csánrúgott bolha, semmi "súlya" nincsen a figuráknak. MOBA+anime, WH40k skinnel. Sz*r.
És igen, én is rühellem, ha kampány közben erővel másik frakcióra tolnak át... :(((

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#443) Rexdemon


Rexdemon
aktív tag

Kedvenc értékelésem Steamen (nem ajánlott nyilván)

"Közzétéve: április 28.
In the grim darkness of the far future, There are only UNFINISHED games. "

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#444) Phobion válasza Rexdemon (#437) üzenetére


Phobion
őstag

nagyon epic videó lett az biztos :Y főleg a zene :K

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#445) Frod válasza Cifu (#440) üzenetére


Frod
addikt

Az a baj, hogy az előző kettőhöz képest csináltak MOBA-t belőle, ahogyan felettem is írták. Hülye egy próbálkozás, egyrészt a műfajt se bírom, a grind game-ektől meg a hátamon feláll a szőr - de persze ha nincs rá sok tizen-órám gondolom pénztárcával megoldhatom a dolgot...

Helyette inkább bezsákoltam a DoW 2-öt, az összes kiegészítővel együtt 2 ezer alatt az egyik hazai boltból, épp a kampány végén tartok, még mindig király pedig megjelenéskor játszottam utoljára :)

Do you see the white shadow?

(#446) Rexdemon


Rexdemon
aktív tag

Ultramarines széria megvót', kimondottan tetszett, volt benne pár klassz fordulat és minden kötetben min. 2-3 igazán remek jelenet. Graham McNeill ügyes fiú volt :)
Most a Space Wolf sorozatba fogtam bele, de messze nem tetszik annyira, így utólag rájöttem,h miért; Uriel Ventrissel kész SM főhőst kapunk, míg itt Ragnar Thunderfist nevezetű ifjonccal ismét egy fiatal aspiráns kalandjait követjük ahogyan a Vlka Fenryka tagjává válik. (még nem olvastam végig, de nyilván az lesz, mert gyanús nekem,h ő lesz Ragnar Blackmane) Nincsen rosszul megírva, sőt, az Űrfarkasok messze nem hagyományos kiképzésének leírása kimondottan érdekes - csak ez már a kismilliomodik könyv, amiben egy szépreményű ifjú gyermekként kezdni a regényt, majd hatalmas harcos/varázsló/megaf***om lesz belőle, ez a "szép-szép, jó-jó, de köszi, ilyen már volt" kategória. Remélem,h William "gotrekésfélix" King mester később jobban belelendül... ;)

PS: lehet,h öregszem és nem kötnek le a tizenévesekről szóló történetek? :) Kizárt! :DD

[ Szerkesztve ]

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#447) Cifu válasza Rexdemon (#446) üzenetére


Cifu
nagyúr

Sajnos azzal a novellasorozattal megint az a bajom, hogy írnak egy kerettörténetet az adott karakter(ek) köré, majd az író páros lábbal felrúgja, leköpi, összeturmixolja, és a végén büszkén kihúzza magát.

Ragnar Blackmane-t eredetileg Ulrik the Slayer (az egyetlen nevesített Wolf Priest a 2nd edition idejében, és a legöregebb élő Űrfarkas) sorozta be az Űrgárdista rendbe. Mellesleg Ulrik volt anno az, aki Logan Grimnart besorozta.

Na a novellákban inkább csináltak egy új karaktert, Ranek Icewalkert, aki Wolf Priest-ként Ragnar-t besorozza és a sorsára kihatással van...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#448) Hintalow


Hintalow
senior tag

Nekem a Space Wolf sorozatban a nagy vesszőparipám az volt, hogy soha nem tudtam eldönteni, hogy most van-e rajtuk sisak, vagy nincs :D
Az író láthatólag azt a képet erőltette (ami amúgy tök logikátlan), hogy Ragnarék folyton sisak nélkül tolják, mert úgy menőbb, aztán ebből születtek olyan helyzetek, hogy felveszi a sisakot, mert meleg a helyzet, de a cselekményben elötte több utalás volt rá, hogy rajta van alapból.
Tudom piszlicsáré dolog, de engem zavart.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#449) Rexdemon válasza Hintalow (#448) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Odáig még nem jutottam el, Ragnar tegnap éjjel odáig jutott,h mindenféle marhaságot álmodik, mert most ivott a Wulfen Kupából. :)

Sisakos sztori; Deathwatch RPGben a SW-k csak sisak nélkül tudták használni a spec szóló képességüket, erre hozták ki az alábbi cuccot; Fenris-Pattern Wolf Helm

Vmi ilyesmi lehet: Sniff, sniff ;)

[ Szerkesztve ]

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#450) Cifu válasza Rexdemon (#449) üzenetére


Cifu
nagyúr

Érdekes elgondolás, valahol normálisabb, mint az, hogy sisakban ne tudják használni a képességeiket. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Warhammer 40.000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.