Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Warhammer 40.000

Hozzászólások

(#251) Árpi001 válasza Cifu (#250) üzenetére


Árpi001
senior tag

Szia.
Én ezt találtam,illetve más net-es oldalon is olvastam hasonlót:[link]

Erre alapozva azt hittem megjelent már az a kötet,ha így leírják az eseményeket.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#252) Árpi001


Árpi001
senior tag

Illetve itt is leírták:[link]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#253) Cifu válasza Árpi001 (#251) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ó, így már értem a problémádat. Javaslom olvasd el az első hozzászólását a topicnak.

Röviden: a novellák azt a 30. évezredben történt eseményt fejtik ki részletesebben, amely a Warhammer 40k világ történetének egy fontos mozzanata, és már az eredeti, 1980-as években megjelent első kiadásban is le volt fektetve (a Császár alkotta meg az Űrgárdisák légióit, amelyeket a félisteni erővel bíró Primarch-ok vezettek, a legkedvesebb Primarch-ja, Horus azonban fellázadt ellene, és csaknem megölte a Császárt a végső, véres harcokban, ami után a Császár a trónprotézisébe kényszerült, ami a 41. évezredben is ismert állapota).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#254) Árpi001 válasza Cifu (#253) üzenetére


Árpi001
senior tag

Köszi.
Vágom amúgy nagyjából a történetet,de a link.ből nem derült ki hogy nem létezik az a kötet amit kerestem,természetesen elhiszem hogy nincs.:)

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#255) Tim82 válasza girion (#243) üzenetére


Tim82
nagyúr

Aaron Dembski-Bowden jó író, a Soul Hunter folytatásait (ez egy trilógia első kötete) is érdemes elolvasni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#256) Tim82 válasza Tim82 (#255) üzenetére


Tim82
nagyúr

Demski-Bowen, nem Bowden, typo. :B

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#257) Phobion válasza Tim82 (#256) üzenetére


Phobion
őstag

nem jó, ha elszáll a bowden :DDD :DDD

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#258) Árpi001


Árpi001
senior tag

Sziasztok.
Tudnátok nekem Warhammer témájú könyvet ajánlani ami nem zs-kategóriás,és lehetőleg magyarul?
A Hórusz Heresy könyveken túl vagyok:). Valahogy beleragadtam a hangulatába(pedig nem éppen egy vidám univerzum!:) )
Előre is köszönöm!

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#259) Cifu válasza Árpi001 (#258) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az Ian Watson könyveken túl vagy? (Inkvizitor, Űrgárdista, Harlekin, Káosz Gyermek)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#260) Árpi001 válasza Cifu (#259) üzenetére


Árpi001
senior tag

Igen,azokon is túl vagyok.
Azokkal kezdtem.:)

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#261) Hintalow válasza Árpi001 (#260) üzenetére


Hintalow
senior tag

Amennyire én tudom van még magyarul az eisenhorn trilógia, és a Gaunt szellemei sorozat. Ezzel kb ki is fújt a lefordított könyvek listája.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#262) Árpi001 válasza Hintalow (#261) üzenetére


Árpi001
senior tag

Köszönöm!:)

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#263) Rexdemon válasza Árpi001 (#262) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Most jelent meg a Ravenor első kötete magyarul a Taun kiadásában. (roppant bosszantó hibákkal teli fordítása van, csak jelzem,h ezért kár volt a Szukitstól elvenni a jogot)
Mondjuk ahhoz nem árt első körben "letudni" az Eisenhorn könyveket, mivel Ravenor utána következik ^^ (időben és több minden másban is)

Ittvehetőmeg

[ Szerkesztve ]

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#264) Árpi001 válasza Rexdemon (#263) üzenetére


Árpi001
senior tag

Köszönöm a tippeket!
Akkor az majd később lesz aktuális.
Hintalow :már meg is szereztem a Sabbath Világokat,a Hereticust,és a Malleus-t.:)

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#265) Rexdemon


Rexdemon
aktív tag

Azt hiszem itt olvastam valahol,hogy a 2016 legjobban várt RPG-i között ott van a WH40k Martyr. Ezen felbuzdulva beszéltem a NeoCore-os ismerősömmel, aki viszont csak annyit erősített meg,hogy idézem "majd megjelenik, amikor kész lesz". Szóval csak óvatosan azzal a 2016-os megjelenéssel ;)

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#266) Rexdemon


Rexdemon
aktív tag

Derült égből mindjárt WH40k game: Eisenhorn: XENOS
Ebből még bármi lehet ;)

[ Szerkesztve ]

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#267) Cifu válasza Rexdemon (#266) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ahogy nézem, nem annyira derült égből, 2014-ben jelentették be, tavaly szeptemberben jöttek a teaserek. Mondjuk az pozitív, hogy Mark Strong lesz Eisenhorn hangja. :DDD

A képek hangulatosak, bár a játékmenet számomra nem kristályosodott ki. Főleg az olyanok alapján, hogy "‘Rhythm combo' combat system". :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#268) Rexdemon válasza Cifu (#267) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Igen, ezért is írtam, hogy bármi lehet belőle :)

[ Szerkesztve ]

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#269) Hintalow


Hintalow
senior tag

Majd ritmikusan lehet nyomozni, meg QTE rendszerben konspirációkat felgöngyölíteni :D

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#270) dargelot


dargelot
senior tag

Ha valakit érdekel, új gameplay videó jött az egyip új érkező W40k játékhoz a Deathwing-hez. Elég jónak nézni ki, a Vermintide 40k-s megfelelőjének néz ki.

(#271) Hintalow


Hintalow
senior tag

Hogy egy kicsit feldobjuk a topikot :D

Bajnokok reggelije:

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#272) Cifu válasza Hintalow (#271) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azt hittem egy vér isten követője minimum vért reggelizik. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#273) Rexdemon válasza Cifu (#272) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Lehet, hogy nem is tejjel nyomja a cornflakes-t ^^

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#274) Árpi001


Árpi001
senior tag

Valaki olvasta a Ravenort,illetve az Angyalok Eljővetel-ét?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#275) jsk válasza Árpi001 (#274) üzenetére


jsk
senior tag

Olvastam. A Ravenor vontatott volt nekem. Csak az alapozás megy benne, ki-kicsoda, stb.. Alapvetően egy nyomozós regény a Warhammer 40k világában. Remélhetőleg a második rész jobb lesz, és beindul a sztori. A vége már izgalmas volt. Eddig nem egy kategória az Eisenhorn trilógiával.

Az Angyalok eljövetele két részből áll. Az első fele nem nagyon kötött le, a másik fele már elég jó volt. Messze nem a legjobb része a Horus Heresy-nek. Illetve vannak benne illogikus cselekedetek, amelyek csak arra jók, hogy igazodjanak a kánonban később történtekhez.

Mindenesetre megvettem, mert kb. ezzel támogatom a kiadót, hogy továbbra is legyen magyar kiadás.

(#276) Árpi001 válasza jsk (#275) üzenetére


Árpi001
senior tag

Köszi.
Megrendeltem,meglátjuk.
Mit takar az hogy 2 részből áll?
Van egy külön könyv még hozzá?Vagy a köteten belül?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#277) jsk válasza Árpi001 (#276) üzenetére


jsk
senior tag

A könyv első fele még a Császárral történő találkozás előtti időkről illetve magáról a találkozásról szól a Calibanon. Arról hogyan élnek, edzenek, vadásznak a bestiákra, egyszóval mit tesznek Lion helyi lovagrendjének a tagjai. Főszerepben egy lovaggal, Zahariel-lel.

Aztán jön egy nagy ugrás az időben, és már a Sötét Angyalok rendház, azon belül is a felturbózott Zahariel a főszereplő. Egy emberek lakta bolygót kell visszailleszteniük a Birodalomba annak minden bonyodalmával egyetemben. Ez a könyv élvezetes része, mert ha már Horus Heresy-t olvasok, akkor űrgárdistákat szeretnék látni :D

(#278) Árpi001 válasza jsk (#277) üzenetére


Árpi001
senior tag

Így már értem.
Köszönöm!
Amit írsz jogos,de sajna pár könyvnél ez előfordul...
Én mondjuk azokért a Sabboth Világokért amiket olvastam, sem adtam volna egy forintot sem.

[ Szerkesztve ]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#279) jsk válasza Árpi001 (#278) üzenetére


jsk
senior tag

Nagyon változó a színvonal. A Warhammer 40000 világában jelenleg a tömegtermelés szintjén folyik a könyvkiadás. Ez nyomot hagy a színvonalon. Mindenesetre most elkezdtem angolul is olvasni, egyelőre a short story-kat az általam leginkább érdekelt rendházakkal kapcsolatban. Regénybe még nem mertem belekezdeni. Mindenesetre itt is vannak olyanok, amelyeket én megírtam volna egy hétvége alatt. Ugyanakkor pl. az Aurelian nagyon jó kis történet. Valahol még magyarra lefordítva is megtaláltam. A Tuan is belekezd a The Beast Arises sorozatba, amelynek első része októberben jelent meg, és márciusban már a 9. rész jelent meg. Mindegyik részt más írta, de komolyan hogy bírják pénztárcával az angolok? :)

(#280) Árpi001 válasza jsk (#279) üzenetére


Árpi001
senior tag

Értem.
Mondjuk nekem az angol kiesik sajna.
Nekem a Horus Herresy sorozat nagyon bejött!
Valószinüleg az Agolok pénztárcájához képest olcsóbbak ott a könyvek.:)
Az Aurelina-hoz hogy lehet hozzájutni?

[ Szerkesztve ]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#281) jsk válasza Árpi001 (#280) üzenetére


jsk
senior tag

Aurelian

Itt megvan mind a négy fejezet lefordítva, de egyébként készítettem belőle epub-ot. Ha kéred, akkor holnap át tudom küldeni. Illetve ma találtam meg a Deathwing short story magyar fordítását is a neten, abból is készítettem epub-ot.

[ Szerkesztve ]

(#282) Árpi001 válasza jsk (#281) üzenetére


Árpi001
senior tag

Naná hogy kérem!:)
Majd mindig telon olvasok!
Írok privátban!:)

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#283) Cifu


Cifu
nagyúr

Elindult a Battlefleet: Gothic.

A bétával játszottam. A grafika nem lenne rossz, de a méretarányokat nem igazán érzékelni, nem érzem azt, hogy itt sok-sok km-es monstrumokról lenne szó. A hangulat még akár meg is lenne (idióta orkok... :DDD ), de kicsit bánom, hogy ragaszkodtak a 2D-s megjelenítéshez, így nem lett meg a Homeworld igazi utódja... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#284) Rexdemon válasza Cifu (#283) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Nem rossz, de irreálisan nehéznek tűnik (vagy legalábbis még nem jöttem rá a nyerő taktikára) és valóban nagyon fura, hogy nincsen méret "kontraszt".

[ Szerkesztve ]

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#285) Cifu válasza Rexdemon (#284) üzenetére


Cifu
nagyúr

Eleve gáz RTS-nél, hogy a finomhangolásra nincs idő. Az AI meg gáz, mert ugyebár rá lehet bízni a hajó irányítását, de a helyzettől függően én úgy vettem észre, hogy a játék (stratégiai játékhoz méltóan) folyamatosan "csal", vagyis erősebb erővel támad, mint amivel te rendelkezel. Innentől kezdve az a kérdés, hogy milyen gyorsan kattintgatsz.

Próbáltam, hogy több kisebb egységet használok, hátha akkor például megoszthatom az ellenfél tüzét. Ennek nem sok értelme volt, szóval most azzal próbálkozom, hogy kevés, de erősebb hajókat osztok be.

A multija a fórumbejegyzések és a béta alapján egyébként dettó ez vágja agyon, egyszerűen ez a játék erre alkalmatlan.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#286) Rexdemon válasza Cifu (#285) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Nekem csalódás a játék; a hajók és a legénység menedzselés hangulatos, érdekes, a rajzolt átvezetők és a hangok nagyon eltaláltak, ám amikor játszani kell, akkor érthetetlenül nehézkes. Ahhoz képest,h iszonyat hatalmas monstrumok úsznak a semmiben, minden túl pörgős, a minél gyorsabb kattintgatással sokkal többre megy az ember, mint a gondos tervezéssel. Ua ez a grafika, menedzsment, etc sokkal jobb lett volna körökre osztva...

Alább a Space Hulk DW gameplay trailere, egészen szép és átjön a feeling, de rohadjak meg, engem zavar,h a fegyvereken holokijelzős ammo számláló van -> qrvára nem WH40k feeling, mint vmi nyeszlett tau firewarrior fegyvere, nem pedig egy Terminátor boltere lenne... (mondjuk,ha csak ennyi baja lesz, akkor azt mondom, h "fokkyeah")

Repent! For tomorrow you die!

[ Szerkesztve ]

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#287) Cifu válasza Rexdemon (#286) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pénzt én se adnék érte. A grafika terén engem az zavar, hogy nem érezni a méreteket, a tömeget. Egy EvE Online-ban, egy X3-ban ezt meg tudták oldani, itt nem, pedig a játékmenet sokkal egyszerűbb, hiszen csak 2D-ben mozognak az űrhajók.

A nehézsége szerintem az agyon bonyolított, majd finoman automatizálni próbált RTS vonásoknak köszönhető, és igen, a kör rendszerű játékmenet lehet több lett volna itt. :U
Viszont úgy meg ugrott volna a multi, márpedig az komoly selling pointnak volt szánva (aztán ahogy olvasom, a balance problémák miatt talán a legnagyobb bukója a játéknak).

Sajnos jó ideje az a bajom, hogy hiába néznek ki jól a Wh40k játékok trailerei (a Gothic Fleet-é is az volt), ha maga a játék gáz. Márpedig a DeathWing esetében hiába néz ki nagyon jól az "Aliens" szerű játékmenet, rögtön bevillan az Aliens: Colonial Marines blama... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#288) Phobion


Phobion
őstag

egyetértek, szerintem is röhejesen "nehéz" :F

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#289) Rexdemon válasza Phobion (#288) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Írhattam volna,h "elb***ott" de nem akartam, nehogy len00bozzatok ;) /nekem teljesen el is ment a kedvem tőle, le is töröltem a demoverziót, ezért nem fogok pénzt kiadni/

[ Szerkesztve ]

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#290) Rexdemon


Rexdemon
aktív tag

Holnap mutatkozik be az új Dawn of War?

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#291) BoB válasza Rexdemon (#290) üzenetére


BoB
veterán

Nem, ez ma lesz. :))

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#292) Cifu válasza BoB (#291) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mégpedig du. 4 órakor... :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#293) Cifu válasza Cifu (#292) üzenetére


Cifu
nagyúr

Itt is van...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#294) ldave válasza Cifu (#293) üzenetére


ldave
félisten

Topik megnyitva :)

A Slime draws near! Command?

(#295) Rexdemon válasza Cifu (#293) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Ez kimondottan baljós és sötét ^^ mondhatni "grimdark" ;) Ebből még bármi lehet, ha szabad ezzel a klasszikussal élnem. Az előzőeket nagyon kedveltem, remélem,h ez jó lesz, nem pedig a szokott "überkirály trailer - rossz/közepes WH40k game" fordulatot veszi az ügy!

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#296) BoB válasza Rexdemon (#295) üzenetére


BoB
veterán

A szokásos, B kategóriás tömeg RTS warhammer 40k témával.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#297) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Sziasztok!

Tudom, hogy ez 40K topik, de van valami érthetőbb és nem zagyva, up-to-date site a "sima" középkori Warhammerről? Sztorik, karakterek, timeline, ilyesmik.
Nagyon megtetszett a Total War Warhammer, de előtte szeretném magam kicsit beleásni a világba, ha lehet. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#298) Cifu válasza Bad Pritt (#297) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez a legjobb, amit tudok.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#299) jsk válasza Bad Pritt (#297) üzenetére


jsk
senior tag

Rövid ismertető

Korábban találtam magyar nyelvű idővonalat is, de most egyszerűen nem lelem.

(#300) Hintalow


Hintalow
senior tag

Megjött az új könyvem, Enforcer (the Shira Calpurnia omnibus) szerencsére abeebookson találtam egy német eladótól, olcsón, 3400Ft volt összesen, patent állapotban, kicsit azért féltem, hogy németre fordított lesz :D

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Warhammer 40.000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.