Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Warhammer 40.000

Hozzászólások

(#51) Cifu


Cifu
nagyúr

@Rexdemon: A Golden Throne malfunction szvsz megint egy ugyanolyan "bemondok valami nagyot, majd nem történik semmi valójában" dolog, mint a Space Wolf-oknál a "There is no Wolf on Fenris." szöveg.

A jelenleg érvényes lore szerint ugyanis a Golden Throne egyik legfőbb feladata az, hogy lezárva tartsa a Császári Palota mélyén lévő bejáratát az összeomlott Birodalmi Warp-Webway-nek. Ha ez kinyílik a Warp entinitásai közvetlenül elérhetik a Földet. Ez úgy nagyon rossz lenne a való világban mindenkinek. Amíg a HH-ban nem találták ki ezt a Warp-Webway dolgot, addig egy Astronomicon összeomláson túl más téren (feltehetően) nem okozna problémát a császár halála (mondjuk kiderülne, hogy a Birodalmi Tarot-ot tényleg a Császár szelleme járja-e át).

A Birodalom széthullásával kapcsolatosan az egyik alapvető dolog az, hogy valójában a Császárhoz köthető vallási és adminisztratív dolgokon túl alig van valami, ami jelenleg arra utal, hogy a Birodalom egyben van. Még a flottákat is felosztották Szegmentumokra, ahogy a Birodalom Őrség, Adeptus Astares, és többi rendszert is felosztották kisebb hatósági területekre. Ezek mögött van összefüggés, de igazából egy összefonódás van még, ez pedig a Technológia, amit ugye a Mars-tól és a Forge World-oktől eredeztetünk. Ezek jelenleg is egyfajta "belső birodalomként" működnek, és a Mars alá tartoznak.

A Tau-hoz való csatlakoznál a fő probléma a Tau-k hosszú távú életképessége. Ők a "Fiatal" faj, és amennyire elbánt a többi fajjal a "sors" a Wh40k világában, a Tau-kat is törvényszerűen kellene, hogy érje valami komoly trauma. Előbb vagy utóbb...

Hogy a GW meglépne-e egy ilyen lépést? Igazság szerint nehéz megmondani. Először is már volt arra példa, hogy nagy változásokat hoztak. Anno a 90-es évek elején/közepén történtek a Hive Fleet játékok, ahol a Tyranidák brutális károkat okoztak a Birodalomnak, gyakorlatilag a Déli Szegmensnek egy jó részét learatták, amit a mostani tudásunk szerint "visszanyerni" nem nagyon lehet, csak elpusztítani. Hol van most ez az esemény? Sehol. Nincs sehol kifejtve, hogy mi történik a Déli Szegmensben, milyen világok pusztultak el, vagy éppen vészelték át a Tyranida sáskajárást, nincs szó arról, hogy mi a kukutyin is történt, miután a Tyranida Fleet-eket sikeresen megállították. Semmi.

A Tau-k alá biztos nem fogják berakni a Birodalmat. Az alapjaiban forgatná fel a Lore... Oh wait... :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#52) BoB


BoB
veterán

Warhammer 40k: Dark Nexus Arena teaser

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#53) Hintalow válasza BoB (#52) üzenetére


Hintalow
senior tag

Háát nem tudom, szerintem nem fogják vele öregbíteni a hírnevét.
A WH40K alapgondolatát az I vh-s csaták adták, igazán visszaadni a hangulatát rts-ben lehet. (total war léptékű szinten már egész jó játékot lehetne belőle létrehozni :K )

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#54) Cifu


Cifu
nagyúr

Az a bajom az RTS-el, hogy akkor lenne értelme, ha az AI is normális. A tököm tele van az RTS-ekben azzal, hogy képtelenek a legalapvetőbb taktikai döntéseket meghozni az egységeink -> ha lőnek rájuk, nem fognak maguktól fedezékbe húzódni. Így pedig kattintás-bajnoksággá válik az egész, és hullára nincs semmi értelme.

A kör rendszerű játékokat én ezért szeretem jobban (Final Liberation FTW! :D).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#55) BoB válasza Cifu (#54) üzenetére


BoB
veterán

Pontosan ez az én bajom is a Dawn of war sorozattal... A space hulk-ot próbálta már valaki?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#56) Hintalow válasza Cifu (#54) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ebben egyet tudok érteni, legyen akkor stratégia. Én is szeretem a körönkéntit.
És ezzel gyakorlatilag vissza is kanyarodtunk a táblás játékhoz, csak pécén :)

Amúgy kinek mi a kedvenc könyve a témában? lehet novellagyűjtemény, regény, omnibus, mindegy.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#57) Cifu


Cifu
nagyúr

@bob.zxr: Egy kicsit monoton, de ideig-óráig el lehet szórakozni vele. Sajnos ugyan az a bajom vele, mint régen, a közelharci egységek nem sokat érnek, túl könnyen elveszítjük őket, de az előre összeállított csapat miatt nem lehet helyette más egységet vinni...

@Hintalow: Az első benyomás nagyon mély, úgyhogy Ian Watson: Space Marine...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#58) Hintalow válasza Cifu (#57) üzenetére


Hintalow
senior tag

Nem rosz választás, bár watson a késöbbi könyvdömpinget jó 10 évvel megelőzően írta meg, de brutál jól elkapta a nyomasztó, gótikus atmoszférát. Ha késöbbi könyvek is olyan szintűek lettek volna, igencsak magasan lenne az a bizonyos léc.
Mint sokan mások, én is a teljes Warhammer univerzum nagykönyvvel szerettem meg a témát :K

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#59) Hintalow


Hintalow
senior tag

Amúgy nem kukacoskodás, de csak most látom, hogy a topik a pc játékokon belül lett nyitva, nem lenne jöbb helyen valahol a logouton? Mert szerintem nem igazán a belőle készül játékok itt a téma, hanem az univerzum, könyvek stb.

És hogy on is legyen: szerintetek mekkora egy mariska? mert a lore-ban elég szabadosan bánnak velük, a 3 métertől az "egy fejjel magasabbak mindenkitől" -ig bezárólag, ami azért barátok között sem több 2 - 2.2 méternél. Ráadásul gondolom a power armor is dob rajtuk valamennyit.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#60) Cifu válasza Hintalow (#59) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azért ide nyitottam, mert azért a legtöbben a játékokkal kapcsolatosan ismerik. Szerintem. :DDD

Az SM méretek terén nincs kőbe vésett adat. Sajnos a "canon" képek is sokszor félrevezetőek, van, ahol majdnem 3 méteresnek tűnnek. Reálisan nézve valahol 2,2-2,3 méter lehet a magasságuk.

A "magassági limit" több okból is szükségszerű, leginkább azért, mert ha túl nagyok, akkor az emberek lakta, emberekre tervezett járművek, épületek egyszerűen "No-Zone" lesz az SM-ek számára. Már így is nehezemre esik elképzelni, hogy fér bele 6 Space Marine (ráadásul elviekben Power Armour-ban!) egy Leman Russ harckocsiba...


Másik kép, jelezve, hogy a Primarch-ok már inkább 3 méterhez közelítenek

A képeknél a Primarch-ok félrevezetőek, ők még az SM-ekhez képest is monstrumok...

A másik véglet például a Space Marine játék, ahol Lt. Mira konkrétan alig egy fejjel alacsonyabb, mint az SM-ek... (lehet hórihorgas nőszemély... :P )

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61) Rexdemon válasza Hintalow (#56) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Akkor ez egy generációs emlék, mert az első nekem is az Űrgárdista volt, azt hiszem Kornya Zsolt fordításában, amikor a fiatal Birodalmi Öklök elindultak "gyakni, mega-gyakni" ;) Szorosan a nyomában van a The Flight of the Eisenstein is (igen, kövezzetek meg, tetszett egy HH könyv) és Ben Counter Grey Knights sorozata is. (ájemdöhemmör!!!).

Jut eszembe: a Ravenor sorozatot olvasta vki? Vélemény?

@Cifu:: nem Mira hórihorgas, csak ugye Titus egy Hupikék Törpike :) If you know what i mean ^^

[ Szerkesztve ]

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#62) Rexdemon válasza Cifu (#60) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

:DD

[ Szerkesztve ]

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#63) Hintalow válasza Rexdemon (#61) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ravenort még nem olvastam, de az Eisenhorn omnibus bejött, így jóban leszek szerintem vele :K

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#64) Rexdemon


Rexdemon
aktív tag

Szerintetek mennyi pénzbe kerülhet egy könyvet lefordíttatni "rendes" műfordítóval? Van valakinek ilyesféle ismerete?

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#65) BoB válasza Rexdemon (#64) üzenetére


BoB
veterán

[link]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#66) Cifu válasza Rexdemon (#64) üzenetére


Cifu
nagyúr

Üzletileg nem teheted meg. A GW nem adja oda a jogokat, így pedig ki sem adhatod a könyvet, hiába fizeted ki a fordítást.

Igen, az 1990-es években voltak ilyen szépségek, például kiadták az AD&D 2nd edition szabálykönyvet, aminek a kiadóra vonatkozó részét kb. D6 dobásokkal töltötték ki. :D

De ma már nagyon más szelek fújnak...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#67) Hintalow válasza Cifu (#66) üzenetére


Hintalow
senior tag

Igen a 90-es években, még csak ismerkedett az ország az olyan kapitalista dolgokkal, mint szerzői jogok, nem véletlenül születtek csomókban akkor az álnéven írt Terminátor/AvP könyvek itthon :K

Most végeztem a Soul Drinkers omnibussal, és tetszett, végre egy könyv ahol a mariskáknál is bevállalják, hogy biza tökéletlenek tudnak lenni.
Most Gaunt szellemei kötet jönne újra, elgondolkoztam rajta, hogy azt is összeszedem angolul, jó kis Omnibusokban, de mivel már elkezdtem magyarul, és a Szukits az összes máig megjelentet kiadta mielött a GW megálljt parancsolt, ezért annál az egy sorozatnál marad a magyar kiadás (na jó, az is nyomott a latba, hogy az angol omnibusok jóóó drágán beszerezhetőek csak :P )

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#68) Rexdemon válasza Cifu (#66) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Tiszta sor, nem is üzletileg érdekel ;) /GW meg bekaphassa'/ Majd megkeresem a "jó öreg" Kornya Zsoltot, kíváncsi vagyok, hogy mit mondd. ;)

Cifu: Amazon.de-n csak 14,12EUR a Souldrinkers omnibus, ha van odakinn élő ismerősöd,akkor neki sztem kiviszik ingyér', anno a Felix & Gotrek omnibusokat rendeltem így, kb annyiba jött ki egy (azaz három könyv) mint hazánkban az 1 részt tartalmazó könyv.

[ Szerkesztve ]

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#69) sagajr78 válasza Hintalow (#56) üzenetére


sagajr78
tag

Én nagyon kedveltem Ian Watson írásait anno.

Az Abnett féle Gaunt sorozat némely korai regénye is tetszett, főleg a Necropolis. Az Eisenhorn trilógiát és átvezetőit élveztem, bár magyarul borzalom volt olvasni őket (később hozzájutottam angolul és úgy jobban tetszett az egész). A Ravenor még várat magára, bár már beszereztem a könyveket.

Az igazi kedvencem az Ciaphas Cain küzdelmeinek (életben maradási kísérleteinek) könyvhalmaza. A kis novellácskákkal (ha jól emlékszem 6 db van belőle), meg a 10+ könyvvel egész jó rálátást kap az ember az Imperial Guard felépítésére, a keleti régió (Ultima Segmentum) problémáira. A tauk terjeszkedésére és várható végzetükre, az egyre erősödő tyranida befolyásra (genestealer cult terjedése, a "galaktikus kelet" irányából érkező hive fleet sokaságra - Behemoth, Gorgon, Kraken, Jormungandr, Moloch; míg délről csak a Leviathan és minimálisan a Hydra próbál betörni, noha előbbi inkább alulról érkezik és a déli régióban nyújtogatja csápjait), a nekronok ébredésének folyamatára és az általuk újjáéledő borzalmakra, sőt kicsit még a káosz is próbálkozik a szinte állandó ork problémák mellett a Birodalom megroppantásával.

No nem mintha maga a Birodalom nem tenne meg mindent azért, hogy katonáinak minél nehezebb dolga legyen (korrupció, belső viszályok, széthúzás, titkolózás, kavarások az inkvizícióval azok adott frakcióival, az adeptus mechanicus életveszélyes technológia gyűjtögetési mániájával).

Mindennek középpontjában egy harcokat elkerülni vágyó, munkakerülő figura áll, Commissar Ciaphas Cain. Szerencsétlen minél jobban próbálja ellógni a kötelességeit és elkerülni a veszélyes helyzeteket, annál inkább beléjük mászik.
Maga a főszereplő figurája/karaktere Black Adder kapitányról lett mintázva, míg segédje az említett Black Adder sorozat Baldrick-jára hajaz (ugyanolyan szakadt figura egy kis WH40K-s különlegességgel ami miatt főnöke folyton bújtatni kényszerül őt bizonyos személyek elől ileltve akinek számtalanszor köszönhette életét).
A könyvek mindegyike tele van apró humorcsomagokkal, de nem akarja vicceskedésbe fullasztani az eseményeket és sztorikat, amik olvastatják magukat.
Szerencsére nem rugaszkodnak el a történetek és azok szereplői a világtól (a kiemelkedő képességű egyének sem azok a szuper lények akik egynémely könyvben előkerülnek és az apró kis hőstettek így nem tűnnek el mellettük), pedig nagyon széles repertoárt vonultatnak fel a könyvek a megjelenített személyiségek, egyének és fajok terén. Az akciók pörgősek, nem laposodnak el és nem fullad még 5-6 könyv olvasása után sem unalomba egynémely harci leírás.

A főszereplő (aki a megtisztelő Birodalom Hőse titulussal büszkélkedhet holott csak jókor volt jó helyen - saját szemszögéből rosszkor rossz helyen) véleménye a Birodalom különféle irányító és harcoló alakulatairól pedig nagyon jól életre tudja kelteni magát a világot és az azt uraló feszült légkört.

Szerintem ha valakinek van rá lehetősége, hogy beleolvasson valamelyik könyvbe, az tegye meg, nem fog csalódni, ha csak nem egy nagyon grim dark hangulatra vágyik (ami egyébként sokszor megjelenik a könyvekben, de alapvetően nincs jelen folyamatosan, nem akarja ráerőltetni magát az olvasóra, inkább hangulati elemként ott motoszkál végig).

A hangos könyvekhez ugyan még nem volt szerencsém a sorozatból, de azok nem is nagyon érdekelnek. Ciaphas Cain regényekhez két omnibus is megjelent 3-3 regénnyel. Ennél viszont jóval több regény van (10 vagy 11, meg 2 hangos könyv) és 6 novella (köztük olyan is ahol nem Cain a főszereplő hanem segédje, Jurgen). A novellát a felvezetők és átkötő egyes könyvek történeteihez, illetve Cain első kalandja is egy rövidke novella (ahol mindjárt bele is fut az életét onnantól elég gyakran megkeserítő tyranida faj hordáiba).

(#70) Hintalow válasza sagajr78 (#69) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ahh, igen már halottam pár beszámolót Chiapas Cain dicső tetteiről szóló könyvekről :D
amint odaérek a listában, azok is sorra kerülnek :K

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#71) girion válasza sagajr78 (#69) üzenetére


girion
csendes tag

Én eddig még csak egy Cain könyvet olvastam, a Caves of Ice-ot. Az viszont nem tett rám túl jó benyomást. Néhány jó poénon kívül eléggé laposnak találtam. Hogy viszonyul ennek a kötetnek a színvonala a többihez?

(#72) sagajr78 válasza girion (#71) üzenetére


sagajr78
tag

Az a sorban a második regény és nem a legjobb a sorozatban, még ha fontos állomás is a főszereplő életében. Az első regény meg a többi is pörgősebb, érdekesebb nála. Talán csak az old soldiers never die az ami ugyanolyan lassan indul be és lesz egyre érdekesebb (bár még nem értem a végére). Ha nem bírod az angol humor Black Adder sorozatban megismerhető válfaját, akkor inkább hagyd ki, noha több regényben is elég jó világi és háttér bemutatások lelhetőek fel.

A színvonal nem egyenletes sajnos, így van a közel 20 alkotásban eltérés (ámbátor ez igaz az összes 40K-s regénysorozatra, főleg a hosszabbakra).
Aztán hogy kinek melyik fog bejönni azt nehéz megmondani. Baráti körben teljesen más a tetszési indexe Cain regényeknek (6-an vettük meg a könyveket azt adogattuk körbe).
De ahogy olvasom a különféle regény kibeszélős topikokat, kb ez a helyzet odakinn is. Van aki imádja, van aki nem érti, hogy lehet szeretni / mitől jó bármelyik is, erősen megoszlanak a vélemények a kedvencekről is.

(#73) Rexdemon válasza sagajr78 (#72) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

sagajr78@:Tudnál valami linket/tanácsot adni, h a könyveket és novellákat milyen időrendi sorrendben érdemes elolvasni?

[ Szerkesztve ]

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#74) sagajr78 válasza Rexdemon (#73) üzenetére


sagajr78
tag

Cain kapcsán igen.
Kronológiailag valahogy így nézne ki a Ciaphas Cain történetek sorrendje (ez ne ma kiadás sorrendje és nem is az omnibus-okban megtalálható sztorik sorrendje, hanem az időrendben, évszámok alapján történő rendezése Cain megmozdulásainak):
1. Fight or Flight (novella, első éles bevetése)
2. Sector 13 (novella)
3. The Beguiling (novella)
4. Death or Glory (regény)
5. Echoes of the Tomb (novella)
6. The Emperor's Finest (regény)
7. Dead in the Water (Audio Book)
8. For the Emperor (regény)
9. Caves of Ice (regény)
10. Duty Calls (regény)
11. The Traitor's Hand (regény)
12. Old Soldiers Never Die (regény)
13. The Last Ditch (regény)
14. Traitor's Gambit (novella)
15. The Greater Good (regény)
16. Cain's Last Stand (regény, itt már visszavonult az aktív harctéri szerepből és tanítóként tengeti életét amikor kitör a 13th Black Crusade és emiatt ismét a tűzvonalban találja magát)

Illetve van a The Devil You Know audio book is, de arról lövésem nincs (nem tudtam kideríteni) mikor játszódik, ahogy a The Smallest Detail (novella) és a Little Thigns (novella) esetében sem egyértelmű pontosan mikor is játszódik (még aktív korában zajlanak ezen novellák eseményei, de hogy mikor azt nem tiszta). Előbbi novella főszereplője nem Cain, hanem a segédje Jurgen.

[ Szerkesztve ]

(#75) girion válasza sagajr78 (#72) üzenetére


girion
csendes tag

Ismerős helyzet ez a felemás értékelés. Fehervari Fire Caste-ja és Sanders Atlas Infernal-ja mindkettő nagyon jó könyv, kimagasló a WH40-k közül. Ehhez képest elég alacsony a tetszésindexük, pár egekig magasztaló vélemény mellé rengeteg olyan is van ami alja regénynek tartja.

(#76) Rexdemon válasza sagajr78 (#74) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Köszönöm, akkor ez lesz a köv. célpont. A BlackAddert nagyon szerettem, a WH40K-t imádom, a kettőt nehezen tudom elképzelni, igazán érdekes lesz,h mi sül ki belőle. :)

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#77) girion


girion
csendes tag

A fluffbe való belerondítások, illetve a tájékozatlan írók kapcsán:

Most olvasom Steve Parker Deathwatch regényét, ami egyébként egész jó. Ennek ellenére már az elején belefut ez ember egy bődületes hülyeségbe. Elkezd beszélni a Standard Imperial (Year)-ról aztán még hozzá is teszi az egyik szereplő hogy ő 8 SI éves, ami közel 22 földi év. Ami szöges ellentétben áll a kódexek anyagával, meg úgy az eddigi tudásunkkal. Hisz akkor nem is 41. évezredben, hanem a 60+.-ban járnánk.

A Birodalmi Időszámítás alapján egy év az egy földi évvel egyenlő (plusz a töredék napok). Ezt bontják fel ezer töredékre, amik kb 8,7 órát jelentenek. A dátum pedig áll az évezredből, az évekből, az évtöredékekből és egy referenciaszámból, fordított sorrendben, ilyen formán 0 123 989.41. A referenciaszám a Terrától való relatív távolságot és a dátum pontosságát jelzi, amit a relativitás és a hipertéri utazás okoz.

(#78) Hintalow


Hintalow
senior tag

Mivel végeztem a Soul Drinkers omnival, így ideje lenne beszerezni az újabb olvasnivalót :)
A Gaunt szellemeitől jönne a Straight Silver jön, magyarul. Aztán pedig az angels of darkness, ami szintén elég régi, viszont most néztem és idén újrakiadták, ezért simán rendelhető bookdepository-ról. Ezek azért eléggé meg tudják könnyíteni a beszerzést.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#79) Phobion válasza Hintalow (#78) üzenetére


Phobion
őstag

na hát erről az oldalról még nem is hallottam, hozzánk is szállítanak? :Y

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#80) Hintalow válasza Phobion (#79) üzenetére


Hintalow
senior tag

:Y
Kb a legnagyobb angol (sőt megkockáztatom angol nyelvű, az amazonon kívül) könyv webshop.
Nemhogy szállítanak hozzánk, de ingyen teszik :K
Ami nem antikvár (és nem beszerezhető itthon a silverlandtól, ők is megérnek egy misét) akkor egyértelműen bookdepository.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#81) Hintalow


Hintalow
senior tag

Minap jött szóba ismerősömnél (ő is angolul gyűjti a WH40K-t, de nem rendel külföldről) hogy szerezzek neki Ravenor Omnibus-t, háát nem lesz olcsó muri :N így első ránézésre

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#82) Rexdemon válasza Hintalow (#81) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Nem tudom megérteni,h miért volt jó a GWnek letiltani a nem angol/francia/német nyelvű könyvkiadásokat; nem mondom,h magyarul olcsóbbak a könyvek (sőt) de a jogok eladásából nekik csak hasznuk származhatna, gyak. pénzt sem kockáztatnak, mivel mindent a hazai kiadó finanszíroz.
Lehet,h vmelyik Ártó Hatalom sugallta nekik... :F

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#83) Hintalow válasza Rexdemon (#82) üzenetére


Hintalow
senior tag

A GW-nak nem erőssége a logikus döntések meghozatala a jogok tekintetében :N
De gondolom az említett 3 nyelven kívüli piac elhanyagolható (volt)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#84) Rexdemon válasza Hintalow (#83) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Teljesen egyetértek, néha a legsötétebb TSR-os időket idézik fel bennem ;) Viszont épp ez ami érthetetlen: ha kis pénz, az is pénz, mert nekik semmit nem kell tenni, max engedélyt adni pénzért, őket aligha érdekli,h mennyi példányt adnak el magyarul, ha van egy fix pénzük belőle. Ha pedig példányszám után kapnák a $-t, amit keveselltek, akkor miért nem azt mondták,h "kedves ugarlakó ungarus barbár barátaink, ezentúl van egy fix alapár, amiért engedjük,h dolgozzatok, mert nekünk így éri meg - teccik vagy nem teccik?"

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#85) Cifu válasza Rexdemon (#84) üzenetére


Cifu
nagyúr

Teljesen egyetértek, néha a legsötétebb TSR-os időket idézik fel bennem

Ott van ellenpéldának a FASA, ők pont, hogy nagy hangsúlyt fektettek a nyelvi diverzitásnak, támogatásnak, mégis becsődöltek ők is...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#86) Hintalow


Hintalow
senior tag

Nem tudom amúgy, hogy egy ilyen szerződésben a jogtulajdonos mit csinál, de szerintem van valami követelményük, folyamatuk, ami szerint felülvizsgálják az elkészült könyveket, mert azért visszacsatolás mindig kell, és az azzal járó macera (hivatalos lektorálás, egyeztetés stb) nem érte meg az eladások/befolyó pénz tükrében...

más: már szóbakerült, de nem lehetne valahogy ezt a topikot "láthatóvá tenni" mondjuk a logouton belül is?
szerintem azért lehetnek jópáran, akiket érdekel / benne vannak a témában, de nem nagyon mászkálnak a pc játékok részen :F

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#87) Rexdemon válasza Cifu (#85) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Mérsékelten offtopic: (nem WH40k, de kiadók témájába vág)
Azér' az nem sokat segített,h az ED-hez kiadott modulok és kanonizált timeline pl teljesen zsákutcába vitte Barsaive világát. S akkor még nem is említettem az ED-hez kiadott regények ISZONYATOS szintjét. (sem a sokszor minden jóízléssel és kritikai érzékkel szembemenő illusztrációkat, amiknél lassan két éves kislányom is szebbet rajzol) Shadowrun regények dettó, ott meg a világ lett sztem kicsit "out of date" amit lassan reagált a FASA. (Mert p ugye a 2000-es években már mindenhol minden wifiről megy, de a SR jövőjében semmi sem. Pocok sámán van, de 54Mbps net nincsen)

[ Szerkesztve ]

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#88) Cifu


Cifu
nagyúr

Hintalow: már szóbakerült, de nem lehetne valahogy ezt a topikot "láthatóvá tenni" mondjuk a logouton belül is?

A RiOS nem szeparál ilyen szempontok szerint, hiába vannak különböző fórumcsoportok, tökmindegy melyik oldalról lépsz be, ha a felső fórumkeresőbe beírod a "Warhammer" keresőszót, rögtön kidobja a topicot, próbáld ki nyugodtan. Azt meg nem hiszem, hogy valaki csak úgy nézegetné a Logout fórumcsoportot, hogy most Wh40k témát akar találni.

Mint említettem, anno (és most) ugyaez ment az Sg.hu Wh40k topiccal. Hiába volt a főcsoportban, ugyanaz a maréknyi ember látogatta és szólt hozzá, aki a játékok topicjaiban is. Akit meg a téma komolyabban érdekel, az meg úgy sem a Ph! csoport fórumában fog keresgetni, hanem elmegy az Inkvizítor.hu Wh40k topicjába. Ez a realitás...

Rexdemon: l) Shadowrun regények dettó, ott meg a világ lett sztem kicsit "out of date" amit lassan reagált a FASA. (Mert p ugye a 2000-es években már mindenhol minden wifiről megy, de a SR jövőjében semmi sem. Pocok sámán van, de 54Mbps net nincsen)

Ez nem csak a ShadowRun problémája, bármelyik "future" RPG-t megnézed, küzdenek a technológiai lemaradásból eredő problémákkal. Említhetjük a CyberPunk 2020-at vagy a Sindome-ot. Az egész világ alapjaiban kifordul a keretéből, ha nincs már szükség fizikai hálózatra a nethez... A másik oldalról nézve meg ma még mindig nincs például IRL halálos kézi lézerfegyver... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#89) Rexdemon válasza Cifu (#88) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Cifu:A másik oldalról nézve meg ma még mindig nincs például IRL halálos kézi lézerfegyver...

Fel is vagyok háborodva... ;) Legalább egy nyavalyás rippert lehetne beműtetni az sarki cyberdokinál, vagy egy smart fegyvert.... :)

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#90) Rexdemon válasza sagajr78 (#74) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

sagajr78: ezek a Ciaphas Cain sztorik zseniálisak :) "Top-tip" volt, köszi! :C

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#91) sagajr78 válasza Rexdemon (#90) üzenetére


sagajr78
tag

Örülök hogy sikerült jó könyveket ajánlanom. További jó olvasgatást hozzájuk.

(#92) Hintalow


Hintalow
senior tag

Vasárnap ülünk össze a Deathwatch core rulebook-ot tanulmányozni, meg karaktert csinálni, a d&d után, itt az ideje elmerülni valami másban, és erre ideális egy jó kis deathwatch osztag kiruccanás :D

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#93) Rexdemon válasza Hintalow (#92) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Übermensch :) Sok helyen hézagos a szabályozás, érdemes átbeszélni és pár háziszabályt bevezetni hozzá, sajnos a Living Errata a Fantasy Flight oldalán évek óta nem volt frissítve, így egy kis fórumozás nem árthat.
Több évig nyomtuk a DW-t nagyon bejött, rengeteg kellemes órát töltöttünk vele és a gyári modulok is nagyon jól eltaláltak (többségében). Ajánlott a First Founding, a Honour the Chapter és a Rites Of Battle kiegek átnézése is, tényleg hiánypótló kiadványok, sok Core bookban homályos részt megvilágítanak.
Egy kéretlen jó tanács: nem érdemes csak harcra koncentrálni, bármilyen csábító is, mert a darálásban el tud veszni a WH40k feeling és mechanikussá válhat. Mi is úgy voltunk vele, hogy ha WH40k akkor ki akarna mással játszani, mit Astartesekkel, viszont így utólag azt mondom, hogy az Only War kiforrottabb és WH40k beginner RPGnek (nem csak annak!!!) jobb választás. Viszont egy jó mesélő kezében a DW is aranyat/platinát/gyémántot ér! :) Ha bármi kérdés van, írj nyugodtan! (véres munkával gyártottunk háziszabályban Eldarokat is, azzal jól megleptem a PCket, azt hitték,h a Jericho Reachen nincsenek is... hivatalosan nem is, de ugye a Te játékodban az van, amit te mondasz:))

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#94) Hintalow válasza Rexdemon (#93) üzenetére


Hintalow
senior tag

Hmm.. jól hangzik :K
Elsőre még nagyon ismerkedős lesz (bár elég kocka a társaság, a WH40K mindenki vágja többé kevésbe)

Egy kicsit én is tartok attól, hogy a mariskáknál kicsit nehezebb hozni a szerepjátékot, és a darára helyeződik a hangsúly, majd meglátjuk (tervben van az only war vonal is)

Dark heresy-vel játszottatok? abba még bele sem néztem, de a világ alapján az inkvizíció szolgáltatná a legjobb alapot az igazi szerepjátékhoz (diplomácia, intrikák stb)

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#95) Rexdemon válasza Hintalow (#94) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Ááááá, az én csapatom teljesen reménytelen, ha nyomozásról van szó, rémes alakok. Még a DW egyik moduljában amikor egy Erődbolygón kellett az IG és PDF katonák között megbújó tau-szimpatizáns sejteket levadászni és felszámolni, az is nagyon nehézkesen ment. Ott toporogtak a bolterek ravaszán viszkető ujjakkal, de nem volt kire lőni, mert meg kellett keresni, sőt OMFG emberekkel kellett beszélni anélkül, hogy _bárkit_ kellett volna bántani. Mitöbb még istápolni kellett a lelküket, mert derékszíjig telepakolták a nadrágjukat a hogy igazi Space Marine-ok beszélnek hozzájuk. Látnod kellett volna az arcukat, amikor megtalálták a tau ügynököket, sőt igazi taukat! :D Aztán az enyémet, amikor a Librarian pár igazán elb***ott dobással a smite mellé bónusznak feltépte a valóságot és megidézett egy Démonherceget... az volt ám az encounter ;)
(Mark Of Xenos-ban pár vicces tau figura, nagyon klasszul lehet taktikázni velük, mmint ha te vagy a GM. Pl elrejtőzött Stealth Suit/Pathfinder egységek vezetik a LOS-on kívül levő rakétavetők tüzét, nyammm)

[ Szerkesztve ]

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#96) Phobion


Phobion
őstag

Május 5.-én Regicide megjelenés, jött is hozzá egy trailer.

Sajnálatos módon early-access... :(((

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#97) Cifu válasza Phobion (#96) üzenetére


Cifu
nagyúr

Sírjak, vagy nevessek... :O :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#98) Rexdemon


Rexdemon
aktív tag

Total War Warhammer
Ez még akár jó is lehet, bár nem tudom,h repülő egységeket hogyan fogják megoldani benne. ;) (és ez az egyik legkisebb kérdőjel)

[ Szerkesztve ]

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#99) BoB válasza Rexdemon (#98) üzenetére


BoB
veterán

Jó lehet, cak ez nem 40K :)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#100) Rexdemon válasza BoB (#99) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Demekkorahülyevagyok ez WH40k topic, elnézést :)

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Warhammer 40.000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.