Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Warhammer 40.000

Hozzászólások

(#901) reelc válasza Peace (#900) üzenetére


reelc
veterán

Úgy látszik van kihívás, az első pár küldetés volt a beetetés. :)
Úgy látom ez a Space Hulk sokadik PC-s adaptációja, hátha felülmúlja az előzőeket (nem játszottam egyikkel sem, ez puszta bizakodás).

[ Szerkesztve ]

(#902) Peace válasza reelc (#901) üzenetére


Peace
nagyúr

A 2013-asnál mindenképpen jobb az összkép eddig. Jó kis átvezető narratívák vannak és legalább felmondták szinkronszínészek, nem csak olvasni kell. Sejtelmesen indul a történet is, Inkvizíció megint gépészkedik és senki nem tudja hogy kerültek ide. :P

(#903) Matej válasza Peace (#902) üzenetére


Matej
tag

Senki nem számít a Spanyol inkvizícióra. :)

MaTeJ

(#904) Peace válasza Matej (#903) üzenetére


Peace
nagyúr

A Holy Ordos-ra meg aztán végképp nem! :-P

(#905) reelc válasza Matej (#903) üzenetére


reelc
veterán

(#906) Cifu válasza Peace (#900) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nehézségi fokozat a kampány választás elején van (Classic és Hard).

Két óra után én uninstalláltam. Kezdte ott, hogy az intró alatt lefagyott, fekete képernyő, feladatkezelőt sem látni, hiába indítom el. Nagyszerű, reboot. A kampány tanuló küldetése mókás, előre felvezeti mire számíthatsz, mert hát én marha megpróbáltam úgy megcsinálni, hogy ne vesszen oda termi. A harmadik nekifutásra jöttem rá, hogy itt mindenképpen hullani fognak. Csodás. Segond.

Első rendes küldetésnél a szövegre és nem a küldetéscélokra koncentráltam. Szóval elmentem jobbra, hogy a két Rubble-t megvizsgáljam. Aha, ja, azok Génorszó-lyukak. Pompás. Restart. Második nekifutás, bevédem a bal oldalt, jobb oldalt, közben lassan araszolok előre az ötödik termivel, hogy felderítsen fent. A 12 kör környékén rájövök, hogy sikeresen mexikói standup van, mert én bevédtem a két irányból érkező Génorzókkal szemben magam a jó öreg keresztfolyosón egy-egy termi 90°-al áll megoldással, csak éppen innen mozdulni nem tudok, mert akkor megindulnak és bedarálnak. Restart. Elkezdek rohanni felfelé, hogy hátha lesz valami, most már minden kör után mentek. Eljutok egy jól védhető pozícióba, felállítom a véderőt és araszolok a kijárat felé. Véletlenül lenyomom az entert viszont a következő köröm elején, erre ott marad az öt termi 4-4 AP-val, védtelenül az ellenséges körben. 2 termit egyből be is darálnak. Köszi, hogy nem kérdezel rá arra, hogy biztos vége a körödnek? Végül is körrendszerű játékoknál alap dolog szokott lenni. Itt nem az. Segond. Visszatöltöm az előző kört, végül is ezért mentettem. Aha, valami bug van, nem fogad el semmi parancsot a kiválasztott termi, ott vannak az ikonok, de nem tudok a termik között váltani, sem lépni, se semmit. Segond, újraindítom a játékot, betöltöm a mentést, de ugyan ez. Megunon az önszivatás eme formátumát, és letörlöm a játékot...

Amit láttam belőle:
Grafika: 3/5
Zene és hangok: 2/5
Játékmenet: 3/5 (igen, amúgy annyira nem lenne rossz)
Átvezető animációk: 2/5
Történet: ?/5 (ami az első küldetésig tart, az olyan 3/5, középszinten közhelyes, de elmegy)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#907) Peace válasza Cifu (#906) üzenetére


Peace
nagyúr

:(

Ilyen gondok nálam nem jöttek elő. Majd egyszer ismét nekifutok ennek a 4. küldetésnek, de lehet csak szimplán béna vagyok hozzá. Classic és Hard tényleg volt, de hiányoltam az easy, very easy és story only nehézségeket. :DDD Space Wolf Necron kampány is azért áll vagy fél éve, mert legkönnyebben is olyan mocskos nehéz és szétszopat, hogy kedvem sincs elindítani.

(#908) Peace válasza Cifu (#906) üzenetére


Peace
nagyúr

Ez tényleg szánalom! Most gondoltam kap még egy esélyt. 3-szor lőtt rá a scorpion turret a dögre, mindhárom mellé, majd szétkapja egy ütésből az emberem és még vissza is megy két mező, mindkét alkalommal szintén rálő a torony, összesen 5 lövés mellé. Emberem semmit nem találnak el. Közelharcban rendszeresen azt látom, hogy melléüt, majd a génorzó egyből visszakézből megöli a termim. Nagyon gáz.

(#909) reelc


reelc
veterán

(#910) Frod válasza reelc (#909) üzenetére


Frod
addikt

Ha valakinek esetleg pont a Gothic Armada nem kellene, akkor szívesen cserélném valamire van egy pár megmaradt bundle címem, akár többet is adok. :R

Do you see the white shadow?

(#911) Peace válasza reelc (#909) üzenetére


Peace
nagyúr

Vermintide-ot még tolnám is, de nincsenek ismerősök. AI-val játszani állítólag botrány rossz. Mondjuk akkor már a második részt tolnám, nem az elsőt. :-P

(#912) Frod válasza Peace (#911) üzenetére


Frod
addikt

A második rész is pofátlanul olcsó lett most a Humble Store-ban.

Do you see the white shadow?

(#913) Peace válasza Frod (#912) üzenetére


Peace
nagyúr

Csak nincsenek hozzá cimbik. :( Szingli játékban állat lett volna!

(#914) reelc válasza Peace (#913) üzenetére


reelc
veterán

Pedig az első rész széles körben elterjedhetett.
Sokszor volt olcsón bundliban + a Gamestar is adta év elején.

Persze nyilván sokan letették azóta, vagy akinek tetszett váltott a második részre.
Szerintem megérne egy próbát, ha esetleg egy általános játékos topikban rákérdeznél, játszana-e valaki a 2-ik résszel csapatban?

(#915) reelc


reelc
veterán

Humble Audiobook Bundle: Voices from the Worlds of Warhammer
Na, mégegy Warhammer bundle, ezúttal audio.

(#916) Peace válasza reelc (#914) üzenetére


Peace
nagyúr

Túl sok a játékom ahhoz, hogy én még mellette co-op cimbiket is vadásszak. PS-en is pörgetem, amikor van időm, PC-re is jön a Mechanicus. Kinőttem az online-ból, macera. Anthem lesz talán az, amit még bepróbálok, de lehet az is bukta lesz.

(#917) Rexdemon válasza Peace (#916) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Lehet? Optimista vagy, bro! ;) Amióta a rEAper-ek elkapták a Bioware-t onnan is csak a selejt ömlik. :(

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#918) Peace válasza Rexdemon (#917) üzenetére


Peace
nagyúr

Meglátjuk....ha PS cimbim megveszi, akkor azért kipróbálom. :-D

De most már jöjjön valami jó kis wh40k-s infó is valakitől!!! Örülnék valami állat hírnek! Mechanicus-ban még picit reménykedem...

(#919) reelc válasza Peace (#916) üzenetére


reelc
veterán

Megértem.

(#918) Peace: A Bioware se a régi. Ők se azt csinálják már amiben a legjobbak voltak.

Szerintem az egész Warhammer fronton talán a Chaosbane ami reménység lehet még belátható időn belül, igaz az se 40k, arra ott volt a Martyr nagy esélyesnek.
A Martyrt ugye olyanok csinálták, akik abban a műfajban csináltak már 3 játékot. Ez ritka, de ennek ellenére sajnos olyan lett, amilyen.

[ Szerkesztve ]

(#920) Peace válasza reelc (#919) üzenetére


Peace
nagyúr

Én szép csendben el is temettem szegény Martyr-t. Nem tudom minek van fenn a gépen. Néha belepegettem elosztani a klán pontokat, de szerintem a 20 emberből már senki nem játszik. :'( Én meg végképp nem!

(#921) Frod válasza Peace (#916) üzenetére


Frod
addikt

Amúgy nekem megvan a Vermintide 2, igaz pc-n nem játszom már szinte egyáltalán, de ha gondolod, valamikor pár kört lezavarhatunk.
Megjelenés óta megvan, de talán van még két pálya amin én sem játszottam :DDD

Do you see the white shadow?

(#922) Peace válasza Frod (#921) üzenetére


Peace
nagyúr

Ha egyszer meglesz, felkereslek! ;-) Mondjuk én se nagyon ülök pc elé, mióta megvan a PS. :-P

(#923) Frod válasza Peace (#922) üzenetére


Frod
addikt

Ugyanez itt is :DDD

Do you see the white shadow?

(#924) Phobion


Phobion
őstag

For the Emperor! :D

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#925) Peace válasza Phobion (#924) üzenetére


Peace
nagyúr

Végre valami pozitív a mai napra!!!! ;-)

Mechanicus-ról írjatok ma mindenképp!

(#926) Cifu válasza Peace (#925) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nekem valahol gyanús, hogy nincsenek a jól ismert oldalakon Mechanicus review-ek. Egy szem preview-t találtam, az is egy oldal, nagyon felületesen megírva (bár örvendetes, hogy nem Wh40k szűz volt az író).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#927) Peace válasza Cifu (#926) üzenetére


Peace
nagyúr

A kezdeti lelkesedésem nekem is alábbhagyott, pedig nagyon rá voltam pörögve! Még a Mechanicus Omnibus-t (Forges of Mars) gyorsan megrendeltem és elolvastam. Mindenképpen ránézek majd, de most ezzel a Space Hulk Tactics-al megint befürödtem.....

[ Szerkesztve ]

(#928) reelc válasza Cifu (#926) üzenetére


reelc
veterán

Az lehet az oka, hogy ma este 19:00-kor jelenik meg a játék.

A previewre meg a végén a magyarázat: [Editor’s Note: A preview build of Warhammer 40,000: Mechanicus was provided to us by the publisher.]

(#929) Peace válasza Peace (#925) üzenetére


Peace
nagyúr

Nekem ez eddig baromira tetszik!!! Már az első kis egy perces intro is ritka hangulatos! Az orgonás kórusos zenék is szuper jók! Sokféle fejlesztési lehetőség és STC felfedezés. Szerintem én ezzel nagyon jól elleszek. Csak a tutorial küldetést csináltam végig gyorsan, amiben volt összesen 3 összecsapás, de eddig biztató.

(#930) Phobion válasza Peace (#929) üzenetére


Phobion
őstag

Érkezik mostansàg, vagy a közeljövőben új 40k-s játék? (Mechanicus-t leszámítva.)
PS4-re van esetleg olyan cím amit érdemes beszerezni? :(

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#931) Cifu válasza Phobion (#930) üzenetére


Cifu
nagyúr

Érkezik mostansàg, vagy a közeljövőben új 40k-s játék? (Mechanicus-t leszámítva.)

Battlefleet 2: Armada (2019 február 24.)
Necromunda: Underhive Wars (Bejelentve: 2019-re)

PS4-re van esetleg olyan cím amit érdemes beszerezni?

Röviden: szerinte, nincs.

Hosszabban: Hát, ha az online játékok fekszenek, akkor esetleg nézz rá a Warhammer 40k: Eternap Crusade-re...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#932) Matej válasza Peace (#929) üzenetére


Matej
tag

Na, akkor ezt jól megnézzük. :) :)

MaTeJ

(#933) Peace válasza Phobion (#930) üzenetére


Peace
nagyúr

Space Hulk: Deathwing, de max 2-3000-ért. Martyr felejtős. Más nem igen.

(#934) reelc


reelc
veterán

Elnézést kérek az OFFért.

Peace miatt írtam mert szereti az ARPG-ket. de hátha érdekel mást is akár.

Hellgate: London.
Ha valakinek nem ismerős, 11 éve jelent meg, meg is bukott, hosszú kálváriája volt. Siettette őket a kiadó, bugos volt kiadáskor, becsődöltek, megvette más a jogokat stb. Volt Blizzard Northosok próbáltak ARPG mechanikákat átültetni FPS-be. Ez még a Borderlands előtt volt 2 évvel.
Visszajött Steamre, csak singleplayer, nincs mikrotranzakció. Tokyo kieget majd ingyen megkapja.

[ Szerkesztve ]

(#935) Peace válasza reelc (#934) üzenetére


Peace
nagyúr

Agyunk elszállt bátyámmal a cinematic előzetesektől.....aztán megérkezett a játék és feltettem a kérdést, hogy mégis mi ez a szörnyűség? Nekem nagyon nem tetszett. Nem tudom mit sikerült összehozniuk ezúttal, de már most csak 65%-os a tetszési index.....

(#936) reelc válasza Peace (#935) üzenetére


reelc
veterán

A 65%-ban valószínűleg benne van a milyen vacak a grafika (11 éves játék és szó nem volt grafikai upgraderől), ill. a nincs multi miért nincs (mondták előre hogy szingli lesz) nemtetszések is, és engem a többi érdekelne, amit esetleg bugok, optimalizálatlanság, stb. miatt jár.

Pozitívum a szememben a korrekt ár (most akciós is), a majd érkező Tokyo kieg ingyenesen, és az hogy nincs mikrotranzakció.

Inquisitor - Martyr: Patch v1.2.2 - Nov. 15

[ Szerkesztve ]

(#937) Matej válasza Peace (#935) üzenetére


Matej
tag

Hali!

Úúú, mi is be voltunk sózva tőle, zseniális világ, hangulat, aztán jött a játék, játszottam vele kb. 10 órát és felejtős.
Lehet, ez a verzió jó lesz, de szerintem ez az ár sok egy 11 éves játékért, ami bukta volt anno.
Az a baj, hogy az ingyen Destiny 2 (1 éves játék) elkényeztette az embereket. :)

MaTeJ

(#938) reelc válasza Matej (#937) üzenetére


reelc
veterán

Annó kipróbáltam szólóban.
Diablo 1-2 fejlesztők, ARPG mechanikák FPSben (2 évvel később jött hasonlóval a Borderlands), újfajta élmény volt, jó hangulattal. Nem túl sokat játszottam vele, mert halálra untam a sok ismétlődő pályaelemet.
A bukás oka pl. a sok bug volt, hamar kiadták a játékot.
Ez a játékipar egyik legnagyobb és korai jó lehetett volna de mellément játéka (a ti véleményeitek alapján is a 40k játékok kb. sorra ilyesmik manapság). A közösség szerette, a régi lemezes változathoz még mindig van privát szerver multizáshoz.
(Másik ilyen nagyon bugos játék ami volt a Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2004-bent. Be is csődöltek a fejlesztők. Nagyon egyedi és jó hangulatú játék volt, sok rajongója lett, akik a csőd után elkezdték patchelni, gondozni, 10+ év után még ma is frissítik, új tartalommal, stb., és kipofozták a játékot. Én régen egy már valamennyire javított játékkal játszottam, nagyon tetszett.)

Az, hogy kinek mennyit ér, megint más dolog.
Én meglepődtem az árán, amikor is az a divat hogy félórás sétaszimulátorok, rpgmakerrel összedobott "játékok", ki tudja mikor befejeződő early accessek kezdődnek 5-10 EUR körül. Nagyrészük $1-5 bundliban végzi hamar, ha a készítője pénzt is akar látni belőle, és a rosszabbaknak akkor se lesz sose sok játékosa, maximum a kártyákat farmolják ki belőlük. Sok a hulladék, sajnos.
Ezekhez képest ez egy sajnos félrement AAA játék ami ingyen frissítéssel megkapja majd a Tokyo kieget is, amit régen a Global (multis) változat kapott meg már más fejlesztőktől.

Mindezzel nem védeni akartam, csak azért írtam le, mert szerintem ezek alapján korrekt az ára. Amúgy ahogy olvasom sikerült bugosan kiadniuk, remélem javítják.

[ Szerkesztve ]

(#939) Matej válasza reelc (#938) üzenetére


Matej
tag

Értelek,ízlések és pofonok, én személy szerint fordítva csináltam volna a bulit. Ingyen alapjáték, fizetős kiegészítő. :)

A Vampire: Bloodlines, zseniális volt, nagyon sokat játszottam, játszottunk vele. Sajnos bug halmaz volt, ez tény, de nagyon átjött a világ hangulata.

MaTeJ

(#940) reelc válasza Matej (#939) üzenetére


reelc
veterán

Így van.
Tudod úgy vagyok vele, ha kijavítják a nagy bugokat végre, jó lesz az ennyiért, a kieget sose láttam, sőt az alapot se vittem anno végig. A single nekem nem gond. Amúgy lesz olcsóbb is, évente sok akció van.

A Vampirenek neki fogok ülni valamikor úja, tényleg sokmindent tettek érte a patchekkel 10+ év alatt.

(#941) Rexdemon válasza reelc (#940) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Hajnye :) Akkor csak elő kell vennem nekem is ^^

I stand alone

[ Szerkesztve ]

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#942) reelc válasza Rexdemon (#941) üzenetére


reelc
veterán

Ezt most találtam, hasznos lehet.

(#943) Peace


Peace
nagyúr

6 napja került ki a Death of Hope - Prologue Teaser.

Ugye 10 hónappal ezelőtt érkezett a hangulatos Death of Hope - Official First Trailer. Izgatottan várom, hogy mi fog kisülni belőle!!!

(#944) Matej válasza Peace (#943) üzenetére


Matej
tag

Én is kíváncsi vagyok, mi lesz belőle.

Mechanicus. Nem könnyű játék, de egyelőre tetszik. :)

MaTeJ

(#945) Peace


Peace
nagyúr

Kis Mechanicus update:

Baromira tetszik a játék!!!! Annyira jól sikerült eltalálni a grim dark hangulatot, hogy az valami csúcs! a Cult Mechanicus csúcs! Behalok, amikor megy az eszmecsere a Magos-ok között! Ugye mindegyik külön személyiség, mindegyik a saját szempontjait tartja elsőrangú prioritásnak és ebbőn igen gyakran véleménykülönbségek és "szópárbajok" alakulnak ki, de olyan igazán mechanicus-osan. Eddig 13 küldetésen vagyok túl és 49%-os az ébredési folyamat. Kicsit parázok, hogy mi lesz 100%-on, de természetesen elkerülhetetlen a végső összecsapás! Még egy epic elhalálozás is játszhat szerintem akár, hogy bedarál minket a Necron horda....nah az lenne igazán WH40K-s!!! Iszonyat jó a balance! Jelenleg 4 tech-papom van és mindegyiket felfejlesztettem 10-es szintűre. Így már elég komoly képességekkel rendelkeznek és természetesen mindegyiknél legalább két távolsági fegyver van. Vannak köztük igen komolyak is! Plazma fegyver például, mely egyenes vonalban mindenkin keresztül hasít! Minden Tomb-ban továbbra is vacillál az ember, hogy megéri-e mindent felkutatni és esetlegesen értékes technikákra rátenni a mancsunkat, vagy célirányosan rohanni az utolsó összecsapás irányába. Minél többet időzünk lenn, annál nehezebb lesz a végső ütközet a küldetés végén és annál több százalékot ugrik az ébredés mutató. Úgyhogy nem árt mérlegelni minden esetben, mert lehet sokkal jobban járunk, ha levágunk egy kanyart és nem időzünk sokat. Arról nem is beszélve, hogy természetesen életerőt és CP-t is veszíthetünk egy-egy rossz döntésnek köszönhetően!

A Bulwark Studios nagyon kitett magáért!!! 821 felhasználó értékelése alapján jelenleg 91%-on áll a játék Steam-en! Hosszú-hosszú idő után végre egy WH40K játék, ami miatt nem kell magzatpózban a földön zokognia a rajongóknak! Well done!

szerk.: Jah az vicces, hogy a 12 küldetés után vettem észre, hogy bizonyos misszióknál van jobbra fenn választási lehetőség (eddig 2 félét láttam). Változóak a jutalmak a küldetés végén. Ezeket érdemes nézni, én ezt nem vettem észre a játék első felében. :P

[ Szerkesztve ]

(#946) Peace válasza Peace (#945) üzenetére


Peace
nagyúr

És a 23. küldetéssel véget is ért a játék. Nekem ez hihetetlenül tetszett!!!!!! Talán Chaos Gate óta nem volt ekkora élmény WH40K játékkal játszani! Minden telitalálat benne!!! A játékmenet, a fejlesztések, a felfedezés öröme, az egyre erősödő Cohort, a zenék, a fegyverhangok és az összes animáció! Általában este 9 vagy fél 10 felé már ragadnak le a szemeim, de itt több alkalommal is éjfél után keltem fel a géptől és hajnalban alig vártam, hogy visszaüljek. Rég élveztem ennyire játékot PC-n! Nagyon remélem, hogy lesz folytatás!!!!!!!!!!

(#947) Matej válasza Peace (#946) üzenetére


Matej
tag

Tök jó, hogy ennyire tetszett.
Szerintem is rendben van, jó móka..
Az elején kicsit megijedtem, mert minden leszedett, de később átrendeződtek a dolgok picit.

MaTeJ

(#948) Peace válasza Matej (#947) üzenetére


Peace
nagyúr

Nagyon élveztem, ahogy egyre erősödök!!! Az utolsó előtti küldetésnél lett meg pont a 6. tech-papom! Felhúztam mind a hatot 13 és 14-es szintűre, eléggé odavert a csapat már az utolsó küldetéseken!!!

(#949) reelc válasza Peace (#946) üzenetére


reelc
veterán

Örülök, hogy annyi kérdéses minőségű játék, csalódás és pénzkiadás után végre valami jót is kifogtál! :)

(#950) Peace válasza reelc (#949) üzenetére


Peace
nagyúr

Én is, hidd el! ;-)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Warhammer 40.000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.