Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Warhammer 40.000

Hozzászólások

(#1651) Peace válasza Cifu (#1650) üzenetére


Peace
nagyúr

Nézegettem a hivatalos fórumot, de hatalmas volt a csend. Szépen el is engedtem tavaly a követését. Majd max egyszer meglepődök, ha mégis megjelenik.....

(#1652) Hintalow válasza Giovan! (#1626) üzenetére


Hintalow
senior tag

Hát ez valóban elég grimdark lett, még ha kicsit 2000-es évek első fele jellegű is a grafika :)
Most akkor a vége felé lévő UM csapat az egy beszivárgó egység, vagy CSM az elszedett páncélokban?
Nem sok támpontot ad a videó a sztorira :D

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#1653) BoB válasza Peace (#1649) üzenetére


BoB
veterán

Csak XCOM engine-el ne... Sokkal inkább Xenonauts engine.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1654) bandiras2


bandiras2
senior tag

Relative friss lore csatorna:[link]
Még javában tolom befele, de úriemberünk igencsak érti az ipart.
Kiemelten javaslom a 3 részes Dorn szériáját: [Ep.01]
és a Silent king anyagát [link]
Most úgyis mindenkinek sok a szabadideje.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#1655) Düsseldorf


Düsseldorf
tag

A Valdor könyv felénél járva kezd a helyzet bonyolódni, kezd érdekelni a vége a kissé döcögős kezdés után, mert bár nem rágtam le eddig a körmöm, pár dolgot Wraight kissé más megvilágításba helyez, illetve mivel csak címszavak voltak róla, bárki azt gondolhatott bele amit akart - ezután viszont nem, mert le lett írva, első szám első személyben látva, elmesélve :) (nem csak Valdor szemével látva a történteket).
A stilusa viszont jó, hozza a Vaults of Terra-ban megkedvelt hangulatot.

(#1656) Phobion


Phobion
őstag

Este 11 óra: Astartes - Part Five premier

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1657) Peace válasza Phobion (#1656) üzenetére


Peace
nagyúr

Most akartam írni. :P

(#1658) Matej válasza Peace (#1657) üzenetére


Matej
tag

Hát ez eléggé ott van. :)
[Astartes 5]

MaTeJ

(#1659) BoB válasza Matej (#1658) üzenetére


BoB
veterán

vótmá`

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1660) Düsseldorf válasza Düsseldorf (#1655) üzenetére


Düsseldorf
tag

Összességében kicsit csalódás volt a Valdor-kötet, nem önmagában a nivó miatt, az rendben volt, , hanem mert lehet hogy az indokolatlan várakozások miatt :), többet gondoltam megtudni az Impérium születéséről.
Arról is kaptunk némi felvilágosítást beszámolók, tanuvaloomások formájában, de alapvetően egy eseményről szólt a sztori, ami nemhogy a heresy, de messze a Crusade előtt játszódik.
két érdekesség, és ezekkel semmit nem lövök le (van azért más érdekesség is :) ) , megtudjuk a kisregény végére, honnan kapták nevüket az astartesek, és hogy Valdor tényleg hatalmas, kisebb primarcha méretű, biztos nagyobb mint pl. Alpharius, mert a magassága 280-300 cm között van valahol (attól függöen mi számit alacsony nőnek) - és hogy egy teljes fejjel nagyobb mint egy Thunder Warrior primarcha.

(#1661) Matej válasza BoB (#1659) üzenetére


Matej
tag

Ezer bocsánat, nem fog többet előfordulni. :P

MaTeJ

(#1662) Peace válasza Düsseldorf (#1660) üzenetére


Peace
nagyúr

Ez is valami sorozat egy kötete? Én már fel se merek menni a BL oldalára, mert egyszerűen annyi az új könyv, hogy elvesztem a fonalat. Egyelőre a HH-be szeretnék bekapcsolódni majd magyarul, ha elérnek oda valamikor, ahol régen abbahagytam angolul. Aztán bízzunk benne, hogy Terra ostroma is kiadásra kerül idehaza. ;)

(#1663) Düsseldorf válasza Peace (#1662) üzenetére


Düsseldorf
tag

Elvileg nem sorozat tagja, hanem szóló regény.
Wraight is azt nyilatkozta ha jól emlékszem, és a BL honlapja sem emliti h. sorozat kezdete lenne:
https://www.blacklibrary.com/all-products/valdor-birth-of-the-imperium-ebook-2020.html

(#1664) Frod válasza Peace (#1662) üzenetére


Frod
addikt

Jaj ne is mond, felmentem, látom van Tau sorozat most (Farsight), meg kb az összes Warhammer Horror kell. Minden IS kell.

Do you see the white shadow?

(#1665) Ruszki válasza Phobion (#1656) üzenetére


Ruszki
senior tag

Eléggé ütős lett!

Vigyázz Spoiler veszély!

Majdnem 7 és fél perc! :Y :Y
Eddig még csak vagy annyiszor néztem meg! :DDD :DD
Volt aki már jobban kielemezte?
Olyan Alien-es "Alkotó" szaga volt számomra azoknak a nagy idegeneknek.
A végen megjelent még pár új Légió és még talán egy Ragadozó tank is!
Reméljük, hogy a következő rész már fél órás lesz!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1666) Matej


Matej
tag

Nem tudom, ez volt-e már.
Számomra az Astartes ütősebb, de minden 40K cuccnak örülök. :)
[Angels of death]

MaTeJ

(#1667) Peace válasza Düsseldorf (#1663) üzenetére


Peace
nagyúr

Áhh...okés. Nem merek már semmi újba belevágni. Ciaphas Cain-t elhatároztam, hogy mégiscsak megveszem a 2. és 3. köteteket és olvasni fogom magyarul. Nem akartam még több könyvet a polcra, de gyenge vagyok. :DDD

(#1668) Peace válasza Matej (#1666) üzenetére


Peace
nagyúr

Összeszedhetnénk, hogy mi van most jelenleg készülőben.
-Angels of Death
-Death's Hand
-Eisnehorn élőszereplős sorozat
-Nem megnevezett Storyforge valami, amiből kijött egy kép meg egy forgófejes gif

Van más is?

(#1669) bandiras2


bandiras2
senior tag

Dan Abnett Alapítás eladó 7000 HUF.
Átvehető személyesen Székesfehérváron plázánál, Budapesten kelenföld/Déli, Illetve Siófokon vasútállomáson.
Faterom is rendelt egyet. Kétszer jött a futár. Örülünk nagyon.
Vadiúj.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#1670) Ruszki válasza bandiras2 (#1669) üzenetére


Ruszki
senior tag

Pár érdekes dolog az új Astartes-szel kapcsolatban.
Volt ami feltűnt de a többsége nem!
Érdemes megnézni.

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1672) Frod válasza reelc (#1671) üzenetére


Frod
addikt

Köszi, a kis csomagra rámegyek :R
(A nagyból csak a Farsight érdekelne, ha valaki jótékonykodna akkor jöhet a pm :) )

Do you see the white shadow?

(#1673) reelc


reelc
veterán

Pária - A Bequin-trilógia első kötete
Várható megjelenés: 2020.05.21
Látom kint van egy ideje, nagyon ritkán nézem az oldalukat.

Megváltoztál, Peace. :)

(#1674) Peace válasza reelc (#1673) üzenetére


Peace
nagyúr

De fasza, akkor megint csendben odébb kúszott. Április vége volt a megjelenés. Én meg mondtam nekik, hogy majd a három rendelt könyvemet egybe szeretném, ha megjelent a "Pária". Akkor azt hiszem, hogy keresek valami jó kis ebook-ot "A Császár Lándzsája" utánra. ;)

Igen, Ndruu rajzolt nekem Grey Knightot. :K

(#1675) Cifu válasza Peace (#1674) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mi történt, a Black Templars már túl puhány volt tán? :D

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1676) Peace válasza Cifu (#1675) üzenetére


Peace
nagyúr

Jah nem, semmi ilyesmi. Nem tudom miért lett BT első körben. Azt találtam meg hirtelen és abból rajzoltak nekem szépet. Viszont mindig is a szívem csücske volt a GK és az évek során ez az érzés csak erősödött. :)

(#1677) reelc


reelc
veterán

A Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr címek akciósak Steamen!

(#1678) Peace


Peace
nagyúr

[link] Deathwing A Warhammer 40,000 anthology

Olvastátok? Gondolkozom a vásárláson. Még a legelején íródott 3 történet kivételével. Eredetileg 1990-ben jelent meg, az új kiadásba hozzácsaptak 3 új novellát.

(#1679) Düsseldorf válasza Peace (#1678) üzenetére


Düsseldorf
tag

a 2 Watson és az Abnett novella jó, a többit nem olvastam.
de lehet előveszem valamelyik nap, milyen volt a Wh40k 30 évvel ezelőtt :)

(#1680) Peace válasza Düsseldorf (#1679) üzenetére


Peace
nagyúr

Engem is nagyon érdekel. A Watson könyveket imádtam, de ezen fennakadt a szemem, hogy 1990-ben ilyen jó kis kötetet adtak ki. Könyvet szerettem volna, nem ebook-ot, de horror összegért szállítanák ide UK-ból és USA-ból is. Pedig rendeltem én már antikvár omnibus-t USA-ból 12 dolcsiért is...

(#1681) Hintalow válasza Peace (#1680) üzenetére


Hintalow
senior tag

Jók a benne lévő sztorik, megvan könyv formájában.
Nem tudom hol nézted, én antikvár könyvet mindig az abebooks-ról veszek, de ott most (gondolom a járványhelyzet miatt) nagyon elszálltak a szállítási árak, 3-5 fontnyi szállításért szoktam onnan vásárolni
Most a legolcsóbb amit hirtelen találtam ott belőle 12-13 font lenne cakompakk

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#1682) Peace válasza Hintalow (#1681) üzenetére


Peace
nagyúr

Én a legolcsóbb 31.23 dolcsi UK-ből Magyarba. De lehet én csinálok valamit rosszul. Mind1, nem rossz az az ebook...

(#1683) Hintalow válasza Peace (#1682) üzenetére


Hintalow
senior tag

Tessék :)
De sajnos elbaszcsiztam, 17 GBP az inkább :R

[link]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#1684) Peace válasza Hintalow (#1683) üzenetére


Peace
nagyúr

Ahh, hagyjuk. 7300+ Ft. Jó az a 9 eurós kindle. :DDD

(#1685) reelc


reelc
veterán

A Humble Storeban akciósak a Warhammer címek!
Pl. a Dawn of War széria nem, de sok más igen, nem csak 40k.

(#1686) Phobion válasza reelc (#1685) üzenetére


Phobion
őstag

Van most készülőben valami értékelhető 40K játék? Annyira nagyon jó lenne már :(

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1687) Peace válasza Phobion (#1686) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem tudni, hogy értékelhető-e, de jelenleg ez a helyzet: [link]

Necromunda Underhive Wars körül teljes a KUSS, nem tudom, hogy megjelenik-e valaha.

A többit meg egyelőre homály fedi....

(#1688) reelc válasza Phobion (#1686) üzenetére


reelc
veterán

Előkerestem egy random cikket. Tessék.
Akkoriban többfelé cikkezték.
Nem tudom ezen felül mi van. Ezek bejelentések voltak, majd kiderül melyik mikor jelenik meg. Azóta nem olvastam.
Ugye a Focusnál elég sok Warhammer cím jött ki.

A Sega nem tudom, a Dawn of War III óta adott-e ki valamit a Total War Warhammer II-őn kívül, ami persze fantasy.

Ami az indie szférát illeti az Adeptus Titanicus: Dominus készül, csak ki tudja mikor fejezik be, 2 ember csinálja.

Aki szokott külföldi Warhammer oldalakat olvasni, kiegészítheti nyugodtan, én ennyit tudok.

SZERK: mire beírtam, Peace meg is előzött. :)
Köszi, majd ránézek erre az oldalra.

[ Szerkesztve ]

(#1689) reelc


reelc
veterán

Warhammer Age of Sigmar stratégiai játékot készít a Frontier Developments
Itt vannak a cég eddigi fejlesztései.
2-3 év múlva várható.
Ahogy elnézem Steamen 1 kivételével minden játékuk Nagyon Pozitív értékelés alá tartozik.
Szóval lehet remélni tőlük egyfajta minőséget.
DLC-ket is szeretnek kiadni, de hát melyik cég nem?

(#1690) Peace


Peace
nagyúr

[link] Warhammer40k] Plague

(#1691) BoB válasza Peace (#1690) üzenetére


BoB
veterán

Death Guard ftw

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1692) Djuree válasza reelc (#1689) üzenetére


Djuree
félisten

nekem ez jo hir is meg rossz is. mert az elitere igy sokkal kevesebb figyelem harul. de ez az rts meg jonak igerkezik.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1693) reelc válasza Djuree (#1692) üzenetére


reelc
veterán

Nem Elitezek, de szerintem több fejlesztőcsapatuk van.
2022-2023-ra belőve a Warhammer Age of Sigmar stratégia
2019 Planet Zoo
2018 Jurassic World Evolution
2016 Planet Coaster
2015 Elite Dangerous
és közben mindegyikhez patchek, DLC-k.
Nem hiszem, hogy mindezt így egyetlen csapat megtudná csinálni.
Szerintem többfelé vannak osztva.
Az Eliteben biztos tájékozottabb vagy, tavaly azt olvastam, csúszik az új tartalom, mert hibákat javítgatnak. Mivel fizetős tartalom lesz egy meglévő játékhoz, így hamarabb lesz pénzük belőle, mint egy új játékból, szóval nem hiszem, hogy sokkal kevesebb lesz a figyelmük rá, bár nyilván oda fókuszálnak jobban, ami új játék.

[ Szerkesztve ]

(#1695) Hintalow


Hintalow
senior tag

Mi sokat szerepjátszunk (Főleg D&D, esetenként CP) pár éve próbálkoztunk 40K-val is, én nagyon szerettem volna, a lore megvan a fejemben :D
De sajnos a társaságnak nem tetszett, only wart toltunk, ahol egy karakter kialakítása még kvázi egyszerűbb.
Leültünk páran Deathwatch-hoz is karit csinálni, de (lehet, hogy nagyon nem kaptuk el agyilag a logikát) nagyon bonyolúlt volt. Egy sima emberhez képest egy SM kb 10-15+ szintű a rendszerben, a rengeteg plusz módosító, feat, az extra szervek és a páncél miatt (ami kb egy külön alrendszer, nem csak némi plusz védelem, mint egy normál flak egy IG-nél)
Nem elriasztani akarok senkit, csak leírtam a tapasztalataimat :)
Ha elég időt szánsz rá, nagyon jó meséket lehet belőle kerekíteni :K

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#1696) Matej válasza Hintalow (#1695) üzenetére


Matej
tag

Mi sima DH-t toltunk, (remélem, még fopunk is),
A DW igéző, de picit belegondlva, mi arra jutottunk, hogy nagyobb szabadságot ad nekünk a sima Dh. Max 1 SM partinként, ami belefér.

MaTeJ

(#1697) Hintalow válasza Matej (#1696) üzenetére


Hintalow
senior tag

Tény és való, hogy egy deathwatch osztaggal a szerepjátékos rész azért nem mehet bármerre, ők nem fognak csak úgy bemenni a helyi vendéglátó egységbe :D
Érdekes lehet egyébként még akár egy darab SM is egy partiban, olyan sokkal magasabb a szintje, és a képességei, nem tudom mennyire lehet kibalanszolni, még ha lore ügyileg bele is fér, hogy akár ideiglenes jelleggel egy inkvizítor pereputtyában egy deathwatch gárdista is legyen :K

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#1698) Matej válasza Hintalow (#1697) üzenetére


Matej
tag

Kiegyensúlyozni nehéz, ha nem lehetetlen szerintem.

MaTeJ

(#1699) Cifu válasza Hintalow (#1697) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az ilyesmi tisztán a mesélőn múlik. ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1700) Peace válasza Hintalow (#1695) üzenetére


Peace
nagyúr

Nagyon állat lehet, nekem nagyon hiányoznak ezek! D&D-zni mondjuk pár hónapja ülhettem le először. 6 órát toltuk, de így sem értünk a kaland végére. Viszont baromira élveztem!!!! WH40K 8. kiadással is sajnos csak 2-3 alkalommal jutottunk le játszani meg Blackstone Fortress-el is. Nemesis-ben játszhattam még 2 kört, az is hihetetlen hangulatos! Szóval én nagyon imádok minden ilyen kikapcsolódást, de ismeretségi körből már csupán 2 ember összerántása is komoly feladat, nem hogy 4-5! Zajlik az élet mindenkinél. Már annak is örülök, ha pár havonta egyszer összejön valami sütögetős/piálós és beszélgetős összeröffenés. Kill Team-en gondolkodtam még, hogy esetleg elugrok Tuan-ba és hátha segítenek belejönni meg játszani pár kört, de aztán ez a lelkesedés is szép csendben abbamaradt, mert mindig volt más program. Na de nem tettem le róla, hogy még az életben szerepjáték vagy táblás játék közelébe kerüljek! :P

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Warhammer 40.000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.