Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Warhammer 40.000

Hozzászólások

(#651) Peace válasza Frod (#649) üzenetére


Peace
nagyúr

Ezért kellene végre a Chaos Gate remake XCOM 2 grafikával!!!!! Bármennyi pénzt megadnék érte. ;)

(#652) Peace


Peace
nagyúr

(#653) Matej válasza Peace (#652) üzenetére


Matej
tag

thx.

MaTeJ

(#654) Rexdemon válasza Peace (#651) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Igen, kb bármennyit IS ;)

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#655) Peace


Peace
nagyúr

Készül a Warhammer 40,000: Mechanicus ... Az új körökre osztott taktikai játékban az Adeptus Mechanicus klánt képviselhetjük.

Véleményem az első hozzászólásban olvasható is. ;)

(#656) Peace


Peace
nagyúr

Nem találok Spoiler tag-et itt a fórumon, úgyhogy aki nem olvasta még el a "Sötét Impérium" könyvet, az ne feltétlenül olvassa tovább. Aki olvasta, vagy nagyon vágja, hogy most mi is folyik itt Mortarion háza táján, azokhoz intézném a kérdésemet.

SPOILER SPOILER SPOILER!!!

Lehet valami nagyon benéztem itt olvasás közben, vissza is olvastam, hogy biztosan jól láttam-e. Valóban Mortarion birtokában lenne az Istencsászár lelke??!!!!!!! Nem úgy fogalmazott, hogy atyja lelke van a tartályban a hajója fedélzetén??? Lehet csak rosszul értelmezem, de ez most így ledöbbentett. :Y

[ Szerkesztve ]

(#657) jsk válasza Peace (#656) üzenetére


jsk
senior tag

SPOILER SPOILER SPOILER!!!

Még nem olvastam el, így nem tudom mi lehet a szövegkörnyezet. Nem lehet, hogy Nurgle papára gondol? A tartályban megy egy jó kis kórság van?

(#658) Peace válasza jsk (#657) üzenetére


Peace
nagyúr

SPOILER SPOILER SPOILER!!!

Lehet, hogy Rexdemon megfejtette. Valószínűleg a nevelőapjára gondolhatott, nem a génapjára.

(#660) Cifu válasza Peace (#659) üzenetére


Cifu
nagyúr

A hangulatot adja...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#661) Peace


Peace
nagyúr

Milyen könyvet tudnátok ajánlani jó szívvel? Most fejeztem be a "Sötét Impérium"-ot, nekem kimondottan tetszett! Kíváncsi leszek merre veszik az irányt, de eddig adja!

Amin gondolkozok beszerzés terén:

-The Magos.
-Sisters of Battle: The Omnibus (mondjuk nincs túl jó értékelése, de róluk már régóta szeretnék többet megtudni...)
-Pariah-t nem tudom mennyire lenne érdemes, inkább megvárnám, hogy elkészülnek-e a folytatások...
-Ciaphas Cain két gyűjtőkötet, de ezt is rebesgetik, hogy kiadását tervezi a Tuan.
-Warmaster, de június előttre ígéri Tuan magyarul

Valami más szuper javaslat, ami tényleg korrekt?

"Crusade + Other Stories" nem tudom milyen lehet, de nem tűnik rossznak majd 500 oldalnyi antológia 1600 Ft-ért....

[ Szerkesztve ]

(#662) Rexdemon válasza Peace (#661) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Ciaphas Cain-t nagyon kedvelem, nem teljesen kánon (de ugye a kánon számos ponton eleve marhaság) nagyon üde és egyedi színfoltja a WH40k regényeknek. (meg úgy általában is)
Dan Abnett Titanicus meglepően jó, azt se hagyd ki. :)

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#663) Peace válasza Rexdemon (#662) üzenetére


Peace
nagyúr

Titanicus valamiért sosem fogott meg leírás alapján, pedig belebotlom néha. Na majd sort kerítek rá, köszi! ;)

(#665) jsk válasza Peace (#664) üzenetére


jsk
senior tag

Jól hangzik, de látom a Szukits megint kezdi a hülyeségeit -> 1 hónapig csak itt kapható

[ Szerkesztve ]

(#666) Peace válasza jsk (#665) üzenetére


Peace
nagyúr

(#667) Frod válasza jsk (#665) üzenetére


Frod
addikt

Számomra eleve az érdekes, hogy miután elvették a jogokat tőlük, hogy tudták ezt elintézni. Csak visszajöttek a hátsó ajtón...
Számomra kimarad egyelőre, majd talán ha kap egy 40%-ot legalább jövőre, vagy ilyesmi.
Ennek a világnak amúgy sem a képregény a fő oszlopa, nem érzem azt a must-have érzést, amit a Tuan bármelyik könyv bejelentésénél.

Do you see the white shadow?

(#668) Peace válasza Frod (#667) üzenetére


Peace
nagyúr

Én is inkább a "A Kígyó Testvérisége" könyvet választottam. ;)

(#669) jsk válasza Frod (#667) üzenetére


jsk
senior tag

A könyveket a Black Library adja ki, ami a Games Workshop egyik divíziója. Velük szerződött a Tuan. A képregényeket a Titan Comics adja ki, ami egy teljesen más cég. Gondolom megvette pár évre a jogokat, és lehetőleg a kánonra figyelve adja ki a képregényeket, eldöntve hol és ki adja ki. Velük egyezhetett meg a Szukits.

Amúgy valamennyire megértem a Szukits azon törekvését, hogy mesterségesen megpróbálja a keresletet becsatornázni magához. Anno megégette magát az Alexandra első csődjénél, majdnem tönkrementek bele. Csak az olvasónak szívás, ha nem náluk akarja megvenni. Ősszel is szemét módon kezelte a Star Wars képregényeket.

(#670) Frod válasza jsk (#669) üzenetére


Frod
addikt

Én az egyszerű vásárló oldaláról közelítettem a kérdéshez: amíg náluk voltak a jogok előbb jöttek a "csak nálunk kapható" kötetek, majd a (teljesen azonos oldalszámú) kötetek pl a Gaunt széria elején még ~2390-ről, a végére 4000 környékére kúsztak fel, láthatóan minden indoklás nélkül.
Azért az, hogy a Tuan most évekkel később 1, mennyivel olcsóbb 2, mennyire tempósra kapcsolt szerintem minden rajongónak csak pozitív.
Persze értettem én amikor kizárólagos kiadók akartak lenni, hogy mi volt a cél, de a mellé tett durva áremelést nem tudtam lenyelni.

Do you see the white shadow?

(#671) jsk válasza Frod (#670) üzenetére


jsk
senior tag

Az összes könyvnek durván felment az ára. Nem voltak kivételek. 2008-ban beütött a gazdasági válság. Elsőként a kultúráról mondtak le az emberek. Abban az évben kb. 30%-ot zuhant a boltok bevétele, így a nagykereskedőké és a kiadóké is. Automatikus lépés volt, hogy ha kevesebbet adsz el, akkor azt tedd drágábban, hátha szinten marad a bevétel. Naponta látom a kiajánlott könyveknél, hogy a legtöbb kiadónak elgurult a gyógyszere. A legpofátlanabbak a gyerekkönyveket kiadó cégek. Ugye a gyerkőcnek megvesszük, de egy 16 oldalas könyvért is simán elkérnek 2500-3000 Ft-ot. Közben Kínában nyomják szállítással együtt kb. 140 Ft-ért.

Egy könyv önköltségi ára simán mozoghat 10-20%-on a teljes árhoz képest. Kapásból a bolthálózatok lenyelnek 50-55%-ot. Marad 25-30% a kiadónak.

[ Szerkesztve ]

(#672) Cifu válasza jsk (#671) üzenetére


Cifu
nagyúr

4000 forintos könyvnél az önköltség akkor azt mondod 400-800 forint, eladnak mondjuk egy ilyen rétegkönyvből 5 000 darabot, az 200 000 - 400 000 Ft. Ennyi lenne az önköltség? Dunno, de ha csak 200 000 Ft-ért megcsinálja valaki a fordítást, már az csoda szerintem, aztán nem ártana egy lektor és egy tördelő... Elég szoros, lévén a licensz és a járulékos költségekről még szó se volt....

Ezek után 4000 forint alá várni akár a Wh40k könyveket elég durva optimizmus...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#673) jsk válasza Cifu (#672) üzenetére


jsk
senior tag

Ha 5000 darabot eladsz egy 4000 Ft-os könyvből, akkor az 20 000 000 Ft bruttó bevétel. 800 Ft-os darabonkénti önköltséggel számolva 4 000 000 Ft-ba került az előállítás. Ebbe simán belefér a nyomdaköltség, a fordító, a tördelő és a lektor. A jogdíj nem szokott túl nagy lenni (kivétel nagyon menő bestellerek, de abból eladnak 20-40 000-et), viszont minden eladott példány után fizetned kell valamennyit a külföldi jogtulajdonosnak.

Nyomdaköltséggel lehet spórolni. Példányszám növelésével csökken a nyomdaköltség. Egyre jobb árat adnak a nyomdák. Ha piszok sokat adsz ki, akkor irány Kína. Bagóért csinálják. A fordító, a lektor (az egyik bolti eladónk a Delta Vision lektora, elhiteted mennyit kereshet ott, ha mellette boltban kell dolgoznia) nincs túlfizetve. Tördelőt általában megbízzák, nem saját alkalmazott. Olyat is láttam, hogy a fordító és a lektor ugyanazon személy volt...saját magát ellenőrizte. A mi cégünknél volt :B

Anno adtunk ki 6000-14 000 Ft közötti számtech könyveket, azoknak volt 2000-es példányszámra 1500-3000 Ft között az önköltségi ár.

A legnagyobb árnövelő hatása a nagy bolti hálózatoknak van. 50%-os árrést kérnek, vagyis simán elvesznek a kiadóktól a fenti esetnél maradva 2000 Ft-ot. Marad neked 1200 Ft. Abból kell megélned.

Egyébként szerintem a Tuan max. 2000 darabot nyomat ki a könyveiből. Ebben a kategóriában ez szinte a sztenderd. De ezt csak a saját tapasztalataimból kiindulva tippelem.

[ Szerkesztve ]

(#674) Peace válasza jsk (#671) üzenetére


Peace
nagyúr

"Elsőként a kultúráról mondtak le az emberek." :(

A hatalmas probléma az, hogy amúgy nem keresek olyan rosszul, de már egy 2700 HUF-os könyvnél is elgondolkozok, hogy megvegyem-e. Vagy akár egy mozinál, ami kettőnknek már 3600 HUF-tól indul egy normál vetítésen. Nem csak az, hogy lassan luxuskategóriába tartozik, hanem már most is annak számít szerintem. Könyvekről nem fogok lemondani soha, csak az érzés piszkosul rossz, hogy el kell gondolkodnom, vajon megvegyem-e. 1000-1500-ért ha tudok vadászni moly.hu-ról, az az összeg, ami még úgy normális lenne jelenlegi pénzügyi helyzetben.

(#675) Cifu válasza jsk (#673) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jogos, elnéztem a számokat. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#676) jsk válasza Peace (#674) üzenetére


jsk
senior tag

Teljes mértékben megértem. A drága árak miatt erősen szelektálni kell, hogy mit vegyél meg. Sok jó könyvről lemaradhatsz, mert nem vagy biztos benne a tartalom alapján, hogy megvásárold. Vannak ismerőseim, akik gyűjtők. Még úgy is, hogy nagyker áron viszek nekik könyveket, piszok sok pénzükbe kerül. Más hobbira nincs is forrásuk, főleg a gyerekeseknek.

Cifu: Nem probléma :) Sejtettem, hogy ez a gond, voltam már én is így.

Visszatérve a Tuanhoz, azért érdekelne, hogy milyen koncepció alapján adják ki a könyveket. Warhammer-t nem nagyon adhatnak ki, mert a GW gondolom az Age of Sigmart nyomatja. Az első könyv szerintem kritikán aluli volt. A Felix és Gotrek kicsit kakukktojás, mert az már szinte End of Times.

A Wh40k esetében a Bestia kötelező számukra. Úgy tudom, hogy ehhez ragaszkodott a GW. Viszont a HH könyveken kívül lehetne más sorozatot kiadni. Valamiféle hagyományőrzésből szinte csak Dan Abnett-eket adnak ki.

[ Szerkesztve ]

(#677) Peace válasza jsk (#676) üzenetére


Peace
nagyúr

Én mondjuk a "Warmaster"-t nagyon várom, ami már fordítás alatt van. "Ciaphas Cain"-t is emlegették, hogy lesz kiadva, csak nem lehet tudni, hogy vajon hány kötet jelenhet majd meg. És persze megint előkerül a pénz kérdés, mert Ciaphas Cain két gyűjtőkötetet (6 regényt tartalmaz összesen) meg tudom rendelni angolul 9000 HUF-ért, itthon meg ugye nagy valószínűséggel 2700-2800 Ft lesz egy kötet. Mindig vívódok, mert oké, hogy szerencsémre jól megy az angol és olvashatok úgy is, de azért sokszor olyan jól esik az anyanyelvemen is olvasni kicsit. :) De mondjuk HH sorozat árak is kicsit elszálltak. 32. kötetnél tartok, amik ugye mind meg is vannak a polcon angolul, és általában ilyen 2300-2800 Ft-ok voltak, de most már ahogy nézem az újabbak között akad 4600-ért is (pl.: "Tallarn").

(#678) Hintalow


Hintalow
senior tag

Ezek miatt az árak miatt rendelek én is külföldről, szinte az összes WH40K könyvem onnan van, egy omnibust (ami alpjáraton 3 regény többnyire) megszerzek 3-4 ezer Ft között.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#679) Peace válasza Hintalow (#678) üzenetére


Peace
nagyúr

Jogos, anyagilag jobban jár az ember ("amazon.co.uk"-n is érdemes nézelődni, néha nagyon jó áron vannak jó állapotú omnibus-ok) . De azért bennem motoszkál, hogy egy kicsivel hadd járuljak már hozzá a hazai kiadók fennmaradásához is. "Bestia felemelkedése" sorozatot magyarul veszem, "Sötét Impérium"-ot is megvettem, "A Kígyó Testvérisége" könyv is elő lett rendelve. Apránként, de néha belefér 1-1 magyar kötet. ;)

De hogy a táblás játékról is essen szó, sikerült egy plague marine-t kifestenem 3 hónap alatt. :DDD Rájöttünk kedves barátommal, hogy:

a, Jó ötlet volt nem megvenni a "Dark Imperium" dobozt!!!!
b, "Know no Fear" dobozzal talán 2020-ra végzünk (festés és ragasztás), ha így haladunk.
c, Játszani már végképp nem lesz időnk! Jó gondolat volt és piszkosul élveztem azt a pár alkalmat, de egyszerűen nem tudjuk összehozni, hogy eljussunk akár csak pár órácskára is... :(

[ Szerkesztve ]

(#680) Hintalow válasza Peace (#679) üzenetére


Hintalow
senior tag

Én csak bookdepositoryt használok arra ami forgalomban van, ami meg nem, arra ott a abebooks. Ez a kettő kb le is fed mindent, eddig nem volt olyan amit ne tudtam volna beszerezni :)
Pedig én időrendben haladok, és mindent elolvasok.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#681) Peace válasza Hintalow (#680) üzenetére


Peace
nagyúr

Bookdepository-ról van nekem is angol könyveim 99%-a. ;) De mondjuk Grey Knight Omnibus Kicsivel volt több, mint 2000 HUF szállítással együtt Angliából az amazon-ról. Last Chancers Omnibus az USA-ból jött olyan 1800 körül. Nem a beszerezhetőséggel van a gond, hanem az új könyvek árával. :P Néha inkább lejjebb adok az igényekből és így befigyel pár használt könyv, de engem ez annyira nem zavar. Még ha látszik is rajta, hogy már elolvasták.

(#682) Matej


Matej
tag

Dolgoztam pár kiadónál.
Több helyen a korrektoron spórolnak, 1, vagy 0 körös korrektúrával. :(

Aki ráérez az igényekre, az nagyon jól menő céget tud üzemeltetni, viszont folyamatosan a toppon kell lenni.

MaTeJ

(#683) Frod válasza Peace (#681) üzenetére


Frod
addikt

Omnibus-ok ennyiből? :O
Whao. Teljesen angol nyelven regény-mennyiséget még nem mernék olvasni, de ezek már valóban olyan árak, hogy megértelek, hogy inkább onnan veszed.
És én még azt hittem a mostani, Tuan-árak mekkora királyak már (az évekkel ezelőttihez képest)

Do you see the white shadow?

(#684) Peace válasza Frod (#683) üzenetére


Peace
nagyúr

Újonnan sem veszélyesek, mert 4000-4500 forint körül vannak az ilyen gyűjtőkötetek, amik ugye általában 3 regényt tartalmaznak. De persze az is érthető, hogy nagyon szűk réteget érint idehaza a WH40K, így alacsony példányszámban kiadott magyar regényeket sajnos kénytelenek drágán adni.

(#685) Rexdemon válasza Frod (#683) üzenetére


Rexdemon
aktív tag

Bizony, pl a WH fantasy első három omnibusa (azaz kilenc regény) megvolt 9K HUF alatt, az ugye 1.000 Ft/regény... még mondja vki,h nem érdemes nyelveket tanulni ;) /rá voltam pörögve a sorozatra, nem tudtam kivárni, míg magyarul megjelentek, anno asszem' pár Gemmel könyvem is így lett angolul/

[ Szerkesztve ]

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#686) Matej


Matej
tag

Nem tudom, szabad-e ilyet kérdezni.

Tudtok oylan weboldalt, ahol 40K képregényeket lehet olvasgatni, ne adj isten letölteni?

MaTeJ

(#687) Peace válasza Rexdemon (#685) üzenetére


Peace
nagyúr

Én a "Gaunt Szellemei"-vel voltam így. Talán a 6. kötet után kegyetlenül leállt a Szukits. Így hosszú várakozás után úgy döntöttem, hogy angolul veszem meg a folytatásokat. De most már megvárom a "Warmaster"-t szerintem. Ha tényleg jöhet a Tuan gondozásában nyár elején...

(#689) Matej válasza Peace (#688) üzenetére


Matej
tag

Thx mester, az Istencsászár világítsa meg lábad nyomát. :)

MaTeJ

(#690) Peace


Peace
nagyúr

Felturbózva jön a Space Hulk: Deathwing Enhanced Edition

Nem tudom érdekelhet-e bárkit is. Én örültem volna, ha eredetileg így jelent volna meg...

(#691) Cifu válasza Peace (#690) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az a baj, hogy nem a grafika részletessége volt eddig sem a gond a játékkal.
Hanem a bugok, a hangulatot nem igazán adó játékmenet és a (szerintem) túl sötét játéktér (miért kell sötétségnek lennie az egész űrhajón?!?).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#692) Peace válasza Cifu (#691) üzenetére


Peace
nagyúr

Bugokba én nem igen futottam bele. A hangulat az néha-néha viszont eltudott kapni a sötét folyosókon feltolt hangerővel az 5.1 hangrendszeren, para volt néhol. Mondjuk egy űrgárdista nem fél, de a játékos hadd rettegjen már kicsit. :P Ettől függetlenül persze összességében olyan gyenge 5-öst tudnék adni rá egy 10-es skálán. A 2013-as Space Hulk-nál mindenképpen jobb!!!

(#693) Cifu válasza Peace (#692) üzenetére


Cifu
nagyúr

Attól, hogy nem káosz-ivadék, csak egy áruló gárdista, még ugyanúgy Heretic ;]
A 2013-as Space Hulk szimplán unalmas lett kb. 10 pálya után (pedig attól, hogy körrendszerű valami, még nem kell unalmasnak lennie - az mégis az volt).

Én a kijövetele után játszottam ezzel a Space Hulk : Deathwinggel, de beragadásokkal (stuck) is találkoztam, meg olyannal is, hogy valamiért az összes trigger működésbe lépett egy folyosón, így hirtelen vagy 100 génorzó rohant ránk 10 másodperc alatt. Amikor harmadszor kellett előről kezdenem talán a harmadik vagy negyedik ( :F ) pályát ilyen problémák miatt, akkor hátradőltem, és letöröltem a játékot. Lehet, hogy Wh40k rajongó vagyok, de nem fogok valamivel csak azért játszani, mert Wh40k logó van rajta. Pedig hát én marha még elő is rendeltem a korai hangulatos videók alapján.

A grafika és a hangok amúgy nem voltak rosszak, de a hangulatot nekem nem adta...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#695) Peace válasza Cifu (#693) üzenetére


Peace
nagyúr

Az első mondatodat tegnap óta próbálom megfejteni, de nem megy. :U

(#696) Cifu válasza Peace (#695) üzenetére


Cifu
nagyúr

Arra utaltam, hogy a 2013-as Space Hulk is gyenge eresztés volt, meg a 2017-es Space Hulk: Deathwing is.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#697) Peace válasza Cifu (#696) üzenetére


Peace
nagyúr

Ahhh....rá nem jöttem volna. :-P Na végignézem ezt a Mechanicus videót.....jó lenne már valami kegyetlen hangulatos WH40K játék!!! Inquisitor Martyr-t kértem szülinapomra barátnőmtől, abban nem szeretnék csalódni. Bár vannak fenntartásaim, de csak jó lesz!

(#698) Matej válasza Peace (#692) üzenetére


Matej
tag

Én is megjelenéskor kezdtem játszani, swap-elt, mint állat, időnként kilépett, főleg multiból Aztán ezeket javították. Nekem a sötétség speciel kimondottan bejöt, és szerintem hangulata is volt helyenként. :) :)

Jó alap lenne egy normális, nem csőben játszódó 40K játéknak, ami soha nem fog elkészülni.

MaTeJ

(#699) WayneGace


WayneGace
őstag

HUMBLE BOOK BUNDLE: TALES FROM THE WORLDS OF WARHAMMER

BestSecret invitációt privátban adok.

(#700) Peace válasza WayneGace (#699) üzenetére


Peace
nagyúr

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Warhammer 40.000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.