Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22201) MaCS_70 válasza Zeki (#22200) üzenetére


MaCS_70
félisten

Alfa11?
Nálam még csak két hete van meg, de számlát még én sem kaptam.
Kicsit aggasztó...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22202) whbear


whbear
senior tag

A Bria az új frissítéssel kapott pár extra funkciót. Van egy audio beállító panel, ott minden hangerőt lehet állítani, speaker, mic, BT, ringer. Nálam most 4G-n teljesen GSM minőségű a hívás. QoS, szoftveres echo és zajszűres kifogástalan.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#22203) lugosi válasza MaCS_70 (#22201) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha az a 6000 ill. 10000 Ft-os díj nem évi, hanem egyszeri lenne, én is belépnék, de így elgondolkodtat a dolog. Persze valószínűleg úgyis csak olyan adatmennyiséget vennék, amit nem használnék el, csak hát ugye a tudat, hogy van.

(#22204) Zeki válasza lugosi (#22203) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kilehet hagyni a netegyesületet , van közvetlen email a az alfa11 flottához.
Bár kollegámmal nem álltak szóba sokadik email után sem, amint belépett a netegyesületbe, és befizette a 6000Ft-ot, egyből lett sim kártyája... szóval érdekes ez.

(#22205) hgabor19 válasza whbear (#22202) üzenetére


hgabor19
aktív tag

A Bria továbbra is nagyon meríti az akkut?

(#22206) lugosi válasza Zeki (#22204) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Át tudnád küldeni privátban az e-mail címüket?

(#22207) cikcakk válasza lugosi (#22206) üzenetére


cikcakk
csendes tag

• A flottákat nem az Egyesület intézi, hanem a flottakezelő. A flottakezelő az Egyesület tagjainak adja a flottáinkat, és addig marad érvényben, amíg az Egyesületben tag vagy.

(#22208) goop válasza lugosi (#22206) üzenetére


goop
őstag

Mondta, hogy akinek kell, írjon rá. Én is egyesület nélkül intéztem, kicsit lassú volt az ügymenet, de ráérek, + a 6k-t , költöm másra.

(#22209) Zeki válasza goop (#22208) üzenetére


Zeki
nagyúr

Már rég átküldtem neki. :)

(#22210) lugosi válasza Zeki (#22209) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Bizony, még egyszer köszönöm!

(#22211) whbear válasza hgabor19 (#22205) üzenetére


whbear
senior tag

Ha hívás fogadásra használod akkor igen, sajnos nem tud push - t.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#22212) LámaZ válasza Zeki (#22209) üzenetére


LámaZ
addikt

Én is megköszönöm az e-mailt, ha megkapom. Nekem ősztől lenne esedékes a váltás.

Legyen minden jó!

(#22213) GardenLeo válasza whbear (#22202) üzenetére


GardenLeo
csendes tag

Az első díjbekérőt kb. 2. hónap után kaptam. A rendes sárga csekkes számla a 3. hónap óta jön.

(#22214) antal750


antal750
aktív tag

Sziasztok
Angol számot hívnék innen delmontal. Az illető Angliában tartozkodik. Neki ott mennyi a hívás fogadás ha én innen
hívom free voip deal-lel?

(#22215) KTU válasza antal750 (#22214) üzenetére


KTU
addikt

Amennyit egyébként is fizet a hívásfogadásért,
ha egyáltalán kell fizetnie ezért.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#22216) Zeki válasza antal750 (#22214) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha angol számot hívsz, tehát nem roamingol a magyar kártya kint, akkor semennyibe.

(#22217) antal750 válasza Zeki (#22216) üzenetére


antal750
aktív tag

Köszönöm a válaszokat

(#22218) FireShadow


FireShadow
senior tag

Milyen eszközzel tudnám azt elérni hogy RJ11/RJ14-el csatlakozva kicsöngjön ha a vezetékes számom hívják, de ha én indítok róla hívást az VOIP legyen LAN kábellel csatlakozva?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#22219) KILLERLALA válasza FireShadow (#22218) üzenetére


KILLERLALA
tag

Szerintem kell hozzá szolgáltató !!!!

Ha van, egy sima voip telcsi elég !!!

Pl:

[link]

(#22220) KTU válasza FireShadow (#22218) üzenetére


KTU
addikt

Ha az a lan kábel egy internetre kötött routerből jön, akkor azt csatlakoztathatod
egy
Gigaset A510IP-be. 6db VoIP account-ot kezel, + akár a szolgáltatódtól kapott számot is.
Ehhez nem kell a régi telefonod.

Vagy PAP2T, de ennél az eszköznél a mutatványhoz 2db telefon kell, ha kifele olcsón Delmont klónnal akarsz telefonálni.
Ehhez kell a régi telefonod, sőt 2db.

Esetleg Asterisk telepítés,
VOIP - mélyvíz (Asterisk és társai) topik

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#22221) Stanlee válasza FireShadow (#22218) üzenetére


Stanlee
őstag

Vagy a Gigasettel vagy ha meg akarod tartani a mostani analog telefonkeszuleked, akkor egy Fritz!Box 7170 is eleg a feladatra.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#22222) #79335424 válasza Stanlee (#22221) üzenetére


#79335424
törölt tag

Úgy látom, hogy Te nagy Fritzbox-mágus vagy. Létezik Fritzbox kompatibilis 4G (B20 is!) USB modem?

(#22223) Palkova válasza FireShadow (#22218) üzenetére


Palkova
tag

Üdv!
Innen a Draytek és az Allnet is megoldás.
Palkova

(#22224) FireShadow válasza KTU (#22220) üzenetére


FireShadow
senior tag

Vezetek nelküli handsetet nem szeretne az, aki ezt majd használná. Legegyszerübb az lenne ha megtartaná a mostani hagyományos készüléket -.-

Miért kell a PAP2Thez 2 telefon? Az csak 2xFXS, azért?

És ehhez? Linksys-Cisco SPA3102 FXO és FXS. Eddig ez tünik a legjobb ilyen kütyünek.

Igen Dellmont SARL resellerein keresztül szeretnék minden hivást bonyolitani, de a bejövö hivasok nem artana ha kicsengenének. Más szolgáltatókat drágának találtam (azok kezelnek saját telefonszámot feltételezem és elég hozzá egy FXS-only kütyü?).

Palkova hirdetésében az also 2 cucc is jónak tünik, mivelhogy a Cisco cucca valami $100, ha jól tudom.

Köszi a válaszokat mindenkinek.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#22225) cikcakk válasza FireShadow (#22218) üzenetére


cikcakk
csendes tag

A FritzBox mindent tud és csak egy telefonkészülék kell hozzá.

(#22226) Stanlee válasza #79335424 (#22222) üzenetére


Stanlee
őstag

pl: Huawei E3276 LTE USB-Stick, Huawei E398 (Telekom LTE Speedstick I bzw. Vodafone K5005), ZTE K4505-Z. Ennel biztos tobbet is tud kezelni, csak most ezeket talaltam. Amire panaszkodnak sokan, hogy nem eleg az USB porton a delej meghajtani az LTE modemet, ezert erdemes aktiv USB hubot hasznalni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#22227) #79335424 válasza Stanlee (#22226) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi!

A delej nem gond. Van egy 2A -s aktív HUB -om. Lehet, hogy lövök egy Fritzboxot. Olyanom még úgysem volt. :)

(#22228) Stanlee válasza #79335424 (#22227) üzenetére


Stanlee
őstag

Javaslom azokat a modelleket, amiken az uj Fritz!OS mukodik. Nem kell egybol a legdragabb 74xx szeriahoz nyulni, a FRITZ!Box 7490, 7430, 7390, 7362 SL, 7360, 7330, 7330 SL, 7412, 7312, 7272, 6840 LTE, 6820 LTE, 5490, 4020, 3490, 3390, 3370, 3272 -es kapta meg a legujabb 6.5-os valtozatot.

Nekem 7362 SL van, ez mar tobb, mint 2 eves keszulek es nagyon jol mukodik, ezzel egy 4020-as van osszekotve, es csak 40 euroba kerult, igaz nincs benne VoIP, de az nem erdekel, mert a nagyobbikra van ugyis minden rakotve.

A 7272-bol van az ebay-en sok leharcolt valtozat, elso probalkozasnak szerintem megerik.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#22229) kress


kress
aktív tag

A dellmont klónok hogy működnek? Lehetséges, hogy stuntcalls accal másik klón szerverét használom, és az esetleg kevésbé terhelt? Stunt-nál xiaomi+zoiper kombóval mindig panaszkodnak, hogy akadozik a vétel a túloldalon.
Az Olcsomobilhivas szintén dellmont klón szerűség? (Csak mert mobilvoipot írják ők is ajánlott kliensnek)

(#22230) outdoor


outdoor
aktív tag

Az sms-ek megbízhatóak működnek? Nálam nem ment át. Rebvoice-ot használ valaki?

A proper digital assistant could be my best friend

(#22231) KTU válasza outdoor (#22230) üzenetére


KTU
addikt

Nálunk is Rebvoice van beállítva sms-re,
általában megkapják, de ritkán használjuk, 2 év alatt alig fogyott 2$ róla, 5 felhasználó.
Hívás olcsóbb.
T-mobile meg más számot jelez, ki lett már tárgyalva párszor.

Mikor teszt miatt magamnak küldők, mindig átjön. :D

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#22232) #79335424 válasza Stanlee (#22228) üzenetére


#79335424
törölt tag

Németben melózok, úgyhogy nem kunszt hozzájutnom. Majd megnézem a lehetőségeket.

(#22233) Zeki


Zeki
nagyúr

Hmm.... már biztosan mondhatom, hogy a stuntcalls nagyságrendekel rosszabb mint az olcsomobilhivas (ami nem olcsó), és ők ugye más, dedikált viszonteladói szervereken mennek a dellmontéknál.
Az olcsóval sosem volt gond a telefonálás. Most hogy pár hete elfogyott róla a zseton, feltöltöttem a stuntcalls-t, és bizony sokszor van, hogy a mobilevoippal kicsöng, felveszik, nekem valami éktelen zaj jön be, a másik meg nem hall engem.Újrahívás után okés.
Valszeg átállok a sipgo-ra, és azzal tesztelem milyenek a hívások.

(#22234) MaCS_70 válasza Zeki (#22233) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én CSIPsimple-lel tán kétszer tapasztaltam ilyesmit, egyébként nincs gondom a Stuncalls-szal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22235) wwenigma válasza Zeki (#22233) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nekem sincs gond vele, kovetkezo 10€ is oda fog menni.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#22236) outdoor válasza KTU (#22231) üzenetére


outdoor
aktív tag

(A telefonhívásokra a MobileVoip appot használom stuntcalls fiókkal, elégedettségemre.)

Sms küldéséhez van rebvoice fiókom. Egyszerűsíteném az életem:

Milyen másik appal vagy weboldallal tudok sms küldésre bejelentkezni? Ahol a rebvoice fiókkal maradnék bejelentkezve. Az integrált kimenő (rebvoice)-bejövő (GSM) sms app, gondolom, álom marad. ;)

A proper digital assistant could be my best friend

(#22237) LámaZ válasza MaCS_70 (#22234) üzenetére


LámaZ
addikt

Én átálltam a YourDialer-re. Jobbnak érzem a MobileVoip-nál.

Legyen minden jó!

(#22238) Oroszlánom válasza Zeki (#22233) üzenetére


Oroszlánom
tag

Szia! Nekem Stuntcalls van Zoiperrrel és Sipgoval használom. A sipgo minősége gyengébb, de rosszabb netnél is működik. A Zoiper wifinél szinte tökéletes. Sajnos így is sokszor előfordulnak hasonló hibák, mint amiket Te is tapasztaltál.Vannak napok amikor szinte használhatatlan a voip.Ezért van feltöltve a rendes számlám is. Ennek ellenére az elmúlt években több százezret spóroltam vele. A Mobilevoipot már nem használom, mert kb. fél éve rosszabb, mint régen volt. Szerintem a voip lényege, hogy az internetkapcsolat ne szakadozzon.

(#22239) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Windows Phone 8.1en használok Mobilevoip alkalmazást.
Mobilnettel tökéletes, de otthon wifivel a hívott fél nem hall engem.

Az alkalmazás értékelésénél egy tag azt irja, higy ilyen esetben a routerben engedélyezni kell a "related" portokat és jó lesz:

Tp-link routerem van, hogyan tudom ezt elvégezni?

[ Szerkesztve ]

(#22240) 4Grider válasza kory24 (#22239) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolatilag ezzel csak az a gond, hogy ha téged nem hallanak, az nem lehet tűzfal probléma, hiszen a te hangod a tűzfalon kifelé megy, olyan tűzfal meg nem igazán létezik, ami befelé egy alkalmazásnak portot nyit, de kifelé azt lezárja (a tűzfalak pont fordítva működnek).
A MobileVoip által használt portok leírását nem találtam meg sehol. Én ha a routeremre gyanakodnék, akkor beállítanék rajta egy debug szintű loggolást, elindítanám a hívást, és megnézném a logban, hogy tényleg történik-e blokkolás az eszközöm ip-je felé. Ha igen, akkor a blokkolt portszámot továbbítanám az eszköz felé, és megint menne a hívás. De mondom, logikátlan, hogy a kimenő portot blokkolja a router...

(#22241) kory24 válasza 4Grider (#22240) üzenetére


kory24
őstag

Értem, ha otthon leszek megnézem ezt a logolást.
Tp-link wr843nd vagy vmi hasonló típusú a router gyári fw-vel abba is van ilyen log?

Ha nem a router a ludas, akkor mitől lehet, hogy mobilnettel hallanak engem mobivoip appal, míg wifivel nem?

Pc-n klienssel szintén hallanak, tehát net szolgáltatóm se tiltja

(#22242) 4Grider válasza kory24 (#22241) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az utolsó mondatod csak akkor igaz, ha ugyanazt a kimenő portot használja a PC-s kliens és a WP-s kliens is. De ha a pc-s ugyanazt használná, mint a wp-s, akkor a routered sem lehet a ludas...

(#22243) Palkova válasza kory24 (#22239) üzenetére


Palkova
tag

Üdv!
Én is jártam már így, egy ismerősömnél, ahol végül kiderült, hogy a dupla NAT volt a ludas. Miután a vezeték nélküli internet szolgáltató megszüntette, mindenki mindenkit hallott.
Palkova

(#22244) itanczos válasza kory24 (#22239) üzenetére


itanczos
senior tag

Szia!

Megnézném, hogy publikus ip címem van-e a routeren! Ha a szolgáltatód is nat-ol, akkor bizony előfordulhat ilyen.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#22245) kory24 válasza itanczos (#22244) üzenetére


kory24
őstag

Szia!

Nem publikus az biztos. Dyndns használok emiatt, hogy kívülről elérjem gépem.

Mobilevoip apphoz publikus ip kell?

[ Szerkesztve ]

(#22246) itanczos válasza kory24 (#22245) üzenetére


itanczos
senior tag

Szerintem félre értetted. Mostanában a szolgáltatók már nem külsős ip címet adnak sokszor, hanem belsőt. Nem fix ip-re gondoltam.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#22247) kory24 válasza itanczos (#22246) üzenetére


kory24
őstag

Ja, akkor mivel elérem távolról gépem dyndns-el nem natolt ip-t kapok. Régen publikus volt nem kellett a dyndns mókázás, ez zavart meg :)

(#22248) asdf_ válasza kory24 (#22247) üzenetére


asdf_
veterán

Keversz valamit.
Van a natolt ip, a publikus (=nem natolt) ip, es van a fix ip. Leirasod alapjan most publikusod van regen pedig fix volt.

(#22249) kory24 válasza asdf_ (#22248) üzenetére


kory24
őstag

Lényeg, hogy nem natolt ip-m van.

Igen visszaolvasva valóban rosszul irtam...

(#22250) Zeki


Zeki
nagyúr

Eggyel több videóhívó...
GOOGLE
Nem tudom minek erőlködnek, ebből is van már egy halom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.