Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) AiRLAC válasza TheProb (#3349) üzenetére


AiRLAC
addikt

Milyen Esx verzió? Nem IO fogy el? Milyen a diszk alrendszer alatta?

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3352) atideath


atideath
tag

A munkahelyemről szerettem volna elérni a ESXI-t vSphere Client-el de nem tudok hozzá connectálni. :( A routeren kinyitottam a 443 és a 902-es portokat. Valakinek valami ötlet? Valami port kimaradhatott? Vagy valamit még ezen kívül állítani kell a host-on? ESXI 6 Free a host rendszer.

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#3353) Krix válasza TheProb (#3349) üzenetére


Krix
őstag

A vCPU-t levenném 2-re első körben és a ramot is visszavenném mondjuk 4G-ra. És a disk latencyt megnézném. Vmtools telepítve van?

[ Szerkesztve ]

If it is not broken then don't fix it!

(#3354) sto1911 válasza TheProb (#3349) üzenetére


sto1911
veterán

SSD-n vannak amugy?

(#3355) Konflikt válasza TheProb (#3349) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

ezek a kerdesek.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3356) Konflikt


Konflikt
Topikgazda

biztos nehanyan olvastatok mar rola, lehet hogy leall a Workstation, Fusion fejlesztese, itt irtam kicsit a temarol.

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3357) kraftxld válasza Konflikt (#3356) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért ez elég gáz :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3358) TheProb válasza sto1911 (#3350) üzenetére


TheProb
veterán

Közben vmilyen rejtélyes módon, nem sokkal a posztom, és 1-2 restart után begyorsult mind2 szerver, fura. Közben felment a vCenter is, csak épp bejelentkezni nem tudok rá, se a telepítéskor megadott Administrator/pass kombóval, se a beállítások szerinti windows auth-al, itt mi lehet a gond? Igazából az a gáz, hogy nem is látok semmilyen "config.exe"-t, hogy megnézzem a beállításokat.

Kérdésekre sorjában:
-Meglesem majd az árnyék kikapcs dolgot
-(#3351) AiRLAC: 6.0 a vSphere (Standard), maga a szerver 1+0-ás (vagy 0+1, nemtom fejből) RAID-en van. I/O majd meglesem, feltételezem erre a kérdésre vscsiStats-ból kapok választ rá pl.
-(#3353) Krix: Van VMTools, ha csökkentem a hozzárendelt erőforrásokat az miért lehet megoldás?
-(#3250) Konflikt: 15k-s SAS-okból áll a RAID. APC nincs rajta, táp is csak az 1ik van bekötve, ez csak egy homokozó környezet, tanulni/gyakorolni akarok rajta. Az a 2 WS host fut csak rajta szimultán amit említettem. A többi kérdésre majd válaszolok ha újra melóban leszek, vagy megpróbálom máshogy kideríeni.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#3359) Chal válasza Konflikt (#3356) üzenetére


Chal
addikt

Én az első hírtől kezdve követem, de rohadtul nem találni semmilyen konkrétumot azzal kapcsolatban hogy leállna. Ami biztos: kirúgtak egy csomó embert az USA-ban, akik ebben a teamben voltak. A VMware annyit kommunikált hogy az említett két termék marad, a fejlesztések és a support nem áll meg.

Egyesek szerint csak költséget optimalizálnak, és kiviszik Kínába a fejlesztést. Az egyik kirúgott alkalmazott elejtett egy olyat ugyanis, hogy kapott ezzel kapcsolatos ajánlatot illetve alternatívát.

(#3360) sto1911 válasza TheProb (#3358) üzenetére


sto1911
veterán

administrator@vsphere.local se senged be?

(#3361) Konflikt válasza Chal (#3359) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

talalgathatunk itt, de eroforras nelkul nincs se fejlesztes, se semmi. remeljuk hogy megy tovabb minden termek.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3362) Chal válasza Konflikt (#3361) üzenetére


Chal
addikt

Nagyon sokan már tényként kezelik hogy a Workstation és a Fusion ennyi volt, pont erre akartam célozni, hogy felesleges.

De akkor az én tippem: szerintem core már jó régóta esxi kódbázis lehet (ez itt-ott ki is lóg), azt a vékony réteget amitől type2 lesz, + a GUI-t meg szerintem egy sokkal kisebb csapattal akarják továbbvinni.

(#3363) Krix válasza TheProb (#3358) üzenetére


Krix
őstag

CPU overprovisioning okozhat CPU core scheduling problémát a hoston. Több vcpu, lassabb vm. Találkoztam már vele többször az ügyfeleinknél.

If it is not broken then don't fix it!

(#3364) poolbig


poolbig
aktív tag

Feldobtam egy esxi-t, rá pedig megpróbáltam egy XPEnology-t. Nem tudom mit csináltam de azóta kifagy az esxi. Ha rákattintok az XPEnology virtualmachine-re az esxi-n belül, kiakad az esxi. :D Úgyhogy most jegelem egy kicsit a projektet, amíg nem szerzek be egy legalább 4 Tb-s hdd-t, hogy lementsem a raid-emet, meg egy ssd-t a vm-eknek. Akkor majd reboot.

(#3365) kraftxld válasza poolbig (#3364) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen gépre milyen ESXi? Frissítések, driverek rendben?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3366) Proxy2 válasza poolbig (#3364) üzenetére


Proxy2
aktív tag

A XPenology topicban már elkezdtem válaszolni!

Proxy5

(#3367) poolbig válasza kraftxld (#3365) üzenetére


poolbig
aktív tag

HP proliant microserver gen8. Esxi belső sd kártyára telepítve, natívan ő indul a gépen. Most már eljutottam oda, hogy újratelepítettem (nem a HP-s verzióval, hanem az eredeti vmware-essel), de most meg a korábbi telepítésben beállított datastore-t nem tudom törölni, mert "because file system is busy". Sírok. :O

(#3368) sto1911 válasza poolbig (#3367) üzenetére


sto1911
veterán

SIOC-ot probald meg kikapcsolni rajta, vagy esetleg beallitodott heartbeat datastore-nak.

(#3369) poolbig válasza sto1911 (#3368) üzenetére


poolbig
aktív tag

Köszi, de megoldottam, bebootoltam egy ubuntuval, gparted, ledaráltam a datastorenak beállított hdd-t és elmúlt a gond. :) Kicsit favágós módszer, de bejött.

[ Szerkesztve ]

(#3370) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Üzemeltetési témában szeretnék szakdolgozatot írni és felmerült egy olyan ötlet, hogy VMware és Hyper-V összehasonlítása, HW kezelési, hibatűrési stb. téren. Van valaki aki használta már mindkettőt és tudna esetleg segíteni pár dologban, ötletet adni, hogy mit hogyan tudok összemérni, összehasonlítani, milyen oldalakon lenne érdemes kutakodni, etc.?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#3371) kraftxld válasza TheProb (#3370) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Konkrét kérdés jöhet, elég sokat rugdalom mindkettőt meg ide-oda migrálok ügyféltől és projecttől függően.
De a szakdogát nem fogom megírni :D

Itt van egy-egy összehasonlító táblázat az MS-től meg a VMware-től, olvasd el mindkettőt, próbáld ki, és hajrá
[link]
[link]
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3372) AiRLAC válasza kraftxld (#3371) üzenetére


AiRLAC
addikt

Jó ez a kiegyensúlyozott MS összehasonlítás, majdnem kedvet is kaptam a Hyper-V-hez :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3373) kraftxld válasza AiRLAC (#3372) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jah, vágják a marketinget a srácok :) Amúgy sztem nem rossz a hyper-v, de még messze van az igazi nagyvállalati szinttől, elég sokat kell szögelni, hogy normálisan működjön :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3374) TheProb válasza AiRLAC (#3372) üzenetére


TheProb
veterán

Erről ez ugrott be, pont a napokban láttam ;]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#3375) TheProb válasza TheProb (#3374) üzenetére


TheProb
veterán

Valamiért a rossz kép mentődött le..., ezt akartam:

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#3376) AiRLAC válasza TheProb (#3375) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem rossz, de a VMware hibás betűzéséért ölni tudnék :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3377) anarchic


anarchic
tag

Sziasztok!

Milyen pendrivet ajánlotok esxi telepítéshez vagy nagyon nem számít? :)
"Valamint mennyire jó ha USB-re van telepítve"

etc..

(#3378) bugizozi válasza anarchic (#3377) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Nem nagyon számít, mi Kingston 8 GB szoktuk [link]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3379) poolbig


poolbig
aktív tag

Hali!
Szeretném megtudni a tapasztalt kollégáktól, hogy ha Esxi alatt futtatok egy WinXP-t, akkor öreg USB-s nyomtatót (amihez csak XP-s driver van) át tud-e adni az XP-nek (amit persze megosztani szeretnék majd XP alól a hálózaton)?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3380) kraftxld válasza poolbig (#3379) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Inkább vegyél egy normális USB print szervert.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3381) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Adott egy Windows-os vCenter 3 hosttal, rajta sok-sok VM. A VM and Templates nézetben van egy mappa, amiben van ~5 db VM. Szeretnék egy olyan usert létrehozni, aki ha belép a vCenterre, akkor csak ezeket a gépeket látja.
Létrehoztam a Windows-on egy helyi felhasználót sima user csoportba (nem admin), és ezt hozzáadtam a VMware-en a permission résznél ahhoz a mappához Administrator rola-lal. Így be tud lépni, a Host and Clusterben nem lát semmi, a VM and Templates-nél megjelenik csak az a mappa azokkal a gépekkel, viszont nincs 100% mindenhez joga. Pl a CD/DVD-nél nem tud browse-olni, nem látja a Datastore-okat.
Ha a Windows-on átteszem a usert az administrators csoportba, akkor mindent lát a vCenteren. Ha a VMware-en a clusterhez is hozzáadom administrator role-lal akkor megint lát mindent.
Hogy lehet megoldani, hogy csak abban a mappában lévő VM-ekhez férjen hozzá, de ott legyen joga mindenhez?

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3382) poolbig válasza kraftxld (#3380) üzenetére


poolbig
aktív tag

Nos, adott egy Gen8 HP microserver, 4 hdd-vel és szerettem volna a NAS-t, és a nyomtató szervert is egy helyre rakni. Meg elbíbelődtem volna én rajta, ha működik. Működne amúgy?
Egyéb iránt igazad van, majd 10e Ft-ért már lehet egy nyomtató szervert kapni. :D

(#3383) kraftxld válasza poolbig (#3382) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Elvileg működne, de gyakorlatban eléggé értelmetlen.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3384) poolbig válasza kraftxld (#3383) üzenetére


poolbig
aktív tag

:DD

(#3385) Konflikt válasza bugizozi (#3381) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

kell egy role ami tartalmazza a browse DS privileget, majd egy permissiont letrehozni azon a DS-en amit browse-olni szeretne.
sajnos tobb object-en kellenek permission-ok egy egyszerubb igenyhez is. ezen a teruleten lehetne meg fejleszteni.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3386) Konflikt válasza anarchic (#3377) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

arra figyelj, hogy ebben az esetben a logok ramdrive-ra vannak atiranyitva. (usb stickre nincs logolas, akkor sem, ha egybkent lenne hely ra) igy reboot utan elvesznek.
erdemes beloni syslog servert es oda logoltatni.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3387) Konflikt válasza AiRLAC (#3376) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

+1, kedvenceim: VM-Ware, VMWare, VmWare :D

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3388) kraftxld válasza Konflikt (#3387) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Multkor VM-Hyper-es melót kellett csináljak, az egyik újonc melóosztogató nem nagyon volt képben :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3389) sto1911 válasza kraftxld (#3388) üzenetére


sto1911
veterán

Hyper, Hyper! :D [link]

(#3390) bugizozi válasza Konflikt (#3385) üzenetére


bugizozi
őstag

Király köszi!
Ez alapján már azt is sikerült megcsinálni, hogy a Host and Cluster nézetben is látszódjanak a gépek de csak az a pár darab: a cluster-nél is felvettem őket a permissionba, és a propagate pipát kivettem.

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3391) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Valaki idén tervezi megújítani a vizsgáját? Ehhez nem kell elmenni tanfolyásra? Ugyanolyan vizsga lesz mint amit két éve csináltam csak az az 5-ös verzióból ez már meg a 6-ból?

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3392) Konflikt válasza bugizozi (#3391) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

en mar a beta deltat megcsinaltam tavaly. a stilusa ugyanolyan, nem kell tanfolyam.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3393) RogerP válasza bugizozi (#3391) üzenetére


RogerP
csendes tag

Megújítani nem, remélhetőleg (az alapoktól) csinálni igen.

Számomra ami kérdés, hogy a Foundations vizsga milyen? Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

(#3394) anarchic


anarchic
tag

Problémáim adódtak,
5.5-ről 6-ra terveztem átállni esxi vel.
teljes format. 6 install ok... 6 client install ok... és nem loginol be...

etc..

(#3395) Chal válasza anarchic (#3394) üzenetére


Chal
addikt

Nem lehet hogy a telepítésnél a konzolon más volt a keymap mint azon a gépen ahonnét most loginolni próbálsz a vastagklienssel? :)

(#3396) anarchic válasza Chal (#3395) üzenetére


anarchic
tag

direkt nem használok ilyenkor spec karaktereket.

edit:
nem nagyon figyeltem, hogy az egyik karaktert duplán viszi be a laptop :))

[ Szerkesztve ]

etc..

(#3397) AiRLAC válasza anarchic (#3394) üzenetére


AiRLAC
addikt

Szerintem nem jó a jelszavad! :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3398) anarchic


anarchic
tag

Ezt kellene telepítenem de nem tudom beszerezni.
Az oldalukról nem lehet letölteni mert nem rendelkezem engedéllyel...
NetApp NFS Plug-in for VMware VAAI 1.1.0 (esxi 6)


Not supportedet szeretném átvarázsolni :)

etc..

(#3399) anarchic válasza anarchic (#3398) üzenetére


anarchic
tag

probléma kikerülve, hiába csinálnám meg nem tudnám használni mivel egy vezérlő van a lapon.

etc..

(#3400) Konflikt válasza anarchic (#3398) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

a screenshotod alapjan ez 2 belso lemez VMFS-re formazva. biztos hogy ezekhez szeretned az NFS VAAI-t?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.