Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) laszak válasza anarchic (#3850) üzenetére


laszak
tag

Valószínűleg megnőtt az IO a datastore-on, néz meg, mi ír/olvas sokat.
(ESXTOP, vSphere Performance) - READ, WRITE- RATE, LATENCY paraméterek.
Esetleg lehet hw-hiba előjele is.

(#3852) anarchic válasza laszak (#3851) üzenetére


anarchic
tag

Tehát akkor lehet raid kártya driver is?
Gepele tudok kerülni ránézek.

Köszi!

etc..

(#3853) X Factor válasza laszak (#3851) üzenetére


X Factor
addikt

Semmi különös, megesik és automatán riaszt, ha a megszokott latency-ben van egy ekkora 1000x ugrás.

Értsd, ha mondjuk vmi nagyrészt idle-ben van és hirtelen rázuhan nagy terhelés, akkor a log-ban megjelenik, mert a megszokott értékekben hirtelen változás történik.

Make things work

(#3854) anarchic válasza X Factor (#3853) üzenetére


anarchic
tag

Ha töltök fel a gépre 25-30mbittel már alig érem el a gépet.
Mintha nem tudna írni a vinyóra.

etc..

(#3855) AiRLAC válasza anarchic (#3854) üzenetére


AiRLAC
addikt

SATA kontolleren van?

A VMware féle AHCI driver bugos, érdemes letiltani vagy leszedni:
http://www.nxhut.com/2016/11/fix-slow-disk-performance-vmwahci.html

Nekem mondjuk a letiltás nem segített, így leszedtem és újra gyors lett:

esxcli software vib remove --vibname=vmw-ahci
+reboot

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3856) anarchic válasza AiRLAC (#3855) üzenetére


anarchic
tag

6.0 használok meg ezen a szerveren, areca arc-1120 kártyával.

[ Szerkesztve ]

etc..

(#3857) AiRLAC válasza anarchic (#3856) üzenetére


AiRLAC
addikt

RAID vagy SATA módban van a kártya?

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3858) anarchic válasza AiRLAC (#3857) üzenetére


anarchic
tag

Raid 1 ben üzemel.

etc..

(#3859) AiRLAC válasza anarchic (#3858) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ezek HDD-k vagy SSD-k? Milyen aktivitás volt a gépen, terhelés?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3860) anarchic válasza AiRLAC (#3859) üzenetére


anarchic
tag

HDD,

[memo]

Semmi komoly művelet.
Szinte alig fut rola pár program.
Fokozatosan nől a memória felhasználás amit cachel (ez alapjáraton normális lenne)
de amint eléri a plafont jelentkezik a problema mintha memoriaba menne minden es utanna szépen lassan írna HDDre. Ilyesmire tudok gondolni.. ismeretlen terep ez számomra.

etc..

(#3861) AiRLAC válasza anarchic (#3860) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem a memória fogy el, inactive 12G meg még szabadon is van. Valami I/O latency screenshotot nézhetnél amikor előfordul.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3862) nlq


nlq
aktív tag

Sziasztok!

vmware szűz vagyok lehet hogy zöldeket beszelek, de talan megsem

minap vettem egy nagyobb csomag gepet, es van benne 3db szerver: lenovo x3500 M5 2db E5-2640v3 32GB ddr4 memoria 8x1TB SFF
azt latom, hogy van rajta vmware esxi 6.0.0 Build3380124
allitolag az alabbiak lehetnek rajta
VMware vSphere 6 essentials kit for 3hosts (max 2CPU per host)
Subscription only for VMware vshpere essentials kit for 3 years

azt probalom kitalalni, hogy mennyit is ér ez, illetve hogyan is tudom megnézni a gépen mindezt

tud valaki segiteni???

Udv
NLQ

(#3863) AiRLAC válasza nlq (#3862) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ezek új vagy használt gépek? A v3 miatt inkább új lehet. Ha tényleg legális az az Essentials kit az jó pénz ;)

Szerk. annyira nem is drága: klikk, összekevertem az Essentials Plus-sal, ott már van HA, VMotion etc.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3864) kraftxld válasza nlq (#3862) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sajnos ezeknél a cuccoknál hatalmas szórás van a különböző összegekben, erősen csökkenő összegek vannak egymás után:
Mennyiért lehet megvenni újonnan?
Mennyit ér?
Mennyiért lehet eladni számlával használtan?
Mennyiért lehet eladni számla nélkül?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3865) kraftxld válasza AiRLAC (#3863) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tudom, hogy nem az a topik, de ezért szeretem jobban a Hyper-V-t ilyen 2-3-4 host-ig, mert nincs annyi baszakodás a licenszeléssel, meg hogy melyik edition épp mit tud. Azért manapság egy vMotion meg sVmotion hiánya elég fájó :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3866) nlq válasza AiRLAC (#3863) üzenetére


nlq
aktív tag

AIRLAC:
ezek hasznalt 1 eves gepek igen, latom, hogy ez az SW nem kepvisel hu de nagy erteket, de azert jo hogy van... :)

kraftxld: beáraztam... vegul is sztem jol sikerult belőnöm, hiszen kevesebb mint a feléért adom ,
eleg jo kis konfig a 32 threadjével és elég friss is a config a ddr4 memoriakkal
raadásnak majdnem 2 ev gyári gari is van rá

koszi a segitseget
NLQ

(#3867) anarchic


anarchic
tag

Na egy ilyen kepet sikerült készítenem. Olvasgatok róla, valaki?
[link]

etc..

(#3868) Konflikt válasza anarchic (#3867) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

ignoralhato. egyebkent.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3869) Konflikt válasza anarchic (#3860) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

hany vm fut parhozamosan ezeken a lemezeken?
lemezek milyenek? (rpm, tengelyszam, interface, stb)
vezerlo? (tipus, cache, write policy, stb)
eleg gyanus hogy egyszeruen ennyit tud a tomb, le van terhelve.
ha meg elfogy az ESXi-n a RAM akkor az utolso lepeskent diskre swap-el, ami valoban baromira lassit - ez szinten okozhatja

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3870) anarchic válasza Konflikt (#3869) üzenetére


anarchic
tag

Egy win10 és egy Debian van osztott HDD-n.
Kettő WD Blue 1tb 7200as 64cache. ez van RAID 1ben.
ARECA ARC-1210

W10 alatt nincsen semmi problema addig mig a linuxon nincsen valami íras mert akkor az is laggol.
Masik erdekes jelenseg ha rebbotolom az ESXi-t nem csatolja fel a datastore-t ujra hozza kell adni.

Tegnap reboot elotti becsomagolas kozben csinaltam egy pinget.
Pinging valami.valami [1.2.3.4] with 32 bytes of data:
Reply from 1.2.3.4: bytes=32 time=325ms TTL=57
Reply from 1.2.3.4: bytes=32 time=2289ms TTL=57
Reply from 1.2.3.4: bytes=32 time=2962ms TTL=57
Reply from 1.2.3.4: bytes=32 time=3056ms TTL=57
Reply from 1.2.3.4: bytes=32 time=12ms TTL=57
Reply from 1.2.3.4: bytes=32 time=1788ms TTL=57
Reply from 1.2.3.4: bytes=32 time=81ms TTL=57
Reply from 1.2.3.4: bytes=32 time=2248ms TTL=57
Reply from 1.2.3.4: bytes=32 time=8ms TTL=57
Request timed out.
Reply from 1.2.3.4: bytes=32 time=2035ms TTL=57
Reply from 1.2.3.4: bytes=32 time=13ms TTL=57
Reply from 1.2.3.4: bytes=32 time=170ms TTL=57
Reply from 1.2.3.4: bytes=32 time=2327ms TTL=57
Reply from 1.2.3.4: bytes=32 time=14ms TTL=57

[ Szerkesztve ]

etc..

(#3871) AiRLAC válasza anarchic (#3870) üzenetére


AiRLAC
addikt

Gondolom nincs a kártyán BBU, emiatt szerintem nem writeback módban megy.

Milyen drivert használsz hozzá? [link]

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3872) anarchic válasza AiRLAC (#3871) üzenetére


anarchic
tag

3 napja frissítettem 1.20-ról 1.30-ra.
Pontosan arra amit linkeltél. 6.x ESXi

Mivel most volt reboot minden rendben megy.Szóval most várok 2 hónapot és várom, hogy újra elkezdni csinálni vagy nem.

[ Szerkesztve ]

etc..

(#3873) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

VMware Update Manager-rel lenne egy kis gondom.
Konkrétan az, hogy a felvett source linkek Not connected állapotban vannak.

A gép kilát a netre, böngészőben megnyitva az XML-ek elérhetőek.
Amit itt írtak kipróbáltam, de nem hozott javulást. [link]

Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a gond?

Köszi! :R

ui: 5.1 U2 vCenter és ESX-ek, Windows server 2003 SP2

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3874) AiRLAC válasza bugizozi (#3873) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ötletem nincs azon kívül hogy updatelj 5.5U3 vCenterre (5.1 volt a legalja, a VMware Vistája) :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3875) Konflikt


Konflikt
Topikgazda

holnap valaki VMUG?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3876) kraftxld válasza Konflikt (#3875) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mikorhol? Nem kaptam róla semmi infót :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3877) Konflikt válasza kraftxld (#3876) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

holnap, cinema cityben

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3878) kraftxld válasza Konflikt (#3877) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Most hajtás van a gyárban, nem tudok elmenni :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3879) kraftxld válasza bugizozi (#3873) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szintén csak azt tudom mondani mint az előbbiek is, frissíts egy újabb vcenterre, lehetőleg appliance-re, és kukázd ki alóla a 2K3-at.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3880) Konflikt válasza kraftxld (#3878) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

ide irtam egy osszefoglalot a keddi VMUG-rol akit erdekel :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3881) Thusor


Thusor
őstag

Szeretnék érdeklődni hogy a VMware workstation képes e arra hogy két lan kártya közül csak az egyikre konfigurálódjon be? Router funkcióra szeretném használni a jelenlegi Dell T20 szerverem. Virtualis gépbe a Sophos UTM Home Edition menne, ami használná a 4 portos lan kártyát. A szerveren lévő host windows 10 pedig az egy portos alaplapi lant használná, amihez a netet a 4 portos lanon keresztül a sophos osztaná a netet.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3882) hl225


hl225
tag

Sziasztok!
ESXi 6.5 alatt szeretnék virtuális gépet futtatni windows 10-et.
A rendszer J3455 alaplap lenne, aminek a procija 1,5GHz-es és turbo módban tudna 2,2-2,3GHz-et.
A probléma, hogy az esxi képernyője is csak 1,5 Ghz ír ki, illetve windows alatt a hardvermonitor is teljes terhelésnél is csak 1,5 GHz-et ír ki.
Mit kell esetleg beállítani, hogy a turbo mód aktiválódjon az ESXi illetve annak virtuális gépe alatt?
(Az alaplap Gigabyte a biosban nincs ilyen kapcsoló amúgy nyomtam egy alapállapotra visszaállítást is, de úgy gondolom szoftveres gond lehet)

(#3883) kraftxld válasza hl225 (#3882) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A Power Management policy környékén kutakodj ha a BIOS jól van beállítva. Nem biztos, hogy működni fog, mivel a cucc nincs rajta a HCL-en.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3884) hl225 válasza kraftxld (#3883) üzenetére


hl225
tag

Szia!
Ha jól értem ha a CPU "megosztást" high-ra állítom akkor a power managment kikapcsol. Ráadásul itt már 8000 Hz ír, ami több mint 4x1,5 Ghz. Azonban windows alatt a hardvermonitor teljes terhelésnél továbbra is csak 1,5 GHz-et ír ki.

(#3885) Bélabácsi


Bélabácsi
tag

Sziasztok!

A Thinkpad topikból érkezvén szeretném a segítségeteket kérni. Tudom kissé szokatlan :) de VMware ESXi-t szeretnék futtatni egy Lenovo T400-as notebookon (Win7-x64, 8GB RAM, legújabb BIOS). Azt szeretném kérdezni, hogy másnak van-e ezzel kapcsolatban tapasztalata?
Az első próbálkozásomat egy ESXi v6.0-val végeztem, de sajnos elég hamar elakadtam, mert már az installer sem akart felboot-olni. Próbáltam DVD-ről és USB drive-ról is boot-olni, el is indult a telepítő, de félúton a gép megfagyott. Némi fórumozgatás után kiderült, hogy a telepítéshez a BIOS-ban le kell tiltani az "Intel Virtualization Technology" és az "Intel VT-d Feature" funkciókat a CPU menüben. Így valóban elindult a telepítő, sikeresen le is futott, de utána amint megpróbáltam a fentieket visszakapcsolni, a boot ismét megfagyott. Felmerül a kérdés, hogy van-e értelme úgy egy hypervisor-t futtatni, hogy a CPU-ra vonatkozó fenti két paraméter le van tiltva...
Esetleg sikerült valakinek működére bírni?

Köszönöm előre is!

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#3886) kraftxld válasza Bélabácsi (#3885) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Windows, VMware workstation, majd azon belöl esxi. Ne szopasd magad :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3887) Bélabácsi válasza kraftxld (#3886) üzenetére


Bélabácsi
tag

Köszi válaszod, igen ez már nekem is eszembe jutott... de akkor ha jól tudom nincs lehetőség 64-bites VM-eket futtatni az ESXi-n belül. (Valamint akkor még egy újabb nested virtualization szint is bejön a képbe :U )
GNS3-at szeretnék futtatni a notebookon, amit már próbáltam Windows + VMware Workstation alatt, de már ott is azt a hibaüzenetet dobta a Workstation, miszerint "Virtualized Intel VT-X / EPT is not supported on this platform."
Ezért gondoltam, hogy megpróbálnék kihagyni egy "layer"-t a gépen és ESXi alatt is megpróbálni futtatni.

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#3888) kraftxld válasza Bélabácsi (#3887) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen proci van a laptopodban?
Ha csak GNS3-at akarsz akkor fölösleges így küzdeni, Windows + VMware workstation és ezt bepipálod:

Ha a procid nem támogatja akkor lehet bármit varázsolni nem fog menni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3889) sutszi


sutszi
veterán

Hogy működik most az ESXI licence? (Jól láthom átnevezték vShpere Hypervisorra? ) Szóval saját otthoni laborszerverként szeretném tanulási célra használni... Úgy emlékszem régen 5.5 free volt... 6.0 és 6.5-el mi a helyzet ilyen téren?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3890) kraftxld válasza sutszi (#3889) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szintén van vSphere nélküli free változat, 6.5-nél csak a host klienssel elérhető, a régi C# kliens már nem tud hozzá csatlakozni. Az 5.5 óta egy jópár limitációt fel is oldottak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3891) sutszi válasza kraftxld (#3890) üzenetére


sutszi
veterán

Látom a vSphere host kliens web alapú. A vmware workstationben látok ilyen csatlakozás távoli gépre funkciót. Az tudsz 'manage' funkciót is?

Milyen limitációkat oldottak fel?

Ahhoz, hogy letöltsem, mindenképpen kell egy vmware account?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3892) sutszi


sutszi
veterán

Közben rájöttem, hogy van accountom. Leszedtem a 6.5.0-t. Workstation alá feltettem, viszont a webes felület nem enged be. Azt mondja rossz jelszó... :F
Futottam egy keresési kört, de azon kívül, hogy másnak is volt ilyen gondja, nem jutottam előrébb.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3893) AiRLAC válasza sutszi (#3892) üzenetére


AiRLAC
addikt

Jelszóváltoztatás után volt reboot? 6.5 egyik "újdonsága" ez :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3894) sutszi válasza AiRLAC (#3893) üzenetére


sutszi
veterán

Oh, nem. Bár eredeti jelszóval sem akart beengedni... De sebaj, délután újra nekifutok. Root mellett lehet más usereket is létrehozni? Sőt, kell? Van valami sec. Policy erre?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3895) AiRLAC válasza sutszi (#3894) üzenetére


AiRLAC
addikt

Lehet, bár nem szoktak. Sudo nincs, szóval inkább root. Security policy van erre sok cégnél, erre van pl. a Lockdown mode. Egygépes otthoni hálózatnál nincs jelentősége.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3896) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok!
Adott egy power PC kártyák programozására használt win XP laptop amit most kukázni kell. A flash program XP-n fut csak és a hálózatoknál a 200.1.1.80 TCP/IP-t kell beállítani.

A gépet kiváltottuk egy win 7 laptoppal amin wmware alatt XP fut. Hogyan kell beállítani a hálózatot wmware-ben, illetve magán a gépen, hogy működjön? Ha lehet részletes válasz kellene. :)

(#3897) AiRLAC válasza d@minator (#3896) üzenetére


AiRLAC
addikt

Egyrész "VMware", másrészt gondolm az Workstation? Ha igen, akkor a Virtual Network editorban átállítod a VMnetX-et (NAT) erre a subnetre és kész.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3898) d@minator válasza AiRLAC (#3897) üzenetére


d@minator
addikt

Köszönöm a választ! Igen Workstation.
Kiválasztottam a VMnet8 - NAT beírtam a Subnet IP-t, a mask 255.255.255.0. de nem fogadja el, az alábbi az üzenet: An error occured in vmnet8 settings. The subnet IP and subnet mask are mismatch. :F

(#3899) Chal válasza d@minator (#3898) üzenetére


Chal
addikt

Joggal. Mert a subnet a 200.1.1.0, ezzel próbáld. Egyébként ez egy public routed tartomány (egy venezuelai banké), biztosan ezt akarod használni? Ha igen, biztos hogy jó hozzá a /24 (255.255.255.0) ? Gondolom itt inkább az lehetett, hogy valaki a múltban azon a laptopon hasra ütve kitalált egy subnetet/IP címet, szerintem ha már hozzányúlsz, akkor itt lenne az idő ezt is rendbe tenni, és valamilyen szabványos privát tartományt használni helyette (192.168, 10., 172., etc..).

[ Szerkesztve ]

(#3900) sutszi válasza AiRLAC (#3895) üzenetére


sutszi
veterán

Sikerült belépni a webes felületen. Ez a restart hiányzott csak. Viszont kapok egy jó kis AngularJS script hibát amikor belépek. A poén, hogy ha F5-el frissítek akkor eltűnik. De ha a feldobott ablak reloadra kattintok akkor újra be kell jelentkezni és megint dobja a hibaüzenetet.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.