Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) AiRLAC válasza mandriva11 (#3049) üzenetére


AiRLAC
addikt

Próbaképpen :DDD próbáld az OS típusát megváltoztatni Other-re a VM beállításainál, majd vissza.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3052) bugizozi válasza AiRLAC (#3050) üzenetére


bugizozi
őstag

Szuper, köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3053) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Találkoztatok már olyannal, hogy az Update Manager random letiltódik? Ugyanaz történik mint itt: [link]
Nekem is Server Standard 2012 R2 és nincs vírusirtó.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3054) mandriva11 válasza AiRLAC (#3051) üzenetére


mandriva11
tag

Hát sajnos ez nem segített. :( Behalok :) az segített, hogy Win8 64bit-re raktam. :)

[ Szerkesztve ]

(#3055) AiRLAC válasza mandriva11 (#3054) üzenetére


AiRLAC
addikt

Akkor most segített vagy nem? :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3056) mandriva11 válasza AiRLAC (#3055) üzenetére


mandriva11
tag

Igen annyiban, hogy nem othere kellett változtani, mert az nem segített, de az ötlet igen, és így raktam át win8 64 bit-re és így már tökéletesen működik minden. :R :)

(#3057) micsupeti1


micsupeti1
csendes tag

Sziasztok!

VMware-rel ismerkedő vagyok, most használok először egy szerverünkön VMware ESXi 5.5-t. Most jelenleg 3db virtuális gép működik az ESXi segítségével a szerveren, 2db Windows Server 2012 és 1db Win7. Ezekről a virtuális gépekről és ha lehetséges magáról az ESXi-ről is szeretnék biztonsági mentést készíteni. Mivel tudom ezt megtenni? Ajánlották már a snapshot-ot illetve a veem-et, de egyiket sem ismerem, nem használtam még őket. Annyit tudok róluk, hogy a veem az egy külön szoftver még a snapshot az az ESXi-ben egy szolgáltatás. Ti melyiket használjátok és melyiket ajánljátok, illetve miért. ha esetleg van guide hozzá légyszíves linkejétek már be.

Köszönöm!

(#3058) kraftxld válasza micsupeti1 (#3057) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A snapshot messze nem egyenlő a backup-al, ráadásul keményen odab@sz a storage-nek ha "mentésként" használod. (és még finoman fogalmaztam :D)
Almát szeretnél összehasonlítani körtével.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3059) micsupeti1 válasza kraftxld (#3058) üzenetére


micsupeti1
csendes tag

Akkor beszéljünk a mentésről. Felejtsük el a snapshot-ot. A veem alkalmas erre? Te mivel szoktad menteni a virtuális gépeidet illetve magát az esxi-t?

(#3060) kraftxld válasza micsupeti1 (#3059) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Veem-ről nem hallottam, csak Veeam-ről :) Használunk még pár terméket, Commvault pl, de ilyen 1-2 host-os rendszereknél van amikor csak a VM-ben futó mentőprogit használjuk (Shadowprotect, stb)
Igen, alkalmas rá teljes mértékben, elég sok ügyfélnél használjuk. Magát a host-ot nem szoktuk menteni, nagyobb rendszereknél tökmindegy, hogy kihal-e egy vagy sem, kisebbeknél meg max 1 óra újraépíteni, ha már ennyire halott a host akkor nem ez a legnagyobb gond.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3061) micsupeti1 válasza kraftxld (#3060) üzenetére


micsupeti1
csendes tag

Igen, veeam-ról hallottam én is, nem veem-ről. :D :D

Köszi, akkor ezeket megnézem, próbálok velük vmit kezdeni, leginkább backup-olni.

(#3062) micsupeti1 válasza kraftxld (#3060) üzenetére


micsupeti1
csendes tag

Még egy kérdésem lenne. Hol és hogyan keressem az általad említett VM-ben futó mentőprogit? Ha vSphere Client-et használok és úgy menedzselem a virtuális gépeimet akkor elérem a beépített mentőprogit vagy közvetlenül a szerveren consolo-on elérhető ESXi parancssoros felületen látom? Bocs ha megint evidens kérdéseket teszek fel, de teljesen új vagyok ezen a területen! Köszönöm!

(#3063) bugizozi válasza micsupeti1 (#3062) üzenetére


bugizozi
őstag

[link]
Nevezzük nevén ezt a "beépített mentőprogi"-t: snapshot. Ezt inkább arra szokták használni, hogy csinálnak egy pillanatképet pl a Windowsról, feltelepítik a frissítéseket, majd megnézik, hogy rendben működik e. Ha igen, akkor törlik a pillanatképet, ha nem akkor vissza tudnak álli a pillanatképre amikor még működött. De hosszabb távú mentésre ezt nem "illik" használni.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3064) AiRLAC válasza micsupeti1 (#3061) üzenetére


AiRLAC
addikt

Arra figyelj hogy free licenses ESXi-nél nincs CBT, azaz csak teljes/full backupot tudsz csinálni majd, inkrementálist nem (tökmindegy melyik program)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3065) micsupeti1 válasza bugizozi (#3063) üzenetére


micsupeti1
csendes tag

Köszönöm az információkat! Kipróbálom a veeam-ot hátha boldogulok vele. Köszi! :)

(#3066) Panthera válasza kraftxld (#3047) üzenetére


Panthera
őstag

A Macrium nekem bevált kliensek mentésére, szerverre viszont még nem használtam. Ezért nem teljesen tiszta (a szerver struktúra miatt), ha lementem a vendég windows 2008-ra telepített Macrium Serverrel (trial) a rendszer(partíció)t és szükség lesz a visszaállításra, azt hogyan lehet egyszerűen kivitelezni?

(#3067) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ha már Backup&Recovery:
Tesztelte már valaki a vSphere 6 Data Protection-jét?

Mióta a feature nem külön licenszelődik, hanem beépült a vSphere licenszbe (Essentials plus, illetve Standardtól felfele) már nagyon is versenyképesnek tűnik a dolog, legalábbis pénzügyi szempontból.

A Data protection advanced-ről az 5-ös verzióban azt hallottam, hogy nagy adattömeg esetén "nem különösebben" stabil illetve konzisztens. Van arról infó, hogy ez kiküszöbölődött-e már?

J.

(#3068) kraftxld válasza Panthera (#3066) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Macrium boot ISO be a virtuális gépbe, elindítod majd visszaállítod a mentésből.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3069) kraftxld válasza micsupeti1 (#3062) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem, ha a virtuális gépben fut a mentő program, általában nem látod vsphere-n keresztül.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3070) Panthera válasza kraftxld (#3068) üzenetére


Panthera
őstag

Köszönöm!

Hátha érdekel még majd valakit (meg én is megtaláljam).

A szerveren ezt a menüt kell keresni, majd egy varázsló segítségével létrehozni az ISO-t.

Majd az ISO boot után egy kezelőfelületet kapunk, ahol be lehet tallózni a korábban elmentett image fájlt.

(#3071) Konflikt válasza joysefke (#3067) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

ha kivancsi vagy, majd gyere at:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3072) bugizozi


bugizozi
őstag

Szeretem amikor a google így kitalálja a gondolatom :DDD

És úgy tűnik, hogy az első találat segít is a problémámom [link]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3073) Panthera válasza bugizozi (#3072) üzenetére


Panthera
őstag

Látod, meg van a jó oldala is, hogy mindent tudnak rólad. :D

(#3074) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Még mindig backup/restore -val küzdök. Adott egy free licenszes esxi, rajta 2 virtuális géppel (linux + windows).

Keresek olyan megoldást (ingyenes), amivel legalább a linuxos vm-t letudnám menteni. A win-es nem is lényeg, mert annak gyorsan megvan a beállítása reinstall után, de a belakott linuxot nem 5 perc lenne újra belakni.

Veeam-t próbáltam, de licenszelésre (gondolom a free nem tetszik neki) hivatkozva nem csinálja meg a backupot.

várom az ötleteket :R

(#3075) bugizozi válasza bucihost (#3074) üzenetére


bugizozi
őstag

A Veeam eme verzióját próbáltad? [link]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3076) AiRLAC válasza bucihost (#3074) üzenetére


AiRLAC
addikt

A free is tud menteni, de csak teljes VM-et (az ESXi backup API korlátozása miatt).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3077) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Van valakinél Huawei storage? Leginkább az OceanStor 5300 V3 vagy az 5500 V3 érdekelne.
Marketingfejtágítást kaptunk már, de nagyjából nem érdekel a marketingduma, most lehet egy helyre jónak tűnne aztán ha valakinek van vele kapcsolatban tapasztalata bárminemű feedback jól jönne :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3078) bugizozi válasza kraftxld (#3077) üzenetére


bugizozi
őstag

Mit tud ez, vagy milyen igények vannak ott, ahova ez kellhet?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3079) kraftxld válasza bugizozi (#3078) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Egyik helyi tanács, ~350 user + millió cucc IT-n alapul már (nem Mancika megy a poros irattárba megkeresni Béla bá vörös diploma másolatát :D).
Most van 2 db EMC SAN (egyik prod, másik DR úgy 10km-re, és SAN replikációval tolják a cuccost), és 5 évre elővetítve úgy 60TB hely kell majd nekik pár szervernek elég combos IO-val.
Most 4 db HP DL380 G7 van hozzákötve, ezt valszeg 1-2 év mulva cserélik.

Jópár lehetőséget fogunk majd nekik ajánlani, nagyobb EMC-t elsősorban (eléggé régivágású IT-t nyomnak) vagy a Lenovo / IBM V5000 kategóriájú SAN-t, és ide keresek hasonló vetélytársat összehasonlításra.
Nemrég voltak téríteni nálunk ezek a hüvely-es :D arcok, aztán érdekelne a gyakorlati tapasztalat, mert papíron minden szép és jó volt. Bár lehet valami kínai hardcore IT fórumra kéne két krixkraxot beírjak, ott valszeg többen használják.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3080) bugizozi válasza kraftxld (#3079) üzenetére


bugizozi
őstag

Értem. Esetleg NetApp SSD cache-sel? Mi már pakoltunk ki ügyfélhez ilyet, érezhető a gyorsulás.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3081) kraftxld válasza bugizozi (#3080) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az IBM is ilyen lenne, easy tier-el, a kollegák meg én is piszkáltam már NetAPP-ot, azzal nincs gond (HP-vel se, Dell-el se :) ) csak ezt a Huawei-t még nagyon senki sem, ezért érdekelne némi gyakorlati tapasztalat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3082) bugizozi válasza kraftxld (#3081) üzenetére


bugizozi
őstag

Ha esetleg találsz ilyen irományt akkor megoszthatod ;)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3083) bucihost válasza bugizozi (#3075) üzenetére


bucihost
senior tag

Igen! ez száll el hibával, hogy valami licensz nem megfelelő. :F

(#3084) Chal válasza kraftxld (#3079) üzenetére


Chal
addikt

Bár lehet valami kínai hardcore IT fórumra kéne két krixkraxot beírjak, ott valszeg többen használják.

Lehet hogy jobban jársz, szerintem viszonylag kevesen mernek beleugrani (bár a hálózati cuccaikkal is letarolták a piacot rendesen, mostmár van olyan mobilszolgáltató itthon is, aki dobta a ciscot/ericssont miattuk teljesen), és abból még kevesebb lehet itthon.

Két ötletem van azért:

- megkérdezed tőlük hogy kinek adtak el itthon (ki szokták adni a referenciákat), és megkeresed őket, hátha hajlandóak mesélni kicsit
- megkeresed hogy melyik gyártó mely termékét másolták le, és azt veszed alapul :D

[ Szerkesztve ]

(#3085) kraftxld válasza Chal (#3084) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ööö.. nem Mo-n nyomom, még elég újak itt, habár a mobilos részlegben itt is keményen nyomulnak.
Az első ötlet jó, majd írok is nekik hátha valaki vett már tőlük cuccot.
Próbáltam utánakeresni, de egyik általam ismert SAN-re se nagyon hasonlít rá, pedig bütyköltem már egy párat :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3086) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Mitől lehet az alábbi jelenség? :

Vsphere kliens nem tud csatlakozni időtúllépésre hivatkozva, viszont ssh-n elérhető a szerver.

A gépen 2 VM fut linux-windows. A linuxos hiba nélkül megy, a windowsos viszont pingre sem válaszol.

SSH-n keresztül meg lehet nézni, hogy mi nyűge lehet? /var/log/ ban semmi érdemlegeset nem találtam.

(vagyis jobban mondva semmit, mivel tök üres minden log fájl 06.17-es dátummal ami az utolsó újraindítás dátuma)

:W

[ Szerkesztve ]

(#3087) AiRLAC válasza bucihost (#3086) üzenetére


AiRLAC
addikt

services.sh restart

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3088) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok,

Vmware player futattható pendrive-ról, úgy értve, hogy mint egy portable programot bárhol tudnék használni?
Ha igen akkor gondolom megoldható, hogy a rendszer ami a virtuális gépen van szintén a pendrive-on legyen?

Köszike.

(#3089) bugizozi válasza swoody (#3088) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

VMware player esetén ezt találtam: [link]

VMWARE player uses various dlls, and registry entries and sytem drivers to create the virtual drivers within the VM Machine. I had tried to get it to be portable. But on startup it looks to start services and reads registry entries within the os to start the virtualization of the real drivers on the machine. So there is no way to create the virtualization enviroment without installing these files to each machine and running the DLL registration for them.

Esetleg virtualbox? http://www.vbox.me/
Ha ez műxik akkor a virtuális rendszert is teheted pendrive-ra. (max nem lesz valami gyors)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3090) swoody válasza bugizozi (#3089) üzenetére


swoody
senior tag

Jaja ezt olvastam én is, bár reméltem, hogy 2006 óta változott valamit a helyzet. :)

Virtualbox anno valamiért nem tetszet, talán asszem az volt vele a problémám, hogy sokkal bonyolúltabb, nehezebben kezelhető, mint a vmware.
Bár ahogy nézem ez se egy offical portable kiadás. :\

Köszi szépen azért.

(#3091) Chal válasza swoody (#3090) üzenetére


Chal
addikt

Hát változni nagyon nem fog, ha lenne lehetőség kikapcsolni a sok szirszart, vmnet interfacek akkor is kellenének minimum, ahhoz meg driver kell, dll-ek, registry bejegyzések, stb. Egyébként gondolom ez a vboxnál is így van, de annyira nem ismerem a lelkivilágát.

(#3092) swoody válasza Chal (#3091) üzenetére


swoody
senior tag

Sajnos számítottam erre, amikor gépre raktam fel player-t akkor is mindent felrakott host gépre, különböző hálókártyákat meg kitudja még mit...

Gondolkozok még egy olyan variáción, hogy liveUSB, de azt meg ugye csak úgy tudom elindítani, hogyha adot gépen engedélyem van, hogy honnan boot-oltassam a rendszert.

Jajjjj jajj, nah majd csak lesz valahogy. :)

Köszi.

(#3093) sto1911 válasza swoody (#3092) üzenetére


sto1911
veterán

A lentebbi vboxos linken azt irjak, h a telepitobol kiszed mindent, ami kell a futashoz, es sajat strukturaba helyezi. Egy probat meger.

(#3094) bugizozi


bugizozi
őstag

Magam és az utókor számára:

Passthrough-val oda van adva egy LSI kártya egy VM-nek.

Ekkor a VM elindul, bejön a windows boot képernyő majd leáll. Ha nincs hozzáadva a kártya akkor tökéletesen megy. Az event-eknél ezt találtam:

Rákeresve a kisárgított részre ezt dobta a google ami segített is a dolgon: [link]

From the vSphere Web Client

Right-click the virtual machine and select Edit Settings.
Click the Options tab and expand Advanced.
Click Edit Configuration.
Click Add Row.
Add the parameter to the new row:
In the Name column, add pciPassthru0.maxMSIXvectors.
In the Value column, add 31.
Click OK.

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3095) Proxy2 válasza bugizozi (#3094) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Köszi, ez hasznos.
Elmentem a saját tudásbázisba is, ha nem gond.

Proxy5

(#3096) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Ghettovcb -t próbálta már valaki? Tapasztalatok? :R

(#3097) zal981


zal981
csendes tag

Sziasztok !

Bocsánat hogy így bele a közepébe de elég sos tudtok esetleg segíteni hogy ezt mi okozhatja ? :

Esetleg valami hálózati gond lehet , segítene ezen egy Update ?

Köszönöm !

(#3098) zal981 válasza zal981 (#3097) üzenetére


zal981
csendes tag

Ezt találtam végre :) szerintetek is használhat ha átállítom vmxnet3 a NIC-eket ?

http://community.spiceworks.com/topic/640996-esxi5-e1000-server-2012-and-the-purple-screen-of-death-psod

(#3099) Konflikt válasza zal981 (#3097) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

akar.
de ha van sns-ed akkor nyiss support requestet vmware fele, illetve a hw vendor fele szinten. (ezekbol barmi lehet: sw hiba, lap, cpu, ram error, stb) pl. volt olyan egy ilyen dump alapjan hogy known issue: benne lesz az xy release-ben.
szval 5.1 rol ha teheted akkor a legutolso 5.5ig erdemes lehet felhuzni.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3100) Chal válasza zal981 (#3097) üzenetére


Chal
addikt

Igen, ebbe én is belefutottam az 5.1-es időkben, csak Windows vm-eknél jött elő, azoknál is csak akkor ha nagyobb hálózati forgalmat generáltak. Lehetséges megoldások:

- frissíts az utolsó 5.5 releasere
- frissíts minimum 5.1 update2-re (abban már javítva van)
- ne használj e1000 NIC-et Windows vm-ekben

Értelem szerűen a legelső a legjobb megoldás, a többit én el is felejteném. Ha ingyenes ESXi-d van akkor tökmindegy, ha licencelt, akkor is (mert 5.x-en belül mozoghatsz szabadon).

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.