Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) Konflikt válasza kraftxld (#3950) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

vagy SSH, v PowerCLI :D

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3952) kraftxld válasza Konflikt (#3951) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, aki kemény csak így tolja :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3953) almi válasza kraftxld (#3950) üzenetére


almi
senior tag

Értem, köszi!

Okés, véglis jó lesz akkor a host kliens.
Teljesen kezdőként inkább maradnék a grafikus felületnél :)

(#3954) AiRLAC válasza almi (#3953) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mindegy, bármilyen jövőbeli kérdésedre úgyis esxcli meg powercli parancsokkal fogunk válaszolni ;)
Azért véleményeztesd itt a konfigot mielőtt megrendeled :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3955) almi válasza AiRLAC (#3954) üzenetére


almi
senior tag

Nagyon kedves tőletek! :D

Köszi, mindenképp írok, ha a vásárlásra fog kerülni a sor.
Egyelőre annak próbálok utánajárni, hogy hogyan érdemes választani a storage-ot.
Gondolom a hardweres raid lenne az igazi.
Sajnos pl. 2db 1 TB-os SSD elég drága. Annak van értelme, hogy mondjuk 2*250GB SSD és 2*1TB HDD?
Raid 1-ben mondjuk.

Nem tudom, hogy ennek a megvitatására melyik fórum lenne a legjobb. :F
Próbálkozok azért a Milyen winchestert vegyek topicban is, hátha.

(#3956) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Windows Server 2016-ra telepítettem egy vCenter 6.5-t és az Update Managert. A Flash-es webes felületem megtaláltam a hozzá tartozó menüpontot, viszont a HTML5-ösben nem. Nincs is még benne, vagy csak én nem látom? :)

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3957) laszak válasza bugizozi (#3956) üzenetére


laszak
tag

Korlátozott a HTML verzió. Amúgy miért nem appliance-t telepítettel?

(#3958) Konflikt válasza bugizozi (#3956) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

valoban a VCSA az irany, olyannyira hogy ki is vezetik a wint. kerdes hogy onnan majd a migracio milyen lesz, egyertelmuen VCSAra mennek uj telepitesnel.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3959) bugizozi válasza laszak (#3957) üzenetére


bugizozi
őstag

Kellett egy menedzsment gép a zügyfélnél, amire rá tudunk jelentkezni és elérjük a rendszerüket. Ez tűnt a legegyszerűbb módszernek így hirtelen.
Bár Windows Serverből Datacentert vettek úh akkor elvileg annyi VM-et telepítünk amennyit elbír a host...
Ezt az infot nem tudtam, köszi nektek, megvitatjuk házon belül.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3960) AiRLAC válasza bugizozi (#3959) üzenetére


AiRLAC
addikt

"vSphere Client (HTML5) - partial functionality"

Ez nem volt gyanús? :DDD

Amúgy az Appliance nagyságrendekkel gyorsabb mint a Windows verzió, az upgrade-k is problémamentesek (na jó, aki már upgradelt vCenter 5.1-re, az látott mindent, annál bármi jobb :D ).

Mi 6.0 óta Appliance-ekt használunk (külön PSC-kel), meg vagyok vele elégedve (még a Flash is működik normálisan a Chrome beépített pluginjével).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3961) AiRLAC válasza Konflikt (#3958) üzenetére


AiRLAC
addikt

Van már migrációs tool az installerben, ugyanúgy megy mint amikor VCSA 6.0-ról 6.5-re upgradelsz: csinál egy új VM-et, majd DB migráció után átveszi a személyiségét (ip+hostname). Kell neki egy temporary ip a migráció idejére, de ennyi. Szokatlanul jól működik ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3962) bugizozi válasza AiRLAC (#3960) üzenetére


bugizozi
őstag

Kicsit az volt, de valahol olvastam, hogy 90%-os funkcionalitású, bíztam benne hogy nem a 10%-ban van a VUM :D

Köszi az infókat, végül úgy döntöttünk, hogy legyaluljuk a Win-t és Appliance-t telepítünk, úgyse volt sok minden beállítva még.

csináljátok itt a plusz munkát nekem ;]

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3963) almi válasza AiRLAC (#3954) üzenetére


almi
senior tag

Sziasztok!

Nagyjából 2 configra szűkült a dolog.
Melyik az ajánlott? Egyáltalán ajánlottak-e ezek a típusok? :)

Az első egy Dell ami 32Gb Rammal kezdetben és 4x1TB HDD-ve, Xeon E3-al.
Ez olyan Br. ~650k

[link]

A második pedig egy HP config, ami szerintem jobb lenne, Xeon E5 és a jobb bővíthetőség miatt, de ez egy kicsit drágább és csak 16GB rammal fér bele a kezdő keretbe (Ez is 4x1TB HDD-vel menne):

[link]

Ez sztem olyan Br. ~700k

ESXi menne rajta ugye, és 2-3 VM. Aminek futnia kellene: Fileserver, DC, Mail server, egy weblap futna + egy fejlesztő szerver. (Ezeket kell majd okosan kisakkozni, hogy mi mivel, stb. :) )

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3964) Immy válasza almi (#3963) üzenetére


Immy
őstag

Vegyél inkább AMD EPYC-et :B

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#3965) Chal válasza almi (#3963) üzenetére


Chal
addikt

Ennek a nézegetését javaslom: link

Különös tekintettel a raid vezérlőre. CPU egyébként biztosan számát? Futni fog cpu igényes alkalmazás? Szerintem az általad leírtak alapján 10% alatt fog malmozni a kisebb xeon is. Szóval én inkább egy normális raid controllerbe tenném a pénzt (ne fakeraid legyen és cache + battery/supercap legyen hozzá) és ram-ba.

[ Szerkesztve ]

(#3966) almi válasza Chal (#3965) üzenetére


almi
senior tag

Köszi!

Elképzelhető, hogy a későbbiekben kelleni fog a proci is, szóval Xeon E3 alá nem szeretnék menni.
A Raid vezérlő ennyire vacaknak számít mind a 2 gépben? Dell-be elvileg lehet kérni PERC H730-at, az már egész jónak számít, nem?

(#3967) AiRLAC válasza bugizozi (#3962) üzenetére


AiRLAC
addikt

Certificate-ek legyenek rendben :) különben szívás.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3968) AiRLAC válasza almi (#3963) üzenetére


AiRLAC
addikt

RAM RAM RAM - és I/O I/O I/O. Pont ezekből teszel bele keveset :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3969) AiRLAC válasza almi (#3966) üzenetére


AiRLAC
addikt

Az a H330-as a Dell-ben teljesen jó, nálunk VSAN node-okban fut (mondjuk ott sima HBA-ként :DDD )

Szerk: "Jótállás 5 év gyártói helyszíni garancia
A HDD-re 1 év mysoft garancia van!
A memóriára 5 év mysoft garancia van!
"

Ez gáz, ha nem akarsz szívni meg dell-mysoft egymásramutotagást akkor mindent a dell-től (vagy hp-től whatever)

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3970) almi válasza AiRLAC (#3969) üzenetére


almi
senior tag

Sajnos elég szűkös a keret eleinte. Még idén az is lesz sajna.
Viszont, ha beindul a dolog, akkor neki lehet állni bővíteni. +RAM, + HDD, stb. Nekem pl. azért volt szimpatikusabb a HP, mert azt jobban lehet bővíteni. De Te pont a Dell-t emelted ki, jobb választás a Dell?:)
A HP hardware-s RAID vezérlője nem az igazi?

Azt néztem, hogy a HP még nem kompatibilis az ESXi 6.5-el. Ez a későbbiekben minden további nélkül updateolható, ha a gyártó is úgy dönt? (Mondjuk nem hiszem, hogy kihasználnám a 6.5 nyújtotta plusz lehetőségeket.:) )

[ Szerkesztve ]

(#3971) AiRLAC válasza almi (#3970) üzenetére


AiRLAC
addikt

Az az E5 ugyanúgy 8 thread-et tud mint az E3, nem hiszem hogy számítana a teljesítménykülönbség általános használatra.
Mi 6 évig HP-ket használtunk, Gen8-ig, fölötte nincs tapasztalatom. Dell-re váltottunk, eddig nem bántuk meg.
Én a Dell-t venném, olcsóbb és a maradékot tudod RAM-ra és SSD-re költeni :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3972) almi válasza AiRLAC (#3971) üzenetére


almi
senior tag

A Dell-nek szerintem annyi a hátránya, hogy csak 4 HDD-a max, amit bele lehet tenni, illetve 64 GB ram, a gyártó szerint. (Itt a linken valószínű el van írva.) Mondjuk nem tudom, hogy kell-e egyáltalán 64GB-nál több nekünk.SSD-t egyelőre nem terveztem. Akkor abból is minimum 3 kellene a RAID 5 miatt, az meg már zsebbe nyúlós. :(

Viszont a RAID controller talán combosabb, mint a HP esetében.

Én kezdő vagyok a témában, szóval hallgatok rád! :)
Köszi az infókat.

Ha van a Szerverben SD kártya olvasó, SD kártyára szokták tenni az ESXi-t? Vagy ez hülyeség?

(#3973) AiRLAC válasza almi (#3972) üzenetére


AiRLAC
addikt

Én raknék 2x1 SSD-t RAID1-be meg 2x1HDD RAID1-be, aztán lehet a különböző diszkeket különböző sebességű datastore-ra tenni.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3974) almi válasza AiRLAC (#3973) üzenetére


almi
senior tag

Huh, elég kezdő vagyok virtualizáció téren, szóval egyelőre nem teljesen vagyok tisztában a köv. mondat jelentésével: "aztán lehet a különböző diszkeket különböző sebességű datastore-ra tenni."

A lényeg, hogy mondjuk ha lenne 2*250GB SSD-m és 2*2TB HDD-m, akkor 2 DB RAID1-es tömböm lenne, egyik 250GB a másik 2TB és ebből tudok csinálni 1-1 DataStore-t, amiken aztán tudok partíciókat csinálni?

Valami ilyesmi?

Nem kevés az a RAID1 3-4 VM alá? Mondjuk Raid 5-ben is véglis csak 1 diszk eshet ki, csak ott jobb a tárhely kihasználás.

(#3975) AiRLAC válasza almi (#3974) üzenetére


AiRLAC
addikt

"amiken aztán tudok virtuális diszkeket csinálni" így jobb, a többi kb. rendben van.

Nem a RAID milyensége miatt van sebességkülönbség, hanem az hogy amíg a SATA HDD tud ~90 IOPS-ot 10ms elérésel addig az SSD tud 50K+ IOPS-ot 1ms alatti eléréssel. Azért írtam RAID 1-et mert kétféle diszkből 4 diszkhelyre csak így tudsz valamilyen adatvédelmet kialakítani.

Mekkor adatmennyiségről és milyen gépekről/alkalmazásokról beszélünk?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3976) almi válasza AiRLAC (#3975) üzenetére


almi
senior tag

Szia!

Egy induló kis cég, kb. 15 fős dolgozói létszámmal.
Egyelőre nincs sok adatunk, max 40-50 giga lehet, de ez persze szaporodni fog, ha beindul a project.
(Szerintem egy jó darabig meglennénk így 2-3 TB tárhellyel.)

3-4 vm-nek kellene futnia a szerveren. Vagyis hát attól függ, hogy hogy lehet csoportosítani a funkciókat.
Szeretnék egy DC-t, egy fileservert, valamelyik gépen egy weblapnak kellene futnia állandó jelleggel, egy mail szerver is jó lenne, illetve egy fejlesztő szervert. Egy backup szerver pedig valahol majd a felhőben lesz, szerintem.

(#3977) AiRLAC válasza almi (#3976) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez alapján 2x500GB SSD ;) ha "beindul a project" akkor lesz pénz nagyobbra/többre.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3978) almi válasza AiRLAC (#3977) üzenetére


almi
senior tag

Lehetséges, hogy ez lenne most a legjobb megoldás. :)

De tegyük fel, hogy most SSD+HDD kombót veszünk.
Olyat tudok csinálni, hogy az SSD-n mennek az OS-ek és a másik DataStore-on lévő diszkeket csatolok fel ezekhez?

Más: Utólag nem bonyolult hozzáadni lemezeket? Több lemezből pl új RAID-et érdemes csinálni. Át tudom költöztetni az új DataStore-ra az addig használt virtuális diszkeket és utána ugyan úgy működik minden, mint előtte?

(#3979) AiRLAC válasza almi (#3978) üzenetére


AiRLAC
addikt

Tudsz, bármelyik VM bármelyik virtuális lemezét teheted bármelyikre.
Utólag is tudsz új virtuális diszket a VMhez futás közben hozzáadni, ott is meg tudod adni hogy melyik datastore-ra kerülön.

DE

Storage VMotion-od vCenter és megfelelő licensz nélkül nem lesz, szóval online nem lesz lehetőséged mozgatni a free licenszeddel.

Ha le tudod állítani a VM-et a mozgatás idejére, akkor pl.
vmkfstools -i /vmfs/volumes/régidatastore/vmneve/diszkneve.vmdk /vmfs/volumes/újdatastore/vmneve/diszkneve.vmdk -d thin

paranccsal tudod másolni a diszkedet.

Dell HW Raid kártyáknál általában nem tudsz RAID módot változtatni egy már létező tömbön. Diszket se tudsz hozzá adni, marad az új tömb. De most írtad hogy csak 4 diszk lehet, szóval ez elméleti probléma csak :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3980) almi válasza AiRLAC (#3979) üzenetére


almi
senior tag

Értem, köszönöm!

Igen, de ha eleinte 2*1SSD-m lenne és a későbbiekben szeretnék hozzá venni még 2-t, akkor viszont már mehetne 5-ös RAID-ben, vagy 10-ban, szóval akkor mindenképpen teljesen új RAID tömb kell. Ez időre pedig akkor le kell menteni a VM-et, és a diszket is valahova, gondolom.

(#3981) AiRLAC válasza almi (#3980) üzenetére


AiRLAC
addikt

Igen, amennyiben bármelyik diszked mérete meghaladja a datastore méretét. :) De ez elmélet egyelőre.

Ja igen, ha nem lett volna egyértelmű: thin provision legyen minden diszked, azzal tudsz igazán spórolni kezdetben (és persze legyen rajta monitoring).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3982) almi válasza AiRLAC (#3981) üzenetére


almi
senior tag

Igen, egyelőre csak elmélet.

Thin provision az jó ötlet. :)
Mivel free licenc-et fogunk használni, nem lehet ugye vCenteren keresztül managelni a dolgokat és hát fölösleges is.
Ennek ellenére lehet monitorozni a dolgokat?

(#3983) AiRLAC válasza almi (#3982) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mindent lehet. Kérdés mivel "monitorozol" most.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3984) almi válasza AiRLAC (#3983) üzenetére


almi
senior tag

Mivel nincs még megvéve a szerver, semmivel. :)

(#3985) AiRLAC


AiRLAC
addikt

VMworld Europe 2017 - Barcelona, jövő héten, jön valaki? ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3986) sutszi


sutszi
veterán

Sikerült feltolnom a kis házi játékomra (Dell T3500) az ESXI 6.5-öt. Ami telepítés közben kedvesen jelezte, hogy a jövőben lehet, hogy ezt a CPU-t nem fogják támogatni... :DDD

1. Rájöttem, bajban vagyok az elnevezésekkel esxi /vsphere / vcsa /vcenter... Valaki rendbe tudná tenni melyik termék mi, meg mire jó? :B

2. ESXI 5.5 -> 6.5 Melyiket érdemes, miért? Szeretném 60 napon túl használni tovább. Az ingyenes megoldás a prioritás. Ez otthoni játszós, meg NAS-os gép alá lesz... Szóval nem világmegváltó licence a szél... Hogyan kell ezt csinálni?

3. vsphere CLI fizetős licences termék? Mire jó még a backupon kívül? Mondhatjuk, hogy full manage funkcionalitás egy adott hostra? (csak nyilván parancssorból, nem guiból)

4. Korábbi hozzászólások alapján az ESXI kezelésére a host webes kliens és vmware workstation is szóba került. Van ezeknek valami limitációja? Pl egyik tudja X feature-t beállítani, míg a másik nem.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3987) AiRLAC válasza sutszi (#3986) üzenetére


AiRLAC
addikt

Olvass vissza pár oldalt légyszi ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3988) sutszi válasza AiRLAC (#3987) üzenetére


sutszi
veterán

Azt tettem. Így jöttek össze a kérdések. De akkor megyek még egy kört. Zavaros egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3989) almi válasza almi (#3982) üzenetére


almi
senior tag

Sziasztok!

Írtam már korábban ESXi-vel kapcsolatban, de most annyit változott a dolog, hogy csak fizetős licenszet fogunk venni, mert szükségünk van vCenterre.

A kérdésem az az, hogy pontosan hogy is van ez a licensz dolog.

Egy ilyet néztem ki: [link]

Egy 2 procis hostunk lenne, szóval annak a feltételnek megfelel ugye. Viszont ez tartalmaz vCenter licenszt, vagy azt még pluszban venni kell? Ez hogy működik?

Illetve ha jól értelmezem a dolgokat a vCSA az vCenter csak Linuxra? Windows-t nem nagyon szeretne használni a cég szervernek. - Visszaolvastam és megtaláltam, hogy erre igen a válasz. :)

Köszönöm!
Üdv.,
almi

[ Szerkesztve ]

(#3990) AiRLAC válasza almi (#3989) üzenetére


AiRLAC
addikt

Tartalmaz. Nem sok értelme lesz 1 host-tal de a ti pénzetek :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3991) kraftxld válasza almi (#3989) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tudom, hogy ebben a topikban eretnekség, de én egy host-ra hyper-v-t raknék fel.
Ingyenes, és tud mindent ami kell. 3 host vagy a fölött érdemes szerintem vCenterezni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3992) almi válasza AiRLAC (#3990) üzenetére


almi
senior tag

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat.

Mindenképpen szükségünk van rá sajnos, mert a meglévő rendszer VMWare alapú, Kubernetes clustert és govc-t használ.
Ehhez kell majd egy kisebb tesztkörnyezetet felépíteni.

Szerintem ez az Essential pont megfelel nekünk. Gyanítom, ha bejön netán egy 2. host és szükségünk lesz vMotion-re és HA-re, akkor lesz lehetőség bővíteni a meglévő licensz-t.

(#3993) Proxy2 válasza almi (#3992) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Erre én is kiváncsi lennék, mármint a bővítésre.

Proxy5

(#3994) kraftxld válasza Proxy2 (#3993) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Külön van a vCenternek meg az ESXi host-nak a licensze.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3995) Konflikt válasza almi (#3992) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

ha egyszer veszel essentials-t, akkor ott max 6 CPU (3 hosts x 2 socket) + vCenter. nem tudsz hozzakotni pl. egy 4. hostot. akkor kell socketenkent vSphere licence-t es kulon vCenter licence-et venni kulon mindenre.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3996) almi válasza Konflikt (#3995) üzenetére


almi
senior tag

Értem, köszönöm szépen!

Most a telepítéssel kapcsolatban lenne 1-2 kérdésem.
Bérelt, hosztolt szerverre telepíteném, így sajnos nem megoldott az ESXi pendrive-ra való telepítése. 2x1TB SSD áll rendelkezésre, amiből már csináltam egy RAID1-es tömböt. Hogy érdemes feltenni? Simán mehet rá az SSD-re? Vagy ha nincs másik drive-om, nem is tudnám máshogy?

(#3997) AiRLAC válasza almi (#3996) üzenetére


AiRLAC
addikt

Rakhatod nyugodtan a tömbre, kb. 8GBnyi helyet fog elfoglalni, a többi meg sima datastore lesz.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3998) AiRLAC válasza kraftxld (#3994) üzenetére


AiRLAC
addikt

Essentialsban egyben jön. Mondjuk nem értem minek, se HA se VMotion nincs benne abban, cserébe olcsó.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3999) almi válasza AiRLAC (#3997) üzenetére


almi
senior tag

Köszönöm!

Közben kipróbáltam, VirtualBox-ban feltettem egy ESXi-t és tényleg csinált egy kb 2 gigás datastore-t.
Viszont ugyan erre a virtuális disc-re nem tudtam rátenni még egy datastore-t, mert nem látta. Biztos azért, mert VirtualBox disc. (.vdi).

Holnap megcsinálom .vmdk-ra és úgy már valószínű jó lesz. Persze teszt jelleggel megy az egész.. :)

(#4000) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Feltelepítettem a VMware programot és egy XP-t összehoztam. Viszont nem nagyon működik rendesen.
Ott kezdődött hogy 3 vagy 4 óra volt a telepítés. Meglett azért. De nagyon lassú az XP, akadozik az egér, meg minden. A betöltése is nagyon lassú.

Mit csináltam rosszul?
Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.