Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) klambi válasza Konflikt (#3250) üzenetére


klambi
addikt

felraktam a 6.0-s dell edition-t de ugyan az...
ez egy teszt szerver R210, 2db 1TB-os van benne, arra gondoltam lehet hogy a vezérlő nem kompatibilis??? ez létezhet???

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3252) Chal válasza klambi (#3251) üzenetére


Chal
addikt

Előző hsz-ben szerintem benne van minden kérdés amivel ki tudod debugolni, azokat nézd meg, különös tekintettel az akku/write cache részt.

[ Szerkesztve ]

(#3253) klambi válasza Chal (#3252) üzenetére


klambi
addikt

szerintem ebben nincs is akku, nem találtam meg :(

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3254) klambi válasza joysefke (#3248) üzenetére


klambi
addikt

Igen a local diskek azok. Nekem az a gyanúm, hogy a raid vezérlő nem nagyon támogatott és emiatt eléggé lassú. Ma agy nehezen ráerőszakoltam egy 2012R2-t bedriverezem és megnézem a sebességét.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3255) klambi válasza Konflikt (#3250) üzenetére


klambi
addikt

tuti hogy az s100-as raid vezérlő a ludas!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3256) devast válasza klambi (#3255) üzenetére


devast
addikt

Az esxi magaba nem cache-eli az irast ugy mint pl a windows. Ha nincs BBU-s raid kartya benne, akkor nincs writeback cache, ami kinyirja az irasi sebesseget akarmilyen diszket is teszel bele. Ezen lehet segiteni ha kidobod a hdd-ket es beledugsz ssd-ket, vagy raksz bele egy bbu-s raid vezerlot. Tippre az a, megoldas olcsobb.
ps: nalunk is van egy gagyi raid vezerlos x3550 m2, ssd-vel tukorben egesz hasznalhato, de hdd-vel gazos :)

[ Szerkesztve ]

(#3257) klambi válasza devast (#3256) üzenetére


klambi
addikt

pont a felét már megvalósítottam annak amit mondtál, inkább a negyedét. 2db SSD- van most benne azzal már azért sokkal jobb. A problémám a még mindig a raid. Ha az okos perc s100-as vezérlővel létrehozok RAID1 tömböt akkor az ESXi install után szétesik. Szerintem nem is fogom tudni összetenni a raidet.
Azonban, felismeri és mint storage feltudom venni a másik SSD-t. Hogyan tudom megtenni, azt hogy az egyik datastorage-ot a másikra lemásoljam, vagy tükrözzem egy az egyben?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3258) balaaa88 válasza klambi (#3257) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Az a "RAID vezérlő" inkább semmire sem jó. Nincs lehetőség cserére?

(#3259) klambi válasza balaaa88 (#3258) üzenetére


klambi
addikt

igen igen... sajna kár volt ezt kiadniuk! a kérdés ilyenkor az: Fiúúk, egy számot akarok hallani!
nem tudom a H-sak mennyibe vannak.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3260) devast válasza klambi (#3259) üzenetére


devast
addikt

A Perc Sxxx azért S mert Software raid :) esxi csak hw raidet támogat, de ez gondolom nyilvánvaló.
Egy perc h2xx vagy h3xx -el mar fogsz tudni hw raidet csinalni, de bbu-s cucc a h7xx szériával kezdődik, el kell dönteni kell-e az neked. Feltételezem egy R210-el nem a világot akarjátok megváltani, így elég lesz a h2xx+ssd kombó :)
Ps: Szervereink között találtam perc h200-al T110-II -őt, és simán elszaladgál rajta az esxi, diszkek meg tükörben.

(#3261) klambi válasza devast (#3260) üzenetére


klambi
addikt

igen igen nem nagy feladatokra lesz. én most pont a h310-et néztem de mindjárt megnézem a h2xx-es sorozatot. Köszi!
Még 1 gyors kérdés, csak a késő délutáni perverzió miatt. gondoltam beleteszem a drivert, azonban nem találtam vib drivert az s100 raid vezérlőhöz. lehet valahogy inf-ből vib-et csinálni (binárisba aztán vib-be?)? vaaagy van valakinek s100 hoz vib csomagja? :)

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3262) devast válasza klambi (#3261) üzenetére


devast
addikt

Azert megjegyeznem, hogy nemtom pontosan a h200/h2xx belemegy-e az r210-edbe, azert nezz utanna hogy kompatibilis-e. Az tuti, hogy az a sorozat mar mukodik esxi-vel.
Legjobb tudomasom szerint a soft raidek ugy ahogy van nem tamogatottak. Nagyon nem. Direkt nem... tehat nincs olyan, hogy nem tamogatott, de azert mukodik. Nem mukodik. Igy driver se lesz hozza.windozos driverbol meg nem tudsz a vmkernel-nek vibet gyartani.
De ez is szepen le van irva: [link]

(#3263) Chal válasza klambi (#3261) üzenetére


Chal
addikt

Így van, ez biztosan nem fog menni, az esxi nem windows alapú, hanem.... na ebbe ne menjünk bele, mert ezen most nem kis jogászkodás megy éppen, mindenesetre a legrosszabb esetben is Linux :)

(#3264) klambi válasza Chal (#3263) üzenetére


klambi
addikt

Kösz srácok a válaszokat!!!
Szerintem ha vezérlőt beszerzünk akkor H310-lesz.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3265) klambi


klambi
addikt

Csak még 1 kérdés :)

ha az izoms R210-es szerveren az egyik lokál diszken vannak a VM-ek (sajnos..), megtudom-e oldani, és ha igen hogyan, hogy ha felcsatolom mondjuk datastoreX-nek a másik tárlót, akkor valahogy a türközzem, klónozzam rá az elsődleges storage tartalmát?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3266) balaaa88 válasza klambi (#3265) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Meg tudod oldani. Több lehetőség is van rá. Leginkább licenc függők.

(#3267) klambi válasza balaaa88 (#3266) üzenetére


klambi
addikt

pls írd le mind, megnézem mikből szemezgethetek.
:R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3268) devast válasza klambi (#3265) üzenetére


devast
addikt

Te most le akarod másolni egy datastore tartalmát egy másikra? Mert azt simán C kliensből meg tudod tenni. Azt, hogy 2 datastore tartalmát "tükörben", "szinkronban" tartsd folyamatosan, azt nem. Nem teljesen értem, mi lenne itt a cél.

(#3269) klambi válasza devast (#3268) üzenetére


klambi
addikt

háát igen azt szeretném. jelenleg DAS-megoldás van és az elsődleges ről szeretnék szinkront a másodlagosra.
Keresgéltem megoldásokat, találtam is de mind már a fizetős, vannak scriptek pluginke de mind ha jól láttam akkor fizetős kategória, olcsóbb a raidvezérlő és RAID1.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3270) devast válasza klambi (#3269) üzenetére


devast
addikt

Kicsit félreértetted a dolgot szerintem. Itt nem datastore-ok között van "mentés". Ha raid1-et szeretnél akkor raid kártya kell. Ha mentést, akkor mentő szoftver (vagy vcenter) egy virtuális/fizikai gépen ami eléri az esxi management ip-jét, és esxi-hez kell fizetős licensz akármelyik a legolcsóbb is jó. Az a mentő szoftver meg oda ment ahova akarod (helyi merevlemez, hálózati meghajtó, ftp, stb...), de nem datastore-ra. Veeam backup&repication -nak van free változata például.

(#3271) Chal válasza devast (#3270) üzenetére


Chal
addikt

Lehet (és adott esetben kell is) datastore-ok között mirrorozni, pl DR site esetén. Erre a storage gyártóknak van megoldása, vagy VmWare-nél az SRM tud ilyet szoftveresen (is). Persze a kérdező valószínűleg nem erre gondolt :)

(#3272) klambi válasza devast (#3270) üzenetére


klambi
addikt

köszi!
Veeam backup&repication-nek is csak 30 napos van ha jól emlékszem :(

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3273) devast válasza klambi (#3272) üzenetére


devast
addikt

Nem, van belöle ingyenes. Legjobb tudomásom szerint beadod a trial kulcsot, 30 napig teljes funkcionalitás, utána ingyenes funkcionalitás. De kulcs nélkül nem megy fel. Ezzel kézzel nagyon jó kis mentéseket lehet csinálni, de az automatizálthoz már itt is fizetős kell (fizetős, mint veeam licensz. esxi-hez kizárólag nem ingyenes kulccsal licenszelthez kapcsolódik.) .

[ Szerkesztve ]

(#3274) klambi válasza devast (#3273) üzenetére


klambi
addikt

köszi!

Új problémába ütköztem :)
Felpakoltam a webes kezelőfelületet és a DELL OpenManage-t esxi 5.5 alá. Az a baj, hogy csak a DELL OM- megy a web interfacenél 503-as hibát kapok :)
Lehet valahogy a kettőt megbarátkoztatni?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3275) kraftxld válasza klambi (#3274) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Legalább a keresőt használd.... [link] cikk vége felé.
Egy másik gépen keresztül kell, ESXi alá nem települ fel az Openmanage webszerver.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3276) klambi válasza kraftxld (#3275) üzenetére


klambi
addikt

Ezt már megcsináltam. Ez a baj, hogy ha felteszem akkor a ESXi FREE Web Client Interface meg nem jön be.

[ Szerkesztve ]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3277) devast válasza klambi (#3276) üzenetére


devast
addikt

Passz... nálunk is mindenhol dell szerverek vannak, de esxi + openmanage kombót csípőből rühellem... idrac aztán kész.

(#3278) kraftxld válasza klambi (#3276) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Használj rendes vCentert.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3279) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Friss vmware tulaj vagyok, kb 2 hete vettem meg. Most a legújabb verzió van fent. Úgy látom, h van előnye a virtualboxal szemben, de van hátránya is. De ettől függetlenül tetszik a program. Viszont a pxe (hálózati) bootolást sehol nem találom... :B Azt hol kéne keressem? :F

Köszi! :R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3280) AiRLAC válasza Mr Dini (#3279) üzenetére


AiRLAC
addikt

VMware egy cég. Sok termékük van, gondolom nem vSphere Enterprise Plus-t vettél :DDD
(feltételezve hogy ez egy Workstation) a VM BIOS-ban jártál?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3281) Mr Dini válasza AiRLAC (#3280) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen a workstation van meg.

Vm bios? :F Én olyat nem látok... Mikor elindítom a vm-et, akkor csak simán kiírja, h vmware, alatta tekereg egy ideig egy animált vmi, aztán bebootolna, ha lenne honnan. Pxe van a hálózatban, virtualboxon alapból bejön, de a vmware nem akarja behozni... Ja és természetesen bridgelve van és nem natban a hálózat.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3282) kraftxld válasza Mr Dini (#3279) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Üdv a fórumon Mr. Dell :DDD
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3283) kraftxld válasza Mr Dini (#3281) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Itt már próbáltad?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3284) Mr Dini válasza kraftxld (#3282) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Basszus, már ide is eljutott a híre!? :D :C

#3283

Köszi, ránézek.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3285) Mr Dini válasza kraftxld (#3283) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Megnéztem, valóban van network boot lehetőség a biosban, de nem reagál, ha entereznék rá...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3286) kraftxld válasza Mr Dini (#3285) üzenetére


kraftxld
nagyúr

UEFI vagy sima BIOS-os VM-et hoztál létre?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3287) Mr Dini válasza kraftxld (#3286) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

UEFI.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3288) kraftxld válasza Mr Dini (#3287) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor újrapróba BIOS-al ha nincs a deployment szervered felkészítve UEFI-re.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3289) Mr Dini válasza kraftxld (#3288) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ez csak egy sima syslinuxban lévő pxelinux, ami tftp-n kommunikál és a routerben dnsmasq van "ráállítva"...

Nem hiszem, h tudja, de akkor a virtualbox miért hozta be alapból.

Egyébként ne haragudj meg, h ilyen fura kérdéseket teszek fel, még full noob vagyok ezzel a programmal kapcsolatban. Nem találom sehol a bios bootot. Alapból uefi, ha létrehozok egy vm-et. Hol kéne keressem?

:R

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3290) kraftxld válasza Mr Dini (#3289) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Száz ugráló kecskét rá, hogy ez a kombó nem tudja az UEFI-t.
Amikor létrehozod a VM-et, választ a custom-ot, és a varázslóban lesz egy oldal ahol a firmware-t állítod.
Ez BIOS legyen, ne EFI.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3291) Chal válasza Mr Dini (#3289) üzenetére


Chal
addikt

Ilyen formában nincs igazán összefüggés az uefi és a bios között, PXE esetén mindegyik a DHCP-től fogja megkapni a tftp szerver IP-jét, illetve a bootfile-t (option 66/67). Az persze már valóban nem mindegy, hogy a bináris amit küldesz neki, milyen formátumú. UEFI-hez más kell, a sima pxelinux.0 nem fog vele menni. Viszont a pxelinux tartalmaz (U)EFI kompatibilis kódot is, itt megtalálod hogy pontosan hogy érdemes használni:

http://www.syslinux.org/wiki/index.php/PXELINUX#UEFI

De ha nem akarod ácsolgatni, akkor tényleg kapcsold át a vm-jeid BIOS-ra és ennyi. Vbox-al gondolom azért megy mert az bios -t használ a vm-ekhez, vagy valamilyen hibrid megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#3292) Chal válasza Chal (#3291) üzenetére


Chal
addikt

Na, közben meg is néztem:

By default, VirtualBox uses the BIOS firmware for virtual machines. To use EFI for a given virtual machine, you can enable EFI in the machine's "Settings" dialog.

Szóval a vbox alapból bios-t használ, ezért megy vele a meglevő pxe setupod. Egyébként VmWare esetén is ez a default ESXi-nél meg Fusionnél is, Workstationnél nemtom miért szaladtak ennyire előre.

[ Szerkesztve ]

(#3293) vtechun válasza Chal (#3292) üzenetére


vtechun
veterán

Valaki tud valami univerzális megoldást arra, hogy, ha a guest os mac, akkor a felbontás ne csak 1024x768-as legyen, hanem lehessen kiválasztani egyebet is? Köszi!

(#3294) Proxy2 válasza vtechun (#3293) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Üdv, én ezt a módszert követtem:
[link]

Proxy5

(#3295) sto1911


sto1911
veterán

MAC OSX 10.8.valamit sikerult mar Workstation 9 alatt AMD procira telepitenie valakinek?

Amit probaltam:
- megpatchelni a Workstationt
- bekamuzni az Intel CPU-t a vmx fajlban
- valami feature-t tiltani a vmx fajlban
- a dmg telepitot iso-ba konvertalni
- szepen szolni hozza
- csunyan szolni hozza

Innen probaltam a fentieket, SSE3 tamogatassal, gondolom az FX6300 mar tudja :)

(#3296) RogerP


RogerP
csendes tag

Egy kis design beli kérdésem lenne:

Lesz egy olyan rendszerem, ahol van 2 ESXi szerver egyenként négy hálózati csatlakozóval, 3 hoszt, amiben csak kettő van. Emellett van egy hálózati tároló a viruális gépeknek plusz egy másik backup célokra.

Ahogy a különböző dokumentációkat olvastam, az alábbi dolgokat kéne külön hálózatba/VLAN-ba szedni:
- VM traffic
- Management traffic
- Storage/backup
- vMotion traffic (kézzel, nincs DRS)

A kérdésem az lenne, hogy mennyire jelent megbízhatósági problémát, ha mind a négy forgalmat az összes hálózati csatlakozón bekötöm a switchekbe?
Van-e olyan forgalom amit feltétlen külön dedikált portokon kéne csatlakoztatni?

(#3297) Chal válasza RogerP (#3296) üzenetére


Chal
addikt

A storage traffic mindenképpen legyen külön. Ami alá én nem mennék:

- storage
- vm
- mgmt, vmotion

A backupot vagy a vm network, vagy az mgmt/vmotion mellé tenném, a backup jellegét, a hálózati terhelést, meg a biztonsági policyket figyelembe véve.

Hogy ebből hogy csinálsz kettőt, azt nagyon át kell gondolni, nem is tudnék olyan példákat írni amik ne lennének egyformán rosszak. De talán nagyon nagyon halkan azt merném mondani, hogy a storaget betenném az mgmt meg a vmotion mellé, mert azoknak a forgalma tervezhető, és nyilván egy rommá terhelt iscsi network mellett nem állsz neki pl. az mgmt network durva nyúzásának. Ezt pl. a vmnetwork esetén ugye nem biztos hogy meg tudnád tenni, mert annak a forgalma tőled független.

[ Szerkesztve ]

(#3298) sto1911 válasza sto1911 (#3295) üzenetére


sto1911
veterán

Ugy nezem a leiras jo, a dmg > iso atalakitassal lehetett a problema.
Innen le lehet tolteni OSX telepitot ISO-ban, ezzel mar bootolt.

(#3299) RogerP válasza Chal (#3297) üzenetére


RogerP
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

Durva látni, hogy igazából ha minden forgalmat izolálni szeretnél és mindenhova lenne némi redundancia, akkor kell 8 hálózati csatlakozó egy szerverbe.
Szerencsére a VM forgalom nem lesz vészes, és az iSCSI sem hiszem, hogy agyon lesz terhelve, 50 VM lesz az egész rendszerben, és egyik sem túl IO intenzív.

(#3300) kraftxld válasza RogerP (#3299) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hátő, ha az 50VM közül akár egy elkezdi hajtani kicsit az iSCSI-t, egy meg a VM forgalmat akkor majd lehet nézni ha egy adapteren vannak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.