Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) mexel válasza Krix (#3749) üzenetére


mexel
veterán

Vmware workstation pro trial, csak tesztelgetem, ismerkedek vele.

[ Szerkesztve ]

(#3752) AiRLAC válasza mexel (#3751) üzenetére


AiRLAC
addikt

Shared folder kell neked, a VM beállításainál tudod engedélyezni.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3753) mexel válasza AiRLAC (#3752) üzenetére


mexel
veterán

Köszi!

(#3754) kemot0001


kemot0001
újonc

Sziasztok!

Az a gondom, hogy egy szép reggelen a VMVare 12 alatt futó futó virtuális gépem kék halállal megállt. Azóta minden virtuális gépem iszonyatosan lassan fut, de már az op.rendszer indulása előtt is. Azóta újratelepítettem a VMWare-t, még a fizikai gépemet is helyreállítottam... Mi történhetett, és mi lehet a megoldás?

üdv: kemot

(#3755) AiRLAC válasza kemot0001 (#3754) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem kapcsolódott ki a VT-x támogatás a BIOSban a CPU beállításoknál?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3756) kemot0001 válasza AiRLAC (#3755) üzenetére


kemot0001
újonc

Szia, köszi, jó ötlet, de sajnos nem.
Egyszer megvártam, amíg felállt így az XP, (kb. 1 óra volt!), és CTRL-ALT-DEL után láttam, hogy a taskmanager 100%-on pörgeti a virtuális CPU-t.

Tehát olyan az egész, mintha a virtuális gép elindítása után valami rögtön ráülne a virtuális CPU-ra, és ez már a virtuális BIOS szinttől indulva tart...

(#3757) AiRLAC válasza kemot0001 (#3756) üzenetére


AiRLAC
addikt

Írd le a környezet részleteit meg hogy mi változhatott amióta ilyen lassú.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3758) kemot0001 válasza AiRLAC (#3757) üzenetére


kemot0001
újonc

Ez egy Dell Latitude 3550, Win7 Pro Sp1 64 bit op rendszerrel. VMware pro 12.5.4 a virtuális gép. 8192 MB, - RAM, CPU: I5-5200, 4 mag, 2,2GHZ órajellel...

Nem tudom, mi változott a VM-eken kívül...

(#3759) AiRLAC válasza kemot0001 (#3758) üzenetére


AiRLAC
addikt

HDD vagy SSD? Smart értékek jók?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3760) Konflikt válasza kemot0001 (#3754) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

-egy uj ures VM felbootolasa mondjuk egy live linuxal mennyi ido?
-workstation beallitasok modosultak?
-tudsz vm logot kuldeni? mellette van. HWMMU kell legyen a monitor mod.
-mas hypervisor (mondjuk egy virtualbox is lassu?)
-fizikai vasad erzetre ugyanolyan gyors?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3761) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Magam és az utókor számára egy jó leírás:

VMware Horizon 6 Composer telepítés

Külön SQL szervert kellett telepítenem és néhány fontos dolgot máshol nem nagyon írnak le, pl "Only SQL Authentication is supported.". Nem vagyok egy nagy adatbázis mágus, így nekem hasznos volt ez a szájbarágós leírás, főleg az ODBC terén.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3762) kraftxld válasza Konflikt (#3760) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, nekem is szét szokta teljesen lassítani a host-ot a VMware workstation mostanában :(
Lenovo T420, Win10, legújabb Workstation Pro, egy csoffadt XPs géppel próbáltam pár órája, teljesen használhatatlan lett mindkettő.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3763) Konflikt


Konflikt
Topikgazda

kedden VMUG. fogok beszelni self-signed SSL cert keszitesrol, csererol (es szivasokrol :D ) is. gyertek :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3764) kraftxld válasza Konflikt (#3763) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Épp ma regisztráltam, ha kiszúrsz egy zombi fejű arcot az én leszek, mert kb reggel 6-ig fogok dolgozni aznap :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3765) bugizozi válasza Konflikt (#3763) üzenetére


bugizozi
őstag

Hmm, nem terveztem menni, mert számomra annyira nem érdekes témák, nem nagyon foglalkoztam még ilyenekkel, de így hogy mentek lehet elnézek :D
Meddig lehet regisztrálni?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3766) AiRLAC válasza Konflikt (#3763) üzenetére


AiRLAC
addikt

livestream nem lesz? :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3767) Konflikt


Konflikt
Topikgazda

(#3764) kraftxld: az kiraly, hajra :D
(#3765) bugizozi: sztem nincs hatarido. oylan is volt mar hogy valakit vittem es a helyszinen beregisztraltak
(#3766) AiRLAC: ilyenrol nem tudok, de az eddigieken sem volt :D

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3768) AiRLAC válasza Konflikt (#3767) üzenetére


AiRLAC
addikt

De igény vóna rá! :D

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3769) Konflikt válasza AiRLAC (#3768) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

majd jelzem Csabanak holnap:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3770) Konflikt


Konflikt
Topikgazda

zajlik :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3771) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

VMware Horizon 6-hoz honnan lehet beszerezni Eval licenszt? :B

Köszi! :R

ui: milyen volt a vmug? :)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3772) kraftxld válasza Konflikt (#3770) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezért ez az idő átállítós téma elég erős volt :D
Normál production rendszerben nagyon sokminden megborulhat tőle.
Kellett volna egy "hey kids, don't try this at home" felirat a végére.
A prezentációt melyik programmal csináltad?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3773) kraftxld válasza bugizozi (#3771) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem jó volt nagyon, az előadások érdekesek, a kaja jó volt, egy SoW-ot át is kell heggesszek kicsit a vRealize Operations Manager miatt.
Simán megérte.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3774) Konflikt válasza kraftxld (#3772) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

igen, a DC tekerese production-ben probelmas, nyilvan. nemtudom lett volna-e ra mas megoldas, ha nem tekerhettem volna. :D
egyebkent kb 5 percig toltam at, de nyilvan eleg lehet ezis, ha egy win eppen bootol valahol, stb. nalunk ugye 98% dev&test (abbol is 70% linux - amik nem erintettek), igy ennyi belefert :)
prezi-vel keszitettem
vegul nem jottel oda, en meg nemtudtam kit kell keressek :D

@bugizozi
irok rola majd egy osszefoglalot

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3775) kraftxld válasza Konflikt (#3774) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Haladnom kellett vissza Szegedre, aztán már nem volt időm cimbizni, majd a következő eseményen :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3776) JasL


JasL
senior tag

Sziasztok!

Úgy alakult, hogy én is virtualizálgatok, muszáj. Jelenleg Win10 alól Win10-et, néha linuxot. Az a kérdésem, hogy a VMware Player-nél a PRO licensz engedélyez több VM egyidejű futást? Nem derült ki számomra egyértelműen.

Egyelőre most a TRIAL workstation-nel játszom, a snapshot-ok miatt szimpibb, mint a Player. Igazából nem tudom, megéri-e a felárat a workstation verzió.

[ Szerkesztve ]

(#3777) Konflikt


Konflikt
Topikgazda

irtam ide egy kis osszefoglalot a VMUG-rol

@(#3776) JasL: ugy emlekszem a free player is tud parhuzamosan tobb VM-et futtatni.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3778) bugizozi válasza Konflikt (#3777) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszi, jó írás, már vártam :R

A Lenovo hozott fizikai vasakat amiket meg lehetett tapizni?!

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3779) Konflikt válasza bugizozi (#3778) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

koszi :) bizony. egyebkent regebben (ugy 3-4 eve az ujrakezdes elott, amikor a helyszin meg az Arena volt ahogy most is) tobben vittek ki cucokat. pl. Fujitsu tobb szervert is.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3780) kraftxld válasza bugizozi (#3778) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Aha, egy X3850 X5 volt kint.
Ezeknek a nagyobb vasaknak amúgy hol van létjogosultsága? Mert nálunk kb a cuccok 99%-a elröfög ilyen X3650 M5 kategóriájú cuccon, és még a memória sincs kimaxolva.
Sokkal drágább fajlagosan a 4 procis cucc ming 2 db 2 procis.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3781) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok itt is leírom a gondom, hátha

Teljesen át állnék linux használatára, de van 3 program ami miatt elengedhetetlen a windows megléte.
Gondoltam, hogy ha már van egy 6+HT-s xeonom, 12 giga rammal, akkor miért nem virtualizálnám a windows.

Ez meg is van. Ubuntu 16.10 alapon, virtualbox, az alatt a win7 x32. Kapott 2+2 magot, meg 4 giga ramot.
Az szükséges programok (Photoshop, Office család, Sam Broadcaster) tökéletesen futnak, működnek, teszik a dolgukat. A probléma ott kezdődik, hogy a mikrofon recseg a VM alatt. (linux alatt tökéletes) Már próbáltam mindent, hogy mi lehet a baj de semmi nem oldotta meg.

Próba gyanánt feltettem a VMware player-t, és abba is felraktam ugyan azon rendszert és programokat, ott viszont tökéletes a mikrofon. Látszólag minden ugyan az, mint a virtualboxban, ugyan ugy pulse / intel hd audio, ugyan azok a winses driverek. Mi lehet a gond? találkoztatok már ilyennel?

végül is a vmwplayer is jó lenne nekem, de ahogy nézem abban nincs interakció lehetőség a vboxxal szemben.. :( vagy csak nem találok?
így:

[ Szerkesztve ]

(#3782) kraftxld válasza bucihost (#3781) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Interakció lehetőség? Az micsoda? VMware toolst felraktad?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3783) bucihost válasza kraftxld (#3782) üzenetére


bucihost
senior tag

pont szerkeszteni akartam, tablet T9 kijavította.. :W nem Interakció hanem integráció, bocsi :R

(#3784) kraftxld válasza bucihost (#3783) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tehát mégegyszer, vmware tools-t felraktad?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3785) bucihost válasza kraftxld (#3784) üzenetére


bucihost
senior tag

igen az fent van

(#3786) kraftxld válasza bucihost (#3785) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És akkor mit értessz integráció alatt?

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3787) bucihost válasza kraftxld (#3786) üzenetére


bucihost
senior tag

mint virtualbox esetében, amit képet linkeltem. Hogy be integrálja a "linuxba" mintha egy különálló program lenne, és ablak ként nyitja meg :R

(#3788) kraftxld válasza bucihost (#3787) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Unity-nek hívják, eléggé kócos a linux supportja.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3789) bucihost válasza kraftxld (#3788) üzenetére


bucihost
senior tag

Ránézek majd , köszönöm! Már csak 1 gondom lenne, amit nem értek miért van. Az ablak nyitás, kicsinyítés, nagyítás-nál folyiknak az ablakok a win7 vm alatt. de 3d meg van mert elindítottam rajta egy gamet, és 60+fps-el hasít akadás nélkül :Y

(#3790) bugizozi válasza kraftxld (#3780) üzenetére


bugizozi
őstag

Nem tudom, mi is 3650 vagy 3550-nel operálunk ha Lenovo-ról van szó. VMware Essential Plus + 3 db 2 cpu-s szerver valag memóriával elég sok üf-ünknek bőven több mint elég.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3791) AiRLAC válasza kraftxld (#3780) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nálunk most ilyenek is vannak hogy Dell R930, 4 E5v4 cpu, 6TB memória :).
Egyetértek hogy a VM-ek 99%-a elfut a standard méretű hosztokon (nálunk 2 E5v3 cpu/512GB B200 blade) de van pár cucc ami nem fér bele (Datawarehouse, SQL adatbázisszerver etc).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3792) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

1. vCenter-ben az egyik hostunkra "host warning"-ot ír a rendszer, viszont semmi további infó nincs ezzel kapcsolatban. Gyakorlatilag ez nulla infó, hol kéne keressem, hogy pontosan mi a kehe?
2. Pont a 2 termelési szerverünkre meg azt írja, hogy powered off state-ben vannak, holott pingelni vígan lehet őket és még a termelésből se sikítottak, hogy bármi gond lenne. Ez mitől van? OoD VMware Tools-ra viszont figyelmeztet több guest-nél is, ez lehet a "bug" forrása?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#3793) bugizozi válasza TheProb (#3792) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Milyen hostról beszélünk? Van neki esetleg hardware-es menedzsment felülete?

SSH engedélyezve van?
A Hardware Status fül mit mond?

Esetleg ezekről tehetsz be képernyőképet.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3794) TheProb válasza bugizozi (#3793) üzenetére


TheProb
veterán

ProLiant D380 Gen9. Ránézek akkor iLO mit mond.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#3795) TheProb válasza TheProb (#3794) üzenetére


TheProb
veterán

iLO-ban is, vCenter\HW Status alatt is minden zöld. Logokban se látok semmit.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#3796) kraftxld válasza TheProb (#3792) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez a web clientben van? Képernyőmentés?
A VM-ek meg nem replikálva vannak és rossz host-on nézed? :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3797) TheProb válasza kraftxld (#3796) üzenetére


TheProb
veterán

web client, ja. (mi más? :D)
Nem-nem, ahogy nézem még FT sincs beállítva a kritikus VM-ekre se...

Itt 1 screen, nemtom miről szeretnél konkrétan. Ebben látszik az is, hogy ha megnézem a kifogásolt hoszton a hw status\alerts & warnings-ot, akkor üres. Log-ban szintén nincs semmi aktuális bejegyzés továbbra se.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#3798) laszak válasza TheProb (#3797) üzenetére


laszak
tag

CPU/RAM kihasználtság nem magas a hoston, vagy SSH engedélyezve?
(ez összevág a 2 piros VM-mel is).

Elvileg az Alerts fülön meg tudod nézni.

(#3799) TheProb válasza laszak (#3798) üzenetére


TheProb
veterán

Nincs kipörgetve egyik se. SSH ahogy nézem engedélyezve van, de eddig is be volt akkor kapcsolva és nem jelzett. Meg azt úgy emlékszek olyan konkrétan írja, hogy SSH miatt nyavalyog, nem?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#3800) Konflikt válasza TheProb (#3799) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

host warning:
igen, SSH miatt lehet.
host summary-n mi latszik?
host monitor -> issues -> all issues alatt kell lenni egy bejegyzesnek - pl. h az SSH engedelyezve van, az dobal warningot. (lehet suppresselni amugy, es akkor eltunik)

VM alarm: szinten monitor -> issues szekcio a VM-en. latni fogod mi a baja.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.