Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Vitorlázók topicja

Hozzászólások

(#1) tkazmer


tkazmer
addikt

Remélem, még nincs ilyen téma..
A google adsense topicban döbbentem(tünk) rá, h akik használjuk azt a szolgáltatást, nagyrész vitrolázók vagyunk.
Szóval azoknak szánom ezt a topicot, akik szeretik ezt a sportok, és űzik is, amikor csak lehet.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#2) sekli válasza tkazmer (#1) üzenetére


sekli
addikt

Na, hát nagyon helyes, szóval én itt vagyok, és vitorlázom, amikor csak tehetem..., van, hogy még többször is.:)

(#3) Lord Zero válasza tkazmer (#1) üzenetére


Lord Zero
addikt

szerintem ez jó, mindig szerettem volna egy kis vitorlást (persze, motorral szerelve :D)
még nem, de egyszer majd - egy messzi-messzi galaxisban - lesz.. szeretném, h legyen..

a környezetemben minimum 4-5 ilyen vitorlás/minijacht-bolond van, nem csak a hajócskájukat irigylem, hanem azt a látható érzést és szenvedélyt, ahogyan ehhez viszonyulnak, tényleg

szóval hajrá, vitorlát bonts :R

nem, mindegy

(#4) tkazmer válasza Lord Zero (#3) üzenetére


tkazmer
addikt

Én inkább a motor nélküli mellett vagyok....ha meg motoros, akkor legyen hatalmas yacht, viszont az meg ne legyen vitorlás...na jó, persze, ha nagyon szükséges, jól jöhet 1 motor, de azért ne olyan, ami akár vontázáshoz is alkalmas legyen...arra jó a szél

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#5) sekli válasza tkazmer (#4) üzenetére


sekli
addikt

ha meg hatalmas yacht akkor ne legyen a Balatonon...

(#6) tkazmer válasza sekli (#5) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát ne, az biztos...a tengeren sem bírom, amikor mondjuk bejön egy yacht a maga sokliteres morotjával a fürdőzők közé, és nem lehet tőle lélegezni....én szerencsésnek tartom, hogy a balatonon nem lehet motoros yachtokat tartani...
Mondjuk motorcsónakból ott, ahol én szoktam vitorlázni, van 3 is, a legkisebb 80, a legnagyobb asszem 240 v 300 LE teljesítményű...jah, de nem is egy nagy klub a hely, sőt kifejezetten kicsi a többihez képest

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#7) sekli válasza tkazmer (#6) üzenetére


sekli
addikt

meg gondolom nem a háromszázlovas motorossal mentik a felborult ópésokat...

(#8) tkazmer válasza sekli (#7) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem, arra 140 lovas motorost használnak...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#9) várnarancs válasza Lord Zero (#3) üzenetére


várnarancs
addikt

Egyből egy olyat, amiből csak ki kell nézned, meg a többi vitorlázik, és te meg tespedz:DDD Amúgy énis szeretek. Múltkor egy hetet a totyiknyitó kollégával töltöttem...

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#10) tkazmer válasza várnarancs (#9) üzenetére


tkazmer
addikt

Jah, csak kár, h a köv évben nem jöttél....Toncsi hiányolt:D Meg Gyula is

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#11) sekli válasza várnarancs (#9) üzenetére


sekli
addikt

akkor gondolom laserrel...

(#12) tkazmer válasza sekli (#11) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem, akkor kalózzal, meg 420-al(bár nem tom,utóbbival ő ment e) nyomultunk....

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#13) várnarancs válasza sekli (#11) üzenetére


várnarancs
addikt

Azis volt! Jó kis dolog a vitorlázás. A múlkor kutyasétáltatás közben a kutya annyira húzott mint egy vit. hajó:DDD

És Benedek nem hiányolt? :O :U

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#14) tkazmer válasza várnarancs (#13) üzenetére


tkazmer
addikt

Vele sajnos akkor nem talákoztam, Döme pedig ugye téged nem ismer...
Egyébként nyáron jönnél? Most kalóz nincs, legalábbis ezen a nyáron nem volt, elvitték szerelőhöz. laser viszont van egy csomó új is, ha meg az nem jó, ott a pille ;]

Van új kutyátok? Mert az a kicsi, amit én ismerek, nem hiszem, h úgy húzott volna..esetleg talán mint egy OP 0.0001-es szélben :DDD

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#15) Lord Zero válasza várnarancs (#9) üzenetére


Lord Zero
addikt

Múltkor egy hetet a totyiknyitó kollégával töltöttem... - hmmm... nos, biztos gyönyörű feledhetetlen hét volt, örülünk nektek, de inkább maradjunk most a vitorlásoknál/yachtoknál..

ps. ;] :D

[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#16) sekli válasza Lord Zero (#15) üzenetére


sekli
addikt

csak, hogy tudd, mi az a pille...:D

''
Hossz: 3000 mm
Szélesség: 1250 mm
Tömeg: 37 kg
Árboc magassága: 4000 mm
Baum hossza: 2000 mm
Vitorla: 4m2
Rigg tömege vitorlával: 8 kg
''

(#17) tkazmer


tkazmer
addikt

Ennél azért több vitorlázóra számítottam...na mindegy, hát ez van, de mindenesetre aki nem vitrolázik, hamar kezdje el, mert nem tudja, miből marad ki ;)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#18) Lord Zero válasza tkazmer (#17) üzenetére


Lord Zero
addikt

ugyan, gondolkozz... novemberben vitorlázós topikot nyitni...
:D

persze, azért veletek vagyok, kizárólag virtuálisan ugyan, de majd.. egyszer.. stb

[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#19) Archer


Archer
őstag

A legszebb hajó a Balatonon:[link]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#20) sekli válasza Archer (#19) üzenetére


sekli
addikt

szerintem nem a legszebb, d nagyon szép az biztos...:R

(#21) várnarancs válasza Lord Zero (#15) üzenetére


várnarancs
addikt

Ok. Te is lézereztél? Amúgy abba csak az a jó, ha erős szélben mész, mert úgy az izgi. Amúgy elég szűkös a totyik!

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#22) tkazmer válasza Archer (#19) üzenetére


tkazmer
addikt

Nekem a nemere2 jobban bejön...persze, ez is nagyon szép hajó

(#21) várnarancs
Pont az a jó a laserben, h nem olyan erős szélben is képes gyorsan menni sok más hajóhoz képest.

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#23) várnarancs válasza tkazmer (#22) üzenetére


várnarancs
addikt

Hát jah. Túl van 1 pivit vitorlázva és ha nagy szélben mész vele, akkor még jobban megy:DD

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#24) tkazmer válasza várnarancs (#23) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát igen...ezért van hozzá 3 féle vitorla...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#25) várnarancs válasza tkazmer (#24) üzenetére


várnarancs
addikt

Hát jah. De a hajóhoz képest nagy az a viti is amit mi használtunk. idén emnnyi volt? :B

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#26) tkazmer válasza várnarancs (#25) üzenetére


tkazmer
addikt

Mi volt mennyi?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#27) Archer


Archer
őstag

Na jó, elfelejtettem odaírni, hogy szerintem. Nyáron Tihanynál láttam, szerintem nagyon szépen felújították. Persze a Nemere2 is nagyon szép. Amúgy a Lillafüredről tudtok valamit?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#28) várnarancs válasza Archer (#27) üzenetére


várnarancs
addikt

Lilafüred. ott nem egy tó van véletlen? És nem ott van egy agy db kastély? Vagy csak én vok a hülye. Mellesleg jártam ott, de nem emláékszem rá, ha jól gondolom!

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#29) Archer válasza várnarancs (#28) üzenetére


Archer
őstag

A Lillafüred egy 75-ös balatoni cirkáló. A Nemere2 és a Sirocco testvére.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#30) várnarancs válasza Archer (#29) üzenetére


várnarancs
addikt

Majdnem:DD De miért nem mondtad h egy hajóra gondoljak? Aszittem h te a tavon vitorlázol:DDD Amúgy meg én már láttam oylat, csak messze voltam tőle eléggé!

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#31) Archer válasza várnarancs (#30) üzenetére


Archer
őstag

Ha már egyszer a topic címe, hogy Vitorlázók topicja, akkor nagy valószínűséggel hajóra gondolok :DDD

[Szerkesztve]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#32) sekli válasza Archer (#27) üzenetére


sekli
addikt

Kétárbócos sétahajó, és nagyon csúnya...

(#33) várnarancs válasza Archer (#31) üzenetére


várnarancs
addikt

Ezek szerint nem egyértelmű. te mit vennél: nagy hajót bvagy vmi kicsit, pl.: laser

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#34) várnarancs


várnarancs
addikt

Ti még milyen kishajót vezettetek? Mármint én vezettem Kalózt, OP-t, Lasert. Most csak ennyi jut eszembe. ti?

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#35) sekli válasza várnarancs (#34) üzenetére


sekli
addikt

Ezeken kívül ''vezettem'' ( :D ) még: cadett, OK, Finn, FD... több nem jut eszembe...

(#36) tkazmer válasza várnarancs (#34) üzenetére


tkazmer
addikt

Én még hozzáírom a sorhoz a 420-ast, a pillét, és a kadettet.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#37) várnarancs válasza tkazmer (#36) üzenetére


várnarancs
addikt

420ast csak messzről láttam, de nagyon hasonlít a kalózhoz. A ladett is, mármint azt is csak messziről láttam, de már nem emlékszem milyen:DDD

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#38) sekli válasza várnarancs (#37) üzenetére


sekli
addikt

no igen, a 470est lehagytam..., kalóz és 420..., hát azért eléggé más...:)

(#39) tkazmer válasza várnarancs (#37) üzenetére


tkazmer
addikt

Persze, messziről ugynúgy néz ki mind a 3....csak közelről mintha egy kicsit mésak lennének....egyébként h lehet, h csak messziről láttad, amikor emlékeim szerint te is segítettél nekünk vízre rakni, amikor először mentem Toncsival :F Vagy legalábbis biztos, h a közelben voltál....
Egyébként meg nagy vonalakban közelről is hasonlóak....mindegyikben van árbóc, vitorla.... :DDD

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#40) várnarancs válasza tkazmer (#39) üzenetére


várnarancs
addikt

De a 420as inkább hasonlít egy kalózra, mint egy OP-ra! Amúúgy tod miért Q az OP jele? AZért mert olyan kicsi, h nem lehet benne elférni, és amikor fejbever a bumm, azt mondod h a Qrva életbe!:DDD

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#41) tkazmer válasza várnarancs (#40) üzenetére


tkazmer
addikt

Persze....csak mondjuk a mi esetünkben volt egy fehér színű 420 és egy barna színű kalóz, ráadásul némi súlybeli különbség is van a 2 között...

Azért nem mindenki mond ilyesmit...én nem nagyon használok ilyen típusú szavakat...jah, és engem nem szokott fejbeverni a bumm :DDD

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#42) várnarancs válasza tkazmer (#41) üzenetére


várnarancs
addikt

Hát igen, d eén nem emékszem rá...
Amúgy engem csak 1szer vert fejbe a bumm. Akkor ömlött a vér az orromból, és beestem a vízbe, és a hajó meg félig elsüllyedt és senki sem vett észre...

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#43) hiúz


hiúz
csendes tag

Hi!

Semmi közöm nincs (jelenleg) a hajózáshoz,de szeretném ezt csinálni.
Pontosabban: egy hajó,jacht,vitorlás,stb... akármivel oda hajózni,ahova csak akarok.
És mivel jelenleg olyan anyagi helyzetben vagyok,hogy ezt
''valószínűleg'' meg tudnám fizetzni,ezért 2 konkrét kérdésem van:
1.kb. mennyibe kerül egy olyan hajó,ami képes elmenni az Antarktiszra.
Nem nagyon nagy (kb 4-10 személyes).
2.Pontosan milyen engedélyek kellenének egy ilyen útoz.(hajóval
innen Európából az Antarktiszra)?
Előre is köszi a választ!

(#44) várnarancs válasza hiúz (#43) üzenetére


várnarancs
addikt

Te mi a rákot akarsz keresni az Antarktiszon??? Ez gondolom egy vicces hszenk ment:DDD Amúgy sztem egy Passport kellene hozzá! Meg egy hajó is. A 10 személyesek olyan 40 milla körül mozognak a jobbak, inkább fogalmazhatunk úgy h onnatól kezdődnek:DDD

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#45) tkazmer válasza várnarancs (#44) üzenetére


tkazmer
addikt

Pontosítok, egy 10 személyes vitorlás a Balatonra olyan 40-60 között lehet.

Egyébként meg elvben hiúz most itt van: (Amundsen-Scott South Pole Station, Antarctica) :)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#46) sekli válasza hiúz (#43) üzenetére


sekli
addikt

A vitorlások nem szeretik a jéghegyeket, meg a bálnákat... :B

(#47) várnarancs válasza sekli (#46) üzenetére


várnarancs
addikt

Ez nagyon LOL!! Grat! Viszem aláírásba:DDD

Amúgy elől megy a bálna, utána a cápa, és végül a remény hal meg!:DDD

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#48) sekli válasza várnarancs (#47) üzenetére


sekli
addikt

egyébként ezt komolyan írtam...:) Elég sokszor lehet olvasni, hogy óceáni versenyeken bálnának, félig elsűlyedt olajfúro toronynak, úszó konténernek, meg hasonlóknak ütköznek, ezért úgy építik a swert(ek)et, meg kormány(ok)at ug, hog ilyen szituációban törjenek...

(#49) várnarancs válasza sekli (#48) üzenetére


várnarancs
addikt

Te bazz. Nekimenni egy bálnának?! nem a mesében vagyunk! És ha nekimész akkor mivan? vagy észre sem veszi, vagy pedig márges lesz...:DDD

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#50) sekli válasza várnarancs (#49) üzenetére


sekli
addikt

hát pedig ez igy van... de nem a bálnának lessz nagyobb baja, ebben igazad van... ;)

(#51) tkazmer válasza várnarancs (#49) üzenetére


tkazmer
addikt

Miért ne mehetne neki egy hajó véletlenül egy bálnának? Szerinted az óceánon csak tükörsima a víz, amiből a bálna 10m magasan kilóg?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#52) várnarancs válasza tkazmer (#51) üzenetére


várnarancs
addikt

Hát vhogy úgy. És ha egy Titanic szerű megy bele egy bálnába?:DD Akkor a bálnénak lesz nagyobb baja:DDD És ha a bálna jön nekünk? Tényleg, miért nincsen édes vízi bálna? :U

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#53) Muton


Muton
addikt

kedves hajósok! tudnátok ebben segíteni: [link]?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#54) KMan válasza tkazmer (#45) üzenetére


KMan
őstag

hiuzrol van vmi info hogy most eppen hol van? :)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#55) várnarancs válasza Muton (#53) üzenetére


várnarancs
addikt

Nem a propellerre gondolsz?

Hiuzról semmit sem tok, hívd fel, vagy írj neki egy privi!

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#56) Muton válasza várnarancs (#55) üzenetére


Muton
addikt

nem, ilyenre gondoltam: [link]
én rajzoltam :DD


[Szerkesztve]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#57) sekli válasza Muton (#56) üzenetére


sekli
addikt

eh, ez miért jó? :U

(#58) tkazmer válasza Muton (#56) üzenetére


tkazmer
addikt

És nem te találtad ki? Mert akkor neked kéne tudni, hogy hívják.... :DD Egyébként nem tom, lehet e olyan hatásfoka, mint a normál hajócsavarnak....

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#59) Muton válasza sekli (#57) üzenetére


Muton
addikt

azért jó, mert lehetővé tesz, h a hajó minden irányban mozogjon. pl oldalra, ami dokkolásnál elég pozitív. jön, megáll a helye mellett, majd egyszerűen oldalra úszva a helyére siklik. vagy helyben (!) nyom egy 180°-os fordulatot. ez a rendszer sokkal pontosabb és gyorsabb reagálású mozást tesz lehetővé. még a vátoztatható irányú sima hajócsavar is elbújhat mellette. ezzel tökéletes sodródásmentes helybenállást (úszást) lehet megvalósítani, amelyet egyes kutatási vagy katonai felhasználás megkövetel.
ja és emellett nincs szükség kormánylapátra, meg ilyesmikre :)

58#: ha jól tudom a hatásfoka nem olyan rossz, az elterjedését a bonyolult vezérlés plusszköltsége akadályoz(t)za, a kivitelezési többletről nem is beszélve.

nem én találtam ki, és sajnos nem tudom a nevét. pedig szeretnék venni/építeni egy ilyen meghajtású modellt, de név nélkül hogyan kérjem a boltban? :O azért reméltem, h hajókkal foglalkozó topikban hátha tud róla vki közelebbit. esetleg ismerősi körben kérdezzetek már alkalom adtán, plz, hátha valaki tud segíteni :)

hogy ON is legyek egy kicsit, létezik 'vitorlás' kiszerelésben is :D mondjuk ott a 'lapátoknak' más szabadságfoka van. annak a hatásfoka viszont sokkal jobb, mint bármilyen hasonló méretű vitorlának. egy katamaránnál pedig a 'lapátok' teljes felülete napelem volt, így még egy segéd motor akkujának a töltését is megoldota. egy computer kiválasztotta, h melyik optimálisabb üzem, és annak függvényében forgata a lapátokat (szintén repülőgép-szárny profillal rendelkeznek, mint a 'vizes' változat)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#60) tkazmer válasza Muton (#59) üzenetére


tkazmer
addikt

Ok, majd kérdezősködök...egyébként így, h részletesen leírtad, egész jónak tűnik, de azért ma már segítik a dokkolást egyéb eszközökkel is, mint pl az orrban lévő kis hajócsavar, amely oldalirányban mozgatja a hajó elejét. Példa erre a fűke37(asszem), ahol az egészet 2 kis joystickel tod irányítani. Persze, aki ilyen hajót vesz, az nem tom, h miért akar egyáltalán vitorlázni(a fűke37 tulajokra gondolok), hiszen azért ez már inkább motoros yacht, nem vitorlás.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#61) Muton válasza tkazmer (#60) üzenetére


Muton
addikt

megtaláltam! :C Voith Schneider Propeller a neve. kicsit más a működése, de alapvetően hasonló, mint ahogy írtam. a hatásfoka meg elég brutál lehet, ha vontatókon (révhajó) alkalmazzák [link]

dokkolást segítő pici, menetirányra merőledesen beépíttt hajócsavaról láttam egy filmet (vagyis valamelyik böszme nagy utaszállítóról, amiben van ilyen, hátul meg 2 elforgatható hajócsavar, mint kormányzás és 2 fix álláú, mint meghajtás). nem rossz megoldás, de a reakcióideje kisebb.(mondjuk nem is helyben oda-vissza pörgésre találták ki)

amint lesz kapacitásom, építek 2 azonos felépítésű, motor teljesítményű modellt, egy hagyományos hajócsavaros és egy voith meghajtásút és jöhet a kötélhúzás ;]

be is fejeztem az offolást, köszi a segítséget! jó szelet, meg ilyesmik :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#62) sekli válasza tkazmer (#60) üzenetére


sekli
addikt

kb minden akkora hajoban van már orrsugár-kormány, ha így szezon előtt (vagy inkább után) kisétálsz egy kikötőbe, akkor könnyen megbizonyosodhatsz róla...

(#63) KMan válasza várnarancs (#55) üzenetére


KMan
őstag

Hogy a rakba hivjam fel, az antarktiszon szted milyen a csodafone lefedettsege?

[Szerkesztve]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#64) sekli válasza KMan (#63) üzenetére


sekli
addikt

A Balalton közepén nagyon jó... gondolom az antarktisz közelében sincs sok olyan ami zavárná :D

(#65) tkazmer válasza sekli (#62) üzenetére


tkazmer
addikt

Na jó, de ezek többsége mind az a típus, amelyik csak azért hajó, h a tulajdonosa elmondhassa magáról, h van hajója. Szóval nem azért veszik meg őket, vagy legalábbis nem csak azért, mert szeretnek vitorlázni, hanem mert azokban a körökben megélehetősen kellemetlen, ha valaki a 7-es bmw-ből nem egy yachtba száll át a vízparton. Persze, vannak olyanok is, akikkel ez nem így van, de a többség ilyen, efelől meg vagyok győződve.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#66) sekli válasza tkazmer (#65) üzenetére


sekli
addikt

no igen, nem ezek szokták a kékszalagot nyerni...:)

(#67) várnarancs válasza KMan (#63) üzenetére


várnarancs
addikt

Miért nem azzal kezdted h az Antarktiszon vagy? És ott mióta van net?

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#68) tkazmer válasza várnarancs (#67) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem ő van az antarktiszon, hanem hiúz. Legalábbis az adatlapja szerint....egyébként miért is nem lehet az antarktiszon net?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#69) KMan válasza várnarancs (#67) üzenetére


KMan
őstag

En a Himalaja tetejen vagyok. Es itt van modemes eleres.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#70) várnarancs válasza KMan (#69) üzenetére


várnarancs
addikt

LOL:DD

kazmer: ott felejtettem nálatok a netkábelt :O

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#71) tkazmer


tkazmer
addikt

Na, itt a tavasz, hátha most nagyobb népszerűségnek örvend majd a topic...tehát vitorlázott valaki már az idén? Nekem még nem sikerült, talán 2 hét múlva összejön, de sajnos nagyon nem biztos..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#72) Shadowfax


Shadowfax
addikt

Elindult a Kékszalag, hozzuk fel egy pöttyet a topikot. :))

Szóval a 39. Kékszalag Nemzetközi Távolsági Vitorlásverseny ma reggel 9 órakor rajtolt rekord számú (508) hajóval. Az élen jelenleg a (szerintem) legnagyobb esélyes, Litkey Farkas és csapata áll AXA-Brokernet* nevű hajójával.
Gyorshírek: [link]

*Lánykori nevén: (:D) Lisa.

Bátyám is indult a versenyen, idén már 5. alkalommal. :B

(#73) Shadowfax válasza Shadowfax (#72) üzenetére


Shadowfax
addikt

2007.07.06. 21:16
Az AXA-Brokernet Litkey Farkas kormányzásával megnyerte az idei, 39. T-Mobile - LG-Mobile Kékszalag Nagydíjat. 12 óra 16 perc alatt teljesítették a 145 km-es távot. :R

(#74) Dylen válasza Shadowfax (#73) üzenetére


Dylen
aktív tag

akkor egy up a topiknak!

én szombaton megyek életem első vitorlázására! már nagyon várom, remélem nem lesz eső.

a kékszalagról pedig annyit, hogy nemrég derült ki számomra, hogy egy rokonom is részt szokott venni rajta, de fogalmam sincs milyen eredménnyel :B

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#75) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Ennyire szűk réteg vitorlázik csak, hogy egy topikravaló ember is nehezen gyűlik össze? :)
És ez az elmúlt 6 évben sem változott?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#76) gyiku válasza BlacKSouL (#75) üzenetére


gyiku
nagyúr

draga buli ez, azert van keves tag.

hüllő

(#77) Kicker


Kicker
senior tag

sziasztok

nagyon amateur kérdésem lenne, van egy műanyag krokodil retro kajakom, ha a kopott részeit megszeretném erősíteni az alján, hogyan álljak neki?

ezt az oldalt néztem mugyanták , de valaki segíthetne, hogy mi kellhet nekem pontosan.

Gondolom vitorlásokat is javítanak így néha... :B :U

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Vitorlázók topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.