Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Chili7 válasza #65675776 (#1450) üzenetére


Chili7
őstag

köszönöm, ezzel megvagyok. Most a felirat feltrakásával szívok. A leírás,a mi alapján csinálom azt írja, hogy a video menü, filter, add után kellene lennie egy subtitle szűrőnek.
De nincs.
Az ezelőtti verziban volt, de az sem tette rá az ssa fájlt.

(#1452) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy tudok legegyszerűbben egy avi filmre feliratot ráégetni ,hogy ne kelljen programokkal külön feliratot hozzáadni hanem a filmen legyen rajta?

Mr.Brightside

(#1453) Dark Archon válasza Pocee (#1452) üzenetére


Dark Archon
addikt

Video file-t megnyitod, beállítod a video/audio kódolást, majd a szűrők közül kiválasztod a subtitler-t. Emlékeim szerint a gyári nem nagy durranás, a VobSub-os plugin-t kéne letölteni, az kezel srt-t, ssa-t, mindent. A szűrő kiválasztása után kiválasztod a feliratot, OK, majd F7 a mentéshez.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#1454) Pocee válasza Dark Archon (#1453) üzenetére


Pocee
senior tag

megszereztem a vobsub plugint de csak full processing modban aktív a filter lehetőség ha úgy csinálom 117 gigás lesz az állomány mire kitömöríti.Vagy elrontottam valamit?Save as-szel próbáltam menteni.

Mr.Brightside

(#1455) (Bundás) válasza Pocee (#1454) üzenetére


(Bundás)
addikt

>> katt <<

A téma szerintem azóta nem változott, újra kell kódolni a filmet, ehhez kell Xvid / DivX tömörítő, amit szeretnél. Én nem vagyok híve a felirat égetésnek, randa dolog és időigényes. :U

(#1456) Dark Archon válasza Pocee (#1454) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nem állítottad be a video codec-et. S mivel újra kell kódolja az egész videót, az csak full processing módban megy.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#1457) Pocee


Pocee
senior tag

Kössz Mindenkinek!

Én sem szeretem a ráégetett subokat,de mivel van egy avim felirattal amit apósomnak szánok és nem ért a gépekhez ezért gondoltam,hogy ráégetem majd csinálok egy dvdt belőle és azt már meg tudja nézni.De akkor nem nézi ;] :DDD

Mr.Brightside

(#1458) Balinov válasza Pocee (#1457) üzenetére


Balinov
félisten

ha dvd-video lesz a celformatum, miert nem csinalod meg elegansan valaszthato, de alapertelmezettkent bekapcsolt feliratos dvdbe?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1459) Dark Archon válasza Balinov (#1458) üzenetére


Dark Archon
addikt

Én is szórakoztam felirat égetéssel meg dvd formátumra kódolással, de ez eszembe sem jutott :B Pedig jó ötlet és - feltételezem - egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#1460) Borisz76


Borisz76
veterán

Megjelent a VirtualDub 1.8.8-as stabil verziója !!!

[link]

de van már béta 1.9 is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1461) Balinov válasza Borisz76 (#1460) üzenetére


Balinov
félisten

x64-es valtozatokkal mik a tapasztalatok? A letoltooldalukon "(AMD64) version" cimkek vannak minden 64bites verziohoz...gondolom rohejes a kerdes, de Intel x64-es cuccon mennek ezek siman,nem?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1462) Borisz76 válasza Balinov (#1461) üzenetére


Borisz76
veterán

Soha nem használtam még mert a rendszerem is "csak" 32bites XP.
A vista kimarad az életemből :K

Viszont az új Win7-esre kiváncsi vagyok. :B

Sajnos tehát nincsenek tapasztalataim a 64bites VD-ról.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1463) Balinov válasza Borisz76 (#1462) üzenetére


Balinov
félisten

aham,nembaj. Lehet kiprobalom majd a heten, ugyis at szerettem volna telefonra konvertalni par tv epizodot, legfeljebb nem a MediaCodert hasznalom majd.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1464) #65675776 válasza Balinov (#1461) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mivel a két processzorgyártó ugyan azt az AMD fejlesztette 64 bites architektúrát használja, ezért hót mindegy melyiken akarod futtatni. Amire felmegy a Vista x64, azon megy minden Win-es 64 bites alkalmazás is. (Itanium egy másik tészta, de azt nem is használja szinte senki. Főleg nem otthon.)

A 64 bites VDub-ról meg ennyit érdemes tudni, hogy csak 64 bites codec-eket tud használni. Abból meg nem sok van.

(#1465) Balinov válasza #65675776 (#1464) üzenetére


Balinov
félisten

daa-raa, sejtettem, hogy ez a szitu az x64-el kapcsolatban, csak a 64bites kodekekkel nem voltam semennyire tisztaban. Olyannyira, hogy azt sem tudom pl. hogy egy mobi ( SE P990) kepes-e lejatszani a 64bites kodekkel kodolt filmeket. Vagy ez esetben csak az encode-nel szamit a 64bites kodek meglete, lejatszasnal mar nem?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1466) #65675776 válasza Balinov (#1465) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak az encode oldalon számít. A végtermék stream szabványos, azt le kell tudnia játszania bármilyen kompatibilis dekódernek.

(#1467) Borisz76


Borisz76
veterán

Mindíg tanul az ember valami újat :C

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1468) kangool


kangool
tag

Egy pici segítség kellene. Virtualdubmod-ot akarom elindítani a gépen, de ez az ablak jelenik meg állandóan: Kép

[ Szerkesztve ]

(#1469) Borisz76 válasza kangool (#1468) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Lehet sérült a progi.

Szedd le megint a netről : [link]

Talán segít....amúgy gőzöm sincs :B

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1470) gyula974


gyula974
csendes tag

Sziasztok fórumozok gyerekek nekem az lenne a kérésem hogy egy meglevő filmből hogy lehet a hangot le törölni és hejete egy másik mp3 kiterjeztésü hangot rá vinni
mivel hogy van egy angol hngu filmem és külön van hozá egy magyar hang de mp3 ba van .
És úgy néztem meg edig hogy a filmet el inditotam a bsplayerel és ot le halkitotam a hangot ,majd vele egy időbe elinditotam a magyar hangot a winampba .
Vagyis a képet a bspyer adta a hangot pedig a winamp :C
Van e erre lehetöség hogy ezt meg oldjam:):):):

(#1471) gyula974


gyula974
csendes tag

Meg van odáig el jutotam hogy a hangot le szedtem a filmröl teljesen ki let szedve a hang és igy a mérete is kiseblet a filmnek már csak az kell hogy rá rakjam az mp3 hangot Valaki??

(#1472) izomhod


izomhod
senior tag

halihó!

miért csinál nekem ez a progi egy 80megás mpegből egy 4 gigás avit? hogy lehet ezt csökkenteni?

olyat lehet esetleg, hogy a feliratot beleégetem a filmekbe vele? a baj ugyanis, hogy a dvd lejátszóm rosszul kezeli az ékezeteket, és szeretném, ha ezzel a módszerrel a film részévé teszem, és az asztalin már jó lesz.

köszi

(#1473) (Bundás) válasza gyula974 (#1471) üzenetére


(Bundás)
addikt

Mp3 hangsávot a NanDub nevezetű programmal tudsz bele rakni (google),

izomhod: azért lett 4 giga, mert tömörítetlen AVI-ba nyomja alapértelmezettként a program. Video/Compression résznél kell kiválasztani egy megfelelő codec-et (persze ha van installálva a gépen, Xvid a legegyszerűbb szerintem erre), majd a megfelelő tömörítési arányt, stb-t a codec beállításokban.

A felirat égetésről

(#1474) izomhod válasza (Bundás) (#1473) üzenetére


izomhod
senior tag

ez ám a válaszsebesség, köszi szépen

asszem lőttek a tanulásnak:D

(#1475) 4d


4d
aktív tag

Sziasztok!

A vdubban találok effekteket? Egy tök egyszerű áttűnést szeretnék megvalósítani.

köszi

(#1476) BigBadPlaYeR válasza 4d (#1475) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ehhez már valami komolyabb progi kell. Az Ulead Videostudio elég egyszerűen kezelhető videóvágókat csinál. De a profi progik közül ott az Adobe Premiere és a Sony Vegas is.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1477) 4d válasza BigBadPlaYeR (#1476) üzenetére


4d
aktív tag

Köszi a választ! Kár h nincs benne, elég jó kis univerzális progivá válna ezzel a funkcióval.
Mostanában néztem meg az oldaladon a vdub tutorialt, grat hozzá, és köszi, nagyon sok érdekes info volt benne.
A vegassal nemrég próbálkoztam, de a vdub és a ulead után elsőre elég bonyi. A premiere-hez most veszek könyvet, remélem úgy menni fog.

(#1478) Renrut24


Renrut24
csendes tag

Sziasztok!

Lenne két kérdésem, és nagyon megköszönném, ha tudnátok segíteni :) :

Megvan a Virtualdub program, az, amelyik kezeli a MPG2 videót is. Na most a kérdésem a követező lenne vele:

Szeretném megvágni a videóimat, amiket felvettem (reklámot szeretném kivágni) és valami okból kifolyólag az első használat alkalmával mutatja a videóképet, tudom is léptetni, de az azután következő megnyitásoknál már nem mutatja a videó képét, így tehát nem tudom hogy hol vágjam meg az adott videót. Mitől lehet ez?

Másik kérdésem, hogy miután mondjuk sikerült megvágni, és tömörítéssel együtt szeretném elmenteni, akkor ugyan az a folyamat, mintha csak simán, vágás nélkül tömörítenék (Video ---> Full processing mode ---> Compression ---> kodek beállítás, Audio ---> Full processing mode ---> Compression ---> kodek beállítás) ?

Előre is köszönöm szépen a válaszotokat!

[ Szerkesztve ]

(#1479) #65675776 válasza Renrut24 (#1478) üzenetére


#65675776
törölt tag

F9

Igen.

(#1480) Renrut24 válasza #65675776 (#1479) üzenetére


Renrut24
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm!!! Működik :)) !!! Tényleg köszönöm!!!

(#1481) Renrut24


Renrut24
csendes tag

Még egy kérdésem lenne...
Hogy érhetem el még ezen felül azt, hogy tömörítésnél egy egyébként teljesen jó minőségű TV adásból felvett videónak, aminek MPG2-ben egyáltalán nem kockás a képe, ne legyen tömörítésnél az? Mert akármikor tömörítem az eredeti .mpg videóm nagyon szép tiszta, de tömörítés után az .avi fájl már kockás pont annyira, amennyire már zavaró a tv-n. Esetleg másik kodekkel próbálkozzak, vagy erre nincs megoldás? Köszi előre is!!!

[ Szerkesztve ]

(#1482) Sárpac válasza Renrut24 (#1481) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Magas bitrate arány, ha goordianknot-ot használsz akkor a bitképkocka arány minimum 0.3 legyen ez felbontástól erősen függő lehet, de a bitráta növelésével vagy csökkentésével remekül korrigálható.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1483) Balinov válasza Renrut24 (#1481) üzenetére


Balinov
félisten

milyen kodeku aviba konvertaltal? tipikusan alacsony bitratanal blokkosodik be a kimeneti fajl. probalj eloszor 1000-1500kbit videobitratat beallitani,ha nem jo,probalj 2 menetes xvid kodolast.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1484) Renrut24 válasza Balinov (#1483) üzenetére


Renrut24
csendes tag

Úgy van, hogy "Video" --- "Compression" --- kiválasztom a kodeket "Configure" --- "Bitrate calculator"-ral pedig mindig olyan 700 valamennyit számol ki (jelen esetben pont 794.467 kbps egy 40 perces sorozatnál). Itt kellene átállítanom 1000-re, 1500-ra? Mert itt tettem egy próbát és meglátásom szerint jobb lett. Ezek szerint jó helyen állítottam át az értéket?

(#1485) Balinov válasza Renrut24 (#1484) üzenetére


Balinov
félisten

ugy van,valahogy. viszont lehet meg jatszani,hogy kisebbre veszed a kimenet felbontasat igy a 7-800kbit is jobb minoseget fog hozni. Erdemes elgondolkozni meg a 2menetes kodolasban is, ahol ugyanannyi bitratanal altalaban jobb minoseg az eredmeny, hiszen a kodolas mintegy megsporolja a kevesbe mozgalmas jelenetek bitratajat a mozgalmasabb jelenetekre.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1486) Renrut24 válasza Balinov (#1485) üzenetére


Renrut24
csendes tag

Köszönöm szépen!
Megpróbálnám, csak ennyire már nem nagyon értek a Virtualdubhoz... Ezeket a technikákat is most okoskodom ki :D .

(#1487) Balinov válasza Renrut24 (#1486) üzenetére


Balinov
félisten

Nincs mit,itt egy kepekkel illusztralt guide,hogy is kell beloni. Talan annyi kiegeszites,hogy ne a fast recompress-t,hanem a full processinget valaszd ki a legelejen.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1488) elin


elin
tag

Sziasztok!

Lenne 1 óriási nagy apró problémám.
*Adott 1 film 2 részletben.
*Egyesíteni szeretném.
*Letöltöm a VirtualDub-ot.
*Követem az utasításokat.
*Az egyesítés negyedénél kiírja, hogy nincs elég hely a c:\ meghajtón (85gigás) :Y Pedig újratelepítés után még nincs is rajta az összes progi
*Csodálkozok, majd átmegyek a d:\-re, miután megbizonyosodtam róla, hogy azon van sok hely (30-ból 23 szabad)
*Újból elindítom a VirtualDubot.
*MAJD MEGINT KIÍRJA, HOGY NINCS ELÉG HELY A D-N!!!!!! :O :W
*Megnézem és tényleg nincs sehol a sok szabad hely.....
*KÖNYÖRGÖM, HOVÁ TŰNTEK A SZABAD HELYEIM A KÉT MEGHAJTÓMRÓL? HOGY KAPHATNÁM VISSZA????

Honor 9 grey > Honor 7 silver

(#1489) Balinov válasza elin (#1488) üzenetére


Balinov
félisten

probald a D meghajtora atrakni a temp konyvtarakat.ez az egyetlen tippem. vagy eleve a masik patriciora rakni a virtualdubot

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1490) crazygamer


crazygamer
tag

a wirtualdubmod mindig ezt az üzenetet küldi, ha rögzíteni szeretném a tuner adását:
Error 425: Hiba: Nincs memória a videópufferek számára.
mit kéne tegyek, hogy elindíthassam a felvételt?

(#1491) elin válasza Balinov (#1489) üzenetére


elin
tag

Köszi a segítséget...a Temp könyvtárban alig volt valami, nem ott volt a bibi....
Az a darab film, amit megcsinált, az volt 65 gigás és ott csücsült az Asztalon a film mappájában :F
Hol rontottam el, hogy "betoltam" 2db 700megásat és ilyen nagy lett a végtermék? Ami ráadásul csak töredéke lett....és baromi lassan csinálta....
Azóta összefűztem seperc alatt, igaz, a VideoJoinerrel ;)

Honor 9 grey > Honor 7 silver

(#1492) Balinov válasza elin (#1491) üzenetére


Balinov
félisten

hoppa,ott a bibi, vdubban a direct stream copy-t kellett volna valasztanod, es akkor nem egy 65gigas fajlt csinalt volna.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1493) elin válasza Balinov (#1492) üzenetére


elin
tag

Az mi magyarul? :B Mert magyar a progi...angolul meg I don't undertand

Honor 9 grey > Honor 7 silver

(#1494) Balinov válasza elin (#1493) üzenetére


Balinov
félisten

direct stream copynal nem kodolja ujra a videot, tipikusan osszefuzeshez, vagy hangsavcserehez szoktak ezt a modot hasznalni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1495) elin válasza Balinov (#1494) üzenetére


elin
tag

Kipróbáltam vele, sikerült :R

És srt-t hogy lehet vele egyesíteni az avival???

Honor 9 grey > Honor 7 silver

(#1496) #65675776 válasza elin (#1495) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kérdés mit értesz az egyesítés alatt. Ha ki-bekapcsolható feliratot, akkor sehogy, avi-ban nem lehet szöveges erőforrás.

Belekódolni bele lehet. Egy lehetséges megoldás.

Ha ki-bekapcsolhatót akarsz, akkor Matroskába kell mentened, nem avi-ba.

(#1497) elin válasza #65675776 (#1496) üzenetére


elin
tag

Hú, köszi, ez elég macerkás...akkor erre marad a Winavi
Köszi a gyors segítséget!!!! :C

Honor 9 grey > Honor 7 silver

(#1498) #65675776 válasza elin (#1497) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha az mkv lejátszása nem gond, akkor inkább rakd át abba. Simán beküldheted mellé a feliratot. VDubMod megcsinálja. Csak a Streams -> Stream list alá be kell rakni a feliratot is.

(#1499) crazygamer


crazygamer
tag

PVR2-vel vettem fel MPEG2-jobb minőségben paraméterei a leírás alapján:
720*576, 6000kbps, tömörítés lvl3, 25fps, audió: Mpeg1-audio layer II 224kbps
ezt a felvételt tömörítettem VDubMod-al, beállítás ffdshow codec/divx 1500-as bitrate-el (hanghoz nem nyúltam, mert nem is tudom hol lehet belenyúlni VDubMod-ban, csak video beállitást találtam).
a problémám, hogy a hang 16 bit-es PCM lett. daa-raa szerint ezen a bitrate-en 11,25 MB-nak kéne lennie a fájlnak, de az enyém 20,6MB. mi lehet a gond???

(#1500) Balinov válasza crazygamer (#1499) üzenetére


Balinov
félisten

az audio menuben valaszd ki a Compressiont, majd a feltelepitett audiokodekek kozul valaszd ki a megfelelot. mp3-hoz proszald meg a LAME Directshow filtert,mert lehet a win alap mp3 kodekevel bitrata korlatba utkozol.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.