Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27151) Samtya válasza philoxenia (#27150) üzenetére


Samtya
senior tag

Whhut...? (o.0)

(#27152) philoxenia válasza Samtya (#27151) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27153) Samtya válasza philoxenia (#27152) üzenetére


Samtya
senior tag

:D

(#27154) embe


embe
nagyúr

Ne vitázzatok! Rájöttem...személyiségem varázsa hozta rendbe a gépet.

De a legdurvább ez volt ami a kezeim között megfordult.
Pár fotó.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#27155) Bjørgersson válasza embe (#27154) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tedd publikussá. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#27156) smiti válasza embe (#27154) üzenetére


smiti
addikt

(#27157) Samtya válasza embe (#27154) üzenetére


Samtya
senior tag

Úgy gondolom, mi csak viccelődtünk, nem vitáztunk.

(#27158) philoxenia válasza Samtya (#27157) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A bohóc nem viccel... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27159) Bjørgersson válasza philoxenia (#27158) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én azt mondom, hogy te nagyon egy pihent ember vagy. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#27160) embe


embe
nagyúr

Itt viccnek nincs helye. ;]

Akkor neki fútok még egyszer.
Az eddigi leggányabb gép ami eljutott hozzám majd 4 éve éve. :W

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#27161) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Tisztelt Hallgató!
Tájékoztatjuk, hogy gépészmérnöki (MK-GP-BN) képzésén, 2015/16/1 féléven a 'MFJOG31X02-Jogi és közigazgatási ismeretek' tárgyhoz tartozó Kollokvium eredményére Jeles (5) (Bejegyzés dátuma: 2016.01.19.) lett beírva 2016.01.26. napon! Módosító: Dr. Mikó-Kis Anita

:D

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#27162) radi8tor válasza Bjørgersson (#27161) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Grat!

Most már hivatalosan is gépösszerakó lettél? :)

⭐ Stella

(#27163) Bjørgersson válasza radi8tor (#27162) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm, bár szerencsére nem volt túl megerőltető. :) Szerencsére tanárnő is tisztában van vele, hogy mindenkinek csak nyűg a műszakin ez a sok szar tölteléktantárgy, vizsga első 5 percében a telefonját nyomogatta, fel se nézett, aztán pedig szólt, hogy akkor ő most ki megy a tanszékre. Vagy 20 perc múlva visszajött, beadtuk, s könnyes búcsút vettünk egymástól. :D

Nem, még nem. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#27164) embe válasza Bjørgersson (#27161) üzenetére


embe
nagyúr

Gratulálok! :C

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#27165) Bjørgersson válasza embe (#27164) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm, bár eredetileg csak viccből raktam be, hogy pörögjön kicsit a topik. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#27166) smiti válasza Bjørgersson (#27165) üzenetére


smiti
addikt

Jól sikerült! :C

Van aki foglalkozik egy picit Hi-Fi-vel? Honnan lehetne emberi áron normális minőségű RCA-RCA és hangfal kábelt rendelni? Régebben lehetett kapni " Monitor " termékeket de már nem találom sehol. Euroscartból is volt meg optikaim illetve RCA-m is belőle, de most nem találok semmi ilyesmit. :(

(#27167) Vigneau válasza smiti (#27166) üzenetére


Vigneau
félisten

Kérdezd DJ M-et... ;]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#27168) F e Z o válasza smiti (#27166) üzenetére


F e Z o
veterán

Itt biztos találsz szvsz.

H2O über alles!

(#27169) smiti válasza F e Z o (#27168) üzenetére


smiti
addikt

Tiszta gagyisztán. :B Valamivel jobb minőséget keresek. :U

(#27170) csigi válasza smiti (#27169) üzenetére


csigi
addikt

Itt lehet kapni minőségi cuccokat. Meg le is gyártanak bármit.

nofene

(#27171) embe válasza smiti (#27166) üzenetére


embe
nagyúr

Na a Kácsa audioval beelőzött Csigi..... Mondom beelőzött......mármint Csigi....

"beelőzött - Csigi" Csak nekem furcsa ez a két szó egymás mellett? ;]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#27172) Vigneau válasza embe (#27171) üzenetére


Vigneau
félisten

Szerintem óvatosan bánj a sztereotípiákkal... ;]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#27173) JanR válasza Vigneau (#27172) üzenetére


JanR
addikt

Komolyan, más nyelven nem volt? :DDD

(#27174) Vigneau válasza JanR (#27173) üzenetére


Vigneau
félisten

Pont ez volt benne a jó... :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#27175) Mercutio_ válasza Bjørgersson (#27163) üzenetére


Mercutio_
félisten

Aham, ezért van annyi szakbarbár gépész, aki képtelen együttműködni a gyártás során más területekkel, se a logisztika, se az adminisztráció, se a beszállítók, de akár a saját cége folyamataival sincs tisztában, és azt képzeli elég ha a saját szűk szakmájához ért.

Bár az ifjú titán fejlesztőkről is tudnék regélni, akik hatalmas arccal húzogatják a CAD-rendszerekben a vonalakat, aztán kiderül, hogy a gyakorlatban nem kivitelezhető az amit megtervezett :D

Ne vedd magadra, lehet, hogy te egyébként nyitott gyerek vagy, de elég sok fent leírt dologba futok bele az utóbbi pár évben.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27176) Bjørgersson válasza Mercutio_ (#27175) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Azért az általad felsoroltak feleannyira sem tölteléktantárgyak, mint ez a jogi és közigazgatási ismeretek, vagy pl. társadalomismeretek. :)

Egyébként ha már szóba hoztad a logisztikát, elmondom, hogy ebben a félévben volt olyan tantárgyunk is, viszont annyira egy felesleges időpocsékolás volt az egész, hogy az valami hihetetlen. Semmi gyakorlati haszna nem volt, semmi értelmes dolgok nem tanultunk, amire munka közben szükség lenne; szervezés, beszerzés, szállítmányozás, stb., csak az idióta fogalmak mentek.

Mi a logisztika feladata? Mi a csomagolás célja? Sorolja fel, milyen kommunikációs formákat ismer (CB rádió, stb.)! És hasonló értelmetlen baromságok.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#27177) Mercutio_ válasza Bjørgersson (#27176) üzenetére


Mercutio_
félisten

A tananyagot ha jól tudom az intézmény állítja össze :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27178) Bjørgersson válasza Mercutio_ (#27177) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Igen, erre próbáltam célozni, hogy hiába lenne valaki értelmes gyerek, ha ilyen baromságokkal tömik a fejét meg bässzák el az idejét. :K

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#27179) embe


embe
nagyúr

Mit javasoltok, véleményetek és esetleges tapasztalatotok alapján mit tartotok a legjobb INGYENES office csomagnak?
Most van nálam egy gép, jogtiszta Win megy rá, de Office-t nem akar rá venni, mert nem lesz "arra használva", de jobb a békesség alapon valami free-t fel akarok tenni.

A gépben egy Nvidia kari van, és annak, illetve az alaplapnak a HDMI csatijára lenne rákötve 1-1 monitor. Van ennek beüzemelésére valami trükk, vagy egyszerűen majd adja magát? Most éppen a W10 megy fel rá, így nem tudom ezt a 2 monitoros dolgot kipróbálni. Csak a telepítést követően kapcsolom ki, és csatlakoztatom majd a 2. monitort.
Kiterjesztett asztalként üzemelne majd.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#27180) JanR válasza embe (#27179) üzenetére


JanR
addikt

Ezt az alaplapi vga + dvga hdmi kombót már én is próbáltam, nálam kék halál lett a vége, akármit is csináltam. Még 2600K-val. :U Nó, 3770K-val, bots.

(#27181) sephi: Nálam valami kehe volt. Igazából, ha simán rádugtam a monitort, akkor úgy ment. Mikor beállítottam, hogy a monitor az elsődleges, a TV a másodlagos, na ott jöttek a gondok. Úgy értem, hogy a montiron használtam a gépet, de a TV-n szoktam filmet nézni és nálam mindig csak egy kijelző aktív. Amikor monitoron voltam, akkor nem volt semmi gáz, de ahogy TV-re váltottam volna, na ott jöttek a gondok. Lehet összefügg, hogy akkor épp egy Ati kártyám volt, NV-vel nem próbáltam. Azóta mind a két kijelzőt csak a dVGA-ra kötöm :) A következő gépemnél meg már csak az iGPU-ra lesz, elmúltak a játékos évek :U

[ Szerkesztve ]

(#27181) F e Z o válasza embe (#27179) üzenetére


F e Z o
veterán

Az Open Office ingyenes program.

A két monitor egymás mellett van, egyszerre akarja használni mind a kettőt vagy külön-külön? Ugyanolyan típusú a két monitor?

(#27180) JanR : Nálam megy. Dedikált vga-ról megy a monitor, integráltról a tv-m.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#27182) Mercutio_ válasza Bjørgersson (#27178) üzenetére


Mercutio_
félisten

No, azért arányaiban nem olyan rettenet sok az igazán "töltelék" tantárgy :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27183) smiti válasza F e Z o (#27181) üzenetére


smiti
addikt

És a hanggal mi újság? Azt is meglehet csinálni valahogy, hogy amíg megy a film a TV-n addig játszom a monitoron? Hogy lehet beállítani, hogy a hang két különböző legyen?

(#27184) embe válasza F e Z o (#27181) üzenetére


embe
nagyúr

Igen, egymás mellett két Samu monitor, egyforma. Igen egyszerre lesz használva, egymás mellett, azért is kiterjesztett asztal módban. Na majd meglesem ha kész a frissítés.
Ezt az Openoffice-t próbáltam korábban, de több excel illetve world dokumentummal nem tudott mit kezdeni. Mindegy feltolom, szükségtől jó.

JanR Az előző W8.1-en működött a dolog.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#27185) embe válasza embe (#27184) üzenetére


embe
nagyúr

Összekötöttem, és működik.
Annyi, hogy most nem 2 egyforma monitorral, hanem ami itthon van, 1 fhd tv és egy fhd monitor van rákötve.
A tv-n a kép nagyon szét van húzva, a tálca alig látszik. De ezt az Nvidia kezelőfelületében lehet állítani emlékeim szerint.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#27186) F e Z o válasza smiti (#27183) üzenetére


F e Z o
veterán

Ha találsz olyan lejátszó programot, amiben be lehet állítani hogy melyik hangkártyára adja a hangot, akkor meg lehet csinálni.

H2O über alles!

(#27187) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

GTX 970 vagy R9 390? Az AMD driverei még mindig sz@rok? :B

(#27188) JanR válasza smiti (#27187) üzenetére


JanR
addikt

GTX 970 (mondom úgy, hogy én 380-t vettem a 960 helyett). Kevesebbet eszik, nem melegszik annyira.

Driverekkel már nincs baj :) Azért én nem bántam meg a csérét 960 2GB-ról, 380 4GB-ra. Nézegettem a 970-t is, de semmi értelmét nem láttam, főleg nem fullHD-ra.

(#27189) Speed® válasza smiti (#27187) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Attól függ mire.
Amúgy 980 :DDD

Szvsz rövidtávon 970, hosszútávon 390. Vagy várod a Pascalt, mit hoz. De félő, hogy év végéig se jön értelmes újítás ebbe a kategóriába.

[ Szerkesztve ]

(#27190) F e Z o válasza smiti (#27187) üzenetére


F e Z o
veterán

Ez már úgyis előre le volt sakkozva, ahogy ismerlek úgyis 970 lesz. :)
Egyébként gondolkoztam 780-->970 cserén, de szerintem nem ér meg nekem 20 k-t a váltás, mert a 780 is elég, csak persze hajt a kíváncsiság. :D

H2O über alles!

(#27191) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik,ha már vga-ztok: Kijöttek már a gtx9xx-es kártyákon lévő csipből "butitott" 750 Ti-k, amiről volt korábban hír?
Ha igen vannak-e tapasztalatok a korábbival összehasonlítva? (fogyi,teljesítmény, méret, zaj,stb) valamit "látatlanban" lehet-e tudni, hogy X helyen ha rendelem már azt kapom?
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27192) Speed® válasza F e Z o (#27190) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Valóban nem éri meg váltani..de szólj, ha eladnád a 780at jóárasítva :D

(#27193) F e Z o válasza Speed® (#27192) üzenetére


F e Z o
veterán

70k-ért vettem, s aprón most 80-ért mennek a 780-ak. Végre volt nekem is egy jó üzletem. :D Szerintem év végéig simán kihúzom vele BF5 érkezéséig.

H2O über alles!

(#27194) JanR válasza F e Z o (#27193) üzenetére


JanR
addikt

De ez nem az apro :P

En is nezegettem a 780-akat, jo kis kartya az!

(#27195) Cheesy


Cheesy
őstag

Van valami jó kis ventibazár itt HA!-n amit ajánlotok?
Vennék 2db 14cm-es házventit. Semmi csicsa, csak halkság.
Meg keresek hozzá ellenállásos Y kábelt.

www.vakbelmutet.hu

(#27196) eszakas válasza Cheesy (#27195) üzenetére


eszakas
senior tag

Hali.

:) :) :)

Épp a halkságot kell megfizetni :).

Ezeket nézd meg, nem rossz áron vannak.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#27197) Speed® válasza Cheesy (#27195) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ahogy előttem írják. De persze lehet olcsón is jót lőni..F14 PWMek Y kábellel lapról szabályozva, hogy sima 3 PIN verziók 5Vra kötve..

(#27198) Cheesy válasza Speed® (#27197) üzenetére


Cheesy
őstag

& eszakas

A ventis topikban ajánlott darabokat nézegettem, tudom hogy nem olcsó a csend, a gépben is bequiet! ventik vannak csak.
Azt reméltem van HA!-n valami ócsó bazár :)

Kinézett:
Nanoxia Deep Silence 140 - 1400

www.vakbelmutet.hu

(#27199) Speed® válasza Cheesy (#27198) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

14es venti 900rpmen (5V)..van azért szélzaja. AC F14, 5Von 600rpm..

(#27200) #33253120 válasza embe (#27184) üzenetére


#33253120
törölt tag

Inkább a Libre Office OpenOffice.org-ból vált ki sok éve, és több cég támogatja mint az alapját képező OOo-t. Pl. Az Ubuntu, és az egyéb linuxok jó része is ezt szállítja alapban... Jól tud magyarni, és jobb, és kész. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.