Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) Vigneau válasza Speed® (#15000) üzenetére


Vigneau
félisten

15k +1. :C

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#15002) F e Z o válasza Vigneau (#15001) üzenetére


F e Z o
veterán

Havi 1k hozzászólás. :)

H2O über alles!

(#15003) Cheesy válasza Speed® (#15000) üzenetére


Cheesy
őstag

Hozunk rossz döntéseket, hogy egy ennyire megkímélt tápot esetleg alkalmazzak. Utána újat vettem. Nem 3 hónapja használták, nem a képen szereplő termék volt, nem akartam kockáztatni, kb. lesz*om, hogy esetleg működött volna, vagy ha nem, akkor azt legfeljebb néhány alkatrész bánja ugye, de legalább elmondhattam volna, hogy "há'deénkipróbáltam!".
Az átverésen szerintem nem változtat, nem is rágódom rajta, csak példaként hoztam fel.

Más:
Ma hazafele jövet Szántódról megálltunk Aréna Plázában, életemben nem voltam még ott, rohadt nagy komplexum, meg akartuk nézni kollegákkal, hogy milyen is a Sportsdirect áruház, mert neten már rendeltünk onnan (brit).
Vettem is frankó teniszcipőt, csuklószorítót, meg fallabdát. Még 4 alkalom és kapok magamtól ajándékba egy fasza kis squash ütőt :C
Balaton fele nem semmi jégpáncél volt az autópályán, még ennyi kisodródott autót mint amit láttunk az M7 mentén...

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#15004) föccer válasza Cheesy (#15003) üzenetére


föccer
nagyúr

Az Aréna még nem is számít nagy plázának. Talán még mindig a Westend a legnagyobb. Most bővítették az Árkádot, az is túltesz rajta

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15005) Speed® válasza Cheesy (#15003) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Csak azért értetlenkedtem, mert én nem azzal kezdek egy beüzemelést, hogy szétszedem az adott dolgot..az alapvető funkcionalitásáról meggyőződök a megfelelő eszközzel, aztán esetleg. Egyébként nekem is volt olyan, hogy több azonos típusú tápot árultam és az egyikről készítettem csak képet, lévén típusazonosak voltak, eltérő használati idővel max. Ott simán előjöhetett volna egy ilyen "probléma", mégsem jött. Igaz, ami igaz, csomagolás előtt mindegyik kapott egy kis kompresszoros szellőztetést..esetetekben ha ezt nem rest elvégezni a kolléga, lehet mai napig elégedetten használnád a tápot..kellemetlen szitu, na. De emiatt nem zsörtölődnék évekig, max visszaküldtem volna neki azt IJB..aztán, lehet mások vagyunk, eltérő a véleményünk/hozzáállásunk is ;p

Ahogy tanult bpi kolléga írja, nem is olyan nagy az aréna..sarki közért kb :D

(#15006) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sajnálom, hogy egyre több ilyen és ehhez hasonló szakértő tevékenykedik az oldalon.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15007) radi8tor válasza föccer (#15004) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, azért tűnik nagynak Aréna, mert hosszú.

⭐ Stella

(#15008) Cheesy válasza Speed® (#15005) üzenetére


Cheesy
őstag

A gyanút az keltette, amikor kiszóródott por a venti rostélyán, csak utána szedtem szét. Miután szembesítettem a bizonyítékokkal, visszautalta a pénzt, nekem kb. "csak" 3k-ba féjt a postaköltség miatt.

Szóval kicsi az Aréna? Vidékiként hatalmasnak hat...

www.vakbelmutet.hu

(#15009) smiti


smiti
addikt

Hello Mindenki!

Valami ilyesmit nem lehet Hazánkban beszerezni? Indeed Class T Amp Tripath TA2021

(#15010) Qru válasza radi8tor (#15007) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tudtad, hogy szoktak autós talik lenni? Múltkor ott koccoltam haverral aztán jöttek oda, hogy én is az autós talira jöttem? Mondom nem... :D De ma megvolt az eslő ph!-s márka találkozó. :C

#nincsbennetarcsi

(#15011) föccer válasza Cheesy (#15008) üzenetére


föccer
nagyúr

Az aréna elég gyenge eresztés.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15012) radi8tor válasza föccer (#15011) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem annyira azért nem.
Westend már tiszta kínai bazár hozzá képest.
Árkád kiesik Óbudáról.
MOM Park talán a leg kulturáltabb, de kevés üzlete van.

Qru: nem tudtam. És ki volt ott veled?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#15013) föccer válasza radi8tor (#15012) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha az Arénába be tudsz jutni, akkor az Árkádba is. 3 megállóval tovább kell menni a metróval és nem kell annyit gyalogolni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15014) Cheesy


Cheesy
őstag

Fagyott az este...

www.vakbelmutet.hu

(#15015) perge666 válasza Cheesy (#15014) üzenetére


perge666
veterán

Azta....... :Y

(#15016) Mercutio_ válasza föccer (#15011) üzenetére


Mercutio_
félisten

Emlékeim szerint van ott pár olyan üzlet ami a többi plázában nincs, és nem kici-occó kategória.

smiti : van erősítős topic ott kérdezz rá.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15017) emiki6 válasza Cheesy (#15014) üzenetére


emiki6
veterán

Gumikalapács, jó ötlet. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#15018) JanR válasza Cheesy (#15014) üzenetére


JanR
addikt

Azért mikor a vezető felőli oldalajtót nyitja ki, az nem kis pályás :D Kirúgja gyakorlatilag :DDD

(#15019) radi8tor válasza JanR (#15018) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet cégautó. :P

⭐ Stella

(#15020) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Véleményetek szerint mi okozhatja azt, hogy éjszaka a gép bekapcsol magától? Lecseréltem a tápot, és a házat, az adatlapomon lévőre.
Amikor hazahoztam a házat és a tápot, akkor este csak a tápot raktam be a régi helyére a régi házba. Amikor leállította, kis idő múlva újraindult. Azt hittem először, hogy csak az újra indításra nyomtam a leállítás helyett.
Másnap beköltöztem az új házba. A gép egy főkapcsolós elosztóból kapja az áramot, amit leszoktam kapcsolni.
A múltkor feltűnt, hogy reggel működik a gép. Gondoltam a gyerek úgy hagyta, mert melóztam akkor éjszaka. De a fiam tagadott. :DDD
Most éjszaka direkt nem kapcsoltam ki a főkapcsolót az elosztón, és reggel bekapcsolt állapotban volt a gép.
Szünetmentes tápom nincs. A költözés során nem állítottam a gépen semmit sem.
Valami tippetek van? Lehet a tápom vacakol? :U Vadi új a táp és a ház is. Pontosabban 1 hetes.

szerk
Win 7 ultimate 64 bites

Áramszünet sem volt, mert a tűzhely órája nullázódni szokott akkor azonnal.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#15021) radi8tor válasza embe (#15020) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Milyen oprendszer van rajta?

⭐ Stella

(#15022) JanR válasza embe (#15020) üzenetére


JanR
addikt

Nem lehet, hogy a bekapcsoló gombnál van valami? Érdekes hibajelenség :)

(#15023) embe válasza JanR (#15022) üzenetére


embe
nagyúr

Nem azonnal kapcsol be. Néztem, volt úgy hogy eltelt x idő, és semmi. Neten egy hasonló jelenségre valaki a táp készenléti ágának hibájára tippelt.
Néztem kikapcsolt állapotban "piszkáltam" a bekapcsoló gombot, de nem reagált semmit, csak normálisan benyomva indul.
Előző tápnál háznál nem tapasztaltam ilyet. Szerintem az előlapi kábelek ( hdd led, reset, stb. ) jól vannak bekötve. Tehát nem azonnal indul újra, hanem reggelre.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#15024) radi8tor válasza embe (#15020) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nézd meg a feladatütemezőt, nincs-e beállítva valami ellenőrzés éjjelre.
Ha nincs semmi, akkor az alaplap BIOS-ában kell a sleep/suspend módot átkapcsolni valami másikra. (mondjuk nem sleep-be rakod a géped, de hátha) :)

Ja, hogy másik táp van benne? Akkor simán lehet a táp a ludas, de ki kellene próbálni egy másikkal.

Használtan vetted?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#15025) JanR válasza embe (#15023) üzenetére


JanR
addikt

Esetleg egy másik konnektorban nem próbáltad? Sima hosszabbítóba dugtad, vagy van valami túlfeszültséges elosztód? Minden esetre én megnézném egy másik fali konnektorba is. Nem hiszem, hogy a tápod lenne a ludas (néztem milyen típus az adatlapodon), bár az ördög sosem alszik.

(#15026) Cheesy


Cheesy
őstag

Passzív tápon török a fejem... végülis 1 ventivel (lehetséges zajforrás) kevesebb lenne.
De ezek is hajlamosak ciceregni, szóval ebből sem szabadna gagyit...
Recommended passzív táp?

www.vakbelmutet.hu

(#15027) embe válasza radi8tor (#15024) üzenetére


embe
nagyúr

Itt több dolgot is találtam, ami éjjelre van belőve. De ez a régi beállítás. Meg ettől bekapcsol a gép?
Régen nem kapcsolt be. Őszintén megmondva nem is tudtam hogy ilyen létezik, soha nem is barangoltam itt a feladatütemezőben.

Túlfeszes elosztóm van, abban a konnektorban ahol régen nem csinált az előző házzal és táppal ilyet.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#15028) radi8tor válasza Cheesy (#15026) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Alaplapod energia gazdálkodási menüjében van ErP vagy hasonló opció? Ha van ilyen állítási lehetőség, akkor elvileg nem fog ciceregni a táp.

BIOS set up to ENABLE ErP/EuP (S4~S5)
BIOS set up to DISABLE Audio Always On

De minek neked passzív táp? Ez az utolsó zajforrás a gépedben? Egy jobb tápnak gyakorlatilag 0 hangja van. Vagy az zavar, hogy szedi a port?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#15029) Bjørgersson válasza radi8tor (#15028) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A táp hőmérsékletét lehet valahogy szoftveresen ellenőrizni?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15030) JanR válasza Cheesy (#15026) üzenetére


JanR
addikt

Na ennek a témának én is nekiestem egyszer, de csak a nyűg.. Corsairt hybrid-et vettem volna, de panaszkodtak rá, hogy cicereg. Addig-addig jártam utána, hogy már annyi tápot leszóltak inkább vettem egy Seasonic-t, de ez eddig nagyon jó és nagyon halk. Hybrid és egyáltalán nem cicereg! Leginkább ha totál passzív tápot akarsz, akkor tudom azt a típust ajánlani, amit radi nem rég árult, azt a Seasonic Platinum 400-t.

(#15029) kovy29: Miért akarsz te táp hőmérsékletet ellenőrizni, ha szabad tudnom? :D

[ Szerkesztve ]

(#15031) radi8tor válasza Bjørgersson (#15029) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha olyan a táp, akkor igen. Corsair AX760i például mutatja.
És még sok minden mást is.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#15032) Bjørgersson válasza radi8tor (#15031) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Egy Chifi CTG-500-ról van szó.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15033) radi8tor válasza Bjørgersson (#15032) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Dugj bele hőmérőt. :D

⭐ Stella

(#15034) Bjørgersson válasza radi8tor (#15033) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hehe, köszi. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15035) embe


embe
nagyúr

Ez bekapcsolná a gépet, ha az kikapcsolt állapotban van?

Ezt a sleep/suspend módot nem is találtam a biosban.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#15036) radi8tor válasza embe (#15035) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt javaslom töltsd le pl AIDA64-et vagy a korábbi Everest-et.
Ez meg tudja mondani mióta van bekapcsolva a géped, annak az idejéből lehet látni hogy egybe esik-e valamelyikkel vagy csak véletlenszerűen kapcsol be valamikor.

Most hirtelen ennyi ötletem van.

⭐ Stella

(#15037) embe válasza radi8tor (#15036) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi! Ez fent van, de azóta párszor újraindítottam. Majd ma éjszaka meglesem.
szerk:
Vagyis igen. :DDD

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#15038) radi8tor válasza embe (#15037) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vagyis holnap reggel. :P

⭐ Stella

(#15039) Mercutio_ válasza Cheesy (#15026) üzenetére


Mercutio_
félisten

Inkább félpasszívat vegyél, abban nem megy a venti, csak ha elér egy bizonyos terhelést/hőfokot, arra meg a passzívnál is szükség lenne hasonló körülmények között, csak ott ugye nincs ;]

embe: Ez egy elég sokváltozós dolog sajnos, és az se biztos, hogy a táp hibázik. Lehet, hogy az eddigi tápod nem működött megfelelően, mert ugyanezt kellett volna művelnie a jelenlegi beállítások mellett :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15040) embe válasza Mercutio_ (#15039) üzenetére


embe
nagyúr

Corsair CX400-as volt, majd FSP Aurum Gold, és végül ez a jelenlegi CM GX550. Az op. rendszer mind alatt ugyanaz volt, nem telepítettem újra, soha nem mászkáltam a feladatütemezőben.
Vagyis kb. 3 hónapja telepítettem, és ez idő alatt volt ez a 3 táp.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#15041) embe válasza radi8tor (#15024) üzenetére


embe
nagyúr

Ez a "Resume By RTC Alarm" enable állásban volt, ezt átkapcsoltam disable állásra.
Majd holnap reggel meglátom az eredményt.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#15042) F e Z o válasza Mercutio_ (#15039) üzenetére


F e Z o
veterán

Ebben a topicban mindenki úgyis túlméretezi a tápegységét, meg nem rossz minőségű tápokat választanak az emberek. Egy 12-es venti meg éppen nem oszt-nem szoroz, mivel alig termelnek hőt a mai modern tápok.

H2O über alles!

(#15043) Mercutio_ válasza F e Z o (#15042) üzenetére


Mercutio_
félisten

Na ezaz, hogy egy 12-es venti már csak elfér,viszont egy félpasszív és egy passzív közötti árdifi az másra is elkölthető ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15044) Cheesy válasza radi8tor (#15028) üzenetére


Cheesy
őstag

Ezt a nyomorult por-kérdést nem tudom megoldani. A körülmények:
- padlószőnyeg (3 éves), heti porszívózás
- gép a padlón
- felül lévő szellőzőnyílásokat blokkoltam, legalább ott nem megy be a por (hőmérsékletet nem befolyásolja túlzottan)
- tetőtéri szoba

Fogalmazódik bennem egy terv, miszerint csinálok egy zárt dobozt, az elején 1-2 réteg porszűrő szivacs mögött 2 halk venti szívná be, hátul pedig ugyancsak 2db fújná ki a levegőt. A gép ebben a hangszigetelt dobozban foglalna helyet, így a portól is el lenne zárva és a hangját se hallanám. Valahogy a power gombot ki kéne vezetni egy kapcsolóval és még nyitogatni sem kellene. A kábelezést egy gumis kivezető nyláson át lehetne a dobozból kivezetni.
Szerelni mondjuk nyűgösebb lenne...

www.vakbelmutet.hu

(#15045) embe válasza Mercutio_ (#15043) üzenetére


embe
nagyúr

:C

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#15046) F e Z o válasza Cheesy (#15044) üzenetére


F e Z o
veterán

Szerintem neked laptopra van szükséged Cheesy.

H2O über alles!

(#15047) Cheesy válasza F e Z o (#15046) üzenetére


Cheesy
őstag

Van laptopom (Acer Aspire 5755G). Az meg feszt leszabályoz-felpörög ha dolgoztatom. Idle mondjuk halk valóban. Az asztalim terhelés alatt halkabb, de nem akarom hallani.

www.vakbelmutet.hu

(#15048) radi8tor válasza F e Z o (#15046) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem laptopra, hanem légtisztítóra (légmosóra) van szüksége.
De az sokkal hangosabb egy passzív tápnál. Az áráról nem is beszélve. Cserébe egészségesebb lesz a szoba is.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#15049) Mercutio_ válasza Cheesy (#15044) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha kisebb házban lenne a cuccod mehetne az asztallapod aljára, valami hasonló csak a szükséges helyeken lyukas profil és néhány csavar segítségével.
Persze valami gumi-alátát nem árt az asztallap és a profil közé, hogy az esetleges rezgéseket ne adja át.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15050) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

XFX Type 1 Bravo: a PC házak piacára is belépett a gyártó

Nektek tetszik?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.