Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) radi8tor válasza Mercutio_ (#4000) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vígszinháznál levő valóban jó. De most elsősorban Millenáris melletti pizzázót keresünk :)

Marxim Pub Pizzéria felejtős, be nem megyek oda :D

Il Treno szerintem nem lenne rossz: [link]

⭐ Stella

(#4002) föccer válasza radi8tor (#3999) üzenetére


föccer
nagyúr

Az a baj, hogy nem ismerem azt a környéket. Asszonyt kérdeztem, ő ott dolgozott nem messze és ezt mondta.

Lehet pizzázó is, de ha kérhetem, akkor ne az iltreno és társai legyenek. De főlen ne az iltreno. 1 pizzát 2k-ért adni, azért erősen szabad rablás szagú. Mellé csapok 1 dühítőt és már ugrott a havi költőpénzem. :( Sorry srácok, az il trenot én most nem engedtetem meg magamnak. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4003) radi8tor válasza föccer (#4002) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

1500 Ft egy Hawaii pizza. Forte-nél 1400 Ft. Nem olyan drága ez szerintem.
Vagy te nem elégszel meg az alap pizzákkal? :)

Bélszínes pizza kerül 2290-be.

Most nézem ez házhozszállítás.

Az éttermi lapon nem is látok pizzát. Lehet becsapós?

==================

Körülnézek még pizzéria terén a környéken.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4004) föccer válasza radi8tor (#4003) üzenetére


föccer
nagyúr

Rajta van, csak a vége felé. A normálisabb pizzák 1800-1900 ft-be kerülnek. A pizza forte is kb ugyan ez. Én ha pizzázóba megyek, vagy rendelek, akkor 1200-1300-ért szoktam venni a fullos pizzákat.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4005) Mercutio_ válasza radi8tor (#4001) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak amolyan kulturális ismeretterjesztő jelleggel írtam, hátha a jövőre nézve érdekel valakit.

Szerintem maga a környék miatt se nagyon vannak nagyon olcsó helyek a Mammut-övezetben.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4006) Qru válasza radi8tor (#3995) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én jövök! :K

#nincsbennetarcsi

(#4007) föccer


föccer
nagyúr

Hopácska!!!

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4008) Qru válasza föccer (#4007) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Végre... :C

#nincsbennetarcsi

(#4009) radi8tor válasza föccer (#4007) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bezony ám. :)

Kell majd szokni rendesen, de vannak jó feature-ök.

⭐ Stella

(#4010) föccer válasza radi8tor (#4009) üzenetére


föccer
nagyúr

Üzenem Parcinak, hogy a nyugtatókat meg a leszarom tablettákat készítse elő. Egyébként indítottam az új aprón egy kamu hirdetést, aminek a hozzászólásaiban tettem néhány észrevételt, építő jellegű kritikát. Elküldtem már lezsónak a linkjét, remélem átfutják mielőtt ürítik az adatbázist.

ps: no visszanéztem, van olyan felvetésem amit megcsináltak/javították. Ez dicséretes és köszönésre méltó :K

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4011) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

(#4012) Qru válasza föccer (#4010) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Látod nem hiába való a munkásságod. :K

mod:

Radi: Passzolok, webről vagy telóról mélezek.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4013) föccer válasza radi8tor (#4011) üzenetére


föccer
nagyúr

Lehet az új felület miatt van. Az nem segít, ha a TB-ből törlöd a kapcsolatot és újból felveszed, validálod?

qru: :B

üdv, fö

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4014) Vigneau válasza Qru (#4012) üzenetére


Vigneau
félisten

Hallod Karesz, valami nem kóser a lappy piacon. Vagy én számoltam olcsón az enyém - annak ellenére, amit írtál tegnap(előtt) - vagy a többiek tartják magasan az árakat... :U

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4015) Qru válasza Vigneau (#4014) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azok alkudós árak. Apróra én is mindent drágábban rakok ki, mert tudom, hogy szeretnek alkudni a nípek. A másik, meg hogy nézd meg mióta hirdetik... Ha nem vitték még el, az valószínűleg azért van mert drágán adja.

Btw jó áron adod sztem. Aksi garis még, nem? mert akkor picit feljebb tekerheted az árát... :U

#nincsbennetarcsi

(#4016) Mercutio_ válasza Vigneau (#4014) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mégse vitték el a DV6-ot, vagy csak közben a 300 fölötti forint hatására felmentek az új és használt árak?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4017) radi8tor válasza föccer (#4013) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Majd kipróbálom, mint végleges megoldást. Eddig nem akartam törölni, mert az új Thunderbird külön pakolja a külön mailcímhez tartozó leveleket.

⭐ Stella

(#4018) Qru válasza Mercutio_ (#4016) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem attól tart sztem, hogy túl olcsón adná el.

#nincsbennetarcsi

(#4019) Vigneau válasza Qru (#4015) üzenetére


Vigneau
félisten

Tudom, tudom, hogy alkudósak - elvileg. Aztán meg nem is akarnak engedni belőle. :DDD

1.5 éves a gépem, szvsz az aksi már nem lehet garis. Feljebb meg nem tekerem, mert PH!-n kívül adom el és Barátnak lesz - adott szó kötelez. Viszont akár 1-2 hónapom is van, annyit beszéltünk meg: "ne kapkodjak, ne szórjam el a pénzem haszontalan lappyra".

(#4018) Qru:
Pont az ellenkezőjétől, miszerint reális áron felül akarnának eladni inkább. Nem egy személyre értem, hanem globálisan. De kérdem én, hogy akkor mennyit adjak egy i5/GT 555M-ért, vagy i7/HD 6770M-ért? Egy Lenovo i3/GT 555M-ért 140k-t kérnek, akkor viszont már messze jobb vétel egy HP i7/HD 6770M 150k-ban.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4020) Qru válasza Vigneau (#4019) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

150k-s jobb vétel, ár/érték arányban.

Ha az akksi nem garis az jócskánt visszaveti az árát. Azért ondtam, hogy az korrekt ár amin adod. A többiek meg drágábban nem adják el, mert látod hirdetik de semmi.
Eleve mindennek annyi az ára amennyiért hajlandó azt megvenni.

#nincsbennetarcsi

(#4021) Vigneau válasza Qru (#4020) üzenetére


Vigneau
félisten

Erről van szó egyébként. Szerinted megérné a +50k-t?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4022) Qru válasza Vigneau (#4021) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha van rá rendes gari akkor ok. Elég comob hw van benne nem mondom...

#nincsbennetarcsi

(#4023) Vigneau válasza Qru (#4022) üzenetére


Vigneau
félisten

Való igaz. Egyébként kíváncsi lennék rá, hogy HD 6770M-nek kell-e 2GB VRAM. Nekem csak 1GB van és nem látom nagyon hátrányát.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4024) Qru válasza Vigneau (#4023) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ekkora felbontásra tök felesleges még az 1GB is. :K

mod:

Vérpistik miatt van 2GB, hogy ráizguljanak a nagy vga ramra. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4025) föccer válasza Qru (#4024) üzenetére


föccer
nagyúr

Hülyeséget beszélsz. Ha így lenne, akkor miért léteznének ilyen kártyák? :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4026) Vigneau válasza Qru (#4024) üzenetére


Vigneau
félisten

No igen, 1366*768-ra nem valószínű, hogy a 2GB annyira kellene.

Esetleg vélemény erről?

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4027) radi8tor válasza föccer (#4025) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az 6 monitoros felállásnál lesz értelmes. Nekem elég 3GB is FHD felbontásra. :P

⭐ Stella

(#4028) F e Z o válasza radi8tor (#4027) üzenetére


F e Z o
veterán

Az MSI Afterburner mennyire mutatja valósan a használt vram mennyiséget?

H2O über alles!

(#4029) Qru válasza föccer (#4025) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:D

Gyerekek, Nekem megint 503-azik a ph. :(

Vigi: A fogyija miatt ha nem csak konnektor mellet használnád akkor jó döntés. Amúgy maradnék a combosabb Intel vonalon.

mod:

sephi: Jól kell kiirnia. Mert túl sok vagy túl kevés szerinted amit kiír? Ha más nem csekkold másik prgival is méri ezt (GPU-z vagy Evag precision).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4030) Vigneau válasza Qru (#4029) üzenetére


Vigneau
félisten

Az AMD A8-3510MX-e azért felér egy i5-tel, vagy meg sem közelíti? A VGA összességében a HD 6770M felé lett helyezve. Ezért is kérdeztem, mert 125k-ért nem tűnik rossznak.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4031) Qru válasza Vigneau (#4030) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Várjál, az előbb még i7-eset akartál venni. :F

#nincsbennetarcsi

(#4032) Vigneau válasza Qru (#4031) üzenetére


Vigneau
félisten

Való igaz, azt nézegettem, de ha az i5-öt sem közelíti meg ez az AMD, akkor valóban felejtős.

Kérdés, hogy +50k-t jelent valóban az i3 --> i7, 4GB --> 8GB és 500GB --> 750GB CPU, RAM, HDD trióból álló projekt?

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4033) Mercutio_ válasza Vigneau (#4032) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha a HDD-t cseréled egy samu SSD-re azzal többet gyorsítol a rendszeren, mint amit egy i5-->i7 jelent úgy tudom. (és kirakhatod külső tokba a vinyót, vagy az ODD helyére tehető caddy-be megy az ssd és biosban belövöd, hogy arról bootoljon)

AMD trinity-s notikból sajnos kicsi a választék és a csúcs procikkal szereltek nem is nagyon jönnek felénk, vagy csak aranyárban, de erről bővebben a notis szakik tudnak szerintem infókat. pl., hogy egyáltalán mennyire kiegyensúlyozottak az AMD-s notik.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4034) Qru válasza Vigneau (#4032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól függ mire kell... Ha netezni meg passziánszozni/WoT-ozni akkor elég bőven a gyengébb Inteles is.

AMD-ből hozzánk tényleg csak a nagyon heréltek jutnak el többnyire, de alap dolgokra azok is bőven elegek.

Ram meg a hdd nem szempont mert az amit a legolcsóbban tudsz növelni utólag is. Arról nem is beszélve, hogy ha nem adattárolásra kell akkor dobnám is ki belőle azonnal a hdd-t. Mehet egy külső tokba a notiba meg egy 128-as SSD és csá. tényleg többet ér/gyorsít a rendszeren mintha i5 helyett i7-et veszel. Gondolom nem tömörítésre meg renderre vennéd a lapost.

A másik amit el kell döntened, hogy menyni időre veszed. Ha annyira mint a mostanidat akkor felesleges a gyorsabbért plusz pénzt adni, mert az i5-ös se lesz elavult 1-2 év múlva sem, használtan eladva viszont soha nem hozza vissza a gyorsabb i7-es árát. Úgy értve, hogy a különbözetet nem kapod vissza használtkori értékesítésekor.

A másik, hogy garancia sem mindegy. Az élvezzen prioritást! És ugye a minőség... ha én lapost vennék Lenovo alatt nem adnám. Ismerős dolgozott Lenovo gyárban, nagyon nem egy kategória minőségileg a Asus vagy egyéb notikkal. A Dell se vélelenül olyan drága...

Tesóm Thinkpadja (X220) pl überbrutálisan jó minőségű, de neki kellett is, mert ő hurcolássza magával és 1 év múlva is újszerűen fog kinézni, nem lesz ciki ha előhúzza egy trágyaláson pl.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4035) Mercutio_ válasza Qru (#4034) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem most jött melóba egy Fujitsu lapos, a fedlapja nem épp karcálló, kíváncsi leszek 1 év múlva, hogy fog kinézni csórikám :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4036) Qru válasza Mercutio_ (#4035) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát úgy ahogy most képzeled.

Nálunk FuSi Lifebook-ok vannak meg par Acer, azok sem túl karcállóak. :D

#nincsbennetarcsi

(#4038) radi8tor válasza F e Z o (#4028) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem jól mutatja. :K

Crysis 3 FHD, minden Very High setting:


2.0 GB vRAM használat.

Battlefield 3 FHD - Gulf of Oman map, Ultra setting:


1.3 GB vRAM használat.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4039) Qru válasza radi8tor (#4038) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem azért ettől kevesebbet mutat D3 alatt. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#4040) radi8tor válasza Qru (#4039) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, Diablo 3 nem az a VGA zabáló játék:

⭐ Stella

(#4041) Qru válasza radi8tor (#4040) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, Gorneck bajtárs az i5 integrált igp-vel tolta és egyedül a csatornékban volt némi lag (Emperor Hakan :D) amúgy elviselte simán azt is ha többen voltunk bent a pályán.

#nincsbennetarcsi

(#4042) radi8tor válasza Qru (#4041) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Remélem jövő hét végén már duplázom a Crysis 3 FPS-t! :K :C
Battlefield 3 nem érdekel annyira. :P

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4043) Qru válasza radi8tor (#4042) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

No és mi lesz a villanyszámlával? ;]

#nincsbennetarcsi

(#4044) #65675776 válasza radi8tor (#3906) üzenetére


#65675776
törölt tag

Maximum addig látom értelmét egy ilyen programnak, amíg meg nem határozom, hogy mi merre. UTána még véletlenül sem akaródzik ilyen apróságok miatt a gépen tartani.

(#4045) Vigneau válasza Qru (#4034) üzenetére


Vigneau
félisten

Nos, a lényeg, hogy jelenleg egy dv6-6002eg-m van, ami egy i3-2310M és HD 6770M párosa - a lapja olyan, ami nagy valószínűséggel nem viszi az általam szimpatikusnak vélt i7-2630QM-et. Ezt viszi a Barátom, és ennél szeretnék picivel jobbat a WoT alá, ezért is kezdtem nézelődni i7 / HD 6770M után, ami 150k magassága. Mellette kiszúrtam az említett A8 / HD 6755G2 duót, valamint egy i5 / HD 6770M gépet, aminek még nem tudom az árát.

No, és itt jön a költői kérdés, hogy melyik lenne a legjobb választás?

Mercutio_:
Mivel letöltök is vele, de nem akarom hurcolászni magammal egy kis szütyőben a HDD-t, így egyelőre SSD-ben nem gondolkodom, az legyen az asztali kiváltsága. Majd ha lesz olcsón 512-es, akkor kiveszem belőle a simát. :K

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4046) F e Z o válasza radi8tor (#4038) üzenetére


F e Z o
veterán

Azért kérdeztem, mert még a vramból nem futottam ki sose, ha maxra felpakoltam a bf3-at akkor sem, igaz akkor csak 30 fps-sel próbálkoztam volna játszani, de nekem nem kell mindennek csilli-villinek lennie, a játékélmény nekem többet számít.

(#4045) Vigneau : Laposban feltétlenül kell az i7??

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#4047) Vigneau válasza F e Z o (#4046) üzenetére


Vigneau
félisten

Az i3 és az i5 között mobil vonalon igazából csak a boostot látom, a magok/szálak száma 2/4 mindkettőnél, HT is van, csak a boost billenti a mérleg nyelvét az i5 felé. Az meg nekem soványnak tűnik első ránézésre. Viszont az i7-xxxxQM már valóban 4/8, ami azért lényegesen több kraftot takar.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4048) Vigneau válasza Vigneau (#4047) üzenetére


Vigneau
félisten

Számszerűsítve ez az, amire gondoltam.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4049) föccer


föccer
nagyúr

Úgy néz ki, hogy haldoklik az ssd-m :(

Mi most a best buy ~90-120 GB körül? Illetve mi az ajánlott, ha a tartósságot tartom szem előtt?

Köszi :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4050) #65675776 válasza föccer (#4049) üzenetére


#65675776
törölt tag

"mi az ajánlott, ha a tartósságot tartom szem előtt?"

HDD RAID 5-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.