Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16001) embe


embe
nagyúr

Radi - a CM topicban Te garázdálkodtál? :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#16002) radi8tor válasza embe (#16001) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet. ;)

⭐ Stella

(#16003) smiti


smiti
addikt

Erre nézzetek már rá legyetek szívesek! :R

(#16004) radi8tor válasza smiti (#16003) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért baj, hogy felmegy 80 fokig irreális terhelés alatt?

Az a lényeg mennyire megy mondjuk 2 óra BF3, stb alatt. :K
Haswell melegedős fajta (rossz hőközlő anyag miatt a kupak alatt)

⭐ Stella

(#16005) F e Z o válasza smiti (#16003) üzenetére


F e Z o
veterán

S ez a 4GHz még nem is olyan hatalmas órajel. Játékoknál szerintem a 70 fokot sem fogják elérni a magok.

H2O über alles!

(#16006) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Skacok, megy esetleg valaki Szegedre mostanság?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16007) S.Feri válasza radi8tor (#15998) üzenetére


S.Feri
őstag

Már lejárt a gari, csak 1 év volt rá.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#16008) smiti


smiti
addikt

Azért csak sikerült még nagyobb rumlit csinálnom a gépházban:

Elképzelhető szerintetek, hogy 4200-n már azért nem indul a gép, mert elfogyott a táp ? :Y

(#16009) Qru válasza smiti (#16008) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hány A-t tud 12V-on?

mod:

Most nézem, hogy csak 18A-t tud, az kevés már ide. Ugyanebbe futottam bele anno, azóta csak single railes tápot veszek.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#16010) smiti válasza Qru (#16009) üzenetére


smiti
addikt

4 * 18A

De ha kiveszem esetleg a másik GTX760-at akkor talán elég lesz ?

(#16011) Qru válasza smiti (#16010) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, mert az egyágas terhelés akkor is túllőne a 18A-es kereten. Akkor lennél előrébb ha két külön ágról tudnád etetni a procit.

Mivel nem egyágas* a tápod ha túlmennél a 18A-es kereten az elektronika "leszabályoz", hogy ne tudd túlterhelni.

*: valójában egyágas a tiéd is egy tőről fakad a 12V-os ág, csak 4 külön ágra van bontva, ha bármelyiken nagyobb a fogyi mint ami a 18A-be belefér közbelép.
Ezért terjedtek el az egyágas tápok, mert tuningnál hasznos... megnézel egy VX450-et pl az 33A-t tud, összteljesítményben nem erősebb de a 12V-os ága sokkal bikább mehet a tuning orrvérzésig.

#nincsbennetarcsi

(#16012) radi8tor válasza S.Feri (#16007) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért adod el? :)

⭐ Stella

(#16013) S.Feri válasza radi8tor (#16012) üzenetére


S.Feri
őstag

Kaptam az upc-től routert és az elég, nem akarok a dupla routerezéssel foglalkozni.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#16014) S.Feri válasza smiti (#16010) üzenetére


S.Feri
őstag

Ilyet kell venni Smiti.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#16015) smiti válasza S.Feri (#16014) üzenetére


smiti
addikt

Régebben nézegettem már csak egy aranytömb is olcsóbb volt nála :)

(#16016) S.Feri válasza smiti (#16015) üzenetére


S.Feri
őstag

Most pontosan nem emlékszem az árára, de 25-ért vettem talán 5 év garival...ennek már mintegy 3-4 éve. De lusta vagyok....elővenni. :D

Egeret milyet ajánlotok? Lassan cserés a Razer lachesisem...

Saitek RAT 7 vagy 9

Razer Mamba

Roccat Kone XTD

esetleg

Razer deathadder 4g? Bár ez olcsóbb kategória az előbbieknél, de biztos elég az én szintemen...

[ Szerkesztve ]

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#16017) smiti válasza S.Feri (#16014) üzenetére


smiti
addikt

hopp.

[ Szerkesztve ]

(#16018) eszakas válasza S.Feri (#16014) üzenetére


eszakas
senior tag

Hát ez sem rossz igaz hogy nem aranyozott de van passzív üzemmódja a ventinek.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#16019) dfdfdf válasza S.Feri (#16016) üzenetére


dfdfdf
őstag

mi a baja az egerentyűnek? egy pontos leírást adjál már mert lehet rendbe tom rakni neked .
A Saitek és Roccat egerekkel én nem jövök ki jól de lehet csak a razer függőség miatt de nem estek kézre és sok rosszat hallottam róluk

[ Szerkesztve ]

(#16020) S.Feri válasza eszakas (#16018) üzenetére


S.Feri
őstag

45K az nekem már sok sajna...de igen jó táp.
Bár 760W felesleges, és még én sem hallottam a táp ventijét kerepelni... a leghangosabb darab a noctua D14 gyári ventije a gépemben..

A tápomra visszatérve: 2011.08. havi vétel volt az enyém, szóval még van 2 év gari rá :D

[ Szerkesztve ]

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#16021) S.Feri válasza eszakas (#16018) üzenetére


S.Feri
őstag

Még egy dolog, legközelebb, ha tápot veszek (nem most lesz...) akkor valami ilyesmit fogok venni.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#16022) emiki6 válasza S.Feri (#16016) üzenetére


emiki6
veterán

Egeres topicba nézz be, a DA 3.5G az örök klasszikus. Asszem van olyan jó, mint a 4G, tán még jobb is.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#16023) dfdfdf válasza emiki6 (#16022) üzenetére


dfdfdf
őstag

Az van nekem is elég korrekt rágcsáló de azért ha megtudjuk csinálni az egeret jobbra mint gyári akkor nem kell új egérke :)

(#16024) Qru válasza S.Feri (#16021) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

SS nagyon jó tápokat csinál, nekem is az van a gépben (TX650 SS beles).

#nincsbennetarcsi

(#16025) Speed® válasza S.Feri (#16014) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A Bronze verziót használtam nagy megelégedéssel, ill. használja dfdfdf most már..nagyon korrekt darab :K És ki lehet fogni olcsón :K Nem feltétlenül kell Goldra hajtani..közepesen terhelve a Bronze is hoz 85+%ot..nagy az árdifi feljebb.
Seasonic 520 Fanless van tervben nálam is..lecsúsztam 1ről nemrég :S

(#16026) S.Feri válasza Qru (#16024) üzenetére


S.Feri
őstag

Korábban nekem is volt 3 v 4 SS tápom is, csak az Antec minimben nagyon nem szeretett lenni az utolsó (már nem emlékszem milyen volt S12 420-500 körüli) állandóan leállt nagyobb terhelésnél, mert a ventije lefele nézett és nem volt elég helye a megfelelő hűtésre. Ezután lett csere a mostanira, bár most találtam aprón egy SS 520W fanlesst, nehogy megvegyem. :D Azóta már az Antec mini sincs meg úgysem...

Megtaláltam, 500W volt az utolsó SS tápom. :)

[ Szerkesztve ]

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#16027) eszakas válasza S.Feri (#16021) üzenetére


eszakas
senior tag

A Corsair AX760 is Seasonic belsős. És Haswell kompatibilis:) Mivel erre is érdemes már figyelni:)

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#16028) Qru válasza eszakas (#16027) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A többi táp is megy Hasival...

#nincsbennetarcsi

(#16029) S.Feri válasza Qru (#16028) üzenetére


S.Feri
őstag

Majdnem mind megy igen.

Azt gondolom, hogy az 520-as SS fanless tökéletes lesz nekem.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#16030) eszakas válasza Qru (#16028) üzenetére


eszakas
senior tag

Én nem is mondtam, hogy nem. Azt mondtam hogy ez is megy:)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#16031) embe válasza eszakas (#16027) üzenetére


embe
nagyúr

Lehet ennek a Haswell kompatibilitásnak egy része csak városi legenda. (??)

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#16032) eszakas válasza embe (#16031) üzenetére


eszakas
senior tag

És az intel memória vezérlő? Ezzel elég bajban vagyok mert 1,65-ön megy a memóriám. És nem sok magyar értekezést olvastam erről.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#16033) Qru válasza eszakas (#16032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Üzemfeszültség:

Érdemes odafigyelni arra, hogy LGA1155-ös processzorok az annál újabb Inteles processzorok esetében a memória maximális feszültség 1,57V lehet. E feszültség fölött hosszútávon károsodik a memóriavezérlő, csökken az élettartama. Ez a feszültség határi kitolható, hogy ha QPI/VTT feszültséget megemeljük, mert esetünkben az a lényeges megkötés él, hogy a memória feszültsége és a memóriavezérlő feszültsége között ne legyen nagyobb a különbség, mint 0,5V. A VTT/QPI/VCCIO feszültség maximuma 1,2V lehet így LGA1155 és az annál újabb Inteles processzorok esetében akár 1,7V-os memóriafeszültségig is elmehetünk.
A többi Inteles processzor illetve az összes AMD-s processzor esetében nyugodtan választhatunk magasabb feszültségű, akár 1,8V-os modulokat/Kit-eket is bárminemű káros következmény nélkül.

[link]

#nincsbennetarcsi

(#16034) föccer


föccer
nagyúr

Üdv!

Egy nagyobb méretű pdf fájl convertálásában segítsetek nekem légyszíves. Céges gépen elég korlátozottak a lehetőségeim. A dolog részben bizalmas jellegű, így privát me pls aki tudna nekem gyorsba segíteni.

Köszi :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16035) Mercutio_ válasza eszakas (#16027) üzenetére


Mercutio_
félisten

Majd egy koplett konfigot összerakok az árából :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16036) Cheesy válasza föccer (#16034) üzenetére


Cheesy
őstag

Portable progit keress. Én is többfélét használok, mert csak ezt engedi a céges környezet...
Mit kell mire konvertálni?

www.vakbelmutet.hu

(#16037) föccer válasza Cheesy (#16036) üzenetére


föccer
nagyúr

Privátot köldök. Köszi :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16038) S.Feri válasza eszakas (#16032) üzenetére


S.Feri
őstag

Valószínűleg 29 év helyett csak 28 évig fogod majd tudni használni így az általad vásárolt terméket... kb. ilyen szintű a gond az Én véleményem szerint.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#16039) eszakas válasza Mercutio_ (#16035) üzenetére


eszakas
senior tag

Hát igen, de remélem ez kiszolgál egy pár configot.

S.Feri: remélem igazad van :)

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#16040) Qru


Qru
MODERÁTOR

Hoppá!

40k az Intel 520 240GB az Iponban és 5 év garó...

[link]

#nincsbennetarcsi

(#16041) Mercutio_ válasza Qru (#16040) üzenetére


Mercutio_
félisten

És az nekünk jó? :U
Nem ez volt a rajta lévő dolgokat elfelejtős széria ugye?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16042) Qru válasza Mercutio_ (#16041) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az egyik legjobb ssd amit ma a piacon van.

#nincsbennetarcsi

(#16043) Mercutio_ válasza Qru (#16042) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, értem, már csak 2 gondom van vele:
120GB-n is kényelmesen elvagyok
1 évnél tovább nincs nálam SSD :B

Az mondjuk nem gyenge, hogy vannak helyek, ahol a 120GB-s változatát adják ennyiért.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16044) Qru válasza Mercutio_ (#16043) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én is bőven elvagyok egy 120-ason, de ritkán kapsz ilyen jó minőséget ilyen olcsón. :K

#nincsbennetarcsi

(#16045) Mercutio_ válasza Qru (#16044) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az 5 év gyári gari az mit jelent ipon-éknál amúgy, meg az, hogy OEM, még 1 papírdoboz sincs, csak az SSD?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16046) Qru válasza Mercutio_ (#16045) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

SSD egy zacsiban kapod.

1 év ipon gar azon túl meg küldheted vissza a Intelnek. De ledumálhatod hogy 1 éven túl is ők intézzék a gart szvsz.

#nincsbennetarcsi

(#16047) JanR válasza Qru (#16046) üzenetére


JanR
addikt

Nekem az iPon csak problémázik a garanciával. Nálam nagyon elvágták magukat idén. Egy darabig biztos nem vásárlok tőlük.

(#16048) Mercutio_ válasza Qru (#16046) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez egyébként mióta jött be ipon-éknál, hogy nem a saját garit írják ki, hanem ilyen trükkösen gyártói garnak írják, amit aztán a naív ügyfél tényleges általuk adott garinak is gondolhat?

Ez az 1 év után postázd ki az intelhez dolog nekem nemgyerebe :(

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16049) Qru válasza Mercutio_ (#16048) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most miért?! Nekem így tünt el a DFI lapom mikor visszaküldtem gariba. De a hülye postás nem visszafelé nyúlta le a jót hanem odafelé a döglött lapot. :DDD

mod:

Miért vn, az hogy az villan be ha látok egy ilyet, hogy bezzeg a régi cuccokban volt még anyag...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#16050) Speed® válasza Qru (#16049) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hehe..szép lassan én is leteszek a 480ról..pedig imádom :)
De azért nem vicc, hogy többet eszik, mint a 750Ti QuadSLI.

Ja, és ne rémisztgess..épp úton Hollandiába a Corsair kitt ;p

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.