Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) klepto válasza mr_ricsi (#50) üzenetére


klepto
addikt

Én azért nem tekintem az Oriont minőségi Magyar cégnek, mert rengeteg termék amik az ó logójukkal kerülnek forgalomba, semmi féle beavatkozáson, tervezésen, minőség ellenőrzésen nem megy keresztül, csak kap egy Orion nevet, és ennyi (pl. dvd).
A Videoton legalább régen maga tervezte meg a készülékei összetevőit, és ha nem is Magyar alkatrészekkel dolgozott, de a tervezés, alkatrész válogatás, szerelés, minőségi ellenőrzés mind-mind a Videoton céghez kapcsolódott, és megjegyzem nem is rossz minőségben!
És ha megnézel egy Orion DVD-t, vagy bármi mást a tv-n kívül, minden ott virít a magyar logó mögött a Made in Chine felirat :(((
És még valami: ha te tervezel egy műszaki ketyerét, és kiszámolod, hogy hova milyen tranyó, kondi, ic, stb. kell, akkor az a te termékednek fog minősűlni, függetlenűl attól, hogy a tranyó Gézától, a kondi Pistától, az ic Gizitől van! Pista, Géza, Gizi, csak alkatrészeket gyárt neked, de a gépet te tervezted, te gyártod le kész állapotra, és bármikor válltoztathatsz a beszállítón, ha rájösz, hogy pl. Géza minősíthetetlen tranyókat gyárt neked. Ezért lesz ez a te terméked (ala Vidi)! De ha én végzem a tervezés, és gyártás minden műveletét, és te a kész terméket veszed meg amire majd rárakod a monogrammodat (márkajelzésedet), és úgy kezded el árulni, akkor akár mennyire is el akarod hitetni a vevőkkel, hogy ez a te terméked, ez csak addig a percig fog sikerülni amíg az én álltalam gyártott termék meg nem jelenik Gizi, Pisti, és Józsi saját márkaneve alatt is. Ennek a vége viszont az lesz, hogy a te hírneved fog romlani a piacon, nem az enyém, mivel a magad termékeként próbálod eladni azt, ami nem is a tied, csak a neved adtad hozzá (lásd Orion DVD). Én OEM gyártó vagyok, nem adok bele nevet, mert nekem nagyobb üzlet így, mint nevet adni neki, és bejáratni a piacon. Ez kiváltépp igaz akkor, ha felvásárolok pár lepusztult gyárat, és ezzel együtt a márkanevét is, és így török be egy ország piacára, de a termékeim jelentős részét továbbra is otthon (a rizsföldeken) fogom gyártatni, mivel sokkal olcsóbb, de mint ''EU'' terméket, mivel a márkanév miatt az EU tagság is jár a termékeimnek (ugye nem én vagyok az egyetlen UE márka aki a rizsföldeken, és EU-n kívül gyártat a gazdaságossági szempontok miatt), lényegesen olcsóbb költségvetéssel (nincs vám, és egyéb sarcok), ezálltal nagyobb haszonnal tudom eladni, mintha nem így tenném.
Ezzel a kissé hosszúra sikeredett példázattal szerettem volna bemutatni, hogy mit gondolok én a mostani Orionról, és hogy mitől félek, a Videotonnal kapcsolatban.

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#52) CYBERIA válasza mr_ricsi (#50) üzenetére


CYBERIA
őstag

Talán azért, mert magyar gyár, magyar tervezés, magyar profit.
Ezzel szemben a Jászberényi úti nem magyar tervezés és valószínű, a profitot a szingapúriak nem utasítják vissza.
Ha már mindenképpen az off menő, akkor a Thomson slim TV-je:[kép]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#53) CYBERIA válasza CYBERIA (#52) üzenetére


CYBERIA
őstag

Fmms
[kép][kép]
Erre varrjatok gombot!

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#54) klepto válasza CYBERIA (#52) üzenetére


klepto
addikt

''Talán azért, mert magyar gyár, magyar tervezés, magyar profit.''

Pont én is ezt írtam le a módosított (# 51)-es hsz-ben, úgyhogy egy rugóra jár az agyunk ;)
Az offot én sem értem, de ez is legyen az ;]

Szerk:
Mi akar lenni az (# 53)-as hszben a két kép :F

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#55) CYBERIA válasza klepto (#54) üzenetére


CYBERIA
őstag

A bal oldali:[link]
A jobb oldali:[link]

Egyébként írtam a vidinek, hogy tisztázza már le, hogy hányadán is állunk. Majd szólok, ha visszaírnak.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#56) klepto válasza CYBERIA (#55) üzenetére


klepto
addikt

Köszi a két linket, hát ez nagyon meglepő :Y
Most akkor mi a helyzet ezen a téren :F
Én is kíváncsi leszek a Vidi levelére, ha egyálltalán válaszolnak :U
Az (#51)-es hozzászólásom egyértelműre és pontosra sikeredett szerinted?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#57) CYBERIA válasza klepto (#56) üzenetére


CYBERIA
őstag

Visszaírtak. Azt letisztázták, hogy nem Samsung. A cucc származásáról annyit mondott, hogy ameddig nincs szabad gyártókapacitás, addig ''egy hasonlóan neves távolkeleti gyártó technológiáját'' használják.
Az év végére vegyesen lesz saját és távolkeleti (szerintem LG akar az lenni) technológia.
Mindez a katódsugárcsöves tévékre vonatkozik, a Sagem-félékről nem tudok.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#58) shalafi66


shalafi66
veterán

Üdv, a sagem-féle is bérmunkában készül, csak a címke videoton, a vt holdingnak túl sok köze az összeszerelésen kívül nincs hozzá. :)
A régi thomsonos tévék (precision2000) sem a vidi fejlesztései voltak, ugyanaz a panel ült bennük, mint egyes bang&olufsen, thomson, stb. tévékben, a képcső pedig valóban videocolor volt, bár így összességében mégsem volt olyan rossz a tévé. A vc. képcsövek kifejezetten jók voltak sztem abban az időben. :) De mielőtt offolnék, azokban legalább a hangszóró magyar volt többnyire, H0816 néven készítette a vt hangszórógyára majd utána a hangszóró 2000.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#59) mr_ricsi válasza CYBERIA (#52) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Talán azért, mert magyar gyár, magyar tervezés, magyar profit.''
[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#60) CYBERIA válasza mr_ricsi (#59) üzenetére


CYBERIA
őstag

Több hibát is találtam...

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#61) Tomi2


Tomi2
csendes tag

Üdvözlet mindenkinek!
Azt sajnálom, hogy a Videoton meg az Orion már külföldi tulajdonban van, meg hogy külföldön és külföldi alkatrészekből szerelik már csak össze a készülékeket, de azért örülök annak, hogy maguk a márkák még léteznek.
Remélem, hogy előbb-utóbb talán csak hazakerül majd a gyártásuk-fejlesztésük is, ha úgy bizonyul, hogy van rájuk kereslet (vagy legalább valami részegység -pl. távirányító- tervezése).
Ami engem illet: van egy kis 37 cm képátlós Orion CTV-1414 M TV-m, amin még az eredeti Orion jelvény is rajta van (1998-ban vettem), meg bő egy éve vettem egy Orion DivX-es DVD lejátszót is (''Made in the EC'', de a jótállási jegyén már az van, hogy Izmirben készült (a Vestel gyárban), ami tudtommal már Ázsia :F ).
Nemrég láttam egy áruházi szórólapon, hogy újra lehet kapni Videoton TV-ket is - bár azt is hallottam, hogy ezeket már Kínában szerelik össze (s talán még a márkanevet is eladta nekik a Videoton :(( :O ).
Idehaza sajnos kicsi a gyártókapacitás, tudomásom szerint ezért is nem sikerült igazából kilépni a világpiacra, és fuccsolt be a gyártás a kát gyárnál az 1990-es évek elején. Kínában meg biztosan gazdaságosan lehet gyártatni valahol (csak azt nem értem, hogy akkor pl. a Samsungnak miért éri meg nálunk gyártani?).
Mindenesetre ha legközelebb TV-re lesz szükségem, akkor egy Videotont veszek (ha lesz még, de remélem, hogy lesz); már csak a nosztalgia miatt is, mert Vidink volt sokáig (még fekete-fehér, de vagy 20 évig kitartott).

(#62) viffer válasza CYBERIA (#57) üzenetére


viffer
csendes tag

> Sehr geehrte Gabor,
> ich habe info von unsere Representant bekommen, dass Sie moechten 1
> st. unsere Tv bekommen.
> Fuer was brauchen Sie dieses TV?
> Wenn fuer privat, dann kann man dieses Model in Hungary in
> Euronics,Tesco, Media Markt zu kaufen, aber mit Name Videoton
>
> Mit freundlichen Gruessen
> Sales Director
> Rolsen Electronics
> Sergey Cherepov
> cher@rolsen.ru
> www.rolsen.ru
> +7495 785 24 33 ext.171
> +7495 785 23 55 fax

szoval roviden:
Rakerdeztem, hogy hogyan tudok egy Rolsen Tv-t typ:D29SR57TI2 vasarolni,
es annyi a lenyeg, ha privat celra kell, akkor idehaza a fenti aruhazlancok aruljak, de videoton neven :))) Legalabbis a sales director szeint...
hoppppaaaa
Udv: Viffer

(#63) Tomi2 válasza CYBERIA (#33) üzenetére


Tomi2
csendes tag

Megnéztem a videotontv.hu honlapot. Ilyet kerestem, amikor először olvastam újságcikket a 3D-s Videoton TV-ről. Aztán elnéztem a videoton.hu-ra, de ott meg se híre se hamva nem volt ennek az egésznek, a mostani TV-gyártásról egy szó se.
És érdekes módon erre a videotontv.hu-ra sem volt még csak hivatkozás sem :F , a te hozzászólásod alapján találtam meg.

(#64) Tomi2 válasza CYBERIA (#41) üzenetére


Tomi2
csendes tag

Ezzel kapcsolatban idézek Drábik Illés ''Orion..?'' című írásából, amely a [link] oldalon olvasható:

Miként dolgozik ma az Orion Elektronikai Kft?

Egy singapuri kereskedelmi céghez tartozóan, élve a korszerű technológiai adottságaival és a sok évtizedes gyártási tapasztalatokkal, széles szakterületen vállal szerelési munkákat, rendkívüli rugalmassággal, sokszor lehetetlennek tűnő feladatok teljesítésével is. Szerelnek pl. TV készülékeket, autórádiókat, mikrohullámú sütők elektronikáját, vagy bármilyen elektronikai részegységet. Mindent, amit a piac kér, amit a technológia lehetővé tesz és amivel a sokoldalú, lelkes szakembergárda meg tud birkózni.

Ezzel a vállalkozási hitvallással akarnak és a tapasztalatok szerint tudnak is néhány száz embernek - mert ez a szám is az elérhető munkától rugalmasan függő - megélhetést biztosítani. Elkerülendő - amire van számos példa -, hogy a nagy múltú gyár helyén pl. bevásárló központ épüljön. Röviden így jellemezhető az Orion mai helyzete és reméljük, hogy a márkanév mellé visszakerül a ''hármasfej'' is emlékeztetve nagy múltú gyárunkra.

Ehhez kívánunk a lelkes Orionosoknak jó munkát és piaci sikereket!


Igen, én is a márkajelvényt hiányolom, de -ahogy írtam- elsősorban a márka továbbélésének örülök. De azért remélem, hogy előbb-utóbb visszakerül a termékekre az Orion logó is.

(#65) CYBERIA válasza Tomi2 (#64) üzenetére


CYBERIA
őstag

Én ezzel úgy vagyok, hogy ha ledobják a szingapúri igát, akkor jöhet vissza a régi logo.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#66) Tomi2 válasza CYBERIA (#65) üzenetére


Tomi2
csendes tag

Reméljük, mihamarabb jönni fog.
[kép]

(#67) Tomi2 válasza klepto (#1) üzenetére


Tomi2
csendes tag

Elolvastam a cikket. Ezek szerint ez tényleg magyar Videoton lesz (ellentétben azokkal a most kapható Videoton TV-kkel, amik - állítólag - Kínában készülnek, és a márkanév is el van adva nekik - bár ez utóbbit furcsállom, mert akkor most két Videoton is van?). Arra én is kíváncsi vagyok, hogy idehaza mikor lesz kapható, mert a cikkben az van, hogy megkezdődött a piacra való bevezetése.

(#68) romet


romet
tag

S ha a magyar a vidi, akkor Szfehérvár?

Lemaradtam. De sietek, hátha lesz belőlem valami

(#69) CYBERIA válasza romet (#68) üzenetére


CYBERIA
őstag

Igen.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#70) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

No eltelt bő egy hónap az utolsó mozzant óta. Hát szeretném felhozni kicsit a topicot.
Lassan a tavasz derekán vagyunk, és elvileg már múlt év Novemberében elkezdték gyártni a 3D-s Videoton tv-t. Mi hír van róla azóta? Nem halltotatok, vagy találtatok róla valamit a neten? Lesz-e egyálltalán belőle valami, és ha igen, mikor? Már nagyon kíváncsi lennék rá élőben :U

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#71) csanika


csanika
tag

Én nagyon remélem hogy a VIDEOTON ismét képes lesz jó és olcsó magyar tv-ket gyártani és nem csak licenszelt ''szarokat'' hanem magyar fejlesztésü és magyar gyártású elektronikai cikkeket.
Mi pedig mint vásárlók vegyük és ezzel támogassuk a magyar ipart.

'' Elment orosz, török,trianon sem örök!''

(#72) CYBERIA


CYBERIA
őstag

T***0-ban 47k-ért láttam ilyet: [link]
Szerintem nem jár rosszul, aki beruház :)

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#73) szaszu válasza CYBERIA (#72) üzenetére


szaszu
tag

szia, én most tervezem, hogy befektetek egy ilyenbe, akkor szerinted megéri?

szaszu

(#74) szaszu válasza szaszu (#73) üzenetére


szaszu
tag

megvettem a Videoton C2911-AM televizsönt, ruszki!

szaszu

(#75) klepto válasza szaszu (#74) üzenetére


klepto
addikt

Üdv!
Kifejtenéd bővebben a ''ruszki'' jelzőt?
Mi az Orosz benne?
Milyen a képminősége?
Mennyire vagy vele megelégedve?
A válaszaidat előre is köszi :R

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#76) karyo válasza szaszu (#74) üzenetére


karyo
senior tag

ruszki??? ezt a megállapítást mire alapozod?

Enjoy the silence.

(#77) szaszu válasza klepto (#75) üzenetére


szaszu
tag

orosz belsőt takar a kaszni, aminek jobban örülök mintha távolkeleti lenne (a dobozán ez áll - származási hely: Orosz Föderáció. illetve a nyelvi beállításoknál első helyen az orosz áll, ezt követi az angol, a német, majd a magyar)

képminőség, elégedettség: annyit ér, mint amennyibe kerül, csodát ne várjatok. a gyári színsémák nagyon színesek, számomra még a ''szolid'' is nézhetetlen, de ez legyen a legkisebb gond. összeségében nem csalódtam.

amúgy faterom a vidi gyárban dolgozott, azt mondta az első vidi szinestévében csak a kaszni és a hangszórók voltak magyarok, minden más ruszki. na ebben már a kaszni sem magyar :)

szaszu

(#78) szaszu válasza karyo (#76) üzenetére


szaszu
tag

a fentiekre alapozom, de az is előfordulhat, hogy távolkeleti csak az oroszoknál szerelik össze, amit nem igazán tartanék logikusnak, az olcsó munkaerő helyben adott a csíkszeműeknél, nem hiszem, hogy az oroszokhoz telepítenék az összeszerelést. szóval szerintem orosz lehet az egész és ezt a súlya is erősíti, kb 2szer olyan nehéz, mint a hasonló méretű philips tv :Y

szaszu

(#79) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Sziasztok!
Mondanám (röviden):
VideoTon C2911-AM

Már a legelején gondoltam, hogy a beépített hangszóró kevés lesz, két 3×9 cm-es, fene tudja milyen, nem tudom hogy szól, egyből lekötöttem:
[kép]

Amikor szétszedtem, nem nagyon találtam benne semmit, két panel + képcső + hangszórók, a paneleken szinte semmi, biztos ez a trend:
[kép]
Szinte teljesen IC-s az egész:
[kép]

Jó képcsöve van, LG Flatron:
[kép]

Tehát kötöttem a saját erősítőjére hangfalat, a SCART-on kívül (meg az antennán) semmilyen más csatlakozó nincs rajta.
Bekapcsolás után tapasztaltam, hogy az erősítője olyan zajos, hogy 0 hangerőn a 90 dB erzékenységű hangfalon még 4-5 méterről is lehet hallani az alapzajt. Ezt nem viszi magával, 10-12-es hangerőn már nem feltűnő, viszont már túl hangos. Valószínűleg a saját hangszórója lazán 10-15 dB-lel érzéketlenebb, ezért a zaj sem annyira jön át. Kipróbáltam, hogy a hangfal elő kötöttem 10 Ohm ellenállást (a hf. 8 Ohm), de még így is zavaró, a normál tévézési hangerő így 7-10-ről 10-14-re ment fel. Kb. 40-60 Ohm lehet a jó, így talán az alapzaj nem zavar, a normál hangerő meg mondjuk 50-es körül lenne. Dinamikátlan, nem jó.

Hang tekintetében a másik észrevétel, hogy a tuner bizony mono, nagy baj. AV bemeneten valószínűleg sztereó, ezt hamarosan kipróbálom.

A tuner egyébként átlagos, ismervén az itteni kábeltv minőségét, elmegy. 72 centin talán jobban látszódnak a hibák, esetleg ennyi.

A menüje is átlagos, értelemszerűen a profi EIZO monitoromon több a beállítási lehetőség.

Kép. A kép kimondottan élvezhető, nem számítottam ilyen jóra.
Fényerő: 4-es
Contrast: 5-ös
Színek: 5-ös
Talán a konvergencia (szívesebben írom convergentia-nak) nem tökéletes, de simán elmegy, jó lenne valahogy beállítani. Talán szerviz menü, jó lenne tudni.

A távirányítóján a nagyobb gombok nyomáspontját el kell találni, néha keresni kell.

Összegzésképpen nagyon rossz hang, nagyon jó kép, közepes tuner. Legnagyobb hibája, hogy mono, erre nagyon haragszom. AV bemenetet még nem próbáltam ki, de elöljáróban annak tudnám ajánlani, aki UPC vagy DigiTV előfizető.

Még az AV bemenetről beszámolok.

[Szerkesztve]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#80) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Sziasztok!

Megnéztem az AV bemenetet. Nagyon rossz. A kép homályos, világos részekben nincs árnyalás, mindenhol vicsorog a fehér, zajos az egész. A hang sem jobb, mint volt, viszont stereo, kipróbáltam. A konvergencia maradt (természetesen). Érdekes megfigyelés még, hogy a képet észrevehetően széthúzza a felső részen. Függőleges vonalaknál poén, egyébként nem nagyon látszik. Újabb nem szép dolog.

Az előző hozzászolásban írtam, hogy annak ajánlom, akinek digitális műholdvétele van, ezt visszavonnám.
Most azt mondom, hogy ahol a kábeltv minősége jó, és kell a nagyképernyő, oda egy 50 000 Ft-os kategóriában jó 72 cm-es tv. A lényeg az 50 000 Ft-on van, ehhez mérje mindenki.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#81) CYBERIA válasza szaszu (#78) üzenetére


CYBERIA
őstag

A képcső olyan nehéz.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#82) szaszu válasza CYBERIA (#81) üzenetére


szaszu
tag

Csak megerősíteni tudom CYBERIA hozzászólásait! A hang alapzaj akkor zavaró ha éjszaka tévézel nagyon alacsony hangerőn, ilyenkor eléggé hallatszik. Az alsó és felső részen történő széthúzás nálam a filmek feliratozásánál tűnt fel (ugye ez a kép alján van, és a betűk kissé megdőltek), de PAL/SECAM állítgatásaal megoldódott a probléma.

[Szerkesztve]

szaszu

(#83) CYBERIA válasza szaszu (#82) üzenetére


CYBERIA
őstag

Én PAL/SECAM-mal csak annyit tudok elérni, hogy fekete-fehér vagy színes.
Most gondold el, mekkora az alapzaj 90 dB körüli érzékenységnél!

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#84) szaszu válasza CYBERIA (#83) üzenetére


szaszu
tag

sajnos most nem tudom kipróbálni, mert nem vagyok a készülék közelében, de úgy emlékszem, hogy vagy a dvd játékoson váltogattam a pal/secam-ot vagy a tv-n és valamit javult a helyzet. sőt, a tv alsó és felső felén egyfajta vibrálás is volt dvd nézés közben (különösen a feliratozásnál volt zavaró) és ezen (is) segített a pal/secam játék. majd kipróbálom! várom a további észrevételeid!

szaszu

(#85) CYBERIA válasza szaszu (#84) üzenetére


CYBERIA
őstag

Szerviz menüt kéne behozni.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#86) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Felhívnám a figyelmet a HDMI feliratra :DD
löl

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#87) Blaise


Blaise
veterán

tisztázódott már, hogy hol szerelik össze ezeket ?

(#88) klepto


klepto
addikt

Egy kis topicfelhozás...
Vajon mi van a 3D-s tv-kel, hol tart most a projekt? :F
Mikor szárnyra kapott már a hír, és még mindig semmi. Vajon miért? :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#89) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Pár év pihenés után, hagy hozzam fel ismét a témát.
A topicnyitóban linkeltem egy hírt, ezt, ami a privátbankár oldalán számolt be a szenzációról, miszerint világújdonságként, és világelsőként dobja piacra a 3D-s tévéit a "magyar" Videoton cég.
A hír óta eltelt 5 év 3 hónap, de a Videoton világújdonsága még sincs a piacon.
Vajon mi történhetett, és miért nem jelent meg a Videoton 3D tévéje?
A hír csak decemberi kacsa lett volna?
Egy olyan hitelesnek tűnő, talán még kellő komolysággal is bíró weblap, mint a privatbankar.hu megengedhet magának egy ekkora kacsát? Ők szúrtak el valamit, és csak egy virtuális kacsát hoztak nyilvánosságra, vagy az élet szólt közbe, és a Videoton vetette el a projektet? Ha ez utóbbi az igaz, akkor miért nem jött össze a Videotonnak a "világszenzáció"? :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#90) klepto


klepto
addikt

Ismét egy kis topicfelhozás :B
2005, hírszenzáció; a Videoton fogja gyártani világelsőként a 3D-s tv.
2006: megjelent pár sima tv
2013: sehol a Videoton.
Nemhogy a 3D, de még a sima sem...
Mi történt a Videoton tévékkel, és mikor szűntek meg ismét létezni?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#91) Tomi_78 válasza klepto (#90) üzenetére


Tomi_78
tag

Sziasztok!
Én is reménykedve vártam a magyar televíziókészülék gyártás újjászületését, de úgy látszik, egyelőre csalódnunk kell, mint oly sok minden másban (annakidején, még az 1990-es években a Videoton egy "video-walkman" nevű világújdonságot is beharangozott - na, abból se lett semmi). :(((
Jómagam sem tudom pontosan, hogy mi az oka annak, hogy idehaza szinte kivétel nélkül elhalnak ezek a dolgok, mindenesetre a milliárdos tulaj Széles Gábor megérdemelné, hogy jól... khm... elnáspágolják. :(( Ha nyerek a lottón és multimilliárdos leszek, biztos, hogy kivásárolom abból a teszetosza-hozzá nem értő kezéből a híradástechnika ágazatát a gyárnak, és újrakezdem a Videoton TV-k, DVD-lejátszók és egyebek gyártását, idehaza, minél több magyar alkatrészből és magyar mérnökök és munkások agya és keze által :K .
Addig is reménykedve várom az új híreket, hátha mégis feltámad hamvaiból a magyar híradástechnika egyik zászlóshajója.

(#92) Tomi_78 válasza klepto (#89) üzenetére


Tomi_78
tag

"A topicnyitóban linkeltem egy hírt, ezt, ami a privátbankár oldalán számolt be a szenzációról, miszerint világújdonságként, és világelsőként dobja piacra a 3D-s tévéit a "magyar" Videoton cég."

Most rákerestem és elolvastam én is egy korabeli cikket ezzel a Videoton 3D-s TV-vel kapcsolatban itt:
[link]
Azt írják: "Az eljárás alapvetően abban különbözik az eddigiektől, hogy nem kell speciális szemüveget viselni, a szemlélő a képet körbejárhatja és a megjelenített tárgyat folyamatosan mozogva látja, mintha perspektívából szemlélné."
Ezzel szerintem még most is megállnák a helyüket, hiszen a mostani 3d-s TV-khez kell szemüveg. Akkor vajon miért nem lett belőle semmi???

(#93) klepto válasza Tomi_78 (#92) üzenetére


klepto
addikt

Gondolom azért, mert egyesek jobbnak látták némi csúszópénzzel elkenni a témát, mielőtt piacra dobják.
Persze nem biztos, hogy az országból világhódításra indult volna, de ki tudja...
Azért a márkát én sajnálom; bár minden márka sokkal jobb volt régen, mint ma.
Na meg persze ki emlékszik már az ITT Nokia-ra :D

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#94) Tomi_78 válasza klepto (#93) üzenetére


Tomi_78
tag

"Gondolom azért, mert egyesek jobbnak látták némi csúszópénzzel elkenni a témát, mielőtt piacra dobják."

De hogy lehet ilyet megengedni, különösen a Videoton vezetői részéről? Némi átmeneti aprópénzért odadobják a vállalat sikeres termékét meg egy világraszóló újítást, a jövőjüket???
Valami alapjaiban rohadt ebben az országban... :(( :(((

"Persze nem biztos, hogy az országból világhódításra indult volna, de ki tudja..."

De nincs kizárva; mindenesetre a TV-gyártó részlegét a Vidinek szerintem megmentette volna, sokunk nagy örömére és megelégedésére.

"Azért a márkát én sajnálom"

Én is. Mondhatnám, hogy most már sajnálhatjuk, mert a nagy nyugatimádatunkban veszni hagytunk mindent, amit nem kellett volna, de én egy megrögzött derülátó vagyok. :K

"Na meg persze ki emlékszik már az ITT Nokia-ra"

A név még rémlik, de a készülékeivel már korábban sem találkoztam. Nem tudom, mikor szűnt meg.

(#95) Tomi_78


Tomi_78
tag

Kellemes ünnepeket mindenkinek! :K

Rossz hírem van: pár hete e-mailben érdeklődtem a Videotonnál, hogy mi is a helyzet ezekkel az újításokkal és hogy tervezik-e a közeljövőben saját TV-készülékek és más szórakoztató elektronikai termékek piacra dobását. A válaszban erre a 3D-s dologra nem tértek ki, de közölték, hogy sajnos nem tervezik saját ilyen termékek újbóli gyártását. :(
Tehát ez a helyzet. Gondolom, ezen csak egy teljes vezetői szemléletváltás változtathat, vagy ha én leszek lottómilliárdos, és megvásárolom tőlük azt az üzletágat. ;)

(#96) Tomi_78


Tomi_78
tag

Sziasztok, rég voltam már itt.
A szívem megszakad, mikor látom az ingyen elvihető Videoton TV-ket a hírdetésekben. Vajon mi lesz a sorsa ezeknek az "utolsó mohikánoknak"? Találnak-e új gazdára? A legszívesebben összegyűjteném mindet, de nincs rá lehetőségem és főleg helyem a lakásban. Viszont Videoton DVD-lejátszóból van kettőm is.
Miért nem éri meg magyar márkát és vállalatot fenntartani a szórakoztatóelektronika piacán? Főleg ezt a már bevezetett, sok évtizedes múlttal rendelkező márkát? Széles Gábor jól elkúrta, nem is tudom, mit akar egy ilyen alak... most tényleg örökmozgót akar kifejleszteni, ha igazak a hírek?
Pedig annyiféle lapostévé kapható már, akkor hogyhogy a Videotonunknak ne lenne létjogosultsága, főleg ha nem kínai "minőségben" gyártana?

(#97) klepto válasza Tomi_78 (#96) üzenetére


klepto
addikt

Már bocsánat, de Széles egy ingyenélő pökhendi balf@sz. Megvette a céget fillérekért, de esze ágában sem volt termelni. mert az költség, ezért fogta az egész céget, úgy, ahogy volt felszámolta, és a csarnokokat kiadta egyéb cégeknek. Pl. IBM, ha jól tévedek egy időben Philips, jelenleg Samsung/Harman, stb. Neki csak a tiszta pénz kell, amit a bérleti díjakból be tud szedni munka nélkül. Hogy miért nem adta el a Videoton névhasználati jogokat, az már más kérdés, de nagyon nem érdeke itt senkinek, hogy a magyar márkák újból feléledjenek: Videoton, Csepel, Ikarusz, Pannónia, stb. Egyedül az Orion húzza, de ő is csak névileg az, a logót már nem merik használni...

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#98) Tomi_78 válasza klepto (#97) üzenetére


Tomi_78
tag

Államosítani kéne akkor a Videotont.
Nem politizálni akarok itt, de akkor legalább tényleg egy valódi magyar vállalat lenne magyar kézben, és tényleg adna valami hazai jelleget a gazdaságunknak, amire hiába mondják, hogy "magyar", ha egyszer külföldi cégek uralják és csupán egy összeszerelőüzemük az ország.
Erre legyünk büszkék? Na ne nézzenek már hülyének minket...

(#99) Tomi_78


Tomi_78
tag

Egy kis nosztalgia 1994-ből:

(#100) klepto válasza Tomi_78 (#99) üzenetére


klepto
addikt

Nem semmi árak voltak a 10-12.000.-Ft körüli fizetésekhez képest :Y

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#101) Tomi_78 válasza klepto (#100) üzenetére


Tomi_78
tag

Hát bizony, sajnos az így volt. De legalább megbecsülte az ember, amije volt; nem volt az az "eldobható világ", mint most. És akkoriban volt "egyénisége" a TV-készülékeknek is, nagyjából már a külsejéről meg lehetett állapítani, hogy mely gyártó mely típusa. Manapság meg minden TV egyforma: egy lapos kijelző és kész. Legfeljebb a távirányítójuk az, amely valamilyen szinten egyedi lehet. Azt persze nem bánom, hogy laposságuk és más technológiájuk miatt ezek hely- és energiatakarékosabbak CRT-s elődeiknél. :K

(#102) Tomi_78


Tomi_78
tag

Sziasztok!
Nézzétek mit találtam az archive.org-on: az egykori Video Magazin bedigitalizált számait, s bennük jónéhány bemutatót a szintén egykori Videoton TV-kről!
Egy pár ilyen oldalt le is mentettem onnan; akit érdekel, annak itt közzéteszem (ha nem olvasható, töltsd le és nagyítsd ki valami képnézegető programmal, pl. a Windows Paint-jével).

(#103) Tomi_78 válasza klepto (#97) üzenetére


Tomi_78
tag

"Egyedül az Orion húzza, de ő is csak névileg az, a logót már nem merik használni..."

Nekünk két Orion TV-nk is van a mostani gyártmányokból: egy kis PIF24-DLED és egy nagyobb, 40SA19FHD típusú.
A márkajelzés, vagyis a 3 fejű ember mindkettőn rajta van - viszont nem Magyarországon és nem magyar alkatrészekből készültek már. Tehát az Orion ma nem gyártó, hanem csupán forgalmazó cég, magyarán: valahol egy Közel- vagy Távol-keleti gyárban sok másokkal egyetemben legyártják ezeket a készülékeket és ráteszik az Orion jelvényt. :(((
Amúgy ezt leszámítva meg vagyok elégedve velük, mert eddig mindkettő hibátlanul működik.
A másik: a Videoton-nal kapcsolatban botlottam egy 2005-ös cikkbe ITT.
Ezen az oldalon ezt írják:
"Projektoros tévékben nyomul a Videoton
Három high-tech együttműködésben indított fejlesztés is piaci sikert hozott a Videoton Holding Rt. számára - mondta lapunknak Sinkó Ottó vezérigazgató -, s már folyik mindhárom továbbfejlesztése, alkalmazása és kiterjesztése is. A cég a francia Sagem megbízásából a projektoros televíziók gyártásába kezdett.
A világon egyedülálló megoldással valós idejű, három dimenziós (3D) kép megjelenítésére alkalmas technológiát dolgozott ki a Videoton Rt. és a Holografika Kft. európai uniós pályázati forrásokat is felhasználva. Az eljárás alapjaiban különbözik az eddig megvalósított 3D-s képalkotásoktól. Lényeges eleme, hogy a nézőnek nem kell speciális szemüveget viselnie, nincs helyhez kötve, a képet szinte körbejárhatja, és a megjelenített tárgyakat folyamatosan mozogva látja, mintha valóságos perspektívából szemlélné. A CAD szoftverek fejlődésével általánossá vált a háromdimenziós tervezés, de hiányzott egy jó képmegjelenítő hardvereszköz. E hiányt pótolja most a kifejlesztett termék. Egy nagy, "falméretű" 3D-s képmegjelenítőn is dolgoznak a mérnökök, s máris több autógyár jelezte, hogy használni szeretné a készüléket a járműtervezésben. Érdeklődik az innováció iránt az építészet, az orvostudomány, a biztonságtechnika, a légi irányítás és a szimulációval foglalkozó szakma is. A potenciális felhasználók közé sorolható a 3D-s számítógépes játékokat gyártó és forgalmazó ipar is. Felhasználási területe ma még beláthatatlan, valamikor háztartási eszközzé is válhat a 3D-s televízió - mutatott rá Sinkó Ottó. Alkalmazási lehetőségein nagyot lendítene a 3D-s kamera kifejlesztése, ez szintén a cégek tervei között szerepel.
Az orvosi készülékek kifejlesztésében is nagy fantáziát lát a Videoton Holding. Már mintegy száz darab kelt el Magyarországon és a környező országokban a Rhinolight nevű fényterápiás bőrgyógyászati eszközéből. A termék főként allergiás eredetű nyálkahártyapanaszok kezelésében eredményes. Az Egészségügyi Tudományos Tanács kutatásetikai bizottsága a kezelést orvosi eljárássá minősítette. A berendezést az Orvos- és Kórháztechnikai Intézet bevizsgálta, használati engedélye kiterjed az Európai Unió területére. A Rhinolightot az USA-ban várhatóan egy kockázatitőke-társaság forgalmazza majd. A Videoton pár hónap múlva megteremti a nagyobb volumenű gyártás feltételeit is. Ám a gyártás növelésére csak bő egy év múlva kerülhet sor, mert a Rhinolight újabb típusainak időigényes tesztelésével ki kell várni a következő allergiaidényt.
Piacra került a Videotonnak a Szegedi Tudományegyetemmel közösen kifejlesztett lézeres mérőműszere is. Az ebben alkalmazott fotoakusztikus mérési módszer alacsony koncentrációtartományban lehetővé teszi egy adott gázban más anyagok jelenlétének kimutatását. A Mol Rt. a földgázüzemeiben méri vele a földgáz vízgőz- és kénhidrogén-tartalmát. Fő felhasználási területének a környezetvédelem és az energiaipar ígérkezik.

A high-tech üzletág mellett három másik pilléren nyugszik a Videoton működése. A szerződéses gyártással foglalkozó egyik vállalat a közelmúltban kezdte meg a francia Sagem társaság megbízásából a projektoros televíziók (DLP) gyártását. A DLP-elven működő készülék képernyőmérete növeléséhez nincs szükség a készülék mélységének és súlyának növelésére, mint a katódsugárcsöveseknél. Az évi több tíz ezer készülék számára 150 millió forintból alakította ki a csarnokot, a technológiát a megrendelő hozta. A gyártás munkaerőigényét felvétellel és átcsoportosítással oldották meg. A két cég együttműködik irodatechnikai berendezések gyártásában is."

Ezekkel a projektoros TV-kkel annakidején találkozott valaki? Vagy ez is csak egy elhalt befektetés volt? Netán ez volt az a szépreményű 3d-s TV?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.