Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61) Tomi2


Tomi2
csendes tag

Üdvözlet mindenkinek!
Azt sajnálom, hogy a Videoton meg az Orion már külföldi tulajdonban van, meg hogy külföldön és külföldi alkatrészekből szerelik már csak össze a készülékeket, de azért örülök annak, hogy maguk a márkák még léteznek.
Remélem, hogy előbb-utóbb talán csak hazakerül majd a gyártásuk-fejlesztésük is, ha úgy bizonyul, hogy van rájuk kereslet (vagy legalább valami részegység -pl. távirányító- tervezése).
Ami engem illet: van egy kis 37 cm képátlós Orion CTV-1414 M TV-m, amin még az eredeti Orion jelvény is rajta van (1998-ban vettem), meg bő egy éve vettem egy Orion DivX-es DVD lejátszót is (''Made in the EC'', de a jótállási jegyén már az van, hogy Izmirben készült (a Vestel gyárban), ami tudtommal már Ázsia :F ).
Nemrég láttam egy áruházi szórólapon, hogy újra lehet kapni Videoton TV-ket is - bár azt is hallottam, hogy ezeket már Kínában szerelik össze (s talán még a márkanevet is eladta nekik a Videoton :(( :O ).
Idehaza sajnos kicsi a gyártókapacitás, tudomásom szerint ezért is nem sikerült igazából kilépni a világpiacra, és fuccsolt be a gyártás a kát gyárnál az 1990-es évek elején. Kínában meg biztosan gazdaságosan lehet gyártatni valahol (csak azt nem értem, hogy akkor pl. a Samsungnak miért éri meg nálunk gyártani?).
Mindenesetre ha legközelebb TV-re lesz szükségem, akkor egy Videotont veszek (ha lesz még, de remélem, hogy lesz); már csak a nosztalgia miatt is, mert Vidink volt sokáig (még fekete-fehér, de vagy 20 évig kitartott).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.