Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) flash-


flash-
veterán

Foglaljorvost.hu- oldat ismeritek?

gyorsan(pár héten belül) szeretnék hasi ultrahangot,itt az imént tudtam is foglalni márc. 6-ára. (ami szerintem teljesen jó)

Az lenne a kérdésem hogy a díjszabás a megadott értéktől (azt írja 20.000ft tól, de mindenkinél egy tól értéked ad meg) mennyire szokot eltérni?

és jól gondolom hogy akkor ha ezt befoglaltam akkor megyek meg is csinálják és meg is kapom a leletet, nincsen trükk hogy ez csak konzultáció, stb... :F

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2352) PeterZZ


PeterZZ
lelkes újonc

Üdv!
Vénás cukor érték 6.5 éhgyomorra, 10 perccel később otthon újbegyből 5.7. Ekkora eltérés lehetséges?
Illetve ha már itt vagyok, ez még visszafordítható valahogy?

(#2353) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Laboron voltam, egyetlen eltérés az MCV, 80,2 fL
Kell ezzel foglalkozni, vagy csak az elmúlt két napi kevés hús és zöldség az oka?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#2354) Theodorci válasza gordonfreemN (#2353) üzenetére


Theodorci
junior tag

Ez így önmagában semmi. Vérszegénység esetén kéne együtt értékelni több más eltéréssel. Ne foglalkozz vele

(#2355) Theodorci válasza PeterZZ (#2352) üzenetére


Theodorci
junior tag

Terheléses cukorvizsgálatot megérne a sztori, mert ez prediabetes is lehet.

(#2356) gordonfreemN válasza Theodorci (#2354) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszönöm szépen

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#2357) PeterZZ válasza Theodorci (#2355) üzenetére


PeterZZ
lelkes újonc

Köszi.

(#2358) Krisztianby válasza Archttila (#2281) üzenetére


Krisztianby
tag

Valószínű így marad a sípolás :).
Semmilyen hatás nem érte a fülem, orvosi tesztek szerint a hallásom príma és dobhártya se sérült. Gyógyszerezés nem segített. CT meg ilyeneket már kihagyom....
Már csak bizakodok esetleg xy év után abba marad vagy orvos tudomány oda jut :)

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#2359) erahurka


erahurka
félisten

Na voltam szemészeten... Szemcsepp és ha nem javul neurológia. Nem értem, nem utalt be egy glaucoma szűrésre sem... Utána jutott eszembe hogy úgy kellett volna magyaráznom a bajom, hogy mintha mindig a szemüveg kereténél néznék ki. Ilyen kis nagyítóval is megnézett mondjuk, de a zöldhályog nem tudom látható-e úgy. Az nem is hályog ugye, hanem "szenzorkárosodás".

(#2360) mzso


mzso
veterán

Helló!

Igényelt már valaki adó-visszatérítést cöliákia miatt? Mi kell ehhez. Rendesen be kell menni kontrollra a gasztroenterológiára? Vagy elintézik valahol ott irodán?
(A háziorvos azt mondta, hogy először a gasztroenterológus tud kiadni, majd később ő is.)

(#2361) Theodorci válasza mzso (#2360) üzenetére


Theodorci
junior tag

Nem igényeltem soha, de úgy tudom a szakorvosnak kell egy erre való nyomtatványt kitöltenie. Szerintem neki tudnia kell rögtön hogy mi az eljárás. De az biztos hogy rendszeres szakorvosi kontroll kell.

[ Szerkesztve ]

(#2362) erahurka válasza mzso (#2360) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem elég ha telefonálsz a gasztroenterológusodnak. Ha jól emlékszem nekem az ambuláns lapon írta, aztán az alapján a háziorvos írt igazolást. Kell hozzá adóazonosító is.

(#2363) erahurka válasza Theodorci (#2361) üzenetére


erahurka
félisten

Végleges fogyatékosság, úgyhogy nem hiszem hogy kell rendszeres kontroll. Szakorvosi javaslathoz kell, a kedvezményes gyógyszervásárláshoz.

[ Szerkesztve ]

(#2364) mzso válasza erahurka (#2362) üzenetére


mzso
veterán

Nekem szerepel az ambuláns lapon. Nézelődött egy pár percet a háziorvos a rendszerben, de azt mondta először csak a gasztroenterológián adnak. Mondjuk közel sem biztos, hogy jól tudja...

(#2365) erahurka válasza mzso (#2364) üzenetére


erahurka
félisten

Azért kell szólni gasztroenterológusnak hogy szeretnéd ezt az adókedvezményt. Rá fogja írni, hogy kéri a háziorvost az igazolás vagy nyomtatvány kitöltésére.

(#2366) citkar válasza mzso (#2364) üzenetére


citkar
addikt

A törvény szerint a megfelelő szakorvos, jelen esetben a gasztroenterológus, vagy az ő javaslatára a háziorvosod adhat ilyen igazolást. Normális helyen indokolt esetben egyből kiállítja az adóvisszatérítéshez szükséges igazolást a kezelőorvos, minthogy adjon egy igazolást, amivel elballagsz máshova (mert miért csinálná meg ő maga, biztos neked sincs más dolgon ezen kívül), ahol az igazolás, igazolását adják neked :F . Továbbá azért sem adja ki egyes háziorvos ezt az igazolást, mert nem elég egy diagnózis (persze a NAV-nál megáll ennyinél a tudomány, hogy rajta van a listán a BNO és jár neki ez a pénz), de a törvénynek vannak konkrét betegségekkel kapcsolatos kiegészítései, hogy egyes diagnózis (betegség) esetén milyen kritériumoknak kell teljesülni, hogy adható legyen, pl kezdeti stádiumban az enyhe tünetek miatt még nem indokolt (pedig megvan az elvárt BNO kód), de magasabb stádiumhoz kötik és csak attól a stádiumtól adható. Nyilván minden szakterülethez nem érthet a háziorvos és rajta vasalják be, ha X év múlva egy hozzáértő lefüleli, mégsem felel meg minden szempontból, még akkor is, ha telefonon azt mondja a NAV-os ügyintéző, hogy jól van az úgy, de ő nem tudja és nem is övé a felelősség (semmilyen következménye nincs ránézve, ha telefonon, vagy személyesen egy irodában félrevezet, tőlük mindent csak írásban lehet elfogadni!).

(#2367) Theodorci válasza erahurka (#2363) üzenetére


Theodorci
junior tag

Családban van akinek komoly allergiára jár adókedvezmény és x időnként szakorvosi papír kell a megújításhoz. :R

(#2368) erahurka válasza Theodorci (#2367) üzenetére


erahurka
félisten

Nem gondoltam volna. Mert van elvileg időszakos verzió is, de amiből nem lehet kigyógyulni, arra minek új papír?

(#2369) VIPowER válasza erahurka (#2368) üzenetére


VIPowER
senior tag

Mert az állam még hisz a csodákban.

(#2370) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Arra van valamilyen szabályozás, hogy rehabon mennyit kéne foglalkozni egy beteggel? Ha ninincs gyógytornász, akkor kéne helyettesíteni eleve szerintem, de sose szokták. Vagy a gyereke van táppénzen, vagy ő. Szerintem Mamámat simán fel lehetne/lehetett volna annyira erősíteni, hogy legalább tolószékbe be/ki tudjon ülni egyedül, de jelenleg heti 1-2 alkalommal foglalkoznak vele. 4 hónap egy ágyban meg kimeríti az emberkínzás fogalmát szerintem. Néha kiültetik a betegeket székbe, hogy legalább ablakon keresztül napozzanak. De ezt nem heti vagy kétheti 1x kellene. Ha megyek, akkor se mindig van elég kapacitás, hogy kiültessék, egyedül meg nem is lehet.
Katasztrófa ami megy. Győr mellől is Békés megyébe hoznak időseket, mert nincs hova tenni őket. Meg is halt az egyik néni, mert csak heti 1x tudta az unokája látogatni. Etetni meg nem nagyon etetnek senkit, ha nem tud enni éhenhal gyakorlatilag. Kicsit még nyomnak bele infúziót, hogy a látszat meglegyen. Ennél még az eutanázia is jobb.
Én értem, hogy nincs elég ember, de akkor legyen akkora fizetés, hogy 2-3 magán ápolót fel tudjak fogadni 24 órás munkára.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2371) citkar válasza Victoryus (#2370) üzenetére


citkar
addikt

Két idézet (részben jó tanács) az év elejéből, az aktuális orvosi kamara elnökétől, mindent elmond, ha valaki még nem tapasztalta volna meg:
"Az állam lakosonként az uniós átlag felét, 1200-1300 eurót fordítja egészségügyre az OECD statisztika szerint."
"A jelenlegi lépések olyan irányba mutatnak, hogy azt gondolom, aki megteheti, különítsen el az egészségügyi ellátására is egy összeget. Ugyanúgy, ahogy nyugdíjra vagy a gyerek oktatására, amit sokan az állami rendszeren kívül oldanak meg"
Szóval fizesd be az adókat/járulékokat és tegyél félre, mert azokért alig kapsz valamit.

[ Szerkesztve ]

(#2372) SOAD19


SOAD19
addikt

Üdv!

Egy ideje, jobban mondva jó ideje kínlódik a hasam emésztésem. Van keresztallergiám is, és erre is fogtam. Régebben párszor volt olyan allergiás reakcióm bizonyos étel elfogyasztása után, hogy erős hasgörcs, viszketés, hányás, hasmenés. Hasfájás is van, amikor állandó, a székelésem is olykor rendszeres, aztán eszek valamit, ami nem tetszik a gyomromnak (hasmenés, legutóbb frankfurti leves) és utána megint rendszertelen lesz. Egy ideje nyálkás széklet is befigyelt, így január közepén voltam a háziorvosomnál, aki végre adott beutalót a gasztrora, nem pedig az allergiára. Két hónapra kaptam időpontot a dokihoz, azaz most keddre. Megnyomkodta a hasam és alul is érzékeny volt kissé, de most magamnak nyomkodva középen is az. Kérdezte a koromat is (39), és adott időpontot kolonoszkópiára. Ahogy bújom a netet, kezdek beparázni, hogy lehet vastagbélrák lesz az. Most legutóbb azt olvastam, hogy az éjjeli leizzadás is előfordul a ráknál, és mostanában párszor már volt, hogy kicsit nedvesnek éreztem amiben aludtam.
Viszont '22 szeptemberében egy másik probléma nyomán csináltak nálam ultrahangot, és akkor ahogy olvasom a hasamat is átnézte, és semmi rendellenességet nem talált. Itt egy kép róla: [kép]
Vagy UH nem megbízható a belekkel kapcsolatban, valahol írták, hogy üreges szerveknél nem az igazi. Gondolom 1,5 év alatt nem romolhatott, alakulhatott ki komolyabb betegség, amit az UH nem mutatott ki.
A kolonoszkópiára is 3 hónapra kaptam időpontot, június közepére, ezért ma elmentem magán intézménybe időpontot kérni, de ott is csak április végére kaptam időpontot. Kedden még rákérdezek pár helyen, hátha máshol korábbi időpontot is kapok, mert ilyen esetben minden nap, hét számíthat, ha jól tudom.

Mi a véleményetek? :F

[ Szerkesztve ]

(#2373) fojtviki válasza SOAD19 (#2372) üzenetére


fojtviki
senior tag

Te is elkövetted azt a hibát, amit én/mi. Ha neten keresel válaszokat, akkor a végén már a "hajfájásra" is megtalálod, hogy rákos vagy. De komolyan. Ha gyors időpontot szeretnél akkor ezt tudom ajánlani: [link]

(#2374) kenwood3 válasza SOAD19 (#2372) üzenetére


kenwood3
őstag

Kb en is rakfobiaval es hasonlo tunetekkel ndultam neki, meg 15 kilo fogyassal , aztan lett belole Crohn. Igazabol nagyon sok minden lehet meg rakon kivuk is. Ibs, crohn, colitis, valamilyen etelintolerancia. Igazabol negativ lett a kolonoszkopia nekem, aztan a kapszula endoszkopia mutatta ki a bajt. Szoval ne add fel ha negativ lenne neked is

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#2375) margithid


margithid
veterán

Szerintetek ha allergiás vagyok és orrsövényferdülésem is van, akkor előbb az allergiát kellene kezelni?
Esetleg velük van valakinek tapasztalata? [link]
Már előre félek a nyártól. Sajnos tavaly már a gyógyszerek se segítettek, csak a mometason.

(#2376) mzso válasza citkar (#2366) üzenetére


mzso
veterán

Most rákérdeztem telefonon, a gasztro azt mondta a háziorvos is ki tud adni, elég határozottan.

A háziorvos meg azt (valamilyen oknál fogva), hogy majd nyár folyamán megoldjuk.

Amúgy ezt bármikor le lehet adni és megkapni a visszatérítést? Vagy adóbevalláshoz van kötve?

A gasztroenterológiára meg beutaló és időpont kell. Lehet be sem jutnék májusban, amilyen a magyar egészségügy állapota...

[ Szerkesztve ]

(#2377) citkar válasza mzso (#2376) üzenetére


citkar
addikt

Lehet keresnék egy másik gasztroenterológust. Itt a törvény.
"betegség, illetve fogyatékosság megállapítására és az állapot végleges vagy átmeneti jellegének meghatározására szakambulancia vagy kórházi osztály szakorvosa jogosult" , háziorvos pedig csak az ő dokumentálása után:
"az állapot a jogosultságot megállapító (1) bekezdés szerinti orvosi dokumentáció alapján végleges, a beteg választott háziorvosa állítja ki."
Ezért mondom, hogy a háziorvoshoz küldés a lepasszolas, hogy igazolja az igazolást. Előtte a gasztrosnak meg kell állapítani a jogosultságot és le kell írnia, hogy végleges, ilyenkor pedig már kiadják az igazolást is... kultúrált helyeken.

(#2378) mzso válasza citkar (#2377) üzenetére


mzso
veterán

Nem konkrétan a szakorvossal beszéltem, hanem aki felvette a az osztályon a telefont. De oda is bejutni beutaló, meg időpont foglalás (naponta egy óra amikor hívni lehet) után lehetséges. Az is vagy 1-1,5 hónap érzésre. Meg utána egy délelőttnyi várakozás jó eséllyel.

A francokért nem csinálnak automatikusan és küldenek ki, tesznek fel az eeszt-be.

(#2379) citkar válasza mzso (#2378) üzenetére


citkar
addikt

Úgy tudom ezt az igazolást csak papíron adhatja ki., ráadásul valóban nehéz bejutni, nem nagyon van más lehetőség. Viszont, ah egyszer kiállítja, azt tedd el, végleges lesz valószínűleg, többé nem kell kérj.

(#2380) mzso válasza citkar (#2379) üzenetére


mzso
veterán

Oké. Nehéz eldönteni ki akar átverni... Jelek szerint most a gaszteo volt.

Csak elméleti síkon gondoltam. Tudom, hogy bürökratikus ganéj az egész ország.

Ha nem így lenne, simán bejegyezhetnék a rendszerbe ami láthatna a nav és vagy automatikusan visszatérítene, vagy pár kattintással lehetne ígényelni.

(#2381) SOAD19 válasza fojtviki (#2373) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi! Melóban olvastam, és nem volt időm válaszolni utána meg elfelejtettem. Köszi a linket, de debreceni vagyok.

#2374 kenwood3
Köszi! A debreceni topikban 3-an is ajánlottak egy magán dokit, de sajna, csak két hetrente rendel szerdánként, és csak május 15-ére volt időpont, mert, ez a f@szom máj. 1-ejének is pont szerdára kellett esnie... :((( Altatásban kértem gyomor és vastagbél tükrözést, gondoltam ha elaltatnak, akkor tudjuk le mindkettőt és olcsóbban kijön, mintha kétszer kellene megcsinálni altatásban. Az államiban pont egy olyan dokit néztem ki, akinél írták a kapszulás endoszkópiát, fel is hoztam neki, hogy esetleg... Mondta, hogy kb. 500k-ba fáj, és amúgy nem az igazi, mert ha találnak vele valamit, akkor úgyis csinálni kell hagyományos tükrözést. Elmondása szerint ez inkább szűrésre, prevencióra jó, inkább a tehetősebbeknek. Tényleg ilyen brutál áron van egy ilyen vizsgálat?

[ Szerkesztve ]

(#2382) citkar válasza mzso (#2380) üzenetére


citkar
addikt

A törvény elég egyértelmű, azért linkeltem.
"meghatározására szakambulancia vagy kórházi osztály szakorvosa jogosult"
Ha már meg lett határozva a betegség és hogy jogosult, továbbá leírta, hogy végleges, akkor ezzel csinálhatja háziorvos.
Láttam hasonlókat, sőt durvább betegjogi kérdéseket felvető nemtörődömséget ilyen-olyan szakrendeléseken, vagy kórházakban, nem akarja megcsinálni, nincs is következménye, ha nem csinálja meg, nem tudtam én se mit kezdeni vele.

[ Szerkesztve ]

(#2383) kenwood3 válasza SOAD19 (#2381) üzenetére


kenwood3
őstag

Nekem megcsinálták, a tb finnanszirozta végül, de jah ennyibe kerül kb....mondjuk előtte majd 300-at fizettem mindenfele vizsgalatokra... Nekem volt negativ vastag, és gyomor tükrözésem, de ezek mellett 5x kalprotektin értékem volt. Szerintem emiatt asz érték miatt kaptam zöld utat kapszulás vizsgálatara

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#2384) SOAD19 válasza kenwood3 (#2383) üzenetére


SOAD19
addikt

Értem, köszi! Közben hívtak, hogy valaki visszamondta, úgyhogy holnap megcsinálják a vizsgálatot. Remélem, nem találnak semmi nagyon komoly bajt, az biztat, hogy 1,5 éve egy hasi ultrahang alapján minden rendben volt, ahogy sikerült lefordítani. Bár olvastam, hogy nem teljesen megbízható, a tükrözéssel lehet biztosan, kellő mértékben, pontossággal átvizsgálni a beleket, de a vékonybél egészét még azzal se. Arra, csak a kapszulás megoldás lehet jó.
Gyomor, vastagbéltükrözés is lesz. Mennyire viseli meg a szervezetet, beleket, gyomrot egy ilyen vizsgálat?
Az idegesít, hogy már rég el akartam volna menni gasztroenterológushoz, de a hátsó doki az allergológiára küldött, mert amúgy is allergiás vagyok. Igaz ki is jött, hogy csomó mindenre van keresztallergiám. Anyámnak is tavaly vették ki az epehólyagját, de reggelente sokszor van még mindig hasmenése, többször kell mennie wc-re. Őt is allergológiára küldte, muter nem is értette, hogy miért, majd mikor időpontot kért az ügyintéző se nagyon értette a dolgot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.