Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Hieronymus: Pihole + Unbound
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Graphics: Telefonvásárlási kálváriám....avagy clickbait cím: Horror a hardveraprón
- sziku69: Szólánc.
- Gurulunk, WAZE?!
- hcl: Olympus E-PL1 nyomozás
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Hieronymus: A jövő számítógépei (Reloaded)
-
LOGOUT

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Norbi887
#34626
üzenetére
Én ma jártam hasonló módon, 16.04-gyel.
Eddig minden szép és jó volt, gondoltam most már frissítek egyet. Vesztemre.
Majd olvasgattam, s azt írták, ismert bug a zárt driver-nél... (sajna a linket nem mentettem le). Eddig ment szépen, most frissítés után vissza kellett térnem a nouveau-ra. Most jó a felbontás, majd a gyerekek reklamálnak, hogy nem megy valami játék... Azért ilyet már régen tapasztaltam.
(egy éve frissítettem a rendszert 10.04-ről! ... szegénykém elavult már) -
Lacc
aktív tag
-
-
Frawly
veterán
válasz
Norbi887
#34626
üzenetére
Azt hiszem erre nincs megoldás. Az újabb NV driverek már a kernelbe épített modeset driverre épülnek, amit néhány kártya nem szeret, azért csak 640x480-as a bootképernyő felbontása. Miután felállt a rendszer, betölti a driver többi részét is, azért van rendes felbontás utána.
-
King Unique
titán
válasz
Norbi887
#32187
üzenetére
Ha a telepítés típusánál a screenshoton lévő legelső opciót választod, akkor nem, nem fogja törölni. Vagy lehet másképpen is, amit a Képregény - Windows mellé Ubuntu leírás jól szemléltet. Ha netán UEFI-s telepítésről van szó, akkor annak megfelelő leírás is van. Ezek amúgy az itteni összefoglalóban is megtalálhatók, amit és a linkelt leírásokat azért nem ártana a telepítés előtt áttanulmányozni!
Egyébként, ha annyira biztosra akarsz menni és fő elővigyázatosság, akkor előtte mentést készítesz a rendszerről (és az adatokról) pl. ezzel a programmal.

Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- VR topik
- E-book olvasók
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Kuponkunyeráló
- Milyen CPU léghűtést vegyek?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Diablo II: Classic és Resurrected
- További aktív témák...
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- PC Szervizeket, Gépépítőket keresek B2B szoftver partnerségre (E-számlával)
- Game Pass Ultimate előfizetések 3 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel! 13 hónap ultimate - 50.000 ft
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 5000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- Lenovo LOQ 15ARP9 - 15.6"FHD 144Hz - Ryzen 5 7235HS - 16GB - 512GB - Win11 - RTX 3050 - 1,5 év gari
- Magyarország piacvezető szoftver webáruháza
- HP 17-CP2003NH - 17,3" Full HD IPS - Ryzen 5 7520U - 8GB - 512GB - Win11 - MAGYAR - 2+ év garancia
- Lenovo ThinkPad L13 Gen 3 13,3" - i5 1235U, 16GB RAM, SSD, jó akku, magyar bill. - számla, 6 hó gar
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


