Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- eBay-es kütyük kis pénzért
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Meggyi001: A kérdés...
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
-
LOGOUT

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Kókuszdió
#25337
üzenetére
Telepitettem a harom rendszer kozul a sima ubuntu + parost
Az melyik lehet? nem lenne rossz, ha mi is értenénk, miket csinálsz

Nincs kizárva, hogy a vdpau hw gyorsítás kell neked is.
másik link -
válasz
Kókuszdió
#25331
üzenetére
2 GB-os régi gépen a live-ban történő kipróbálásnál azért nagyon nem ugyanaz a videó lejátszás sem, mint telepített rendszeren, ne is várd ugyanazt a teljesítményt
.Akár ki is veheted a merevlemezt, mert nem játszik sok szerepet, abból a 2 giga memóból fut a rendszer és a maradékból szeretnéd a gördülékenységet.

-
#40553216
törölt tag
válasz
Kókuszdió
#25310
üzenetére
Ismerős gépén a 32 bites 12.04 Gnome-mal simán megy E7200-ason, 2 GB RAM-mal. Nálam a 64 bites Lubuntu 14.04 ennél kevesebbel is beéri.
(#25312) sz.balazs.95
Perverz.
Itt van leírás. -
válasz
Kókuszdió
#25307
üzenetére
Lesz benne magyar nyelv.
Ebben a cikkben nézd meg a táblázatokat, jól látszanak az erőforrás igények.
Ez a cikk a Mate-t a Lubuntu és a Xubuntu közé lövei be.
Ha már ott vagy, nézd meg a Bodhi Linux-ot is. -
lev258
veterán
válasz
Kókuszdió
#25307
üzenetére
Ha "gyenge gépre ezek közül melyik a legjobb", akkor a kérdésre a Lubuntu a válasz. De amennyiben fapadosnak éreznéd, a többit is meg lehet próbálni, nem biztos, hogy észrevehetően lassabb lesz.
Magyar nyelvi támogatása mindegyiknek van, de a telepítés után valószínűleg még be kell nézni a Nyelvi beállítások menübe, hogy minden települjön. -
lev258
veterán
válasz
Kókuszdió
#25292
üzenetére
Az Ubuntu által használt Unity grafikus felület kicsit erőforrás-igényesebb. Én javasolnám, hogy próbáld ki (nem kell hozzá telepíteni) az Ubuntu Mate-t elsőként vagy Xubuntut, a 14.04-est. A 15-ös verziók rövid támogatást élveznek.
Bitpalace: Bizony. Minden más ugyanaz a motorháztető alatt. Mivel van problémád? -
Rimuru
veterán
válasz
Kókuszdió
#25226
üzenetére
Azt csinalnam hogy az nagyobbik, E particionak a vegerol lecsipnek 30-50Gb-ot (amennyi kell neked) a Windows lemezkezelovel (bar van aki szerint ez nem biztonsagos, en nem tudok ra alternativat mondani), utana Ubuntu telepitovel kezi particionalas segitsegevel csinalnek 1 particiot a /-nek es egy masikat a swap-nak ha szukseg van ra, neked szerintem ennyi igy eleg is lenne.
Ha ez megvan akkor arra figyelj hogy a rendszerbetolto jo helyre keruljon, pl: /dev/sda az SSD, /dev/sdb a HDD, akkor a /dev/sdb-t valaszd ki rendszerbetolto helyenek. -
Rimuru
veterán
-
Rimuru
veterán
válasz
Kókuszdió
#25220
üzenetére
1 honap mulva jon az uj lts (16.04), lehet megvarnam ha nem surgos.
A legbiztosabb megoldas az ha lehuzod az SSD-t addig amig telepited az Ubuntu-t, de egyebkent ha a telepites kozben te nem allitasz be semmi olyat (particionalaskor, kezit valassz) akkor utana a telepito se nyul hozza az SSD-hez.(#25222) TechN7ne: Most akarmelyiket felrakod beallithatod majd hogy frissuljon 16.04 LTS vonalra, viszont ezen majd maradnek a kesobbiekben. En azert ajanlanam a varast mert neha elofordul hogy ilyen nagyobb frissitesnel elromlik valami (persze nem torvenyszeru).
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Korszakok keverednek a HYTE legfrissebb, lekerekített külsejű házában
- Amazfit Helio Strap – képernyőmentesen
- TCL LCD és LED TV-k
- Önvédelmi fegyvernek is elmenne a Keychron analóg billentyűzete
- Milyen processzort vegyek?
- Asztalos klub
- Path of Exile (ARPG)
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- LEGO klub
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! ASRockB450M R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD STRIX RTX 2070 SUPER 8GB GameMax Aero Mini 700W
- Nokia 8 Sirocco / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B450M R5 3500X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3050 8GB GameMax STORM Black EVGA 600W
- Ulefone Armor 33 Pro
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő



.


