Hirdetés

2024. július 2., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#46751) Kendek válasza jochen (#46748) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Debian alapú Mintre melyik Ubuntu verziós PPA-t vetted fel, a Rendszerment telepítése közben és a rendszer frissítésénél nem adódott belőle semmilyen probléma? A Debian Squeeze a Luciddal kompatibilis, de a testingre valószínűleg már újabbé kell. De én inkább amondó vagyok, hogy egy gördülő disztróra ne vegyél fel PPA-t, mert ha jelenleg nem is, de idővel úgyis inkompatibilitás lép fel.
Az elkészített Live-ot lehet telepíteni is, csak el kell indítani a Rendszermenttet hozzá és egyből a telepítős felülete jön be. Annyi, hogy egyelőre a root jelszavát nem lehet átírni, csak a felhasználónak lehet újat megadni. Ezen majd még dolgozom, Ubuntu alatt ugye nincs ebből probléma.
A legjobb ha a sourceforge oldaláról letöltöd a legfrissebb verziót, majd azt telepíted és azzal próbálkozol a későbbiekben. Az elkészült .iso-t pedig hacsak teheted próbáld meg tesztelni kiírás előtt mondjuk VirtualBoxban. Vagy javaslom, hogy olyan adathordozót válassz amely utána felülírható.

<-ƘƘ->

(#46752) PuMbA válasza ViZion (#46750) üzenetére


PuMbA
titán

Ha a registry-be átírsz egy kulcsot akkor még rearmolhatsz többet. Én nem tudom, hogy legális-e vagy sem, de szerintem legális. Nem hinném, hogy a Microsoft direkt hagyta bent ezeket a lehetőségeket, hogy szívassuk már meg az embereket, hogy így mégse legális :)

(#46753) jochen válasza Kendek (#46751) üzenetére


jochen
csendes tag

Nagyon köszönöm!!! Még egy -két kérdés: ez a Mint Debian nagyon gyors, és tetszik is.,mit javasolsz, akkor minden PPA-tárolót töröljek, ami rajta van? És milyet vegyek fel ami hasznos? Bocs, de minden tanács aranyat ér, még igen kezdő vagyok.

A mértéktartás abból áll,hogyha valamiből elegem van, abbahagyom.

(#46754) ViZion válasza jochen (#46753) üzenetére


ViZion
félisten

Háát, ha kezdő vagy akkor adok egy tanácsot: legyen mentésed és telepítőd kiírva...
Ősi dakota bölcsesség: "... 2 féle amber van: akinek van mentése és aki h¤lye."

Ne törölgess tárolókat csak úgy, az alapok kellenek, ott jönnek a frissítések. Frissítéseket listázza, átnézed, és tudod mi kell, mi a rendszer része, stb. Nem kell bolygatni sztem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46755) jochen válasza ViZion (#46754) üzenetére


jochen
csendes tag

o.k. mi van akkor, ha bizonyos tárolók "megszűntek",csomagok frissitése meghiusult". "mellőzve"lettek?

A mértéktartás abból áll,hogyha valamiből elegem van, abbahagyom.

(#46756) Kendek válasza jochen (#46753) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Debian testingre (Mint Debian) ha teheted akkor inkább egyetlen PPA-t se vegyél fel. A PPA-k Ubuntuhoz vannak, ahhoz is jól elvannak különítve a különböző kiadások. Minden egyes csomag külön készül minden Ubuntu kiadásra, a Debiannal ezek javarészt nem kompatibilisek.

<-ƘƘ->

(#46757) ViZion


ViZion
félisten

Valami egyszerű, magyarul tudó, kis igényű képszerkesztőt tudtok ajánlani Lubuntura?
Pinta, Gimp, Fotoxx volt próbálva, más?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46758) jochen válasza Kendek (#46756) üzenetére


jochen
csendes tag

Igy fogok tenni.Köszönöm, mégegyszer. A Rendszerment-et felteszem az általad javasolt módon.

A mértéktartás abból áll,hogyha valamiből elegem van, abbahagyom.

(#46759) Kendek válasza jochen (#46758) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, megnéztem ezt az LMDE-t én is, de sajnos a 201012-eset szedtem le mert nem figyeltem és az van felül. Ez eddig használhatatlan volt. Valamiért Casperrel csinálták a Live-ot live-boot helyett, ezért máris felkeltette a figyelmemet. De sajnos nem Hybrid ISO-ról van szó, így kénytelen voltam egy DVD-t megírni neki. Telepítés után frissíteni nem lehet mert az töréseket generál, a Rendszermenttet meg nem lehet felrakni, mert a Gambas telepítése leszedné a fél rendszert. Ráadásul még a Firefoxot sem lehet elindítani, annak is van valami hibája.
Na mondjuk ez mind érthető, hiszen sokat frissült a testing tároló azóta, ezért most lecsekkolom az újabb telepítőt is.

<-ƘƘ->

(#46760) hcl válasza deathtania (#46738) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Eret vágnék, ha havonta kéne telepítenem a gépem. Már a fél év is gáz.
Ezelőtt asszem 2 évig volt meg a Kubuntu 10.04 LTS, most télen feltettem a 11.10 simát, az is ellesz egy jó darabig. Belaktam, használom. Az asztali gépem nem a kísérletezés terepe, ezen nem fér bele, hogy ja, most telepítettem, és nincs fent valami.
És újra se kell rakni, pár évente már unalomból szoktam :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#46761) jochen válasza Kendek (#46759) üzenetére


jochen
csendes tag

:-) Nekem ez a Mint Debian a negyedik telepités, előtte könnyek és szenvedés. De nem adom fel, három-négy év, és valamennyire érteni fogom a Linux lényegét.Talán..:-)

A mértéktartás abból áll,hogyha valamiből elegem van, abbahagyom.

(#46762) gyga


gyga
senior tag

ide is beírom hátha ez a topic jobban pörög

kellene egy kis segítség.
Ubuntu alatt akarok file servert csinálni adott 5 mappa megosztva és van 5 felhasználó.
1.mappa 1. felhasználó írhatja /olvashatja 2.mappa 2. felhasználó írhat/olvashat így tovább.
De ugyanakkor arra is szükség volna hogy 1.felhasználó belelásson és másolhasson a 2. felhasználó mappájából és fordítva de nem írhat/törölhet. Ezt hogy tudom kivitelezni?
Más GRUB-ban hogyan tudom módosítani az indítandó os-ek sorrendjét

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#46763) ViZion válasza gyga (#46762) üzenetére


ViZion
félisten

Mappákon jobb klikk, jogosultságok? [link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46764) gyga válasza ViZion (#46763) üzenetére


gyga
senior tag

ó bazz :D így túl könnyű, mindig az egyszerű dolgok ....

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#46765) hcl válasza gyga (#46762) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha csak az alapértelmezést akarod átírni, akkor a /etc/default/grub -ban átírod.
Ha a sorrendet, akkor a /boot/grub.cfg -t kell módosítani, de azzal vigyázni is kell, meg a következő GRUB update-nél esetleg átrendezi.

Mutogatni való hater díszpinty

(#46766) Kendek válasza jochen (#46761) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nah, feltettem az újabbat. Ezt legalább frissíteni lehetett, vagyis lehetett volna, ha nem akart volna órákba kerülni. De a Firefox és a Thunderbird ezen sem indult el telepítés után, talán egy frissítés jót tett volna nekik.
A Rendszermenttet legalább teleptettem, készíttettem egy visszaállítási pontot vele, majd egy .iso fájlt. Aztán elindítottam a Live-ot, és nem találtam semmi olyan hibát amit említettél, a böngészőn és a levelezőkliensen kívül rendben elindult minden.
Eztán fogtam és elindítottam a telepítést is, nem vettem észre semmi rendellenességet, gyorsan dolgozott. Az újonnan telepített rendszer aztán rendben felállt, az új adataimmal tudtam bejelentkezni.
Összességében elmondhatom tehát, hogy semmilyen problémát sem tapasztaltam amely összefüggne a Rendszermenttel. Csak annyit tudtam megállapítani, hogy nem szívesen használnám ezt a rendszert. Jah, és, hogy az eredeti telepítő Casperes, a Rendszerment-féle meg live-bootos.

<-ƘƘ->

(#46767) gyga válasza ViZion (#46763) üzenetére


gyga
senior tag

És SAMBA-ban kell vmit állítani?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#46768) Thusor


Thusor
őstag

Jelenleg melyik az a linux verzió, amelyik jelenleg a legstabilabb és a legkevesebb probléma van vele?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#46769) Kendek válasza Thusor (#46768) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szerintem a 3.2.7, de persze attól függ, hogy mely disztribúció mely kiadása alá szánnád. Na meg persze sok függ a hardvertől is, sajnos van, hogy bekerül egy-egy bug a frissebb Linux kernelbe. De mivel a 3.2-nek ez már a hetedik frissítése, így jó eséllyel már eléggé stabil.

<-ƘƘ->

(#46770) jochen válasza Kendek (#46766) üzenetére


jochen
csendes tag

Ok, kösz.Megpróbálom majd én is.Nem tartod jónak a Mint Debian-t?

A mértéktartás abból áll,hogyha valamiből elegem van, abbahagyom.

(#46771) Thusor válasza Kendek (#46769) üzenetére


Thusor
őstag

Köszi a választ. Mennyire bonyolult ezt a kernelt belevarázsolni az ubuntu 11.10-be?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#46772) Kendek válasza jochen (#46770) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem annyira nem jön be, számomra az Ubuntu megfelelőbb választás.

(#46771) Thusor: Attól függ, hogy milyen formában szeretnéd belerakni. Kész csomagok telepítése szerintem egészen egyszerű feladat. A kernelforrás konfigurálása és fordítása már nagyságrendekkel nehezebb dolog.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#46773) Thusor válasza Kendek (#46772) üzenetére


Thusor
őstag

Úgy olvastam a neten, hogy a 3.2-es kernelben már megoldották azt a problémát, hogy ne fogyasszon olyan sokat az ubuntu az aksiból...tehát, hogy ne olyan gyorsan szívja le az aksit. Tehát ezért gondoltam valahogy beletenni legalább annyira az újabb verziót az ubuntu 11.10-be hogy ne annyira gyorsan merüljön le az aksim.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#46774) rybank válasza Thusor (#46773) üzenetére


rybank
senior tag

Kiegészíteném a kérdést még eggyel. Ez a kernel mikor jön az Ubuntura hivatalosan?

(#46775) Kendek válasza rybank (#46774) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Kifejezetten ez a verzió szerintem már a jövő héten várható az aktuális fejlesztői Ubuntu kiadásba. Illetve lehet, hogy az utánra tolódik a Beta1 miatt, addig korlátozás van. Meg amúgy a 3.2-vel adják ki a következő LTS-t, amely április 26-án lesz.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#46776) rybank válasza Kendek (#46775) üzenetére


rybank
senior tag

Köszi.

(#46777) #16695808


#16695808
törölt tag

Sziasztok.
Hogyan lehetséges az említett média centerek távirányítása, tv távval?
mik a tapasztalataitok ezekkel a progikkal? moovidára hogyan lehet feltenni új aplikat (pl. most van rajta youtube) ugyanez a kérdés a XBMC-vel kapcsolatban.
esetleg egy kényelmes megoldást tudtok arra, hogy ha időnként netán a tv-m nem játszik le néhány mkv-t stb. akkor ne kelljen a monitorból kihúzni és átdugni a d-sub csatit, (ugyanis nem szeretném mindkét bemenetet tönkrebaszni idő előtt)
köszi.

(#46778) hcl válasza #16695808 (#46777) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

TV távval, ha van infravevőd. LIRC-et mindegyik támogatja, meg lehet kapni USB-s vevővel rendelkező távirányítókat.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#46779) God Vazzeg válasza #16695808 (#46777) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ez engem is érdekelne, hogy van-e olyan program, amivel mondjuk a gnome-playert lehetne távirányítani, olyan lenne a legjobb, ami tanítható, meglévő távra rá lehet programozni. Létezik ilyen? :U

(#46780) hcl válasza God Vazzeg (#46779) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LIRC, meg a rá épülő frontendek.

Mutogatni való hater díszpinty

(#46781) God Vazzeg válasza hcl (#46780) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Rendben. Hugi elpakolta valahova az infra vevőt, estére elkérem tőle, és teszt :K Ez már régi vágyam, nem tudtam hogy lehetséges :D

(#46782) #16695808 válasza hcl (#46780) üzenetére


#16695808
törölt tag

ehhez elég egy ilyen?
http://www.ebay.com/itm/Mini-USB-IrDA-Infrared-IR-Wireless-Dongle-Adapter-PC-/140556229900?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20b9cddd0c

(#46783) MacCaine


MacCaine
őstag

Melyik IRC szervert ajánlanátok? Hybrid? UnrealIRC?

(#46784) hcl válasza #16695808 (#46782) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez IRDA. Adatátvitelre.
Persze lehet, hogy megy vele, még nem szórakoztam vele.

Mutogatni való hater díszpinty

(#46785) #16695808 válasza hcl (#46784) üzenetére


#16695808
törölt tag

ahaaa
közben valaki írta hogy ez tökéletes és lirc se kell

http://www.ebay.com/itm/Driver-free-Universal-USB-IR-Media-Remote-Controller-for-PC-/230744426938?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35b97089ba#ht_3174wt_983

(#46786) God Vazzeg válasza #16695808 (#46785) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Rendeld meg innen: [link] ;)

(#46787) #16695808 válasza God Vazzeg (#46786) üzenetére


#16695808
törölt tag

1250 Ft az ebay-en! talán olcsóbb :)

(#46788) hcl válasza #16695808 (#46785) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Application: Windows 2000 / XP / MCE / VISTA
Support software:WWP,RealPlayer,KMPlayer,TTPlayer,WinDVD, PowerDVD"

De amúgy nemtom milyen, szóval lehet, hogy billentyűzetet emulál? Akkor mennie kell mindennel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#46789) aag


aag
őstag

A 10.04-re hogyan kell feltenni a Google Earth programját?

(Kérem csak olyan válaszoljon, akinek a gépén fenn van és jól is működik!)

(#46790) hallari válasza aag (#46789) üzenetére


hallari
tag

Akkor én nem válaszolok, mert fent van ugyan, de csak a bekapcsolás utáni másodpercekben indítható, amíg folyamatosan kerreg a vinyó. :DD

(#46791) God Vazzeg válasza aag (#46789) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Szia

Mi az hogy jól működik? Nálam tökéletesen elindul, lehet keresni, zoomolni, minden tökéletesnek tűnik. Van valami speciális dolog?

Innen töltöttem le .deb csomagként, lehúzott 25 csomagnyi függőséget, és rögtön indítható volt :U

(#46792) svili


svili
tag

Sziasztok!

Hogyan lehet "életre kelteni" egy Huawei 3G USB modemet 10.04 4 LTS alatt (netbook-on)?
Sajnos a sticken csak windows-os illesztőprogram van, és az ubi magától nem ismeri fel.
Próbáltam keresni a topicban, de nem találtam megoldást... :F

Előre is köszönöm az ötleteket!

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#46793) God Vazzeg válasza svili (#46792) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Pontos típust nem írtál de: [link]

(#46794) svili válasza God Vazzeg (#46793) üzenetére


svili
tag

Köszönöm, sikerült! :R

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#46795) God Vazzeg válasza svili (#46794) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Örülök :R

(#46796) #16695808 válasza hcl (#46788) üzenetére


#16695808
törölt tag

2-en írták ubuntusok hogy ezt használják és meg, (ált. nincs feltüntetve a linux sajnos de megy attól még)

(#46797) aag válasza God Vazzeg (#46791) üzenetére


aag
őstag

Köszi, kipróbálom este. :R

(#46798) hcl válasza #16695808 (#46796) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK, gyanús volt, hogy ha ajánlják, akkor megy, de azért csak rákérdeztem :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#46799) gyga


gyga
senior tag

Hah sikerült 2 nap alatt meghülyíteni az ubuntu-t. Létrejött két tibi nevű felhasználó az egyik rendszergazda a másik rendszergazda alias. Az aliassal nem tudok belépni hiába adom meg a jelszót visszadob a bejelentkező ablakhoz, a rendszergazdával nem engedi törölni az aliast... és meg sem tudom változtatni a felhaszn nevét sem. Ötlet? Törölni a akarom a Rendszergazdát és egy újat akarok létrehozni. most a fiókok még nem számítanak mert a webminen kívül nincs fent más program.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#46800) hcl válasza gyga (#46799) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Két ugyanolyan nevű? :D Gáz :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.