Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#37751) qdak válasza pocokxx (#37747) üzenetére


qdak
addikt

eloszor lenyomom a ramot h az ne akadalyozzon,
utanna meg kb amit mondtal, de ugy h a ram is idealis legyen, szoval par mhz ert sztem nem erdemes lejjeb osztani a ramot,

vhogy ugy mondanam:

a maximumhoz legkozelebbi idealis ertek re allitom

a ramot is ki tudod tesztelni mi a vege.

djnyakesz: igen, csak figyelj a ramra!is
de meg nem tom menyin vagy most :)

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#37752) djnyakesz válasza qdak (#37751) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

qdak..... egyszerűen nem értelek! Milyen infóra van még szükséged? Mi az hogy "mennyin vagyok"? Melyik szintre vagy kíváncsi!? A CPU-t leírtam hogy 55 fok volt 5 perc után...

A BIOSban ami az FSB-re vonatkozhat az szerintem ez:

bios1
bios2
bios3

Az utolsó képen a "TURBO" ra nyomtam előzőleg, akkor fagyott ki a BIOS ;]

Na de itt elég kevés lehetőségem van....ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#37753) djnyakesz válasza djnyakesz (#37752) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Ha tovább nézzük és a DRAM-nál (ami feltételezem a memóriához kapcsolódik) MANUAL-ra állítom a dolgokat akkor ezt látom:

[link]
[link]

A CPU-ra meg ezek a beállítások vannak...:
[link]

FSB-nek nyoma sincs :S

(#37754) KYZRR válasza WTF89 (#37701) üzenetére


KYZRR
őstag

Nos a memory multiplert oszd vissza, es adj neki 1.5V-ot.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#37755) qdak válasza djnyakesz (#37752) üzenetére


qdak
addikt

vegig neztem, 1-2 forum reszt (nemet-angol)
a lapod nem tamogatja az OC t :(
csak azt tudod amit en csinaltam!

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#37756) djnyakesz válasza qdak (#37755) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Ne mááár :( tényleg?
És miért nem támogatja :S

[ Szerkesztve ]

(#37757) qdak válasza djnyakesz (#37756) üzenetére


qdak
addikt

hat keress ra goggli ba :(
OC : overclocking : tuning
max amit kiprobalhatsz: amit enyemmel csinaltam, csak itt 266x10 azaz 2660 MHz lenne azt birnia kene.

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#37758) djnyakesz válasza qdak (#37757) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Igen közben javítottam mert rájöttem ....

És amit írsz azt hogy tudom kivitelezni?

(#37759) qdak válasza djnyakesz (#37758) üzenetére


qdak
addikt

amit elejen linkeltem, tudod a kepes, annak az aljan van az oldal linkje, ami alapjan csinaltam, na ott lessz olyan h 200@266 fsb

ha jol emlexem a jobboldali osszekotesbol az also nem kell bele, meg egyenlore a bal sem. csak a jobb oldalt ahol a bevagas van a procin, oda kell a forditott c alaku kotes

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#37760) djnyakesz válasza qdak (#37759) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Ja azt hittem valami másra gondoltál.... neeem, nekem annyit nem ér meg hogy szétkapjam és játszadozzak vele, meg annyira nem is értek hozzá hogy belenyúljak a prociba! Ez inkább az olyan zseniféléknek való mint te :)

Maradok akkor így a seggemen, veszek másik procit ha lesz rá keret! Köszönöm a sok sok segítséget! Azért ha van mégis valami megoldás, azt meghallgatom!

(#37761) andko123


andko123
tag

Üdvözlöm a "szakikat". Egy hardverhez nem éppen túlzottan értő emberke lennék én, és egy ilyen gépet raktam össze: http://puu.sh/1sLYu illetve most még van egy Sapphire HD6850-om. A kérdéseim: Mit változtatnátok rajta? Ha mást ajánlotok, akkor kérem hogy ugyanilyen árban legyen a lap, a táp, és a ram is kb., ha más procit ajánlotok, az kérlek max 10k-val legyen több, ne többel. :) Nagyon jól jönne a segítség hozzáértőktől! Illetve még 2 dolog: ehhez a házhoz milyen, és mennyi ventit vegyek? A procihoz milyen hűtőt vegyek, ami azért nem vészesen drága és jó? És bele fog ez férni ebbe a házba?

Nagyon, nagyon, nagyon szépen megköszönném a segítségeteket. :) Előre is köszönöm!

(#37762) qdak válasza djnyakesz (#37760) üzenetére


qdak
addikt

sajna nem tudok semmi ujjat, meg kell nezni mien cpu kat fogad el, aztan uj cpu is lehet megoldas, de vga is, persze nem max elsimitas meg mindenhez, de sztem meg 1 darabig jo lehet, szivesen, maskoris.
(a drotozasra en is itt kaptam 5letet, szoval en se tok mindent, sooot :) )

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#37763) gigiuniter


gigiuniter
csendes tag

Sziasztok! amd phenom II x3 710-emet mekkora mhz-ig huzhatom és mit kell állítani hozzá a biosban?

(#37764) qdak válasza gigiuniter (#37763) üzenetére


qdak
addikt

ezt olv el: http://prohardver.hu/tema/tuning_kezdoknek_szajbaragosan/hsz_1-1.html

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#37765) gigiuniter


gigiuniter
csendes tag

rendben köszönöm!

(#37766) RetepNyaraB válasza qdak (#37764) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

:DDD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#37767) Krygos


Krygos
csendes tag

Hali!
Van egy Intel E2180 Dual core procim.
Az alaplapom pedig egy gigabyte GA-P31-DS3L.
A CPU-t szeretném 3GHz-ig felhúzni, de sajna nem nagyon vagyok otthon a témában. Már nézegettem a neten minden hol, de eddig kb. csak annyit szűrtem le hogy változtassak az órajelen és a feszűltségen addig amíg nem lesz stabil a gép.
Sajnos ebben én még mindig túl sok lehetőséget látok abban hogy random elbasszam a gépem.
Ha valaki konkrétan letudná írni, hogy mihez ne nyúljak tutira, meg mi az amit csak bizonyos esetben kell változtatni, akkor azt nagyon meg köszöném.

(#37768) qdak válasza Krygos (#37767) üzenetére


qdak
addikt

nem tudom miert pont 3000, de ha az kell: 9x333 MHz s fsb vel, ram ha kell vissza osztva h annyin menjen mint most
nekem ~1,35V on stabil, de probald alapon is azt ha kell kicsiket emelj rajt a te lapod tud ilyent.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#37769) RetepNyaraB válasza Krygos (#37767) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hali, milyen hütö van a procin?
A lap nem tuningra valo, de probalkozni lehet. Sokra ne szamits.

bios Advanced:

CPU Enhanced Halt (C1E) disabled
CPU Thermal Monitor 2(TM2) [Enabled]
CPU EIST Function (Note) disabled
Virtualization Technology disabled
Full Screen LOGO Show disabled

Bios M.I.T.

Robust Graphics Booster turbo
CPU Clock Ratio 10
CPU Host Clock Control enabled
x CPU Host Frequency (Mhz) 200
PCI Express Frequency (Mhz) 100!!!
C.I.A. 2 [Disabled]
Performance Enhance standard
System Memory Multiplier (SPD) a legkisebb elerhetö, a host frequencytöl függöen. Tehat az fsb-RAM arany legyen minel közelebb az 1:1-hez
Memory Frequency (Mhz) 800 800 - itt latod mennyin fut epp a RAM
High Speed DRAM DLL Settings [Option 1]
******** System Voltage Optimized ********
System Voltage Control [Manual]
DDR2 OverVoltage Control [Normal]
PCI-E OverVoltage Control [Normal]
FSB OverVoltage Control 1 osztas plusz kezdetnek
(G)MCH OverVoltage Control egy osztas plusz kezdetnek
CPU Voltage Control ide beirod a proci lejjebb lathato normal feszültseget
Normal CPU Vcore xxxxxx

F10 elment, ujraindul, remenykedik.
Ahogy emeled a proci fsb-t (Host frequency), ugy emeli a RAM-ot is. fFgyelj, hogy lejjebb legyen a gyari sebessegnel, lehetöleg egeszen alapon. Kesöbb lehet modositani.

Fsb-t kis lepesekben emelünk 5-10 mhz es megnezzük elindul-e a gep- Ha igen, windowsban teszt.
Ehhez
Core Temp-höfok monitor, magok 76 fok alatt legyenek
Cpu-Z: latod az aktualis cpu-ram-fesz ertekeket
IBT (intel burn test) : processzor stressz teszt. 10 kör a lehetö legmagasabb ram terhelessel (ez nalad max. "standard" lesz). Höfokokat szemmel tartani, mert menni fog felfele!

Ha kifagy akkor vissza a biosba es emelni kicsit az fsb overvoltage es mch erteken (mivel masod nncs :DDD ) Egyiknek se adj 0.2V-nal többet, mert semmi hütes nincs a lapodon. A cpu fesz szerintem jo alapon, elöbb fogy el a lap, mint a proci. De ha gondolod adhatsz arra is par erteket (HA van hütesed)

Lehet, hogy menni fog, lehet, hogy nem. Tuningra nincs garancia, ebben a lapban pedig föleg nincs.
En pedig nem vagyok felelös, ha elfüstöl

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#37770) qdak válasza RetepNyaraB (#37769) üzenetére


qdak
addikt

ezt szepen osszeszedted :R
ehhez nincs energiam
nekem se 1 tuning lapom van, de latod :)
kis ganyolassal :D

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#37771) Krygos válasza RetepNyaraB (#37769) üzenetére


Krygos
csendes tag

Köszi szépen!
A procin van egy asus V72 hűtő

(#37772) qdak válasza Krygos (#37771) üzenetére


qdak
addikt

mire jutottal?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#37773) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Kb. hónapja van egy Phenom II X4 945-ös procim, egy Asrock 970 Pro 3-as alaplap társaságában, a többi cucc a profilomban látható. Lényegében nekem a négy mag csak a játékok miatt kell. A BF3 multija alatt 1920x1080-as felbontáson általában megvan a 60 körüli fps úgy, hogy a V-Sync be van kapcsolva. A minimum fps-ekkel van egy kis gond, mert a 64 fős CQ-s mappokon ahol a kör vége felé rendesen leamortizálódik a környezet, vagy az Omános pályán, viszont gyakran beesik az fps 40 alá. Egyébként alapvetően low beállításokat használok.
Szóval a lényeg, szeretném a proci órajelét a gyári 3,00 GHz-ről megemelni 3,2-3,3 Ghz-re, ezzel azt remélve, hogy a minimum fps talán nem esik 40 alá. A proci nem tuningos, szorzózáras, de olvastam már akiknek ilyen van, hogy kb. ennyire emelhető, úgy, hogy a gyári beállítású fesz marad. Én még soha nem tuningoltam, az egyes hozzászólásban leírtak elég kínaiul hangzanak, meg ott alapvetően szorzózármentes procikról van szó, ezért a kérésem az lenne, hogy ha valakinek van ideje meg türelme, és ismeri ennek az alaplapnak az UEFI-s rejtelmeit, az írja már le, hogy ott miket állígassak be ahhoz, hogy elérjem ezt az órajelet.
Előre is köszi a segítséget.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#37774) Krygos válasza qdak (#37772) üzenetére


Krygos
csendes tag

Nah szóval azzal a módszerrel amit te mondtál, a proci 3GHz-n de amikor elkezdtem tesztelni egy ki idő után a program valami hibát észlelt és a 2. magom leállította a tesztet.

RetepNyaraB hozzászólása alapján mindent beállítottam, majd az FSB-t beállítottam 200-ról 215-re. (tudom hogy azt írta hogy 5-10 lépésenként mennyek, de gondoltam kezdetnek nem lehet ebből baj.)
A gép elindult, elindítom a teszt majd olyan 57-58 foknál elkezdett a kép ilyen egyre erősödő éles hangot kiadni.
Nem tudtam mi lehetett ezért gyorsan leállítottam a tesztet.
Gondoltam akkor kezdjünk kisebbel, beállítom az FSB-t 205-re, a gép elsőre nem indul , majd automatikusan vissza tette magát 200-ra. Na mondom akkor már csak azért is beállítom 210-re. A gép elindul majd amikor elindítottam a tesztet lefagyott a gép.
Még annyi hogy a legelső esetben egyáltalán nem sípolt a gép.

Nagyon örülnék annak ha valaki elmondaná, hogy melyik esetben mi mért történt.(ha egyáltalán ennyi infóból ezt meg lehet mondani)
Igazából lineárisnak gondoltam a dolgok, tehát ha 3GHz- ment a gép és csak a tesztre dobott egy hibát, akkor gondoltam hogy olyan 2,5GHz-ig nem lehet probléma a másik módszerrel.

Remélem tudtok segíteni mert eléggé jól jönne ha nem kéne új procit vennem a jobb órajelért.

(#37775) RetepNyaraB válasza Krygos (#37774) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ömm, nem tudom. Az éles hang jöhetett a felpörgő hűtőventiből, főleg, ha esetleg berezonál és hozzáér valami lamellához. 57 fok lószar, 72 felett kezd érdekes lenni :P
Még egyszer határozottan leírom, hogya lapod nem tuningra való, nem a processzor a gond
Illetve persze lehet az is, nekem volt egy E6400-asom, amelyet a gyári 2,13Ghz-ről 2,8-nál semilyen lapban nem lehetett feljebb húzni, pedig ezek nagy része 4 giga, vagy akár felette is megy...

Ha azonban Qdak ötletével ment, csak kifagyott, akkor az jó lehet, csak meg kell próbálni stabilizálni. Milyen feszültségekkel próbáltad?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#37776) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#37775) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A RAM is érzékenykedhet, a Giga lapok híresen háklisak ilyen szempontból. Megpróbálhatod a RAM-ot a gyári sebesség környékén futtatni, nem visszaosztva alacsonyra, de ne menj a gyári fölé, mert biztos nem fog elindulni.
ill. a
High Speed DRAM DLL Settings című marhaságnál kipróbálni az option 2-t. Igazából nem tudom mit állít, nem láttam még ilyet. Talán az időzítésekkel bűvészkedik.
Mennyi a procid VID-je? Abból tudnék konkrétabbat az fsb overvoltage-ra mondani.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#37777) Krygos válasza RetepNyaraB (#37776) üzenetére


Krygos
csendes tag

A CPU VID-je 1.325 V

(#37778) RetepNyaraB válasza Krygos (#37777) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Aha. 1,35-től nem lesz baja.
Most nézem az fsb overvoltage-t: valóban 0.1-ről 0.3-ig lehet túlfeszelni és egytized voltos ugrásban?? Az akkor három állás összesen :Y
A plusz 0.3 nekem soknak tűnik, de ki lehet próbálni, ha máshogy nem megy...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#37779) Krygos válasza RetepNyaraB (#37778) üzenetére


Krygos
csendes tag

Úgy néz ki hogy most stabil.
FSB az 266 on van, így a RAM az pont 800 on van (ez a gyári is)
és semmilyen feszültséget nem emeltem. a hőmérséklet kb 1-2 fokkal nőtt.

Az lehetett eddig a hiba hogy eléggé szabadon értelmeztem azt, hogy a RAM frekije/gyári freki=1:1(pl 800 mellé 740) .

(#37780) bedgabor


bedgabor
csendes tag

Nincs Valaki akinek hasonló Configja van és tudna segíteni?
CPU: i5 760
Alaplap: Asus P7P55D LX
Ram: Kingmax Hyper X Blue 1600-as 2X2 GB
Táp: Chieftec 500-as
CPU Hűtő: Cooler Master Hyper TX3
A procit szeretném felhúzni 3,4 - 3,6 környékére! Viszont nem értek ezeknek a CPU-k nak a tuningolásához! Le tudná nekem valaki írni hogy mit és hogyan kell állítani a Bios-ban?
Előre is köszi!

(#37781) JOkE01


JOkE01
tag

Kérem aki tud segítsen!

A problémám a következő:

Alaplap: Ascrock G41m-vs3
cpu: intel core 2 duo E7400
vga: Gigabyte HD7770

Az asrcok által adott oc tuning programmal, ha emelem a processzor frekvenciáját, ha csak 100 mhz-el is aszinkronba kerül játékok alatt a kép és a hang, illetve "irreálisan" gyors lesz a játék.

Mi okozhatja ezt a hibát, illetve mit tehetnék ennek megszüntetésére?

Próbáltam a pci-e frekvenciát mhz-enként növelni, csökkenteni, próbáltam a vsync-et ki-be kapcsolni, de nem segített.

Előre is köszönöm :R

(#37782) bedgabor


bedgabor
csendes tag

Nincs Valaki akinek hasonló Configja van és tudna segíteni?
CPU: i5 760
Alaplap: Asus P7P55D LX
Ram: Kingmax Hyper X Blue 1600-as 2X2 GB
Táp: Chieftec 500-as
CPU Hűtő: Cooler Master Hyper TX3
A procit szeretném felhúzni 3,4 - 3,6 környékére! Viszont nem értek ezeknek a CPU-k nak a tuningolásához! Le tudná nekem valaki írni hogy mit és hogyan kell állítani a Bios-ban?
Előre is köszi!

(#37783) JOkE01 válasza bedgabor (#37782) üzenetére


JOkE01
tag

1. hsz-t olvastad?

esetleg ezt:
http://apcmag.com/overclocking-101-our-step-by-step-guide-to-maximising-your-pcs-speed.htm

(#37784) bedgabor válasza JOkE01 (#37783) üzenetére


bedgabor
csendes tag

Mármint a topikban az 1. hozzászólást?

(#37785) JOkE01 válasza bedgabor (#37784) üzenetére


JOkE01
tag

Persze, mert tök jól le van írva a tuningolás alapjairól minden. Amit kérdeztél az is. Hiszen pl az fsb emelés, vagy szorzó állítás az platformtól független, mindegy, hogy amd vagy intel hisz mindkét esetben az fsb x cpu szorzó adja a cpu frekvenciáját. Tehát, ha emelni akarod a cpu-d frekvenciáját szerintem először kis lépésekben emeld az fsb-t. Azt pedig, hogy a te rendszeredben milyen módon tudod, megtalálod az alaplap idevágó bios leírásában vagy egy kicsit google-ozol.

(#37786) qdak válasza Krygos (#37774) üzenetére


qdak
addikt

az erős hang vmi venti lehet, ha van kedved barkacsolni kis muszer olaj megoldhatja még :)
közben latom 2.66 GHz re sikerült stabilizalnod :R :R

mikor öszeraktam az uj gepet a regi tappal annak vmi irgalmatlan zaja volt: a táp meglett forditva, a reginek a tetejen volt venti fent, most lefele :o de kb fél nap alatt a hejere daralta magát :D

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#37787) pook20


pook20
aktív tag

sziasztok!
nem bírta a feszültséget így meghalt az alaplapom/egy perces néma csönddel emlékezünk meg róla....:)/
ami megmenthető:

Phenom(tm) II X2 555 Processor /elméletileg lehet magokat feloldani!/
ATI Radeon HD 5570 (1024 MB) videó kari
4 GB ram

ehhez keresnék /megbízható stabil bővíthető bírja a strapát és húzást nah meg a tuningot!:))/alaplapot!
ezekről mi a véleményetek?

970 Extreme3
970 Extreme4

vagy ti mit ajánlotok?kb ebben az ár kategóriában gondolkodok!

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#37788) DonMedve


DonMedve
addikt

Tiszteletem Urak!Kis segítséget szeretnék kérni.Adott nekem egy ASUS Maximus Gene Z alaplapom 2600K procival.Nézem a BIOS-t és látom,hogy a CPU PLL 1,7xx V-ra van állítva.Szeretném megkérdezni,hogy ez nem túl magas?Választ előre is köszönöm.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#37789) BigDarkJoy válasza pook20 (#37787) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Asus lapot vegyél!

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#37790) Dr.House88 válasza BigDarkJoy (#37789) üzenetére


Dr.House88
tag

Sziasztok lenne egy kérdésem!

AMD Athlon ll x2 220
Jelenlegi órajele 2800Mhz ( Gyári )
Mennyi a max amit ki lehetne belőle hozni?

A technika mindig egy lépéssel előttünk jár!!!

(#37791) RetepNyaraB válasza DonMedve (#37788) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ha alapon a szajré; kicsit magas. De baja nem lesz tőle...
Megpróbálhatod lejjebb venni és tesztelni.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#37792) Lupi00 válasza Dr.House88 (#37790) üzenetére


Lupi00
tag

Sok függ a környezettől .Meg kell rendesen hűteni , plusz kell egy minőségi táp . Ez mellett még mindig nem a procin fog múlni , hogy meddig tudod húzni , hanem a lapon . Mert gondolom nem szorzózármentes Black Edition .
.

[ Szerkesztve ]

Gelesztaember

(#37793) Dr.House88 válasza Lupi00 (#37792) üzenetére


Dr.House88
tag

ECS MCP61M-M3 alaplapom van cx430-tápom és 2x2Gb Kingmax 1600.

A technika mindig egy lépéssel előttünk jár!!!

(#37794) Lupi00 válasza Dr.House88 (#37793) üzenetére


Lupi00
tag

Egyértelmű választ erre nem fogsz kapni . Az , hogy valakinek van tapasztalata egy pont ilyen konfiggal , elég esélytelen . KB. 30-40 % lehetséges . Stock Procihűtővel ne menj messzire ! 70 fok felett nem lehet tartósan .

[ Szerkesztve ]

Gelesztaember

(#37795) Dr.House88 válasza Lupi00 (#37794) üzenetére


Dr.House88
tag

Értem.
Kösz a segítséget!

A technika mindig egy lépéssel előttünk jár!!!

(#37796) pook20 válasza BigDarkJoy (#37789) üzenetére


pook20
aktív tag

miért?

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#37797) MacXsimilian


MacXsimilian
csendes tag

Sziasztok!

Valaki kérem segítsen a tuningba.
A konfig a következő lenne:

-Asrock 970 extreme3
-FX-4100
-Noctua NH-U9B SE2
-HyperX 1333Mhz
-Sapphire O.C HD7770
-Chiftech 650W

Az egyetlen kikötésem a tuninghoz hogy ne kelljen feszültséget emelni!!!

(#37798) RetepNyaraB válasza MacXsimilian (#37797) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

"Az egyetlen kikötésem a tuninghoz hogy ne kelljen feszültséget emelni!!!"

Ne haragudj ez nevetséges. Vettél egy monstrum high end Noctua hűtőt a low-budget procidhoz, melyhez még egy nem túl acélos videokártya tárul. Ez így nem baj, de egy alapfeszes tuningon sok nem fog állni, vagy bukni. Ahol eddig kevés volt, eztán is az marad. :(

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#37799) MacXsimilian válasza RetepNyaraB (#37798) üzenetére


MacXsimilian
csendes tag

Akkor módosítanám a fentebbi írásomat az előző kolléga hozzászólása miatt.Tehát:Mondjatok egy jó beállítást amivel érezhetően gyorsabb lesz a rendszer.

RetepNyaraB A hűtőt nem ehez a procihoz vettem hanem a régi Q9550 konfigurációmhoz és abból maradt meg.

(#37800) Lupi00 válasza MacXsimilian (#37799) üzenetére


Lupi00
tag

Megkérdezhetem mért cseréltél ? Elég érdekes . Visszafelé fejlesztesz ? Max egy szinten lehet a két proci , de szerintem a q9550 erősebb !

[ Szerkesztve ]

Gelesztaember

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.