Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:15:49

LOGOUT.hu

TRÓNOK HARCA

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21551) brownus válasza k-adi (#21550) üzenetére


brownus
veterán

nemááár,

f.sza....

(#21552) atila4


atila4
senior tag

AZ UTOLSÓ TRÓNOK HARCA KIBESZÉLŐ

[ Szerkesztve ]

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#21553) k-adi válasza Petya25 (#21538) üzenetére


k-adi
nagyúr

Kicsit csalóka az ábra, mert Kártyavár esetén lehetett tudni Spacey nélkül milyen lesz... viszont itt s8 esetén még volt remény meglepő fordulatra NK-val vagy Cercei-vel akár.

(#21554) k-adi


k-adi
nagyúr

sok jó reddit-es komment van, de eddig talán ez a legjobb szerintem:

This was comedy gold ( The type that Tywin shits that is):

- Dany in a span of an epsiode & a half doesn’t even flench at the fact that she roasted children.
- Jon “The Lobotomized” she’s muh queening ‘till the very end
- Arya ‘knows a killer’ never mind the roasting of KL
- That’s supposed to be ash?
- Dany’s death ‘The Clicheist of Them All’
- Drogon just chill with his mother’s murderer
- Grey Worm just chill with his queen’s murderer
- Grey Worm actually listens to this dumbass council
- The whole council scene
- Bran the Broken
- The unsullied going to soak up the Butterfly Fever
- Where did the Dothraki end up again?
- Bronn the master of coin
- Oh look it’s a SoNg oF IcE & FiRe
- Oh, Jon actually went to The Wall? Didn’t anyone tell the poor guy that the unsullied left?

(#21555) GSPLR válasza k-adi (#21554) üzenetére


GSPLR
senior tag

:DDD

Huawei

(#21556) whitezo88 válasza k-adi (#21554) üzenetére


whitezo88
nagyúr

A dotrakikkal az is erdekes hogy korabban Dany mindenkit verlovasanak kialtott ki. Akiknek meg kellene bosszulniuk ha megolik a Khalt majd magukkal is vegezni. De ha ettol eltekintunk, aki megoli a Khalt az lesz a Khal. Mert erosebb volt. De igy csak folyamatosan spawnolo biodiszlet voltak.

(#21557) k-adi válasza whitezo88 (#21556) üzenetére


k-adi
nagyúr

A dotrakik megszelídültek átérve Essos-ból.. más magyarázat nincs erre (se)

(#21558) [CS]Blade2 válasza whitezo88 (#21556) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Rosszul tudod. Úgy van, hogy a vérlovag a biodíszlet, és Dany előtt egy górénak 3 biodíszlete volt. Dany mindenkit azzá tett. Ha megölik a Khal-t, akkor a biodíszletek ottmaradnak céltalanul, ahol éppen tartózkodódnak, és éhen halnak.
De ezt nem láthatod, mert a dotrakik az utolsó szálig meghaltak a 3. részben, az csak egy hiba a rendezésben, hogy látod őket a 4-6. részekben. Azok ottfelejtett dotrakik, mint a Starbucks pohár.

Dany elfelejtette Euron 1000 hajós flottáját, a két író és rendező pedig ottfelejtett több 10000 dotrakit az utolsó 3 részre.

[ Szerkesztve ]

(#21559) GSPLR


GSPLR
senior tag

A dotrakik (ha jól emlékszem) a rész végén már a kikötőben halásztak, logikus döntés a részükről :DDD Abban a kikötőben ami előtte nem sokkal még sivatag volt. Amúgy visszagondolva elképesztő vígjáték lett az utolsó évad.

Huawei

(#21560) csababarca


csababarca
őstag

(#21561) oxox válasza Petya25 (#21541) üzenetére


oxox
addikt

Dexter imádtam, a trónokba bele sem kezdtem, engem nem érdekelt.
egy kérdés csak, minek trollkodsz itt akkor, ha bele sem kezdtél? vagy végiglátogatod az összes topicot...pl. Moral Kombat 11....az SSF2turbo sokkal jobb volt hozzászólásokkal szeded szét? remélem oda is illesztesz be néhány grafikont.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#21562) Crucio válasza jonnyjoker01 (#21532) üzenetére


Crucio
aktív tag

Köszi! :DDD

(#21564) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

(#21565) Citroware


Citroware
addikt

Szerintem ha Martin írta volna meg ugyanezt a forgatókönyvet, a világnak semmi baja nem lenne vele. Elkezdték valahol ezt a mondvacsinált szidást, aztán mindenki átvette divatszerűen. Mindent megadott az utolsó két évad is, amit csak el lehetett várni, fordulatoktól kezdve egy olyan kerek befejezésig, amire nem lehet azt mondani, hogy kiszámítható volt. Ha Arya gyilkolta vollna meg Cerseit, akkor azért szidnák, hogy már tudni lehetett előre, stb... mindig van valami ürügy, amiért lehet fikázni.

[ Szerkesztve ]

(#21566) laceszgamer válasza Citroware (#21565) üzenetére


laceszgamer
addikt

Martin nem írta volna így meg. :D De majd úgy is össze elhet vetni.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#21567) Citroware válasza laceszgamer (#21566) üzenetére


Citroware
addikt

Nem tudom, hogy az alkotói szabadságát mennyire befolyásolja a sorozat továbbírása, de sajnos van egy olyan sanda gyanúm, hogy előbb megvárta, hogyan alakul a sorozat, és annak függvényében írja meg a könyvet szándékosan más irányban - ami ha tényleg így van, akkor kár, ha úgy nézzük, mert a saját kreativitását korlátozzák külső tényezők.

[ Szerkesztve ]

(#21568) #20411392 válasza Citroware (#21565) üzenetére


#20411392
törölt tag

Nekem és ismerőseimnek nem a végkifejlettel van a bajunk, hanem a 'hogyan értünk el ide' résszel.
Kellett volna az a 3+4 rész, hogy kidolgozottabb legyen minden és olyan részleteket is elvarrhassanak, amik megérdemelték volna.
A másik, ami nem tetszett nekünk, az a sok logikai baki (a 3. részben olyanok élték túl, akiknek nem szabadott volna vagy pl a 2. sárkány halála).

Tehát ha Martin papa ugyanide viszi el a végét, de a részletekre is odafigyel, akkor én elégedett leszek.

(#21569) Citroware válasza #20411392 (#21568) üzenetére


Citroware
addikt

De hát hosszabb epizódok voltak, közel ugyanannyi idő jön ki összeadva.

(#21570) Csabroncka válasza Citroware (#21565) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ja, helyette a leg leg leg karaktert agyonvágta a tégla... ;]

"in medias res"

(#21571) Citroware válasza Csabroncka (#21570) üzenetére


Citroware
addikt

Nem értem, mi a baj ezzel.

Egyébként pedig még régen a prófécia úgy szólt, hogy a gyerekei meghalnak, és ő pedig a testvére által fog meghalni. A gyerekek halála bejött, valószínű volt, hogy az utóbbi is bejön... végülis ő vitte oda le. :DDD (vagy ha a másikra gondolunk, ő segített benne)

Vannak itt ilyen-olyan részletek, amiket a fikázók már évek óta elfelejtettek. Nekem ebből a szempontból az volt a szerencsém, hogy nem akkor néztem meg az epizódokat, amikor kijöttek, hanem az elmúlt hetekben daráltam le, ezért jobban emlékszem a régebbi részekre.

[ Szerkesztve ]

(#21572) csababarca válasza Citroware (#21569) üzenetére


csababarca
őstag

nem.

6. évad, 10 rész, 562 perc.
7. évad, 7 rész, 440 perc.
8. évad, 6 rész, 432 perc.

az utolsó 10 részes évadhoz viszonyítva ez még így is másfél, két rész mínusz.

és a jelentéktelen sétákat (lásd Arya 8/5, Tyrion 8/6) pl helyettesíteni lehetett volna normális párbeszédekkel, amik megágyaznak dolgoknak.
szerintem pl Arya túlélőshowjából 5 perc is elég lett volna, érzékeltük hogy mekkora a pusztítás relatív hamar, 2-3 perc alatt. vagy ha már ennyire ezt akarták bemutatni, akkor nézhettük volna felváltva Jon,Davos,Tyrion és Arya szemszögéből.

Tyrion 10 perces sétálása meg csak arra mutatott rá, hogy Cersei és Jaime halálát okozó omlás egy vicc volt.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#21573) raider21


raider21
aktív tag

Ez kész...! ;) :P :D :DDD

raider21

(#21574) LendvaiFeri1 válasza raider21 (#21573) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#21575) ROBREGGAE válasza Citroware (#21571) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Én is februártól kezdtem újranézni... Mégis hányok a 8. évadtól, ja és nem a befejezésektől, hanem pontosan, amit jarnyz is írt. Nem érdekel, hogy hogyan halt meg Daenerys(a bekattanása sem zavart, mert elfogadom, hogy történhet ilyen..), az Éjkirály. Még azt is elnézem, hogy teleportálgatnak emberek, meg 3/3-at varázsol Euron, aztán meg a következő részben már senki nem találja el, még ezt is meg lehet magyarázni. Viszont, az hogy ki milyen módon jut el a végkifejlethez...

Én azt gondolom, nem divatból szidom a nyolcadik évadot. Saját véleményemet fejtem ki, a sorozat hibája, mennyire sok embernél láttam leírva ugyanezeket, amik megfogalmazódtak bennem rögtön a stáblista után. :D Egy csomó dolog már nem zavart, mert a 7. évad után nagyon leadtam az elvárásaimból.(Az se sokkal jobb a szememben tegyük hozzá) Az se érdekelt, hogy Jaime-t meg Cerseit a tégla csapta agyon, akiket Tyrion 200 éves séta után megtalált ráadásul. :D De pl. vége kínos volt Szürke Féreggel, meg a 2 perces megbeszéléssel. Illetve egy olyan sorozatnál, ahol mindenkit megbasznak, felkötnek, leszúrnak, elégetnek Jon meg Tyrion hogyan jöhetett ki bőven pozitívan az eseményekből nálam hatalmas röhej tárgya. Nem is érdekelte már őket, hogy ilyen helyzetekbe hozták a karaktereket, nagy ívbe szartak bele.. De már a hetedik évadnál is Jon többször meghalhatott volna. Míg mondjuk egy Kisujjt vagy Varyst méltatlanul nyírtak ki és fogyatékost csináltak a két legzseniálisabb, legagyafúrtabb karakterből. Az első 2 részt meg szinte nem használták fel semmire, na de legalább láttuk a két szerelmest együtt repülni.

Nálam ez így lezárásnak egy gyenge közepes, ezzel sajnos nem vált minden idők legjobb sorozatává, habár sokáig komoly sansz volt rá és hiába nem volt Martin, ha nincs ez a sietség meg érezhető beleszarás, összelehetett volna hozni egy jobb forgatókönyvet, attól függetlenül is, hogy kevés volt a játékidő..

(#21576) Citroware válasza ROBREGGAE (#21575) üzenetére


Citroware
addikt

Nekem két elméletem van arról, mi vezethetett ide:

1. Ha ezt az egészet Martin írta volna, akkor senki nem kérdőjelezte volna meg a történéseket. Azért korábban is voltak már olyan részek, amikben volt hiányérzet. Azonban az egész sorozat talán legjobb részével fejeződött be a Martin által írt szakasz, így nem csoda, hogy óriásra emelkedtek az elvárások, amiket az azt követő két évadban talán saját maga sem tudott volna megugrani, csak senki nem kérdőjelezte volna meg.

2. Ha az a kiszivárgott anyag igaz, és amiatt változtatták meg az egészet, amiatt csapták össze olyanra, amilyen lett, akkor az jó nagy kib.szás volt mindenkivel.

(#21577) S e t h


S e t h
nagyúr

Látom sok kritika gondolja ugyanúgy, hogy ez bizony el lett cseszve és magam is így érzem.
Szinte feleslegesnek érzem leírnom mi volt a problémám a vele, megtették ezt már sokan.

Ami a legjobban éreztette velem, hogy vmi nincs rendben, hogy nem éreztem semmit, max közönyt.
Martin egy érzelmi hullámvasútra ültetett fel bennünket, nem tudtuk mire számíthatunk és óriási gyomrosokat vitt be nekünk, ebből semmi sem maradt a végére, csak a közöny.

Gondolkodtam rajta mennyiben ronthatta el az élményt, hogy kvázi ismertük a végét a redditen megszellőztetett teória alapján, de nem hihettük, hogy ennyire egyszerű lesz és ennyi kérdést megválaszolatlanul hagy.

Night kinget epizodistává zülleszteni számomra megbocsáthatatlan, ez volt a történet magja, aztán kiderült ez a mag nem is létezik.

Írhatnám mit tartok Dany megőrüléséről, de azzal is csak az a baj, hogy nem lett kibontva. Megfestették kicsit a szeme alját, aztán már a sárkányháton tombolva sem mutatták a drasztikus átalakulást.

Azzal sem tudtam megbékélni, hogy Emilia Clarkera és Kit Haringtonra maradt a hálátlan szerep, hogy eljátsszák azt, ami még képzett színészeknek sem lett volna egyszerű, nem is tudtak megbirkózni vele, a kémia inkább működött Drogon leheletében mint közöttük.
Annál inkább volt meglepő ami Brienne és Jamie között zajlott, lejátszották Danyt és Jont, nem volt könnyű a köztük feszülő világnyi különbség miatt, de megcsinálták.

Sandorék csatája, bár sokan elégedettek voltak vele, de nálam pl. közelében sem volt a viper vs mountain csatának, ott volt tét, itt meg nagyjából csak lezavartak egy régi tartozást, mindennemű felvezetés nélkül.

Olyan érzésem volt, hogy a szerzők a lovak közé dobták a gyeplőt, látványos volt, gyors, de üres, megmagyarázatlan és semmi hiányérzetet nem hagyott maga után.

Ja és megvan Joffrey, Ramsay? Vessétek össze Euronnal.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#21578) csababarca válasza Citroware (#21576) üzenetére


csababarca
őstag

de Martin nem írta volna meg így valószínűleg.
mert ez olyan szintű dolog ha egy könyvre vetítjük le, hogy 10-15 oldalak hiányoznak a történetből, POV fejezetek maradnak ki, maradnak üres lapok.
itt ez a baj, nem a vége.
a végét el lehet fogadni, és azzal nincs bajom.
ahogy ide jutottunk, az a problémás.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#21579) ROBREGGAE válasza Citroware (#21576) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Viszont Weiss és Benioff nélkül nem lett volna ekkora hype a sorozat körül egy idő után. Rengeteg mindent nekik köszönhetünk, ezért érthetetlen amit itt megkaptunk... Szóval szerintem rohadtul nem Martin függő az egész, inkább, az hogy mennyire telibe szarták a 2 uccsó évadot. Vagy ha tényleg ennyire képesek ketten, az ultra gáz. De speciel a hatodik részt ők rendezték, s nekem a rendezéssel nem volt semmi bajom.

A hatodik évad sem egy első évad meg harmadik, de sokkal-sokkal jobb, mint a a hetedik és nyolcadik. Pedig tudomásom szerint ott ér véget a könyv... Nekem speciel a Fattyak csatája is sokkal jobban bejött, mint a Deresi.

Az meg majd maximum 5-10 év múlva derül ki, amikor senki nem foglalkozik már ezzel, talán valaki elárulja az igazságot.

(#21580) Stigma.HC válasza ROBREGGAE (#21579) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Annál több az írással :U

Bryan Cogman. Jó pár részt és nem is akármilyeneket írt a sorozathoz, pedig leszerződött az amazonhoz a készülő gyűrűk ura sorozathoz. Kis érdekesség csak.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#21581) Csabroncka válasza Citroware (#21571) üzenetére


Csabroncka
addikt

3x néztem végig a teljes sorozatot, elég frissek az emlékeim! Szerintem ez a lépés kb olyan béna volt, mintha Joffrey Baratheon Magdi anyus módjára leesik a lépcsőn és belehal.

Az egész lényeg veszett el így, Kisujj nem "csak" magától találta ki J.A. meggyilkolását! :)

"in medias res"

(#21582) ROBREGGAE válasza Stigma.HC (#21580) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Nem tudom amúgy, nálam sokkal tájékozottabb emberek vannak itt, de nagyon remélem, hogy Martin a Naomi Watts-os spinoff-nál nagyobb hatáskört kap. Talán olvastam ilyet, hogy végig felügyelni fogja a sorozatot?

Szóval ott lehet reménykedni, hogy ő dirigálja majd, még ha nem is biztos, hogy ekkora kult sorozattá válik.(Igaz, hogy novellájából, de a Nightflyers sorozat csúnyán megbukott)

Ja és egyébként pont az jutott eszembe a Mások szimbólumai által, amiknek semmi jelentősége nem lett így a végén(miért is lett volna persze:D), hogy lehet azért nem lett ez se és maga az Éjkirály se megmagyarázva, mert a spinoff sorozatra tartalékolják...

(#21583) Citroware válasza Csabroncka (#21581) üzenetére


Citroware
addikt

Az egy dolog, hogy rájuk zúdult az épület, de éppen nemrégiben gondolkodtam azon, hogy egyébként miért is ne halhatna meg bármelyik főszereplő úgy, hogy véletlenül eltalálja egy nyilvessző, vagy megbotlik egy sziklán és beüti a fejét, vagy egy random legkisebb ellenség jól találja el, esetleg véletlenül leesik a sárkányról. :DDD :DD Ha reálisan nézzük, elvileg megtörténhet.

Ha én író lennék, akkor lennék akkora troll, hogy egyszer ilyet megcsináljak. :C

[ Szerkesztve ]

(#21584) energy4ever


energy4ever
addikt

Ha meg nem lett volna esetleg... :DDD

(#21585) Aventador91 válasza energy4ever (#21584) üzenetére


Aventador91
őstag

(#21586) GSPLR válasza Citroware (#21576) üzenetére


GSPLR
senior tag

Hogy a faszba jön ide Martin? Amíg fogta a kezét a két balfasznak Martin addig oké volt a sorozat, aztán elengedte és lett belőle ez. Nincs mit magyarázni ezen. Ha valami szar, akkor azt nevén kell nevezni.

Huawei

(#21587) fateless válasza GSPLR (#21586) üzenetére


fateless
veterán

Ez a két "balfasz" tette lehetővé számodra az első hat évad megtekintését is :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#21588) GSPLR válasza fateless (#21587) üzenetére


GSPLR
senior tag

Aha, kinek a segítségével? Kinek köszönhető a valódi első 6 GoT évad. Ja, Dumb&Dumbernek...NEM!

Huawei

(#21589) fateless válasza GSPLR (#21588) üzenetére


fateless
veterán

:W

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#21590) dudu5130


dudu5130
őstag

Maga a cselekmény is hagy kivetni valót maga után, de itt a legnagyobb baj, hogy 2 összecsapott évad lett a vége amit szerintem legalább 20, de inkább 25 a szokásos hosszal megírt résszel kellett volna befejezni. A legnagyobb hiba itt a felpörgetett események voltak. Persze, azért 10 éven dolgozni egy adott munkán nem lehet egyszerű, se a színészeknek se a stábnak, főleg, hogy sokan más projektben is szerepeltek. Ezt is sokan leírták már, de számomra ez a legnagyobb bűn.

(#21591) GSPLR válasza fateless (#21589) üzenetére


GSPLR
senior tag

Ütögesd csak, vitázni nem fogunk. Te benyeled a szart, én nem;)

Huawei

(#21592) fateless válasza GSPLR (#21591) üzenetére


fateless
veterán

Olyan jó, hogy ilyen hősök is vannak közöttünk :R

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#21593) whitezo88 válasza fateless (#21587) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Ez igy ebben a formaban nem igaz. Ok csak irok. Nem a penzemberek vagy az hbo.

(#21594) k-adi válasza dudu5130 (#21590) üzenetére


k-adi
nagyúr

Van egy olyan érzésem, hogy ha esetleg 10 részes lett volna 6 helyett (ami "majdnem" a duplája..), ugyanígy hasonlóan elrontották, összecsapták volna.

Egyszerűen ennyi eseményt és karaktert nem lehet pár rész alatt lezavarni..vagy ez lesz a vége.

(#21595) jonnyjoker01 válasza Citroware (#21567) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

"...ami ha tényleg így van..." - szerencsére nem.
Már többször is linkelve volt itt az az interjú, amikor mondja hogy nem módosít semmit az eredeti elképzeléséhez képest, mivel akkor az egész dominószerűen összedől és nem lesz logikus a karakterek felépítése.

Szerk.: "ha Martin írta volna az egészet"-dologhoz: ő 10 évadot szeretett volna, HBO 13-mat, D&D pedig 7-et. Ennek az" átlaga" lett a 8 évad, utolsó kettő rövidítve. Martin szerint a története simán belefért volna 10 évadba, tehát ha ő csinálta volna, nem lett volna ennyire összecsapva, meggyalázva. Még saját elmondása szerint az utolsó két évadba nem volt sok beleszólása, beszéltek arról hogy ér véget, de a részleteket D&D próbálta kitölteni (sikertelenül).

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#21596) raider21 válasza ROBREGGAE (#21582) üzenetére


raider21
aktív tag

A GOT -nál is végig ott volt Martin, még a 8. évad forgatásán is. ;) De itt co-executive producer volt, ami nem egy nagy jogkörrel rendelkező titulus. Kvázi tanácsadó vagy, meg részesülsz a bevételek x % -ból. Itt D&D volt az alkotópáros, showrunnerek, és a producerek is az elejétől a végéig! Az első 5 évadban meghallgatták Martint, utána is, de akkor már nem sok mindenben tudott mélyebb tanácsokat adni.
A kiszivárgott infók és az S08 -ban lévő logikai bakik, sokszor a karakterek jellemfejlődései helyetti hátraarcok, vagy épp karakteridegen cselekedetek azt mutathatják, hogy D&D tényleg átírhatták az eredetileg tervezett szinopszist, mert pár ezren rájöttek a helyes végkifejletre. És Martin szerint ettől nagyon megijedtek, D&D -ék, mert így nem lesz meglepetés a történet vége.

A spin-off szériáknál Martin már executive producer, ami egy jóval komolyabb jogi kategória, és itt már nagyobb alkotói és beleszólási jogkör van a kezében. De itt sem ő a showrunner és a producer. De ez nem baj, írja csak már végre azokat a regényeket...!!! Épp tegnap v. tegnapelőtt nyilatkozta, hogy ha '20 júliusáig nem lesz készen leadva a 6. kötet végleges kézirata, akkor lecsukattatja magát a rendőrséggel. :P Valószínű tényleg jól haladhat vele. ;)

Ugye kettő spin-off -ról vannak némi sejtéseink: A lassan 3 hete forgatás alatt álló "Bloodmoon" - Vér Hold munkacímen futó sorozat kb. a GOT előtt 5000 évvel játszódik. Elsők, Erdő gyermeki, Mások, Éjkirály születése, az épülő Fal, misztikum, mágia, stb. lehet a fő csapásirány. De majd meglátjuk, itt Valyria még nagy és virágzó birodalom, szóval ebben 95%, hogy nem lesznek Targaryen -ek, meg sárkányok!

A másik spin-off amiről sejteni lehet valamit, arról annyit tudunk, amire Martin utalt a blogjában, hogy fogjuk látni a Tűz és Vér c. könyvét is sorozatban őszerinte...!?!
Erre nagyon vevő lennék, de meglátjuk. Mondjuk az tény, hogy kettő kedvenc családja van Martin papának, a Starkok és a Targaryenek. ;)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#21597) jonnyjoker01 válasza raider21 (#21596) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

"D&D tényleg átírhatták az eredetileg tervezett szinopszist, mert pár ezren rájöttek a helyes végkifejletre. És Martin szerint ettől nagyon megijedtek, D&D -ék, mert így nem lesz meglepetés a történet vége."

Martin blogbejegyzésében továbbra is csak annyit mondott, hogy hasonló lesz az ő lezárása is, leszámítva pár karaktert, akik a showban nem szerepelnek már/egyáltalán. Semmi arra utalót nem mondott, hogy átírták a teljes sztorit. A második fele az idézetetnek fentebb meg konkrét hülyeség, ilyet soha nem mondott Martin. Egy rendezvényen ahová meghívták beszélt erről, kérdezték, hogy ha a fanok rájönnek a sztori alakulására, akkor változtatna-e a könyvén írás közben, amire a válasza 'nem' volt, de sosem a Trónok Harca HBO sorozatról beszélt, sőt semmilyen adaptációról. A saját könyvéről beszélt, de egy csomó újságíró, reviewer kiragatta kontextusból és a TV-sorozatra csapta rá amiket abban a videóban mondott próbálva megmagyarázni ezt a shitshowt amit D&D hagyott maga után. Tudom honnan veszed ezt a gondolatot, egy magyar videóban volt, de ez egyszerűen nem igaz.

Üdv. Johnny

(#21598) raider21 válasza jonnyjoker01 (#21597) üzenetére


raider21
aktív tag

Azt írtam, hogy vannak olyan jelek, hogy D&D -ék átírhatták.
Tudom, hogy Martin a regényekről beszélt, és ott is nagyjából hasonló végkifejlet várható, de még sem teljesen az, ami a sorozaté lett. És ő nem fogja átírni, azért merz pár ezren rájöttek az általa is felvázolt végkifejletre, mert akkor minden karakterszál amit könyveken keresztül épített, felborulna, karakteridegenné válnának az események, stb.; és nem működne semmi sem tovább, az olvasók nem értenék, és nem is fogadnák el. Személy szerint a sorozat esetében az átírás opcióra hajlok jobban, mert ha nem így volt, akkor a korábbi munkáikhoz képest egyszerűen elfelejtettek írni D&D -ék, vagy ennyire összecsapták a végét?!

[ Szerkesztve ]

raider21

(#21599) dudu5130 válasza raider21 (#21596) üzenetére


dudu5130
őstag

Remélem az Aegon a hódító történetéből lesz valami. Gondolom a sárkány miatt oda megint kell a pénz.

(#21600) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

THE FLOOD Official Traile
Nem GOT, de azért várós.
Lena Headey elég komoly karakterré és színésszé nőtte ki magát a GOT-ba. Kíváncsi leszek itt mit alakít majd.

Live poor, die ritch.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.