Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:15:49

LOGOUT.hu

TRÓNOK HARCA

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21601) raider21 válasza gyáliSanyi (#21600) üzenetére


raider21
aktív tag

Ő már előtte is elég komoly TV -s színésznő volt. ;)

raider21

(#21602) raider21 válasza dudu5130 (#21599) üzenetére


raider21
aktív tag

A regény, amiről azt állítja Martin, hogy látni fogjuk spin-off sorozatban, és higgyünk a pletykáknak, az a történet Aegon hódítása után lévő kb. 300 évet öleli át.

raider21

(#21604) raider21


raider21
aktív tag

raider21

(#21605) raider21


raider21
aktív tag

Ezúttal a saját "Nem blog"-nak keresztelt blogjában írt arról, hogy 2020 közepére biztosan befejezi a The Winds of Wintert. Ezt azzal indokolta, hogy jövőre ott lesz, sőt köszöntőt is mond a Hugó-díj átadásán, Új-Zélandon. Márpedig Új-Zéland annyira csodás hely, hogy nyilván elvonná a figyelmét az írásról. Tehát inkább még azelőtt végezne az utolsó előtti könyvvel, mielőtt elutazna a World Science Fiction Society 2020-as összejövetelére, ahol a már említett díjátadóra is sor kerül.
Már megint arra esküdözik Martin, hogy nemsokára kész a hatodik kötettel

raider21

(#21606) raider21


raider21
aktív tag

Vannak ilyen vélemények is. Én még mindig egy erős közepest adok rá, de csak az S08E06 első kb. 25 perc miatt...!

[ Szerkesztve ]

raider21

(#21607) hipsteR válasza Citroware (#21576) üzenetére


hipsteR
csendes tag

Tudsz kuldeni egy linket arrol a leakrol ami miatt talan atirtak a dolgokat, kerlek? Annyi volt mar, hogy fogalmam sincs melyik lehet az :(

(#21608) ROBREGGAE válasza raider21 (#21598) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Már a hetedik évad sem volt méltó a sorozathoz szerintem... Ezek után erősen elgondolkodom, hogy tényleg ennyire ötlettelenek? Mert, akkor ez ultra gáz. Főleg annak fényében, hogy mégis volt közük az első négy évadhoz is, ami a legnagyobb sorozattá tette... Nem tudtak mit kitalálni, kevés volt a 13 rész, plusz sietni kellett és ezért kaptuk ezt a hányást?

Azt meg nem akarom elhinni, hogy képesek voltak átírni a forgatóköynvet, mert kitudódott.. Még egyszer, a hetedik évad is nagyon gyenge lett, akár az ötödik meg hatodik évadhoz képest is..(direkt meg sem említem az első négy évadot)

(#21609) jonnyjoker01 válasza raider21 (#21598) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Szerintem itt szimplán összecsapás volt az oka a gyér évadnak. Több részben (évadban?) jobban meg lehetett volna magyarázni ugyanezt a végkifejletet. Bran erői jobban megmagyarázva + Dany megőrülésének folyamata kibontakozása + jamie tetteinek megmagyarázása stb... Ezekhez mind több idő kellett volna és akkor nem panaszkodna senki se. Sokan hangoztatják (és én is) hogy a legfőbb probléma nem a végkifejlettel van, hanem azzal, ahogyan odáig eljutottak a karakterek.

Az átírásnak az esélye tényleg logikusan hangzik és meg lehet magyarázni, de én inkább az írónak hiszek. Ő meg csak annyit mondott hogy a mellékkaraktereknél lesz más a helyzet, a fő szál ugyanaz lesz.

Üdv. Johnny

(#21610) raider21


raider21
aktív tag

Vannak ilyen vélemények is:

A VÉG! - TRÓNOK HARCA!

Összeszedtem pár okot arra vonatkozólag, hogy miért gondolom rossz lezárásnak Bran megválasztását.
Trónok Harca / Miért nem lehet(ne) Bran a király???

raider21

(#21611) raider21 válasza jonnyjoker01 (#21609) üzenetére


raider21
aktív tag

Elfogadom ezt is! De akkor D&D nagyon elcsesztek alapból valamit, vagy már ennyire a SW univerzumra koncentráltak már?!

ROBREGGAE #21608: Nekem 7. évad még bejött a rohanás ellenére is. De tény, hogy az 1-4. évad az etalon, az 5-6 már gyengébb, de még mindig kiemelkedő alkotás volt a sorozatos mezőnyből. De a 8. évadhoz képest még a 7. is bőven vállalható történet vezetésben. Viszont technikailag, stáb méretét, statiszták számát nézve egyértelmű, hogy a 8. évadba tolták a legtöbb anyagi és emberi erőforrást!

[ Szerkesztve ]

raider21

(#21612) ROBREGGAE válasza raider21 (#21611) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Nekem igazából kérdéseim vannak. Egyben vagyok biztos, hogy ez az évad egy rakás szar és a hetedik is eléggé döcög... A többivel kapcsolatosan nem akarok okoskodni. Nem akarom kijelenteni, hogy jajj már a SW-ra gondoltak, meg átírták a 17 nyarán kikerült forgatókönyvet. S biztosan ezek az okok...

Remélem egyszer kiderül, amikor már lecseng a Trónok Harca és lehet róla beszélni, mint a Maffiózók végéről.

(#21613) ROBREGGAE válasza raider21 (#21611) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Nekem aztán tényleg nem voltak nagy elvárásaim a hetedik után, s nagyon nem hittem benne, hogy alul lehet azt múlni. Rosszul gondoltam... Ezek után félni fogok minden sorozatnál, nehogy ez megtörténjen. Nyilván ilyen, mint a GoT még jó sokáig nem lesz. Vagy csak így működik Hollywood meg a filmipar...

(#21614) raider21 válasza ROBREGGAE (#21612) üzenetére


raider21
aktív tag

Ez nem hiszem, hogy valaha is ki fog derülni!

De mindenesetre az sokat mondó, hogy finoman fogalmazva a színészek zöme sem arra számított, ami a vége lett. És mindezt úgy, hogy nem egy Hollywood -i Happy End -re számítottak, Martin után szabadon. Egyes színészek pedig még a karakterük végével sem voltak kibékülve, és nem azért mert meghal az adott karakter, vagy épp túléli a finálét, hanem azért mert nem így számított a halálára (Emilia Clarke - Daenerys Targaryen); vagy épp arra számított, hogy meghal, de előtte még olyat tesz, amire kb. évadok óta építették fel a karakterét (Margaret Constance "Maisie" Williams - Arya Stark.), stb.!

raider21

(#21615) raider21


raider21
aktív tag

Közben azért ránéztem arra a bizonyos petícióra: Ma átlépte az 1,5 millió aláírást, így bő 1 hét alatt azért ez sokat elárul arról, hogy már nem csak a rajongói kemény mag abszolválja ezt a kezdeményezést.

Mondjuk a kiírónak megjött, szerintem túlzottan is a bátorsága, mert már 3 millió szignó a következő cél. Eddig 250.000 és 500.000 -el emelte a limitet, ha megvolt a kitűzött cél...! Ha ehhez pénzgyűjtés is párosulna, na az már érne valamit. Na nem az újraforgatás szempontjából, mert az 99% -ban kizárt dolog, de az összegyűlt bevétel egy v. teljes részéből sok mindent lehetne csinálni, pl. adományozhatnánk belőle Emilia agyvérzésesek rehabilitációjában segédkező alapítványának. (Nem légből kapottan írom ezt, indult egy ilyen kezdeményezés.)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#21616) raider21


raider21
aktív tag

raider21

(#21617) raider21


raider21
aktív tag

raider21

(#21618) raider21


raider21
aktív tag

Elképzelések:

Több concept art itt.

raider21

(#21619) Peppo válasza raider21 (#21618) üzenetére


Peppo
őstag

Ez a legdühítőbb az egészben. Minden más téren annyira odatették magukat a készítők (és a színészek is), hogy a végeredmény lenyűgözze a nézőket, és ez sikerült is nekik.
És akkor mindehhez összetákolnak egy ilyen ócska forgatókönyvet.

(#21620) k-adi válasza raider21 (#21618) üzenetére


k-adi
nagyúr

mindenhol milliónyi makulátlan...csak tudnánk honnan....... :D

(#21621) whitezo88 válasza k-adi (#21620) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Ő küldte:

(#21622) S e t h


S e t h
nagyúr

A nyolcadik( hetekig is) évad olyan gyorsra sikerült, hogy időnként ezt a zenét véltem felfedezni alatta.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#21623) Aventador91


Aventador91
őstag

a forgatókönyv gzenge lett az első évadokhoz képest, viszont a képi világ meg úgy minden sokkal jobb lett. belenéztem ay első évadba és mintha valami zs kategóriás cucc lenne ;]

(#21624) raider21 válasza Aventador91 (#21623) üzenetére


raider21
aktív tag

Ne csodálkozz! :P ;)
Az első évad készült kb. 20-30 millió USD -ből akkor, az utolsó 3 évadnál meg 80-100 millió USD között mozgott a büdzsé. Az első évad egészében volt kb. 600 db CGI effekt, most a végére meg epizódonként volt kb. 1000 db CGI effekt.

raider21

(#21626) fateless válasza raider21 (#21624) üzenetére


fateless
veterán

Ugyanakkot az első évadban a főbb karakterek nem kaptak 1,2M USD-t epizódonként. Ha belegondolok, a pénz legalább harmadát a sztárgázsik vitték el a 100M-ból, de ha minden karaktert nézünk, talán közel felét is.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#21627) Csabroncka válasza Aventador91 (#21623) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ó egyáltalán nem a megvalósítás volt rossz és a színészek is hozták jó formájukat!

"in medias res"

(#21628) whitezo88 válasza fateless (#21626) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Legjobban Lena Headey járt, a maga kb 5 percnyi játékidejével :D

(#21629) j0k3r! válasza whitezo88 (#21628) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Ilyenkor mosolygok jót az ilyen kommenteken, akik azt várták, hogy Cersei valami nagyon furfangos, cseles módon fog harcolni (evvel védve az ostoba NK szál elvarrását), közben meg bámult ki az ablakon egy pohár borral a kezében a fél évadon át, aztán meg ráestek a téglák :DDD

some men just wanna watch the world burn...

(#21630) k-adi válasza whitezo88 (#21628) üzenetére


k-adi
nagyúr

hát ja, ő az igazi GoT nyertes, bár a tolókocsis srác is keményen megdolgozott érte :D

(#21631) [CS]Blade2 válasza whitezo88 (#21628) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Hagyma Brokinak is csak 2 tőmondata volt / évad. Az 3 millió dollár mondatonként.

Nagyon el lett cseszve ez a történet. Annyira ígéretes volt onnan, hogy Dany átért Westerosra. Olyan leosztás volt a karakterek, seregek, motivációk, misztikumok tekintetében, hogy szerintem 1000 féle EPIC történetet lehetett volna onnan kihozni.
Végül lett a 7. évados vigyünk zombit királyvárba megmutatni a pszichopata örült Cersei-nek, az NK csak mese, Dany megőrül, és Brokié a 6 királyság.
Ki merem jelenteni, hogy ettől én tudok jobbat írni. Igazából azt furcsállom, hogy van olyan, aki csak ezt tudta kihozni belőle.

Tűz és a jég :Jon vs. Dany, vagy NK vs. Dany-re fut ki, vagy Jon a tűz igazából? Jon-ból NK lesz, és úgy adja ki a giga EPIC harcot a végére. Mind jó lett volna. Ki a megígért herceg, mi az ő sorsa, mit kell tennie? A fény ura, a sok arcú isten, háromszemű holló, stb. közben ármánykodás, át.ás, b.ás, taktika, hentelés, stb.
Giga fegyverek: feltámadó holtak, 3 sárkány, élőholt titán lovag, NK, White Walker, tűz papnője, stb.

Olyan kirakós darabok álltak a rendelkezésre... innen már szinte nem lehetett elb.ni....de mégis sikerült.

(#21632) k-adi


k-adi
nagyúr

video link

trib linkelte másik topikba de berakom ide is, mert kb. mindent elmondanak a videóban ami gáz az évaddal

(#21634) raider21


raider21
aktív tag

Hogyan varrta el a szálakat a Trónok harca utolsó évada? Kapkodás és hirtelen pálfordulások vagy zseniális történetvezetés és jó előre sejtetett jellemfejlődés? Tényleg elrontották a végére, vagy óriásit tévednek, akik szidják és újraíratnák a sorozat végét? Itt az ideje – spoileres – mérleget vonni, végignézni, mi is történt ebben a vérzivatarban, és itt az ideje némi hardcore rajongásnak is. No meg némi fanyalgásnak is, de azért abból lesz kevesebb.
Őszintén, lett volna olyan lezárása a Trónok harcának, ami tetszett volna?

raider21

(#21635) raider21


raider21
aktív tag

raider21

(#21636) updog válasza raider21 (#21634) üzenetére


updog
senior tag

Pont ma reggel jött szembe ez a cikk, nagyon egyet tudok érteni vele.

"Itt ugyanis nem egy ZS-kategóriásnak is csak jóindulattal nevezhető, összehányt Melissa McCarthy-vígjátékról beszélünk, hanem olyan tévés csúcsteljesítmények soráról, amelyek mellett a tagadhatatlan írói kapkodás és következetlenség eltörpül."

Az van, hogy nem csak az egész sorozatra vetítve, hanem még erre a konkrét évadra nézve is minden egyes negatívumra fel lehet hozni ugyanannyi pozitív ellenérvet. De hogy idézzem a cikket: "ismerjük azt a tömeglélektani jelenséget, hogy többnyire azok érzik fontosabbnak a véleményük artikulálását, akiknek negatív véleményük van, míg az elégedettek csendben örülnek maguknak – főleg, hogy most, aki pozitív véleményt fogalmazna meg, komoly ellenszélre számíthat."

BTW:
"az HBO statisztikái szerint átlagosan 44 millió nézője van egy-egy epizódnak"

Írják csak alá 3 millióan a petíciót. Az már több mint kemény 5%-a a nézőknek :D

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#21638) raider21


raider21
aktív tag

Hogy jutott el a Trónok harca a rajongástól a gyűlöletcunamiig az utolsó évadra? Spoileres kibeszélő.
Trónok harca utolsó évad - Hol romlott el?

raider21

(#21639) Peppo válasza updog (#21636) üzenetére


Peppo
őstag

Ne keverjük már bele a tömegpszichózist. Még ha vannak is olyanok, akik ezért anyáznak, nem hiszem, hogy ők lennének többen. Nagyon sokan teljesen magunktól, mások véleményének olvasása nélkül is képesek voltunk észrevenni, hogy a forgatókönyv egy rakás szar lett. Már a harmadik részt nézve sírni tudtam volna a sok baromság láttán, aztán jött a plot armor a főbb szereplőkön, majd végül az NK nevetséges kinyírása, lehetne még sorolni.
És aztán a többi rész sem lett jobb. Ezt magamtól is képes voltam felfogni, nem kellett véleményvezér Pistikét meghallgatnom hozzá.

Szerintem itt is rengeteg pozitívumot felsoroltunk az elmúlt hetekben. A sorozat technikai része, a látvány, a díszletek, a jelmezek, a színészek, a ZENE, időnként a rendezés, ezek mind olyan dolgok, amelyek nagyon jók voltak, és nem hagytuk figyelmen kívül.

Csak vannak páran, akiknek a történet az elsődleges, és a szemükben nem törpülnek el a forgatókönyv gyengeségei a látvány mellett.

(#21640) -szabi-


-szabi-
őstag

Megfogyatkoztak.

(#21641) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

Forog az előzmény.

Bloodmoon : The Age of Heroes Spinoff

[ Szerkesztve ]

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#21642) raider21 válasza LendvaiFeri1 (#21641) üzenetére


raider21
aktív tag

;) :) :D

raider21

(#21644) pulffy válasza -szabi- (#21640) üzenetére


pulffy
őstag

Ott legfentről kimaradt a Vadak, Falon túli király : Aegon Targaryen :)

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#21645) raider21


raider21
aktív tag

raider21

(#21646) -szabi- válasza pulffy (#21644) üzenetére


-szabi-
őstag

Jogos :D

SZERK: Nem jut eszembe Makulátlanok és Dothrakiak kinek a területén, hol telepedtek le?

[ Szerkesztve ]

(#21647) emmm


emmm
senior tag

Megnéztem. Hát nem vagyok elájulva.

Majd lesz másik sorozat.

(#21648) |AP| válasza -szabi- (#21646) üzenetére


|AP|
veterán

ezt most hirtelen én sem tudom, viszont azon elgondolkodtam, hogy a makulátlanok mivel fogják tölteni azt a kevés időt, amíg fennmaradnak.
Letelepedni le tudnak, de mivel ugye családalapításra alkalmatlanok, így max 30 éve van hátra az egész brigádnak, a harcon kívül meg máshoz nem nagyon értenek... jó kilátások :)

(#21649) whitezo88 válasza -szabi- (#21646) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Makik Naathra mentek, Dothrakik meg disszolvaltak olyan gyorsan ahogy spawnoltak.

(#21650) raider21


raider21
aktív tag

Amikor elfogyott az irodalmi alapanyag, akkor jött Hollywood, és lett a Trónok harcából sárkányos Dallas. Maratoni podcastban keressük a kreatív mélyrepülés okait.

A Trónok harca még akkor is jobb, vagy legalábbis megbeszélésre érdemesebb, mint a sorozatkínálat 75 százaléka, amikor nem annyira jó, mint ahogy az utolsó két évadban volt. Inkább beszélsz erről, és vitázol a Makulátlanok dinasztiaalapítási terveinek nyilvánvaló hátulütőiről és ugyanennek a tervenek a szimbolikus jelentőségéről, mint bármelyik kórházas sorozatól. Mert ez más. Jobb. Érdekesebb. Összetettebb. Izgalmasabb. Jobban megcsinált. Látványosabb. Jobban megírt (a hatodik évad végéig). És eleve, mit lehet megvitatni egy vakbélműtéten? A Lost, a Dexter és a Maffiózók évadzárója után a sárkányos Dallas gúnynevet a nyolcadik évadra kiérdemlő kváziközépkoros fantasy is olyan epizóddal köszönt el, amiről sokat fogunk még beszélni, és szerintünk kell is, mert sokat lehet tanulni belőle arról, hogyan vezessünk és aztán hogyan ne vezessünk egy történetet. Aki ismeri a sorozatot, tudja, hogy Martin öt kötetét a hatodik évadra feldolgozta a sorozat alkotópárosa, DB Weiss és David Benioff, és mivel azt író közel sem tartott ott, hogy a hatodik könyvet kiadja, nekik kellett befejezni a történetet. Amire az HBO és Martin maga is 20 részt gondolt szükségesnek. Legalább. Weissék 13 részben oldották meg a befejezést. Hamar munka ritkán jó.
Jó mondás ez, kár, hogy nem mindenki ismeri. Weiss és Benioff a nyilvánvalóan nem rájuk szabott nadrágot magukra véve nekiestek a sorozatnak, és elég durván lecsetkelték azokat a hajtásokat, amiket ők vadnak nyilvánítottak (a próféciák és a fantasy elemek egy része, az Éjkirály léte, Bran léte és képességei), mivel azon a kreatív középúton érezték otthonosan magukat, amin nem jön szembe semmi. Martin felvázolt nekik egy befejezést, ennek egy része vissza is köszön a finálé első félórájában, de utána megint inkább a saját fejük után mentek, és olyan vicces jelenettel búcsúztatták el Királyvárat, mintha az Agymenők stáb forgatott volna a kastélydíszletekben.

Rossz vége lett az évtized legjobb sorozatának, vagy csak hisztiznek a rajongók?

[ Szerkesztve ]

raider21

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.