Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:15:49

LOGOUT.hu

TRÓNOK HARCA

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22101) Izzé válasza monti0222w (#22100) üzenetére


Izzé
őstag

A The Winds of Winter lett kész.

De amúgy lehetett olvasni, hogy egyszerre dolgozik a kettőn, szóval nem kizárt, hogy a Dream of Spring is jól halad.

[ Szerkesztve ]

(#22102) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Gyuromoj kollégának köszönhető, spoileres:
Crossover

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#22103) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

Legyőzte a koronavírust a Trónok harca sztárja, már semmi baja!

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#22104) Gyuri27


Gyuri27
félisten

(#22105) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Barátnőmmmel elkezdtünk sorozatokat nézni, 1-2db rövid 1 évadosat, aztán Stranger Things és most belevágtunk ebbe is.

Nekem aránylag friss a 8. évad, de magyarul kicsit más élményt nyújt, nem feltétlen rosszabb. Vannak dolgok, amik újranézésnél esnek le. Apróságok ugyan, viszont ember legyen a talpán, aki a 7-8. évadban elhangzottak után visszaemlékszik az első évadok egysorosaira, amire utaltak.

Vegyes érzelmekkel indítottam, eddig nem bántam meg, hogy ismét elkezdtem. :B

[ Szerkesztve ]

(#22106) LendvaiFeri1 válasza Grave_444 (#22105) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Az első hét évadot, azon belül is az utolsó hármat számtalanszor megnéztem, a nyolcadikat csak egyszer. Valahogy nem tudom rávenni magam, hogy ismét végigpörgessem. :W

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#22107) Grave_444 válasza LendvaiFeri1 (#22106) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Még csak az első évad 5. részénél tartunk. :B
Írok majd a végén. :)

A Hannibal volt olyan sorozat, az első két évad marhára tetszett, a 2. évadzáró mindent vitt. Aztán a 3. évad nagyon gyengére sikerült, így utólag igaz nem lezárt sztorival, de abba kellett volna hagyni a 2. végén.

[ Szerkesztve ]

(#22108) enginev3.0 válasza Grave_444 (#22105) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam a stranger things megeszi reggelire a trónok harcát

OFFFFF

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#22109) LendvaiFeri1 válasza enginev3.0 (#22108) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Az első évad vállalható.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#22110) Grave_444 válasza enginev3.0 (#22108) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Mindig az tűnik jobbnak, amit éppen nézek. :)

(#22111) enginev3.0 válasza Grave_444 (#22110) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én pl most a breaking bad 1 évad utolsó részénél vagyok, eddig dög unalom, de azt mondták a 2. évadtól jó lesz, így nézem tovább

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#22112) #89309696


#89309696
törölt tag

Valaki vágja fejből a 6 farkas nevét? A wikin kerestem, de nem találok róla infót.

(#22113) Grave_444 válasza #89309696 (#22112) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nyár, Szellem, Nymeria ment fejből.

Amúgy tessék. :)

(#22114) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#22115) laceszgamer válasza LendvaiFeri1 (#22114) üzenetére


laceszgamer
addikt

Képek valamiért nem jók, csak külön lehet megnyitni. Viszont amúgy első képen meg sem ismertem. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#22116) Kotomicuki válasza LendvaiFeri1 (#22114) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

...és így múlik el az egykor sokkal szebb reményű világ dicsősége!

(A képek megtévesztőek: mint azt már egyszer, biztos forrásból megtudtuk, kettejük közül az eb tud többet! :)) )

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#22117) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

Ez azért beba**na... :Y

Minisorozatként folytatódhat a Trónok harca!

(#22116) Kotomicuki

:C :DDD

(#22115) laceszgamer

Igen, nekem is 2x meg kellett néznem.. :DDD

[ Szerkesztve ]

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#22118) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

Már keresik az új Trónok harca sorozat szereplőit, ezekre a karakterekre számíthatunk!

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#22119) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

A Trónok harca Éjkirályát eredetileg nem Arya Stark ölte volna meg!

Ez eddig is nyílt titok volt, de így, hogy "alapból" így lett volna, egy picit fájdalmasabb.

Akkor sem értettem, és most sem értem, hogy miért kellett így. Lehet kifogás az, hogy túl egyértelmű lett volna, és valahogy meg kellett lepni a nézőket, de könyörgöm, erre tényleg rá mertek bólintani az írok, és a színészek is? Így visszanézve a dolgot még nevetségesebb, mint ~másfél évvel ezelőtt. Ennyi erővel miért nem ölte meg Hot Pie, egy lemorzsolt sárkányüveges pitével. Erre számított volna valaki? Nem hiszem.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#22120) Miklós315 válasza LendvaiFeri1 (#22119) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Őszintén szólva nekem pont nincs bajom ezzel - tetszett is az a rész, amikor Jon végre utoléri, várjuk, hogy jön a párbaj, aztán az Éjkirály lefitymáló tekintettel otthagyja a feltámasztottak közt és elsétál - max annyi, hogy azt elkapkodottnak/furának érzem, hogy ért oda Arya a Mások gyűrűjén keresztül... szóval ilyen apróság :)

Jobban kiverte a biztosítékot, hogy egyáltalán semmit nem tudtunk meg végül a Másokról, illetve a "Dothraki reinkarnáció", meg a "légifedezet meglepése/lelövése/sorozattűz" (amit később elfelejtettek, hogy kell) hülyeségek... (még van pár ilyen). Undorító kapkodás lett a vége, pedig maga a sztorivonal amúgy szerintem jó is lett.

"Szerintem."

(#22121) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Elhunyt Diana Rigg, a Trónok harca Olenna Tyrellje

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#22122) csibe1 válasza LendvaiFeri1 (#22119) üzenetére


csibe1
addikt

"Ennyi erővel miért nem ölte meg Hot Pie, egy lemorzsolt sárkányüveges pitével. "

Áh, nagyon sokba van a sárkányüveg mostani árfolyamon, nem bízták volna Meleg Pitére a drágasságot. :D
Különben is, lehet simán befalta volna, és akkor bukta az egésznek. :DDD

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#22123) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

Jason Momoa bevallotta, hogy éhezett és teljesen eladósodott a Trónok harca után!

:U :F

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#22124) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

Így fognak kinézni a Trónok harca előzménysorozatának sárkányai!

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#22126) leslieke válasza LendvaiFeri1 (#22124) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jól néznek ki. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#22127) raider21 válasza LendvaiFeri1 (#22124) üzenetére


raider21
aktív tag

Matt Smith Instagram csatornáját is érdemes követni, néha spoilerezeik pár képpel arról, hogy mit is várhatunk a látványtervek alapján, de azért csak óvatosan teszi. ;)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#22128) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

The battle of The Dance of The Dragons will be at the end of season 2.
In the first season you'll get to know more about the whole culture of House Targaryen. It's going to be one hell of a series!

:Y

[ Szerkesztve ]

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#22129) S e t h válasza LendvaiFeri1 (#22123) üzenetére


S e t h
nagyúr

Sosem láttam lefogyva.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#22130) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

(#22131) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

Megszületett Kit Harington és Rose Leslie első gyereke!

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#22132) Gyuri27 válasza LendvaiFeri1 (#22131) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mégis tud valamit :)
Szépek együtt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#22133) csibe1 válasza LendvaiFeri1 (#22130) üzenetére


csibe1
addikt

Legalább a zene jó volt. ;] :P :DDD

#22132 Gyuri27

Mármint ki tud mit? :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#22134) bok92 válasza csibe1 (#22133) üzenetére


bok92
addikt

(#22137) updog


updog
senior tag

Nem tudom ki hogy van vele, én elkezdtem nemrég újranézni a részeket, 4. évadnál vagyok, és minden részben futkos a hátamon a libabőr. Úgy látszik (szerencsére?) eléggé elfelejtettem már az utolsó évadokat, de nem is érdekel, eddig újra azt adja amit először is.

Azt meg most már gond nélkül megtehetem (ha egyáltalán azt akarom) hogy nem nézem majd meg a végét :DDD

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#22138) LendvaiFeri1 válasza updog (#22137) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Bennem az utolsó évad olyan űrt hagyott, hogy nem bírom rávenni magam az újranézésre. :O

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#22139) Peppo válasza LendvaiFeri1 (#22138) üzenetére


Peppo
őstag

Ugyanígy vagyok vele. Annak idején úgy terveztem, hogy ha vége a nyolcadik évadnak, azonnal újranézem az egészet.
De az a nyolcadik évad annyira szar lett, hogy azóta sem voltam képes rá. Nem tudom kitörölni az agyamból, mennyire ócska, ostoba befejezést kapott a sorozat, hogy mennyire semmi értelme nem volt a korábban bevezetett történetszálaknak.

Talán egyszer valaki befejezi Martin helyett a könyveket, és akkor van esély egy értelmesebb befejezésre.

(#22140) updog válasza Peppo (#22139) üzenetére


updog
senior tag

Igazából - befejeztem :D Ilyen podcast szerűen, háttérzajként, meg este a gyerekek altatása után csak a feliratokat olvasva daráltam le. Nem tudok mást mondani mint amit már (ha jól emlékszem) leírtam realtime is a topicban amikor mind élőben követtük.

Lena Headey és Peter Dinklage a hátukon viszik a 8. évad végéig az egész showt, utóbbi Emmyjei a legjobb helyre mentek, és SHAME! hogy Heady sosem kapott érte díjat. A 8x02 rész ismét libabőrös volt, ami utána jött, annak sem kívánom minden pillanatát elfelejteni (de sokat viszont igen :D) .

Volt egy törés az egész sorozatban, nyilván, amikor vége lett a könyvek történetének (amúgy is egyre kevésbé követte), onnan lefelé ívelt az egész, sokasodtak a logikai bukfencek és a (sorozat korábbi részeihez képest) hiteltelen dolgok. Hát ez van.

Amikor a könyveket olvasom, annak ellenére hogy beleégett a színészek és a helyszínek képe az emlékezetembe, Martin annyira jól ír hogy el tudom képzelni azt is, amire ő gondol, megvan a könyvek világa is a fejemben, ami más mint a TV-ben.

De attól még hogy jó író (vagyis talán pont azért), én őt is hibáztatom hogy nem maradt ott szorosan a show mellett végig, talán akkor egy elejétől-végéig korszakalkotó sorozatot kaphattunk volna. Ráadásul a könyvekkel se haladt, ez az egy mentsége lehetett volna, ha jól emlékszem arra fogta hogy azért száll ki a sorozat mellől...

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#22141) Peppo válasza updog (#22140) üzenetére


Peppo
őstag

A színészekkel nem volt baj. Még Jon és Daenerys is egész jó lett a végére, de Cersei, Tyrion, Clegane (és sorolhatnám még), zseniálisak voltak. Látvány, zene, mind a helyén volt, egyetlen hiba a sztori volt a végén, de az akkora, hogy kinyírta az egészet.
Az ötödik évadig azért nagyjából követte a könyveket, a főbb események megvoltak, legfeljebb néhány szereplő volt valahol máshol, vagy maradt ki, mint pl. Lady Stoneheart. Nekem tetszett a hatodik is. Gyors volt, sokan ezért szidták is, de nem örültem volna egy végtelenített sorozatnak, így nem volt semmi bajom azzal, hogy felpörögtek az események. Az évadzáró meg szerintem az egyik legjobb rész volt az egész sorozatban. Szerintem kb. itt volt az a rész, ahova Martin eljutott a könyvével vagy a vázlataival, és ez után kezdődtek a bajok, mert már nem foghatta a kezét a két gyökérnek. A hetedik évad már a teleportáló flottákkal meg az utolsó pillanatos megmenekülésekkel már egyre gázabb volt, a nyolcadik meg, hát az nekem a harmadik résszel véget is ért. Hogy a nyolc éven át felvezetett szupererős ellenséget ilyen nevetségesen írják ki, arra szavakat is alig találtam. Megnéztem még a végét, de már semmit sem vártam tőle, és nem is kaptam. Mondjuk vicces volt, ahogy pár perc alatt letudták a rettegett Arany Kompániát és Cersei seregét. Mintha ott sem lettek volna. A királyválasztás meg... lol.

Martin meg elmehetne politikusnak, mert egy szavát sem lehet komolyan venni. Már évek óta "jól áll" a hatodik könyvvel, aztán az valahogy mégsem jön. A hetediket meg már biológiai okokból sem tudja majd befejezni, még ha szándékában is lenne.

(#22142) csababarca


csababarca
őstag

Nem tudom újrázni, egyszerűen azért mert a legtöbb szál nem vezet sehova.
Több dolog is felháborít:
- Sansa mint Queen of the north. Rendben, kijárta az utat, de lényegében Kisujj módszerét alkalmazva fordította Jont Dany ellen.
- Az hogy Arya ölte meg a Night Kinget megemésztettem.
- azt viszont nem, hogy a NK egy gyenge főgonosz lett aki lényegében nem ölt meg senkit Viseryonon és Theonon kívül, nem csinált semmit.
- Bran nem csinált semmit az utolsó évadban, pl nem akadályozta meg Dany ámokfutását. Nem akadàlyozta meg Jon és Dany mondvacsinàlt konfliktusát.
Lényegében ezekkel hatalomra tört, és eljátszva a creeplyt megszerezte a hatalmat, kijátszva mindekit.
-és a legfájóbb. Jon Targaryen mivoltjàt elbagatelizálták, nem futott ki semmire, konkrétan az utolsó részben meg sem említették. Nevetséges.
A könyvben olvasott “promise me” sor óta nekem ez adta a got érzést, libabőr volt akikor a screenen láttam hogy kiderült a rejtély.
Erre semmire nem futott ki. Röhej.

Nem tudom elképzelni, hogy ha egyszer befejezi Martin (nem fogja) akkor ezek îgy lesznek felépítve, felvezetve.
Képtelenség.
Ahogy Dany madness-sége se lesz ilyen random. Nem is nevezném madnessnek, mert az őrültek nem tudatosak, nem magyarázkodnak.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#22143) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

House Of The Dragon | Official Teaser | HBO Max

:Y :Y

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#22144) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

(#22146) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

Viserys Targaryen király.


Daemon Targaryen herceg.


Rhaenyra Targaryen hercegnő.



Alicent Hightower.



Otto Hightower.



Corlys Velaryon nagyúr & Rhaenys Targaryen hercegnő.



A fiatal Rhaenyra & a fiatal Alicent.



Ser Criston Cole.



Mysaria.



:))

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#22147) dudu5130 válasza csababarca (#22142) üzenetére


dudu5130
őstag

Ezt be akarták fejezni ez volt a lényege. Kb. az összes szál 180 fokos fordulatot vett az utolsó évadban. Egy évadon belül is Jont felemelik mint a legbecsületesebb férfi, aztán a mélybe taszítják. Tyrionnak egy monológot adhattak volna amikor közli ezt vele. Sansa nekem mindig is visszataszító karakter volt. A király választás is vicc volt észak kiválásával úgy, hogy mindenki szó nélkül türte ezt.

(#22148) csababarca válasza dudu5130 (#22147) üzenetére


csababarca
őstag

Hát igen, valóban.
Azóta se néztem meg egy részt sem :D
nem tudom a Targaryen sorit fogom e, mondjuk biztos belenézek, de ilyen mehh érzés, mert nem fogom tudni elengedni, hogy tudjuk mi történik majd a jövőben...
tényleg akármikor feljön egy poszt a sorozattal kapcsolatban (GOT), elkap az ideg, hogy mit tettek az utolsó 3 részben. Hogy heréltek ki mindenkit szisztematikusan, és vált totál érdektelenné a sorozat a végére.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#22149) dudu5130 válasza csababarca (#22148) üzenetére


dudu5130
őstag

Ezzel a rajongók 99.9% így van szerintem. Egy ilyen sorozatot nem lehet jól lezárni, az viszont tény, hogy zautolsó 2 évad ugyanezzel az esemény sorozattal is legalább 4 10 részes évad az előzök részletességével nézve.

(#22150) csababarca válasza dudu5130 (#22149) üzenetére


csababarca
őstag

nyilván nehéz persze, főleg minden rajongónak kedvezni.

de itt csak nem is erről van szó, összecsapott félcmunka ez, elsumákolt szálakkal, amiket pl írtam fent, random királycsinálásokkal, stb.
logikátlanok a karakterek, 180fokos fordulatok több esetben, amik nem következtek a sorozat egészét tekintve.

és így van, nem tudom ki döntötte el, hogy rövid évadok legyenek, mert elfogyott a kraft, vagy ötlet, vagy pénz, ezt sem tudom. de így őrült hiba volt az egész.
ha már összecsapták, lehetett volna úgy vége pl, ahogy a 8/3 véget ért, plusz 20 percben elrendezni a dolgokat. kb ugyanilyen összecsapott lett volna, de legalább az Éjkirályos dolgot ki lehetett volna bontani 5-6 részben jobban.
mint csinálni belőle egy idiótát.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.