Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:15:49

LOGOUT.hu

TRÓNOK HARCA

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21951) jonnyjoker01 válasza raider21 (#21950) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

I DUHN WAN IT:DDD

Üdv. Johnny

(#21952) raider21


raider21
aktív tag

"Szeretek mindent magam kitalálni - általában így dolgozom, mindig jó sok kérdést felteszek. De ebben az esetben ez nagyon nehéz volt. Ott vannak a könyvek, de nem akartam azokra támaszkodni, úgyhogy maradtak a forgatókönyvek. De ha bármikor tudni szerettem volna arról valamit, mi fog történni, senki nem nagyon tudott mit mondani. Úgyhogy Melisandre számomra is rejtély maradt. Megtanultam élvezni a nem tudást."
A Trónok harca vörös boszorkányát játszó színész se tudja, kit is játszott tulajdonképpen

A Trónok harca utolsó évadának egyik legtöbbet kritizált epizódja a deresi csatát bemutató harmadik rész, A hosszú éjszaka volt. Miguel Sapochnik rendező korábban már elmondta, hogy miért lett olyan sötét ez az epizód, most pedig egy sokat vitatott momentumát magyarázta meg: azt nyilatkozta, hogy azért nem mutatták meg, hogyan közelíti meg Arya az Éjkirályt, mert nem érezték fontosnak.
Trónok harca: Ezért nem láthattuk, ahogy Arya Stark megközelíti az Éjkirályt - Trónok harca - 8. évad

raider21

(#21953) Peppo válasza raider21 (#21952) üzenetére


Peppo
őstag

"azért nem mutatták meg, hogyan közelíti meg Arya az Éjkirályt, mert nem érezték fontosnak."

Nincs annyi smiley, amennyi éreztetni tudná, hogy röhögök ezen a szánalmas magyarázaton.

(#21954) k-adi válasza raider21 (#21952) üzenetére


k-adi
nagyúr

mert nem érezték fontosnak.

hogyne :U :DDD

döbbenet számomra hogy még mindig cikkeznek erről a szarról... most komolyan mit akarnak menteni? elcseszték (az egész évadot), kész ennyi volt.

(#21955) raider21 válasza k-adi (#21954) üzenetére


raider21
aktív tag

Dolgozik a lelkiismeret egyeseknél, ezért magyarázkodnak...! D&D viszont...! :P

raider21

(#21956) raider21


raider21
aktív tag

"Azt gondoltam, Arya fogja megölni Cersei-t. De az is jó lett volna, ha Sansa és Cersei még egyszer találkoznak, vagy Arya és Cersei. Olyan sokféle módon alakulhatott volna" - mondta a Wrap magazinnak a Trónok harcában Sansát játszó Sophie Turner, hozzátéve, hogy azzal egyébként nagyon elégedett, ahogyan Sansa számára véget ért a sorozat.
Sansa nem így képzelte, de elégedett a Trónok harca végével

raider21

(#21957) pulffy válasza raider21 (#21956) üzenetére


pulffy
őstag

Még jó hogy elégedett... :((( de a nézők többsége nem...

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#21958) raider21


raider21
aktív tag

raider21

(#21959) raider21


raider21
aktív tag

A Trónok harca alapjául szolgáló könyvek írója, George R.R. Martin még mindig adós a regényfolyamának utolsó köteteivel. Ezzel kapcsolatban most egy interjúban azt mondta, hogy a sorozat nem tett jót neki, mert amíg az futott, túl nagy nyomás nehezedett rá, ezért nem tudott haladni az írással.
George R.R. Martin a Trónok harcáról: "A sorozat nem tett jót nekem."

raider21

(#21960) Kotomicuki válasza raider21 (#21959) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Akkor én, mint ecceri, eléggé csalódott néző mit mondjak?!
"A sorozat utolsó évadai nem tettek jót nekem! ...és ezért túl nagy "nyomással" neheztelek az író-producerekre!"

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#21961) raider21


raider21
aktív tag

Aki még mindig a Trónok harcán rágódik, annak van egy jó hírünk: nincs egyedül. Az egyik legfontosabb karakter megszemélyesítője sem tud csak úgy túllépni a történteken. Kit Harington Havas Jon bőrében bizony nem egyszer csavart volna még a képernyőn látottakon!
Kit Harington máshogyan képzelte el az Éjkirály sorsát

raider21

(#21962) raider21


raider21
aktív tag

A Trónok harca záróévada miatt eléggé kiborultak a rajongók, petíciót indítottak az újraforgatására, a Google algoritmusát megbuherálva elérték, hogy a "rossz írók" keresőkifejezésre válaszul a regényfolyamot tévére átültető DB Weiss-David Benioff páros neve jöjjön fel találatként. És most már bizonyíték is van rá, hogy a sorozat végét tényleg Weiss és Benioff baltázták el.
Lehangolóan silány a Trónok harca zárórészének kikerült forgatókönyve

raider21

(#21963) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

Johnnie Walker to release two new ‘Game of Thrones’ scotch whiskies!

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#21964) raider21


raider21
aktív tag

A Trónok harca 8. évadában nem volt románcokból hiány, ezek azonban többnyire rosszul végződtek. Havas Jon leszúrta Daeneryst és Jaime Lannister is csúnyán elbánt szeretőjével, Brienne-nel. Az aranykezű férfi ugyanis fogta magát és inkább visszament Királyvárba, hogy Cersei-jel együtt vállalja sorsát. Gwendoline Christie, aki a sorozatban a lovagnőt alakítja, és a Star Warsban is emlékezetes volt Captain Phasmaként, a Deadline-nak adott interjút arról, milyen mérhetetlenül csalódott volt Jaime árulása miatt.
Végre kiderült, mit gondolt Jaime Lannister 8. évados árulásáról Gwendoline Christie

raider21

(#21965) raider21


raider21
aktív tag

(#21966) raider21


raider21
aktív tag

raider21

(#21967) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Ma megnéztem szinkronosan is az utolsó részt, de csak erről nem írtam ide semmit.

Megkésve röviden csak ennyit. Lerágott csont azóta.
S08E06

Makulátlanok és dothrakiak szépen osztódtak megint. Lehet, hogy önnemzőek.
A lépcsőn felfelé menetelve, ha már Tyrion csak hozzádobta volna a kitűzőjét Denyhez egyből százan ugrottak volna a torkának.
Tyrion viszi az egész részt. Elülteti John agyában a gyilkos gondolatot, aki a jelenet közepéig még mindig hű Deny-hez. Tyrion volt az a karakter, aki termetre semmivel se élné túl a kihívásokat, de az eszével már megint bizonyított.
Azt nem értettem, hogy Deny-t miért nem őrizte legalább 10 makulátlan a Vastrón mellett. Még simán lehettek volna elbújva ellenállók. Erről meme is készülhetne.
Drogon meg simán rá se hederít. Persze a vastrón elolvad a sárkánytűztől, de John az 1000 fokos lángok mellett 5 méterre térdelve semmi hősokkot nem szenved. Ő lesz majd talán a következő éjkirály, ha már hőálló?
Szürke féreg kivégez mindenkit közbe az utcán, csak azt nem aki megölte Deny-t. Érdekes.
Majd tárgyalnak, Bran lesz a király WTF. Mindegy itt nem karakterkiesések lettek a végén csak érdekes fordulatok helyette, ami nagyon megosztotta a GOT rajongókat.

Végül szerintem Happy End lett. Olyan lezárás, ami nem sok folytatást hagy maga után és mindenki nagyjából oda került ahova való.

Az elmúlt 8 év alatt érdekes volt felcseperedni látni a karaktereket. Közben mi is öregedtünk.[link]
Arya karakterfejlődése a kislánytól az assasinig szépen fel volt építve. Sansa meg igazi jó csaj lett közben! :D

A helyszínek és effektek is sokat fejlődtek kinézetben.
Ennyi.

Live poor, die ritch.

(#21968) LendvaiFeri1 válasza gyáliSanyi (#21967) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

*Jon-Dany

Nem tűzálló az öcskös. :DDD

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#21969) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Aki a szálakat mozgatja.

[ Szerkesztve ]

Live poor, die ritch.

(#21970) raider21


raider21
aktív tag

David Benioff és D.B. Weiss showrunnerek a májusban zárult fantasysorozat csapnivaló nyolcadik évadának egyik emlékezetes bakijáról beszéltek.
Megtörték a csendet a Trónok harca alkotói

raider21

(#21971) anorche1


anorche1
őstag

Nem tudjatok, hogy a song of ice whiskeyt honnan tudnam beszerezni, akar kulfoldrol rendelve, de nem nagyon draga szallitassal?

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#21972) htc07 válasza anorche1 (#21971) üzenetére


htc07
addikt

anno a fogarasi tescoban láttam kirakva tizenpárezerért, nem tudom hogy az új szériát forgalmazzák-e.

[ Szerkesztve ]

(#21973) anorche1 válasza htc07 (#21972) üzenetére


anorche1
őstag

Legolcsobban ahogy lattom ebayen van, szallitassak kb. 18k: [link]

Ajandekba vennem, de nem tudom eldonteni, hogy melyik legyen. Ez a "a song of ice", vagy amit itthon is lehet kapni, a white walkeres.

Ti melyiket valasztanatok?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#21974) raider21


raider21
aktív tag

raider21

(#21975) raider21


raider21
aktív tag

Az HBO-nak viszonylag jól sikerült a titoktartás a Trónok harca előzménysorozatával kapcsolatban, hiszen már csak a pilot epizód leforgatása után derült ki egy fontos casting-hír. Maga John Simm árulta el egy rádióadásban ugyanis, hogy ő is szerepel a Bloodmoon munkacímre hallgató spinoffban. A színész korábban a Ki vagy, doki?-ban játszotta a Mester nevű főgonoszt, a sci-fi széria Nagy-Britannia legrégebb óta futó tévésorozata. Simm emellett a kultikus Élet a Marsonban is szerepelt.
Ismert sorozatsztár igazolt a Trónok harca előzménysorozatába

raider21

(#21976) raider21


raider21
aktív tag

raider21

(#21977) laceszgamer válasza raider21 (#21975) üzenetére


laceszgamer
addikt

A 8. évaddal szerintem már aláásták az érdeklődés nagy részét az előzmény sorozatra is.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#21978) LendvaiFeri1 válasza laceszgamer (#21977) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Én nagyon várom. :DDD

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#21979) pulffy válasza LendvaiFeri1 (#21978) üzenetére


pulffy
őstag

+1

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#21980) raider21 válasza LendvaiFeri1 (#21978) üzenetére


raider21
aktív tag

+1 ;) :)

raider21

(#21981) jonnyjoker01 válasza raider21 (#21975) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

John Simm? Ez HBO GO előfizetés újításáért kiált:Y:R

Üdv. Johnny

(#21982) k-adi válasza laceszgamer (#21977) üzenetére


k-adi
nagyúr

én ránézek a pilot-ra, aztán meglátom....

a finálé..mármint valójában az egész utolsó évad elég kaki lett, így lezárni hatalmas fail a szememben, ezért sok esélyt nem adok a spin-offnak elvből se :D

(#21983) jonnyjoker01 válasza k-adi (#21982) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

De a spinoffoknak köze sincs D&Dhez és Martin közelről felügyeli a projektet. Szerintem a GoThoz képest csak jobb lehet, mert az nagyon alja szint amit produkáltak.

Üdv. Johnny

(#21984) pulffy válasza jonnyjoker01 (#21983) üzenetére


pulffy
őstag

Azért így az egész GOT nem lehet mínősíteni, tegyük hozzá hogy az utolsó két évad nem a legjobb lett, de főleg az utolsó.

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#21985) raider21


raider21
aktív tag

A Trónok harca utolsó szezonja sok rajongót feldühített, a nézők közül több mint 1 millióan írtak alá egy petíciót, hogy az HBO hozzáértő írókkal forgassa újra a lezáró 6 részt. A produkció sztárjai a mai napig sokat nyilatkoznak a botrányról, Sophie Turner felháborítónak nevezte az online követelést, de A tűz és jég dala írója, George R. R. Martin is kiakadt miatta. Nathalie Emmanuel, aki Missandei-t alakította a sorozatban azonban egy friss nyilatkozatban most elismerte, szerinte se lett tökéletes a lezáró szezon.
Nathalie Emmanuel szerint ez volt a legnagyobb gond a Trónok harca 8. évadával

raider21

(#21986) raider21


raider21
aktív tag

raider21

(#21987) k-adi válasza pulffy (#21984) üzenetére


k-adi
nagyúr

így az egész GOT nem lehet mínősíteni,

pont ezért kell(ett) (volna) jól lezárni, mert rányomja a bélyeget és évek múlva is keserű szájízzel fognak emlékezni erre

(#21988) Aventador91


Aventador91
őstag

(#21989) raider21


raider21
aktív tag

A Deadline Hollywood értesülései szerint közel a megegyezés, az HBO újabb Trónok harca előzménysorozat pilot epizódját rendelheti be. A produkció a Trónok harca sorozat előtt 300 évvel játszódna és a Targaryenek történelmével foglalkozna. A produkció az eredeti szériához hasonlóan könyvadaptáció lehet, George R. R. Martin Magyarországon is megjelent Tűz és vér című alkotásának feldolgozása lesz, ha elkészül. Martin mellett a piloton a Colony executive producere, Ryan Condal dolgozik majd a tervek szerint.
Targaryenekről szóló Trónok harca előzménysorozat jöhet az HBO-ra

raider21

(#21990) raider21


raider21
aktív tag

A májusban zárult népszerű fantasysorozat regényeredetijeinek íróját a dublini Trinity College-ban tüntették ki (ahol a Burke Medal for Outstanding Contribution to Discourse through the Arts nevű érdemérmet vehette át művészi tevékenységéért), és a díjátadó után részt vett egy beszélgetésen is, ennek keretében pedig valaki arról kérdezte, kik és hogyan voltak rá hatással az irodalom területéről.
Martin nem túl meglepő módon J.R.R. Tolkien A Gyűrűk Ura-trilógiáját említette, ami véleménye szerint semmihez sem fogható ebben a műfajban. Ugyanakkor ennél kicsit árnyaltabban látja a dolgot. „Pár évente újraolvasom, hiszen a XX. század legnagyszerűbb könyveinek egyike. Ez azonban nem jelenti azt, hogy tökéletes lenne.” - jelentette ki a szerző. A Trónok harca írója azt sem rejtette véka alá, mi a problémája Tolkien klasszikusával. A befejezést például elnagyoltnak találja. „És Aragorn bölcsen uralkodik száz évig, vagy valahogy így. Könnyű leírni egy ilyen mondatot. De engem az is érdekelne, milyen adózási szabályokat vezetett be, hogy mihez kezdett, amikor éhínség sújtotta az országot, vagy mit csinált az orkokkal, akik megmaradtak. Nem haltak ugyanis mind meg, elbújtak a hegyekben. Szóval felmerül a kérdés, hogy Aragorn esetleg végrehajtott egy teljes népirtást az orkok körében. Vagy rehabilitálta őket?” – tette fel a jogos kérdést az író.

A Trónok harca szerzője leszólta A Gyűrűk Urát

[ Szerkesztve ]

raider21

(#21991) LendvaiFeri1 válasza raider21 (#21990) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Arra nem kíváncsi véletlenül, hogy milyen alsónadrágot húzott magára a koronázása másnapján?

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#21992) M3oH válasza raider21 (#21989) üzenetére


M3oH
addikt

Nekem tetszett a könyv. Ki lehet belőle hozni jót. Bár itt költséges lesz a CGI, ekkor még nem 3 sárkány volt összesen.

(#21991) LendvaiFeri1: Sztem jogos felvetés. Illetve, Martin mindig is belement a részletekben.

(#21993) raider21


raider21
aktív tag

Itt meg azt írják, hogy a Sárkányok táncát rendelhette be a HBO. Na most akkor mi is van?

Újabb Trónok harca előzménysorozatot rendelt meg az HBO

raider21

(#21994) pulffy válasza raider21 (#21993) üzenetére


pulffy
őstag

Én ezt jobban várom :)

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#21995) raider21


raider21
aktív tag

raider21

(#21996) raider21


raider21
aktív tag

Látszik, hogy dolgozik a lelkiismeret. Azért 1/2 év elteltével egyre nyíltabban beszélnek egyesek..., míg azért az elején nem volt ennyire kritikus Jacob Anderson:

Havas Jon és a Makulátlanok vezetője, Szürke Féreg között komoly ellentét húzódott a Trónok harca 8. évadában. Daenerys megölését követően azonban az eunuch harcos hallgatott Tyrionra és belement, hogy Jon büntetése az legyen, hogy a Falra száműzik. Jacob Anderson (Szürke Féreg) szerint Észak egykori királyát sokkal durvábban kellett volna megbüntetni. Főleg, mivel a vadak között a férfi amúgy is otthon érezte magát.
A Trónok harca egyik sztárja szerint Havas Jonnak meg kellett volna halnia a 8. évadban

[ Szerkesztve ]

raider21

(#21997) k-adi válasza raider21 (#21996) üzenetére


k-adi
nagyúr

lejárt a szerződés, most már nyíltabban lehet fikázni az amúgyis szar évadot? yay..

(#21998) atila4


atila4
senior tag

[link]

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#21999) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

Érdekes személyisége lehet.

It Looks Like Lily Collins Is Dating Emilia Clarke's Ex

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#22000) raider21


raider21
aktív tag

Nemrég érkezett a hír, hogy már előkészületben egy újabb Trónok harca-spinoff, amely a Targaryen-házról fog szólni. George R.R. Martin pedig megerősítette, hogy ennek a szériának a forgatókönyvét a Targaryenek történetét feldolgozó Tűz és vér című könyve alapján írták, így aztán természetesen a sárkányok is szerepet kapnak majd benne.
Az író a blogján azt írta, hogy mivel már úgyis egy csomó helyen megjelent, ő is elárulhatja, hogy előkészületek alatt áll egy második előzménysorozat, amely több ezer évvel a már bejelentett spinoff-széria után fog játszódni, és a Tűz és Vér lesz az alapja (ennek kapcsán egyébként Martin megjegyezte, hogy "aki olvasta, az tudja, hogy egy tucatnyi sorozathoz elég anyag van benne"). A címét nem akarta elárulni, de azt leszögezte, hogy "nem a magától értetődő címről van szó" - vagyis feltehetőleg nem a Tűz és vér, de nem is Sárkányok tánca lesz.
Már van forgatókönyv és sorozatbiblia, amelyek Martin szerint "óriásiak, elsőosztályúak és izgalmasak", de egyelőre nem akart részletekbe bocsátkozni. "Annyit mondhatok, hogy lesznek sárkányok" - írta, ami persze egy Targaryen-széria esetében el is várható.
Hát persze, hogy lesznek [sárkány]-ok az új Trónok harca-spinoffban!

[ Szerkesztve ]

raider21

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.