Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:15:49

LOGOUT.hu

TRÓNOK HARCA

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) D4rkm4n válasza oxox (#1148) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Nekem kimondottan tetszik, hogy egy komplett világot épített fel az író földrészekkel, pontos földrajzi elnevezésekkel, stb... Ennyi kusza szál után a végén egy óriási csattanóban kell összefutnia a történeteknek, különben tényleg negatív lesz az utóhatás. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1152) oxox válasza TaliGa (#1150) üzenetére


oxox
addikt

:K

és kb annyi volt a lényege, hogy apu azt mondta, hogy jobb lett volna szegénynek ha meghal.
Az, hogy, hogy került oda pont az a tőr ami a királyölőé volt mellékes...

nem volt marhaság ez a....nem is tudom, tényfeltárás?

D4rkm4n - azt, hogy felépitette nem rossz sőt (bár erről is a szerepjátékok jutnak eszembe, meg persze Tolkien, akinek még arra is vold ideje, hogy hobbit családfákat gyártson), de csodálkoznék, ha átlátná, és lenne valami összefoglaló csattanó...

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#1153) D4rkm4n válasza oxox (#1152) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ha már itt tartunk, Tolkien megalkotta a tünde nyelvet is, csak úgy szórakozásból. Persze Tolkien és Martin között óriási különbség, hogy az előbbit az akkori nyilvánosság nem "szorongatta", nem volt állandó nyomás alatt olyan mértékben, mint most G. R. R. Martin. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1154) oxox válasza D4rkm4n (#1153) üzenetére


oxox
addikt

Bevallom nem ismerem Tolkien egyeb munkassagat (egy irodalmar haverom szopos bu.inak titulalta, merthogy az egeszet gyakorlatilag osszelopkodta...mikor mondtam, hogy ugyan mire alapozza, mondjon peldakat, akkor mondott joparat...a Roland enekre emlekszem)...Nem tudom, mennyi a sajat munkaja, nem is erdekel :B , harom dolgot tudnek csak rola ill a Gyuruk Urarol mondani...rohadt sok szabadideje volt (ugye az altalad emlitett tundenyelv miatt is...bar ahogy tudom csak nehany 100 szobol allo valami, tehat tulzas lenne nyelvnek nevezni)....a vegen nagy baromsagot csinalt azzal, hogy a vilag megmentese utan a hazafele tarto hobbitok meg elkezdtek banditakra vadaszni...vicc volt...
ill. ha a masodik konyv vegen a banyapok megoli Frodot, akkor lett volna igazan nekem tetszo mu...emlekszem otthon olvastam, es mikor Samu megallapitja, hogy Frodo meghalt a csipesben, letettem a konyvet, es szitkozodtam magamban, hogy ezt-hogy, ahh ez nem lehet, basszus tokos az iro....aztan kiderult megsem.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#1155) Kvelstadt válasza oxox (#1154) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Tolkien a könyv egy részének jegyzeteit a lövészárokban az élők és elhunytak névsorának hátsó oldalára irkálta mikor épp nem volt támadás. Szóval annyira nem volt sok szabadideje.
A szilmarilokban több 10ezer évnyi háttértörténelem van és annyi infó hogy mire a feléhez érsz az elejére már nem nagyon emlékszel a sok új infó miatt. A gyűrű keresését be se tudta fejezni. a fia szedte össze a jegyzeteit és csinálta meg belőle a könyvet.
Én szeretem a trónok harcát de azért Tolkien nagyon odatette a gyűrűk ura világát, és lehet nem véletlen tartják a legnagyobb/legjobb műnek a fantasy irodalomban.
Én azt mondom hajrá Martin alkosd meg a Tolkien óta legjobb művet a fantasy irodalomban. de ha sikerül ez még akkor sem fogja azt jelenteni hogy tolkien meg az ő gyűrűk urája nincs sehol.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1156) TaliGa válasza oxox (#1154) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Komoly "irodalmár" lehet ezzel a szókinccsel az illető :). A Gyűrűk Ura befejezéséhez pedig csak annyit írnék, hogy ott legalább beszélhetünk befejezésről, míg Martinnál ez minden tiszteletem ellenére, de igencsak kétséges (a kora és a munkatempója ugye). Ha valakinek volt ideje írni az elmúlt 15 évben az Martin, míg Tolkiennek azért volt egy professzori állása, és majdnem hetven éves koráig tanított Oxfordban. Azt se felejtsük el, hogy a technika mai színvonalán mellékszereplők, jegyzetek, háttéranyagok követése, kutatása és maga az írás folyamata is sokkal könnyebb. Nem védeni akarom Tolkient, csak sztem ő más műfaj, Jó és Gonosz örök és epikus küzdelme, mese és fantasy egyben, George M. pedig ugye a Rózsák háborúját írja kelta/ír/skót mitológiával vegyítve. Mindkettő jó, csak másképp...

"So say we all"

(#1157) oxox válasza TaliGa (#1156) üzenetére


oxox
addikt

Ezt meg egyetemista evei alatt mondta...Amugy az...marmint komoly irodalmar.
Nem allitottam, hogy a Gyuruk Ura rossz lenne...de ez nekem jobban tetszik (annak ellenere, hogy imadom a fantasyt, es ebben kevesebb pl a magia)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#1158) D4rkm4n válasza TaliGa (#1156) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Szerintem a Tűz és Jég dala azért lett ilyen felkapott, mert részben realisztikus alapokra fekteti a történetet. Ez az irányultság egyébként megfigyelhető az összes hollywoodi sorozatban is: a hétköznapi emberek életében teljesen általános, vulgáris szóhasználat, az alapszükségletek kielégítésére irányuló állandó kitérők (pl. mit eszik a szereplő, mikor végzi el a kis és nagy dolgát, no meg persze a szex).

Ettől eltérő módon, mégis a realisztikusság jelenik meg a Harry Potter kötetekben is: Rowling úgy építi fel az egész varázslóvilágot, mintha az valóban létezne, s magyarázatokat ad arra, hogy a "mugli" világ miért nem érzékeli őket.

Szerintem felesleges is Tolkien-t összehasonlítani Martinnal, hiszen - ahogy korábban el is hangzott - teljesen más környezetben, világban éltek. Egyikőjük még kézzel írta jegyzeteit, Martinnak viszont éppen a túl gyors információáradattal kell megküzdenie. A gyors javítási lehetőség szerintem akadályozza az írót abban, hogy kellőképpen átgondolhassa az adott mű történetét.

Ez persze nem változtat azon, hogy Martin igazán összekaphatná magát és befejezhetné a 6. és 7. kötetet pár éven belül.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1159) po1son válasza leslieke (#1145) üzenetére


po1son
addikt

Nem rossz, de nekem a múltkori gitáros egy kicsivel jobban tetszett.

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#1160) Kvelstadt válasza po1son (#1159) üzenetére


Kvelstadt
veterán

de ezt am eredetileg is csellón játsszák nem?
én nagy hegedű fan vagyok de mikor meghallottam először a zenéjét a sorozatnak egyből csellóra gondoltam és nagyon meg is tetszett.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1161) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Trónok Harca Olimpia:

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1162) D4rkm4n válasza leslieke (#1161) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A Tully-ház helyett inkáb a Baratheon szarvast tettem volna oda.

[ Szerkesztve ]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1163) SzalaiG válasza D4rkm4n (#1162) üzenetére


SzalaiG
addikt

:K

(#1164) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Not today! :)

[ Szerkesztve ]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1165) oxox válasza D4rkm4n (#1164) üzenetére


oxox
addikt

like...kar szegenyert :O

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#1166) Psych0


Psych0
őstag

Most volt idom megnezni az s2-t, es szerintem tul sokat valtoztattak a sztorin. Az s1 peldas adaptacio volt de az s2-t mar kedvem se volt nezni, mert annyira frusztralo volt a rengeteg valtoztatas.

mas:
Ebben a GRRM interjuban hallottam, hogy be kell fejeznie a sztorit par ev alatt. Meg gondolom az a par plussz dollarmillio is segit neki, ami a sorozatbol cseppen.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#1167) D4rkm4n válasza Psych0 (#1166) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Az nyílt titok, hogy be kellene fejeznie a következő két kötet írását belátható időn belül, a kérdés azonban az, hogy be fogja-e? Biztos vagyok benne, hogy nem az a fajta ember, aki hajlandó lesz esetleg a történetírás minőségén, vagy akár magán a történeten változtatni csak azért, hogy korábban befejezhesse a művet.

Én csak azért drukkolok, hogy be tudja fejezni a köteteket, és hogy én is éljem meg, ha lehet. :DDD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1168) M3oH válasza D4rkm4n (#1167) üzenetére


M3oH
addikt

Egyetertek a leirtakkal :)

(#1169) Psych0 válasza D4rkm4n (#1167) üzenetére


Psych0
őstag

A kerdes, hogy mi van a szerzodeseben. Ha vallalta, akkor kenytelen lesz megirni. Keves olyan iro van, akit nem kotnek a hataridok. Eddig GRRM ilyen volt, mostantol lehet, hogy nem.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#1170) angelside77 válasza D4rkm4n (#1167) üzenetére


angelside77
tag

+1

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#1171) leslieke válasza D4rkm4n (#1167) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Félő, hogy nem fogja tudni befejezni időben és a sorozattal hamarabb utolérik. Ezt is nyilatkozta valamikor.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1172) D4rkm4n válasza leslieke (#1171) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ebből pedig az derül ki, hogy valószínűleg nem kötik túl szigorú szerződések sem a könyvkiadóhoz, sem pedig az HBO-hoz.

Ha túl sokáig írná a 6. kötetet, az bizony nem kedvezne a könyveladásnak, hiszem minél tovább kell rá várni, annál több pénzt kell majd belefektetni a marketingbe. Szerintem.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1173) leslieke válasza D4rkm4n (#1172) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ennek a könyvnek szerintem már nem kell marketing. A rajongók megveszik anélkül is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1174) D4rkm4n válasza leslieke (#1173) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ebben biztos vagyok én is, de nagyon sok olyan ember vásárolta meg az eddig megjelent köteteket, akik nem "elfogult" rajongók. Őket bizony vissza kell majd csábítani valahogy.

Ahogy az író tempóját ismerem, szerintem még nekem is szükségem lesz egy ismétlésre a hatodik könyv előtt. :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1175) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

SPOILER

Miért érzem úgy, hogy az ötödik kötet végén megjelenő Ser Erős Robert, aki 8 láb magas, iszonyú erős és néma, az a Quyburn által "feltámasztott" Gregor Clegane?

[ Szerkesztve ]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1176) angelside77 válasza D4rkm4n (#1175) üzenetére


angelside77
tag

Én is így gondolom, bár nyíltan nincs kimondva (leírva), csak utalás van rá.

[ Szerkesztve ]

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#1177) M3oH válasza D4rkm4n (#1175) üzenetére


M3oH
addikt

Nem elkepzelhetetlen :) Es, arra is vannak teoriak, hogy a Vereb is el

(#1178) Psych0 válasza M3oH (#1177) üzenetére


Psych0
őstag

Arra is vannak, hogy Syrio is el.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#1179) M3oH válasza Psych0 (#1178) üzenetére


M3oH
addikt

Hat az sem teljesen eselytelen, ot sem "lattuk" meghalni :)

[ Szerkesztve ]

(#1180) D4rkm4n válasza Psych0 (#1178) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Hol van rá utalás?

Egyébként abban szinte biztos vagyok, hogy Havas Jon-t Melisandre fel fogja támasztani, ahogy Myri Thoros Beric Dondarriont, vagy Catelyn Tully-t.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1181) M3oH válasza D4rkm4n (#1180) üzenetére


M3oH
addikt

Utalas nincs ra konkretan szerintem sem. De Syrio 4-5 katonat csap le egy fakarddal, megeshet, hogy a testor sem birt vele, meg ha a fakardot fel is apritotta. Es konkretan nincs megirva, hogy megoli. Esely megvan ra, hogy meguszta. Masik teoria, hogy, Syrio akar Jaqen is lehetett. Syriot elfogtak es a bortonben lett Jaqen, igy meguszva a halalt. Jaqent elfogva, rabsagban ismerjuk meg, akitol a 2 anyaszomorito cellatars (Rorge) is tart, lehet epp ez miatt. De ezek csak fanmade teoriak, ugy is kell kezelni oket.

(#1182) D4rkm4n válasza M3oH (#1181) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ebben a mendemondában akár igazság is lehet, hiszen Syrio is Braavosból érkezett Királyvárba, ahogy a Fekete-Fehér Templom is ott található. Annál érdekesebb kérdés azonban, hogy miért ment egy ilyen gyilkos Westerosra, illetve Királyvárba? Ki volt az, akinek meg kellett (volna?) halnia a keze által? Vagy netán saját útját járja?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1183) leslieke válasza D4rkm4n (#1182) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Erre lehet, hogy Martin se tudja a választ.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1184) M3oH válasza D4rkm4n (#1182) üzenetére


M3oH
addikt

HAt igen jo kerdesek. Igazabol, csak Martinon mulik, hogy kezd-e vmit ezzel a szallal vagy sem. Evek kerdese es megtudjuk :)

[ Szerkesztve ]

(#1185) oxox válasza leslieke (#1183) üzenetére


oxox
addikt

ezt meg Martin sem talalta ki...ez a jo megfogalmazas....nyitva hagyott egy csomo ajtot, hogy ugy tunjun a vegen mennyire atgondolt, vagy csak azert, hogy ne szoritsa hatarok koze sajat magat....de szaga van mar sajnos :)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#1186) D4rkm4n válasza oxox (#1185) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Igazán nagyot az szólna, ha ez a rengeteg mellékszál az utolsó kötetben összefutna. Igazán nagy írói elismerést csak ebben az esetben szerezne Martin. Muszáj lesz erre törekednie, különben elég sok kritikát fog kapni. :U

Ilyen mellékszál Gendry is.

[ Szerkesztve ]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1187) pohár


pohár
félisten

nem tudom melyik idióta fejéből pattant ki, nagyon beteg :D :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1188) leslieke válasza pohár (#1187) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:Y :W

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1189) po1son válasza pohár (#1187) üzenetére


po1son
addikt

Nekem tetszik... :DDD

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#1190) D4rkm4n válasza pohár (#1187) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Atyaúristen! :W :W :DDD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1191) Lenry válasza pohár (#1187) üzenetére


Lenry
félisten

HOOLY SAJT! :Y ez beteg

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1192) disco-fan


disco-fan
csendes tag

Hivatalosan is bejelentették, július elején indul a harmadik évad készítése, sőt, az is kiderült, mely helyszíneken forgatják majd az új szériát.

George Martin rajongói aggódnak, hogy az író nem tud olyan tempóban alkotni, ahogy könyvei alapján az HBO egymás után készíti saját gyártású sorozatának évadait. Valóban, A tűz és jég dala első darabja, a Trónok harca 1996-ban jelent meg, a Királyok csatája 1998-ban, szintén két évvel később a harmadik kötet, a Kardok vihara. Csak öt év múlva, 2005-ben adta ki a Varjak lakomáját, és hat év múlva a legfrissebb, Sárkányok táncát (2011). Ehhez képest a 2011-ben bemutatott első Trónok harca-évad után egy évvel máris elkészült a Királyok csatáján alapuló második széria, és szintén egyévesre tervezik a harmadik évad munkálatait is.

(#1193) SzalaiG válasza disco-fan (#1192) üzenetére


SzalaiG
addikt

A HBO-n mikor lesz következő évad? Most ősszel vagy jövő tavasszal?

[ Szerkesztve ]

(#1194) leslieke válasza SzalaiG (#1193) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jövő tavasszal.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1195) SzalaiG válasza leslieke (#1194) üzenetére


SzalaiG
addikt

:Y

Marad a könyv...

(#1196) VR6-Fan válasza SzalaiG (#1195) üzenetére


VR6-Fan
veterán

hát én már a könyvre várok, nekem mi marad :DDD ?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1197) disco-fan


disco-fan
csendes tag

jövő tavaszig várnunk kell a 3. évadra :W

(#1198) leslieke válasza VR6-Fan (#1196) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Olvasd újra az elejétől. Egy ideig az is elég lesz. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1199) VR6-Fan válasza leslieke (#1198) üzenetére


VR6-Fan
veterán

3 hét kb, hát ha újra olvasás sok oldal akkor nem ez lenne :B

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1200) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Amennyit az új kötetre várni kell, egyszerűbb lesz ha megírom a saját verziómat. :DDD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.