Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:15:49

LOGOUT.hu

TRÓNOK HARCA

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Kvelstadt válasza leslieke (#1949) üzenetére


Kvelstadt
veterán

én tudom hogy ti is átestetek már ezen hogy végig van olvasva mind. de most én jutottam ide és az én szemszögemből persze hogy én vagyok a legfontosabb. szóval mi lesz most velem???? jó vaskos lett ez az 5. kötet de még így is annyi szereplő hogy volt akinek nem is jutott fejezet pedig érdekelt volna hogy vele mi újság.
jó persze kaptam Bran meg Arya fejezetet is ugyhogy fogjam be a pofám. de akkor is..

És szenvedtél mire kigugliztad? akartam valami linket tolni az átokba de hirtelen nem találtam semmi jót. az Avada Kedavra még veszélyesebb de én amondó vagyok hogy ha megölök valakit nem látom a szemében ahogy felfogja a szenvedést amit okozni akarok neki. :)
jó egyébként csak poén az egész. béke van. meg te amúgy is leslieke vagy. elég kevés ilyenünk van. :)

SPOILER

dany fejezetektől is többet vártam. persze értem hogy nem lehetett még most át-sárknytáncolni weterosra és megsütni a megsütniavalókat de azt hittem lesz egy kicsit több cselekmény. nálam ő még mindig a nemrosz fejezet de sose várom hogy végre őt olvassam. továbbra is úgy vagyok hogy míg át nem megy westerosra addig nem olyan érdekes az ő fejezete.

SPOILER vége

(#1950) M3oH jaja. az első évad szinte koppra a könyv volt. meg is lepett ha visszagondolok az egyéb könyvből készült filmekre. de még jobban meglepett volna ha meg is tartja ez a szokását a sorozat.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1952) bandus válasza ggeleven (#1935) üzenetére


bandus
veterán

ez jóó :D Attilát a nagy hun vezért pont el tudnám képzelni Drogoként.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1953) leslieke válasza Kvelstadt (#1951) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Rengeteg jó könyv van még, amit érdemes elolvasni. :K

Gugli ezt dobta elsőre: [link]

meg te amúgy is leslieke vagy. elég kevés ilyenünk van.
Ezt hogy érted?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1954) Kvelstadt válasza bandus (#1952) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Khal Attila Drogo. hm... gyanús nekem hogy ez a valódi történelem csak úgy adták ki mint regényt. :)

(#1953) leslieke vanisegy nem rövöd listám amit szeretnék végigolvasni majd folyamatosan. de jelenleg se pénzem egy könyvre sem de még rukkolán se látok sose semmi érdekeset.

úgy értem hogy egy élő könywikipédia vagy lassan. :)

jó a gugli találat.

egyébként kölcsönbe van a "tüske a köröm alatt" amit még el sem olvastam de hamarosan visszakapom.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1955) ggeleven válasza Kvelstadt (#1954) üzenetére


ggeleven
őstag

Ha már történelem, akkor mikor lép színre Sárkányölő Szent György? ;]

(#1953) leslieke
Hasonlóan jó sorozatot is tudnál ajánlani, mint ez? :))

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#1956) leslieke válasza ggeleven (#1955) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sci-fi vonalon a Battlestar Galactica a Number One nálam. Nem fantasy, de a most indult Vikings sorozat is tetszik nekem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1957) ggeleven válasza leslieke (#1956) üzenetére


ggeleven
őstag

Rosszul fogalmaztam! :B
Könyvsorozatra gondoltam! :D

Amúgy a Battlestar megvan és hasonlóan jó véleménnyel vagyok róla én is! :))
A Vikings-t most már csekkolni fogom...

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#1958) leslieke válasza ggeleven (#1957) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kedvenc fantasy sorozatom a Dragonlance, de jó könyvek vannak a Forgotten Realms játszódó sorozatokban is, főleg a Drizzt Do 'Urden könyvek.
Mark Lawrence sorozatát Martinhoz hasonlítják. Szerintem ez így nem igaz, de a könyvek tényleg nem rosszak.
Aztán ott van még J. R. R. Tolkien Gyűrűk Ura könyvei, vagy Robert E. Howard történetei.

Sci-fi vonalon pl.: Asimov Alapítvány sorozata ajánlott olvasmány. Magyar sorozat a Mysterious Universe világ. Itt is akadnak igen jó könyvek. John:Scalzi sorozata most indult itthon, kint eddig 5 rész jelent meg, nálunk júliusban jön a 3. könyv.

Illetve körülnézhetsz még a Könyvajánló és a Sci-fi topikokban is.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1959) bok92


bok92
addikt

(#1960) leslieke válasza bok92 (#1959) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

megvan az esti program! :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1961) ggeleven válasza leslieke (#1958) üzenetére


ggeleven
őstag

Nagyon szépen köszönöm! :R

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#1962) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Jó rész volt. Kezdenek beindulni a dolgok. Várom a folytatást, kíváncsi vagyok kiről fog kiderülni hogy nem is az akinek mutatja magát. Egy tippem van (Dany testőre) és hogy mennyire lesz fontos szereplő az a tag, akit a "Kutya" elintézett.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#1963) ggeleven válasza gyuromoj (#1962) üzenetére


ggeleven
őstag

Az utolsó fél mondatod spoiler lehet, annak aki nem olvasta a könyveket! :((
Így akkor nekik nincs is min izgulni a harc közben... Vagy mégis lesz?! ;]

Reméljük a rész megnézéséig kerülik a topicot! :DDD

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#1964) gyuromoj válasza ggeleven (#1963) üzenetére


gyuromoj
veterán

Basszus, ezt most elcsesztem... Sorry! Remélem nem lesz belőle nagy baj. :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#1965) ggeleven válasza gyuromoj (#1964) üzenetére


ggeleven
őstag

No para, legközelebb majd jobban figyelsz! :)
Egyszer egy NFL meccset spoiler-eztem el a torrent hozzászólásai között, mert annyira örültem, hogy megvertük a megverhetetlen hitt bajnokot! :DDD Na azóta nagyon figyelek... :)

Azzal nem árulok el nagy titkot, hogy ebben a történetszálban is lesznek még fordulatok!
Itt semmi sem az, aminek látszik... :DD

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#1966) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

most ezzel hogy Stanis lánya énekelte az "én tudom én tudom ó ó ó" dalocskát foltosképűt egy az egybe ki is hagyják? nem mintha akkora lényeges személy lenne. de kíváncsi lettem volna a tetkójára az arcán :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1967) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Azt hiszem, az évad eddigi legjobb részét láttam. Láthatóan Stannis-nek is van emberi mivolta, nekem továbbra is szimpatikus.

SPOILER

Mi az, hogy Tyrion megkapja Sansa-t, Cersei meg a viráglovagot? :C Azzal kapcsolatban meg valaki felvilágosíthatna, hogy Beric miért "halhatatlan".

(#1968) Kvelstadt válasza Coccolino_O (#1967) üzenetére


Kvelstadt
veterán

SPOILER

ebben a sorozatban úgy vetted észre hogyha valamit kijelentenek akkor az feltétlen úgy is történik? :)
a Beric dologról meg annyit hogy miután láttad hogy a vérével meggyújt egy kardot még meglepett hogy akár fel is támadhat? de láttad sebei megmaradtak. szóval meghalhat ő csak sokkal nehezebb megölni. de a magyarázatot os megkaptad miközben mondták neki az imát. R'hllor a fény istene.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1969) aAron_


aAron_
őstag

na ez is egy jó rész volt :))

What is your ikigai?

(#1970) leslieke válasza Coccolino_O (#1967) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Könyvek és olvass! Akkor minden részlet a helyére kerül. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1971) ggeleven válasza aAron_ (#1969) üzenetére


ggeleven
őstag

Este megnéztük mi is! Elemzésbe nem mennék bele, nekem nagyon tetszett! :))

Annyira jól képernyőre vannak adoptálva a dolgok, hogy többször megállt a kanál a kezemben, mert annyira figyeltem minden egyes apró megmozdulást! :DD

A rész legjobb jelenete Jamie monológja! A képi világ, a színészi játék és a szöveg is nagyon jól összeállt ott! :R

A valyriai nyelv tetszik még nagyon, így hogy egyre többet hallom! Profi munka ez is.

3 apróság tetszett kevésbé:
- a nyitójelenet súlytalan
- Robb-ék szála kicsit elkapkodottnak tűnt
- a zárójelenet is súlytalan volt nekem...a párbeszéd persze jó volt és a színészi játék is, de valahogy nem lett annyira ütős... vagy ezzel csak én vagyok így? :U

Összességében viszont remek rész volt, folyamatosan emelkedik a színvonal, pedig már így sem alacsony! :K

Biztos vagyok benne, hogy a nézettség is nőtt! :))

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#1972) Coccolino_O válasza leslieke (#1970) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Igen, az kellene, de mint említettem, könyvtárból lehetetlen beszerezni az egymás utáni részeket, pénzem meg nincsen megvenni őket.

(#1973) Ps Vita válasza ggeleven (#1971) üzenetére


Ps Vita
őstag

Meg amúgy a Karstarkok közel se képezték Robb seregének a felét a könyvbe,így ott nem is eset sok szó róla

(#1974) D4rkm4n válasza Ps Vita (#1973) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A könyvben ugyanúgy nagy létszámúnak írják le a Karstarkok seregét. Robb pont az ő távozásuk miatt kényszerült megtorpanásra. Az viszont igaz, hogy nem a sereg felét tették ki. Én úgy emlékszek, hogy nem lefejezték Lord Karstarkot, hanem felakasztották. Vagy rosszul emlékszek? :U

(Catelyn még agonizált is rajta, hogy lényegében rokongyilkosságot követ el Robb, hiszen a Karstarkok is Starkok, csak miután megkapták Karholdot, a nevükbe vették a város nevének egy részét.)

[ Szerkesztve ]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1975) M3oH válasza D4rkm4n (#1974) üzenetére


M3oH
addikt

Rosszul emlekszel. Robb fejezte le a konyvben is. Akit halalra itel, annak O maga veszi eletet, mint ahogy apja is tette. Amugy par szaz lovas volt "csak", messze nem volt a fele a seregnek

(#1976) Ps Vita válasza D4rkm4n (#1974) üzenetére


Ps Vita
őstag

Lefejezte,és kb. 400 Lovas volt a Karstarkokkal,a Freyek sokkal nagyobb veszteségek voltak,aztán meg jött a vörös nász,hű azt a fejezetet ,hogy utáltam...

(#1977) leslieke válasza Ps Vita (#1976) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A vége durva spoiler a könyvet NEM ismerőknek! Töröltesd!!!

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1978) Ps Vita válasza leslieke (#1977) üzenetére


Ps Vita
őstag

Nincs benne semmi spoiler,már ebben a topikban is többször elhangzott a vörös nász,de aki nem olva sta a könyvet az ebből nem jön rá semmire

(#1979) leslieke válasza Ps Vita (#1978) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Már maga a vörös nász spoiler, szvsz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1980) Ps Vita válasza leslieke (#1979) üzenetére


Ps Vita
őstag

Ööö szvsz meg nem :D

(#1981) ggeleven válasza Ps Vita (#1973) üzenetére


ggeleven
őstag

Ez igaz, mint a többiek is írták, de valahogy döntéskényszerbe kellett hozni Robb-ot a sorozatban is. Ezzel pedig könnyen megmagyarázhatók a következő lépései! Csak pont emiatt tűnik nekem elsietettnek kicsit a szál...egyszer vitáznak, h meg kell ölni a gyereket, aztán bemennek lecsapják őket, aztán gyorsan egy kis szóváltás a királlyal, gyorsan megvan a kivégzés is, majd a döntéskényszer, h nincs más lehetőség, mint menni a Frey-ekhez kuncsorogni...

Amúgy bejött a jóslatom! :))
5,35 millióan nézték ezt a részt! :D
Most lépett a sorozat először 5M fölé, nagyon büszkék lehetnek rá! :)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#1982) D4rkm4n válasza Ps Vita (#1980) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Szerintem is spoiler. Mondom úgy, hogy már (véletlenül ugyan) de én is spoilereztem ebben a topicban. :B

Én csak azt nem értem, hogy a sorozatban miért kap olyan hangsúlyos szerepet Podrick Payne. Ő csak egy mellékszereplő, ennek ellenére úgy érzem, mintha elég sokszor jelenne meg... :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1983) Coccolino_O válasza D4rkm4n (#1982) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Igen, van benne valami.

(#1984) Spet válasza D4rkm4n (#1982) üzenetére


Spet
addikt

Igazából szerintem azért mert egy kicsit változatosságot nyújt a főszereplők mellett (lásd bordélyház :DDD )

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#1985) D4rkm4n válasza Spet (#1984) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Igen, az egy elég jóra sikerült jelenet volt. Tyrion és Bronn leülnek jegyzetelni. :DDD

A Feketeüst testvérek mikor lépnek színre? Majd csak a 4. évadban, ugye?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1986) oxox


oxox
addikt

ha a vörös nász spoiler, akkor a makulátlanok is az volt kb...így kapásból 4 eskülvő (nász) jut eszembe nemsok eltolással...de ha jobban gondolkodok akkor még egy 5.ik is....Én sem szerettem egyébként, de legalább valós történetté, nemcsak happy győz a jó storyt kapunk...mondjuk Cat-et biztos visszarugtam volna a folyóba :DDD , mert több kárt csinált életében mint hasznot....5-ik könyv majdnem felénél tartok..kicsit kezd összeszedettebb lenni, bár megint ugye behoztak egy szereplőt, aki aztán lehet annyira lesz fontos mind Gendry.....A vörös papnő első fejezete viszont tetszett, kicsit helyrerakta nekem (bár máshova pozicionáltam)....Zörgövért transfere viszont gyomros volt :DDD

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#1987) Ps Vita


Ps Vita
őstag

Én most értem a végére az ötödiknek,igazából 3 és fél hét alatt elolvastam az ötöt,kedvencem az öt volt,a négy nekem szenvedős volt néha,de összeségében nagyon frankó kis fantasy világ,mondjuk talán az Eragon jobban tetszett

(#1988) Spet


Spet
addikt

Na hogy legyen egy kis napi humor is mára: Khaleesi out :P

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#1989) D4rkm4n válasza Spet (#1988) üzenetére


D4rkm4n
őstag

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1990) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Game Of Thrones Season 3: Episode #6 Preview

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1991) oxox


oxox
addikt

5.ik konyv fele...erdekes buzos szerepeltetese mar most a a sorozatban, s igencsak elbagatelizaltak az ot ert testi/lelki seruleseket is (akarcsak Tyrionet)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#1992) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék megismerkedni a Trónok harcával: Szerintetek a könyvvel vagy a sorozattal lenne érdemesebb kezdenem?

Köszi!

(#1993) leslieke válasza r3dsnake (#1992) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Könyv!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1994) r3dsnake válasza leslieke (#1993) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Okés, akkor azzal fogom kezdeni. Mondjuk az kicsit zavaró így elkezdeni, hogy az utolsó két kötet még kész sincs.

(#1995) aAron_ válasza r3dsnake (#1994) üzenetére


aAron_
őstag

ez a sorozatra is igaz :K

What is your ikigai?

(#1996) leslieke válasza r3dsnake (#1994) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nyugodtan kezd el olvasni a könyveket, majd nézni a sorozatot.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1997) ggeleven válasza r3dsnake (#1992) üzenetére


ggeleven
őstag

Még egy szavazat a könyvvel való kezdésre! :K

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#1998) oxox válasza r3dsnake (#1992) üzenetére


oxox
addikt

Ave
en elobb lattam az elso evadot, aztan kezdtem olvasni...igy nem volt zavaro...mondjuk igy, hogy tudom ki fog meg meghalni a sorozatban elore ket evaddal, mar kevesbe zavaro, mint forditva.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#1999) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Köszi mindenkinek, mindenképp a könyvvel kezdem. :)

(#2000) Spet válasza oxox (#1991) üzenetére


Spet
addikt

Ez még csak a kezdet volt a végkifejletre leszek kíváncsi(ha eljutunk odáig) (+azért nem arra kell gondolni, hogy 5 perc alatt kialakul a későbbi karaktere buzosnek)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.