Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:15:49

LOGOUT.hu

TRÓNOK HARCA

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Ps Vita válasza gyuromoj (#1900) üzenetére


Ps Vita
őstag

Szerintem a szezon záró környékén lesznek az esküvők,na az érdekes lesz...:))

(#1902) gyuromoj válasza Ps Vita (#1901) üzenetére


gyuromoj
veterán

Gondolom lesz piroska szörp használat. ;]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#1903) ggeleven


ggeleven
őstag

Este megnéztem én is részt és szerintem is nagyon jó volt! :))
Az utolsó 5 perc volt a legerősebb (nyilván), de a többire sem panaszkodhatunk!

Este újra kellene nézni... :DDD

Kíváncsi vagyok a rész nézettségére nagyon!

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#1904) Coccolino_O válasza Ps Vita (#1899) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Azért azt meg kell vallani, hogy a Tyrell család sz@rkavarásban toppon van. Szegény Sansa-t mindenki akarja.

(#1905) scorpy02


scorpy02
aktív tag

Nem lehetne egy külön topikot nyitni a könyves változatnak is? Már nagyon vegyülnek a hozzászólások... :U

(#1906) leslieke válasza scorpy02 (#1905) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Milyen könyves változatra gondolsz?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1907) scorpy02 válasza leslieke (#1906) üzenetére


scorpy02
aktív tag

Külön topik azoknak, akik a könyvet is olvassák, és szeretnék leírni a párhuzamokat a könyv és a tv sorozat között. A topik a nevéből adódóan csak a tv sorozatnak szól, de már egyre több könyves spoilerbe futok bele mostanában.

(#1908) leslieke válasza scorpy02 (#1907) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Néhány emberért felesleges lenne, szerintem. Mivel könyvből készült a sorozat, így óhatatlan, hogy akik olvasták, azok azzal vetik össze. Inkább a hozzászólónak figyelnie kellene erre és jeleznie valahogy.

Vagy neked is elolvasni a könyveket. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1909) scorpy02 válasza leslieke (#1908) üzenetére


scorpy02
aktív tag

Már tervben van, csak sajnos a könyvek mellé nem tudok szabadidőt is vásárolni. :P

(#1910) leslieke válasza scorpy02 (#1909) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jó könyvekre mindig van idő. ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1911) Tim82


Tim82
nagyúr

Az új kedvenc szereplőm egyelőre a Tyrell-nagyi, a Varys-szal közös párbeszédes jelenete zseniális volt. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1912) oxox válasza Coccolino_O (#1904) üzenetére


oxox
addikt

Kisujj a legnagyobb zsugas... :C
sehonnai kis nemeske volt...es Harenhal ura mar (ez nem spoiler mert a sorozatban is emlitettek), ugye indul a feszekbe ahol varja a menyecskeje, ill. Robert mostohafiacskaja...a kis csecsszopo :K .
Mar csak egy furgekezu bard kene, hogy meglegyen ott is a hangulat ;] :))

gyuromoj ne kedvelj meg senkit se tulsagosan ;)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#1913) Spet válasza oxox (#1912) üzenetére


Spet
addikt

Na itt azért a spoiler belement egy kicsit szegény sorozat rajongóknak.

Viszont a Tyrell nagyit szerintem is igen jól eltalálták :K

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#1914) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

SPOILER

valaki aki olvasta már a könyveket. homályosítsa már fel az emlékeimet hogy a griff csapat miért is indult weterosra?
mert úgy emlékszem ők is dany felé indultak de valamiért visszafordultak és nem emlékszem miért. szóval hiányzik ez a puzzle darab..

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1915) oxox válasza Spet (#1913) üzenetére


oxox
addikt

Nem mondtam semmi olyat ami a sorozatban nem lett volna...a legutobbi tanacskozaskor mondta, hogy azonnal indul, eshogy regrol ismeri Cat tesoja, es, hogy kedveli (vagy nem tudom milyen jelzovel illette), es megparancsoltak neki, hogy akkor terjen vissza az asszonnal Kiralyvarba, hogy Rob-nak legyen egy rokona is az ellenseg soraiban....semmi mast nem mondtam :) vagy legalabbis olyannak nem mond semmit aki nem olvasta a konyvet.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#1916) Spet válasza Kvelstadt (#1914) üzenetére


Spet
addikt

Spolier!

Tyrion egy kicsit megtömte a fiú fejét miközben hajóztak a folyón, aki végül azt választotta zsoldosaival, hogy inkább westerost szállja meg mint, hogy a leendő belijéhez menjen el személyesen. Biztos úgy gondolta majd feladják postán utána :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#1917) Kvelstadt válasza Spet (#1916) üzenetére


Kvelstadt
veterán

na ez megvolt hogy tyrion beszélt vele hogy az úgy lesz a jó neki. de nem emlékeztem volt e még más is ami viszafordította. köszi.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1918) ggeleven válasza ggeleven (#1903) üzenetére


ggeleven
őstag

Megy ez szépen felfelé! :D

3. évad 4. rész nézettsége 4,9 millió! :))

Korábbi adatok:
(#1821) ggeleven

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#1919) D4rkm4n válasza Spet (#1916) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Szerintem csak bizonyítani akar Daenerysnek, no meg persze biztosítani az átkelését a Keskeny-tengeren. :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1920) Spet válasza D4rkm4n (#1919) üzenetére


Spet
addikt

Persze,hiszen igazából semmije sincsen, és így legalább meg tud szerezni mindent amit szeretne illetve a zsoldosokat is el kell tartani valamiből, addig ameddig Daenerys meg nem érkezik :K

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#1921) D4rkm4n válasza Spet (#1920) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Meg persze a zsoldosokat nem csupán a hazatérés vágya motiválja, hanem a zsákmány is, azaz a címek, a földek és miegymás. Igazából a szerencse az, hogy ez nem egy öngerjesztő folyamat, azaz amint megkapták az emberek amit akartak, leállhatnak a harccal.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1922) aAron_


aAron_
őstag

What is your ikigai?

(#1923) Ps Vita válasza aAron_ (#1922) üzenetére


Ps Vita
őstag

Drogon nem is nagyobb... :D

(#1924) bok92 válasza aAron_ (#1922) üzenetére


bok92
addikt

És Süsü hol van? :F

(#1925) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Tök mindegy, Sean Bean vagy, mindenképp meg fogsz halni

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1926) oxox


oxox
addikt

5.-ik konyv....Tyrion leveti a hajoban az alcajat...es mindenki maset is a tarsasagban... tetszik :DDD

" egy egyszeru zsoldos kolykenek miert van szuksege arra, hogy eegy bukott septa oktassa a Hitre, vagy egy lanc nelkuli mester tanitson neki tortenelmet....
.
.
-Hogyhogy nem? Nemes atyam tekerte a holttestedet...."
nagyon popec :D

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#1927) aAron_


aAron_
őstag

ez a kép... :DDD

What is your ikigai?

(#1928) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Sziasztok!

Most kezdem el majd nézni a sorozatot és mivel ahogy látom eléggé 1 szinten tart a hazai és a külföldi széria is...pár rész eltolódást látok....( ami ritka, nem is értem hogyan sikerült összehozni hogy nincs jelentős késés ) így nem tudom eldönteni, hogy angolul feliratosan vagy full magyar szinkronban kezdjem-e el nézni.

rengeteg filmet és sorozatot nézek/néztem már feliratosan és nincs vele gondom...az igazi karakter hang felbecsülhetetlen de számtalan jó alkotáshoz született már jó szinkron... így kérném a segítségeteket, hogy hogyan érdemesebb néznem.

köszi előre is!!!

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#1929) FireKeeper válasza Brian_GT (#1928) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én szinkronosan kezdtem el nézni, de átváltottam eredeti nyelvre. nem arról van szó, hogy rossz lenne a szinkron, mert abszolút nem az, de nekem sokkal jobban tetszik eredeti nyelven.

a Tyrion-os képre meg:

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1930) leslieke válasza Brian_GT (#1928) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azért van minimális eltolódás, mert ez HBO termék. Majdhogynem a Föld minden táján egyidőben fut a sorozat.

Én a feliratos verziót javasolom.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1931) ggeleven válasza Brian_GT (#1928) üzenetére


ggeleven
őstag

Még egy szavazat az eredeti nyelven való nézésnek! :K

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#1932) Brian_GT válasza ggeleven (#1931) üzenetére


Brian_GT
őstag

Ok, köszi srácok. Én is húztam a feliratos felé, főleg a Walking Dead után.... ami alapból feliratosra kényszerített, de nem bántam iszonyat jóó volt így.
Nah akkor neki is ugrom... :)

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#1933) Kvelstadt válasza Brian_GT (#1932) üzenetére


Kvelstadt
veterán

akkor eldöntötted. de azért ráadásnak még egy felirat szavazat tőlem is :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1934) pohár


pohár
félisten

na most tudtam csak megnézni az eheti részt, a vége: :Y :Y :Y

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1935) ggeleven


ggeleven
őstag

Mi lenne ha Európában játszódna a Trónok harca? :))

Annyit elárulok, hogy mi is a helyszínek között vagyunk! :D

[Link]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#1936) Tim82 válasza ggeleven (#1935) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem meglehetősen erőltetett.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1937) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Ma jön az új rész, holnap már remélhetőleg lesz felirat.

(#1938) leslieke válasza Coccolino_O (#1937) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Új rész is csak holnap lesz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1939) Coccolino_O válasza leslieke (#1938) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Itt igen, de a tengerentúlon már ma láthatják.

(#1940) leslieke válasza Coccolino_O (#1939) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

És azzal mire mész itt? :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1941) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

na befejeztem az 5. kötetet. persze a végére itt is beütött pár érdekes dolog hogy márazonnal olvasnám tovább. de egyébként szerintem a 3 kötet izgisebb volt.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1942) Brian_GT válasza Kvelstadt (#1941) üzenetére


Brian_GT
őstag

Megkérdezhetem, hogy mennyire kapcsolódik a könyv a filmhez? Most kezdem el nézni az első évadot, de olvasni is szeretek ilyen jellegű könyveket. Trónok Harca viszont még kimaradt, de ha párhuzamosan kellene akkor elkezdeném megvenni őket.
Szóval ha kisegítenél,hogy hogyan érdemes nézni olvasni sorban, megköszönném.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#1943) Spet válasza Brian_GT (#1942) üzenetére


Spet
addikt

Mindenképpen érdemes a könyvet is olvasni mellett vagy előtte inkább mert a sorozat azért nem tér ki annyira részletesen a dolgokra mint a könyv. Illetve most egy kicsit a 3. évadba belekevertek 4. könyvből egy kis részt + néha van egy kis eltérés a könyvhöz képest de nem vészes.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#1944) leslieke válasza Brian_GT (#1942) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Érdemes elolvasni a könyveket is. Sokkal bővebb, részletesebb a sorozatnál. Na meg persze akad 1-2 eltérés is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1945) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Értem, köszönöm a segítséget mindenkinek. Akkor ha jól értem kb. olyan formában van a Trónok Harca könyv-film is, mint a Harry Potter. Ez tetszik mert szeretem ha így sok az átfedés és úgymond amit visszanézek az emlékeztet mi volt a könyvben.

Van esetleg valami olyasmi, hogy pl. első 2 kötet szól az első sorozat évadról és 3. évad a könyv x része stb? vagy annyira azért erre nem figyeltek?

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#1946) Kvelstadt válasza Brian_GT (#1942) üzenetére


Kvelstadt
veterán

hogy tetszik e ez az egész az az pár rész alatt kiderül és ha igen beszippant sorozat. szóval szerintem megnézed az összes részt és mikor vége a 3. évadnak is. (ugye már kb a felénél járunk.) nem bírsz majd várni és ráveted magad a könyvekre amit jól teszel. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1947) leslieke válasza Brian_GT (#1945) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nagy vonalakban így néz ki:
Az első évad az első könyvről szól.
A második évad a meg másodikról.
A harmadik évad pedig a harmadik könyv első felét ölei fel. A negyedik évad onnan fog folytatódni, vélhetően a második felét fogja bemutatni.

Ha belekezdesz a könyvekbe, akkor kerüld a hátoldalon lévő ajánlokat, ugyanis akad közöttük durva spoiler is, ami mind a sorozatra, mind a könyvekre kihat!

A HP könyvekkel nem tudom összehasonlítani, már nem olvasok gyerekmeséket. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1948) Kvelstadt válasza leslieke (#1947) üzenetére


Kvelstadt
veterán

nemtom jól emlékszem e de azt hiszem hogy a 3 kötet eleje még a második évadban benne volt. mert úgy emlékszem hogy alig vártam hogy utol érjem a sorozatot és még a 3 könyv elején is azt olvastam ami a 2 évadban volt.

az meg hogy: "A HP könyvekkel nem tudom összehasonlítani, már nem olvasok gyerekmeséket"
nem hagysz más választást.. CRUCIO!! :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1949) leslieke válasza Kvelstadt (#1948) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, igazad van, ott volt egy kis kavarás.

Az átokért gugliznom kellett. :DDD

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1950) M3oH válasza Kvelstadt (#1948) üzenetére


M3oH
addikt

Az elso evad egesz jol kovette a konyvet. A masodik evad lett elvileg a masodik konyv, de itt mar megkavartak a dolgokat, es ezzel egyutt a kovetkezo evadok sem fogjak kovetni a 100%ban a konyvet. Van ennek elonye es hatranya is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.