Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Trollok komolyan

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:33

LOGOUT.hu

Üdv a trollok között!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38551) RandomName válasza EmberXY (#38501) üzenetére


RandomName
aktív tag

Szerintem nem annyira para ez a bankszámla, bankkártya, online befizetés, stb dolog.
Én pl ma már jobban szeretem, mint a kp-t. Csak néha a simlizős boltokkal van a baj, ahol kitalálják, hogy a tövénnyel ellentétben te ne vásárolj mondjuk 500Ft alatt kártyával, mert az neki nem éri meg. De amikor hétvégén otthagyod nekik a tizen-húszezer forintot, akkor az nem jut eszébe, hogy annak a haszna meg fedezi ezeket. Na meg itt is megy a megúszás. Törvényileg kell kártyás fizetési lehetőség? Melyik a legolcsóbb? Ja, hogy annak nagy a tranzakciós díja, áááá itt úgysem fog senki kártyával fizetni. Aztán azóta volt egy covid, amikor visszaszorult a kp, és ez úgy is maradt. Ezek meg beleragadtak, és félnek váltani, inkább a vásárlót cseszegetik.
Az első bankszámlám csak azért nyitottam, hogy tudjak aliexpressen vásárolni, akkoriban csak kp volt a fizetés, így minden hónapban rakosgattam be rá a pénzt. Akkoriban ezt a Posta által üzemeltett banki szolgáltatást vettem igénybe, mert az volt nyitva munkaidő után. Na az egy kalap sz*r volt 7 éve is, és ma is. Később személyi kölcsönt kellett felvennem, kiválasztottam melyik bank adja azt ami nekem kell, átvittem oda a fizetésem, és ott megkérdezték, hogy csak a kölcsönfizetésre akarom használni a számlát, vagy napi használatra is, mert aszerint segítenek csomagot választani. Ez egyfajta játékváltó volt. Én a napit választottam, és olyan frankó dolgok vannak benne, hogy ha kártával vásárolsz, akkor a havi forgalmad 1%-át jóváírják. Ez nálam kb havi 1300-1700Ft. Ez gyakorlatilag fedezi a számla fenntartását, és az éves kártyadíjat is. Van normális app, ahol látod az egyenleged, ingyen van a tranzakciós értesítés ha a telefon értesítési sávjába érkezik, (MBH-nál ez amikor utoljára néztem csak sms és 28Ft/db) van kártyamentes ATM használat, hogy ne kelljen beírni a pin kódod, telefonos appban minden utalás sokkal olcsóbb, mint a webes felületen, stb.
Cserébe rohadt kényelmes, hogy ha venni akarok valamit részletre, akkor nem kell munkáltatói igazolás után rohangálni, csak az appból letöltöm az utolsó 3 havi kivonatot, átdobom az ügyintézőnek, és haladunk.

Befizetéseket én mindig az adott szolgáltató alkalmazásából indítom, vagy a papír alapú levélen jött infókkal. Engem nem érdekel semmilyen sms/email alapú fizetési kérelem, mert ami nincs ott az appban, vagy a weblapon, azt ignorálni kell, mert kamu.

[ Szerkesztve ]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#38552) koshmar válasza RandomName (#38548) üzenetére


koshmar
őstag

Cukrozott túró

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#38553) KROK640 válasza somogyib (#38542) üzenetére


KROK640
veterán

"Troll találkozó már többször lett itt szervezve, de egyszer sem sikerült." --> jó, de az Koshmar hibája volt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#38554) koshmar válasza KROK640 (#38553) üzenetére


koshmar
őstag

Na szép.. hát ez a hála, hogy megosztom veletek az életemet? :(

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#38555) KROK640 válasza koshmar (#38552) üzenetére


KROK640
veterán

Te egyébként valami gazdag csávó vagy? :D
Múltkor 50 tojással flexxeltél, most meg túród van. Amilyen ára van manapság már sajnálnám megenni ;]
Szerintem a boltba is Ferrarival jársz. (vagy legalábbis az van rá matricázva ;] )

De juttasd eszembe, ha találkozzunk tanítsalak meg fotózni, az viszont nem megy :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#38556) KROK640 válasza koshmar (#38554) üzenetére


KROK640
veterán

Az iménti kommentem volt a hála ;]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#38557) koshmar válasza KROK640 (#38555) üzenetére


koshmar
őstag

50?? Pár éve annyi volt, hogy a hűtő alsó rekeszebe be se fért mind (az 100+) ;]

Vegyél nekem valami méreg drága DSLR gépet, azzal majd jó képeket csinálok :DD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#38558) KROK640 válasza koshmar (#38552) üzenetére


KROK640
veterán

És akkor sem hoztál nekem :( kegyetlen vagy :(

Nem, nem az eszközzel van baj amivel fotóztál. Hanem pl a kompozícióval. Álló alakon, szobron, fán, tornyokon kívül semmit sem fotózunk állítva. Legkevésbé a cukrozott túrónkat. A tál két széle benne sincs a képben, egyensúlyról és kompozícióról gondolom még nem is hallottál.
Viszont nézzük az előnyös oldalát : így megtudtam, hogy fura foltok vannak az ágyadon, padlószőnyeg van a szobádban, és valamit kiborítottál arra is. ;]

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#38559) koshmar válasza KROK640 (#38558) üzenetére


koshmar
őstag

Az ágy terítő foltos, tudom, csak akkor szoktam kimosni, ha már nincs tiszta rész rajta :D
A szőnyegen csak árnyék..
Azért fotóztam állva, mert itt nem volt lényeges, hogy fekvő legyen.. ha valami olyan fotózok, ami inkább vékony és magas (nem ez a tál), nem fogom fekve :D

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#38560) KROK640 válasza koshmar (#38559) üzenetére


KROK640
veterán

"Az ágy terítő foltos" - értem. Remélhetőleg nem attól, hogy egy bizonyos Rüffke sokat járt a fejedben ;]
"ha valami olyan fotózok, ami inkább vékony és magas (nem ez a tál), nem fogom fekve :D" - így van. De ami meg nem olyan azt fotózd nyugodtan fekve. :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#38561) koshmar válasza KROK640 (#38560) üzenetére


koshmar
őstag

Almát/krumplit szoktam hamozni rajta, az hagy foltot, természetesen zsírt nem kenek rá :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#38562) KROK640 válasza koshmar (#38561) üzenetére


KROK640
veterán

Te az ágyadon pucolod az ételt? :Y

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#38563) koshmar válasza KROK640 (#38562) üzenetére


koshmar
őstag

Persze.. mert hol kellene? Tojást nem ott töröm fel, mielőtt megijednél :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#38564) KROK640 válasza koshmar (#38563) üzenetére


KROK640
veterán

Én nem kicsit meglepő módon a konyhában próbálnám az ilyesmit.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#38565) RandomName válasza KROK640 (#38564) üzenetére


RandomName
aktív tag

Mert avítt, maradi gondolkodású vagy. Az ilyenek miatt tart itt a világ... !!4!!4

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#38566) EmberXY


EmberXY
addikt

Bicikli szakértők véleményét szeretném kérni...

Amikor menet közben a tekerést abbahagyom, és ilyenkor a pedál valamennyire továbbra is hajtva marad, legalábbis hajtva szeretne maradni (ez leginkább akkor látszik, ha tolom, mert akkor hajtja a pedált is...),menet közben ha csak rajta van a lábam, akkor pedig érzek valami vibrálást, mintha valami akadna...
Ez csapágy probléma, vagy csak kenési?

Up the Irons!

(#38567) koshmar válasza EmberXY (#38566) üzenetére


koshmar
őstag

A leglényegesebbet kihagytad kezdetnek: MTB vagy egy sebességes?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#38568) EmberXY válasza koshmar (#38567) üzenetére


EmberXY
addikt

Agyváltós, 3 sebességes.
A váltó bowdenja egy kicsit ki van szakadva a kormánynál, ezért a váltó 2. fokozatban van beragadva, de eddig a pedál önhajtással ez még nem volt összefüggésben, legalábbis nem tűnt fel.
Minden szarért nem akarom a szervízbe hordani, ezért még vártam, hogy legyen valami más baja is a bowden mellett (defekt vagy mittudomén), de úgy néz ki, hogy most megnyertem.
Kb 3 éves a bringa ( [link] ), de már az árának a felét ráköltöttem, lassan venni kell egy normális brinyót. :D

Up the Irons!

(#38569) KROK640 válasza RandomName (#38565) üzenetére


KROK640
veterán

Ezek mennek meg a bárányfelhők.
Bár ma olyan bunkó alakú felhők voltak az égen mint a C64-es Jeep Commandoban. (azt a játékot már akkor is játszottam mikor Koshmar még csak egy kéjes gondolat volt ;] )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#38570) koshmar válasza EmberXY (#38568) üzenetére


koshmar
őstag

Hujjjj geci, az agyvaltós bonyolult jószág, bevallom, ahhoz nem értek :D
Azt mondanám, hogy a kenes hiánya nem valószínű, ilyen zárt rendszerben a zsír évekig bírja.

A szerviz örömmel várja a tizezreseidet :D
Vagy ha eltekersz vele ide, mi öcsémmel 5-ert megcsináljuk :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#38571) EmberXY válasza koshmar (#38570) üzenetére


EmberXY
addikt

Lehet, hogy húsvétra beviszem a szervízbe, rakják rendbe.

Ha eltekerek hozzátok, az sokkal költségesebb lenne. ;]

Up the Irons!

(#38572) KROK640 válasza koshmar (#38570) üzenetére


KROK640
veterán

Hát te még tőlem is nagyon messze laksz, nemhogy EmberXYtól!

Tényleg : nálatok hétfő van egyáltalán?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#38573) koshmar válasza EmberXY (#38571) üzenetére


koshmar
őstag

Nem kell tekerni, futárral feladod, 8 ezerért elhozzak, mi 5-ert megcsináljuk, 8-ert visszaviszik, látod az csak 21 ezer.. szervíz meg lehet 22 ezer is ;]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#38574) EmberXY válasza koshmar (#38573) üzenetére


EmberXY
addikt

És ha alkatrész is kell hozzá, az is benne van az 5 ezerben? :D

Up the Irons!

(#38575) koshmar válasza EmberXY (#38574) üzenetére


koshmar
őstag

Nem, elképesztő mennyiségű bontott bicikli van itt, valami szart csak bele tudunk illeszteni :DD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#38576) RandomName válasza EmberXY (#38568) üzenetére


RandomName
aktív tag

Vidd be a bowden hibával, és mire kicserélik elmúlik az öntekerés. Az más kérdés, hogy mi lesz a vége, lehet a bowdencsere utáni kenések/beállítások megoldják, de lehet, hogy külön fel is számolják a megoldást.

[ Szerkesztve ]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#38577) RandomName


RandomName
aktív tag

Kaptam egy üveg Talisker-t.... Kicsit füstösebb, mint amit szeretek, de cserébe borsosabb is. Viszont valahogy mégis jó.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#38578) EmberXY válasza RandomName (#38576) üzenetére


EmberXY
addikt

" és mire kicserélik elmúlik az öntekerés"

És ha nem? :D
Akkor már jobbnak látnám inkább megemlíteni azt is, biztos ami biztos...

Up the Irons!

(#38579) EmberXY válasza RandomName (#38577) üzenetére


EmberXY
addikt

Tehát már ki is nyitottad, tehát nem a vitrinbe ment... Akkor egészségedre! ;]

Up the Irons!

(#38580) EmberXY válasza koshmar (#38575) üzenetére


EmberXY
addikt

Már értem az üzleti modellt, valószínűleg a futár is valami ruszki kótványt hozna vissza kész gyanánt... ;]

Up the Irons!

(#38581) RandomName válasza EmberXY (#38579) üzenetére


RandomName
aktív tag

Köszi.
Amúgy szeretem látni az ilyen gyűjteményeket. De csak olyan helyen, ahol nem azért van kirakva a szekrény tetejére, mert kaptuk és nem kóstoljuk meg pedig akár finom is lehet, és mellette issza a Bakter körtét, hanem inkább olyan helyen, ahol nem a papírdobozban van, akár a spájzban egy műanyagládában és akár hiányzik is belőle, mert ott már megkóstolták, és a házigazda ezek közül életszerűen azt issza a nap végén amit akar, ha meg az egyik elfogy akkor majd vesz.
Nekem még nincs ilyen gyűjteményem, és sajnos nem is kapok olyan ütemben jó italokat, hogy lehessen, de dolgozom rajta. :)

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#38582) EmberXY válasza RandomName (#38581) üzenetére


EmberXY
addikt

Mondjuk egy ilyen szerzemény nálam sem maradna túl sokáig a vitrinben, az igaz.
Egyedül iszogatod meg, vagy van hozzá valami buli, társaság, stb?

Up the Irons!

(#38583) KROK640 válasza koshmar (#38573) üzenetére


KROK640
veterán

... és Koshmar selymes keze személyesen cirógatta a biciklit, ami még értéknövelő is :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#38584) KROK640 válasza RandomName (#38577) üzenetére


KROK640
veterán

Tyűűű... ezt azért megkóstolnám! :D
Apropó troll tali : veled vagyok a legkönnyebb helyzetben elvileg, mégse hoztuk még össze XD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#38585) RandomName válasza EmberXY (#38582) üzenetére


RandomName
aktív tag

Egyedül. Ha társasággal iszom, akkor meg ide nem írok. :)
Csak belenyaltam 2x 3-4cl-t....
Vacsi után, netezés közben hangulatfokozónak.
De holnap meló, nem mélyülünk el. :)

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#38586) RandomName válasza KROK640 (#38584) üzenetére


RandomName
aktív tag

Pedig egy időben leírtam mindent egy RandomTalihoz. :D
De majd összejön.... :)

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#38587) KROK640 válasza RandomName (#38586) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, csak olyan időpontokban amikor még ébren sem vagyok, nemhogy a városban :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#38588) RandomName válasza KROK640 (#38587) üzenetére


RandomName
aktív tag

Délután 16:00 körül esetleg?

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#38589) KROK640 válasza RandomName (#38588) üzenetére


KROK640
veterán

Az még jó is lehet a közeljövőben, de csak a jövőhéten leghamarabb, ez a hetem nagyon tele van, holnap pl megyén kívül leszek

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#38590) RandomName válasza KROK640 (#38589) üzenetére


RandomName
aktív tag

Teljesen jó.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#38591) KROK640 válasza RandomName (#38590) üzenetére


KROK640
veterán

Akkor erre majd visszatérünk mikor közelebbi lesz az időpont :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#38592) KROK640 válasza koshmar (#38567) üzenetére


KROK640
veterán

don't talk about my moms yo? ;]

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#38593) EmberXY válasza RandomName (#38585) üzenetére


EmberXY
addikt

"De holnap meló, nem mélyülünk el." :C

Én ezért nem mertem volna kinyitni. :D

Up the Irons!

(#38594) koshmar válasza KROK640 (#38592) üzenetére


koshmar
őstag

Jelenleg fel vagyok háborodva, 2 PM és 5 napja semmi válasz! Idegességemben fát vágok!!!

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#38595) KROK640 válasza koshmar (#38594) üzenetére


KROK640
veterán

Majd írok neked, de lehet h csak csütörtökön lesz rá időm, majd leírom azt is h miért, csak nagyon besűrűsödtek a dolgok

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#38596) koshmar válasza EmberXY (#38580) üzenetére


koshmar
őstag

Már nem emlékszem, te vetted a kecskét?

Most mondta öcsém, hogy van olyan szerviz ahol eleve nem is vállalnak agyvaltót, mert annyira bonyolult, és úgy gyűlölik, mint semmi mást :D
Szóval sok sikert, egyéb hozzáfűzni valóm nincs ;]

kroki: nem sürgős, csak vicceltem :K

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#38597) EmberXY válasza koshmar (#38596) üzenetére


EmberXY
addikt

A munkahelyemtől kaptam a "kecskét".
Közben a gyakorikérdések.hu-n ledoktoráltam a problémából, úgyhogy majd beviszem a szervízbe, valszeg az ünnepek után (előtte úgyse foglalkoznak vele, nameg nekem is kell a bringa).
Nameg akkor már megjön a fizu is, így ott tudom hagyni, problem solved. ;]

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#38598) koshmar válasza EmberXY (#38597) üzenetére


koshmar
őstag

Ajánlom neked a módszert, amit Bödőcs és az apja alkalmaznak: megtanulnak együtt élni a problémával :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#38599) RandomName válasza EmberXY (#38593) üzenetére


RandomName
aktív tag

Na jó, azért úgy kb ötöde elment..... És ugye én meg ittam mást is azért előtte is amíg a buszt vártam. Fostam, hogy összevesznek. :D

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#38600) RandomName válasza EmberXY (#38597) üzenetére


RandomName
aktív tag

Nekem van OKJ kerékpár- és segédmotorkerékpár szerelő végzettségem.
Küldjem át a tananyagot, hogy kimazsolázd mi lehet a hiba?
Öööööö... Ja, bocs. Nem volt olyan. A tanár mesélt, meg mutogatott írásvetítős fóliákat és ennyi... :D

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Trollok komolyan
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.