Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) kikinda2


kikinda2
tag

Efelejtettem írni, hogy az ötödik napon, - továbbra is mindenféle kommunikáció nélkül - megszűnt az utalás zárolása és teljesült a tranzakció.

(#7752) Reinkz


Reinkz
senior tag

Sziasztok,

Nem rég nyitottam egy wise számlát elsősorban azért hogy EUR-ot és USD-t kamatoztassak rajta. Itt lenne az első kérdés, hogy ez látra szóló kamat létezik-e még, itt Magyarországon is?

Második ami meglepett hogy az apple pay-el való feltöltésnél is díjat számol, jól látom hogy egyenlőre a HUF utalás magyar számláról és váltás az appban, az egyik legolcsóbb módja USD lapátolni rá?
(Pl ahhoz képest ha Revolutról utalnék rá dollárt)

Előre is köszönöm.

(#7753) UberMutant válasza Reinkz (#7752) üzenetére


UberMutant
őstag

segítség / pénz tárolása .
ott olvasgass.

meg érdemes az egészet elolvasni, elég transparensek.

(#7754) sifarr válasza Reinkz (#7752) üzenetére


sifarr
senior tag

Itt lenne az első kérdés, hogy ez látra szóló kamat létezik-e még, itt Magyarországon is?
Mostanában vezették be, hogy vehetsz államkötvényalapot. Jelenleg a hozama 3,19 % (évi állománydíj 0,47 %). Az észt befektetési védelem is megvan 20e Euróig. Dollárban és Fontban is lehet lekötni. Persze ebből lejön az itthoni adózás, amit neked kell intézni.
Hogy a lekötetlen Euróra meg a többire megmaradt-e a pénzvisszatérítés, azt nem tudom. Valószínű igen.

(#7755) Gallmix válasza Reinkz (#7752) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Van itthon Én a Gránitnál lévő lekötést nézegettem, de ugy számoltam, hogy nem éri meg foglalkozni vele, vagyis nem hozna többet az állampapírnál (eurós). Persze egyik éves fix másik meg 3-4 havonta változó, így teljesen nem összehasonlítható. De egyiknél van adó, másiknál nincs. Ez is inkább az állampapírt segíti elméleti síkon számolva.

Nem tudom más alternatíva mennyire lehet jó. + még számolgathatod az adókat is, magad. Egyelőre hagytam az egészet... (jah + utalási díj + havidíj).

(#7756) Reinkz válasza Gallmix (#7755) üzenetére


Reinkz
senior tag

Igen ez jogos, köszi.
Valamit szeretnék kezdeni vele, ne a Revoluton álljon.

(#7757) Gallmix válasza Reinkz (#7756) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Nem tudom mióta van meg, de a márciusig létező eurós állampapírok egész jó konstrukciók voltak. A jelenlegi inkább a bankokra hasonlít csak jobb feltételekkel, többé kevésbé. A nagy kérdés az lesz-e jobb papír a relatív közel jövőben... erre reakció sem volt.

(#7758) doit válasza sifarr (#7754) üzenetére


doit
csendes tag

Ehhez esetleg tudsz valami forrást adni, mit kell a számlatulajdonosnak intézni/bevallani a NAV felé, ha a számla nem cash, hanem interest "üzemmódban" van? Köszi!

(#7759) Oliverda válasza doit (#7758) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7760) doit válasza Oliverda (#7759) üzenetére


doit
csendes tag

Köszi!

(#7761) Simulacrum


Simulacrum
senior tag

A Wise honlapján az van írva, hogy EGT országban 200 Eur (jelenleg 77 ezer forint körüli) a készpénzfelvételi limit, az appban viszont konkrétan 80 ezer forintot ír mielőtt változó díjat számolna fel. Melyik a tényleges?

(#7762) tomp válasza Simulacrum (#7761) üzenetére


tomp
félisten

Magyarországon magyar fiókkal 80ezer!

(#7763) Simulacrum válasza tomp (#7762) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Igen, köszönöm, tesztelve, 80 ezer díj nélkül megy, az app a helyes.

(#7764) g@bo válasza tomp (#7762) üzenetére


g@bo
nagyúr

Naja, de az se teljesen igaz. Forint felvèt csak a 150.000 miatt ingyenes, euró felvèt egyelőre csak/mèg az OTP automatából az.

tehàt tisztánlátás végett, 80.000 HUF ig a Wise nem számol díjat, a bank mèg számolhat. Külföldön vadászni kell az ingyenes automatát. 🤓

(#7765) oil120


oil120
senior tag

Sziasztok,
Tegnap érkeztem Görögországba és egész úton Szerbiában és Macedóniában is a GBP egyenleget használta a Wise.
Mondjuk a a krttő ország érthető, de Görögországban, ahol € van nem értem miért nem onnan vont?
Most vásásroltam egy supermarkatban és a GBP használta.
Valakinek van ötlete erre?

(#7766) oil120 válasza oil120 (#7765) üzenetére


oil120
senior tag

Ja és látszik, hogy €-ban fizettem, ennek ellenére a GBP-s számla fogyott

(#7767) hhgygy válasza oil120 (#7765) üzenetére


hhgygy
senior tag

Az euród nem a jarban van?

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#7768) Qtyii válasza oil120 (#7766) üzenetére


Qtyii
tag

Tedd zsebbe a Gpd-t és probléma megoldva onnnantol az EUR egyenleget fogja vlsz használni :)

(#7769) Qtyii válasza hhgygy (#7767) üzenetére


Qtyii
tag

:)) Ez eszembe se jutott

(#7770) oil120 válasza hhgygy (#7767) üzenetére


oil120
senior tag

Az euród nem a jarban van?

Ez mit jelent? Nyár elején, mikor fizettem még nem volt ilyen, az EUR tárcából vette ki.

(#7771) oil120


oil120
senior tag

Még egy kérdésem lenne,
A tranzakciók előtt egyenleget nem lehet valahol láni?
Ha egy nap több tranzakció van és azok -más-más tárcából kerülnek kifizetésre, nekem kicsit nyomonkövethetetlen.

(#7772) Noxy válasza oil120 (#7770) üzenetére


Noxy
veterán

Ebben a sorrendben dől el, milyen valutában fizetsz: [link]
A GBP-t meg mozgasd át a széfbe, ha van elég euró a számládon.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#7773) Oliverda válasza Noxy (#7772) üzenetére


Oliverda
félisten

Annak a revolutos firkantásnak szerintem nem sok köze van a Wise-hoz, ennek viszont annál inkább:

Mi történik, ha olyan pénznemben költök, ami nem elérhető a számlámon?

oil120: Biztos nem nyomtál arra a terminálnál, hogy fontban vonja le az összeget?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7774) Noxy válasza Oliverda (#7773) üzenetére


Noxy
veterán

Ó ba.. benéztem a topikot. :R

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#7775) oil120 válasza Oliverda (#7773) üzenetére


oil120
senior tag

Nem, mert érintéses volt a fizetés.
Nem is szokta Görögországban kérdezni a terminál a fontos levonást.
Írtam az ügyfélszolinak, meglátjuk.

A másik kérdésem még mindig fent áll, látható e a tranzakció előtti vagy utáni egyenleg?
Ha több tranzakcó van nehéz nyomonkövetni

(#7776) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

na hat en vegul nyitottam otps euro vallalkozoi szamlat, nem mertem bevallalni a rizikot hogy transferwise sima/business szamlara kapjam a kulfoldi fizum mert ez lesz a jovedelmem es nem fer bele hogy heteket kesik az utalas.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#7777) HoTDoG válasza K1nG HuNp (#7776) üzenetére


HoTDoG
tag

Csak én nem értem az összefüggést? Miért késne heteket a fizud a wise miatt?

(#7778) K1nG HuNp válasza HoTDoG (#7777) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

fentebb vegtelen hasonlo komment van masoktol. nem tudtak kiutalni a sajat lakossagi szamlajukra a kapott fizut

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#7779) Oliverda válasza K1nG HuNp (#7776) üzenetére


Oliverda
félisten

Miért OTP? A Raiffeisennél havidíjmentes a devizaszámla, és összességében sokkal kevesebb probléma van velük mint a zotpvel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7780) PeterZZ


PeterZZ
lelkes újonc

Sziasztok. Egy lakás vételárat szeretném átutalni GBP-rol huf-ra. Kell e számítani valamire illetve hogyan járok jobban ? Előfizetni premiumra? Köszönöm ha van valakinek tapasztalata.

(#7781) Oliverda válasza PeterZZ (#7780) üzenetére


Oliverda
félisten

Wise-nál nincs prémium, így a Wise-on belül nem tudsz semmit variálni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7782) axioma válasza PeterZZ (#7780) üzenetére


axioma
veterán

nagy osszegnel a magyar szamlavezeto bankodnal is kerhetsz ajanlatot, az is lehet versenykepes, bank es osszegfuggo

(#7783) PeterZZ válasza axioma (#7782) üzenetére


PeterZZ
lelkes újonc

Köszönöm mindkettőtöknek. Magyar bankom nincs.

(#7784) HoTDoG válasza K1nG HuNp (#7778) üzenetére


HoTDoG
tag

Két oldalt visszapörgettem és láttam, hogy néhány embertől bekértek adatokat, emiatt pedig zárolták a számlát addig amíg nem biztosítja. Nekem is volt már ilyen. Amint elküldöd a dokumentumokat, pár órán belül feloldják, még hétvégén is.
Komoly sarkítás a részedről, hogy heteket kell várni az utalásra. Butaság. Erre nyitottál az OTP-nél egy vállalkozóit, ami a Gránitnál ingyenes lett volna, enni sem kér. A Wise-ról a HUF-ot pedig azonnali utalással tudod küldeni, mivel benne vannak a GIRO-ban. De bármilyen más deviza is aznap megérkezik rá.

(#7785) Braddock


Braddock
őstag

Külföldön vagyok. Tegnap este jött megint hogy igazoljak ezt-azt. Megtettem, most valószínűleg várhatok hétfőig hogy használni tudjam a kártyámat. Mert EU-s irányelvek szerint zárolták is addig. Szerencsére van más kártyám is...

Semmi extra. Csak nyaralás napi költségei. Kaja, bevásárlás, stb.

[ Szerkesztve ]

(#7786) K1nG HuNp válasza HoTDoG (#7784) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

kar gyozkodnod amikor mint latod folyamat jonnek be az olyan kommentek amelyek tokeletes bizonyitekai annak, hogy nem erdemes a jovedelmemet wisen rendezni es pont.

kulfoldi utazasokra elfer, ezen kivul en nem fogom hasznalni, nem eri meg az a havi 5 ezer sporolas.

az, meg hogy magyarban melyik bankot valasztom nekem aztan tok mindegy, otpnel vagyok junior, mukodik, besetaltam megnyitottak a vallalkozoit, mukodik, ez a forint reszelgetes nekem annyira nem adja, nem fogok bankot cserelni, es 6x bejarni szemelyesen 5 ezer forint eves kulonbsegert.

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#7787) gyulaszu válasza K1nG HuNp (#7786) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Onnantól kezd majd kicsit többe kerülni, amikor ki akarsz róla utalni illetve az árfolyam is rosszabb lesz majd. Ne csak a számlavezetési díjat számold...

gyulaszu

(#7788) mickemoto


mickemoto
őstag

Kártya igénylésnél a kártyadíjat hogy lehet kifizetni? Postai utánvétellel?

(#7789) ACE- válasza mickemoto (#7788) üzenetére


ACE-
addikt

:O :W Így első blikkre azt mondanám nem neked való a Wise számla...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#7790) sopruk válasza mickemoto (#7788) üzenetére


sopruk
aktív tag

Már regisztráltál fiókot?
A kártya rendelésekor, a Wise egyenlegedről tudod kifizetni a díját.
Ez egyszeri díj. Ha lejár a kártya, ingyenesen tudod majd megrendelni az újat...

(#7791) HoTDoG válasza K1nG HuNp (#7786) üzenetére


HoTDoG
tag

Eszemben sincs győzködni. De több sarkítást nincs kedvem cáfolni. Mint a 6x bejárni 2023-ban egy számlanyitásért…..

(#7792) noorbertt válasza sopruk (#7790) üzenetére


noorbertt
őstag

Sőt ha nem működik a kártya akkor is.
Nekünk egy üzleti kártya halt meg és kaptam másikat ingyen.

(#7793) ACE- válasza K1nG HuNp (#7786) üzenetére


ACE-
addikt

Kicsit le vagy maradva, manapság egy bankszámlanyitáshoz a nagyobb bankoknál sokszor ki sem kell mozdulnod otthonról, és a régi számla lezárását is intézik helyetted. Az állandó utalásaidat, a csoportos beszedéseidet is áthozzák, szerintem ha megadod az adatokat, akkor a munkáltatódat, államkincstárt, nyugdíjfolyósítót is értesítik a számla módosulásáról...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#7794) kp78 válasza Braddock (#7785) üzenetére


kp78
addikt

Érkezett korábban a számládra utalás más emberektől bármely jogcímen? :U

(#7795) mickemoto válasza sopruk (#7790) üzenetére


mickemoto
őstag

Még nem regisztráltam. De nincs másik számlám amiről feltölthetném. Elsődleges számlának szeretném és egyetlennek.

(#7796) zsola400 válasza mickemoto (#7795) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ha nincs másik számlád akkor nem tudod feltölteni, nincs fiókja, kp. -t nem tudsz befizetni, esetleg családtag, ismerős tud utalni neked.

(#7797) mickemoto válasza zsola400 (#7796) üzenetére


mickemoto
őstag

A kártyával itthon a bolti vásárlás mennyibe kerül?

(#7798) Tarisznyarák válasza mickemoto (#7795) üzenetére


Tarisznyarák
tag

Rózsaszín csekk?

(#7799) zsola400 válasza mickemoto (#7797) üzenetére


zsola400
aktív tag

A kártyás vásárlásnak nincs +költsége, utalásnak viszont van díja. Összefoglalót érdemes átolvasni ott részletesen le van írva mi mennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#7800) mickemoto válasza Tarisznyarák (#7798) üzenetére


mickemoto
őstag

Nem tudom. Nem hiszem hogy rózsaszín csekken be lehet fizetni a kártyadíjat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.