Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) Oliverda válasza Sisco2 (#8598) üzenetére


Oliverda
félisten

A Wise-nak kell írni, nem az Aliexpressnek. Sőt, írni sem kell, van erre egy egyszerű folyamat amin csak végig kell kattintgatni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8602) Remov válasza Oliverda (#8601) üzenetére


Remov
aktív tag

+1 Én próbáltam írni az Alinak, mert olvastam , hogy valakinek eszkalálták az esetét aztán gondoltam miért ne szánjak rá pár percet, na az enyém sehogy se találta meg a tranzakcióimat pedig mindent megadtam amit kért :D A végén csak annyit tanácsolt, hogy jelentsem a bankomnál, amit már megtettem akkoriban. Így is visszakaptam 1-2 munkanapon belül, abszolút felesleges az Alival kapcsolatba lépni.

[ Szerkesztve ]

(#8603) jbnd-007 válasza Noxy (#8592) üzenetére


jbnd-007
tag

Mágneses tokom van, ki szoktam venni a telefont. Egyébként sem lehet duplán, egyszer elfelejtettem kivenni a telefont és a terminál ki is írta, hogy két kártyát érzékel és nem engedett fizetni.

(#8604) kanyi51 válasza donbig (#8597) üzenetére


kanyi51
senior tag

Azt a perselyt amiröl irsz , hol hogyan kell beállitani? én sehol sem találom
Közben megtaláltam .

[ Szerkesztve ]

(#8605) jbnd-007 válasza Oliverda (#8591) üzenetére


jbnd-007
tag

Lássuk csak...

egyik eset: telefon tokból kivesz, ujjlenyomat, odaérint, elutasítja, pénztáros gyanakodva néz, telefon visszahúz, újra ujjlenyomat, odaérint, fizet

másik eset: kártya tokból kivesz, odaérint, [néha PIN kód], fizet

Nekem a második egyszerűbbnek tűnik. :)

(#8606) Gallmix válasza jbnd-007 (#8605) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Nem csak tűnik az is. Nálam sokszor telefon sincs.

(#8607) axioma válasza jbnd-007 (#8605) üzenetére


axioma
veterán

Na itt kezdodik a kulonbseg, nekem ugyan elvileg nem kell messzebb legyen a kartya (a telefonos ovtokban van kartyahely is, de a tobbseg penztarcaban, azt meg a taska nem konnyen elerheto reszen tartja), de a penztarnal 99% hogy varni kell, ugyhogy addig (nyilvan ha egyedul vagyok) mar ugyis kezemben a telo, feloldva...

(#8608) Oliverda válasza jbnd-007 (#8605) üzenetére


Oliverda
félisten

Minek kivenni a tokból?

Ha ennyire rossz a készülék ujjlenyomat-olvasója, az egyedi probléma lesz. Ha minden jól működik, akkor semmivel sem lassabb, mint a kártyát oda tartani, arról nem beszélve, hogy így sosem kell a PIN kóddal szórakozni. Nálad valami nem kerek.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8609) jbnd-007 válasza Oliverda (#8608) üzenetére


jbnd-007
tag

Mert különben néha tényleg két kártyát érzékel a terminál, ott van mellette egy zsebben a fizikai.

Ne úgy képzeld a kivenni-t, hogy le kell róla feszegetni a tokot. 2 in 1 tokom van, a telefon egy mágneses belső tokban van, azt veszem ki a könyv tokból csak.

És nem rossz az ujjlenyomat olvasó, hanem a Google Pay kitalálta, hogy kétszer kér ujjlenyomatot. Pont te linkelted a vonatkozó topikot.

[ Szerkesztve ]

(#8610) Oliverda válasza jbnd-007 (#8609) üzenetére


Oliverda
félisten

Totál felesleges a telefon mellett tartani a fizikait, ha van jól működő mobilfizetés.

"a Google Pay kitalálta, hogy kétszer kér ujjlenyomatot"

Szerintem pedig ott nincs jól beállítva valamit

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8611) jbnd-007 válasza Oliverda (#8610) üzenetére


jbnd-007
tag

Én nem nyúltam semmilyen beállításhoz. Egyszer csak így lett. Itt azt írja valaki, hogy a face unlock kikapcsolásával elmúlt neki, majd kipróbálom.

(#8612) Gardaai válasza jbnd-007 (#8611) üzenetére


Gardaai
senior tag

"on latest Beta"
:)

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#8613) Sisco2 válasza jbnd-007 (#8611) üzenetére


Sisco2
tag

Nem kell kikapcsolni ha amúgy egyébként azt használod, elég ha letakarod a camerát amíg ujjlenyomattal oldod fel a telót fizetés elött, utána már nem fogja kérni a google wallet hogy azonosítsd magad.
Google írta most valamelyik legutóbbi frissítésnél hogy nem tekinti biztonságosnak az arcfelismerős feloldást, ezért kér fizetéskor közvetlenül biztonságos (ujjlenyomat, pin, jelszó stb) azonosítást ha csak arccal volt feloldva a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#8637) PROHARDVER!


PROHARDVER!

Ugye nem kell indokolni a visszatörlést? ÁSZF III. 10. / 15,17,18.
Minden másra ott van a felkapott közösségi média. Köszönöm!

(#8638) tomp


tomp
félisten

Mostanában nálatok nem lett lassú a pénzmozgás?
Utalok a HUF számlára. Kell legalább fél óra mire megjelenik az összeg. Tovább utalom váltással egy EUR Wise számlára és az is legalább fél óra...
"Kis időre van szükségünk a feldolgozáshoz".

(#8639) goop válasza tomp (#8638) üzenetére


goop
őstag

De. Még az egymás közti sima utalás is néha több időt vesz igénybe...
Regeltem is egy revo accot, aztán majd meglátjuk mi lesz.

(#8640) Krethx válasza tomp (#8638) üzenetére


Krethx
aktív tag

"Kis időre van szükségünk a feldolgozáshoz"

Nálam már régóta csinálja. De nem mindig. Nem zavar. A lényeg nem változik mivel a pénz megérkezik.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#8641) Phoen|x válasza Krethx (#8640) üzenetére


Phoen|x
őstag

Utóbbi időben nekem is. Pedig korábban pillanatok alatt ment az utalás. De jah, eddig még megérkezett mindig.

Go Gunners!

(#8642) goop válasza Krethx (#8640) üzenetére


goop
őstag

Hja, alapban nem zavarna, de pl..én perselyezek, asszony nem, ezért nála kevesebb pénz van. Neki lendül a vásárlásnak, aztan telefonál, hogy ugyan már utaljak neki wise n, X ezer Ft ot, mert kevés lesz ami nála van. Na, én meg utalnám, és nem azonnal megy át, asszony meg várhat, feszült lesz (jogosan) és ez rajtam csattan ugye. :D Más baj nincs a kis időre van szükségünk dologgal.

[ Szerkesztve ]

(#8643) biker válasza tomp (#8638) üzenetére


biker
nagyúr

nem, a feltöltések 10-30mp, utalni meg külföldre szoktam csak, pl kínába 4-6 óra több ezer dollár mennyiségben is

"Neki lendül a vásárlásnak, aztan telefonál, hogy ugyan már utaljak neki wise n, X ezer Ft ot, mert kevés lesz ami nála van."

legalább spóroltok :D

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#8644) zichie


zichie
senior tag

Kis érdekesség a HUF->EUR váltással kapcsolatban...
Ma kellett forintot váltanom 762 euróra az Erste bankos értékpapírszámon. Gondolkoztam, hogy folyószámláról utalom Wise-ra (ingyenes az utalás) majd ott átváltom és utalom az Erste-be. Végül is nem így tettem, mert féltem, hogy a Wise megakasztja az utalást.
Közvetlen Erste Netbrokeren csináltam:
Váltasi árfolyam: 391,61 HUF
Kezelési költség: 0 HUF
A szükséges forint összeg: 298406 (kezelési költséggel)

Ha Wise-on csináltam volna:
Váltási árfolyam: 389,401 HUF
Kezelési költség: 2404 HUF
A szükséges forint összeg: 299127 (kezelési költséggel)

Magyarul a Wise még rosszabbul vált, mint az Erste, ami meglepett. :Y

(#8645) Oliverda válasza zichie (#8644) üzenetére


Oliverda
félisten

Engem inkább az lep meg, hogy nem ismered a saját bankod szolgáltatásait: [link]

Havi 500ig ilyen kedvező, felette már nem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8646) zichie válasza Oliverda (#8645) üzenetére


zichie
senior tag

Amit belinkeltél az a folyószámlára vonatkozik, és van egy ilyen rész: "A devizaváltáshoz mindenképpen szükséged van a forint bankszámlád mellett legalább egy devizaszámlára."

Nekem nincs is devizaszámlám, soha nem is volt. Ertékpapír számlán váltottam. Korábban 700 ezer forint körüli összeget is váltottam, akkor sem volt kezelési költség.

[ Szerkesztve ]

(#8647) Oliverda válasza zichie (#8646) üzenetére


Oliverda
félisten

Jah, hát akkor ebben semmi különös nincs. Annyit viszont érdemes megjegyezni, hogy értékpapírszámlája viszonylag kevés embernek van, illetve Revoluttal még olcsóbban jött volna ki egy ilyen váltás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8648) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

720 000 forintot bankkártyával vagy utalással olcsóbb Wise számlára tenni? Erste számlám van.

[ Szerkesztve ]

(#8649) UberMutant válasza ssgt1981 (#8648) üzenetére


UberMutant
őstag

19999 forintonként ingyen utalhatod. csak macerás.37 utalás

(#8650) Oliverda válasza UberMutant (#8649) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem ártana tudni, hogy pontosan milyen számlája van.

ssgt1981: Mit akarsz csinálni? Pénzváltás?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.