Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) Oliverda válasza Somatom (#7498) üzenetére


Oliverda
félisten

Milyen e-mail címről jött?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7502) Somatom válasza ACE- (#7499) üzenetére


Somatom
veterán

A küldő:
noreply@info.wise.com
A link:
https://ablink.info.wise.com/ls/click?upn=.......qrvasokszámmegbetü

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7503) sajtos365 válasza Somatom (#7502) üzenetére


sajtos365
tag

Volt a levélben PIN kód?

(#7504) Noxy válasza Somatom (#7502) üzenetére


Noxy
veterán

Van néhány alapvető dolog, amire oda tudsz figyelni, le tudsz ellenőrizni, ha a Wise-tól gyanúsnak tűnő emailt kapsz:

A Wise mindig a fiókodban szereplő keresztneveden szólít [link]
Visszanéztem a Wise email-kat, és igen.
[link]

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#7505) Somatom válasza sajtos365 (#7503) üzenetére


Somatom
veterán

A teljes mél.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7506) Oliverda válasza Somatom (#7502) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor ez nem kamu, mert én is kaptam arról a domainről kb. egy hónapja:

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7507) Krethx válasza Somatom (#7505) üzenetére


Krethx
aktív tag

Nem kamu. Itt a következőt kell figyelni.
Email amit kaptál: norenlv@info.wise.com
Hivatalos cím: https://wise.com

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#7508) Somatom válasza Krethx (#7507) üzenetére


Somatom
veterán

Sehol a keresztnevem. :F

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7509) sajtos365 válasza Somatom (#7505) üzenetére


sajtos365
tag

A Wise-tól érkező emailek így kezdődnek: "Communication code: 1234" 4 számjegy amit megadtál.

Egyébként email vagy sms linkről indulva ne add meg az adataid, szerintem engedd el a dolgot, de ha rám halgatsz azt csinálsz amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#7510) Oliverda válasza Somatom (#7508) üzenetére


Oliverda
félisten

Belépsz előtte böngészőben és utána nyitod meg a linket.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7511) Somatom válasza sajtos365 (#7509) üzenetére


Somatom
veterán

Nem kell annyira az az ingyen kártya. Eddig is megvoltam nélküle. Csak, fura ez a mél. De, ha ők azt állítják, hogy mindíg a nevemen szólítanak meg, akkor ez csak kamu lehet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7512) Krethx válasza Somatom (#7508) üzenetére


Krethx
aktív tag

Én még sehol nem kaptam úgy emailt hogy ott lenne a nevem az email címében.
.wise.com előtt bármi lehet. pl. xxx.yyyy@wise.com
Ha már utána van az nem jó. xxxx.yyy.wise.com.xxx.com. Vagy wisse.com stb.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#7513) Somatom válasza Krethx (#7512) üzenetére


Somatom
veterán

Hogy jön ide a cím? Amikor írsz egy levelet, Te sem a borítékon, a címbe írod a megszólítást. :) Noxy azt írta, hogy a Wise mindíg a nevemen szólít meg. Látsz Te bárhol a mail -ben ilyen megszólítást? Ha nincs, akkor nem küldhette a Wise.
Vagy, mégsem mindíg a nevemen szólítanak meg, hiába állítják. Nem tudom, hogy melyik a rosszabb verzió.
Még vmi. Idézet a Wise oldaláról:
"Ha megkérünk, hogy kövess egy, az emailben szereplő linket, az oldal, amire vezet, mindig ezzel az URL-lel kezdődik: https://wise.com"

Az e-mail -ben levő kártyaigénylés linkjét írtam korábban (https://ablink.info.wise.com/) Ez sem stimmel.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7514) Krethx válasza Somatom (#7513) üzenetére


Krethx
aktív tag

Igen itt nem olvastam el rendesen. Sorry.
Én már régen kaptam Email-t mert Push van beállítva.
Ha wise.com után / jel + még valami akkor az a wise.com-hoz tartozik.
pl. https://wise.com/hu/pricing/
Ha pedig . és még valami az már nem jó.
Lényegében a címből meg lehet állapítani hogy jó e vagy nem. Attól függetlenül hogy nevemen szolit e vagy nem.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#7515) Somatom válasza Krethx (#7514) üzenetére


Somatom
veterán

De, akkor a #7502 -ben írt infó alapján is egyértelműen kamu. Miért írtad utána, hogy nem kamu?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7516) Krethx válasza Somatom (#7515) üzenetére


Krethx
aktív tag

Nem kamu. A wise.com után nincs semmi.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#7517) sambenez válasza Krethx (#7516) üzenetére


sambenez
addikt

Ennyi alapján azért ebben ne legyél biztos.

(#7518) Somatom válasza Krethx (#7516) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor magyarázd meg légyszi, hogy ha a Wise azt állítja, hogy minden kattintható linkjük úgy kezdődik, hogy
"https://wise.com"
akkor az én mail -emben miért kezdődik úgy a kártyaigénylő link, hogy
"https://ablink.info.wise.com"?
Ez a kettő sehogy sem passzol össze.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7519) Krethx válasza Somatom (#7518) üzenetére


Krethx
aktív tag

https://hu.wikipedia.org/wiki/Tartománynév
https://seomax.hu/domain-nev-jelentese/

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#7520) Somatom válasza Krethx (#7519) üzenetére


Somatom
veterán

Ez csomó szakduma. Nekem, laikusnak ez nem mond semmit. A Wise nekünk, laikusoknak szánt infója világos: az ő linkjeik mindíg így kezdődnek, ergo ami nem így kezdődik, az kamu. Nos, ez nem így kezdődik. Ha ezzel szemben Te azt állítod, hogy valódi, akkor ez ismét két, ellentétes állítás.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7521) sambenez válasza Krethx (#7519) üzenetére


sambenez
addikt

Ezek pont nem jó magyarázatok az email feladó hitelességének ellenőrzésére.
Ha nem tudod mit kell nézni inkább ne adj tanácsokat.
Egy kis segítség

[ Szerkesztve ]

(#7522) pictigjis


pictigjis
senior tag

hagyjatok mar abba ezt a finghamozast lecci, es foleg azok ne generaljanak mar felesleges hozzaszolasokat, akik azt se tudjak, mi az a subdomain

hogy az istenbe lehetne mar atveres, aminek wise.com a vege? netan azt is feltortek a szuperugyes csalok? kinszenvedes olvasni ezt az egeszet

klikk (vigyazz, hatha csalas!)

(#7523) sambenez válasza pictigjis (#7522) üzenetére


sambenez
addikt

Remélem azt azért látod egyetlen szót nem ejtettem subdomainről.
Azt pedig nem árt tudni egy email feladóját akkor hamisítják meg amikor akarják.
De tőlem hagyhatjuk az embereket hamis biztonságban ringatózni.

(#7524) Oliverda válasza sambenez (#7523) üzenetére


Oliverda
félisten

“Azt pedig nem árt tudni egy email feladóját akkor hamisítják meg amikor akarják.”

Szerintem sokan kíváncsiak lennének rá, hogy ezt mégis miképp lehet ilyen formában “meghamisítani”.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7525) pictigjis válasza sambenez (#7523) üzenetére


pictigjis
senior tag

nem tudom, miert vetted magadra... de remelem, azt azert latod, hogy ilyen esetekben egyszerre vizsgaljuk a feladot es a levelben levo linket (ha van), mert egyebkent nem kaphatunk egyertelmu eredmenyt

a konkret esetet illetoen elkepeszto, hogy sikerult megallapitani azt, hogy kamu :D

[ Szerkesztve ]

(#7526) sambenez válasza Oliverda (#7524) üzenetére


sambenez
addikt

Ott a link a #7521-ben. De ha rákeresel a gugliban találsz még biztosan infót.

(#7527) Somatom válasza pictigjis (#7525) üzenetére


Somatom
veterán

Mindössze két olyan kritériumnak nem felel meg, amiket a Wise kiemel, mint azonosítási támpontok. Ott van Noxy linkjében. Ha ez nem kamu, akkor öngól.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7528) pictigjis válasza Somatom (#7527) üzenetére


pictigjis
senior tag

nezd mar meg a linket, amit betettem, es lapozz kerlek. koszi

(#7529) Somatom válasza pictigjis (#7528) üzenetére


Somatom
veterán

Miért nem szólítanak a nevemen?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7530) Mcrazy válasza Somatom (#7529) üzenetére


Mcrazy
őstag

Egy levél van a sok közül, amiben nem szólítanak a nevemen, de a kommunikációs kódot kivétel nélkül mindegyik tartalmazza.

Üdv: Mcrazy

(#7531) Somatom válasza Mcrazy (#7530) üzenetére


Somatom
veterán

Hát ebben az sem volt. Legalábbis én nem találtam ilyet. Egy 2500Ft -os akció miatt nem fogom erre megadni a belépési adataimat.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7532) hhgygy


hhgygy
senior tag

Csak megemlíteném, hogy éppen az ilyen próbálkozások megakadályozására van lehetőség a wise-nál: jelszó beállítása. Azt jelenti, hogy egy csak általad ismert szóval kezdődik minden levél, ezzel jelezve, hogy a levél valóban a WISE-tól jön (nekem pl. a macskám neve)
Minden levél így kezdődik: Communication code: xxxxxx

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#7533) pictigjis válasza Somatom (#7531) üzenetére


pictigjis
senior tag

tehat meg mindig ott tartunk, tovabbra sem hiszed el, hogy a domain scan alapjan is a wise-hoz tartozo url-en a valodi wise-fiokodba kene belepni. ertem, de ez igy tovabbra is teljesen ertelmetlen beszelgetes

(#7534) Somatom válasza pictigjis (#7533) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nem hit kérdése. Teljesen mindegy, hogy valódi, vagy sem. Nyilván nem a két szép szememért akarják, hogy legyen kártyám. Ez bíznisz. Ha bízniszt akarnak tőlem, akkor az a minimum, hogy a biztonsággal kapcsolatos kommunikációik legyenek összhangban! Ha azt írják, hogy mindíg a nevemen szólítanak, akkor tegyenek úgy! Ha azt írják, hogy a linkjeik mindíg úgy kezdődnek, akkor kezdődjenek úgy! Lehet, hogy egy számítástechnikai fórumon normál a szkenneléses ellenőrzés, de egy laikusnál ez nem reális. Egyébként meg miért kell ehhez webes kommunikáció, amikor a telómon fut az alkalmazásuk, amin eleve belépve látom az infókat?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7535) Noxy válasza Somatom (#7534) üzenetére


Noxy
veterán

amikor a telómon fut az alkalmazásuk, amin eleve belépve látom az infókat?

Nem mindent.
Nézd meg hogy itt, mi van be jelölve. [kép]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#7536) cocka válasza Somatom (#7534) üzenetére


cocka
veterán

Bocs, de ha már kiemelsz valamit, legalább le lehetne helyesen írni.

Kedvencem még ilyen szempontból a(z egyébként most általam helyesen írt) hirdetés meg dicsér. :D

[ Szerkesztve ]

(#7537) Somatom válasza cocka (#7536) üzenetére


Somatom
veterán

Nem haragszom, csak fura, hogy egy ekezet hiba annyira zavar, hogy hsz. -t irsz miatta. Tobben irnak itt ugy, hogy egyaltalan nem hasznalnak ekezetes betuket. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7538) Oliverda válasza sambenez (#7526) üzenetére


Oliverda
félisten

Sehol nem találtam arról leírást, hogy a kritikus részek hogyan hamisíthatóak meg:

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7539) peetie1 válasza Somatom (#7534) üzenetére


peetie1
aktív tag

Szerintem írj az ügyfélszolgálatnak és kérdezd meg kamu e a mail. Majd ha kiderul,hogy nem kamu, akkor kérdezd meg tőlük, hogy ha ezt az általuk kommunikált alap dolgot sem tartják be,hogy mi legyen benne egy tőlük jött mailben, akkor a náluk tartott pénzed vajon milyen biztonságban van?

(#7540) Somatom válasza peetie1 (#7539) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tartok náluk pénzt, csak átpörgetem rajtuk. Ezért nincs tőlük kártyám. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7541) Oliverda válasza peetie1 (#7539) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, én is azzal kezdtem volna, ha hasonló kétségem lenne.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7542) hhgygy


hhgygy
senior tag

Akinek kételyei lennének a WISE stabilitását illetően: Tovább erősödik a WISE

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#7543) Chrystall


Chrystall
senior tag

Wise számlát lehet úgy nyitni meg használni, hogy nincs az embernek bankszámlája bankban? Kell a rendes bankszámla bármihez? Csóró haveromnak kellene ingyenes bankszámla, majd valaki utal neki, azt a pénzt használná. Nem emlékszem mikor én nyitottam kellett-e leadni bankszámlakivonatot.

(#7544) Oliverda válasza Chrystall (#7543) üzenetére


Oliverda
félisten

Bankszámla nem kell, viszont ellenőrzés gyanánt fel kell tölteni legalább 6000 forintot egy bankkártyáról, akár Apple vagy Google Pay-en keresztül.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7545) Chrystall válasza Oliverda (#7544) üzenetére


Chrystall
senior tag

Az csak megint komplikálja a dolgot. Lehet inkább az lesz nyittatok vele egy számlát, aztán majd ha megvolt a verifikáció bezárja azt cső.

(#7546) Oliverda válasza Chrystall (#7545) üzenetére


Oliverda
félisten

Ennél lényegesen gyorsabb és egyszerűbb lenne, ha a tranzakció erejéig betennél neki egy erre a célra létrehozott virtuális Revolut vagy Wise kártyát az Apple vagy Google tárcájába, és azzal megcsináljátok ez ellenőrzést.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7547) Chrystall válasza Oliverda (#7546) üzenetére


Chrystall
senior tag

Csak neki nincs olyan tárcája se.

(#7548) Chrystall


Chrystall
senior tag

Ez ilyen csóró gyerek. Csak a mobil telefon van meg a cash amit a melóban készhez kap.

(#7549) ACE- válasza Chrystall (#7548) üzenetére


ACE-
addikt

Hát akkor nyisson egy ingyenes magyar bankszámlát?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#7550) sajtos365 válasza Chrystall (#7548) üzenetére


sajtos365
tag

Most nagy bajban lenne ha az 5 találatos nyeremény kifizetésére várna. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.