Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#336) bazsy01


bazsy01
csendes tag

Sziasztok!

Két hete vettem egy ilyen router-t és azóta használtam gyári és OpenWrt firmware-el is, ezektől megosztok pár tapasztalatot, észrevételt.

TP-Link gyári frimware pozitív csalódás volt számomra, elég egyszerű felület, rengeteg funkció és az egy hét alatt teljesen stabil volt a legújabb (150428) verzió. Persze nem hibátlan, én a wifi beállítások közt több kellemetlenségbe is belefutottam:
- wifi 2,4Ghz / advanced / WMM - Kipróbáltam milyen ha kikapcsolom, de azt vettem észre hogy ezek után a wifi csak g-s szabványként jelent meg n-es helyett, és erről semmi visszajelzést nem kaptam a routertől.
- wifi 2,4Ghz / basic / band - A 12-13-as sávokat kiválasztva csak 20Mhz széles sávokat használt, megint lassabb sebességet okozva minden visszajelzés nélkül.
Ezen kívül nekem hiányzott a WOL funkció és a lokális névfeloldás, de ennek ellenére minden átlagos felhasználónak nyugodtan tudom ajánlani a routert és a gyári frimware-t is. :C

Egy hét után került rá az OpenWRT BB alap firmware-je és bár nem vagyok újonc sem linux, sem hálózatok témakörben, de most megint kezdőnek érezhettem magam. :)
A luci felület néhol inkább a linux felépítését követi, mint router logikus felépítését, de ebbe is beletanulta pár nap alatt. A számomra szükséges csomagok kiválogatásában és telepítésében nagy segítség volt suste changelog-ja és azóta is szépen jól teljesít a router.
Persze itt is belefutottam egy ismeretlen hibába: egy epson sx235w nyomtatót szerettem volna rácsatlakoztatni a wifire, de wps után nem tudott felcsatlakozni a hálózatra. Érdekesség, hogy csak n-es wifi és titkosítás esetén hibás, tehát g-s wpa2-es wifire, vagy titkosítatlan n-esre csatlakozik. Erre még nem találtam szép megoldást.
A samba megosztás is jól megy, az ext4-es hdd-ről 5-15 MB/s-et is elérek. Kár, hogy raid 1-et nem támogatja, akkor a backup szerver szerepét is megkapná.
Meg lehet csinálni azt, hogy egy megosztást internetről is elérjek, ha igen mit ajánlanátok ftp/sftp/samba?

Remélem hasznos lesz pár embernek a beszámoló és talán még az openwrt rejtelmeire is választ kapok. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.