Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- GoodSpeed: Márkaváltás sok-sok év után
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D@reeo: Pi-hole és a Telekom Sagemcom F@st 5670 DNS beállítása
- N€T0X|N: Poloskahegy
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- bb0t: Ikea PAX gardrób és a pokol logisztikája
Új hozzászólás Aktív témák
-
ABE
őstag
válasz
kisBözsi
#2366
üzenetére
Nem, olyan megoldás nincs, hogy mindig 100%-on menjen. De nincs is értelme igazából, mert csak a hűtő élettartamát rövidítené, ráadásul így is 40-50 fok között lehet tartani (szobahőmérséklettől és terheléstől függően) a procit, ami szerintem bőven elegendő, mert ilyenkor max. éppen langyosnak érezni a burkolatot. Nálam most netezés közben szinte hűvösnek mondható (proci 43 fokos).
Ha leállítod a gépet, hagyod lehűlni, és után alkalmazod a trükköt, szerintem nem is fogod szükségét érezni az erősebb hűtésnek, mert nem fog tudni felmelegedni. 
Ja, szívesen!

-
ABE
őstag
válasz
kisBözsi
#2364
üzenetére
Pedig ott a megoldás, és másoknak is működik! Nem tudok többet segíteni, mint még egyszer, tömören leírom a megoldást. Gondolom a Power Saver nevezetű Toshiba program fel van telepítve a gépedre, mert csak úgy működik a dolog. Tehát röviden a Power Saver trükk (szigorúan XP alá):
- A gépet először olyan Power Saver profillal kell futtatni, ahol "maximális teljesítmény" hűtési módszer van beállítva. Ez az egyes számú profilunk, és ez legyen az alapértelmezett a gép indulásakor (ezt is be lehet a progiban állítani).
- Létre kell hozni egy másik profilt, ahol egy a fontos: a hűtési mód "telepfeszültség kímélő" legyen. Az összes többi paraméter ebben a profilban lényegtelen. Ez lesz a kettes számú profilunk.
- Mikor a gép az egyes számú Power Saver profilt használva hangosan hűteni kezd, az Fn+F2 kombinációval gyorsan át kell váltani a kettes számú profilunkra. (A képernyőn megjelenő kis ikonok szépen mutatják, mikor ezt a billentyűzet kombinációt használod.)
Magyarán: miközben jól hallhatóan felpörög a venti és nyomja ki a meleg levegőt, a hűtési módot szoftveresen át kell kapcsolni. A lényeg, hogy a hűtési módszer szoftveres átváltása ("maximális teljesítményről" "telepfeszültség kímélőre") akkor történjen meg, miközben hallhatóan megy a hűtés, tehát közvetlenül a ventillátor felpörgése után érdemes ezt a trükköt megejteni. Innentől kezdve állandó közepes sebességgel fog menni a venti.
Ha ezek után sem érted a hűtés megregulázásának módját, akkor vagy olvasd el alaposan az említett hozzászólásokat még egyszer, vagy kérj meg itt valakit a fórumon, hogy próbálja jobban elmagyarázni.

A játékokban való jobb teljesítmény elérése pedig tényleg csak egy új notival lehetséges. Kicsit javulhat a teljesítmény új proci beszerzésével is, de csodát attól sem szabad várni...
-
ABE
őstag
válasz
kisBözsi
#2357
üzenetére
Nos, az x200m egy chipset, és egy X300-as videokártyát (ex 9200-as asszem) tartalmaz a géped. Az órajel még nem minden, a 9600-as (később asszem X700-ra keresztelték át) egy jóval erősebb kártya, mint az X300-as, és általában a játékoknál először a VGA szokott a szűk keresztmetszet lenni.

-
ABE
őstag
válasz
kisBözsi
#2353
üzenetére
Ja, még az is kimaradt: egy notiban nem érdemes a húzással kísérletezni. Egyrészt nem várható tőle jelentős teljesítménynövekedés, mert az x200m chipsetnél egy X300-as vga dolgozik, ami manapság nagyon gyenge, és már a húzás sem segít rajta. Másrészt ezzel jobban melegszik a gép, csökken az élettartam, és a garanciát is veszélyezteted. Azt egyébként csodálom, hogy 512 Mb-ot is lehet adni a vga kártyának, de őszintén szólva én már akkor sem éreztem különbséget, mikor 128-ról 256-ra állítottam. Így inkább maradtam 128-nál, a maradék memóriát nem pazarlom a vga-ra. Zárszónak anyit mondanék: jobb, ha beletörődsz, hogy az L30 nem játékokra van kitalálva...
-
ABE
őstag
válasz
kisBözsi
#2353
üzenetére
Nah, utánanéztem, az #1012-es HSZ-ben van megadva a link, ahonnan el lehet indulni, ha mindenképpen újabb drivert akarsz. Ha kicsit vágod az angolt, könnyen eligazodsz a leíráson. Ha nagyon elakadsz, leírom a telepítés menetét.
A hűtéshez még annyit, hogy ha felrakod a legújabb BIOS-t, akkor 10 fokkal emelkednek a hőmérséklet határok, ahol felpörög a ventillátor. Ez is csökkenti a zajt, bár melegebb lesz a gép, szóval én maradtam a Power Saver-es trükknél.

-
ABE
őstag
válasz
kisBözsi
#2353
üzenetére
Szia!
Szerencséd van, mert mindkét kérdés már megválaszolásra került a topicban.

A gép alapból csak a hivatalos video drivert engedi feltelepíteni, illetve kis trükközéssel fel lehet tenni a referencia drivert is, de azzal nem garantált a stabil működés, és tapasztalatom szerint nem hoz plusz teljesítményt. Sajnos nem emlékszem már, hanyadik hozzászólásban írtam le a trükköt (illetve a forrását), keresgess kicsit.
Én nem driver hibára gyanakodnék, hanem inkább arra, hogy a játék valamiért nem támogatja rendesen a kártyát.A hűtésre pedig a #890-898. hozzászólások környékén adtam meg a választ.
Ja, az említett problémák megoldása csak XP alatt érvényes!
Új hozzászólás Aktív témák
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Garancia kérdés, fogyasztóvédelem
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- 5 kilowattos GPU-k előtt nyitná meg az utat az Intel
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Kivégezheti a kisebb VGA-gyártókat az NVIDIA döntése
- Samsung kuponkunyeráló
- Gitáros topic
- iOS alkalmazások
- További aktív témák...
- Megkímélt HP Gamer,15,6"FullHD IPS,i5 8300H(8X4,Ghz)GTX 1050 4/8GBVGA,16-32GB RAM/512GB SSD,ÚJ akku
- Dell Precision 5530,15.6",FHD,i7-8850H,16GB DDR4,512GB NVMe SSD,P2000 4GB VGA,WIN11
- Dell Precision 7730,17.3",FHD,i5-8400H CPU,16GB DDR4,512GB SSD,WIN11
- HP EliteBook X360 1030 G2,Multi-Touch 2 az 1-ben,i5-7300U,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11
- Precision 5690 FHD+ IPS Intel Ultra 7 165H RTX 1000 Ada 1TB 32GB magyar vbill gar
- ÚJ HP OmniBook Ultra Flip 14"OLED 2,8 K 120Hz - Ultra 7 256V - 16GB - 1TB - 2,5 év gari - MAGYAR
- HP EliteBook 840 G10 - 14"WUXGA - i7-1360P - 16GB - 512GB - Win11 - MAGYAR - 3 év garancia
- HIBÁTLAN iPhone 14 256GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3534
- EK Quantum Velocity 2 D-RGB AM5 Nickel Processzor blokk
- Eladó Honor X7a 4/128GB Kék / 12 hónap jótállással!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Ha leállítod a gépet, hagyod lehűlni, és után alkalmazod a trükköt, szerintem nem is fogod szükségét érezni az erősebb hűtésnek, mert nem fog tudni felmelegedni. 



Janou
