Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tiny house-mozgalom

Tiny Houses Are Taking Over: A Look at the Pros and Cons | GOBankingRates

[ Szerkesztve ]

(#2) Z.É.T. válasza Kalandor (#1) üzenetére


Z.É.T.
őstag

:R

Ha lesz időm, igyekszem hozni érdekességeket, tudnivalókat! :B

(#3) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Vladi:
Végigjártuk az építést, nem halva született ötlet, de ma annyiért készíted el magadnak, mint bő egy éve készre legyártották.
Amin nem tudsz spórolni: tréler, gépészet, alapanyagok, nyílászárók. (illetve rosszabb alkupozícióban is vagy egy céghez képest az alapanyagokat tekintve)
Több kalkuláció készült, átlagosan 30-40%-ot tudsz megtakarítani azonos minőségben, de kell egy csomó gép hozzá. (persze utólag eladhatóak)
Ilyenkor mindig az a legfőbb kérdés, hogy időből, vagy pénzből áll rendelkezésre több. :)

(#4) Kalandor válasza Z.É.T. (#3) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jó, de Vladi tényleg meg tudja építeni magának :)

(#5) Vladi válasza Kalandor (#4) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ha nagyon muszáj, igen. :D

Egyébként nem akartam a témában belefolyni.... :U Nem akarok máris ünneprontó lenni, annyira én se vagyok bunkó.

Okés, azért lássuk: 8 köb betont kb 1 milláért hoznak ki. De ennyi tutira nem kell az alapozáshoz, ennek fele elég. Ha magadnak kevered, akkor olyan 2-300-ból alapozásod már kész.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6) Z.É.T. válasza Kalandor (#4) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Mi is, csak 20-30 év állandó lakhatásra elég sok mindenre kell odafigyelni és nem árt egy minimum 5 méter, de inkább 5.5 méter magas műhely hozzá 4 méter feletti kapuval (itt nem volt adott a megfelelő épület)

(#7) Vladi válasza Z.É.T. (#6) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem értem. Itt szempont, hogy a házikó mobilis legyen? :F

mod: látom mostmár. Igen, mobilisnek kell lennie. Ezt az alapkocepciót félreértettem. Akkor nem kell betonozni. :DDD kellhet viszont egy jó nagy utánfutó. Vagy egyedi utánfutó, megerősítve, csak alapvázzal.

Ilyenek 2-3 helyen is épülnek Magyarországon. Ha lesz konkrét építési terv, akkor utánanézünk.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8) Kalandor válasza Vladi (#7) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A tiny house-ok egy része jogilag utánfutó, a másik része épület.

(#9) Z.É.T. válasza Vladi (#7) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Igen :)
Az USÁban tumbleweed néven fut, itthon tiny house-nak mondjuk, de az egyik legfőbb tulajdonsága, hogy nem helyhezkötött. (eszerint nem olvastad a korábbi írásaimat a poltopikban)
Csak rendszámosat tudsz telepíteni nem_építési telekre. (es persze ezt tudod gyorsan átköltöztetni, ha pl belvíz, vagy egyéb miatt kellene)

Tervrajz skicceket simán tudsz találni, pl. tumbleweed online magazinokban.
(de azért nem félnapos infógyűjtés, mire elkezdheted az építést :D )

Megfelelő tréler/utánfutó 1.5-2.5 millió között és 2-3 hónap, rosszabb esetben 6 hónap, mire elkészül. (tudtommal 4 cég készít ilyeneket jelenleg)

[ Szerkesztve ]

(#10) Flex77 válasza Kalandor (#1) üzenetére


Flex77
csendes tag

Akkor már legyen itt Ariel youtube csatornája, a Fy Nyth, akinek a háza látható a képen, bár már elköltözött erről a helyről.

Pixel 3a

(#11) Z.É.T. válasza Flex77 (#10) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Csípem a csajt, csak kellemetlen a beszédhangja ;]

(#12) Z.É.T. válasza Vladi (#7) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Szerintem te ilyenre gondoltál (ettől függetlenül a beton kerülendő, kiváltható talajcsavarral, vagy betontuskókkal)

120 day timelapse

(#13) emvy


emvy
nagyúr

Azt lattam az itthoni tiny house kozossegekben (feluletes, elso ranezesre), hogy csomoan anyagi okokbol mennenek ilyenbe (azaz hogy olcsobb legyen).

En ugy erzem, hogy egy ilyen lehet 'luxus' is, mint ahogy keves targgyal elni is alapvetoen a luxus jele, nem a szegenysege. A minimalista eletmod egyik lenyege, hogy ha valamire nincs szukseged, akkor eladod, elajandekozod, kidobod -- ha majd szukseg lesz ra, akkor veszel egyet ujra.

Jelenleg eleg nagy lakasban lakunk, de mittudomen, van 5 laptop itthon, 3 switch, 2 storage szerver, tobb wifi AP, projektor, lofasz.

Voltunk mar tobbszor ugy nyaralni kisgyerekekkel, hogy osszesen vittunk 3 kishatizsakot mondjuk 3-5 hetre, szuper felszabadito erzes. Van 4 feher polo nalam, 4 alsonadrag, 4 zokni, egy cipo, amiben futni is tudok meg utcara is kb. oke, aztan kesz.

En ezt keresnem a minihazakban.

while (!sleep) sheep++;

(#14) Z.É.T. válasza emvy (#13) üzenetére


Z.É.T.
őstag

"En ezt keresnem a minihazakban."
Akkor jó helyen keresed :K

Bryce videóiból érdemes csemegézned szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#15) Vladi válasza Z.É.T. (#12) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen, ez járt a fejemben.

Meg az, hogy sok lépéssel kell hátrébb menni. Mielőtt faanyagot veszünk az egész projektet az egyéni és társadalmi kultúrális térbe be kell illeszteni, különben azonnali bukás a végeredmény. Kicsit morcos is vagyok, mert miért kell nekünk tinyhouse? Nem vályog?? :U Hát vagy valami faházikó. Meg mire kell? Hová? Kinek? Annak a személynek mi a tudása? stb stb.

Ühüm, beton kerülendő, tehát betontuskó. :P
De itt látható a videóban, hogy tényleg 2-4 millió egy ilyen projekt és 120 nap alatt megcsinálható. Vagy csinálod havi 2 hétvégén 2-3 éven át. Vagy ilyesmi.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16) F34R


F34R
nagyúr

Engem is nagyon regota csabit a tiny house, leginkabb a space saving is a minimalizmus miatt. Kar hogy nem sok helyre illik be, es nagycsaladosaknak kb elhetetlen is.

(#17) Z.É.T. válasza Vladi (#15) üzenetére


Z.É.T.
őstag

"Meg az, hogy sok lépéssel kell hátrébb menni. Mielőtt faanyagot veszünk az egész projektet az egyéni és társadalmi kultúrális térbe be kell illeszteni, különben azonnali bukás a végeredmény. Kicsit morcos is vagyok, mert miért kell nekünk tinyhouse? Nem vályog?? Hát vagy valami faházikó. Meg mire kell? Hová? Kinek? Annak a személynek mi a tudása? "

Nem igazán értem az egyéni és kulturális teret.
Az egyéni az nyilván olyan, hogy az első találkozás egy tiny house-zal (továbbiakban TH) és a megvásárlás/beköltözés között sok idő, sok infó és sok agyalás van. Az első lelkesedés és megvalósulás között az érdeklődők nagy része lemorzsolódik.
A kulturális is kicsit kapcsolódik.
A TH olyanoknak való, akik nem szeretnének lemondani a modernitásról, a mobilitás szabadságáról, de hajlandóak és tudnak a maguk és mások érdekében minimalizálni.
Ez egy életforma és egy következő lépcsőfok.
Abszolút nem való mindenkinek.
(habár sok olyan sztorit hallottam, olvastam, ahol kényszer szülte, de soha többé nem menne vissza másba)
Egy TH kis tulzással bárhogy tud kinézni, nincs az a környezet, amibe ne lehetne beilleszteni.

Hogy miért ne vályog?
Senki se mondta, hogy ne legyen vályog.
De elég könnyű belátni, hogy nem konkurenciái egymásnak.
A vályog lehet nagy, a vályog lehet energiapazarló. (mindjárt kifejtem)
A vályog lassan készül. (relatív)

Én nem szeretem, amikor valami vs vályog kérdés van.
A vályog készülhet rengeteg betonnal, a beton az egyik legnagyobb ökobatyu. Nagyon minimálisan lehet csak újrahasznosítani, az előállítása borzalmas.
Lehet beton+tégla+vályog, ami még rosszabb. (kivéve a bontott tégla, de akkor a TH is lehet kizárólag reciklált anyagokból)

De ami a legnagyobb különbség, az a mobilitás.
Csak egy aktuálissá váló példa:
Aszályos években árterület, vízbő (árvíz, belvíz) években a vízhatáron túl. És a költözés (különösen full offgrid esetén) néhány óra.
(vagy háború)

Meg akkor nézzük ezt a "sok lépéssel hátrébb menni"-t.
Melyik van hátrébb, a vályog, vagy a jurta?
Mert egy TH valójában egy modern "jurta", amennyiben a vándoréletet, a nomádságot, nomadizmust értjük alatta elsősorban.
De nézhető a neo-nomádok, a digitális nomádok szemszögéből is. Akinek elegendő a mobilnet, a világ bármely pontján* tudnak élni, dolgozni.
(*nyilván, ahol van térerő)

Na, nem nyújtom jobban, a vályog a gyökeret eresztők, a TH a nomádabb, szabadságvágyóbbak lakhatási alternatívája.

"Ühüm, beton kerülendő, tehát betontuskó."

6-8-10db betontuskó nagyon más öko-lábnyom, mint több tonnányi betonalap és szintén mobilis. Egy bármilyen mobilházzal együtt költöztethető. (a magam részéről a talajcsavarra szavazok)
Ehhez egy adalék: az egyik ökofaluban egyedi HÉSZ van (helyi építési szabályzat) és van egy öko-hátizsák, amit nem lehet átlépni. Betonalap esetén maga az alap, plusz ~10cm fal (kvázi koszorú) és ennyi. A többi építési anyag már nem fér bele a terület/felhasznált anyagok szabályzatába.
Ezzel szemben egy TH még akkor is simán, ha az nem favázas, hanem acélvázas, annyi, hogy kőzetgyapot helyett kendergyapot szigetelést kell használni. De ott van még a fűtés is, egy 60-70 légköbméteres, jól szigetelt TH-t egy apró jancsikályhával kifűtesz. Vagy a legkisebb hatékony hűtő-fűtő klímával. Nem kellenek hosszú órák, esetenként napok, mire kifűtöd. Ha nem vagy bent, tartod a 14-15 fokot, ha bemész, 10 perc múlva a kívánt hőmérsékletnél vagy. Ez is rendkívül nagy energiatakarékosság és nem csak financiális értelemben.

Fentieket úgy írom, hogy ugyan szerelmes vagyok a gurulóházakba, de annyira elszálltak az árak, hogy (ideiglenesen?) le kellett mondanom róla, most egy falusi téglaház foglalózása előtt vagyok. De ha nem lenne megoldhatatlan plusz 10 millió kifizetése, semmi másban nem gondolkodnék. (max még lakójurtában, de annak az élettartama harmada-negyede egy TH-nak és az engedélyeztetése is macerás, ha pl hőszivattyús fűtést akar az ember)

Az én szememben a (guruló) tiny house maga a kényelmes szerénység, a harácsolás és birtoklási kényszer ellenszere. A lakótér, amit körbevesz a természet, ahol többet akarsz kint lenni, mint bent, de bent lenni is felemelő. :B

[ Szerkesztve ]

(#18) Kalandor válasza Vladi (#15) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A tiny house általában tényleg kis faház, de azért mégis inkább csak egy filozófia: a kevesebb lehet több is, hogy a kényelem nem boldogság.

Saját fotók, Los Angeles feletti vad hegyekben, nagyon meredek hegyoldalon ismertem meg egy kis családot, akik először egy jurtát építettek (cukik voltak, megkérdezték tudom-e mi az, de mondtam, hogy my people invented it :D )

A jurta mögött komposzt wc, zuhanyzó, mosoda:

Ezeket használták addig, amíg megépítették a házukat. Azóta vendégek-barátok használják.

És a ház pedig vályog + fa tartószerkezet, persze tömegkályhával, napelemmel, mindennel. Még csak nem is sík az alja, nagyon vadregényes, még a burkolatok is sajátok, vagy saját fűrészelt fa vagy ők égettek ki agyagot, talán csak a fürdőszaniter volt bolti. A kőburkolat is helyi, minden. Ők így oldották meg, és nem pénzkérdés miatt.

(#19) Z.É.T. válasza Kalandor (#18) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Valószínűleg kevesen lehetünk, akik szerint ez az igazi big living :B

Én valahogy mindig elfelejtek fotózni, amikor lenyűgöz valami, pedig itthon is vannak csodák, találkoztam már néhánnyal :K

(#20) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Sziasztok! Remélem 'élő' még ez a topic is valamennyire.

Pár laikus kérdésem lenne.
Egy ilyen tiny house tulajdonképpen milyen ingatlannak minősül?
(Ha mondjuk közmüvesített telket vásárol az ember, az önkormányzatnál "mit" kell megkérdezni, hogy biztosra menjek, hogy az adott helyen lerakhatok egy ilyet?)

(#21) Kalandor válasza FeniX- (#20) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egy ilyen tiny house tulajdonképpen milyen ingatlannak minősül?
Ez nem értelmezhető kérdés, mert a telek az alapja mindennek szó szerint és jogilag is. Nem a háznak van telke, hanem a teleknek lehet háza.

Azt, hogy milyen építmény állhat egy telken, az országos szabályok és a helyi szabályok összessége adja meg a telek közigazgatási elhelyezkedése illetve a besorolása alapján.
Tehát nem mindegy, hogy belterület vagy külterület (régen volt zártkert is, de már az is külterület), mert belterületen általában nagyobb a beépíthetőség.
Az övezeti besorolás az LKE6, MG meg ilyenek vannak, ezek adják meg pontosan, hogy mekkora % lehet beépíthető, mekkora lehet a maximális magasság, zöldfelület kötelező aránya, épület telekhatáron felhúzhatósága, stbstb.

Szóval nincs olyan, hogy a családi ház az minimum 60nm, ami kisebb, az tiny house :) (bár annak, hogy mi lehet lakóingatlan, kacifántos feltételei vannak, ha jól emlékszem, olyasmi, hogy legalább egy minimum x nm helyiségben, aminek a belmagassága talán 2.5m, kell legyen legalább 2 méter hosszú megszakítatlan fal (ez az ágy helye...) :D

Ahol én élek, 3% a beépíthetőség, így egy kicsi ház, ami csak 20-25nm, az pont belefér, az én házam is szintenként kb. 32nm (építés idején még 5% volt a beépíthetőség).

Ha a telek nem beépíthető vagy a 3%-ba se férsz bele, akkor nem tehetsz le semmilyen házat, konténerházat sem! Se betontuskóra, se talajcsavarra, se semmire, tehát nem a beton alaptól lesz ingatlan az ingatlan. Egyetlen kivétel, ami kerekeken gurul, legyen az lakóautó vagy lakókocsi, mindegy, de azt is csak akkor, ha rendszáma van, érvényes műszakival, mert akkor annak az elsődleges funkciója, hogy az jármű, nem állandó ottlakásra alkalmas épület.

(#22) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

picit felfrissítem ezt a topikot, mint érintett, nagyon gondolkodom egy mobil/konténer/tinyhouse épületre álmaim kis telkére. nyilván a "kedv" kb. 100%-a hiányzik, de álmodozni, informálódni ingyen van!! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23) emvy válasza Parci (#22) üzenetére


emvy
nagyúr

Telek mar megvan?

while (!sleep) sheep++;

(#24) Parci válasza emvy (#23) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, külterület (legelő besorolás, natura2000 alá esik), olyan rész, ahol elég sok víkendház áll és engedik is, 3%, maximum 60 m2, ami ki is jön a 3%-ból, mert 2200 m2 kb.

közmű = áram, kutat fúrt mindenki a víznek.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25) Z.É.T. válasza Parci (#24) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ha időm engedi, majd hozok néhány infót

(#26) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom, meg lehet-e dumálni velük egy magyarországi szállítást, ez pl egy egész komoly darab. Körbeszigeteli az ember alaposan, és máris nem kell a híd alá menni:


Mo.-on is árulnak ilyesmit, de csak kisebbeket láttam.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) Parci válasza t72killer (#26) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az egyik verzió, amin agyalunk, hogy ácsokkal megcsináltatni a tartószerkezetet, tetőt, aztán onnan sk. de egy kész mobilház megspórol két-három szezonnyi szopást. viszont szinte az összes hitvány lemezek közé gyűrt gyapot, esetleg hitványul megcsinált szendvicspanel stb. olyat biztos nem érdemes lőni, ami aztán az illesztéseknél ázik, rossz a rétegrendje páradiffúziós szempontból stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28) t72killer válasza Parci (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én szigetelés nélkül kérném és utólag magam szigetelném+festeném, hibáit kijavítgatnám. Persze csak akkor, ha a fa váza normális anyagból van.

Sk pepecselős. Jól hangzik, hogy kérsz egy lábakon álló tetőt, de ekkora méretben az is meglesz pár misi. Készháznál meg gondolom(?) +2miskából megvan az alap és az összelegózási munka, és neked csak be kell tolni egy hűtőt sörrel+kanapét.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) pècsimunkás válasza t72killer (#28) üzenetére


pècsimunkás
addikt

"Sk pepecselős. Jól hangzik, hogy kérsz egy lábakon álló tetőt, de ekkora méretben az is meglesz pár misi. Készháznál meg gondolom(?) +2miskából megvan az alap és az összelegózási munka, és neked csak be kell tolni egy hűtőt sörrel+kanapét."

Ilyesmire gondoltam.
Ha megèlem a nyugdíjas kort, ez lesz a megoldás a lakhatásomra.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#30) Parci válasza t72killer (#28) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem csak a +x millió, hanem az is, hogy magadnak rendesen megcsinálod a lakótér felőli párazárást, akkor is, ha az hetekig tart. meg tudod, hogy kritikus dolog. amit készen kapsz, ott valaki sietve összeb...a, mert nem látszik, nem okoz gondot rövidtávon és fix pénzt kap az épületért. a legegyszerűbb itt-ott átlyuggadni egy elvileg felületfolytonos párazárást... de a többi melónál is ugyanez van.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31) Vesa válasza Parci (#30) üzenetére


Vesa
veterán

Valid sajnos! Nekem szinte mindenhol, mindent elb*sztak, pedig "komoly" vállalkozóval építtettem, számla, garancia, szerződés stb. Gariban mondjuk egy részét javították, de abban sem mindig volt köszönet. Végül sok dolgot megcsináltam magamnak inkább. (nem miniház volt, de ez most mindegy) Egy ilyen mini házban az a jó, hogy lehet fából csinálni. Fával szépen lehet dolgozni DIY is, ha nem sajnálod arra a pár szerszámra a lét, amivel könnyen megy a munka (egy jó gérvágó fűrészgép, körfűrész, fúró stb.). Nem tudom Te hogy vagy vele, de magam részéről a fával szívesen dolgozom, még le is nyugtat a napi stressz után, viszont a durva melókat nem csinálom meg, ahhoz már nincs idegrendszerem (betonozás pl.). Illetve rettentően utálok vassal dolgozni, azt is kerülöm. Ezeket meg kell fizetni, de még így is sokkal jobb lesz, mert sajnos hiába a profi kivitelező cég, ha neki sincs már rendes szamunkása aki lelkiismeretesen dolgozik. Belesz*rnak mindenbe sajnos, aztán kifizeted a rengeteg pénzt és sz*r az egész. Nálam sem a pénz volt a motiváló ok az sk. munkákra, hanem az, hogy akkor legalább meg lesz csinálva rendesen.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#32) Parci válasza Vesa (#31) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szeretek fával dolgozni, de fázom tőle. ez a telek egy ligetes rét, gyakorlatilag, és az is marad. nagy élet van rajta, mindenféle rovar, ami tök klassz, de az ilyen könnyűszerkezetes házakat szívesen kezdik ki. ettől még valószínűleg az lesz, csak még nem állt össze a fejemben, hogy pontosan hogyan csinálnám.

de nekem az is megfelelne, hogy konténerváz+szendvicspanel az alap, és úgy kerül rá egy belső oldali párazárás, majd lécváz, gipszkarton, kívülről meg mondjuk kőzetgyapot és a hozzá való vakolat.

a legjobban egy kész mobilház tetszene, mint kényelmes megoldás, csak azoknál nem látom, hogy hogyan tudom utólag még tuningolni -- látszólag sehogy, márpedig alapból ilyen 5-10 cm szigeteléssel jönnek, ami kevés.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33) Vesa válasza Parci (#32) üzenetére


Vesa
veterán

A rovar lehet némileg probléma, bár nálunk azért termeszek nincsnek amik tényleg elhordják a házat. Szú és egyéb van, de eleve csak kezelt, vegyszerben fürdetett tartószerkezetet lehet beépíteni, ez előírás. Esetleg van még az acélvázas szerkezet, ami nem konténerváz, hanem rendes acélváz. Azt nem kezdi ki a rovar, és kb. összecsavarozzák 2 nap alatt (épült itt egy ilyen, nézegettem anno mikor csinálták). Ha már áll a váz, ugyanúgy szendvicseled magadnak, ahogy akarod.

A készházat utólag nem tudom, hogyan lehet tuningolni, de tény, hogy baromi gyors és egyszerű. Egy utcával felettünk épült egy, éppen a napokban. 1 nap alatt idehozták a kész falakat, pedig nem volt egyszerű dolguk itt a hegyen, fostam is, hogy beköszön az egyik teherautó. Reggeltől-estig jöttek és hoztáka paneleket, de érted..1 nap! Eddig csak videón láttam ilyet, élőben brutál, ahogy egy komplett kész falat hoznak ablakokkal, becsövezve, mindennel. El is akarok menni a hétvégén megnézni, hogy az összelegózása hogyan áll.
Azt viszont tudom, hogy van mód a panelek vastagságát és a felhasznált szigetelés típusát a megrendeléskor kiválasztani. Nem minden gyártó kínál ilyet, de létezik.

Továbbá van még olyan, hogy kerámiaház. Ha jól emlékszem, itt vannak Szentendrén.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#34) Parci válasza Vesa (#33) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hú, a liapor egy tök jó anyag, ez a kerámiafal nagyon tetszik. de attól tartok, nem az én pénztárcámra van szabva.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35) t72killer válasza Vesa (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Épp fészert húzok fel, az elvileg alaposabban kezelt változatot vettem + a kezelésre én még ráfestek szurkos-olajos festékkel, nem tudom nálatok van-e ilyesmi. A festékboltok dugig vannak EU-konform vizes sz.rokkal, na az kb csak színezésre jó.

+Vállalkozókedvűbbek kevernek fáradtolajat gázolajjal, azzal kenik a fát :DDD , bár az az asszonynépet is távol fogja tartani a létesítménytől :))

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) Parci válasza t72killer (#35) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

alapvetően az épületfa fűrészáru telített, nincs vele gond

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37) Vesa válasza Parci (#34) üzenetére


Vesa
veterán

Itt vannak kb. árak

320k+Áfa/nm a szerkezetkész verzió. Ha jól értettem, kb. ennyit szeretnél építtetővel, a többit magadnak.
Ez náluk a FAQ szerint ezt jelenti: "1-es fokozat: az elkészített alapra felállítjuk a falakat és válaszfalakat, rátesszük a tetőt melyet vízzáró, páraáteresztő fóliával látunk el."

A tudomány a valóság költészete!

(#38) Vesa válasza t72killer (#35) üzenetére


Vesa
veterán

Létezik itt is csomó olaj alapú, pl. itt is van egy. Nekem ezzel az a bajom, hogy nem sokban különbözik a sima olajfestéktől, ami tényleg jól zár és véd, de idővel lepattog, nem bírja a napot és a hőtágulást. Mondjuk azt egyik se bírja, de olajossal festett felületet felújítani rémálom. A sima vékonylazúrt minimális csiszolással újra lehet festeni, az olajosat viszont fáig le kell szedni, különben ronda lesz az új festés is.

A tudomány a valóság költészete!

(#39) Parci válasza Vesa (#38) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én svédviaszt szoktam használni, nem olcsó, de szerintem jobb a vékonylazúrnál, mert ha öt évente rákensz egy réteget, nem kell csiszolni.

létezik még oromdeszka festék, horror áron, ami tényleg nagyon tartós.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40) Parci válasza Vesa (#37) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ez az. 400e ft/m2, és ezzel van egy pucér szerkezeted. nekem sajnos nincs rá ennyim :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41) t72killer válasza Vesa (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Olyan kell, ami beszivárog. A mienk amit linkeltem olyan állagú, mintha gázolajban lenne szurok feloldva (szaga alapján tleg valami hasonló, tömény petrolkémiai czucc)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) emvy válasza Parci (#40) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez szerintem rendkivul sok.

while (!sleep) sheep++;

(#43) Parci válasza emvy (#42) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, ennyiért ügyesen mozogva közel kulcsrakész épület érhető el

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44) Vesa válasza Parci (#43) üzenetére


Vesa
veterán

Ha kihozol nekem bárhogyan egy 100nm-es házat 40M-ből kulcsrakészen, azonnal alapítok veled egy KFT-t, befinanszírozom az egészet és szarrá fogjuk keresni magunkat (majd egyszer, ha ismét lesz értékelhető ingatlanpiac)! :D

A tudomány a valóság költészete!

(#45) Z.É.T. válasza Parci (#22) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Hirdetést hozni ér?
Ez egész tűrhető ár, leginkább nyaralónak és mivel rendszámos, csak oda nem vihető, ahol a lakókocsit tiltja a HÉSZ.

❗️Újabb eladó mobilház❗️
- 3,5 tonna össztömeg utánfutóval együtt
- utánfutó rendszámos, külön vizsgáztatva, a tiny leemelhető róla!
- négyévszakos kivitelezés
- minőségi kőzetgyapot szigetelés
- 15 m2 alapterület (6x2,5m)
- hálózatra köthető kialakítás (víz vezetékes, hálózati áram, csatorna kiállás)
- 230V áram csatlakozás
- led világítás
- légkondicionáló
- beépített konyhagépek hely kiépítve
- zuhanyzós fürdő, mosdó, angol wc
Helyileg XI. kerületben található.
Ár: 9.800.000 Ft + ÁFA (27%)
Utánfutó nélkül: 8.300.000 Ft + ÁFA (27%)
Érdeklődni üzenetben!

Fb poszt

[ Szerkesztve ]

(#46) t72killer válasza Z.É.T. (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1 embernek okés, ekkora volt a koliszobám a BME-n amit 1db évfolyamtárssal osztottam meg - de ugye ott kb semmi extra cuccom nem volt mint búvárfelszerelés, csillagászati távcső, stb...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47) Kalandor válasza t72killer (#46) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A tiny house nem neked való :R

(#48) t72killer válasza Kalandor (#47) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ódehogynem, csak a családot le kell passzolni és mindjárt szuperül kijövök egy lakófurgonban :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#49) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

(#50) Kalandor válasza Z.É.T. (#49) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

:Y

(#51) Zombie


Zombie
csendes tag

Sziasztok! Csak most találtam erre a fórumra, mert bedobta a Google Alerts, hogy szóba kerültem. :-) Ha bármi kérdés felmerül a tiny house-okkal kapcsolatban, keressetek bizalommal. Pár tucatot már építettünk az elmúlt pár évben. Folyamatosan vannak akciók és készleten lévő tiny-k is. Üdv: Zombory András www.tiny-home.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.