Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csocsoszán
    őstag

    Szoftveresen csak 96kHz-ig lehetséges a dekódolás. Felette kell a hardveres "kulcs".
    V30 ugye MQA képes ahogyan írtad is. LDAC módban a fejesed a beépített DAC-t használja. Az abban beállított hangkép aktív. Jack módban viszont a telefon DAC dolgozik és a fejes a megkapott analóg jelet szólaltatja meg.
    USB Audio Player Pro app a betöltött MQA-t feldolgozza és készít belőle bit/kHz szerinti PCM jelet. pl 88,2kHz 24bit MQA->88,2kHz 24bit PCM. Ezt az android a beállított LDAC-be rakja és küldi ki bt-n. Nálam alapból 96kHz/32bit/990kbps a beállítás. Az LDAC mivel "csak" 24bitre képes így nem 32bites az adatfolyam.
    Fontos, hogy az UAP appban be legyen kapcsolva a bitstream mód mivel akkor letilt minden EQ-t! A sajátját és a rendszer EQ-t is.

    Indíts el egy 352kHz-es MQA-t a Tidalról az appban beállított MQA Only módban. Nem 88,2kHz-et fog írni megszólaltatott felbontásnak hanem 352kHz-et. :)

    Sziasztok!
    (Tidal család, nagyfelbontásban van.)
    Van a családban egy rokonom, akinek van egy Samsung Note 8-a és egy lg (valamelyik csúcs) készüléke. Sajnos hallgattuk (igen jó berendezésünk van!) közel sem ennyire egyszerű, hogy veszek egy nagy Lg-t és minden rendben. Mert az lg-nek a fülhallgató kimenete egyértelműen jobban szól mint a note 8 füles kimente.(nekem egy HD800-am van, neki egy audeze lcd2, meg egy rakat sallang, sennheiser momentum in ear...stb.) Igen ám, de az USB c kijáraton bármivel hallgatjuk a note 8 sokkal jobban szól! Azt itt hallkan megjegyezném, hogy a telefon egyértelműen jobban szól, mint a laptop vagy az asztali i5 8600-al tuning USB kijárattal. A Dac kérdés sem ennyire egyszerű mert hiába Mqa képes egy dac ha a Kínai tuningolt akkulátoros dacom sokkal jobb, mint bármely eddig hallgatott. Hogy visszakanyarodjak a tidálhoz nem feltétlenül az mqa nagyfelbontás (Bár a lehetőség jobban adott!) szól jobban mint a cd minőség. Sajnos a felvett minőség fontosabb. (Mármint akinek a minőségi hang a legfontosabb!)
    (Lásd: hallgass bele, jók a lemezei mondjuk aki ezt a zenét szereti.)

    Annyi biztos, hogy ezért az összegért Nagyon megéri a Tidal nagyfelbontás! (A többit is kipróbálva jelentem ki.)

Új hozzászólás Aktív témák