Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-02 21:11:34

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20451) TheNewDawn válasza Amartus (#20448) üzenetére


TheNewDawn
addikt

És biza erre a világítótoronyra lesz még utalás a későbbiekben is :P
És amúgy igen, a fáklyafények árnyékától kezdve ahogy fokozatosan kialudnak, Geralt növekvő szakállától kezdve, vagy hogy a 7 macska fogadó körül tényleg 7 fekete fehér cica szaladgál,, és lehetne sorolni napestig :) Remekmű... tényleg egyetlen sirámom van csak, mégpedig a válaszotottunkkal kapcsolatban, de ezt le sem írom mert ha jól látom neked még csak első végigjátszás :)

(#20452) bunnyhu válasza bunnyhu (#20450) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Bár egyébként ha az ember globálisan nézi, a ciri császárnő a legjobb opció, mert úgy tud a legtöbbet segíteni az embereken és nem witcherként, csakhát az ember a saját lányával csak nem baxik már ki ... elsőre :D De lehet most elküldöm uralkodni és behúzom Triss-t a kecóba.

https://divecenter.hu

(#20453) Jorus válasza bunnyhu (#20452) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ahogy Dijkstra is jobb választás politikai szempontból, de azért nem könnyű nyugodt szívvel legyakni Rochet, és Vest, főleg az előző részek történéseinek ismeretében.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#20454) TheNewDawn válasza bunnyhu (#20450) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Simán mondhat ilyeneket, még ha nem is túl tipikus ( ahogy egy varázslónőnél sem túl tipikus még is ha őket választjuk, mind, Triss, de még Yen is kimondja) többször van rá utalás a regényben is, ha jól emlékszem, hogy a witcherekből ugyan ki akarták ölni az érzelmeket, de ez korántsem sikerült teljesen, inkább csak ők akarják ezt elhitetni a közvéleménnyel, hogy ne nagyon lehessen velük alkudozni a jutalomról :)

(#20455) TheNewDawn válasza bunnyhu (#20452) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Amúgy igen, Ciri is nagyon nagyo fiatal még ( tudom játék idején már 22 de ki tudja, de ház ez a Lady of Space and Time nak lehet csak ilyen 3-4 éves kornak felel meg, amikor még az ember tűzoltó és katona akar lenni :)
Szóval...hosszútávon azért lehet megbékéne az uralkodással, mi több , jobban élvezné :P

Remélem még fény fog rá derülni mi történik vele a későbbiekben....
Mint ahogy aki a Trisses szálat választotta, nála is mikor utoljára beszélünk vele ugye a B&W végén akkor van egy olyan párbeszéd ahol kimondja hogy valahol belül érzi hogy ez szép hollywoodi békés és boldog állapot csak átmeneti mert valami minden eddiginél nagyobb háború vagy szörnyűség fog történni......Szóval én bízom töretlenül a folytatásban, ha már ott feldobták a labdát :)

(#20456) Amartus válasza bunnyhu (#20450) üzenetére


Amartus
senior tag

Az elsőnél Yen-t választottam, így most Triss jön. :)

Istenem, tele van csillagokkal...

(#20457) scyllarus válasza Amartus (#20456) üzenetére


scyllarus
veterán

Én pont fordítva fogom tenni :D

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#20458) pulffy


pulffy
őstag

Piros mutagéneket kik mik dobják? Nagyon kevés van abból, pedig a damangenak az kell

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#20459) AMD Power válasza TheNewDawn (#20455) üzenetére


AMD Power
titán

Johetne egy folytatas az biztos. Elvegre ez csak egy 2015 jatek...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20460) RetepNyaraB válasza pulffy (#20458) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Kiegészítőkben potyog rogyásig. Addig meg simán elvagy abból, ami jön.
De a konkrét válaszra a fene emlékszik :DDD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20461) Lenry válasza pulffy (#20458) üzenetére


Lenry
Topikgazda

Én így farmoltam piros mutagént

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20462) scyllarus


scyllarus
veterán

Egyre jobban imádom ezt a játékot. A tufoi szörnyeteg párbeszédeinél már hangosan röhögtem. Egyszerűen zseniális, hogy hagyhattam ki eddig.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#20463) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A Tesham Mutna ezüstkardot hol találni? A szett többi része meglett, de az hiányzik.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20464) bunnyhu válasza scyllarus (#20462) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Iszonyú sok kikacsintás van, az egyik DLC-ben pl. az akkor moziba került Mad Max-ból voltak poénok, majd leestem a székből amikor hallottam. De ha csak úgy hallgatod az NPC-ket, hát némelyiknek igen komoly a dumája.

https://divecenter.hu

(#20465) Lenry válasza tibaimp (#20463) üzenetére


Lenry
Topikgazda

ahhoz a szetthez nem tartozik ezüstkard.
egy maszk a szett hatodik darabja

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20466) pulffy válasza AMD Power (#20459) üzenetére


pulffy
őstag

"csak" 2015ös? :D mióta is fejlesztik a cp 2077et? Ha lesz is fojtatás akkor az csak max 2025re :DDD

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#20467) Jorus válasza tibaimp (#20463) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ebből sincs ezüstkard. Úgy általánosságban nagyon kevés ezüstkard van, mivel manapság a witchereken kívül senki sem használja őket - régebbi korokból maradtak fent ábrák és kész kardok is, ezek jellemzően elf és törp kovácsok munkái. Normál ellenfelek ellen nem hatékonyak, a mezei harcosok meg nem igazán mennek szörnyeket hentelni, így keveset készítenek, meg persze egy átlagos kovács nem is igen tud ezüstkardot készíteni. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#20468) TheNewDawn válasza AMD Power (#20459) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Igen, de egyrészt a Cyperpunk volt a fókusz ezidáig, másrészt nem is nagyon álhattak neki gondolkodni se nagyon rajta, amig nemrég nem sikerült megegyezni az íróval. 2024 előtt nem sok esélyt látok rá.... Mindegy, azt még csak megérem, csak jöjjön :)

(#20469) tibaimp válasza Lenry (#20465) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Lenry, Jorus: köszi srácok :R Közben rájöttem :).

Érdekes módon, csak most az NG+-ban találtam meg (pedig értelem szerűen, a sima gém alatt is végigcsináltam ezt a küldit), eladtam szinte mindent, de ez a szett tuti nem volt meg, emlékeznék rá.
Az Ofieri szetthez a nyereg nincs meg, megvolt, csak azt is eladtam, nem figyeltem :(.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20470) AMD Power válasza TheNewDawn (#20468) üzenetére


AMD Power
titán

En Megvarom! :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20471) scyllarus válasza TheNewDawn (#20468) üzenetére


scyllarus
veterán

2024? Addig elleszek ezzel :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#20472) TheNewDawn válasza scyllarus (#20471) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Azért ne feledjük el idén szeptemberben a Cyperpunkot sem :)

(#20473) Jorus válasza TheNewDawn (#20472) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tavaly nyáron megvettem kíváncsian várom. :K

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#20474) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Hogy miért ekkora durranás mind a mai napig a witcher 3, szívmelengető végignézni , ajánlom mindenkinek :)
[link]

(#20475) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Apropó, aki ég a vágytól hogy végre megtudja a választ a witcher világának legfontosabb és legégetőbb kérdésére amelyre fanok milliói keresik a választ évek óta, vagyis hogy tényleg leszbikus e Ciri és ha igen miért nem, Trissnek akkor most vörös vagy gesztenyebarna vagy sötétbarna vagy vörösesbarna vagy milyen haja volt tényleg, az végre megtudhatja az alábbi videóból :P
[link]

(#20476) _drk


_drk
őstag

Most a Netflix olyan hype-ot dobott a witcher alá, hogy szerintem bánják is most, hogy miért nem a 4.-et csinálták.
Viszont szerintem még a Netflixes hype nélkül is borítékolható a 4. rész, csak az a kérdés kikkel és mikor.

(#20477) p76 válasza Ted_Beneky (#10499) üzenetére


p76
senior tag

A bukfenc tetőtől talpig páncélban a legklasszabb!
A mohácsi csatát egyébként azért vesztettük el mert a törökök bukfencezve támadtak, mi meg nem. :C

(#20478) Ted_Beneky válasza p76 (#20477) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Megtisztelsz, hogy 3,5 év után is válaszolsz nekem! :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#20479) alratar válasza Ted_Beneky (#20478) üzenetére


alratar
addikt

:DD

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#20480) tibaimp válasza p76 (#20477) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez komoly válasz tényleg, így 3 év távlatából, de OK. :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20481) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Körülbelül 2 órám van vissza B&W fő küldetés sorozatából. Kíváncsiságból kérdezném, nektek melyik küldetéssorozat tetszett legjobban? (alap-HoS-B&W) :)

• Honor Magic5 Pro •

(#20482) scyllarus válasza fpatrik17 (#20481) üzenetére


scyllarus
veterán

B&W. Főleg a fő szál utáni mellékküldik valamiért.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#20483) Big_Boss válasza fpatrik17 (#20481) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Nekem is a B&W, főleg az új map hangulata miatt.

(#20484) tibaimp válasza fpatrik17 (#20481) üzenetére


tibaimp
nagyúr

HoS, a lagzi meg Shani miatt :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20485) scyllarus válasza Big_Boss (#20483) üzenetére


scyllarus
veterán

Igen, nekem is az a terület tetszik a legjobban, de lehet, hogy csak azért, mert itt tél van :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#20486) TheNewDawn válasza fpatrik17 (#20481) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Alapban a BOW, amúgy meg minden ami Triss ill Kaer Morhen, meg persze a Ciri megtalálása ill alapjáték vége :)

(#20487) Big_Boss válasza scyllarus (#20485) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Az lehet. :)
Alapjáték után számomra felüdülés volt a sok napsütés, a dombok a kis településekkel és a szőlőültetvények.

(#20488) AMD Power válasza Big_Boss (#20487) üzenetére


AMD Power
titán

Utaltam sokszor benne,hogy rohadt sotet volt a jatek.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20489) scyllarus válasza AMD Power (#20488) üzenetére


scyllarus
veterán

Maximálisan egyetértek. Gyakorlatilag Macskán éltem :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#20490) fpatrik17 válasza scyllarus (#20489) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Én Witcher sense-en. Korom sötét barlangokban jobb egérgomb tartva+jobb felső sarok mapnézés :D Legalább virít a loot, mint atom.

• Honor Magic5 Pro •

(#20491) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Érdekesség képen írom csak, hogy itt valaki írta, kis történelmi háttérként, hogy bizonyos okokból a világban sokkal kevesebb ezüst kard van, mint acélkard.
Ezt támasztja alá szerintem, az alábbi dolog, kirámoltam "kérdőjeleztem" (98db kérdőjel) maradt Novigrad/Velen részen. Az alábbi kardokat találtam:
Ezüstkard: 3 slotos 5db; sima 5db
Acélkard: 3 slotos 10 db; sima 14db; szemét (bot és társai) ~170db

Érdekes.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20492) Redneck


Redneck
veterán

Elég béna vagyok még a játékban, így kérdeznék pár dologról. Az egyik az hogy a ruháknál mit kell nézni? Még a játék elején vagyok, és eddig a rúna felszerelhetőség mellett a pár százalékos sebzés eltéréseket vettem figyelembe, a páncél értékkel annyira nem foglalkoztam.
A másik az hogy miért nem sebzek egy pár szinttel magasabb lidércet? Az elején leveszem kb 25hp-ra, viszont onnan nem megy lejjebb, írja is hogy 0 sebzés.

Szerk:
Előtte ugyanilyen szintű embereket vertem le, egyszerre négyet. :U

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#20493) fess válasza Redneck (#20492) üzenetére


fess
őstag

Lidérc ellen használd az yrden jelet és ha van akkor a rá való olajat (talán a kísértetolaj)

(#20494) tibaimp válasza Redneck (#20492) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Szörnyekhez ezüstkard, emberekhez acélkard kell.
Illetve nézd meg a kardjaid állapotát is, lehet "elkopott", ilyenkor vagy egy kovács rájavít neked, de az drága még az elején, vagy találni javító készletet, amit csak rá kell húzni az egérrel.
Ja és lidércet alapból a yrden jel nélkül alig sebzel. És a lénynek a körön belül kell lennie.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20495) Redneck


Redneck
veterán

Köszi a válaszokat!
Yrdennel mentem neki, a bestiárium is azt írja., és az előző mentésemnél is azzal vertem le őket. Egy darabig sebezte az ezüstkard, aztán nem, ezt nem értettem. Holnap megnézem javítással, hátha kopott volt. Kísértetolajam még sajnos nincs.
Nem kezdtem el végül elölről, csak a katakombás, portálos rész előtti mentéstől. :B

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#20496) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Sziasztok!

Hűűű... Végeztem a kiegészítőkkel is. Kegyetlen volt ez a B&W. Az alapjátékban és a HoS-ban éreztem néha nagyon picit egy-egy küldetésben, hogy nem élem át annyira, de ez a az utsó kiegészítő nagyon feküdt. Tarkóig nyílt szemmel figyeltem minden questet... Még a mellékküldetések is brutálisan jól ki voltak dolgozva. Köpni nyelni nem tudok.

Teljes a boldogság! Minden főküldetést sikerült happy ending-el befejezni. Összességében 3 bukott quest, illetve a Gwentet újrajátszásra tartogattam (egyszer sem ültem eddig asztalhoz.. :( )
2 Witcherküldetés, meg 2 mellékküldetést még nem csináltam meg, illetve a kincsavadászatokból még sok hátravan. 121 órát sikerült eddig belepakolni. :)

Összességében az kijelenthető, hogy soha ekkora játékélményt nem adott még semmi (szerintem már nem is fog) és minden tiszteletem a készítőké, mert nem gondoltam volna, hogy 28 éves fejjel fogok hátraszaltót dobni egy játéktól. :R

+1
Érdekesség képpen leírom a buildem, hátha érdekel valakit (végig DM nehézség, és mióta betettem a mutációt azóta már szinte túl durván OP... Sokszor nem is használtam főzetet, hogy izgalmasabb legyen. :B
Alapból kardforgatás és alkímia, csatolok képet is. Harcban gyors és erős támadások variálva, gyönyörűen lehet így aprítani. Mellé teljes alkímia az Összhang és Gyilkos tombolás skillek miatt. 1 db további pont elköltve Macska iskolára. Négy nagy mutagén.
(Legközelebbi nekifutásnak a teljes Jel buildet szeretném kipróbálni Griff set passzív bónusszal megspékelve, azis biztos extra lehet.)

Felszerelés:
- Toissant acélkard (Csonkolás rúnaszó - Örvénylő sodrás és Hasítás hatókörnöveléssel)
- Aerondight (Csonkolás rúnaszó - Örvénylő sodrás és Hasítás hatókörnöveléssel)
- Medvevért
- Medvekesztyű
- Mantikór gatya
- Mantikór cipellő

Igazából macska szettben játszottam lvl 42-ig, de aztán kifarmoltam a medvét és annyira megtetszett, hogy eldobtam a macskaruhát (támadási erő anélkül is az egekben). Védelemre brutális, meg úgy tölt az adrenalin, mint az álom. Mellé csaptam a mantikor gatyót meg a lépőt, mert kellett a méregzéstűrés a 4 főzet egyszeri használatához, plusz védelemre majdnem hozza a medve szintjét. Természetesen könnyű páncéllá rúnáztatva Macska iskola búnuszok miatt.

4 kedvenc főzetem:
- Vízbanya (full HP-n 50% bónusz dmg). Quen jellel + Troll főzettel csodálatos szinergia ;]
- Szukkubusz (harc közben folyamatosan gyarapszik a támadási erő). Ezt az egyet szoktam néha variálni és lecserélni másra. Kedvfüggő. Ha kevesen áll az inventorim akkor Arakász megy helyette a további védelemért, vagy esetleg Ekkimara, vagy Királygriff)
- Ekhidna (Állóképesség használat életet tölt)
- Troll (Folyamatos élettöltés... DM szinten szerintem ez kötelező)

Pár kép csatolva (Aerondight nincs kimaxolva a szintemhez, itt a játék végén úgy begyorsult a fejlődés, hogy még lusta voltam megcsinálni... + feltöltve sincs most ütésekkel, mint a kritikus találati esélyen látszik)


Remélem nem volt unalmas, picit hosszú lett, elnézést érte. Aki elolvasta annak köszönöm és kívánom, hogy mindenki legalább annyi örömöt leljem ebben a Witcher világban, mint én az eddigi 121 órámban!
Pacsi

[ Szerkesztve ]

• Honor Magic5 Pro •

(#20497) PAtr0n válasza fpatrik17 (#20496) üzenetére


PAtr0n
addikt

Gratulálok! :C

De ha meg szabad jegyeznem, nagyon rohantál! Persze én a Gwentet is kifullloztam első végijátszásra, annak adnék max 50 órát a játékidőből. A végén 300 órával végeztem a 2 kiegészítővel, úgy hogy Skellige tengeri kérdőjeleiből vagy 20-at megyhagytam.

Szóval szerintem a 121 óra igencsak rohanós volt, bár nem tudom a nehézségi fokozatot :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#20498) scyllarus válasza PAtr0n (#20497) üzenetére


scyllarus
veterán

Írta, DM-en játszott.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#20499) fpatrik17 válasza PAtr0n (#20497) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Kerdojelbol az elso mapot leszamitva mindegyik tele van meg kerdojellel. Majd ha azokat megcsinaltam, meg a kincsvadaszatokat is kimaxoltam, toltok fel uj kepet. De igazad van, nem nagyon "nyujtottam".

• Honor Magic5 Pro •

(#20500) PAtr0n válasza fpatrik17 (#20499) üzenetére


PAtr0n
addikt

Nem vagyunk egyformák, én egy CoD bonyolultságú játékot is el tudok húzni akár 25-30 órára is, RPG-kben meg aztán pláne nem sietek :B

scyllarus:
jogos! :R

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.