Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26101) tibaimp válasza Xpod (#26100) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor OK! A Destruction magic-et valóban nehéz feltolni 100-ig. Én eleve 90-ig megtanultam valakitől, igaz sok pénz, de a varázslóktól vásárolni is lehet, így vittem magammal egy csomó korábban általam legyártott smitting "szemetet" és azokat eladva neki, visszaszedtem a tanításra költött pénzt. Ezzel a módszerrel drága cuccokat is el lehet adni, mert ilyenkor sok pénz van náluk (mivel előtte tanított), így a Speech skill is mocsok módon megy ám fölfelé.

Lassan én is nekikezdek egy 4. karakternek (van már 3, 150-160 szintű :B ), de még előbb megveszem majd az AE upgrade-t.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26102) Xpod válasza tibaimp (#26101) üzenetére


Xpod
addikt

Én most azt próbálom, hogy minél komolyabb cuccokat tudjak kovácsolni. (Nem akarom túltolni, de egy 250 körüli sebzéses kard jól jönne, meg egy ütésállóbb páncél sem lenne rossz, mert elég sok legendary sárkánnyal találkoztam mostanában.)
Van erről kismilló video, hogy kell a smithinghez megfelelő potikat és ruhákat csinálni de nekem nem igazán akarnak működni.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#26103) tibaimp válasza Xpod (#26102) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Na megkerestem Neked, így próbáld meg: [link]

A lényeg, hogy a smittinget 100-is fel kell tolni, ez az első lépés. Aztán akár egy tök átlagos ruházatba bele kell enchant-olni (100-as enchant) a fortify smitting-et, ez ha jól emlékszek +40% ruhadarabokként, mivel 4 ruhadarabba tehető be ez +160% (nem emlékszek pontosan 2 ruha + gyűrű + nyaklánc az is lehet), ezt fölveszed és így kovácsolsz akkor, sokkal erősebb lesz a smittinggel készült ruha.
Plusz tudsz 100-as alchemy-vel készíteni smitting italt, ami szintén +40% körül van, ebből készítesz egy csomót, egyet megiszol és van 30 másodperced ismét smittingelni, utána kilépsz, újabb ital, megint rákovácsolsz.
Ezen felül van még egy erősítés az Enchant-ra ad +pár 10 %-ot, ha vámpír vagy, mert ott ki lehet pluszban perk-elni valamit, de ezt nem tudom pontosan, mert nem próbáltam.

Nem tudom érthető-e?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26104) Xpod válasza tibaimp (#26103) üzenetére


Xpod
addikt

Most ott tartok, hogy +31%-os enchant potit tudok csinálni, és +28%-os smithing gyürűm, láncom, kesztyűm és azt hiszem csizmám van. Nem tudok fentebb menni. Az alchemy is +30% körül megakadt.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#26105) tibaimp válasza Xpod (#26104) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Lehet ez max, most így már nem emlékszem a pontos %-ra, mert régen játszottam vele, lehet az lesz a max! Próbáld ki, ami írtam fentebb és a képeken lévő karddal (Stalhrim Greatsword), Neked ezekkel a számokkal mennyire viszi fel a kard statjait, mert a képek akkor készültek, mikor maxon volt minden, ami lehetséges. Kivéve a vámpíros részt.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26106) MrYoniko válasza tibaimp (#26105) üzenetére


MrYoniko
aktív tag

És #26104 Xpod:
Sziasztok, ha időm engedi a holnapi streamben megmutatom mi hogy adja a bónuszokat, pláne hogy lett falmer helmet ami elvileg forty alchemyt ad.
Ha nem tudsz jönni a streamre sebaj mert megy fel YT-ra.

[ Szerkesztve ]

Az én haragom drága méreg, nemes vadat illet, nem hitvány férget! ------------------------------------------------------------------- https://www.twitch.tv/mryoniko ------------------------------------------------------------------https://www.youtube.com/user/TheMrYoniko

(#26107) tibaimp válasza MrYoniko (#26106) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Szeva! :R

Megyek, mert holnap itthon leszek délután, este. Majd benézek. :K
(csak ne felejtsem el :B 18:00-tól, ugye?)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26108) MrYoniko válasza tibaimp (#26107) üzenetére


MrYoniko
aktív tag

Várlak maximális szeretettel,
Óramű pontossággal 18:00-kor indul az intró, pár perc és utána én is... :)

Az én haragom drága méreg, nemes vadat illet, nem hitvány férget! ------------------------------------------------------------------- https://www.twitch.tv/mryoniko ------------------------------------------------------------------https://www.youtube.com/user/TheMrYoniko

(#26109) tibaimp válasza MrYoniko (#26108) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez a link amit átküldtem a +10% Enchanting növeléshez, az armor illetve 4 darabját kell felvenni hozzá, de a csizma mindenképpen: [link]
Jó volt, köszi az emlékeztetőt, és az új infókat!
Ez a túlélő mód valóban szívatós...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26110) ®abstract® válasza tibaimp (#26109) üzenetére


®abstract®
őstag

és egy ilyen vizen járos csizma mire jó? 🤔
istennek hiszi magát a karaktered ha nincs kedve úszni? 🙂

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#26111) tibaimp válasza ®abstract® (#26110) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem. Mint írtam fentebb a +10% Enchanting-hoz kell. Ezzel is kimaxolva a smithinget.

Amúgy, mikor meglett, vittem magammal, mert volt mikor jól jött.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26112) Xpod válasza ®abstract® (#26110) üzenetére


Xpod
addikt

Aquaman :)

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#26113) MrYoniko válasza tibaimp (#26109) üzenetére


MrYoniko
aktív tag

Köszi a linket, meg hogy benéztél.
Felkerültek a YT-ra a videók, akinek van ideje nézzen bele mindkettőbe, hogy lát-e különbséget, mert sajna ennyi időm jelenleg nem nincs :S
Skyrim AE Suvival mode part 018 Twitch export
Skyrim AE Suvival mode part 018 Saját rögzítés
A két videó közt csak annyi a különbség, hogy az egyiket maga a Twitch rögzítette és onnan van exportálva, a másik pedig a gépemre lett rögzítve. Erre azért van/volt szükség, mert van hogy a Twitch elveszi a jelet, vagy csak leesik a bitrate a net miatt és "összeesik" a kép. Rögzítésnél ez ugye nem tud előjönni. Az első órában csak mutogatom a crafting dolgokat, ott statikus a kép, utána érdemes nézni ahol már mozog minden. (előre is köszi a segítséget)

Majd még utánanézek a maxos enchantnak, mert valami még nem kerek. A +50% weapon dmg-t enchant+alchemy kombóval el lehet érni, és a restoration-ra se kell semmit tenni és persze vámpírnak sem kell hozzá lenni, viszont most csak a 47% van meg. Szal alaposabban bele kell ásnom magam. Még a Survival mode se szólhat bele, mert hétköznap mikor van időm kikapcsolom a gyorsutazás miatt...

[ Szerkesztve ]

Az én haragom drága méreg, nemes vadat illet, nem hitvány férget! ------------------------------------------------------------------- https://www.twitch.tv/mryoniko ------------------------------------------------------------------https://www.youtube.com/user/TheMrYoniko

(#26114) tibaimp válasza MrYoniko (#26113) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"Talicskás net" -- ez komoly! Ha ennyire kaki a Twich, akkor ha a HDD-re rögzíted az anyagot, az nagy plusz munka? Mert akkor lehet jobb lenne az. :K

Ja és a Dragon cucc megint....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26115) MrYoniko válasza tibaimp (#26114) üzenetére


MrYoniko
aktív tag

Független a talicskás net-től, a probléma a Twitch szervereivel van, WRPistiék nem olyan hurka nettel szórakoznak mint én, aztán náluk is összeomlik a kép időnként...
Nem túl nagy munka szerencsére, csak az elejét és a végét kell levágnom a stream-nek.
Ez eddig is megvolt, időben kicsit több mint mikor a Twitch-en csináltam a vágást, meg a feltöltést kell kivárni, mert az Export 2 kattintás volt és már lehetett lekapcsolni a gépet. Így meg kb 1 óra a feltöltés, addig meg belefér a tusolás, másnapra összepakolni a melós motyót stb...

Viszont maxolt enchant és alchemy statra az van amit mutattam a streamben.
Van egy glich amit ki lehet használni DLC-k nélkül, továbbá még az Ahzidal szett, egy book of seeker (vagy valami ilyesmi) és még a vámpír perk, de az is ugye DLC.

A Glich-et megmutatom kövi alkalommal, a többit meg ha eljutok addig, amint lesznek sárkányok, mert addig nincs dragonborn DLC, csak dragon armor... :D

Az én haragom drága méreg, nemes vadat illet, nem hitvány férget! ------------------------------------------------------------------- https://www.twitch.tv/mryoniko ------------------------------------------------------------------https://www.youtube.com/user/TheMrYoniko

(#26116) tibaimp válasza MrYoniko (#26115) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem azért írtam, csak meglepett, ahogy Téged is a videóban... ;)
Az most vasárnap lesz, de azt csak majd a yb-on nézem meg, mert a haverok/barátok hívtak, nyársalás!!! :C végre!

szerk:
Amúgy érdekel megnézem, csak kár, hogy nem lesz interaktív, az nagyon jó az élő közvetítésben :B .

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26117) MrYoniko válasza tibaimp (#26116) üzenetére


MrYoniko
aktív tag

Jó is a nyársalás, hasonló okokból nekem is elmaradt a stream, amit ma pótolok.
El is kezdtem a felkészülést az alchemy+enchant+smith kapcsán...

Az én haragom drága méreg, nemes vadat illet, nem hitvány férget! ------------------------------------------------------------------- https://www.twitch.tv/mryoniko ------------------------------------------------------------------https://www.youtube.com/user/TheMrYoniko

(#26118) MrYoniko


MrYoniko
aktív tag

Sziasztok,
kint van az új rész, sajna valamit benézem, mert nem úgy ment az enchant mint ahogy szerettem volna.
Majd ha elment ez a fronthatás ismét számolgatok, mert most nem fog a buksim, de lehet ez a zavarodottság a videóban is látszik...

Az én haragom drága méreg, nemes vadat illet, nem hitvány férget! ------------------------------------------------------------------- https://www.twitch.tv/mryoniko ------------------------------------------------------------------https://www.youtube.com/user/TheMrYoniko

(#26119) MrYoniko


MrYoniko
aktív tag

Sziasztok,

kint az új rész, volt minden:
- elhagytam a lovam, megkerült a lovam,
- meglett a dawnbreaker,
- lett egy másik kard,
- elvileg lett egy új kecóm riftenben,
- kész a Gray Fox-os küldi egy poénos helmettel...
- szórakoztam kicsit az Illusion spellekkel,
- találtam egy poénos staffot, ugyan úgy eldobja az enemy-t mint a shout :D

Kövi adás majd csak május elsején lesz, addig ha valaki megnézi a részt mondja már meg, hogy csak szerintem lett moslék a videó, vagy most tényleg az lett?
Valamiért olyan mintha rosszabb lenne a minősége a videónak.

Az én haragom drága méreg, nemes vadat illet, nem hitvány férget! ------------------------------------------------------------------- https://www.twitch.tv/mryoniko ------------------------------------------------------------------https://www.youtube.com/user/TheMrYoniko

(#26120) tibaimp válasza MrYoniko (#26119) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Majd ránézek, bár mostanában meghalni sincs időm... :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26121) Sensut


Sensut
őstag

Sziasztok,
végig vittem az Anniversary Edition utolsó 1.6.342.0.8-as verzióját a Special Editionhoz készült magyarítással és menet közben belefutottam néhány komolyabb hibába, amelyek megoldásait gondoltam megosztok itt, mert nem találtam rájuk a magyar fórumokon, és idegen fórumokról gyűjtöttem össze. Amúgy a magyarítás végig megfelelően működik ezzel a kiadással is, csupán az újonnan beépített modok és azok tartozékai maradnak angolul, viszont ezek annyira "szűkszavúak", hogy egyáltalán nem okoz gondot ha nincsenek lefordítva. De egy komoly hibát mégis okoz a magyarítás a The Cause feladatsor közben, ami szintén egy újdonság ebben a kiadásban és a SE magyarítása nem tartalmazza. A hiba abban áll, hogy Rielle-ben az ajtók nem elérhetőek ha fent van a SE magyarítása (vagyis az interakcióknál nem jelenik meg semmi), ezért nem lehet átjutni rajtuk. Ha ez előjön, a megoldás az, hogy mielőtt elkezded a The Cause feladatot, távolítsd el a magyarítást (elég csak az uninstall)! Ez a mod amúgy is angol lenne, viszont így minden egyéb is visszaáll angolra, úgyhogy jó egy huzamban végig vinni ezt a feladatsort, majd utána visszateheted a magyarítást. Kár kihagyni ezt a kalandot, mert egész Oblivionig vezet!

Egy másik hiba a 1.6.342.0.8-as verzióban (állítólag csak ebben), szintén a Misztikus Hajnalhoz kötődik, mégpedig az első feladathoz, amikor meglátogatjuk Silus Vesuius múzeumát Hajnalcsillagon. Itt a játék azonnal crashel amint benyitsz a múzeum ajtaján, egy textúra hiba miatt. Mielőtt belépnél, ezt a nem hivatalos patchet telepítsd a játék "Data" mappájába!

Mivel ebben a kiadásban egész jó számszeríjakat lehet összeszedni, illetve megvásárolni, én majdnem végig ezeket használtam a Bow Of Shadows-on kívül. Viszont itt bekavart az az átkozott "killcam" effektus, amit nem lehet sajnos letiltani a beállításokban, ezért jó mindjárt a játék elején betenni ezt a 2 sort a skyrim.ini fájlba (Documents\My Games\Skyrim Special Edtion):

[VATS]
bVATSDisable=1

Ez kikapcsolja a telitalálatkor megjelenő lassított kamerát, ami a számszeríjak esetében legtöbbször már akkor aktiválódik, amikor még az íjat töltjük be, és nem lehet leállítani egy ideig. Néhányszor meg is öltek ez alatt.

Kisebb nagyobb hibák még akadtak menet közben, de ezek nagyrészt mind örökölt hibák, amik már a kezdetektől benne voltak a játékban. Sajnos nem nagyon javították őket, de voltak olyanok is, amiket kijavítottak, pld. a Hajnalőr sztoriban a nem nyíló vámpírkastély kaput, amikor először látogatunk oda (nekem egy apró modra volt szükségen ez előtt, hogy a kapu kinyíljon).

Jó játékot!

(#26122) tibaimp válasza Sensut (#26121) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi a leírást :R
Én majd idén, valami akcióban tervezem megvenni az AE-t, de angolul játszok (elég jó és szórakoztató nyelvlecke :K ).

Kérdés, ez a "killcam" effektus ez csak a nyílpuskánál jelentkezik? Illetve a hiba?
Mert a sima nyílnál is van ilyen belassítás, mikor megölsz valakit, mondhatni instant kill-el. Vagy rosszul emlékszem....(újra kell játszanom, mert bár 3 darab ~150 karakterrel kijátszottam már, de lassan felejtem a dolgokat :B )

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26123) Sensut válasza tibaimp (#26122) üzenetére


Sensut
őstag

Az íjaknál van a killcam, mindkét fajtánál, de csak a számszeríjaknál problémázik. Szerintem azért, mert az eredeti alapjátékba volt tervezve a killcam, ahol csak rendes íjak voltak, a számszeríjak a Hajnalőrség kiegészíővel kerültek bele a játékba, de ezekkel az újakkal aztán problémázik kegyetlenül a killcam. Le kell tiltani és kész.

(#26124) tibaimp válasza Sensut (#26123) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor ez a hiba, ha jól értem, nem új keletű, nem most jött az AE verzióval?

Mert a, (hú de szokatlan "Hajnalőrség"), Dawnguard DLC-ben/után, mikor bejött a számszeríj, nem használtam szinte soha, így nem is tapasztaltam.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26125) Sensut válasza tibaimp (#26124) üzenetére


Sensut
őstag

Én se használtam eddig a számszeríjat, mert nem volt túl hatékony, meg célozni se lehet vele. Viszont ebben az új kiadásban vannak igazi remekművek és jól fejleszthetők is, sokkal hatékonyabbak a hosszú íjaknál. Viszont ez a "killcam" bekavar nekik ha nem tiltod le. Nem újkeletű effekt a "killcam", ott volt a kezdeteknél is az íjaknál, amolyan Matxies - Sniper Elite-s képlassítás, ami a lövedéket kíséri az útján, de teljesen blokkolja a játékost ez idő alatt, viszont az események pörögnek a háttérben, tehát ez alatt simán ki is végezhet az ellenfél, mert te tehetetlen vagy :K

(#26126) tibaimp válasza Sensut (#26125) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi a magyarázatot :R , így már OK.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26127) MrYoniko válasza Sensut (#26121) üzenetére


MrYoniko
aktív tag

Hali, köszi a részletes beszámolót a magyarítás és az AE kompatibilitásáról.
Szinén angolul játszok, mert egyrész jó nyelvlecke, másrészt mert így szórakoztató ha félreértek valamit.
Én valamelyik stream közben tapasztaltam hibát (Tolvajok céhe vége mikor leadnám a skeleton key-t) amit sajnos konzol parancsal tudtam csak megoldani.
Ha érdekel kikeresem melyikben volt és belinkelem.
Textura hibákkal rendszeresen találkozok, vannak fix pontok, amiket pont ezért kikerülök stream közben.

Most vasárnap viszont tényleg érkezek, végre sárkányt is ölök, immáron 105-ös szinten, majd mutatok érdekességeket... :)
Május elsejei stream sajnos elmaradt, mert feleségemnek beállt a dereka-háta a sok kerti munkától.

Túlélő mód pedig kijelenthetem, hogy túl van lihegve, vagy inkább nagyon gagyin lett megoldva, mert kb az a legnagyobb nehezítés, hogy nincs fast travel...

#tibaimp: Dragon armor jöhet sárkányok nélkül? :D

Az én haragom drága méreg, nemes vadat illet, nem hitvány férget! ------------------------------------------------------------------- https://www.twitch.tv/mryoniko ------------------------------------------------------------------https://www.youtube.com/user/TheMrYoniko

(#26128) tibaimp válasza MrYoniko (#26127) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Már ott jársz! Na, az szép! Ha itthon leszek, beköszönök a stream-be. :R

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26129) Sensut válasza MrYoniko (#26127) üzenetére


Sensut
őstag

Vannak apró, nem végzetes random hibák nálam is, de általában egy visszatöltéssel átvészeltem őket, ezért mentem a játékot rendszeresen. Hanem elég bugosak még pld. a próbababák, amelyeken a páncélokat lehet kiállítani úgy az újonnan beépített házakban (Bloodchill Cavern, Tundra Homestead vagy Myrwatch), mint a régiekben is. Nagy részükre ha egyszer ráhúztál egy bármilyen páncélt, többé nem tudsz megválni attól, mert hiába szeded le róla és teszel mást rá, egy idő után automatikusan újra megára ölti ugyanazt az elsőt a semmiből és ebben jelenik meg végig a játékban. Némelyeknél csak egy egy összetevő spawnolódik újra, másoknál a teljes öltözet minden tartozékával. Ez egy "jótékony" csalásnak is beválik, mert ha ráhúzol egy ilyenre elsőként egy jó drága páncélt és néhány kör után leszeded róla, a páncél újra meg újra generálódik rajta és jó pénzért eladhatod. Viszont ha valódi kiállítást tervezel ezekkel a bábukkal, akkor előbb gyűjtsd össze a páncélokat egy ládába, majd utólag öltöztesd fel véglegesen ezeket a bábukat és ne cseréld többé a páncélokat rajtuk. A fali fegyvertárolókon pedig néha elérhetetlenné válnak a fegyverek, vagyis ha ráteszed a fegyvert, többé nem tudod levenni némelyikről, ezért ezeket is inkább csak díszletként érdemes használni, mint cserélhető tárolóként.

(#26130) tibaimp válasza Sensut (#26129) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A bábukhoz még annyit, hogy időnként, legalábbis nálam, elmentek a helyükről :K , egy kicsivel arrébb, vagy oldalra fordulva álltak ott.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26131) Sensut válasza tibaimp (#26130) üzenetére


Sensut
őstag

Igen, volt nálam is ilyen pld a solstheim-i házamban. Szerintem ezek a bábuk "lefagyasztott" NPC-k, akiket beöltöztethetsz, de néha azért nem felejtik el, hogy miből is vannak és megpróbálnak életre kelni :D

(#26132) tibaimp válasza Sensut (#26131) üzenetére


tibaimp
nagyúr

""lefagyasztott" NPC-k": Érdekes gondolat, nem tudom, de tetszik. :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26133) Sensut válasza tibaimp (#26132) üzenetére


Sensut
őstag

Mi a Thief modokban legegyszerűbben úgy tudunk szobrokat csinálni, hogy fogunk egy NPC hullát és arra ráteszünk egy motion tag-et, ami voltaképpen az illető NPC mozgási skálájának egy tetszőleges pozíciója. Ennek következtében a játékban az alany ebben a pozícióban marad mozdulatlanul, mintha lefagyott volna egy fagyos varázsütéstől. Utána csak a textúráját kell szoborszerűvé alakítani és kész is a szobor. Ebből gondolom, hogy itt is valami ilyesmiről lehet szó.

(#26134) tibaimp válasza Sensut (#26133) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Te csinálsz mod-ot?! Na az még komolyabb :K

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26135) MrYoniko


MrYoniko
aktív tag

Sziasztok,

kint az új rész, sajnos csak 1 sárkány jelent meg, remélem idővel ez több lesz...

Az én haragom drága méreg, nemes vadat illet, nem hitvány férget! ------------------------------------------------------------------- https://www.twitch.tv/mryoniko ------------------------------------------------------------------https://www.youtube.com/user/TheMrYoniko

(#26136) #82860288


#82860288
törölt tag

AE-ben van valami grafikai frissítés PC-re?
Azt láttam a videókban, hogy a konzolos verziók kaptak egy kisebb ráncfelvarrást, de a PC-s youtube videókban agyon voltak moddolva, így fogalmam sincs azon változtattak-e valamit?
Vagy mindegy is, pont a grafikai modok miatt?

(#26137) Sensut válasza #82860288 (#26136) üzenetére


Sensut
őstag

Van. Textúrák minősége, volumetrikus verőfények, dinamikus mélységélesség, tükröződések... A játék szebb, mint előtte és a színek is élénkebbek. A motoban is van változás, ami miatt a régebbi modok nem kompatibilisek sajnos, de azt nem tudom mi az. Viszont e miatt a modokat kell(ene) utána frissíteni.

(#26138) MrYoniko válasza #82860288 (#26136) üzenetére


MrYoniko
aktív tag

Hát ha nem is sok, de van némi grafikai javulás benne.
Sajnos én csak az AE megjelenésekor jutottam olyan géphez ami már bírja a special editiont, így az alap verzióhoz tudok viszonyítani.
Ajánlom a videóim, mert én pont modok nélkül tolom. 18-as résztől már a gépre rögzítem, hogy jobb minőségű legyen, de még mindig nem az a minőség amit én a monitoron látok.
Ha valaki ért ilyen téren az OBS beállításához akkor előre is köszönöm a segítségét.

Az én haragom drága méreg, nemes vadat illet, nem hitvány férget! ------------------------------------------------------------------- https://www.twitch.tv/mryoniko ------------------------------------------------------------------https://www.youtube.com/user/TheMrYoniko

(#26139) #82860288 válasza Sensut (#26137) üzenetére


#82860288
törölt tag

Ha már kicsit szebb és élénkebb az jó.
Akartam a vanilla játékot játszani, az AE verzió jó alkalom lenne erre, és ha kicsit jobb lett, akkor az már nem lesz olyan unalmas tizedjére sem végigjátszani, max jobban ráfekszem a craftingra, amit mindig is hanyagoltam. :DDD

#26138 MrYoniko

Valóban kicsit színesebbnek és kontrasztosabbnak tűnik, köszi a videót.
Hogy lettél 109-es szintű, amikor még csak a főküldi elején vagy?
És van hátizsák a játékban? :Y

OBS-re találtam egy ilyen random videót, ami jónak tűnik és hátha segít, de én mondjuk tuti mkv-ba rögzítenék.
De sztem kísérletezz a beállításokkal, töltsd fel őket privát videóként és akkor látod a különbséget majd köztük.

(#26140) MrYoniko válasza #82860288 (#26139) üzenetére


MrYoniko
aktív tag

Nos én egyből a craftinggal kezdtem.
Stream-eken kívül kikapcsoltam a túlélő módot, hogy legyen gyorsutazás, aztán minden ismert árust felkeresem, elloptam a portékáját, craftoltam belőle (kovácsolás és alkémia, meg lopott lélekkövekkel) amit eladtam és vettem alapanyagot.
Ezt lehet ismételgetni a végtelenig és ez egyre jobban profitál. Így fejlődik az alkémia, a kovácsolás, a bájolás és persze a sneak is. Továbbá szintenként ellőttem az 5 pénzes tréninget is mindig.
Amikor 100-as lett a bájolás csináltam olyan szettet, amiben pl az alteration -25% manna igényt kap. Mivel ebből egyszerre 4 lehet rajtam így kvázi 0 mannával lehet castolni. Így hát fogram magam beálltam a sarokba egy "detect life" spellel mindkét kezembe, majd az xbox 360 kontroler két ravaszára ráraktam feleségem hajgumiját és lementem füvet vágni. Mire megvoltam 100-as lett a skill, toltam neki egy resetet és folytattam (közben porszívózás).
Szóval direkt a szint húzásra találtam módszereket amik időigényesek, de lehet passzívan is csinálni.

Egy csomó képességem többször lett már legendary-zva.

Köszi a videót, meglestem, lehet hogy a 8k bitrate kevés 1080p-hez :D

Az én haragom drága méreg, nemes vadat illet, nem hitvány férget! ------------------------------------------------------------------- https://www.twitch.tv/mryoniko ------------------------------------------------------------------https://www.youtube.com/user/TheMrYoniko

(#26141) #82860288 válasza MrYoniko (#26140) üzenetére


#82860288
törölt tag

"az xbox 360 kontroler két ravaszára ráraktam feleségem hajgumiját és lementem füvet vágni" - ezen behaltam :DDD
Talán 3-4 karakteremen csináltam craftingot, de azokat is csak egy bizonyos szintig, mert egy idő után anyagból is sok volt, sőt, még el is tudtam adni dolgokat. Különösebben meg nem voltam fegyver meg armor gyűjtő.
De akkor lehet most 100% kihasználok mindent a játékban, már csak azt a szokásos dilemmát kell eldönteni, hogy lopakodós íjász legyek vagy kétkezes vagy magic. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26142) tibaimp válasza #82860288 (#26141) üzenetére


tibaimp
nagyúr

MrYoniko :R nagy "mágusa" a Skyrim-nek :K

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26143) ®abstract® válasza #82860288 (#26139) üzenetére


®abstract®
őstag

szerintem a Skyrim SE ből ugy tudod kihozni a maxot ha elkezded modolni :K irom ezt ugy,hogy nekem 200 db mod van bekapcsolva. sok idő persze amig sikerül de megeri vele bajlodni.nagyon sokminden nincs benne a játékban aminek benne kene legyen,a videok alapjan az AE ben sem potoltak,inkabb arra mentek rá,hogy vásárolj minél többet!

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#26144) MrYoniko válasza #82860288 (#26141) üzenetére


MrYoniko
aktív tag

Nekem a kétkezes kimaradt, így a mostani végigjátszást amit tolok az elejétől direkt így használok. Hát a túlélő mód és a legendary nehézség miatt megnézheted, hogy az első pár részben mit össze nem szenvedek, hogy legalább a patkányok ne öljenek meg.
Kb a 15. résztől mondhatom magam combosnak, de még van hogy így is eltesznek.

A crafotlást meg pont a pénzszerzés miatt toltam, mert az ellopott cuccokat csak itt-ott tudom eladni, de az ellopott alapanyagból ha készül bármi, akkor azon nincs ott a "stolen" felirat... :D

Sajnos minden játékot profit-orientáltan tolok, pl GTA5 online-ban 6 hónap alatt ott tartottam hogy minden megvan, sőt, a kövi két DLC-ig is le voltam fedve.

Az én haragom drága méreg, nemes vadat illet, nem hitvány férget! ------------------------------------------------------------------- https://www.twitch.tv/mryoniko ------------------------------------------------------------------https://www.youtube.com/user/TheMrYoniko

(#26145) Skyhunter válasza ®abstract® (#26143) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Ha nem akarsz full egyedit csinálni magadnak (én akartam, mi napig ha megjelenik valami új mod és tetszik, hozzárakom, letesztelem, van-e crash, stb) akkor ott az autoinstalleres Wabbajack. Vannak SE/AE verzióra nagyon szép kis packok, egynémelyben választható ENB-vel.
200+, 400+, 800+, 1300+ (Elysium), 2000+ (Aldnari) modpackok.
Laposon a héten tettem fel újra a Nolvus-t, mert lecserélték benne az ENB-t, a Pi-cho ENB nagyon bejövős, igaz tesztelni, játszani már nem maradt idő sajna.
NOLVUS -nak külön oldala van.

(#26146) ®abstract® válasza Skyhunter (#26145) üzenetére


®abstract®
őstag

köszi az infot,de én már nem szeretnék mást letölteni, elég lesz ami van :K kb.75 GB foglal-kell másnak is hely. a nexusmodon rengeteg mod van az SE hez,hihetetlen választék,csak azt tudom irni amit korabban is-a lelkes modderek úgy latszik sokkal többet tettek-tesznek hozzá a játékhoz,mint a Bethesda :))
nem is néztem eddig a gta 5 is vannak modok :B
Skyrim helyett utóbbi időben mással szoktam játszani..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#26147) #82860288 válasza ®abstract® (#26143) üzenetére


#82860288
törölt tag

200? Te jó ég!
Nálam minimális mod volt fent, azokat is inkább steam workshop alól tettem fel, mert az volt egyszerű.
ENB-t meg hasonlókat már nem próbáltam.

Bár az AE verzió Xbox appban van meg, nem tudom azt majd hogy tudom egyszerűbben modolni ha kell. De egyelőre arra vagyok kíváncsi, a vanilla milyen változásokat kapott, de még nem kezdtem bele.

(#26148) Skyhunter válasza ®abstract® (#26146) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Nálam a Mod Organizer 2-ben vannak a modok, így az eredeti Skyrim SE 20 GB, az Mo2 meg 140GB. :C 398 mod/183 aktív plugin. Ha véletlen letörlődne, soha többet kézzel, egyenként már nem moddolnék. ;]

[ Szerkesztve ]

(#26149) ®abstract® válasza #82860288 (#26147) üzenetére


®abstract®
őstag

ugyan,ez semmi ;) olvashatod-Skyhunter kolega 2X ennyivel operál :D
azért ajánlott mod manager használata mert úgy átlátod,hogy mit csináltál.e nélkül nem biztos.
nekem a vortex manager lett jó. az ENB szerintem olyan dolog,hogy vagy fog tetszeni amit látsz vagy nem,nekem utóbbi volt.masik az,hogy felpörgeti az erőforrásokat az ENB használata.

Skyhunter:

jár az aranyérem :R :C

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#26150) #82860288 válasza ®abstract® (#26149) üzenetére


#82860288
törölt tag

Kicsit össze vagyok most zavarodva.
Xbox appban az AE upgrade mérete 19MB volt. Amikor beléptem a játékba, akkor külön le kellett töltenem az AE verziót, de ott az a millió dolog ami lejött mind CC elem volt. Nem láttam külön patchet vagy programot, amit leszedett volna és amitől AE lett volna a játék.
Bár a játék valóban kontrasztosabb, színesebb, zöldebb.
Bethesda oldalán lévő modok, amik elérhetőek a játékban is gond nélkül települnek, de azok elvileg SE verziók és mind régebbi dátumú.
Akkor most SE-m van vagy AE-m? A verzió az valami 1.6.355, de nem emlékszem pontosan.

Régebben próbálkoztam még a Nexus mod-os app verzióval, de már ott is összekavarodtam, amikor sorrendeket kellett beállítani. :B
Most egyelőre próbálok vizuális modokat keresni. Úgy emlékeztem steam workshopban volt sok, amire feliratkoztam de most nem találtam egyet sem, üres volt a listám. :Y
Pedig abban volt egy kisebb mod, ami minimálisan változtatta az összes város kinézetét, de teljesen lore friendly maradt.
Érdemes combat mod-okat feltenni vagy más olyat, ami nem vizuális? Mennyire változik a játék vagy mennyire hasznosak ezek?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.