Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-01-08 18:46:52

LOGOUT.hu

Távcsövekről általában

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#437) lugosi válasza fanci (#435) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia!

Ez szerintem egy nagyon jó merítés, amit kitettél ide 3 távcsövet. Mindegyik mellett szól valami.

Papírom a Praktica tűnik a legjobbnak, a gáztöltés miatt. A képét nem tudom megmondani milyen lehet, de ha rendeled, akkor a 14 napos elállási időn belül el tudod dönteni, hogy tetszik-e. A gyártó által vállalt 25 éves garancia nem hangzik rosszul.

A Nikon a legnagyobb név a 3 között, és erre valamint a Lacertára is igaz, hogy azt szokták mondani, hogy a hagyományos porroprizmás kivitelben ugyanolyan árszinten könnyebb optikailag jobbat készíteni. Volt a kezemben Nikon Aculon, szerintem nem rosszak.

A Lacertáról tudok a legkevesebbet, az adatlapján a "szemlencse átmérő" alatt nem világos, hogy mire gondolnak. Ha az a betekintési távolság (eye relief) akkor azok jó értékek, ha esetleg szemüveges vagy.

momcrew:
"Úgy gondolom, hogy kezdőtávcsőnek jó a 10x50, kompromisszumokkal."

Igen, ez nekem is eszemben volt, hogy erre reagálni akarok, hogy egy 10x50 van köztük és a másik kettő 10x42.
Szerintem, ha csak egy távcsövet akarsz mindenre használni, és az 10x-es nagyítású, akkor az inkább 10x50-es legyen mint 42-es. Ha nem ez lenne az egyetlen távcső, akkor a 42-t jobbnak tartanám, de egy távcsöves megoldásnak inkább az 50-es legyen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.