Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) VoDaFoNe válasza chicken (#50) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

:C :DD aza kocsma... kihagyhatatlan az ember életében. no meg a pénztárcájában! :))

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#52) LOTR válasza VoDaFoNe (#15) üzenetére


LOTR
addikt

hát azért nehéz, mert még keveset tanultad
ez nem nehéz szöveg, ha kíülről kell megtnulnod, akkor először csak egy mondatot tanulj, majd ha azt tudod akkor a 2. at és így tovább
aztán az első 2 mondatot, aztán az első 3-at
és így tovább
ha nem kell az egész, akkor szerintem többet érsz el vele -mivel még nem tudsz angolul- ha 1-2 mondatot kívülről megtanulsz, a többiből meg csak a lényeget
szövegértéshez az kell, hogy minél több szöveget tanulj meg, ez a legjobb módja

One Ring to rule them all

(#53) VoDaFoNe válasza LOTR (#52) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

Én voltam aki legjobban elmondta a szöveget! :DDD 5-öst kaptam rá. IT'S COOL! :)) :)) :DD

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#54) LOTR válasza VoDaFoNe (#53) üzenetére


LOTR
addikt

ügyi vagy, de azért máskor azért ne nyiss mindennek topikot ;)

One Ring to rule them all

(#55) Ptech válasza VoDaFoNe (#53) üzenetére


Ptech
őstag

az aláírásodban nem kell az ''in'' ;) , vagy csak poénból van elírva? ;]

(#56) LOTR válasza Ptech (#55) üzenetére


LOTR
addikt

sokkal jobban hangzana ha így lenne írva:
excluding in glish ;]

One Ring to rule them all

(#57) VoDaFoNe válasza LOTR (#54) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

ThX! De miért ne nyithatnék? Egy MODERÁTOR sem mondta hogy felesleges topic!! És nem ér megkérni őket! Tanárom azt kérte induljak angol szavaló versenyen. Mondjam el az Operaház Fantomját. csak angolul. Hááát nem tom :F :F

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#58) LOTR válasza VoDaFoNe (#57) üzenetére


LOTR
addikt

hmmm, én egy szóval sem mondtam, hogy ez felesleges topik, csak annyit mondtam, hogy ne nyiss mindennek külön topikot ;)

az meg sosem árt ha jól tudsz angolul, tanuld csak szépen meg, 12-13 évesen még van rá időd, és könnyebb most átesni a nehezén(nyelvvizsga meg egyebek), mint később

[Szerkesztve]

One Ring to rule them all

(#59) Lord Zero válasza LOTR (#58) üzenetére


Lord Zero
addikt

hmm, és tényleg: miért nem mondja senki, h felesleges topic?
(mikor majd' mindenki érzi, h az)

h ne tűnjek túlságosan offenzívnak: esetleg át lehetne nevezni tanuljunk nyelveket topicra vagy vmi hasonlóra, ahol valóban használható és hatékony nyelvtanulási tanácsokat/tapasztalatokat/módszereket lehetne megosztani a nagyérdeművel, nem pedig a ''miért nem tudom megjegyezni a 3 sort'' lenne a vezérmotívum

csak mondom

nem, mindegy

(#60) LOTR válasza Lord Zero (#59) üzenetére


LOTR
addikt

igazából én is erre gondoltam, csak nem akartam így leírni, de majd írok a modiknak, ha addig más meg nem teszi, hogy nevezzék át vagy hasonló

One Ring to rule them all

(#61) concret_hp


concret_hp
addikt

angol anyanyelvű barátnő :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#62) Kephamos


Kephamos
addikt

Nem tud valaki egy olyan oldalt, ahol jól le van írva az angol nyelvtan?
Előre is köszi!

(#63) Viszlát válasza Kephamos (#62) üzenetére


Viszlát
addikt

[link]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#64) Chili7


Chili7
őstag

Sziasztok!

Próbálta már valaki ezzel a Mediabo-s online nyelvtanulást?[link]
Érdekelnének a tapasztalaitok és a véleményeitek!

Szerintetek meg lehet ezzel tanulni angol alapfokon?
Köszi!

(#65) VoDaFoNe


VoDaFoNe
aktív tag

Tututu... Megtaláltam a topicot ^^ tök hülye voltam aaaa.....végülis nem mondtam fel operaház fantomját angolul sőt, még a szavaló versenyen sem indultam viszon év végén 5-ös lettem angolból... ^^ :DDD most hiányzik a tanárunk és helyettesítő jön be ( akit nem szeretünk ) hál istennek vágom a mostani nyelvtan szerkezetet. either or / both and ez nem nehéz ^^

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#66) AMD Power


AMD Power
titán

Erről valakinek véleménye vagy tapasztalata van??

[link]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#67) AMD Power válasza AMD Power (#66) üzenetére


AMD Power
titán

Nincs senkinek semmi véleménye vagy tapasztalata erről...? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#68) VoDaFoNe válasza AMD Power (#67) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

nekem sajna nincs és bevallom nem vagyok oda ezekért a levelezősökért de hátha van akink van véleménye vagy tapasztalata!

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#69) AMD Power válasza VoDaFoNe (#68) üzenetére


AMD Power
titán

Persze nem ez a legjobb. De sajnos a munka miatt nem tudok menni tanfolymra. De szerintem ez is több mint a semmi.

Bár kíváncsi lennék más véleményére is , esetleg tapasztalatára! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70) AMD Power válasza AMD Power (#69) üzenetére


AMD Power
titán

Gyerünk fiúk! Még valakinek valami ötlete???? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71) kraftxld válasza AMD Power (#70) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tessék nekiülni otthon, fórum stb helyett :)
A 4-6 fős csoportok a legjobbak szeritnem egy tanfolyáson.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#72) AMD Power válasza kraftxld (#71) üzenetére


AMD Power
titán

Igen ezt tudom. De mivel a munkám nem engedi így kénytelen vagyok így tanulni! :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#73) kraftxld válasza AMD Power (#72) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért csak nem melózol a hét minden napján 8-20-ig.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#74) AMD Power válasza kraftxld (#73) üzenetére


AMD Power
titán

3 nap munka 2 nap szabad! 1 munkanap = 11 óra! :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#75) kraftxld válasza AMD Power (#74) üzenetére


kraftxld
nagyúr

a 2 szabadnap + hétvége? Bőven belefér a tanfolyás :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#76) troland26 válasza kraftxld (#75) üzenetére


troland26
őstag

ha nem csal a megérzésem neki nincs szabad hétvége , gondolom folyamatos műszakba dolgozik amibe benne van a hétvége is ha pont úgy alakul

(#77) troland26


troland26
őstag

egyébként tényleg jó lenne valami olyan otthoni nyelvtanulási lehetőség ami viszonylag rövid idő alatt egy közepes nyelv tudást biztosítana (viszonylag rövid idő alatt értsd kb fél év) ha valaki tud ilyen módszert megoszhatná velünk :R

(#78) AMD Power válasza kraftxld (#75) üzenetére


AMD Power
titán

Milyen hétvége???? :(( Szombat + vasárnap nekem havonta csak 1x van!

troland26: Pontosan! :O

[Szerkesztve]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#79) kraftxld válasza troland26 (#76) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor meg nem tudom értelmezni a 3 nap munka + 2 szabadnapot :F

Van a neten rengeteg hanganyag, könyv, ilyesmi, le kell tölteni és foglalkozni vele.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#80) Pety válasza kraftxld (#79) üzenetére


Pety
senior tag

pedig nem nehéz 3 napot dolgozik 2 nem utána 3 dolgozik 2 nem,hétvége,ünnepnap,(karácsony húsvét és a többi) kilőve.Gondolom vendéglátóhely vagy hotel szálloda,esteleg biztonsági őr

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#81) kraftxld válasza Pety (#80) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jah.. így értem már.
Akkor nincs mese, otthon kell nekilátni, de ehhez szorgalom kell.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#82) vottokar válasza Pety (#80) üzenetére


vottokar
senior tag

Sajnos meg még sokminden más lehet. Nekem már vagy 10 éve nincs normális időbeosztású munkahelyem. Nevezhetik folyamatosnak folytonosnak, vagy ügyeletnek tökmindegy :(
Már én is durván két éve szenvedek az angollal, de szerintem egyedül, vagy magántanárhoz járva csak az csinálja, akinek van kitartása, mert különben szinte csak kidobott pénz és idő.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#83) Pety válasza vottokar (#82) üzenetére


Pety
senior tag

Sokminden más is,én pl kávét terítek 2 megyében 0 szabadidő mellett járok angoltanárhoz 2 hónapja a barátnőm hisztizik,ja most is tanulnom kéne mert 4-re megyek tanárhoz,úgyhogy neki is fekszek :DDD :DDD

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#84) AMD Power válasza Pety (#80) üzenetére


AMD Power
titán

Kereskedelem! Media Markt , Telekommunikáció! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#85) kraftxld válasza AMD Power (#84) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Otthon sokat segít, ha nézed a BBC Prime-ot, és még feliratozva is van.

[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#86) troland26 válasza kraftxld (#85) üzenetére


troland26
őstag

az a helyzet hogy a BBC Prime nem mindíg van feliratozva sőtt inkább nincs mint van , de abban igazad van hogy a feliratos filmek nagyon jók tanulás szempontjából én pl ha tehetem csak feliratosan nézem meg a filmeket mondjuk nyelvtan így nem ragad rám de sok szituációs kifejezés viszont igen

(#87) AMD Power válasza troland26 (#86) üzenetére


AMD Power
titán

Letöltök majd feliratos filmeket, és azokat fogom nézni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#88) Fortissimus válasza AMD Power (#87) üzenetére


Fortissimus
őstag

Ajánlom a Relaxa angolt meg a Tell me more nevű progit.
A relaxában rengeteg mondat, szófordulat van plussz a könyvek.
A Tell me more pedig interaktiv, vissza kell mondani mondatokat, van benne párbeszédes rész(mintha vki-vel beszélgetnél) rögzíti és értékeli mit mondassz. És vannak benne játékos feladványok, pl. összekötősdi, keresztrejtvény stb.

Sztem nagyobb torrent oldalon elérhetők

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#89) AMD Power válasza Fortissimus (#88) üzenetére


AMD Power
titán

Ez a Relaxa ez is egy program?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#90) Fortissimus válasza AMD Power (#89) üzenetére


Fortissimus
őstag

1 dvd-nyi mp3 hanganyag több témában, plussz a könyvek amik be vannak scannelve

''végtelenen'' fennt van

[Szerkesztve]

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#91) AMD Power válasza Fortissimus (#90) üzenetére


AMD Power
titán

Ok! A Tell me more nemsokára meglesz! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#92) Fortissimus válasza AMD Power (#91) üzenetére


Fortissimus
őstag

Hajrá! :)
Én is ezeket nyúzom felváltva

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#93) Fortissimus válasza AMD Power (#91) üzenetére


Fortissimus
őstag

Na meglett?
Ha igen, hogy tetszik?

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#94) troland26 válasza Fortissimus (#93) üzenetére


troland26
őstag

hát én nem találom, bit comet-et használok Tell me more -ból találtam német, japán meg francia verziót másmilyet nem ha lenne egy linked? :R

(#95) mahatma


mahatma
aktív tag

Podcasteket nem próbáltátok? ott vannak ingyenes nyelvleckék, naponta 1, tíz percesek átlagban. Nem egy haladó, de gyakorlatias, kifejezések tanulására tök jó.

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#96) troland26 válasza mahatma (#95) üzenetére


troland26
őstag

mesélj az milyen is ? link ha lenne :R

(#97) mahatma válasza troland26 (#96) üzenetére


mahatma
aktív tag

iTunes kell hozzá (na meg egy iPod sem jön rosszul, de nem feltétlen szükséges). ha van iTunes, akkor ott megtalálod, de mivel sokan nem szeretik, nem mindenki használja.

[Szerkesztve]

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#98) troland26 válasza mahatma (#97) üzenetére


troland26
őstag

na majd rá kukkantok , köszi

(#99) Fortissimus válasza troland26 (#94) üzenetére


Fortissimus
őstag

nem az számít milyen klienst használsz, hanem, hogy hová vagy regelve.
hirtelen négy magyar torrent oldalon találtam meg(a többit priviben)

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#100) AMD Power válasza Fortissimus (#93) üzenetére


AMD Power
titán

Lejött bár még nem néztem meg alaposan....!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.