Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Balinov


Balinov
félisten

Udv,

tudtok olyan neten elerheto kigyujtesrol, ami a leggyakrabban hasznalt angol kifejezesket gyujti ossze?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#452) Hasaggymeg válasza Balinov (#451) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Szerintük ez az Angol nyelv 3000 alap kifejezése.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#453) Hasaggymeg válasza btf (#450) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Mit veszítesz?(a pénzen kívűl? :DDD )...better safe than sorry.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#454) btf válasza Hasaggymeg (#453) üzenetére


btf
aktív tag

Arra vagyok kiváncsi, hogy mind a 12 kötet anyagát szükséges-e átvennem. :)

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#455) Hasaggymeg válasza btf (#454) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Én is! :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#456) j0k3r! válasza Hasaggymeg (#452) üzenetére


j0k3r!
senior tag

btw ez nem kifejezesgyujtemeny ("The Oxford 3000 wordlist"), hanem szogyujtemeny, de hasznos lehet kezdoknek/haladoknak is egyarant : )

some men just wanna watch the world burn...

(#457) Hasaggymeg válasza j0k3r! (#456) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Akkor itt egy másik.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#458) j0k3r! válasza Hasaggymeg (#457) üzenetére


j0k3r!
senior tag

:R

some men just wanna watch the world burn...

(#459) Balinov válasza Hasaggymeg (#457) üzenetére


Balinov
félisten

ez jo, nagyon koszonom :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#460) Hasaggymeg válasza Balinov (#459) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A kolléga kikényszerítette!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#461) Balinov válasza Hasaggymeg (#460) üzenetére


Balinov
félisten

:DDD ez meg jobb is, mert mindenhez van egy ertelmezoszotar szeru magyarazat is, ami meg meghasznosabb, hogy ertsem is mit jelent, ne csak azt tudjam, hogy kb magyarul mit takar

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#462) Hasaggymeg válasza Balinov (#461) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Előhívhatod és eltüntetheted a magyarázatokat. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#463) attiati


attiati
veterán

Ismertek olyan selfstudy feladatgyűjteményt, ahol a megoldásoknál részletesen kifejtik minden egyes feladathoz, hogy miért az a jó megoldás?
Leginkább az igeidők begyakorlására keresnék. Ismertek ilyet?

Pl volt egy értékpapírszámtan könyvem, ahol a teszt megoldásánál minden feladathoz volt egy szájbarágós minimum 4-5 soros indoklás :)
Ilyesmit keresnék angolból is.

(#464) Hasaggymeg válasza attiati (#463) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A tesztekben a válaszok ellenőrzésekor kis ikonokra helyezve a nyilat,ha nem is több sorban de pár szóban indokolja a helyes válaszokat.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#465) attiati válasza Hasaggymeg (#464) üzenetére


attiati
veterán

köszi szépen, ez is hasznos

(#466) Travelos


Travelos
őstag

A "Has it been written?" kérdésre mi a helyes rövid válasz?
Yes, it has v. Yes, it has been. ??

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#467) Hasaggymeg válasza Travelos (#466) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A rövidebb forma.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#468) Travelos válasza Hasaggymeg (#467) üzenetére


Travelos
őstag

It is very kind of you to have answered my question.
remélem ez így helyes :)

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#469) Hasaggymeg válasza Travelos (#468) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Inkább It is very kind of you to answer... és It was very kind of you to have answered. ;)
De csak inkább...

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#470) tlac


tlac
nagyúr

Így készülj, ha külföldre készülsz! (pdf)

Ha esetleg később már nem lenne elérhető, itt egy pár hasznos link belőle:
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#471) 4d


4d
aktív tag

Szevasztok angolosok!

Egy kollegám mesélte h játékok segítségével tanult meg angolul. Megtetszett az ötlet mert iszonyú lusta vagyok. Próbálkozott valaki ilyennel? Szívesen olvasgatnék személyes tapasztalatokat. Azt találtam ki h összeállítanék egy szuperintenzív angoltanulós játékcsomagot az alapoktól mondjuk középfokig. Így talán rá tudnám venni magam a tanulásra. Ha valaki segíteni tud az összeállításban javaslat, ötlet vagy tapasztalat szinten az szupi lenne. Ha elég információ összegyűlik más is lát fantáziát ebben az elég agyament ötletben akkor csinálnék neki valahol egy topikot és az 1 hsz.-t lehetne mindig bővíteni, hátha segít másnak is. :)

(#472) Balinov válasza 4d (#471) üzenetére


Balinov
félisten

Az alapotlet mindenfelekepp jo, szerintem.

Anno a Colonization lokalizalasaval (orszagh kozepes szotar rulez) nagyon sokat tanultam.

Szerintem mindenfelekepp kalandjatekokban gondolkozzal, ahol a szoveg es dialogusmennyiseg nagy. (Pl. Gothic 3, Myst, Fable, es hasonlok, ha erted mire gondolok).

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#473) 4d válasza Balinov (#472) üzenetére


4d
aktív tag

Úúú köszi! Pontosan ilyen rpg-kalandjáték stílusra gondoltam! Azt lesz nehéz belőni h a tudásszintnek megfefelőt találjak. A régi játékok között próbálok majd először turkálni, talán azok egyszerűbbek. Ilyen alone in the dark-szerű képződményekre gondoltam, esetleg max payne?
Jöhetnek még ötletek.. ;)

(#474) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok...

Tudtuk valami ELO hasonló Online vagy levelező angol tanulási lehetőséget?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#475) Troy.


Troy.
addikt

[http://www.livemocha.com/]
Lehet beszélgetni, csevegni, gyakorolni stb.

Egyébként engem is érdekelne tippek, trükkök angol tanulás terén. üdv

.

(#476) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy könyvet ami a "teljes" angol nyelvtant tartalmazza.

Az angol nyelvtan bibliája
Élő angol nyelvtan Rendszeres kontrasztív grammatika sok példával

Ezekről mi a véleményetek?

Önállóan tanulok, és sokszor úgy kell a nyelvtant 3-4 könyvből és a netről össze szednem. Ezért jó volna egy részletesebb nyelvtan könyv.
Még elég kezdő szinten vagyok, iskolában egyáltalán nem tanultam angolt.
Amiből tanulok: PONS angol nyelvtan röviden; Oxfor angol nyelvtan; Total English könyvek; Tell me more; Relax; Czobor Horlai Angol nyelvkönyv 1

(#477) VOid válasza R1200GS (#476) üzenetére


VOid
tag

könyvekről most nem mondanék véleményt mer lényegében sok jó könyvet, oldalt találsz neten is, de ha kezdő vagy lényeg bármit csinálsz bármit tanulsz, mellette sokat olvass(könyv, cikk) meg hallgass angol beszédet(sorozat.. film. v akármilyen videót neten), hogy megerősítsd amiket tudsz, mer legyen az bármilyen nyelvtankönyv amiből tanulsz nincs elég példa h rögződjenek a dolgok... legalábbis sztem:)

(#478) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Tud valaki mondani egy jó kis offline angol szótárat gépre? Lehetőleg a legjobbat. Több ajánlat is jöhet. :)

(#479) Balinov válasza Vasinger! (#478) üzenetére


Balinov
félisten

offline kell? GIB sotar, bar kicsit regi szvsz, vagy a Jomagam fele ingyenes (pontosabban ingyen lehet regisztralni) szotar, bovitheto adatbazissal.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#480) Vasinger! válasza Balinov (#479) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, offline. Nekem valami új kéne, amiben sok szó van és tényleg azt jelentse, amit valójában. Egynyelvű Longman szótáram van, az tökéletes. :)

(#481) kmisi99


kmisi99
addikt

Én angol vizsgára röhögve megtanultam vagy 10 tételt egyszerű szövegeket kellett elmondani! Tök könnyű volt pedig nem is tudok valami jól angolul :D Valahogy meg kéne tanulnom rendesen angolul csak a rohadt angol tanár nem tanít semmi jót :DDD

[ Szerkesztve ]

(#482) kovsol válasza 4d (#471) üzenetére


kovsol
titán

szia
én kizárólag játékok/sorozatok/net böngészésből + egy angol nyelvtankönyvből feltornásztam magam középfokig és most már szövegértés nem jelent gondot, de beszélőkém sajnos nem fejlődött vele párhuzamosan
pl minap ezt tanulmányoztam át: [link] egy ilyen szöveget gond nélkül minden szótárazás nélkül megértek, azért ez már haladás, ahhoz képest, hogy nem valami tanfolyamon oktattak

szerintem szimplán olyan játékokat tolj ami érdekel is, de az előny ha valami párbeszédes szerepjátékok bejönnek, pl dragon age, mass effekt, de én sokat wow oztam és ott se volt hátrány az angol tudás :B

May the Force be with you!

(#483) Vasinger! válasza kmisi99 (#481) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És sikerült? :)

(#484) bandus válasza 4d (#471) üzenetére


bandus
veterán

szerintem ez így annyira nem oké... bár attól függ mi a célod vele, de így a nyelvtani dolgokat sosem fogod megérteni és jól alkalmazni. ergo, ha csak kólát akarsz venni angolul a boltban, arra talán jó, de egy tárgyalási szintű tudást nem így fogsz megszerezni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#485) Troy.


Troy.
addikt

Illetve az sem árt, ha az emberben van egy kis elszántság, s valóban meg akar tanulni angolul. Nyilván nem úgy, hogy 8 hét alatt megtanulok folyékonyan beszélni :) ,majd felrakom a padlásra. :)

.

(#486) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Megjött az Élő angol nyelvtan könyv. Nagyon jó, csak ajánlani tudom mindenkinek. Kellően részletes, sok példát tartalmaz.

Itt van néhány hasznos link:
Rendhagyó igék hanggal
Talking Dictionary
Szólisták téma szerint csoportosítva

(#487) Kanczy válasza Vasinger! (#478) üzenetére


Kanczy
veterán

Gibet én is csak ajánlani tudom, eléggé rendben van :)

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#488) Vasinger! válasza Kanczy (#487) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ki akartam próbálni, csak 64 bites OS-en nem megy. :(

(#489) Ariadne válasza R1200GS (#476) üzenetére


Ariadne
őstag

Szerintem a legjobb, legalábbis nekem kedvencem A_Z angol nyelvtan lexikon, no meg a legalapabb dolgokkal az "Angol kisokos" nevű kis zsebkönyvecske sorozat. Felsőfokúm van már nagyon régóta, munkám során folyamatosan használom a nyelvet sőt mellékesen szakfordítóként is dolgozom, de nyelvtannak utánanézni ezeken kívül másra nincs szükségem, ez alapján mondom. :)

Netes szótárakból meg a leggyakrabban használt sztakival vigyázzatok, sok tévedés és pontatlanság van benne, ezek ellenőrzésére jó például a freedictionary, ami egynyelvű szótár, de játékos szókincsbővítésre is nagyon jó. (Legalábbis én szoktam akasztófázni meg szópárosítósat játszani is rajta, és a főlapon lévő kis ismeretterjesztő cikkek is érdekesek. :) )

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#490) Grisu válasza 4d (#471) üzenetére


Grisu
csendes tag

Arra jó, hogy (eleinte a passzív) szókincsedet nagy mértékben megnöveld. Sokat játszottam a Broken Sword 1-2 vel gimis koromban, szótáraztam vele sokat, de sok szót és szófordulatot megjegyeztem onnan.
Viszont a nyelvtant azt meg kell mellé tanulni, főleg az igeidőket, meg a passzív szerkezeteket.
Nekem is van felsőfokúm angolból, de sok esetben van úgy, hogy, pl. csak érzem, meg tudom, hogy az a mondat pl. nem jól van megfogalmazva, de nyelvtanilag nem tudom mindig megmagyarázni.
Szal kell hozzá egy alap mindenképp, anélkül nem segít sokat.

(#491) tildy válasza 4d (#471) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen.
Párom pl. így tanult meg angolul , nomeg filmekből. Most ott tart, hogy angol nyelven ír cikkeket, ukból, amerikaiaknak.
Grisu: ő mondja nekem mindig, az angol az amolyan mintaillesztéses nyelv. (Ellenben a némettel, ami sokkal inkább logikusabb, szabálykövetőbb)

Nomeg magyarul úgy tanultál, anyanyelvként, hogy tudtad a nyelvtant? Ugye , hogy nem...Ezért is nem véletlen, hogy nem tudod pontosan mi miért van úgy, inkább rámondod, mert ezt így szokás használni.

Bandus : látva esmeint ... Nem , nem értek veled egyet. Oké , tudja vlaamennyire a nyelvtant , mármint az elméletet , de vicces azt látni, hogy ott van pl. volt lakótársunk, angol nyelvtanár, tehát tanulta is, 8 évett tanított angol otthon iskolában, aztán esm kétrét hajtja ha angol nyelvi beszédről / írásról van szó . Hiába tudja jól a nyelvtant a csaj, ah szó szerint megerőszakolja a nyelvet.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#492) Ariadne válasza Grisu (#490) üzenetére


Ariadne
őstag

Nekem is van felsőfokúm angolból, de sok esetben van úgy, hogy, pl. csak érzem, meg tudom, hogy az a mondat pl. nem jól van megfogalmazva, de nyelvtanilag nem tudom mindig megmagyarázni.

Na ezzel én is teljesen így vagyok, nagyon más dolog tanítani a nyelvet és használni. Kezdetben be kellett seggelni a nyelvtant meg egy rakás szót nyelvvizsga miatt, ez az alapja mindennek. Ma már viszont ha például fordítok, akkor a pontos értelemnek megfelelő ige kiválasztása és még a helyes nyelvtani forma megtalálása is valahogy érzésből megy egy idő után. Például automatikusan jön egy kifejezés, de érzem, hogy van ennél "jobb", kicsit gondolkodom, ha szóhasználati dolog guglizok és aztán végül összeáll a kifejezés, a mondat és a teljes szöveg. És nem tudom megmondani, miért is lett úgy jobb, egyszerűen érzem. Ez egy képesség, és akinek nincs, az bármennyire akarja is, igazán jól nem fog tudni nyelveket megtanulni, akinek meg van, az könnyen boldogul. Szerintem.

Tanítani viszont speciel nem tudnám az angolt (franciát meg végképp), az egy másik szakma. :N

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#493) bandus válasza tildy (#491) üzenetére


bandus
veterán

huu, elkezdtem fogalmazni egy hosszu izét, így sok bor és sör után, de inkánb, ha felkeltem akkor válaszolok. az biztos, hogy mi a regritkáb esetben értün egyet :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#494) tildy válasza bandus (#493) üzenetére


tildy
nagyúr

Fogalmazz nyugodtan ( ez alapján úgyse fogsz egyetérteni velem) , én meg inkább hiszek a saját fülemnek/szememnek . Meg annak, hogy USA-ban élő natív angol nyelvtanár sem vette elsőre észre, hogy Esm nem natív.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#495) Kidus válasza tildy (#494) üzenetére


Kidus
őstag

Jovan, amerikai pajtasaink rolam is mindig azt hiszik, hogy ir vagyok, pedig azert van mit hallani az ireskes akcentuson kivul is am :)
Itt annyifele ember el, ebbol ne vonj le semmit, nekik teljesen mindegy, hogy kanadai vagy ausztral.... ezer fele beszed van.
Hallottam viszont mar olyan arabot beszelni, hogy nem mondtam meg rola, hogy nem Amerikaban nott fel. Meg olyan magyart is, aki itt van 10 eve, es a falat kaparom attol, ahogy beszel. Szarul is meg randan is.

En spec. tanultam negyedik altalanos ota eleg rendesen az angolt, meg az allando jatek, filmek, aztan kulfold ugye.
De van olyan, aki hiaba jatszik, meg hiaba olvas, siman aki evek ota itt el es annyira botfulu hogy neha szivesen kiutne az ember, csak csend legyen vegre.
Van aki meg ugyanigy kulfoldon masfel-ket ev utan olyan szinten beszel, hogy tenyleg nem mondod meg, hogy "most jott".

Amit en nagyon fontosnak tartok, az mindenek felett a szorgalom. Nyelvtani alapok az elejen, baromi kemenyen, konyvbol/akarmilyen oktato programmal/angol orakrol.
Utana meg szokincs, minden nap amennyi csak megy.
Nalam anno a kartyas modszer nagyon jol mukodott, tobbszaz szot meg lehet igy tanulni 1-2 nap alatt. Kis lap egyik felere magyarul, masik felere angolul. Aztan lehet barhol, barmikor elovenni es lapozgatni.
Es en erre tennem ra a filmeket ( angol felirattal az elejen ), meg a jatekokat ( szinten angol felirattal, ahol lehet ).
Aztan meg a tv-t, angol nyelvu hireket. Meg ujsagot, akar neten. Mert ugye irasban sem mindegy, hogyan fejlodik az ember, azt sem szabad elhanyagolni.

En valahogy igy allnek neki.
Ja, es lehetoleg nem egyedul. Ismerek olyat, aki egyedul tanulgat, amit egyszer nyelvtanilag szarul tanult meg, es rogzult, ugy is maradt. A joisten meg nem mondja neki, hogy az nem ugy van. Foleg ha meg felre is lehet hallani.
Ha mar valakinek a nyelvtani alapjai megvannak, onnantol lehet egyedul teljesen jol, de addig en nem tennem.

Na ennyit a nagy tanacsosztasrol :)

Assuming Control

(#496) tildy válasza Kidus (#495) üzenetére


tildy
nagyúr

:D:D
Az jó lehet:D

Én azt vetem észre, nekem kell az idegennyelvű környezet, mert rám inkább így ragad. De akinek megvannak a kellő alapok (te, esm, stb...) , az nagyon könnyen tanul tévéből/filmből/játékból. Ja és angol nyelvű felirat alap. Az Eastenders pl nekem anélkül nem is igazán menne.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#497) attiati


attiati
veterán

Ismertek valami jó kis magyar fórumközösséget, ahol az ember felteheti naponta a hülye kérdéseit? :) (nyelvtan, példamondatok... és ami napi szinten aktív fórum)

(#498) bandus válasza attiati (#497) üzenetére


bandus
veterán

itt a ph-n is van ilyen topik :)

én ma kezdem az angolórákat. ideje már egy felsőfokú nyelvvizsgát is szerezni. egyelőre a jövő június van kinézve időpontnak. most 3an járunk egy anyanyelvű tanárhoz, heti 2*1 óra. bár ezt remélem feltornázhatjuk majd 2*2 órára is.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#499) attiati válasza bandus (#498) üzenetére


attiati
veterán

Van van, ott fárasztok mindenkit :)
Nekiültem napi 1,5 órában angolozni, pre inter szintet kéne felhoznom itthon egyedül tanulva olyan szintre, hogy esélyem legyen december-január környékén egy középfokú írásbelin.
Jól jönne valami magyar fórum.

(#500) bandus válasza attiati (#499) üzenetére


bandus
veterán

[link]
ezt a könyvet ajánlom. perfekt :K esetleg át tudom küldeni digitális formában, ha kell...

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.