Hirdetés
- GoodSpeed: Márkaváltás sok-sok év után
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- bb0t: Ikea PAX gardrób és a pokol logisztikája – egy Ikea-horror igaz története
- hcl: Mér' nem mér?
Új hozzászólás Aktív témák
-
luciferc
őstag
a központi megoldás csak annyi lenne, hogy elveszik a pénzt a büfészakoktól, és odaadják a fontos szakoknak. ebben sok buktató nincs, persze zseni ''vezetőink'' még így is képesek rontani rajta. A többi már nem központi lenne, hanem intézményi, miszerint hirtelen megszűnne a kényszer, hogy bent tartsák a hallgatókat. és ezzel egyidőben a színvonal emelkedésnek indulna, hiszen hidd el, hogy az oktatóknak sem öröm lusta pofátlan (nem tanul de van pofája vizsgázni menni) buta kölyköknek 2-est osztogatni.
-
luciferc
őstag
azért központilag igen jól meg lehetne szüntetni a bufészakok állami finanszírozását, illetve a bölcsészképzésben lévő helyek számát. nem? és ezzel kapásból 60%-ra csökkenne az államilag támogatott helyek száma. Aztán ha tandíjért még kell valakinek a büfészak, akkor majd indítja az egyetem. műszaki és természettudományos területen abszolúte nem kellene tandíj (na jó, legyen egyelőre), inkább a színvonal növelése a büfészakokból felszabduló pénz átcsoportosításával. Hidd el, ha az egyetemek nem a hallgatói létszám után kapnák a pénzt, pár év alatt látványosan emelkedne a színvonal, mert simén kitennék a nem odavalókat. Jelenleg viszont hagyják őket lébecolni 3-5 évig (amíg ját utánuk az apanázs)
[Szerkesztve] -
QG
tag
Mitől is durva csusza? A minimálbér 0 forintot adózik, miközben ugyanannyira védi a rendőr/katona/tűzoltó, ugyanannyira koptatja a járdát, ugyanannyi munkát ad az okmányirodának, stb, mint aki súlyos milliókat fizet be évente.
EZ hol igazságos? Mond az valamit, hogy aki nem dolgozik ne is egyék?
QG -
QG
tag
A kedvenc logikai bukfencem:
Azt is tényként állapíthatjuk meg, hogy a jó anyagi helyzetben lévő ifjú emberek ingyenes tanulásának árát - adó formájában - azok a szűkölködő családok is megfizetik, amelyekben egyetlen gyerek sem tanul tovább
Számoljunk csak: alacsony végzettségű szülők gyerekeiből 8, magas 84. 84/8=10,5. Valóban igazságtalan ez a rendszer, ugyanis a magas végzettségű jóval több, mint 10,5-ször annyi adót fizet.
QG
Új hozzászólás Aktív témák
- Western Digital Blue SA510 500GB SATA3 - Új, bontatlan - Eladó!
- Új, Gamer félgép - ASUS B860M-A WIFI + Intel Ultra 5 245KF + Patriot Viper 2x16GB DDR5 6000MHz CL30
- ZBook Fury 16 G9 16" FHD+ IPS i7-12850HX RTX A3000 32GB 1TB NVMe ujjolv IR kam gar
- Apple Watch szíj eladó
- Samsung Galaxy s23+ 8/256 GB, 2026.05.14-ig Rejoy garis
- ÚJ Asus V16 V3607VM - 16" WUXGA 144Hz - Core 5 210H - 16GB - 1TB - Win11 - RTX 5050 - 3 év garancia
- Lejárt a gyártói garancia? Mi tovább támogatjuk az IT infrádat!
- magyar billentyűzet - 162 - 163 - Lenovo LOQ (15ARP9) - AMD Ryzen 7 7435HS, RTX 4060
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3756, 100% Akkumulátor
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro 256GB Graphite - 1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3283
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

